Vlissingen kan borst nat maken WÊÊÈQ.Willems is de ontberingen Vergeten Ronde van Colorado was troostprijs voor Lemond Clerc leider Geen profronde van Amsterdam Zege Siereveld Chinese trainer geeft demonstratie BESTE ZEEUW IN TRIATHLON VAN ALMERE Rotterdammers triomferen in zeilwedstrijden De Windt 9e in Valkenswaard Korfbaltoernooi in Kloetinge PROLOOG WINNAAR IN DE RONDE VAN NEDERLAND WINSCHOTEN (GPD) - Langzamerhand klautert Bert Oos terbosch uit het diepe dal waarin hij de laatste maanden terecht kwam. Maar de renner die gisteren in het regenachti ge Winschoten met grote overmacht de proloog van de Ronde van Nederland won, heeft het zelf zo gewild. De laatste tijd raakte hij uit beeld omdat hij om privé-redenen (heimwee) bedankte voor deelname aan de Tour de France. Uitslagen ARABIEREN VERSLAAN ALLIANCE Chaotisch Nooit meer Opmerkelijk Longo WOERDEN De wielrensportcommissie van de KNWU heeft besloten amateur Peter Hofland uit Roosendaal een week schorsing op te leggen. Hofland kreeg die straf voor afmelding van de wielerwedstrijd in Philippine op 15 juli van dit jaar. De Westbrabantse amateur liet het comité in Philippine ongeveer tien dagen voor de wedstrijd weten 'ziek' te zijn en daarom niet in de Zeeuws-Vlaamse plaats te zullen starten. Maar een paar dagen voor 'Philippine' won Hofland in Poortvliet. Voor de jury in Philippine voldoende reden om Peter Hofland voor te dragen voor een schorsing van veertien dagen: de winst in Poortvliet liet veronderstel len dat Hofland ook in Philippine van start had kunnen gaan vermeldde het juryrapport. Over die voorgestelde schorsing heen liet districtssportcommis- sielid Arjaan de Schipper op het wedstrijdformulier een aantekening volgen waarin hij aandrong op strafoplegging. De Schipper, na op de hoogte gebracht te zijn van de straf: „Ik ben blij dat in dit geval een schorsing uitgesproken is, ik had echter wel aangedrongen op twee weken". Een woordvoerder van de KNWU-sportcommissie daarover: „Hofland heeft in een brief aan ons gezegd dat hij na zijn derde plaats in het nationaal kampioenschap en opname in de voorlopige selectie 'voor het WK bewust wat gas terug wilde nemen. Om die reden heeft hij in Philippine dan ook niet gereden. Daar konden we ons in vinden. We vonden echter ook dat de jury die de schorsing voorstelde gelijk had, hebben toen het besluit genomen een week te schorsen. De schorsing van Hofland, die tweede werd in de Ronde van Romandië maar voor de start van die wedstrijd al wist dat hij niet naar het wk in Italië zou afreizen, gaat waarschijnlijk in op 31 augustus. „Ik zal er tegen in beroep moeten gaan", reageerde hij gisteravond, toen hij nog niet op de hoogte was van die straf, „want in die week wordt de Ronde van Roosendaal verreden. Maar waar het me vooral om gaat is de vraag wat er gebeurt met de andere van de 21 renners die zich hebben afgemeld. Een man schorsen en de rest niet, vind ik een beetje eigenaardig". Bert Oosterbosch wil een middel tegen heimwee Wat de gevolgen van zijn persoonlijke problemen waren, heeft Oosterbosch vooral de laatste weken ondervonden. „Ik heb gemerkt", zegt hij, „dat ik sinds de Tour de France een enorme conditionele achterstand heb op mijn collega's. Ik heb anderhalve maand lang niets anders gedaan dan crite riums gereden. En dat betekent datje elke avond laat op bed ligt en verder niet meer aan extra trainingen toe komt. In die periode ben ik ook vier kilo aangekomen. Nu zit ik ongeveer weer op mijn normale gewicht en beginnen de prestaties, te komen". Om zijn conditionele achterstand weg te werken begon