Hoofdplaat zette drie spelers in het zonnetje Peter van 'tWesteinde nu al rijp voor een hoger niveau Terras bij hotel in Vlissingen is illegaal Veel natte pakken in Sas van Gent bij de recordpoging waterlopen Coen Dobbeleir sterkste in toernooi van Smash Maesschalck 3e in Stekene ÊÜSSSL ZSMM&fflmüdMM Vismijn Breskens ontving honderdste bus bezoekers VERSLUIS, CORNELIS EN THOMAES Training-king WINNAAR NA EEN SOLO IN BOEKWEITRONDE Zeilwedstrijd van Vremdijck in Hoek Toernooizege van Jan Ver schelling Zwaargewonde bij arbeidsongeval in Hengstdijk ■jftVi Schietingen AFDELING RECHTSPRAAK RAAD VAN STATE Dominee Borgdorff gaat weg uit Axel Visserij bolling Dagreis ouderen Sint-Jansteen bij fietsvierdaagse in Zaamslag 1 Mf DINSDAG 20 AUGUSTUS 1985 Vrv V> AXEL - Tijdens haar jaarlijks als voorbereiding op het nieuwe seizoen georganiseerde toernooi heeft de vv Hoofdplaat drie spelers gehuldigd om wat voorzitter Izaak Jacobse in zijn toespraak noemde: „inzet en clu bliefde voor de vereniging gedurende een groot aantal jaren." Dit was overigens niet de aanleiding om deze Hoofdplaatleden - Herbert Versluis, Johnny Cornelis en Walter Thomaes - eens extra voor het voetlicht te brengen, maar wel het groot aantal wedstrijden die dit drietal voor de hoofdmacht van deze vereniging heeft gespeeld. Zo verdedigde Versluis 350 en Corne lis en Thomaes elk 300 keer de geel/ zwarte kleuren van het 'vlaggeschip' van deze vereniging. Zij mochten hier voor behalve veel lovende woorden van voorzitter Jacobse ook een tinnen bord met inscriptie in ontvangst ne men. Ook de dames van de spelers betrok de voorzitter in zijn dank woord. Zij zijn wat hij noemde 'de stille krachten' die het verenigingsle ven draaiende houden. Als dank hier voor bood hij de dames een bloemetje aan. Hoofdplaat hoeft overigens niet bang te zijn dat het bereiken van deze mijlpaal aanleiding is voor genoemd drietal om met hun inzet voor de vereniging te stoppen. De jongste van hen, de 28-jarige Walter Thomaes, zal door drukke werkzaamheden voorlo pig niet meer te zien zijn in het eerste team, maar is wel bereid gevonden om het wedstrijdsecretariaat op zich te nemen. „Kijk", zegt hij, „met Hoofd plaat heb ik alles meegemaakt. Veel successen geboekt, maar ook de keer zijde van de medaille gezien. Des ondanks bleef er altijd een voortreffe lijke geest in de vereniging. Ik ben dan ook van mening dat je ondanks alle drukte iets terug moet doen voor zo'n club." Versluis en Cornelis zijn ondanks hun dertig jaar beslist niet van plan de hoofdmacht te verlaten. Cornelis, ook wel bekend onder de naam van 'Trai ning-king' voor zijn onnavolgbare ij ver en het nooit ontbreken op de training, stelt: „Ik ben beslist niet van plan om mijn plaatsje zo maar af te staan aan de jeugd. Zij zullen moeten bewijzen dat ze beter zijn dan ik en daarvoor wil ik er desnoods nog wel eens extra tegenaan." Versluis is al evenmin van plan om zijn plaats zonder slag of stoot prijs te geven, hoewel hij daar niet extra voor zal trainen. „Aan trainen heb ik altijd een enorme hekel gehad. Ik was een kei in het verzinnen van smoesjes om te verzuimen. Hier in het dorp is men dan ook van mening dat ik één van de grootste families van de wereld heb vanwege