WISSEL SCH Westerschouwen wil meer huizen bouwen Bosaanplant nu ten noorden van gemeente Wolphaartsdijk Gebruikers alarmeringssysteem in Tholen krijgen subsidie Raadscommissies Goes vergaderen B EN W MIDDENSCHOUWEN WILLEN IN BEROEP PZC/ streek Jeugdtoernooi tennis in Kapelle en Kloetinge Vakantieweek in Brouwershaven begonnen met bouw indianendorp Hans Vreeke winnaar van veteranen- trimkoers Braderie Tholen PLEIDOOI PvdA-RAADSLID VOLKSTUINEN KUNNEN BLIJVEN ALS AANSLUITING MEDISCH NODIG IS Burgemeester Goes opent eerste Montessori-school Dauwzwemmen in zwembad Tholen 10 SCHARENDIJKE - Gedeputeerde staten van Zeeland gaan niet akkoord met het besluit van de gemeenteraad Middenschouwen bijna 21.500 vierkante meter groen- en beplantingsstro ken op het zomerhuizenterrein in Scharendijke voor een zeer lage prijs te verkopen aan een zestigtal bewoners. Het college acht het raadsbesluit zowel in strijd met het algemeen belang als met het financieel belang van de gemeente. Organist Dirk Zwart geeft concert in kerk Dreischor Tennistoernooi jeugd Kortgene Visclub 's-Gravenpolder ving weinig in wedstrijd DINSDAG 20 AUGUSTUS 1985 Gs keuren besluit verkoop grond in Scharendijke af De raad Middenschouwen vergadert vanavond (dinsdag) over een voorstel van burgemeester en wethouders te gen de beslissing van gs, hun goed keuring aan het raadsbesluit te ont houden, beroep bij de Kroon aan te tekenen. De gemeente is de groen- en beplan- tingsstrook op het zomerhuizenter rein, waar 66 woningen staan, veel liever kwijt dan rijk in verband met de kosten van het onderhoud. Daarnaast is het de bedoeling de eigenaren van de zomerhuizen in staat te stellen hun tuinen te vergroten en opnieuw in te richten. De gemeente bespaart onder houdskosten en de vrijkomende werk uren kunnen voor andere taken wor den besteed, redeneren b en w van Middenschouwen. De gemeenteraad, uitgezonderd P. W. Berrevoets-Ringelberg (CDA), besloot de stroken grond aan de bewoners van het terrein te verkopen voor 0,67 per vierkante meter. In hun prijsbere kening gingen b en w er van uit dat de eigenaren van de woningen in feite reeds 9,33 per vierkante meter had den voldaan, omdat bij verkoop van de grond afgezien kan worden van het vormen van een reservepost onder houdskosten van twee ton. Bovendien hanteerden b en w van Middenschouwen een bedrag van 10,- in plaats van de gebruikelijke 15,- voor een vierkante meter tuin grond bij een bouwperceel, vanwege het 'niet geringe voordeel' van de transactie voor de gemeente. „Omdat de woningeigenaren in feite al 9,33 per vierkante meter hebben voldaan, moeten zij nog een bedrag van 0,67 per vierkante meter of in totaal 14.368,82 bijbetalen", zo besloot de KAPELLE/KLOETINGE Het deel nemersveld van in totaal ruim 200 meisjes en jongens, is maandag ver spreid over twee parken en spelend volgens poulesysteem, begonnen aan de voorrondes van het Herselman- jeugdtenniestoernooi. Onder leiding van Kees Kole respectievelijk Jaap van Weele, komen op de banen van Kapelle de t/m 10 en t/m 12-jarigen in actie, terwijl de categorieën t/m 14 en t/m 16 jaar de rackets kruisen op het Wesselopark in Kloetinge. Woensdagavond wordt de tussenba lans opgemaakt, waarna de nummers één en twee van iedere poule verder strijden afvalschema's, die zondag 25 augustus in acht beslissende singles uitmonden. Op die zelfde dag zullen dan ook de sterkste combinaties in het dubbelspel hun kansen moeten verdedigen. De plaatsing van de