Voetbalploeg Senegal niet naar Zeeland Petra Geelhoedt korfbaltopscorer in duel tegen India Carpentier en Felius bereiken kwartfinales tennis Oostburg Martin Stroosnijder wint wielerronde Aagtekerke HENNIE KUIPER WIN* STIPHOUT Bordeaux verslagen PZC/ sport Vader en Olyslager in Europese bekerstrijd Van der Wiel: pion minder Knetemann in Linne snelste LOKEREN VERVANGER Zeeuws elftal speelt tegen Australisch jeugdteam Menno Oosting ten onder met 0-6, 0-6 URBAN PHILIPEK ONGENAAKBAAR Belgische wielerselectie voor WK Weer triathlon in Breskens 15 Vervanger PLAATSELIJK FA VORIET DE NOOIJER NEGENDE DONDERDAG 1 AUGUSTUS 1985 VLISSINGEN Het nationale elftal van Senegal komt dinsdag 6 augustus niet naar Zeeland om een oefenwedstrijd tegen het Zeeuws elftal te spelen. Dinsdagmiddag kreeg voorzitter Kees Blomaard van de KNVB afdeling Zeeland te horen dat het Afrikaanse team volgende week dinsdag een oefenduel tegen het Belgische Seraing zal afwerken. Inmid dels heeft Kees Blomaard al een vervanger gevonden voor Senegal: de Belgische eerste klasser Lokeren zal nu dinsdag 6 augustus de oefenpartner van het Zeeuws elftal zijn. Waarom het nationale elftal van Sene gal niet meer naar Zeeland komt, is niet geheel duidelijk, maar de reden laat zich wel raden. Blomaard: „Voor die wedstrijd tegen Seraing krijgen ze natuurlijk zwaar betaald en dat kun nen ze goed gebruiken", aldus de afdelingsvoorzitter, die enorm teleur gesteld is over de gang van zaken. ..Alles was rond, althans zo leek het. Club Brugge had voor mij geregeld dat Senegal na het toernooi van Club Brugge (4 en 5 augustus) een oefen wedstrijd tegen ons zou spelen. De VLISSINGEN Na de oefen wedstrijd van dinsdag 6 augus tus tegen het Belgische Loke ren, komt het Zeeuws elftal twaalf dagen later in actie tegen het Australische jeugdteam tot 21 jaar. Dat duel wordt zondag 18 augustus in Goes afgewerkt en begint om 14.30 uur. Kees Blomaard kon via zijn goe de contacten met Ger Lagendijk (wedstrijdmakelaar) en Jan Huijbregts (competitieleider) het Australisch elftal, dat zich onlangs plaatste voor het We reldkampioenschap in Moskou, strikken voor een oefenwedstrijd in Zeeland. wedstrijdsecretaris had dat via een telex gevraagd aan de Senegalese voetbalbond en daarop had hij een bevestigend antwoord gekregen. Dinsdagmiddag belde hij me op en zei dat het niet door kon gaan. De men sen van Club Brugge vonden het verschrikkelijk sneu. Club Brugge treft ook geen enkele blaam. Ze had den graag met hun selectie als vervan ger willen optreden, maar dinsdag 6 augustus moeten zij voor de beker van Vlaanderen spelen. Maar", zo zegt Blomaard, „Club Brugge heeft mij wel de toezegging gedaan dat wanneer de gelegenheid zich voordoet ze een keer naar Zeeland komen voor een oefen duel tegen het Zeeuws elftal". NEU-ULM (DPA) - Menno Oosting heeft in de eerste ronde van het tennistoernooi van Neu-Ulm een grote nederlaag geleden. Tegen de onbe kende Milan Srejber uit Tsjechoslo- wakije werd het 0-6, 0-6. Het verlies volgde na het succesvolle optreden van de 21-jarige Nederlander in het toernooi op Het Melkhuisje, waarin Oosting doordrong tot de halve eind strijd. UTRECHT (ANP) - De Nederlandse atletiekploegen verschijnen in de sterkst mogelijke samenstelling bij de wedstrijden om de Europese be kers. De heren, met Druppers, Koele- man en De Bruin, zijn op 10 en 11 augustus actief in