Qü Record-aantal bezoekers op open dag groeve Nieuw-Namen Tilburg er win t ping-pong toernooi in Zierikzee Oostenrijkse beeldh o u wer vestigt zich in Vogelwaarde Raad Middenschouwen akkoord met overblijfregeling scholen WISSEL BEVEL WISSEL SCHOUWEN EIGENAAR WIL INTERIEUR PAND OPKNAPPEN ÉÉÉP i Tennistoernooi voor dubbels in Burgh-Haamstede Oogstdankfeesten Graauw, Hoofdplaat en 's-Heerenhoek DRIEHONDERD RECREANTEN NAMEN DEEL BEELDEN UIT BOOMSTRONKEN KWALITEITS- rmmwm SLAGERIJ Vakantieweek voor jeugd Hans weert Vrije viswedstrijd bij Heinkenszand Transport fTL Kermisschieting in 's-Heerenhoek Restaureren FLINKE BESPARING VOOR OUDERS Vrije middag CLEMENT DONDERDAG 1 AUGUSTUS 1985 Verzekering keert mogelijk schade hotel 'De Post' uit TERNEUZEN - Het is vrijwel zeker dat de verzekeringsmaatschappij waarbij hoteleigenaar H. Knoester van het onlangs uitgebrande hotel 'De Post' in Terneuzen is aangesloten, een groot gedeelte van de schade die door de brand voorlopig onstond, zal vergoeden. Zoals bekend heeft de Terneuzense gemeentepolitie het onderzoek naar de brand afgesloten. Vast staat dat de brand werd gesticht, maar een dader is niet gevonden. „Ik heb een aantal gesprekken met mijn verzekeringsmaatschappij ge voerd. Het staat zo goed als vast dat ze zullen uitkeren", aldus Knoester. De hoteleigenaar is van plan medio zomer volgend jaar zijn zaak opnieuw te openen. Ook verwacht hij binnen afzienbare tijd zijn bank- en belasting schulden te hebben betaald. BURGH-HAAMSTEDE - Deze weeK is op de banen van de TC Wester- schouwen te Burgh-Haamstede het eerste open Westhoektennistoernooi voor dubbels van start gegaan. Het tennistoernooi, waarin ook vetera- nendubbels spelen, wordt gehouden ter gelegenheid van het tienjarig be staan van de TC W'esterschouwen. Na de derde dag van het tennisgebeu- ren op Schouwen zijn in het heren dubbel C alle kwartfinalisten bekend. Het als eerste geplaatste duo Niels Gebraad Renesse)-Peter Coppoolse (Bruinisse) neemt het vandaag i don derdag i op tegen Hennie den Ouden (Westerschouwen)-Rob van Rooy (Westerschouwen). Joop de Vlieger- Lex van Geer (beiden Zierikzee) zijn als tweede geplaatst en spelen voor de kwartfinale tegen Jaap Smalbroek (Westerschouwen)-Gerrit Kort (Rot terdam). In het dames dubbel C. dat door middel van een poulesysteem wordt afgewerkt, hebben Angelina Geleijnse (Westerschouwen) en Martine Ver- schoore (Zierikzee) gisteren Corrie Roda (Westerschouwen) en Anneke Cok (Rhoon) verslagen met 6-3. 6-2. Astrid Verspeek-Roxane Speelman (Beiden Zierikzee) is het derde duo in deze categorie. In het heren dubbel D. waarvoor vandaag de kwartfinales worden afge werkt zijn de beide geplaatste twee tallen nog volop in de strijd. Dat zijn Hennie den Ouden-Rob van Rooy (beiden Westerschouwen) en Jaap Kievit-Ger Klip (beiden Westerschou wen). Marja Hart-Theunie Burg (beiden Nieuwerkerki en Hannie Hoopman- Corrie Kroon (beiden Stellendam) spelen zaterdag in het dames dubbel D de halve finale. Voor de andere halve eindstrijd in deze categorie heb ben Truus Kort (Rotterdami-Marja Klompe (Westerschouwen) zich even eens al geplaatst. HANSWEERT De Stichting Kin dervakantiewerk Hansweert houdt van maandag 12 tot en met vrijdag 16 augustus een kindervakantieweek op het grasveld aan de Zeedijk. De acti viteiten staan dit jaar in het teken van de 'Luchtvaart'. De week is bestemd voor kinderen in de leeftijd van zes tot twaalf jaar. Voor de kleuters is een aangepast program ma opgesteld. De jeugd van dertien jaar en ouder is welkom indien zij bereid zijn de leiding een handje te helpen. In de week worden diverse activitei ten gehouden. Maandag is er een ballonwedstrijd, dinsdag vindt een demonstratie modelvliegen plaats, op woensdag kunnen de kinderen deel nemen aan zowel een puzzeltocht als een vliegerwedstrijd en donderdag