de vele verjaardagen waar door ik de training moest verzuimen", stelt hij. De drie gehuldigde spelers van Hoofd plaat. Van links naar rechts: Johnny Cornelis, Herbert Versluis en Walter Thomaes. Vol goede moed gingen de deelnemers aan de tiende avondvierdaagse in Graauw maandagavond van start. SINT-JANSTEEN Schutterssocië- teit Groot Hulst in Sint-Jansteen hield een schieting op de liggende wip in café de Kroon waaraan 40 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel J. van Kerkhoven Sint- Jansteen; eerste zijvogel idem; tweede zij vogel C. Rottier Sint-Jansteen; grootste aantal kleine vogels (3) P. de Bot Heikant. SINT-JANSTEEN In Sint-Jansteen werd een schieting gehouden, waar aan 78 schutters deelnamen. De uitslag: wip I: eerste hoge vogel: M. Wisse, Terneuzen; tweede hoge vogel: P. Roels, Kemzeke (B); eerste zijvogel: N. v. Honte, Waasmunster (B); tweede zijvogel: L. v. Kampen, Elvemele (B); derde zijvogel: H. Dielen, Merksem <B); 4e zijvogel: H. Rubens, Merksem (B). Wip II: eerste hoge vogel: H. Dellaert, Sleidinge (B); tweede hoge vogel: N. v. HOnte, Waasmunster (B); eerste zij vogel: F. v. Kerckhoven, Kemzeke (B); tweede zijvo gel: J. Leeraert, Sint-Jansteen; derde zij vo gel: J. de Letter, Sint-Jansteen; vierde zij vogel: R. v. Essen, Sint-Jansteen. OSSENISSE Gaaibolclub de Dwarsliggers in Ossenisse hield een bolling in de Herberg waaraan 40 personen deelnamen. Uitslag: hoge vogel R. Lauwers St-Pauwels; extra hoge vogel J. Kouijzer Kloosterzan- de; rechter zijvogel H. de Waal, G. Hiel, A. Rottier, J. Sponselee allen uit Ossenisse; extra rechter zij vogel H. Verdurmen Osse nisse; linker zijvogel P. de Waal Klooster- zande; extra linker zijvogel L. Kouijzer Kloosterzande; grootste a&ntal kleine vo gels (7) J. Bouchaut Kloosterzande. HULST In café de Kroon werd een schieting gehouden waaraan 31 schut ters deelnamen. Uitslag: hoge vogel F. de Sterke Zelzate; eerste zijvogel R. Stentler Rotterdam; tweede zijvogel F. de Herke Zelzate; extra vogel J. Dobbelaer Boschkapelle; extra vogel T. Stentler Rotterdam; grootste aan tal kleine vogels (5) F. Stentler Rotterdam. HEIKANT - De Katholieke Bond voor Ouderen hield een schieting in het gemeenschapscentrum Het Heike in Heikant, waaraan 31 schutters deel namen. Uitslag: hoge vogel A. van de Branden, Sint-Jansteen, eerste zij vogel C. Rottier, Sint-Jansteen, tweede zijvogel J. Smet, Koewacht, grootste aantal kleine vogels (4) E. Ingels, Heikant. AXEL - Schutterssociëteit Ons Ver maak uit Axel hield een schieting op drie staande wippen. Er waren 84 deelnemers. Uitslag wip 1: eerste hoge vogel C. Willem- sen, Knokke, tweede hoge vogel en eerste zijvogel C. Suij, Zuiddorpe, tweede zijvogel A. Rijnierse, Kaprijke, derde zij vogel R. van de Velde, Saffelaere, vierde zij vogel J. Jan sen, Beersel. Uitslag wip 2: eerste hoge vogel B. Baert, Axel, tweede hoge vogel G. Suij, Zuiddorpe, eerste zijvogel W. van Drongelen, Gilze, tweede zij vogel A. de Vos, Saffelaere, derde zijvogel W. de Vriese, Westdorpe, vierde zij vogel J. de Wolf, Axel. Uitslag wip 3: hoge vogel R. Waitz, Gilze, eerste zijvogel J. Bruggeman, Westdorpe, tweede zijvogel C. Willemsen, Knokke, der de zijvogel W. Schelle, Aardenburg, vierde zijvogel R, van de Velde, Moerbeke. KOEWACHT Schutterssociëteit de Oude Molen in Koewacht hield een schieting voor bejaarden waaraan 42 schutters deelnamen., Uitslag: hoge vogel E. Rottier Sint-Jan steen; eerste zijvogelk A. van de Branden St.