favoriete speelsters en spelers in de diverse afdelingen luidt: M.E. t/m 10 jaar: 1. Nathalie Tijssen (Smash); 2. Femke Clerx (Westerschouwen), 3. Cora Cijvat (DOS), 4. Annemiek Ouwehand (DOS). J.E. t/m 10 jaar: 1. Sebastiaan Rottier (Smash), 2. Richard Hamelink (Ani mo), 3. Hans Huibregtse (Noord-Beveland), 4. Jacco Filius (Yerseke). M.E. t/m 12 jaar: 1. Stefanie Rottier (Smash), 2. Ericka Ou wehand (DOS), 3. Nathalie Tijssen, 4. Mirel- la van Rooyen (Schelde). J.E. t/m 12 jaar: 1. Harold Schipper (de Bongerd), 2. Eric Eversdijk (TSI), 3. Sander Jobse (MLTC), 4. René Montenarie (MLTC). M.E. t/m 14 jaar: 1. Elisabeth Buys (Souburg), 2. Elly Cijvat (DOS), 3. Stefanie Rottier, 4. Jenny Kuys (Souburg). J.E. t/m 14 jaar: 1. Stefan Havermans (Souburg), 2. Frédéric Ouwe hand (DOS), 3. Harold Schipper, 4. Dennis de Jong (MLTC). M.E. t/m 16 jr.: 1. Rosemarie Voeten (de Bongerd), 2. Elisa beth Buys, 3. Elly Cijvat, 4. Chantal van Schelven (Goblin). J.E. t/m 16 jr.: 1. Walter Montenarie (MLTC), 2. Jos Verschuure (Yerseke), 3. Marcel Wolfert (DOS), 4. Gilles v. d. Gruiter (MLTC). THOLEN Vrijdag en zaterdag is het in Tholen braderie. Ongeveer 100 deelnemers, hoofdzakelijk winke liers en vereniging uit Tholen en omgeving, bevolken dan de stands, die opgesteld staan in de Bebouw- dendam-Eendrachtsweg-Dalemse- straat-Botermarkt-Hoogstraat-Stoof- straat-Markt en Molenvlietstraat. Een opvallende activiteit van de on dernemersvereniging is het oplaten van een heteluchtballon vrijdag avond om 7.00 uur op de voormalige oesterputten in Tholen. In de lucht hangend zal dit gevaarte, dat een hoogte van 22 meter en een omtrek van 46 meter heeft, in de wijde om trek te tezien zijn. Zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur, tijdens de kinderbraderie, kan de jeugd op de lege plaatsen over de gehele braderie een standje opstellen of op een deken de verkoopwaar uit stallen. Zaterdagmiddag om 2.00 uur verzorgt de politiehondenvereniging 'De Schaerepe Bliek' uit Sint-Philipsland een demonstratie op de voormalige oesterputten in Tholen. Tijdens de braderie zijn beoefenaars van oude ambachten zoals potten bakken en kantklossen te zien. Ook de in Duitsland wonende kunstschil deres mevrouw Kuhzel is op de brade rie aanwezig. Zij vertoeft vaak op het eiland Tholen en heeft al heel wat mooie plekjes op het eiland vereeu wigt. De braderie begint vrijdag om 14.00 uur en duurt dan tot 21.00 uur. Zater dag worden de kraampjes om onge veer 10.00 uur wer bemand tot 20.00 uur. grootst mogelijke meerderheid van de raad Middenschouwen in februari 1985 overeenkomstig het voorstel van b en w. Het college van gs vindt een verkoop prijs van 0,67 per vierkante meter te laag. Ook hebben gs het gemeentebe stuur laten weten het onjuist te vin den een deel van de waarde van het vermogen van de gemeente - met name de percelen grond - aan de jaarlijkse kosten voor onderhoud te koppelen. „Want indien als enig uit gangspunt het gemeentelijk onder houd wordt genomen, dan zou onder bepaalde omstandigheden zelfs een negatieve prijs denkbaar kunnen zijn. Aan een dergelijke ontwikkeling wil len wij onze medewerking niet verle nen", hebben gs de gemeente te ver staan gegeven. Verder schrijven gs in hun brief aan SEROOSKERKE (SCH) Het ge meentebestuur van Westerschouwen gaat zich bij provinciale staten van Zeeland sterk maken voor afstem ming van de nota bewoningspatroon op de gemeentelijke beleidslijn voor een groei van de bevolking en wo