Schwechat (Oos tenrijk). Nederland is ingedeeld in groep C 1 met Oostenrijk, Cyprus, Portugal en Turkije. De damesforma tie, onder aanvoering van Elly van Hulst, Marjan Olijslager, Els Vader en Carla Beurskens, komt op dezelfde dagen in actie in Boedapest. In de B-groep zijn Denemarken, Finland, Frankrijk, Roemenië, Zweden, Joego slavië en Hongarije de tegenstanders. Cor Lambregts is op 2 augustus deel nemer op de 5000 meter tijdens wed strijden in Londen. Twee dagen later starten Nelli Cooman (100 meter), Marjan Olijslager (100 meter-horden) en Hans Koeleman (3000 meter-stee- ple chase) bij wedstrijden in Boeda pest. De ploegen voor de strijd om de Europese bekers zijn: Heren: TOO meter: Van der Heijden (PSV); 200 méter: De Kom (AAC); 400 meter: Visser man (AAC); 800 meter: Kulker (De Bata ven); 1500 meter: Druppers (Hellas); 5000 meter: De Brouwer (Unitas); 10.000. meter: Dirks (De Keien); 3000meter-steeple: Koe leman (AAC); 110 meter-horden: Harland (VLTC); 400 meter-horden: Beukenkamp (Trias); 4 x 100 meter: Mellaard (AAC), De Kom,Van der Heijden en Ooievaar (AAC); 4 x 400 meter Visserman, Ellsworth (Haar lem), Gijsbers (AAC) en Cools (Thor); Hoogspringen: Wielart (Haarlem); Pols stokhoogspringen: Meulink (VLTC); Ver springen: Mellaard Hinkstapspringen: Van Leeuwen (Thor); Kogelstoten: De Bruin (Sparta); Discuswerpen: De Bruin; Kogelslingeren: Van'Noort (De Spartaan); Speerwerpen: Bunck (AAC); Dames:; 100 meter: Nelli Cooman (AVR): 200 meter: Els Vader (Thor); 400 meter: Maijo van Agt (PSV); 800 meter: Krista Aukema (Sparta- cus); 1500 meter: Elly van Hulst (PAC); 3000 meter: Carla Beurskens (Festina); 10.000 meter: Carla Beurskens; 100 meter horden: Maijan Olijslager (Sprint); 400 meter-hor- den: Elke Spierenburg (Fortis); 4 x 100 meter: Nelli Cooman, Martha Derby (Spar ta), Marjan Olijslager, Els Vader; 4 x 400 meter: Désiree de Leeuw (ADA), Tanja van der Wal-Tjepkema (Startbaan), Marjo van Agt, Gretha Tromp (Hera); Hoogspringen: Mariette Overwater (Startbaan); Versprin gen: Tineke Hidding (Hera); Kogelstoten: Deborah Dunant (ADA); Discuswerpen: Bea Wiarda (Impala); Speerwerpen: Ingrid Lammertsma (Lycurgus) Na de afzegging van Senegal is Kees Blomaard meteen op zoek gegaan naar een vervanger. „Ik voelde me ellendig tegenover de spelers van het Zeeuws elftal, maar ook tegenover De Bevelanders uit Kamperland. Die club zou namelijk de wedstrijd orga niseren, wilde voor de kosten op draaien en had al verschrikkelijk veel reclame gemaakt. Dus ik wilde per se een vervanger hebben". „Ik heb geprobeerd om PSV naar Zeeland te halen", zegt Blomaard. „Ik wist dat die in hetzelfde schuitje za ten. Die hadden een trip naar Austra lië op het programma staan en dat ging op het laatste moment ook niet door. Manager Ploegsma deelde mij echter mee, dat ze voor dinsdag 6 augustus ook al een oefenwedstrijd op het programma hadden staan". Blomaard, die veel goede contacten in het betaalde voetbal heeft, reisde daarop maar weer naar Vlaanderen en kon daar uiteindelijk Lokeren strik ken voor 6 augustus. De Belgische club, waarin onder anderen de Zeeuw Angelo Nijskens speelt, komt met de volledige selectie naar Kamperland om daar tegen het Zeeuws elftal te spelen. Het duel begint om 19.00 uur. Kees Blomaard heeft van het hele gebeuren wel geleerd. „Ik sluit voor taan met elke oefenpartner van het Zeeuws elftal een contract