-Jansteen; tweede zij vogel G. Gijsel Koe wacht; grootste aantal kleine vogels (4) R. Baert Koewacht. LAMSWAARDE In café de Vier Jaargetijden in Lamswaarde werd een schieting gehouden waaraan 41 schut ters deelnamen. Uitslag: wip 1 hoge vogel en eerste zij vogel P. Bogaert Wijchen; tweede zijvogel A. Cockheijt Absdale; grootste aantal kleine vogels (7) E. Hulshout Lamswaarde. Uitslag wip 2: hoge vogel R. Wilking Hulst; eerste zijvogel A. Roelands Ossenisse; tweede zij vogel G. Baart Terneuzen; grootste aan tal kleine vogels (5) G. van Driesche Lams waarde. KOEWACHT Schutterssociëteit de Blauwe Hoek in Koewacht hield een schieting in café de Oude Molen waar aan 40 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel en eerste zijvogel F. de Waal Koewacht; tweede zijvogel F. Saeij Moerbeke; grootste aantal kleine vogels (4) G. Baert Koewacht en C. v. Gassen Hulst. ZUIDDORPE Schutterssociëteit Willem Tell in Zuiddorpe gield een schieting in café M. de Cock waaraan 35 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel O. Droesbeke Westdor pe; eerste zijvogel mw. Bil Gerneuzen; tweede zijvogel W. de Musick Zuiddorpe: grootste aantal kleine vogels (5) R. d'Hondt Zuiddorpe en P. de Ridder Zuiddorpe. BOSCHKAPELLE In café J. van Schaick in Boschkapelle werd een schieting gehouden waaraan 19 schut ters deelnamen. Uitslag: hoge vogel J. Mei Vogelwaarde; eerste zij vogel A. v. Dijk Vogelwaarde; tweede zijvogel B. Visser Vogelwaarde: grootste aantal kleine vogels (5) E. Lambert Boschkapelle. GRAAUW Met honderdvijftig wandelaars is maandag de avond vierdaagse in Graauw van start ge gaan. Het wandelevenement is voor de tiende achtereenvolgende keer georganiseerd door het feest- en wan delcomité in samenwerking met de Koninklijke Nederlandse Bond voor ste avond, vrijdag, worden de deelne- Lichamelijke Opvoeding. De meeste deelnemers kozen voor de tien kilometer. De tocht ging door de polders rondom Graauw. Op de laat- mers ingehaald door muziekvereni ging 'Nooit Gedacht'. Daarna worden de speldjes en medailles uitgereikt aan degenen die de tocht hebben uitgelopen. De te lopen afstanden bedroegen vijf en tien kilometer. (Van onze Haagse redacteur DEN HAAG - Het terras dat is aange legd bij Hotel Bos Internationaal aan de Spuistraat in Vlissingen is ille gaal. Het terras neemt een deel van het trottoir in beslag, waarop een verkeersbestemming rust, en is daar om in strijd met het bestemmings plan. Bovendien is een aantal schot ten bij het terras zonder bouwver gunning neergezet. Dit concludeert de afdeling recht spraak van de Raad van State naar aanleiding van een schorsingsverzoek van de Vlissinger mr A. H. J. Neels. Neels was bij de Raad van State in het geweer gekomen, toen burgemeester en wethouders van Vlissingen op 20 mei te kennen gaven, geen politie te willen inschakelen tegen het hotel. De afdeling rechtspraak vindt die opstelling van het dagelijks bestuur niet terecht, zo blijkt uit de uitspraak. Zij is het eens met