RECHTERHANDEN adidas - Twaalfde braderie Vlissingen in stromende regen geopend Wedstrijdbad Vlissingen twee weken later gereed Tweede nationale wedstrijd voor showkorpsen in Goes PZC/streek Topsport- T opkwaliteit merken Badhuisstr50Vlissingen 249/" Vakantie voorbij? Kinderen naar school? Tijd voor uzelf! teïsast. r- o"oT"™ DRUKTE NAM IN LOOP VAN DE DAG TOE Bijeenkomst van Vrouwen in de VVD Zeeuwse dag/avondscholengemeenschap Vlissingen Nutsacademie begint nieuw cursusjaar VOEGEN TUSSEN VLOERTEGELS NIET IN ORDE BURGEMEESTER OPENT CONTEST Orgelconcert in Middelburg 18 nieuw Bij ons krijgt u: I deskundig advies le kwaliteit fabrieksgarantie NOG ZO N ADIDAS schoenen Sport Vrijdag koopavond. Karwei Bouwmarkt ADVERTEREN DOET VERKOPEN Volg het voorbeeld van vele anderen. Speciaal bedoeld voor mensen met O schoolgaande kinderen veel vrije tijd brede belangstelling 0 gevoel voor creativiteit Vandaag laatste dag speelweek in 'Lammerenburcht' te' Gering Artsen: Tandarts: Dierenartsen: Apotheken: Wijkverpleegkundigen: Verloskundige: Paniek Rondleidingen in de Vlissingse openbare bibliotheek VRIJDAG 23 AUGUSTUS 1985 vO°P°" l.M»"1'0' I SCM«' B u,\ó'aa> B vOO' WEEK» Voetbalschoen Adidas Granada Geheel van leer met nylon zool. All round schoen voor elk soort veld door 6 verwis selbare rode schroefnoppen. Maten 37-45. Normaal£9;93 KLAPPER' (JQ n> Zaiqan "Z.m Schaaf- ••Dut>bfi;i,dl0 ,ni machine 94H. l,0°' "e( alschu nen I ",3 5 5 schermkap#Schaath €gklapbare al 49oowP,e0,5mm 0n ^anl_?36.r v00f Sctiaa'"130*1"18 Hand'9® l -Ha'<l'"«,»le"",ï „«o.fScha'P" I bpon 3 Kom maandag 26 augustus om 9.30 uur even langs in ons gebouw aan de Rembrandtlaan om een vakkenkeuze te maken en de juiste tijd te horen. Tot ziens! WALDAMMEWEG 2 - MIDDELBURG - TEL. 28844 Begin met een opleiding aan de dagmavo te Vlissin gen. Het zal u echt meevallen. U kunt gedurende de eerste twee schoolweken de lessen als belangstellende gratis en zonder enige verplichting - zelfs anoniem - bijwonen. Daarna beslist u of u al voldoende weet of nog iets bij wilt leren. VLISSINGEN - „Twaalf jaar geleden stond ik hier bij de opening van de Walstraatpromenade. Nu is het mo gelijk een balans op te maken. Er zijn enkele negatieve aspecten, maa de goede voornemens van 1974 zijn toch voor een groot deel verwezenlijkt". Dat zei burgemeester drs Th. J. Wes terhout donderdagmorgen tijdens de opening van de twaalfde Vlissingse braderie. Die opening voltrok zich in de stromende regen, waardoor de belangstelling voor de officiële ope ningshandeling tegenviel. De stoet genodigden, voorafgegaan door ruiters en looporkest, arriveerde stipt om tien uur bij de door de zeeverkenners 'De Watergeuzen' ver vaardigde vuurtoren aan het begin van de Walstraat bij het Betje Wolff- plein. Daar hees burgemeester Wes terhout de vlag in top en inspecteerde vervolgens de erewacht, bestaande uit zeekadetten van de groep Schelde- mond. Hierna maakten de genodig den een rondgang over het braderie- MIDDELBURG - De organisatie Vrouwen in de VVD houdt vrijdag 30 augustus een bijeenkomst in Middel burg. Aan deze avond, die gehouden wordt in de Zeeuwse Bibliotheek wordt gesproken over het thema: 'Welke problemen ontmoet een vrouw bij het opzetten van een bedrijf. Sprekers zijn mevrouw J. van de Berkt, direc teur Hostess Service en mr F. H. G. de Grave, lid van de Tweede Kamer. De aanvang is 20.00 uur. VLISSINGEN - De honderden kinde ren die dagelijks de avonturen volg den tijdens de speelweek van de speel tuin 'Lammerenburcht' aan de Zuid- beekseweg in Vlissingen kunnen van daag (vrijdag! met een gerust hart aan de laatste dag beginnen. Madam Bo terbloem, die de eerste dag zoek raak te door een misser van Merlijn de Magiër, werd donderdag eindelijk ge vonden. Daarvoor moesten de kinde ren afdalen naar het rijk van Neptu- nis, die na enig aarzelen zijn medewer king toezegde om de vermiste dame te redden uit de handen van schurk Haaiebaas. Dat lukte en nadat de kinderen verschillende spelen tot een goed einde hadden gebracht, was al les