wordt een minibazar gehouden. Vrij dag staat een excursie naar Bosbad Hoeven op het programma. De vakantieweek begint alle dagen om 9.00 uur. GOES - De Noordbrabantse Christe lijke Boerenbond houdt zondag 15 september oogstdankfeesten in Graauw, Hoofdplaat en 's-Heeren hoek. ,\let deze eucharistievieringen wordt een reeks van diensten - deels in de openlucht - in Zuid-Nederland afgesloten. Aan de diensten is een thema verbonden: 'zaaien en oog sten'. Het thema komt tevens tot uiting in bijdrage van zangkoren, harmoniegezelschappen, volksdans groepen, gilden en andere verenigin gen. Ook anderen dan boeren en tuinders zijn welkom op de oogstdankfeesten. Na de diensten kan er koffie worden gedronken. De diensten beginnen om 10.30 uur en vinden plaats op het sportterrein te Graauw bij Hulst, de parochiekerk te Hoofdplaat bij Oost burg en de parochiekerk te 's-Heeren hoek. HEINKENSZAND De hengelsport vereniging De Bevelanden en De Leeglopers hielden een vrije viswed strijd in de Stelleplas bij Heinkens zand. Er w-aren 32 vissers, die in totaal 28 vissen vingen. De uitslag luidt als volgt: 1 G. Buitenhuis 90 cm: 2 dhr. Verdonk 68 cm; 3 dhr. Wegman 66 cm; 4 D. Slabbekoorn 53 cm; 5 dhr. Schonebeek 50; 6 J. Blommaert 46 cm; 7 dhr. Kats 46 cm: 8 J. Lepoeter 45 cm; 9 G. Stobbink 40 cm: 10 dhr. DriedijR 39 cm. Zaterdag is er een vrije viswedstrijd voor de jeugd tot en met 15 jaar in de Stelleplas te Heinkenszand van 14.00 uur tot 16.00 uur. Inschrijven in De Stellebar vanaf'13.00 uur. Zoals gemeld zouden zowel het hotel als de inventaris ervan openbaar wor den verkocht. Zover is het niet geko men, de brand brak een dag voor de openbare verkoping uit. Knoester zegt nu een regeling met de belasting dienst te hebben getroffen om zijn belastingschuld in termijnen af te lossen. Knoester is vol goede moed. Woens dag werd de resterende inventaris van het hotel en het restaurant, waar nog steeds beslag op ligt. in drie verhuis wagens geladen. De inboedel wordt, op advies van de verzekering, door een Eindhovens bedrijf schoonge maakt. De spullen zullen vervolgens op afroep terug naar 'De Post' worden gebracht. Knoester: We proberen te redden wat er te redden valt. Matras sen en tafellinnen moeten worden gestoomd om de rooklucht eruit te krijgen." Reden om de inventaris tij delijk elders op te slaan is ook het toenemende aantal diefstallen in 'De Post'. Kortgeleden werd er geluidsap- partuur. enkele tv's en een voorraad drank gestolen. ..Er wordt elke week wel een paar keer ingebroken. Op die manier raken we op een gegeven moment alles kwijt. Vanaf nu is er echter voor niemand meer iets te halen in 'De Post' aldus Knoester. worden getrokken. Hoe groot de in vestering die voor de verbouw nodig is. wilde Knoester niet kwijt, wel zal volgens hem een belangrijk deel daar van uit verzekeringsgelden worden betaald. Het transporteren van de inventaris leverde met het oog op de beslagleg ging overigens geen problemen op. Zou uiteindelijk toch overgegaan worden tot openbare verkoping er van, dan moet Knoester ervoor zor gen dat alles weer op z'n 'plaats' staat, liet een woordvoerder van het belastingkantoor in Terneuzen woensdag desgevraagd weten. Op de regeling die de horeeahouder met de fiscus heeft getroffen, wilde de belas tingdienst echter niet reageren. De hoteleigenaar is van plan het interieur van het pand ingrijpend te verbouwen. Zo zal het café 'De Am bassadeur' bij het restaurantgedeelte 1HT, VEaHaffisiïü fjaaHMHBHHi BK#*. IÏSU-* Het onlangs uitgebrande hotel De Post in Terneuzen zal weer worden opgeknapt. De pleistocene groeve De Kauter in Nieuw-Namen trekt tijdens de open dagen veel belangstelling NIEUW-NAMEN De pleistocene groeve De Kauter in Nieuw-Namen heeft woensdag een record aantal be zoekers getrokken. Tijdens een open dag kwamen 140 mensen een kijkje