Oosterbosch giste ren in Winschoten aan zijn derde etappewedstrijd binnen drie weken. Eerst reed hij de Ronde van Noorwe gen en vervolgens de Ronde van Bel gië. „Met name in Noorwegen heb ik gemerkt dat ik eigenlijk niet zonder de Tour de France kan. Als je de Tour niet doet, zak je af naar een bedenke lijk niveau. Want het houdt ook in dat je in de wedstrijden voor de Tour de France nergens voor in aanmerking komt. Ik voel me nog sterk genoeg om op topniveau mee te draaien. Daarom wil ik volgend jaar hoe dan ook de Tour weer rijden". Terwijl de meeste renners de Ronde van Nederland als een voorbereiding op het wereldkampioenschap be schouwen, denkt Oosterbosch al weer heel ver vooruit. Met soigneur Ruud Bakker is hij aan het onderzoe ken hoe hij de komende winter de angst om voor een langdurige perio de van huis te gaan in de toekomst het beste kan overwinnen. „Er moet toch iemand te vinden zijn die op welke manier dan ook die angst kan verdrijven", zegt Oosterbosch. „In wedstrijden van tien dagen red ik mezelf nog wel, maar als de koers langer dan twee weken duurt kom ik onherroepelijk in de problemen. In de hotels komen dan de muren op me af. Als het dan weer zover is ben je met je gedachten helemaal niet meer bij het wielrennen". Die problemen zijn voor later in het seizoen. Eerst wil Oosterbosch zich via de Ronde van Nederland gedegen voorbereiden op de Grand Prix des Nations, de trofeo Barachhi en de AMSTERDAM (ANP) - De eerste Ron de van Amsterdam gaat niet door. Voor het criterium voor profrenners, dat 8 september op het Damrak zou worden gehouden, kan volgens de organisatoren geen „acceptabel" deelnemersveld worden aangetrok ken. Drie weken voor de wedstrijdda tum heeft het stichtingsbestuur ze ven contracten ontvangen. Het bestuur en hoofdsponsor Joop Steenbergen menen dat de officiële coördinator beroepsrenners van de KNWU, Peter Bonthuis, ter zake ern stig in gebreke is gebleven. Bonthuis verklaart desgevraagd de organisato ren al in april te hebben verteld dat de gekozen datum zeer ongunstig was. De meeste toprenners zijn die dag werkzaam in de Ronde van Catalonië of een criterium in Foumie. Vorige week ging Steenbergen tijdens de Ronde van Kamerik op de vuist met Bonthuis. Toen verweet Steen bergen zijn opponent te weinig heb ben gedaan om een aanvaardbaar rennersveld naar Amsterdam te bren gen. GORINCHEM Richard Siereveld van de wielerverniging Theo Middelkamp heeft in Gorinchem zijn vierde seizoenzege bij de jeugdlicentiehouders behaald. Bij de 13- jarigen klopte hij het peloton in de spurt. NIEUWEGEIN (ANP) - WK-kandidaat Rob Clerc heeft in de zesde ronde van de dubbelrondige damzeskamp in Nieuwegein weer alleen de leiding genomen. Door op miraculeuze wijze met 4-0 van Scholma te winnen, verwees hij oud-jeugdwereldkampioen Aleksan- der Baljakin - die niet verder kwam dan een voordelige remise (3-1) tegen zijn landgenoot Anatoli Gantwarg - naar de voorlopige tweede plaats. Michael Korenevski vergrootte door een overwinning (4-0) op Van der Wal de afstand tussen hem en de wereld kampioen, die evenals de twee Friese grootmeesters nu praktisch kansloos is voor de eindzege. Grote Prijs Eddy Merckx. „In die tijdritten hoop ik nog iets van dit verloren wielerjaar goed te maken". De eerste stap in de goede richting zette hij gisteren in Winschoten waar hij pas voor de tweede keer dit seizoen een proloog won. Eerder lukte hem dat in de Ronde van Spanje. Maar GOES - De Chinese volleybaltrainer Pang Wuqiang zal vanavond (dins dag) in de Goese sportzaal De Poel een demonstratietraining voor de Zeeuwse