af, waar op duidelijk vermeld staat, dat de betreffende club voor de kosten moet opdraaien als ze afzeggen. Ik vind het jammer, dat het zo moet, maar het schijnt nodig te zijn". Mike Snoei (rechts) van Excelsior probeert Wim van der Maas van Zierikzee uit te spelen. ZIERIKZEE Langzaam maar zeker begint eredivi sie club Excelsior tijdens de oefencampagne op Zeeuwse bodem op toeren te komen. In het tweede oefenduel in en tegen Zierikzee liep het nog niet gesmeerd bij de Rotterdammers, maar de machine vertoonde toch al veel minder haperingen dan een dag tevoren in de wedstrijd tegen Walcheren. De formatie van trainer Rob Jacobs speelde directer, combineerde beter en had ook iets minder moeite met de afwer king. Zierikzee werd uiteindelijk verslagen met 9-0 en dat was één doelpuntje meer (toen werd het 8-2) dan een dag tevoren. Bovendien bleek in de oefenwedstrijd tegen Zierikzee dat Excelsior ook voor de komende jaren iets achter de hand heeft. Trainer Rob Jacobs gaf in de tweede helft de jeugd een kans en de jongelingen grepen die met beide handen. Jeroen Boere (een broertje van de bekende Remco Boere), Bart Latuheru, Gerard Meijer, Hennie Verschoor en Paul van der Tak speelden alsof ze al jaren deel uitmaken van het eerste van Excelsior. Excelsior had in eerste instantie moeite om openingen te vinden in de hechte Zierikzee-verdediging. De ploeg combineerde goed tot het strafschopgebied van Zierik zee, maar stuitte daar op een muur van verdedigers. Toen Excelsior inzag dat het via combinaties niet zou lukken om te scoren, gingen de Rotterdammers het van afstand proberen. Die strijdwijze wierp meteen vruchten af. In een tijdsbestek van twee minuten bracht Nico Jalink met twee schoten van afstand de stand op 2-0. Voor rust werd die score via Michel Beukers en Henk van Goozen (hij miste ook nog een penalty) opgevoerd naar 4-0. Na de pauze kwam de jeugd aan de bak. De jongelingen bleken kwaliteit in huis te hebben: via Jeroen Boere 2x), Bart Latuheru (1), Michel Beukers en Carlo van Tour werd het tenslotte 9-0. Zierikzee, dat in Kees Verkaart en Aart van de Linde (eerste helft), de uitblinkers had en prima tegenstand gaf, kon de eer niet redden, al was Jan-Leen Boot daar nog één keer dichtbij. BIEL (ANP) - De vierde partij in de schaakdriekamp in Biel om één plaats voor het toernooi in Montpellier, tussen John van der Wiel en de Brit Nigel Short, is woensdag na 41 zetten afgebroken. De Nederlandse ranglijstaan voerder heeft in de vierde partij van de herkamp zwart. Ook na de tweede sessie werd de partij tussen Van der Wiel en Short afgebroken. In het Toren-eindspel heeft de Engelsman na 57 zetten een pion meer. „Hij had na de eerste zitting al winstkansen", zei de Nederlander. „Ze zijn nu iets kleiner, maar nog wel aanwezig." LONDEN (ANP) - Het Nederlandse korfbalteam heeft woensdag tijdens de Wereldspelen zijn derde overwinning in successie behaald. India werd in Londen met 27-20 verslagen. Topscorers bij Nederland werden Petra Geelhoedt (Oost-Arnhem) en Koos Snel (Allen Weerbaar) met vijf treffers. Het achttal van India stapte zeer tevreden na de derde nederlaag het veld af. De Indiërs, die pas vier jaar korfbal spelen, hadden in Londen nog niet zoveel doelpunten in één wed strijd gemaakt. In het duel tegen Nederland kregen de Aziaten alle kans hun schutterscapaciteiten te de monstreren. Het Oranje-team