nemen. Beheerder R. Bleyenberg van de groeve, die de bezoekers rondleidde, sprak achteraf van een onvergetelijke dag. ..Uit alle hoeken van het land zijn de mensen gekomen", vertelde hij. ..Er waren er zelfs bij uit Duitsland"Afgelopen zondag werd eveneens een open dag gehouden in de groeve, waar circa tachtig dagjesmensen op aj kwamen. De Kauter. officieel de 'Meester Van der Meydengroe- ve' geheten, dateert uit het laatste ijstijdvak. Zo'n 2,5 miljoen jaar geleden was De Kauter een waddenvlak te. Het geologisch monument is eigendom van staats bosbeheer. Het is het oudste zichtbare punt in Neder land. daterend uit het laatste ijstijdvak. Bezoekers kunnen er terecht, behalve tijdens open dagen, na een telefonische afspraak met de heer Bleyenberg. Jong en oud slaat zijn slag tijdens het vierde recreatietafeltennistoernooi in Zierikzee. 's-HEERENHOEK Ter gelegenheid van de jaarlijkse kermis hielden de verenigde sociëteiten van 's-Heeren- hoek een schieting op de staande wippen. Er schreven 72 schutters in. Uitslag eerste wip: eerste hoofdvogel: C. Stouthamer, Edele Handboog Oudelande; tweede hoofdvogel na loting. J. Platschorre Zorgvlied Ellewoutsdijk; eerste zijvogel, L. de Jonge ADLM Kwadendamme: tweede zijvogel: P. Timmerman. Vrije Schutters; derde zijvogel. C. Westdorp Eensgezind heid. 's-Heerenhoek. vierde zijvogel. H. Koens, Spes Nostra Ovezande. beide laat- sten bij loting; eerste kal, C. D. Raas. Vooruitgang Kwadendamme. tweede kal. Ch. Korstanje. Doel naar Hoger. Wol- phaartsdijk: derde kal: H. v. d. Dries, Eensgezindheid: vierde kal, W. de Jonge ADLM: meeste kleine vogels (7), C. D. Raas, Vooruitgang. Uitslag tweede wip: eerste hoofdvogel: H. v. d Dries. Eensgezindheid: tweede hoofdvo gel: B. Looy Victoria Kwandendamme. bei den nba loting: eerste zijvogel: C. v. d. Dries, Eensgezindheid; tweede zijvogel. A. Dekker. Doel naar Hoger; derde zijvogel: L. de Jonge. Concordia. 's-Heerenhoek; vierde zijvogel: C. Nijsten. Vrije Schutters, 's- Heerenhoek: eerste kal: P. Vette. Concor dia; tweede kal: M. Steenbakker. Victoria; derde kal. J. Smallegange, Zorgvlied: vier de kal. J. Platschorre Zorgvlied; meeste kleine vogels (8) N. v. d. Dries, Eensgezind heid. BROUWERSHAVEN In de botenloodsen aan de De- lingsdijk in Brouwershaven hebben woensdag 300 toeris ten deelgenomen aan het vierde recreatie-tafeltcnnis- toernooi van de Zierikzeese tafeltennisvereniging Scal- dina. Aan veertig wedstrijdtafels werden twaalfhon derdzeventig wedstrijden gespeeld. Het massale ping-pong evenement trok dertig tafeltennis sers minder dan vorig jaar. maar dat deed aan de gezellige sfeer van het opmerkelijke gebeuren geen afbreuk, aldus initiatiefnemer en coördinator Sjaak Vermeulen. De oor zaak van de wat verminderde belangstelling was volgens Vermeulen niet helemaal duidelijk, zeker niet omdat het op de toernooidag geen uitgesproken mooi strandweer was. Maar de sfeer van hetrecreatie-tafeltennisevenement- was weer fantastisch, aldus Vermeulen, waarbij hij nog aantekende dat het toeristentoernooi afhankelijk is van de medewerking van de campings. „Wij zijn tevreden, maar een aantal deelnemers van vierhonderdtachtig, een volle bezetting, moet in feite haalbaar zijn". De campingprijs van het toernooi ging dit jaar naar het team van camping 'Prinsenhoeve' Renesse. De wedstrijd spelers J. Buijk uit Schiedam en V. van Kuijk uit Tilburg waren de sterkste deelnemers. Zij bekampten elkaar in een extra finale waarmee Van Kuijk winnaar werd in twee sets. HULST - Trollen, kabouters en ande re macabere figuren, de Oostenrijkse kunstenaar Raimund Trattner draait zijn hand er niet voor om. Binnen een mum van tijd weet hij een weerbar stig stuk eikenhout met mes en beitel om te toveren in een verbazingwek kende sculptuur. Een likje verf hier en daar en de nieuwste bewoner van