oefenmeesters verzorgen. Pang Wuqiang, die in zijn eigen land tot de absolute top behoort, verblijft momenteel als gasttrainer in Neder land en wordt door een samenwer kingsverband van de verenigingen Mytilus en Even Kijken en de Zeeuw se Sektie Technische Zaken naar Goes gehaald. De Chinees zal met een groep spelers van de beide gastvere- niwmwven vooral aandacht schenken aan de blokkering en de daarmee samenhangende veldverdediging. De training begint om 20.00 uur. Oosterbosch stond er zelf van te kij ken dat de kloof tussen hem en zijn ploeggenoot Eric Vanderaerden (tweede) zo groot was. Oosterbosch, die de Ronde van Nederland in 1982 won, bleef de Belg ruim tien seconden voor terwijl de omstandigheden be paald niet in zijn voordeel waren. Want Oosterbosch reed op een nat wegdek, dat weer was opgedroogd toen Vanderaerden van start ging. „Ik dacht", zei Oosterbosch, „dat ik juist in de bochten veel tijd zou verliezen. Want ik heb niet de risico's genomen die Eric normaal gesproken wel neemt". De eerste drager van de oranje trui beschouwde zijn overwinning als een welkom succes. „Ik geloof dat het ergste achter de rug is. Ik hoor er nu, na zoveel maanden stilte rondom mijn persoontje, weer een beetje bij". WINSCHOTEN Huldiging proloog wielerronde van Nederland. V.l.n.r. Ron Groen (3e), winnaar Bert Ooster bosch en Eric Vanderaerden (2e). De uitslag is: 1. Oosterbosch (Ned, Post) 8.25 minuten, 2. Vanderaerden (Bel, Post) op 11 seconden, 3. Groen (Ned, Van Erp) op 15, 4. Solleveld (Ned, Raas) op 15, 5. Rooks (Ned, Post) op 15, 6. Verhoeven (Ned, Van Erp) op 16, 7. Van der Hulst (Ned, Van Erp) op 20, 8. De Rooy (Ned, Post) op 20, 9. Adri van Houwelingen (Ned, Swerts) op 20, 10. Müller (Zwi, De Gribaldy) op 22, 11. Her mans (Ned, Perurena) op 25,12. Frison (Bel, Van Vaerenbergh) op 26, 13. Daams (Ned, Raas) op 26, 14. Knetemann (Ned, De Gribaldy) op 27, 15. Veldscholten (Ned, Post) op 27,16. Harris (GBr, De Brouwer) op 28, 17. Zoetemelk (Ned, Raas) op 28, 18. Colijn (Bel, Van Vaerenbergh) op 29, 19. Dexters (Bel, Swerts) op 29, 20. Van Vliet (Ned, Swerts) op 29, 21. Van der Poel (Ned, Raas) op 29, 66. Polak (Ned, De Brouwer) op 1.00, 67. Aarts (Ned, de Brouwer) op 1.01. VLISSINGEN Vlis singen kan zijn borst nat maken. Morgen avond (woensdag) speelt de kersverse Zeeuwse eerste klasser op het terrein aan de Irislaan tegen het Ara bische Kawkab, een ploeg die getraind wordt door Ger Blok. Maandagavond speelde de formatie uit Saoedie Arabië in Roosendaal tegen Alliance. Kawkab zegevierde met 3-2. „Een schoppartij", luid de het van Alliance-be- stuurszijde. „Ze speel den onbeschoft hard". De toch al zo moeizaam verlopende voorberei ding van Vlissingen wordt morgen mogelijk opnieuw ruw verstoord. Daarom kunnen op voorhand al de nodige vraagtekens gezet wor den achter de noodzaak van het duel Vlissingen- Kawkab. Vlissingen had immers een wedstrijd te gen RCS op het pro gramma staan. Zeer te gen de zin van RCS ver koos Vlissingen, dat toch al over een smalle selectie beschikt, uitein delijk het Arabische bui tenkansje. „Misschien was RCS als tegenstander wel nutti ger geweest dan deze ploeg, maar aan de an dere kant vind ik, dat je zo'n kans niet mag laten lopen", aldus trainer Cees Vermunt, die twee weken voor de start van de competitie nog volop in de problemen zit. „De voorbereiding verloopt niet zoals het zou moe ten. Na drie oefenwed strijden moet er enige tekening te zien zijn in de ploeg. Dat is niet het geval, omdat we nog niet een keer met de volledige ploeg hebben kunnen oefenen". Na de ervaringen van Alliance (en