weer bij het oude. Aan het eind van de dag liet de reus Jodokus weten dat er vandaag een groot feest zal worden gehouden op de goede afloop van alle avonturen. Op het programma staan onder meer een playbackshow, disco en barbecue. De feestelijkheden be ginnen om negen uur 's morgens. VOLWASSENEN ONDERWIJS '7^^01184 66186 afdeling dagmavo Rembrandtlaan 1 f m °,n'd9eMern^enb«7hen door »e!'kb Van i terrein. Deze rondwandeling werd be sloten met een receptie in restaurant Solskin. Daar kreeg burgemeester Westerhout uit handen van Rein Geervliet van de braderiecommissie een ingelijste foto van Vlissingen en het Maritiem Jaarboek, dat juist die dag in de handel kwam. De belangstelling tijdens de eerste uren van de braderie (met als motto 'Braderie Maritiem') was door het slechte weer uiterst gering en ook de kramenrij vertoonde hier en daar gaten. Het weer verbeterde in de loop van de dag aanmerkelijk en daarmee ook de publieke belangstelling, 's Middags was het zo druk in de Wal straat en Sint Jacobstraat dat de menigte zich van tijd tot tokd slechts voetje voor voetje kon voortbewe gen. In de Lange Zelke trok de Konica Zomershow redelijk wat belangstel ling van met name de jeugd. Zowel voor als op het podium vermaakten de kinderen zich met een playback show en verschillende spelltjes. Bakkerij Stuurwold werd de winnaar van de horecabeker voor de mooist versierde stand. De jury, bestaande uit mevrouw W. van Nassau en de heer L. Marquinie, hadden voor deze beslissing langdurig beraad nodig, omdat Stuurwold lid is van de brade riecommissie. De jury kon echter niet onder de beslissing uit omdat van de weinige kramen die echt waren ver sierd die van Stuurwold het meeste aandacht had gekregen. De beker werd 's avonds uitgereikt door Mar quinie, waarbij de muzikale omlij sting werd verzorgd door het loopor kest 'De Leutige Krabben'. Het programma van de eerste, vol gens Geervliet ondanks de regen in de ochtenduren 'zeer succesvol' verlo pen, braderiedag werd 's avonds be sloten met een demonstratie met Rottweilers op het Bellamypark. Voor vandaag, vrijdag, staan op het programma de KRO-playbackshow met Henny Huisman (14.00 uur op het Bellamypark), demonstraties van de Stavermanbrigade (19.00 in de Koop manshaven) en een rommelmarkt van de stichting Ramschip Schor pioen bij de kraam van de stichting in de Walstraat, nabij de Nieuwen- dijk. WALCHEREN 24 en 25 augustus 1985 Centraal alarmnummer: 01100-14444. Vlissingen: za. 0.00-24.00 uur: R. M. Thiadens, Zuiderbaan 23, tel. 64633. Zo. 0.00-24.00 uur: G. de Greef, Willem Klooslaan 1, tel. 68021. Visites aanvra gen vóór 10.00 uur. Spreekuur voor dringende gevallen: 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur (zonder afspraak). Middelburg: vrij. 18.00-za. 24.00 uur: J. L. F. Wortelboer, Kromme Weele 7, tel. 33946. Zo. 0.00-24.00 uur: M. Reyer- se, Seisweg 29, tel. 13456. Visites aan vragen vóór 10.00 uur. Spreekuur voor dringende gevallen: 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. Middelburg-Zuid: patiënten van de artsen Jansen, Ponten en Kodde, zie dienst onder Souburg, Nieuwland en Arnemuiden. Souburg, Nieuwland en Arnemuiden: za. 0.00-24.00 uur: J. Visser, Toren trans 9, Middelburg, tel. 37431. Spreekuren in het Wijkgezondheids centrum, Roozenburglaan 20. Zo. 0.00- 24.00 uur: A. G. Bouwmeester, Sta tionsplein 1, Arnemuiden, tel. 01182- 1308. Visites aanvragen vóór 10.00 uur. Spreekuur voor dringende geval len: 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. Gapinge, Grijpskerke, Oostkapelle, Serooskerke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: za. 8.00-zon. 23.00 uur: E. Gunst, Torenstraat 46, Serooskerke, tel. 01189-1212. Westkapelle, Zoutelande, Koudeker- ke, Domburg, Aagtekerke, Biggeker- ke en Meliskerke: voor de praktijken van de artsen Van Eede, Vaandrager, Noorlander en Van der Male vrij. iedereen leest de krant altijd en overal 18.00-zo. 24.00 uur: B. Vaandrager, Weststraat 7, Domburg, tel. 01188- 1271. Voor de praktijken van de artsen Bouwense en Stutterheim (ook voor Grijpskerke) vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Big- gekerke, tel. 01185-2190. Spreekuur zat. en zon. van 11.00-12.00 uur: J. A. L. Vaessen, Koepoortstr. 