het sprookjeswoud is klaar. In zange rig Duits vertelt de beeldhouwer, die een week of zes geleden neerstreek in het Zeeuws-Vlaamse Vogelwaarde: „Ik had zo'n tweehonderd beelden in mijn tuin staan en dat trok nogal wat aandacht. Er waren beelden bij van meer dan twee meter hoogte. Toen ik te kennen gaf dat ik uit Graz wegging waren ze binnen twee weken ver kocht aan particulieren". Hij toont een foto van z'n voormalige achter tuin. Een bonte verzameling van ge kleurde boomstronken die lachend de lens inkijken. De 50-jarige Trattner begon zijn kun stenaarsbestaan in Wenen, alwaar hij zijn opleiding aan een kunstacademie voltooide. Zijn specialisaties waren schilderen en beeldhouwen, maar de beitel nam hij pas weer op latere leeftijd op. Schilderen was zijn lust en zijn leven. ,.Ik werkte niet volgens een bepaalde stijl, naturalistisch of ex pressionistisch, ik probeerde alles", aldus Trattner. Alras bleek dat de schilder zich meer en meer ging toeleggen op het restau reren van eeuwenoude fresco is, muur schilderingen op een ondergrond van kalk. Tot grote tevredenheid van vele Italiaanse kerkbesturen, die met lede ogen moesten toezien hoe de muur schilderingen in hun kerken in steeds slechtere staat kwamen te verkeren. Trattner heeft in de loop der tijd vele fresco's onder handen genomen en terug in de oorspronkelijke staat ge bracht. „Doordat ik veel werk in Italië en Joegoslavië kreeg heb ik negen jaar in het eerstgenoemde land ge woond. Ik exposeerde veel in die landen, maar ook in Oostenrijk". Hij tovert een collectie getuigschrif ten tevoorschijn uit een attaché-kof fertje. Lovende woorden in Duits en Italiaans. Het laatste grote restaura- tiekarwei dat Trattner afgewerkt heeft betrof het herstellen van muur schilderingen in negen kapelletjes in het Oostenrijkse Mitterdorp an der Raab. „Ik moest in zes weken tijd een groot aantal muurschilderingen res taureren die meer dan 150 jaar oud waren, maar ja, in Oostenrijk denken ze pas aan restauratie wanneer er niets meer van de werken te zien is en dat maakt mijn werk er niet makke lijker op", legt hij uit. Trattner werkt het liefst met natuur lijke materialen. ..Van tube-verf moet ik niets hebben", stelt hij. Hij maakt zijn verf altijd zelf. uit allerhande natuurprodukten. De laatste weken neemt zijn voorraad verf echter zien derogen af. Een speurtocht langs verfhandelaren en speciaalzaken re sulteerde niet in het gewenste resul taat. ..Het blijkt dat de produkten waaruit ik mijn verf samenstel hier niet te krijgen zijn. althans, ik heb al heel wat winkels afgelopen, maar nog niets gevonden", oppert hij ietwat teleurgesteld. Trattner wil de komende weken pro beren om kunsthandelaren en gale rieën in België en Nederland geïnte resseerd te krijgen voor zijn werk. „Tja. ik zou hier graag exposeren, want werk zoals ik maak, dat zie je hier niet. Hoogstwaarschijnlijk omdat het hout hier kwalitatief niet goed •genoeg is. Het is namelijk veel te nat. Dan kun je wel een beeld maken, maar na verloop van tijd scheurt het hele zaakje en dan....". Hij beweegt zijn handen uiteen om het te verdui delijken. Ook met verduidelijken heeft Tratt ner wat moeite. „Het grote probleem is de taal, ik had gedacht dat veel mensen hier wel wat Duits konden, maar dat valt wat tegen. Ik probeer me dan maar te redden met handen en voeten, hetgeen tot nu toe nog steeds gelukt is". De Oostenrijkse kunstenaar kijkt naar de lucht en zegt: „We krijgen regen", dan grijpt hij weer naar de foto's en lacht: „Weet je dat er in Oostenrijk duizenden beeldjes van mijn hand in evenzoveel tuinen staan? Komisch nicht?" Raimund Trattner met een van zijn creaties. SCHARENDIJKE - De gemeenteraad van Middenschouwen heeft woens dagavond met algemene stemmen besloten om met ingang van heden, 1 augustus, voor de basisscholen in de gemeente