Neels, dat het terras in strijd is met het bestem mingsplan. B en w hebben zich „ten onrechte onbevoegd geacht om ter zake door middel van het toepassen van politiedwang op te treden". Neels vond ook dat het terras veel afbreuk doet aan de buurt, waar veel monumentale panden staan, en daar mee aan zijn woning. Hij wees voorts op de overlast die hij ervan onder vond. Niettemin is het schorsingsverzoek toch afgewezen. De afdeling vindt dat b en w nu de eerste aangeweze nen zijn om bij het nog te nemen besluit op een bezwaarschrift dat Neels tegen hen heeft ingediend een belangenafweging te maken. Op grond daarvan moet dan worden be slist of de politie wordt ingescha keld. Het belang van Neels is niet „zodanig urgent" dat de Raad van State b en w nu al tot maatregelen tegen het hotel wil dwingen. ZUIDDORPE Peter van 't Westein de en Wim Wolfert zijn zaterdag winnaar geworden van de Boekwei tronde voor trimmers in Zuiddorpe. Het duo dat de wedstrijd op zijn erelijst liet bijschrijven (Van 't We steinde bij de A-categorie, Wolfert bij de C's) deed dat overigens op identie ke manier: via een solo. Wolfert be gon daar een aantal ronden voor het einde al aan, Van 't Westeinde liet in de laatste omloop medevluchter Car los Boerman in de steek. Met die overwinning toonde Van 't Westeinde nog eens aan dat hij de laatste weken in een uitzonderlijke vorm verkeert: begin augustus won de jonge renner uit Biervliet de trimklas- sieker in Koewacht en reed ook daar in de laatste kilometers een paar 'helpers' naar de troostprijzen. Het talent en de klasse zijn er, na Paul Hiel moet de Eurosteiger-formatie er rekening mee houden dat de KNWU- amateurs opk aan Van 't Westeinde gaan trekken. Na een eerste schermutseling, waarbij Ko Harms, Johan Lepoeter en Ronald Bleyenbergh betrokken waren kwam er weer een trio toen die eerste poging niet doorging. Met Carlos Boerman girtgen Van 't Westeinde en Theo Wullems op avontuur. En omdat het vooraan bijzonder klikte kreeg dat groepje (waar Wullems nog door pech wegviel) ruim een halve minuut. Ron- denlang werd er door het peloton niet BRESKENS „Onze vissers vin den hier in de haven van Breskens een tweede thuis". Deze woorden sprak oud-burgemeester Stokman van het Belgische Boekhoute maandag in de vismijn in Bres kens waar werd stilgestaan bij de aankomst van de honderdste bus met bezoekers. Boekhoute organiseert sinds vorig jaar excursies naar deze vroegere Belgische vissersplaats. Deelne mers aan de tocht bezoeken dan eerst het visserijmuseum in Boek houte, er wordt een film vertoond en de mensen worden rondgeleid. Om het visserij gebeuren in de praktijk te aanschouwen wordt ook een bezoek aan Breskens gebracht. Daar wordt tijdens de excursie de vismijn, de forellenfarm en de rooms-katholieke kerk bezocht. In totaal zullen dit jaar meer dan honderdvijftig bussen de trip ma ken. Oostburgs wethouder J. Vergouwe was maandagmiddag in de vismijn aanwezig waar hij de oud-burge meester een boek over Zeeuwsch- Vlaanderen aanbood. De stuurman van de 'Bou 8', P. Verschorre, kreeg van de wethouder een blauwe wim pel voor de Bouchautse visserijver eniging. De Oostburgse wethouder JVergouwe (geheel links) bood de Boekhoutse visser P. Verschorre