3, Middelburg, tel. 01180-13403. Landbouwdieren: tel. 01180-33803. Vi sites aanvragen van 8-9 uur. Kleine huisdieren: A. Ruys, tel. 01180- 13118. Consult alleen na telefonische af spraak. Dierenartsenpraktijk 'Oostkapelle', Oude Domburgseweg 33a te Oostka pelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op af spraak. Kleine huisdierenpraktijk 'Oost-Sou burg', Kanaalstraat 3 te Oost-Sou burg, tel. 01184-60860. Behandeling na telefonische afspraak. de dienst van elke apotheek vangt aan om 17.30 uur en eindigt de vrij dagmorgen daaropvolgend. Middelburg: A. Ringeling, Lange Delft 133, tel. 12538. Vlissingen: Apotheek Papegaaien burg, winkelcentrum Papegaaienburg 24-26, tel. 66345. Walcheren-Oost: Middelburg-Stad: tel. 12228, kruisge- bouw Nieuwstraat. Middelburg-Zuid en Arnemuiden: tel. 14366, kruisgebouw Wijkgezond heidscentrum. Zat. J. H. Dekker, tel. 01184-66681. Vlissingen-Stad: zon. B. de Moré, tel. 01184-14019. West-Souburg, Papegaaienburg, Bos- senburgh, Westerzicht, Paauwen- burg, Oost-Souburg en Ritthem: E. Waterman, tel. 01180-14051. Platteland Walcheren: M. Jobse, tel. 01184-60455. Vrijdag 18.00-maandag 8.00 uur. Vlissingen: M. Schless, tel. 71768. MIDDELBURG De Nutsacademie opent donderdag 29 augustus het cursusjaar 1985/1986 in Middelburg met een bijeenkomst in de Rijks Pedagogische Academie. De voorzit ter van de Raad van Beheer, drs P. Vlaar, spreekt om 19.30 uur een wel komstwoord, waarna de rector, drs G. Dupuis, zijn jaarrede houdt. Vanaf kwart over acht zal een aantal studieleiders van de vakken Neder lands, Duits, Engels, wiskunde en pedagogiek informatie verstrekken over het komende studiejaar. Aan het cursuspakket is dit jaar voor het eerst de eerste graads-opleiding Pedagogiek toegevoegd, ook is het, sinds drie jaar, weer mogelijk de twee de graads-opleiding Pedagogiek te volgen. De Nutsacademie leidt belangstellen den op voor 'ondersteunende onder wijsfuncties'. Ook kunnen leraren en onderwij zers bij scholingscursussen volgen in bijvoorbeeld informatica. De academie werkt dit jaar nauw samen met de Stichting Numa, die de cursus eerste graads-Pedagogiek voor haar rekening neemt. Die samenwer king is tot stand gekomen als ant woord op 'de bezuinigingsdrift' van de minister van onderwijs. Academie medewerkster A. Kannegieter: „We kregen van het ministerie van onder wijs geen toestemming een cursus Pedagogiek aan te bieden, alhoewel daar in Zeeland wel vraag naar was. Toen is besloten een Stichting op te richten die de cursus in eigen beheer aanbiedt. Numa is onafhankelijk en krijgt dus geen subsidie van het Rijk. Dat heeft wel tot gevolg dat de kosten die aan de opleiding verbonden zijn, hoger liggen dan normaal". Een 'regenstoet' van genodigden bekijkt de braderie. VLISSINGEN - Het nieuwe overdek te wedstrijdbad van Vlissingen kan maandag 2 september nog niet in gebruik worden genomen. De opleve ring is met ongeveer twee weken vertraagd, omdat de vloertegels op nieuw moeten worden gelegd. Dit betgkent dat de waterpolowedstrijd van 'De Stormvogels' waarschijnlijk nog in het buitenbad moet worden gehouden. Uit een onderzoek is gebleken dat de voegen tussen de vloertegels niet he lemaal in orde zijn. Deze tegels moe ten dan ook worden verwijderd en vervangen door nieuwe. De oorzaak van de problemen staat nog niet precies vast. TNO stelt daarnaar van daag nog een nader onderzoek in. Wethouder D. J. P. Bruinooge (PvdA) van welzijn kon donderdag nog niet zeggen wat de kosten zijn van dit meerwerk. Deze komen in ieder geval niet voor rekening van het Sportfond- senbad of de gemeente, maar voor de uitvoerende bedrijven. De zijkanten van het wedstrijdbad zijn wel in orde bevonden. De perrons moeten nog nader worden bekeken. Het aangepaste instructiebad en de kleedkamers kunnen wel maandag 2 september in gebruik worden geno- De