liet de tegenstander vrij uit spelen en be perkte zich de overwinning veilig te stellen. Met Nederland bleef ook België onge slagen. De Belgen versloegen Enge land met 13-7. Nederland en België treffen elkaar donderdagavond van daag in de finale. De uitslagen van de derde ronde zijn: Nederland India 27-20 (14-9); België - Engeland 13-7 (6-3); Bondsrepubliek - Ver enigdeStaten 10-7 (5-2). Scores Nederlands team: Petra Geelhoedt (Oost-Arnhem) 5, Koos Snel (Allen Weer baar) 5, Hans Heemskerk (Fortuna) 4,'Peter Schallenberg (ROHDA) 4, Bram van der Zee (Allen Weerbaar) 3, Kees de Boer (LDO) 3, Margrita van der Kolk (DKOD) 1, Hanne- OOSTBURG - De aanwezigheid van hoofdklassers uit Leiden en eerste klassers uit Veenendaal doet zich sterk gelden bij de heren enkel D in het Eenhoornbadgastentoernooi. Zo bereikte Hans Reitsma, zondag com petitie-kampioen eerste klasse heren uit het team van Veenendaal, ten koste van Ernst Wondergem uit Vlis- singen de derde ronde: 6-1, 6-4. Een andere Zeeuwse B-speler Coen Dobbeleir uit Sas van Gent werd met 6-0, 6-3 uitgeschakeld door hoofdklas se speler Freek van de Capellen uit Leiden!derde ronde). De enige Zeeu wen die zich tot nu toe tot de kwartfi nales wisten te handhaven zijn Hans Felius en Serge Carpentier. Derde geplaatste Serge Carpentier wist in zijn thuistoernooi door een 6-0, 6-3 winst op Gerard Kouwijzer uit'Ter- neuzen vrij gemakkelijk de laatste acht te bereiken. Vierde geplaatste Hans Felius had geen makkie aan een andere speler uit het herenteam van Veenendaal, maar hij won wel in drie sets van Peter Mooibroek: 6-2, 2-6, 6-3. Toch zal al dit Nederlandse geweld de borst nat moeten maken voor de eerste geplaatste Urban Philipek. Gis teravond speelde hij in zijn kenmer- De vroeg ontstane kopgroep van vijf renners die de eerste amateurkoers van Aagtekerke grotendeels bepaalden. Van links naar rechts: Ab Verplanke, Louis van Mook, John Leys, Willem Jan van Loenhout en uiterst rechts de latere winnaar Martin Stroosnijder. AAGTEKERKE - De eerste amateurwielerronde van Aagtekerke, gister avond door ruim 1500 toeschouwers gadegeslagen, is de wedstrijd geworden van de 23-jarige Martin Stroosnijder uit Kruiningen. Stroo snijder finishte na 45 ronden (90 kilometer) met een voorsprong van acht seconden op een groepje van vier mede-vluchters die hij twee ronden voor het einde in de steek had gelaten. Ab Verplanke uit IJzendijke werd tweede. De renner uit Kruiningen, die gis teravond zijn tweede seizoenszege boekte, was voortdurend in de voor ste linie te vinden. Voordat hij een kopgroepje van vijf man veroor zaakte, die het wedstrijdbeeld gro tendeels zou bepalen, liet Stroosnij der zich al volop zien en mengde zich in de spurts om de leidersprijs. Na 28 kilometer forceerde de win naar door flink aan te zetten voor een premiesprint een kopgroép van in totaal vijf man. Stroosnijder kreeg Ab Verplanke, Willem Jan van Loenhout (Nieuw Vossemeer), John Leys (Oud Gastel) en Louis van Mook (Oosterhout) mee. Deze vijf renners werkten prima samen en bouwden maximaal een minuut voorsprong op. Twee ronden voor het einde plaatste Stroosnijder zijn beslissende demarrage („Ik wilde op zeker spelen", sprak hij achteraf) en wist in de laatste vier kilometer zijn voorsprong opde overige vier stand te houden. De favorieten reageerden veel te laat op de vroege uitval van dfc vijf. Het kwam