de mogelijkheid te openen een overblijfregeling in te voeren en tegelijkertijd het leerlingenvervoer 'tussen de middag' te beëindigen. Met de nieuwe regeling wordt een bespa ring van ruim veertig procent van de gemeentelijke vervoerskosten be reikt en de eigen bijdrage van de ouders wordt per maand twintig gul den in plaats van .f 32,50. De nieuwe regeling betreft met name het vervoer van vier- en vijfjarige leerlingen naar de basisscholen, maar het raadsbesluit heeft vooralsnog al leen betrekking op de periode tot 1 januari 1986. Voorwaarde is boven dien dat de scholen tot overeenstem ming komen over gelijkstelling van de begin- en eindtijden waarover overi gens het laatste woord nog niet ge zegd is, bleek tijdens de raadsverga dering in het gemeentehuis te Scha- rendijke. Enkele raadsleden wezen erop dat de nieuwe regeling bij een aantal ouders wellicht problemen zal geven, maar anderzijds werd de oude regeling aan gemerkt als bijzonder soepel in verge lijking met vervoersregelingen in an dere gemeenten. Raadslid J. M. van Langeraad (VVD): „Sommige ouders zijn teleurgesteld en de onderwijzers staan bepaald niet te juichen om eventueel ook tussen de middag voor de kinderen te moeten zorgen. En de vervoerders moeten een stukje van hun inkomen missen". Ook CDA-raadsvrouw P. W. Berre- voets-Ringelberg ging node akkoord met het voorstel van b en w en gewaagde van een impopulaire maat regel, terwijl zij voorts nader overleg met de ouders bepleitte over het gestalte geven aan het overblijfgebeu- ren. Raadslid W. G. Renden (PvdA) meende dat het overblijven van de kinderen tussen de middag op school voor de ouders vooral een kwestie van wennen zal zijn. „Maar al zullen veel mensen er niet gelukkig mee zijn, het bezuinigen op de vervoerskosten is, gelet op de financiële situatie van de gemeente, onontkoombaar", aldus Renden. De raad Middenshouwen had geen enkele moeite een medewerkingsover eenkomst te sluiten met de exploitant van camping Duin en Strand in Scha- rendijke teneinde een bestemmings planwijziging te bewerkstelligen voor het openstellen tijdens drukke perio den in de zomer van een overloopter rein met een regionale functie aan de Kuijerdamseweg. Het terrein mag uit sluitend in relatie met de camping worden geëxploiteerd en wil gelegen heid tot toeristisch kamperen geven in verband met de grote recreatie- drukte aan de Brouwersdam. Tevens stemde dj raad in met een college voorstel-tot uitbreiding van het aan tal staanplaatsen van het kampeer terrein Korsman, aan de Kuijerdam seweg in Ellemeet, met vijf tot 22. B en w van Middenschouwen bereik ten onlangs een akkoord met de amb tenaren over het invoeren van een vrije vrijdagmiddag in de veertien dagen als uitvloeisel van de arbeids tijdverkorting. Mede in verband daarmee besloot de raad de nodige financiële middelen beschikbaar te stellen voor een inmiddels aangestel de nieuwe secretarie-medewerkster. Desgevraagd door raadslid Renden meende burgemeester W. den Boer, dat de problemen als gevolg van de algehele sluiting van het gemeente huis een middag in de veertien dagen voor de inwoners waarschijnlijk wel mee zullen vallen, ook al omdat sinds enkele weken bij wijze van proef de secretarie in Scharendijke enkele uren open is op donderdagavonden. Nieuwdorp - Ring 47 tel. 01196-12343 ■J Kloetinge - Geertesplein 22 tel. 01100-11439 Van eigen slacht: prachtig graskalfsvlees! kalfslappen 500 gr. 9,50 kalfsbiefstukjes100 gr. ƒ2,40 rundertartaar500 gr. ƒ7,95 Nu volop Ie kwaliteit Hollands lamsvlees van eigen slacht. Uit eigen worstmakerij: ontbijtspek100 gr. ƒ1,39 grilham100gr. ƒ2,10 huzarenslaatjeperst, ƒ0,90 Deze week in onze kassabonnenactie: bij 100,- aan kassabonnen 1 kg kippebouten van 7,50 voor 2,95. Uw voordeel: 4,55 of 2,50 contant.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 18