overige werkzaamheden worden namelijk normaal voortgezet. Dit be tekent dat het recreatieve golfslag- bad volgens tijdschema half decem ber in gebruik kan worden genomen. VLISSINGEN Met ingang van 4 september begint de Openbare Bi bliotheek in Vlissingen aan de Spui straat weer met rondleidingen. Elke woensdag van de maand om 19.00 uur is iedereen welkom. GOES - Zeven showkorpsen uit het hele land geven zaterdag 31 augustus acte de présence op het Goese sport park Het Schenge tijdens de tweede zogenaamde Contest Ganzestad. Om 19.30 uur opent burgemeester mr W. Blanken van Goes de muziekwed- strijd, een voorronde van finale-wed- strijden in september elders in het land. Daarna barst de show los, die evenals vorig jaar is georganiseerd door showkorps Excelsior uit Goes. Excelsior heeft kosten noch moeite gespaard om het muzikale gebeuren luister bij te zetten. Zo moeten een verlichting van dertigduizend watt op het hoofdveld van het sportpark, een tribune en diverse stands met versna peringen garanderen dat de toeschou wers in alle opzichten aan hun trek ken komen. De contest is geen wed strijd voor harmonieën, fanfares, brassbands of majorettenpelotons, maar voor zogenaamde showkorpsen. De achtergrond van deze wedstrijd is dan ook de gedachte dat muziek niet alleen een genot voor het oor moet zijn, maar tevens een lust voor het oog. Het zeventig leden tellende Ex celsior komt zelf voor de dag met andere uniformen, een gedeeltelijk vernieuwd instrumentarium en zelfs een nieuwe instructeur-arrangeur in de persoon van Sjaak Laroes. De deelnemende korpsen wedijveren om de hoogste eer in een tussenklasse „Wij zitten nog steeds binnen het krediet, de termijn en offerte-eisen. Er is geen enkele reden voor paniek", aldus wethouder Bruinooge. Het projectteam heeft echter geen enkel risico willen nemen en zich op het standpunt gesteld dat de vloer van het wedstrijdbad niet kan worden geaccepteerd, wat ook de oorzaak moge zijn. „Het zou een ramp zijn geweest, als we het euvel volgend jaar of twee jaar later zouden hebben ontdekt en het zwembad zou dan ineens moeten worden gesloten. Dat zou ook een ernstig nadeel voor de exploitatie hebben opgeleverd", aldus de Vlissingse wethouder. De Vlissingse zwemvereniging De Stormvogels had eigenlijk de hoop gekoesterd het waterpolotoernooi van 14 en 15 september in het nieuwe overdekte wedstrijdbad te kunnen houden. Dat zal waarschijnlijk niet meer kunnen. „Dat moeten wij dan nog maar een keer buiten doen. Zoals het weer nu is moet dat geen problemen opleveren", zegt secretaris J. Logghe van De Stormvogels. De zwemvereniging komt volgens hem niet echt in de moeilijkheden met wedstrijden. „Het is natuurlijk niet leuk. Ook niet voor de trainingen. Maar in goed overleg moet daar toch wel uit te komen zijn", meent hij. In de open klasse gaat de strijd tussen de korpsen Blue Spirit en Juliana uit Middelburg, Avant Cou- rir uit Eemnes, Jubal uit Dordrecht en het thuis-spelende Excelsior uit Goes. Vooral wat betreft Avant Cou- rir zijn de verwachtingen hoog ge spannen, omdat dit showgezelschap van honderd man doorgaat voor één van de origineelste in het land. voor jongeren tot zestien jaar en een open klasse voor mensen ouder dan zestien. In de tussenklasse bindt Jong Excelsior uit Goes met uitvoeringen van evergreens de strijd aan tegen het Middelburgse Johan Friso, ook al in een nieuwe uitrusting. MIDDELBURG - Morgenavond (vrij dag) vindt in de Koorkerk in Middel burg een concert plaats door de orga nist Jacques van den Dool uit 's- Hertogenbosch. Deze organist speelt werken van Nederlandse componis ten. Onder andere van Sweelinck, Bastiaans en De Lange. Verder speelt de organist eigen variaties over de melodie van 'O Nederland let op Uw saeck' en het concert eindigt met een improvisatie. Het concert begint om kwart over acht. De avond wordt georganiseerd door de gemeente Middelburg in sa menwerking met de werkgroep Mu ziek van het Zeeuws Genootschap. ■r ..y

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 18