bovendien in eerste in stantie niet tot een georganiseerde jacht. Gerard van Antwerpen (Driewegen), Adrie de Maesschalck (Axel) en Wim Lugtenburg (Goede reede) probeerden het met zijn drieën maar kregen de kloof niet dicht. Achter dat drietal vormde zich een groepje van zes coureurs (met Peter van de Klundert) maar ook deze kwamen niet vlot dichter bij. Pas negen ronden voor de finish kwam het bij de grote namen tot een geoliede samenwerking. Plaat selijk favoriet Kees de Nooijer, Toon van der Steen (Bruinisse), Patrick van Passel (Sluiskil), Matty de Baat (Steenbergen) en Hans Ha- rinck ('s-Heer Abtskerke) vonden elkaar en liepen de voor hen rijden de groepjes van zes en drie renners in. De vijf hardwerkende koplopers bleven echter buiten schot. De uitslag: 1. Martin Stroosnijder (Krui ningen) 90 kilometer in 2.04.52; 2. Ab Verplanke (IJzendijke) op 8 sec.; 3. John Leys (Oud Gastel) 4. Willem Jan van Loenhout (Nieuw Vossemeer) 5. Louis van Mook (Oosterhout) 6. J. van Trijp (Ossendrecht) 7. F. Rijneveld (Zwijn- drecht) 8. Jan Nieuwkoop (Roosendaal) 9. Kees de Nooyer (Aagtekerke) 10. Wim Lugtenburg (Goedereede) 11. Peter van de Klundert (Hoogerheide) 12. Gerard van Antwerpen (Driewegen) 13. Ton Ak kermans (Zevenbergen) 14. Toon van der Steen (Bruinisse) 15. Theo Akkermans (Nieuw Vossemeer) 16. Adrie de Maes schalck (Axel) 17. Hans Harinck ('s-Heer Abtskerke) 18. Patrick van Passel (Sluis kil) 19. Matty de Baat (Steenbergen). kende rustige stijl tegen Mark Albers uit Terneuzen. Met een visitekaartje van tweemaal 6-1 plaatste deze jonge Duitser zich eveneens voor de kwartfi nale. Freek Tanis uit Leiden is de vierde kwartfinalist. Hij versloeg stadsgenoot Bub van der Zee, plaats nummer vijf, met tweemaal 6-4. Freek Tanis wordt de nieuwe tegenstander van Serge Carpentier. Twee nieuwe kwartfinalisten meld den zich in het heren enkel C. Tweede geplaatste Peter van der Sloot uit Terneuzen had geen moeite zijn plaatsing waar te maken gezien zijn 6-2, 6-3 overwinning op Onno van Quekelberghe uit Sas van Gent. Een andere kwartfinalist is John van Overloop (Leiderdorp) via 7-5, 6-0 op Alexander Bun uit Oostburg. Jeannet Engelse (Oost-Souburg) werd kwartfmaliste in het dames enkel C door een 6-1, 6-0 zege op Anjez van Acker (Sas van Gent). Carla van Hijfte uit Schoondijke is de laatste kwartfi- naliste van het dames enkel D. Zij versloeg met 6-3, 6-1 Sanny Spaas uit Zoeterwoude. Vier spelers vochten zich gisteren naar de kwartfinale is het heren enkel D. Bob van Overloop uit Leiderdorp liet zich gelijk gelden door eerstge- plaatste Onno van Quekelberghe met 6-3, 6-3 te kloppen. Ook derde geplaat ste Freddy Delahaye (Tiola IJzendij ke) heeft na een spannend gevecht met Frank Spaas (Boxtel) het schema verlaten: 4-6, 6-3, 6-3. Oostburger Ste fan Steijaart hield zijn kansen open door A. Risseeuw uit Groede met 6-0, 6-3 terug te wijzen. De vierde speler is Hein van de Beek. In een Lunterens onderonsje met Jaco van As was hij overduidelijk de sterkste: 6-0, 6-1. Hans van de Akker uit Philippine ontmoet in de halve finale van het heren enkel D 30-plus Adrie van der Eist uit Dordrecht. Hans was na een slechte start toch de sterkste tegen P. van Overloop: 1-6, 6-4, 6-2. Alfred Koen uit Hulst is de derde finalist. Aanvankelijk leek hij het karwei in twee sets te klaren, 6-3, 4-0, maar uiteindelijk won hij pas in drie sets, 6-3, 