rechtseen wimpel voor zijn visserijvereniging aan. Tweede van rechts op de foto is de heer P. J. V. de Baare, secretaris van de Zevïbel. op de vluchters gejaagd, tot Lepoeter de impuls gaf om iets aan die stand van zaken te doen. De Oost-Soubur ger (een eenling tussen de Zeeuws- Vlamingen en Belgen) kreeg René Heyboer, Willy de Feber, Henk Dees en Ronald Bleyenbergh mee, maar ondanks de kwaliteit in die groep kreeg men het gaatje naar de koplo pers niet dicht. En in de laatste ronde vertrok Peter van 't Westeinde dan nog bij een moegestreden Boerman. De C-categorie wilde in Zuiddorpe vooral geen Belgische winnaar op het podium. In dat kader paste het terug halen van George Vermeulen uit Klin- ge. Daarna bleef de groep praktisch gesloten, bleef klassementsleider Jack Bosma zeker niet wachten toen 'concurrent' Benny de Smitpech kreeg en dure punten verspeelde. En toen Wolfert ging mocht dat... Wolfert is geen Belg, te vaak ging de winst al over de grens. Zodoende kon de ren ner uit Sluiskil meer dan twintig seconden bij elkaar trappen, won hij HOEK De Hoekse watersportver eniging Vremdijck organiseerde af gelopen weekeinde een zeilwedstrijd in de Spankerklasse voor veteranen. De bootbemanning diende een geza menlijke leeftijd te hebben van 101 jaar. Voor deze wedstrijd, die nog werd gevaren in het kader van het twintig jarig bestaan, hadden zich zeven equi pes ingeschreven. Er werden twee 'manches' gevaren, bij een zeer zwakke wind, hetgeen voor de boten die met meer dan twee bemanningsleden voeren, een extra handicap betekende. Beide manches werden gewonnen door de equipe van Freddy Vergau- wen uit Assende, de enige equipe, die ook Nederlanders aan boord had. Einduitslag: 1 Freddy Vergauwen; 2 familie De Caluwe; 3 familie De Beukelaar; 4 familie Royaux. AXEL - Ds J. Borgdorff neemt zondag 25 augustus om 16.45 uur afscheid vari de gereformeerde kerk vrijgemaqkt in Axel. De dominee vertrekt naar Rot terdam-Noord, waar hij zondag 15 september zijn intrede doet. BRESKENS De 'Arjoanbolbaan' in Breskens hield een visserijbolling. De uitslag: 1 C. de Pauw/H. Vermeu- len/T. Sigmond; 2 C. van de Broeke/A. de Zutter/C. Salome; 3 C. van de Weegen/W. Vergouwe/A. de Looze; 4 A. de Ruysscher/J. Frelier/P. Ras. onbedreigd. Eddy de Schrijver klopte de rest door van kop af ontstellend hard naar de finish te gaan. Uitslagen A-categorie: 1 Peter van 't Westeinde, Bier vliet; 2 Carlos Boerman, Watervliet; 3 Jo han Lepoeter, Oost-Souburg; 4 René Hey boer, Terneuzen; 5 Willy de Feber, Hoek; 6 Theo Wullems, Heikant; 7 Henk Dees, Terneuzen; 8 Ronald Bleyenbergh, Sluiskil; 9 Patrick van Hulle, Sas van Gent; 10 Henk Peters, Biervliet; 11 Patrick van Straten, Terneuzen; 12 Jan Moes, Terneuzen; 13 Ko Harms, Axel; 14 Henk de Schipper, Nieuw- vliet; 15 Cor Verplanke, Biervliet. C-categorie: 1 Wim Wolfert, Sluiskil; 2 Eddy de Schrijver, Lamswaarde; 3 Levien de Feyter, Hoek; 4 Rico Trevisan, Sluiskil; 5 Mark van Overbeke, Oost-Eeklo; 6 Rudi Lammers, IJzendijke; 7 George Vermeulen, De Klinge; 8 Jack Bosman, Philippine; 9 Ko de Ritter, Hoek; 10 Marnix van Laare, Koewacht. VLISSINGEN - Na een moeizame seizoenstart lijkt amateur-wielren ner Adrie de Maesschalck uit Axel nu tegen het einde van