Rood-Wit dat vorige week met 3-0 won van de voetballers uit de oliestaat) had Vlissingen wellicht be ter voor een wedstrijd tegen RCS kunnen kie zen. In Roosendaal floot de scheidsrechter het duel wijselijk tien minu ten voor tijd af om erger te voorkomen. Boven dien werden drie spelers van Kawkab genoteerd. „We hopen dat we de boel weer een beetje kunnen oplappen", al dus het bestuurslid van Alliance. Kawkab, gepromoveerd naar de hoogste afdeling in Saoedi-Arabië, ver blijft overigens drie we ken in Nederland. De ploeg is ondergebracht in het sporthotel Bos- schenhoofd en speelt in de komende periode nog wedstrijden tegen onder meer SW, RBC en RKC. Het duel tegen Vlissingen begint woensdag om 19.00 uur. TERNEUZEN Van de drie Zeeu wen die zaterdag aan de triathlon van Almere meededen zette Mario Willems uit Terneuzen de beste tijd neer. Willems had zijn hele seizoen afgestemd op Almere, waar hij zijn debuut op de hele triathlon wilde maken. Direct na afloop kwam hij zaterdag tot een wat voorbarige conclusie. De Terneuzense atleet was bekaf en stelde toen vast dat het bij deze ene keer zou blijven. Maar daags na Almere is Mario Willems de ontberingen al gedeel telijk vergeten. Vanaf het moment dat het voor hem vaststond dat hij de uitdaging aan durfde, ging hij zich toeleggen op de duurtraining. Daarvoor had Wil lems zich vooral ontwikkeld als een allround triathlonspecialist die vooral op de kortere afstanden met de besten in deze provincie kan wedijveren. Maanden geleden zette hij een trainingsschema op en hij werkte naar een hoogtepunt in de weken voor Almere. Weken van meer dan dertig uur waren vaste regel en met dat opgebouwde uit houdingsvermogen reisde hij vrij dag af naar Almere, waar hij op een camping als zoveel anderen zijn tent opsloeg. Zaterdagmorgen in alle vroegte meldde de Zeeuw zich aan de start van de triathlon, die achteraf door de omstandigheden zou uitgroeien tot de zwaarste in het bestaan van het sportieve drieluik. „We stonden daar om tien voor zeven op het strandje", vertelt hij. „Het regende hard, het onweerde en het bliksem de. Vier minuten voor zeven kwam de mededeling dat de start op last van de scheidsrechter was uitge steld. Ik had toen al min of meer verkleumde ledematen en was blij dat we even terug naar binnen gingen. Maar met heel die meute was het niet ideaal. We zaten als haringen in een ton". „Na verloop van tijd werd meege deeld dat het zwemmen was inge kort tot 2400 meter. Dat vond ik eigenlijk al lang best, want het had de hele nacht geregend en het water was behoorlijk afgekoeld. De tem peratuur was tussen de zestien en zeventien graden en als het in het zwembad van Terneuzen bijvoor beeld achttien graden was, dan zag ik er al tegenop om te gaan trai nen". „De start was chaotisch", herinnert hij zich. „Het was heel vreemd met zo veel deelnemers. Van zwemmen kwam in de beginfase dan ook niet veel. We zaten allemaal op elkaar en ik moest regelmatig inhouden. Het was meer spartelen. Het water was erg woelig en je moest goed opletten, want je kreeg regelmatig een slok water binnen of een arm in je gezicht. Pas na het keerpunt kreeg je iets meer ruimte. Ik kon me toen eindelijk concentreren op mijn techniek". Na ruim eenenvijftig minuten stap te hij totaal verkleumd uit het wa ter. „Er stond een straalkacheltje en ik had even de neiging om me daaraan op te warmen", weet hij nog. „Maar ik heb het niet gedaan, want ik dacht toen nog aan een zo hoog mogelijke klassering. Het eer ste kwartier op de flets heb ik wel zitten bibberen van de kou. Pas daarna kwam ik een beetje terug