ningbouw van 0,5 procent. De provin cie was tot dusver niet bereid deze in de structuurschets Westerschouwen opgenomen richtlijn te erkennen en plaatste de gemeente volgens b en w sinds jaren 'planologisch op het nul punt'. Maandagavond zegde burgemeester J. L. Niemantsverdriet-Leenheer tij dens de raadsvergadering het PvdA- raadslid J. C. Hendrikse toe provin ciale staten te zullen verzoeken de nota bewoningspatroon met name voor Westerschouwen bij te stellen danwel te verruimen. In zijn pleidooi daarvoor gaf Hendrikse onder meer als de mening van de PvdA-fractie dat woningzoekenden zelf moeten kun nen bepalen waar zij willen wonen. Want een te geringe toewijzing van gesubsidieerde woningen aan diverse gemeenten kan ertoe leiden dat jonge gezinnen zich elders moeten vestigen, met alle nadelige gevolgen vandien voor het maatschappelijk functione ren van een gemeente die het moet doen met een bodemcontingent van vijf woningen per jaar, aldus Hendrik se. Bovendien bepleitte hij de moge lijkheid van een vrijer gebruik van de woningcontingenten en om deze meer af te stemmen op de woningbehoefte. Hendrikse signaleerde voor wat be treft Westerschouwen een aantal van 162 woningzoekenden per 1 juli 1985 waar 127 zogenaamde economisch ge- bondenen. Het PvdA-voorstel terdege bij de sta ten aan de bel te trekken had in grote lijnen de steun van alle fracties. Overi gens tekende burgemeester Nie mantsverdriet-Leenheer aan dat Wes terschouwen reeds een behoorlijke woningtoewijzing uit de knelpunten- pot heeft gekregen. En de VVD'er dr Van Zuijlen meende dat hoe minder over het onderwerp wordt gepraat, hoe beter het gaat. Provinciale staten laten volgens hem trouwens wel na de in de nota gestelde normen na te leven. „Westerschouwen krijgt meer dan waar het recht op heeft. En daarmee worden de problemen al aar dig opgelost", aldus Van Zuijlen. Raadslid L. Tieleman (cda) liet even eens weten wat bevreesd te zijn door middel van aanpassing van het bewo ningspatroon meer woningen toege wezen te krijgen. het gemeentebestuur dat het ook in de gemeente Middenschouwen ge bruikelijk is plantsoenstroken te ver kopen voor 15,- per vierkante me ter. En als de gemeente de indertijd in de verkoopprijs opgenomen toe slag van 2,71 per vierkante meter in aanmerking wil nemen, dan ligt het voor de hand de verkoopprijs te baseren op ongeveer 12,30 per vier kante meter, aldus gs. Voorts maken zij duidelijk de opmer king van b en w dat de eigenaren van de zomerhuizen thans al 10,- per vierkante meter hebben voldaan op basis van de eindwaardeberekening voor gekapitaliseerd onderhoud niet te kunnen onderschrijven. Want, aldus gs, het in de verkoopsom begre pen bedrag van ƒ2,71 per vierkante meter was vooral nodig om uit de bespaarde rente van het op die ma nier gevormde fonds (groot 75.000,-) de jaarlijkse onderhoudslast van de groenstroken te bestrijden. Het dagelijks bestuur van de provin cie merkt nog op dat het gemeentebe stuur van Middenschouwen destijds „bewust koos voor deze berekening van de kostprijs annex verkoopprijs". En daarenboven onderkent het het mogelijke gevaar van precedentwer king voor andere in dezelfde omstan digheden verkerende gemeenten. B en w vinden het raadsbesluit net zomin strijdig met het algemeen be lang als met het financieel belang van de gemeente. Inmiddels hebben zij gs meegedeeld waarschijnlijk niet voornemens te zijn met de eigenaren van de zomerhuizen over een nieuwe prijs te gaan praten. „Want