het wielerjaar pas zijn vorm te krijgen. In het Belgische Stekene was hij de grote animator van de wedstrijd. Reeds in de eerste kilometers ging De Maes schalck samen met de Belg Bruno Wauters aan de haal; de maximale .voorsprong van dit duo reikte echter nimmer meer dan 55 seconden. Uiteindelijk werden zij ingelopen en bij een volgende ontsnapping, waarbij vijf man betrokken waren, was De Maesschalck andermaal van de partij. Dit vijftal bleef bijeen en in de spurt om de bloemen moest de Zeeuws- Vlaming zijn meerdere erkennen in de Belg Filip Saman, die de wedstrijd won. De Maesschalck werd derde. Verder was er het afgelopen weekend bij de amateurwedstrijden in België nog een tiende plaats weggelegd voor Joop Brooijmans in Les-Fosses, waar de overwinning ging naar de Deen Michel Pape. In Wachtebeke reed junior Jan Mo- bach uit Sluiskil een opvallende koers. Samen met de Belg Eddy van de Kerckhove zorgde hij voor de defi nitieve beslissing. Uiteindelijk kwa men er acht man aan het commando en deze groep werd in de slotkilome- ters totaal uit elkaar gerukt. Mobach werd zevende, terwijl Van de Kerck hove de zege behaalde. In Tielt reed Eddy Cromheecke uit Aardenburg naar de vijfde plaats in een door de Belg Buddy Deceuninck gewonnen juniorenwedstrijd en in Oosteeklo eindigde Robin van Hecke uit Sas van Gent als zesde; daar won de Belg Peter Santens. De Engelse amateur-wielerklassieker in Colches ter waaraan zondag door Conno van de Sande en Frans van Waterschoot van de wielervereniging Zeeuwsch- Vlaanderen werd deelgenomen lever de voor de twee Zeeuws-Vlamingen een aardig resultaat op. Van de San- de, die direct na de start in een kopgroep van twaalf renners plaats nam, werd in de eindsprint tenslotte elfde. Van Waterschoot finishte in het peloton als eenentwintigste. Winnaar werd Gary Baker die vol gend jaar uitkomt voor de ploeg van Sean Kelly. AXEL De tweede uitgave van het traditionele La Bourse-tennistoer- nooi, dat afgelopen zondag op het Axelse tennispark werd gespeeld, kende evenals vorig jaar een groot aantal inschrijvingen. De vijftig deelnemers kwamen uit in het herenenkelspel en kende in Jan Verschelling een uitstekend winnaar. Voor de tweede maal in successie wist Verschelling de La Bourse-wisselbo- kaal voor zich op te eisen. Einduitslag: 1 Jan Verschelling; 2 Bennie Kint; 3 Theo van Esbroek. SAS VAN GENT Veel kandidaten hebben maandagavond in het zwem bad in Sas van Gent bij de recordpo ging waterlopen een nat pak gehaald. Over een afstand van 25 meter moest in een snelle tijd met watersjoffels, een soort opblaasbare waterschoe nen, over het water worden gelopen. Negentien deelnemers meldden zich maandag op de eerste recorddag. Daarvan behaalde de Sassenaar Nick Kalle de beste tijd met 33,6 seconden. Bij de meisjes was het Veerle Ra- mondt, eveneens uit Sas van Gent die met 38,3 seconden de beste damestijd scoorde. Een aantal kandidaten haal de de 35 meter echter niet. Die maak ten kennis met het water, nog voordat de te lopen afstand was behaald. De recordpogingen gaan woensdag- en vrijdagavond vanaf 19.30 uur verder. Vrijdagavond worden de prijzen uit gereikt. Naast recordpogingen wordt in het kader van de zwemweek van de 'Bruinvis' nog