op temperatuur". Niettemin werd Willems juist met het fietsen met een eerste terugslag geconfronteerd. Hij had een specia le tube met een staalgordel gekocht en hoewel het lekke banden regen- Mario Willems de bleef hij van die pech gevrij waard. „Maar plotseling kreeg ik pijn in mijn rug. Ik was er goed op voorbereid", verzekert hij. „Mijn be nen wilden ook wel, maar ik kon op den duur in geen enkele stand meer zitten. Om de tweehonderd meter moest ik even rechtop en daardoor verloor ik erg veel snelheid. Ik werd toen ook nog gepasseerd door een vrouw en toen dacht ik nog: dat mag toch eigenlijk niet gebeuren. Maar het gebeurt gewoon. Ik kon er niks aan doen. Ik werd met die rug geconfronteerd. Het fietsen was daardoor een echte lijdensweg en heel even heb ik me nog afgevraagd: moet ik dit nog vijfenzeventig kilo meter volhouden". De 32-jarige Terneuzenaar zette zich 'op karakter' over die tegen slag heen en maakte zich in de slotfase van het wielrennen op voor de eerste marathon van zijn leven. De eerste vijfentwintig kilo meter kon hij een prima tempo lopen, maar daarna kwam hij de man met de hamer tegen en moest hij gas terugnemen. „Ik kreeg een dreun", bekent hij. „Er zijn nadien nog veertien bevoorradingsposten geweest en telkens ben ik daar even gestopt of op een sukkeldrafje gaan lopen. Met nog 7500 meter te lopen lag ik nog 87e, maar in de slotfase heb ik veel verloren. Vrij wel iedereen had het toen moeilijk. Gregor Stam kwam ik tegen en die zag er nog vrij fit uit. Maar Rob Barel bijvoorbeeld zag er ook gete kend uit". „In die slotfase liep ik constant op mijn horloge te kijken. Er stond toen onj de kilometer een bord en ik berekende hoe lang ik er nog over zou doen. De aankomst in Almere was geweldig. In Oostburg laatst was de ambiance ook al leuk, maar Almere overtrof alles. Na afloop was ik echt kapot. In de kleedkamer heb ik zeker tien minuten bij zitten komen", geeft hij toe. „Vlak daarna zei ik ook: dit nooit meer. Maar nu zeg ik: die pijn kan ik weer een keer lijden". WINSCHOTEN Peter Post heeft zijn ploeg voor het wielerseizoen 1986 rond. De ploegleider van Pana sonic vertelde voor de proloog van de Ronde van Nederland dat het defini tief is dat de Schot Robert Millar de komende twee seizoenen voor hem rijdt. In een eerder stadium sloot Post al contracten af met de Belg Eric van Lancker, de Limburger Peter Harings, Teun van Vliet, Johan van de Velde en de Australiër Alan Peiper. „Dat zijn renners die er nog willen invliegen", zei Post over het nieuwe zestal. Het vertrek van Steven Rooks, Johan Lammerts, Gerard Veldscholten en Bert Wekema staat vast. Bovendien is het hoogst onwaarschijnlijk dat de nog steeds zieke Amerikaan Alex Gre- wal volgend seizoen nog voor de ploeg van Post in actie komt. Op het laatste moment heeft Phil Anderson zich afgemeld voor deelna me aan de Ronde van Nederland. De Australische toprenner uit de ploeg van Peter Post voelt zich overver moeid en wil eerst een paar dagen rusten voordat hij zijn voorbereiding op het naderende wereldkampioen schap hervat. BROUWERSHAVEN - De tweede open Low Countries-jeugdkampioen- schappen zeilen voor de klassen Opti mist en Cadet, afgelopen weekeinde op de Grevelingen ter hoogte van Brouwershaven, hebben Rotterdam se winnaars opgeleverd. De Zeeuwse inbreng in beide jeugdklassen was minimaal. In de Optimist-categorie (éénzitters, voor zeilers tot veertien jaar) ging de overwinning naar de regerend wereld kampioen in deze klasse, Serge Kats. Kats schreef de Low Countries-kam- pioenschappen van de watersportver enigingen Brouwershaven