daarvoor zijn de onderhandelingen tot nu toe te moeizaam verlopen. En op voor hand kan al worden gesteld dat er een groot percentage 'afvallers' zal zijn", aldus b en w in hun antwoord aan gs. BROUWERSHAVEN De kindervakantieweek in Brouwershaven is maandagmorgen officieel geopend door burgemeester C. Slabbekoorn van Brouwersha ven, die met een gouden hamer een gouden spijker in een plank sloeg. Na het hijsen van de indianenvlag begonnen tachtig kinderen van zes tot en met twaalf jaar aan de bouw van een indianendorp. „Alle kinderen komen de rest van de week verkleed als indianen", vertelt mevrouw A. Rouw, een van de tien vrijwilligers. Dit is het derdejaar dat een kindervakan tieweek in Brouwershaven gehouden wordt. Geduren de de week worden er allerlei spelletjes gedaan, zoals een zevenkamp, emmer-race, knutselen en het schmin ken van de kinderen als indianen. Woensdag is er een barbecue en vrijdag, de laatste dag, begint op de markt een optocht van alle 'indianen' onder begeleiding van de muziekband 'Apollo' en de majoretten 'Apollonia'. Daarna is er een ballonnenwed strijd en de week wordt om 19.00 uur afgesloten met een groot kampvuur. De deelnemertjes aan de jeugdvakantieweek in Brouwershaven begonnen onmiddellijk na de opening door burgemeester Slabbekoorn met het bouwen van een indianendorp. Het zomerhuizenterrein in Scharendijke. DREISCHOR - Organist Dirk Jansz. Zwart geeft donderdag een concert op het orgel van de oude Hervormde Kerk in Dreischor. Het programma bestaat uit werken van Kuhnau, Bach, Krebs, Homilius, Mendelssohn, Guilmant, Widor en Zwart zelf. Het concert, het laatste in een serie, be gint 's aonds om acht uur. WOLPHAARTSDIJK Er komt geen bos ten oosten van de dorpskern Wolphaartsdijk. In het kader van de ruilverkaveling bestonden oorspron kelijk plannen voor bosaanleg in een Burgerlijke stand THOLEN Geboren: Ilona G. A. Suijkerbuijk; Anton A. J. Bout; Karei Dirven; Hen- drikus J. M. Lisseveld; Phebe Lock; Adriaan Pul; Petrus L. J. D. van Meer; Berendje E. Reitsma; Lotte Meerland; Laurina J. van Dijke; Jan Jozef Bals; Lieke Bevelander; Hendrik J. L. van Driel; Marina A. van Vossen; Wilhel mus M. Kousemaker; Adriaan W. van Vossen; Johannis C. Bout; Shyla M. Reiners; Andrea van Vossen; Carolien A. de Leeuw; Elizabet Eerland; Sea H. de Vos; Paulus P. Vermeulen; Jordy J. Chr. Deurloo; Mario Geluk; Michael M. L. Keur; Manon ter Avest; Ida A. Vroegop; Pieter van Dijke; Christina J. G. Scherpenisse; Abraham C. Bur ger; Tjerk Burger; Jacobus L. Elen- baas; Anje F. M. Weggemans; Rien J. van Gorsel; Johannis Chr. Giljam; Janna H. van de Velde; Femme Ver berk; Aagje Noordhuizen; Mariena van Zetten. Getrouwd: M. Smits en J. van 't Hof; A. C. Bout en J. M. Schot; R. Cam- phens en K. Kort; M. Hengstmengel en C. C. J. Link; J. A. Arends en M. W. H. Bos; A. P. van den Dorpel en J. G. L. Knuist; Th. P. G. Korenman en W. Groenendijk; J. H. Korteweg en S. J. Noom; B. J. van Olffen en J. J. F. Geluk; T. C. Aarnoudse en P. J. Bout; W. P. Bout en S. P. van Ast; J. C. Kwaak en D. J. Verwijmeren; H. van As en M. M. P. Schoutens; J. P. Kloet en T. W. Niemantsverdriet. KORTGENE Het jeugd tennistoer nooi, dat van woensdag 14 tgot en met zaterdag 17 augustus op de banen van 'Noord-Beveland' in Kortgene is ge houden, geeft de volgende uitslagen te zien. Hoofdronde, meisjes 4 t/m 10 jaar: 1 Femke Clerckx; 2 Annemieke Ouwehand. Jongens t/m 10 jaar: 1 Patrick v. d. Saus; 2 Hans Huibregtse. Meisjes t/m 12 jaar: 1 Erika Ouwehand; 2 Mirella v. Rooyen. Jongens t/m 12 jaar: 1 Erik Eversdijk; 2 Sander Jobse. Verliezersronde meisjes t/m 10 jaar: 1 Linda Meeuwissen; 2 Joeke Janse. Jongens t/m 10 j aar: 1 Roderique v. d. Weele; 2 Pascal v. Driel. Meisjes t/m 12 jaar: 1 Gwen Melis; 2 Sandra Spelier. Jongens t/m 12 jaar: 1 Eugéne de Kok; 2 Armand Tournois. 