een zwemvierdaagse gehouden. Op de eerste dag waren er ruim honderd deelnemers, waarvan het merendeel inschreef in de catego rie onder de tien jaar. Zij moesten zes baantjes van 50 meter zwemmen, ter wijl de oudere deelnemers ieder tien baantjes moesten trekken. De hele verdere week kan vanaf 17.00 uur worden gestart met beide afstanden. Vrijdagavond is bestemd voor de deel nemers die een avond hebben gemist. Vanavond (dinsdag) om 19.00 uur vindt de zwem-in voor de verenigings mensen plaats in het Sasse zwembad. In een uur wordt een zo groot mogelij ke afstand afgelegd door de Bruinvis leden die daarvoor van een door hen gezochte sponsor geld ontvangen. Dat geld wordt gestort in de clubkas. Uitslag eerste dag recordpoging: heren, 1 Nick Kalle, 33,6 seconden; 2 Leo de Zutter, 35,9; 3 Johan Neve, 39,4; 4 Frank Coppejan, 47,1; 5 Robbert Quaak, 55,7; dames: 1 Veerle Ramondt, 38,3; 2 Karin van Hecke, 42,5; 3 Femke Stam, 43,1; 4 Euthalia Schout, 49,6; 5 Sasja Wauters, 1.03,1.. Burgerlijke stand TERNEUZEN Geboren: Joris, zv A. Haak en J. E. Piessens; Wouter, zv G. Th. H. Bonte en A. R. M. Buijsse; Mariska M. G. dv A. Th. I. A. van Goethem en G. J. A, den Hamer; Jonathan M. zv R. M. Davidson en C. Keiler; Markus J. M. zv P. J. van der Ham en M. A. M. Vermeulen; Cornelis, zv C. Saarloos en W. Oostdijk; Michael L. zv C. J. de Jonge en H. A. van 't Hof; Ferry P. E. zv M. S. A. van Damme en M. Th. G. Mullaert; Dimphie, dv C. J. den Ha mer en M. G. Vermeulen; Cassandra, dv A. G. Agterhuis en J. A. de Pooter; Anne E. dv H. Hoornaert en A. Veer man; Jarno, zv J. Waebeke en J. Willemsen; Minikus, zv J. L. Wisse en J. Averink; Robert J. J. zv A. L. Wils en M. J. Eckhardt. Ondertrouwd: M. K. E. Gaudesaboos, 30 jr. en A. W. Wilson, 22 jr.; M. M. Schelstraete, 26 jr. en E. E. van Eijk, 21 jr.; F. van Harn, 22 jr. en A. Verpoorte, 19 jr. Getrouwd: G. J. Meertens, 41 jr. en A. Th. M. G. Otten, 36 jr.; Chr. J. Kouwij- zer, 25 jr. en M. L. Verhoef, 25 jr.; C. M, F. Hemelsoet, 22 jr. en S. Dolk, 26 jr. Overleden: J. Buijze, 68 jr.; P. David, 93 jr.; A. F. J. Vantricht, 82 jr.; A. F. de Giringel, 85 jr. SINT-JANSTEEN Coen Dobbeleir heeft zondag het tennistoernooi van Smash in Sint-Jansteen in het heren enkel B gewonnen. De sterke Sasse speler buitte in de finale tegen Dieter Calle zijn lichaamskracht goed uit en trok in de derde set de winst naar zich toe. Dobbeleir won toen met 6-2, nadat hij eerder met 6-3 had gewon nen en met 7-5 had verloren. Met de finale in het heren enkel B werd het toernooi van Smash in Sint- Jansteen afgesloten. Vanaf vorige week maandag was er op de drie banen van de tennisvereniging ge speeld in de categorieën D, C en B. Daarbij kwamen de spelers pas in het weekeinde in actie. Er hadden zich slechts acht deelnemers gemeld, waarvan de meesten zelfs nog geen B-speler zijn. Het was dan ook niet verrassend dat Dobbeleir tot de finale doordrong en daarin tegenover de jonge Belg Dieter Calle kwam te staan. Calle (die lid is van Smash) hield gelijke tred tot de tweede set,' maar moest daarna buigen voor de forse slagen van Dobbeleir. In het heren enkel C hadden zowel Jan Willem Bartz als Ronald van Remortel goede winstkansen. De twee finalisten waren aan elkaar