en de De Dijlestreek (Hombeek) vorig jaar ook al op zijn naam. De jonge Rotterdam mer greep de zege overtuigend. Hij won drie van de in totaal vijf wedstrij den en eindigde éénmaal als derde. Einduitslag: Optimist: 1 H 1150 Serge Kats (Rotterdam) 5,7 punt; 2 H1175 Louis du Reiu (Soest) 14,4; 3 H 1245 Bart de Boer 33; 4 B 721 Gilles Bouwmans (B) 33,7; 5 B 720 Jannich Bouwmans (B) 41,7; Cadet: 1 H 7353 Robert Drontman-Matthijs van Vel den (Rotterdam) 8,7 punt; 2 H 7357 Anne- lies Thies-Janneke Weening (Groningen) 14,4; 3 H 7691 Dirk en Nathalie Pepping (Groningen) 24; 4 B 7523 Patrick de Mole- naar-Ives van der Brigge (België) 33,4; 5 H 7282 Roland van Cranenburch-Jannie Flinterman 36. VALKENSWAARD - Hermi de Windt is dit weekeinde tijdens rallycross wedstrijden in Valkenswaard negen de geworden in de divisie II 1600 cc). Hij werd daardoor in het veld met veel Engelsen één van de best geklasseer de Nederlanders. De uitslagen van de wedstrijden in Valkenswaard zijn: divisie II: 1 John Welch, 2 Henk Breeder- land, 3 Piet Dam, 4 John Smith, 5 Jos Sterkens, 6 Paul Kumpen, 9 Hermi de Windt; divisie I: 1 Jan van Elderen, 2 Mark Rennison, 3 Peter Kramer. 4 Graham Strugnell, 5 Peter Brown, 6 Dick Homan, 17 Erik Hendriks; groep A: 1 Kamiel Veree ken, 2 Cees Verkooyen, 3 Jo van de Ven, 4 Gradje Comelissen, 5 Daniel Bessemans, 6 Bram van de Wege; standaardklasse: 1 Jo van de Ven, 2 Carel Keim,*3 Karei Malie paard, 4 Leo Franken, 5 Joop van Holstein, 6 Johan van de Veer, 10 Piet Wijkhuis, 13 Tineke de Poorter. KLOETINGE - Traditiegetrouw houdt de Kloetingse korfbalvereni ging Blauw Wit vóór de aanvang van de korfbalcompetitie haar jaarlijkse toernooi. Ondank de concurrentie van een aantal toernooien elders in de regio treden zaterdag 24 augustus een 60-tal ploegen, verdeeld over de categorieën senioren, junioren, aspi ranten en pupillen aan op het sport complex aan De Graafïstraat te Goes. Vanaf 's morgens 9.00 uur tot 's middags 16.00 uur worden er circa 110 wedstrijden gespeeld. Tevens zal er deze dag gestreden worden om de titel Van 'schutterskoning(in)'. Deze titel wordt bepaald door 5 ouder wetse strafworpen (op een afstand van 4 meter). BOULDER (REUTER/AFP) - Greg Le mond heeft zijn eerste troostprijs van het wielerseizoen binnen. De Ameri kaan won zondag, de weliswaar wei nig aansprekende, Ronde van Colora do. Zijn eerste plaats kwam in de laatste etappe, gewonnen door zijn Canadese ploeggenoot Steve Bauer, niet meer in gevaar. De Nederlanders traden in de Coors Classic slechts zeiden op de voorgrond. De beste prestaties werden door de kleine af vaardiging geleverd door Eric Breu- kink die twee maal liet zien uitste kend tegen de klok te kunnen rijden. Peter Hoondert plaatste zich twee keer bij de eerste tien in een eind sprint. De achterstand van beide rij ders in het eindklassement was ech ter aanzienlijk. Voor Lemond was het winnen van de belangrijkste wielerwedstrijd in zijn geboorteland, niet meer dan een doekje voor het bloeden. Tijdens de Ronde van Frankrijk moest de we reldkampioen van 1983 zich houden aan de van te voren gemaakte afspra ken met teamgenoot Bernard Hi- nault. De Amerikaan mocht de Frans man, zelfs toen deze in de bergen onderuit dreigde te gaan bij een aan val van de Ier Stephen Roche, niet attaqueren. Dat leverde enige verbale strijd tussen het tweetal op. Hinault suste de opstand van zijn jonge team genoot en verklaarde Lemond in de Ronde van Colorado te zullen helpen. Hulp die de Amerikaan eigenlijk nau- BOULDER Bernard Hinault (op kop) hielp zijn ploegmaat Greg Lemond aan de zege in de