's-GRAVENPOLDER De 's-Graven- polderse hengelclub Het Lege Net hield zaterdag een clubwedstrijd waarin de deelnemers de clubnaam eer aandeden. Slechts vijf van de negentien deelne mers slaagden er namelijk in om een of meer vissen aan de haak te slaan. Bij de jeugd was er zelfs niemand die een waterbewoner op het droge wist te krijgen. Winnaar van de wedstrijd werd H. Adams met 242 gram, vóór T. de Pree met 208 en mevrouw De Jonge met 170. SINT-MAARTENSDIJK Bejaar den en gehandicapten in de gemeente Tholen kunnen in aanmerking ko men voor een aanvullende subsidie in de kosten van aansluiting en abon nement op het nog te realiseren alar meringssysteem. De gemeenteraad van Tholen besloot maandag voor dat doel een krediet van 2700 gulden beschikbaar te stellen. Voorwaarde om een beroep te kunnen doen op het subsidiepotje, is dat aansluiting op medische gronden noodzakelijk is. Volgens burgemeester en wethouders blijkt uit een onderzoek van de Alge mene Nederlandse Invaliden Bond en de Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen dat er op Tholen behoefte bestaat aan een alarmeringssysteem voor bejaarden en gehandicapten. In dezelfde studie kwam naar voren dat voor nogal wat mensen de hoge kos ten aanleiding vormden af te zien van een eventuele aansluiting op het sys teem. Bij het onderzoek is uitgegaan van de tarieven zoals die door de Stichting Bejaarden (en Gehandicap ten) Alarm Zeeland in Domburg in rekening worden gebracht, namelijk 30 gulden per aansluiting en een abonnement van 5,5 gulden per week. Met het college was de raad van mening dat de kosten geen belemme ring mogen vormen voor aansluiting op het systeen. Besloten werd daarom in het eerste jaar een subsidie te verlenen van 266 gulden en in de volgende jaren 236 gulden. Dit bete kent dat de eigen bijdrage beperkt blijft tot 50 gulden per jaar. Wanneer het alarmeringssysteem in werking treedt is nog niet bekend. Op dit moment voert het dagelijks be stuur van Tholen gesprekken met de betrokken instellingen. Als die zijn afgerond zal een voorlichtingsavond worden gehouden. Doel van het alar meringssysteem is dat de aangeslote ne dag en nacht op eenvoudige wijze hulp kan inroepen. Het is wel noodza kelijk dat een telefoonaansluiting wordt beschikbaar is. De raad ging verder akkoord met het voorstel van b en w om 76.000 gulden uit te trekken voor een nieuw ge bouw voor scoutinggroep Heene- trecht en 57.000 gulden voor de speel- gebied tussen de Noorddijk, de ach terkant van de Hoofdstraat en een gedeelte van het Nazareth. Daartegen rezen echter talrijke bezwaren. Het college van b en w van Goes heeft er bij de ruilverkavelingscommissie op aangedrongen de geplande bosaan plant elders te realiseren. Men heeft hier meermalen overleg over ge voerd. Het resultaat is nu dat het lbosje niet ten oosten, maar ten noor den van Wolphaartsdijk tegen de rioolwaterzuiveringsinstallatie zal worden aangelegd. Een groep bewoners van Wolphaarts dijk, maar ook de plaatselijke georga- GOES - Burgemeester W. Blanken van Goes opent zaterdag de eerste Montessori-school in Zeeland. De school staat