ge waagd en boeiden de ruim honderd vijftig toeschouwers met aantrekkelij ke slagenwisselingen. Bartz won de eerste set met 6-3, verloor de tweede met 6-2 en trok vervolgens in de laatste set de toernooizege naar zich toe door met 6-2 te winnen. Het dames enkel C bracht weer eens de twee zussen Chantal en Monique Baecke tegenover elkaar. Met harde slagen zette Chantal Baecke deze partij naar haar hand en via twee keer 6-4 kwam een regelmatige overwinning tot stand. Jan de Klerk en Eric Herman brach ten in de finale heren enkel regelmatig de handen van de toeschouwers op elkaar. De twee finalisten ontliepen elkaar niets en hadden allebei winst kansen. Via 6-7 en 7-5 gingen De Klerk en Herman de derde set in. Daarin trok Eric Herman tenslotte aan het langste eind met 6-4. Opzienbarend waar het optreden van Stephanie Rottier in het dames enkel D. Het 11-jarige tennistalent van Smash onderstreepte de goede jeugd- begeleiding en moest gedurende het hele toernooi slechts twee games af staan. Marie-Jose Baggen snoept er daarvan eentje af in de finale. Stepha nie Rottier won dan ook overtuigend met 6-0 en 6-1. Tenslotte werden in het weekeinde ook de finales van de dubbelspelen gespeeld. De resultaten daarvan wa ren: Dames dubbel D: MolthoffMast-Asselman/ De Klerk 6-4, 6-3, gemengd dubbel D: Rottier/De Brouwer-Vergauwen Van Hoye 6-4, 6-0, heren dubbel D: Herman/Renique- De Klerk/De Bock 6-4, 6-1, heren dubbel C: Deltour/Van Remortel-Albers/Elderson 6-3, 6-2, gemengd dubbel C: Ch. Baecke Bartz- M. Baecke/Van Remortel 6-3, 6-4. HENGSTDIJK Bij een arbeidson geval is maandagavond rond half zeven de 81-jarige bestuurder van een Wgluig dCClnCIÏlCrS traktor C. van E. uit Hengstdijk zeer ernstig gewond geraakt. Het slachtoffer raakte tijdens het maaien van erwten door nog onbeken de oorzaak onder de traktor. Hij moest met enkele ribfracturen en ge broken botten worden overgebracht naar het Akademisch Ziekenhuis in Gent. De rijkspolitie heeft in samen werking met de arbeidsinspectie een onderzoek ingesteld. SINT-JANSTEEN De katholieke bond van ouderen in Sint-Jansteen maakt woensdag 28 augustus een bus- en bootreis naar Limburg en België. Om half acht 's morgens vertrekt de bus naar Maastricht vertrokken, waar men op de boot naar Luik stapt. Aan boord wordt een koffietafel geser veerd. De reis gaat vervolgens via de Ardennen naar Scherpenheuvel waar het diner zal worden gebruikt, waarna de thuisreis volgt. ZAAMSLAG De avondfietsvier- daagse, die de trimclub Maison Mag- dalena uit Zaamslag deze week houdt, is maandagavond met een teleurstellend aantal deelnemers be gonnen. In totaal kwamen slechts zeventien belangstellenden zich aan melden; een aantal, dat ongetwijfeld negatief werd beïnvloed door de min der goede weersomstandigheden. Elke avond moeten dedeelnemers aan deze vierdaagse een afstand van onge veer vijfentwintig kilometer afleggen. De eerste avond voerde de deelne mers onder meer langs Reuzenhoek. Hoek van deDijk, Poonhaven, De Griete en Othene, van waaruit weer koers werd gezet richting Zaamslag Tot en met donderdagavond kan er nog iedere avond van 18.30 tot 19.00 uur worden ingeschreven in 't Klu- puus.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 26