Ronde van Colorado. welijks nodig heeft gehad. Hij won een etappe en eindigde acht maal bij de eerste drie. Genoeg om zijn verras send sterke landgenoot Andrew Hampstean 1 minuut en 51 seconden voor te blijven. Opmerkelijk was de prestatie van Doug Shapiro. De titelverdediger in Colorado leek dit seizoen in de ploeg van Jan Raas weinig op een topper. Hij kwam in de Ronde van Frankrijk zowel in de vlakke etappes als in de bergritten niet met de beteren mee. Eenmaal aangeland in zijn geboorte land veranderde dat. Zijn. zelfver trouwen groeide zelfs zo dat hij na een paar vlakke etappes verklaarde: „Mijn tijd komt nog wel als we de bergen in gaan". Shapiro bleek niet te bluffen. In een van de weinige keren dat er een heuvel moest worden bedwongen ont snapte hij en bouwde een aardige voorsprong op. Blunders van de orga nisatie, ingrijpen van de politie die het gewone verkeer voorrang gaf, voorkwamen echter dat hij zijn voor sprong behield. Er werd zelfs van die rit helemaal geen klassement opge maakt. Alleen Shapiro werd als win naar gehuldigd. Bernard Hinault spande zich nauwe lijks in. Hij kreeg na de eerste week dan ook felle kritiek omdat hij zich beperkte tot meerijden. Als verdedi ging somde de Fransman de smalle wegen, de gevaarlijke bochten en het grote deelnemersveld op. Toch leek de winnaar van de Ronde van Frank rijk zich iets van de kritiek te hebben aangetrokken. Hij won een etappe en klom naar de negende plaats in klas sement. Imponerend was zijn optre den geen moment. Uitslag laatste etappe: 1. Steve Bauer (Can) 159,9 kilometer in 2 uur, 56 minuten en 56 seconden; 2. Olaf Jentzsch (DDR) op 1 minuut en 18 seconden; 3. Ron Kiefel (VSt) op 1.43; 4. Davis Phinney (VSt) op 1.49; 5. Alex Steida (Can) z.t.; 6. Greg Lemond (VSt) z.t.; 7. Peter Hoondert (Ned) z.t.; 8. Jeff Pierce (VSt) z.t.; 9. Steve Tilford (VSt) z.t.; 10. Bob Roll (VSt) z.t. De klasseringen van de Nederlanders in de laatste etappe: 49. René Beuker op 4.36; 62. Eric Breukink op 9.54; 64. John Bogers z.t.; 67. Jan Siemons op 9.57 Eindklassement: 1. Greg Lemond (VSt) 35 uur, 21 minuten en 21 seconden; 2. Andrew Hampstean (VSt) op 1.51; 3. Doug Shapiro (VSt) op 4.40; 4. Jeff Pierce (VSt) op 8.35; 5. Ronan Pensee (Fra) op 9.33; 6. Glenn Sanders (VSt) op 9.47; 7. Roy Knickman (VSt) op 10.14; 8. Bruce Whitesel (VSt) op 10.37; 9. Bernard Hinault (Fra) op 11.02; 10. Bob Rol (VSt) op 16.45; 44. Breukink op 1.02.28; 59. Beuker op 1.37.33 Vernederd in de Ronde van Frankrijk door de Italiaanse Maria Canins, heeft Jeannie Longo in de Ronde van Colorado haar gram gehaald. De Francaise was, bij afwezigheid van de Italiaanse, oppermachtig. Zij won vijf van de elf ritten en veroverde in de veertien uur dat er gereden werd, een voorsprong van ruim drie minuten op de Inga Thompson. Uitslag laatste etappe: 1. Inga Thompson (VSt) 55 kilometer in 1 uur, 25 minuten en 1 seconde; 2. Madonna Harris (Nzl) z.t.; 3. Eria Oomen (Ned) op tien seconden; 4. Valerie Simonnet (Fra) z.t.; 5. Ute Enze- nauer (BRD) z.t.; 6. Corrie Timmermans (Ned) z.t.; 7. Katrin Tobin (VSt) z.t.; 8. Dominique Damiani (Fra) z.t.; 9. Heieen Hage (Ned) z.t.; 10. Janelle Parks (VSt) z.t. Eindstand: 1. Jeannie Longo (Fra) 14.13.27; 2. Inga Thompson (VsT) op 3 minuten en vier seconden: 3. Madonna Harris (Nzl) op 3.21; 4. Ute Enzenauer (BRD) op 7.14; 5. Valerie Simonnet (Fra) op 7.35; 6. Virginie Lafarque (Fra) 8.39; 7. Peggy Maass (VSt) op 9.57; 8. Janelle Parks (VSt) op 10.36; 9. Barbara Dolan (VSt) op 10.53; 10. Heieen Hage (Ned) op 10.58

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 15