in de Beukenstraat te Goes en heet De Basis. Oudste leerling Willem-Aert van Nes helpt de burgemeester bij de ope ningsplechtigheid, waarna de geno digden de school kunnen bezichtigen en kunnen kennismaken met de leer krachten. Vervolgens zijn er kinder spelen en ballonnen voor de leerlin gen. niseerde landbouw en het Coördina tieorgaan voor natuur- en landschaps bescherming uitten destijds hun be zwaren tegen de bosaanleg ten oosten van het dorp. Als gevolg daarvan zou een complex volkstuinen moeten ver dwijnen. Ook vreesdën de bewoners beperking van hun wijdse uitzicht en als gevolg daarvan waardedaling van hun wo ningen. Zoals de situatie thans is ziet het er naar uit dat de volkstuinen, alsmede enkele percelen landbouw grond, en daarmee het oorspronkelij ke landschap gehandhaafd kunnen blijven. Behalve bewoners hadden ook de raadsleden bezwaren. De Goese raadsleden mevrouw L. Mol-de Jager, J. Kaboord en G. J. Eshuis spraken zich al tijdens een vergadering van de commissie voor ruimtelijke ordening in maart '82 tegen de bosschages aan de oostkant van Wolphaartsdijk uit. Toen viel zelfs het woord 'landschaps vervalsing'. De heer G. C. van Loo, woordvoerder van de groep Wol- phaartsdijkers die zich met bezwaren tegen de bosjes aan de oostkant tot ruilverkavelingscommissie en ge meentebestuur richtte, toonde zich verheugd met het besluit de bosjes niet aan de oostkant van het dorp in te planten: „Wij zijn blij dat de betrok ken instanties naar onze wensen en argumenten hebben willen luisteren. Ditmaal heeft inspraak gelukkig re sultaat gehad". turnvereniging Poortvliet voor de aanleg van een uitgebreide speel- voorziening in dat dorp. Beide nieuwbouwplannen komen in aan merking voor subsidie van het rijk in het kader van het project 'Jongeren bouwen voor jongeren'. Dit houdt in dat de centrale overheid het grootste deel van de kosten voor haar reke ning neemt. Voorts kwam in de gemeenteraad ter sprake de verzelfstandiging van de woningbouwcorporatie Beter Wonen in Tholen. Beter Wonen wil zich losser maken van het gemeentelijk apparaat dat nu nog het technische beheer en de administratie uitvoert. De raad had geen moeite met de wens van de woningbouwcorporatie. GOES - De raadscommissies van de gemeente Goes komen volgende week bijeen om advies uit te brengen over voorstellen die het college van burgemeester en wethouders in sep tember aan de orde wil stellen in de gemeenteraad. Maandagavond 26 au gustus vergadert de commissie alge mene zaken. Gesproken wordt over de mogelijke aanleg van een kabelte levisienet in Goes en de eventuele oprichting van een jeugdbrandweer- korps. De commissie welzijnszaken krijgt dinsdag 27 augustus informatie over de stichting Omroep Goes. Verder staan op de agenda de voorgenomen beëindiging van de subsidie voor het schoolmaatschappelijk werk, achter- RILLAND-BATH De trimwieler- ronde van Bath heeft weinig Zeeuws succes opgeleverd. In de koers, die meetelt voor het Midden Zeeland trimklassement, zorgde alleen Hans Vreeke uit Krabbendijke voor een Zeeuwse overwinning. Hij won de massasprint aan het einde van de veteranen-wedstrijd. In de A-catego- rie sprintten vier koplopers om de zege en Wim Hoondert uit Heinkens- zand eindigde als tweede. Bij de B-trimmers behaalde Johan Gijzel (Yerseke) eveneens een tweede plaats. De zege bij de dames ging naar de kersverse Nederlands kampioene Ina van Otzel. Marianne Wagemakers uit Oostkapelle ontbrak wegens een peesontsteking. De uitslagen: A-trimmers: 1. Cees Konings (Hoogerheide) 80 kilometer in 1.51.30; 2. Wim Hoondert (Heinkenszand) 3. Ronald Slegt (Raamsdonksveer) 4. Jan de Bruine (Kortgene) 5. Frans van de Berge (Krabben dijke). B-trimmers: 1. Rien van der Horst (Standaarbuiten) 50 kilometer in 1.18.30; 2. Johan Gijzel (Yerseke) 3. Piet van Eekelen (Nispen) 5. Sjaak Rommers (Rilland) 7. Johan de Punder (Ovezande). C-trimmers: 1. Ruud de Jong (Etten-Leur) 40 kilometer in 1.00.05; 2. J.Verregghen (Made) 3. R. Schüller (Rotterdam) 4. Ko Schrier (Kapel le) 7. Wim de Koeiyer (Biezelinge). Vetera nen: 1. Hans Vreeke (Krabbendijke) 35 kilometer in 49 min. 2. Bert Tolhoek (Kapelle) 3. Jan Herenthals (Terneuzen) 4. Umberto de Marco (Goes) 6. Adrie de Wolf (Kattendijke) 7. Adrie Raas Cs Heerenhoek) 8. Piet Jobse (Kruiningen) 9. Peter Wisse (Oost-Souburg) 10. Cees Wisse (Kruinin gen). Dames trimmers: 1. Ina van Otzel (Oude Tonge) 35 kilometer in 50 min. 2. Henja van de Boom (Roosendaal) 3. Joke Goeree (Driewegen) 6. Tanneke Herenthals (Terneuzen) 7. Nancy Gommers (Philippi ne) 9. Wilma Rijk (Kwadendamme). stallig onderhoud aan het gebouw van de openbare bibliotheek (kosten 79.000 gulden), geluidsisolerende maatregelen in gebouw De Legerdiek (kosten 10.000 gulden) en een extra bedrag van 360.000 gulden voor de verbouwing van dorpshuis Saemen- spel in 's-Heer Arendskerke. Onderwerpen van gesprek voor de commissie ruimtelijke ordening, volkshuisvesting, gemeentewerken, milieu en verkeer, die woensdagavond 28 augustus vergadert, zijn onder meer een plan voor de invulling van het terrein aan de Oostwal waarop thans het oude stadskantoor staat, de renovatie van woningen in de Heer- nisseweg en de plaatsing van de Maria Magdalenakerk op de monumenten lijst. De commissie onderwijs, sport en recreatie buigt zich donderdag 29 au gustus over het huisvestingsoverzicht voor het basisonderwijs in 1987, 1988 en 1989. Tenslotte vergadert vrijdag avond de commissie financiën, econo mische zaken en sociale dienst. Behal; ve over de financiële aspecten van de onderwerpen die in de andere com missies aan bod komen, gaan de leden van deze commissie het nog hebben over een brief van de werkgroep Ener giediscussie Goes die mogelijkheden aangeeft voor een milieuvriendelijk energiebeleid en een brief van de Vereniging Milieudefensie naar aan leiding van de voorgenomen bouw van nieuwe kerncentrales. De commissievergaderingen worden gehouden in het Goese stadhuis. Ze beginnen om 19.30 uur, met uitzonde ring van de commissie ruimtelijke ordening, volkshuisvesting, gemeen tewerken, milieu en verkeer die zich om 20 uur aan de beraadslagingen zet. De vergaderingen zijn openbaar. Aan het begin ervan hebben belang stellenden inspraak. THOLEN Vrijdag (23 augustus) vindt in het gemeentelijk zwembad 'De Spetter' in Tholen weer het jaar lijks 'dauwzwemmen' plaats. Van 6.00 tot 9.00 uur 's ochtends kunnen zwemliefhebbers een frisse duik ne men en baantjes trekken in het diepe bad. Vooral voor de allervroegsten zal het een aparte gebeurtenis zijn, omdat dan nog in het donker ge zwommen wordt. Jongere deelne mers, die nog niet kunnen zwemmen, mogen uiteraard gebruik maken van het ondiepe bad. Het personeel van het zwembad be loont de deelnemers na het zwemmen met een uitgebreid ontbijt in de bui tenlucht. Men dient voor dit evenement wel van te voren in te schrijven bij de kassa van het zwembad.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 22