5-7, 6-2 tegen Jacques Nieuwen- berg uit Leiden. Tenslotte de eerste halve Analistes in de dubbelspelen. Karin Marteijn en Annemarie Sampon (Oostburg) plaat sen zich ten koste van D. Bossink'T. Hazelhekke in het dames dubbel D (6-3, 6-4). Evenals Ria van As en Lucie Truideman (Lunteren) via een moeilij ke 6-3, 5-7, 6-2 op het dubbel S. van de Beek/K. Stoop. DIEREN (ANP) - Na de derde ronde van het schaaktoernooi om de open Nederlandse titel is de kopgroep uitgedund tot vier man. Het zijn de Joegoslaaf Martinovic en de Nederlanders Rob Hartoch, Laurens Storms en Friso Nijboer, die tot nu toe de volle buit pakten. Titelverdediger Bruno Carlier moest voorlopig afhaken, doordat hij in een spannende partij verloor van Martinovic. Hartoch en Nijboer kwamen tot vrij gemakkelijke zeges op respectievelijk Riemersma en Cmiel, terwijl Storms op gedegen wijze De Boer uit de kopgroep zette. Wellicht kan Cuijpers ook nog op drie punten komen, maar dan zal hij zijn voordeeltje tegen Perez Garcia moeten uitbouwen tot het volle punt. Belangrijkste uitslagen: Tweede ronde: af gebroken partijen: Van Gaaien - Campora (Arg) 1/2-1/2; Schwartz - Borm 1/2-1/2; Har toch - Bosman 1-0; Quist - J. Kuijf 0-1. Derde ronde: Carlier - Martinovic (Joe) 0-1; Perez Garcia (Arg)- Cuijpers afg.; Riemers ma - Hartoch 0-1; De Boer - Storms 0-1; J. Kuijf- Van de Berkmortel 1/2-1/2; Nijboer - Cmiel (BRD) 1-0; Timmer - Ivkov (Joe) afg.; Kudrin (Vst) - Buisman 1-0; Booij - Sunye- Neto (Bra) 0-1; Campora (Arg)- Van de Oudeweetering 1-0; Borm - Van Putten 1/2-1/2; Berg - Van Gaaien 1-0; J. Piket - Volman afg.; M. Piket - Van Manen afg. Stand aan kop na 3 ronden:; 1. Martinovic, Hartoch, Nijboer en Storms 3 punten; 5. Kuijf, Van de Berkmortel, Kudrin, Sunye- Neto, Campora. Berg, Timmerman, Heems kerk, Knoppert, Noomen en Nakad 2 1/2; 16. Cuijpers en Perez Garcia 2 plus 1 afg. In de zeskampen kreeg Max van Eek hout uit Vlissingen een aanval op zijn koppositie te verwerken. Zijn partij tegen Van de Harst uit Leusden ging weliswaar lange tijd gelijk op, maar in het middenspel kon de Zeeuw niet verhinderen dt hij met een slechtere pionnenstelling werd opgescheept. Door nauwkeurig spel kwam er even wel toch nog een remise uit de bus, waardoor Van Eekhout zijn toppositie behield. STIPHOUT (ANP) - Hennie Kuiper, die het einde van de Tour de France niet heeft mee gemaakt, won het prof criterium van Stiphout. De veteraan uit de Bel gische formatie van Ro ger Swerts versloeg na de honderd kilometer Peter Winnen in de eindspurt. Op twintig seconden won Wies van Dongen de sprint van het groep je achtervolgers. Joop Zoetemelk leidde tien seconden later de aan komst van het peloton. De uitslag van het crite rium te Stiphout is: 1. Hen nie Kuiper (Putte), 100 kilo meter in 2 uur 21 minuten en 14 seconden; 2. Peter Winnen (Venray) zelfde tijd; ke Cozijn (PKC) 1, Ariane van Leeuwen (PSV) 1. Stand na drie ronden: 1. Nederland, België 3-6; 3. Bondsrepubliek 3-4; 4. Verenigde Staten 3-2; 5. India, Engeland 3-0. BRUSSEL (ANP) - Claude Criquie- lion kan bij het verdedigen van zijn wereldtitel wielrennen op de weg rekenen op in ieder geval de steun van drie ploeggenoten. De Waalse Belg vindt bij de wedstrijd in Monte- belluna op 1 september Rudy Mat- thijs, drievoudig etappewinnaar bij de Tour de France, Rudy Dhaenens en Flip Vandenbrande aan zijn zijde. Eric Vanderaerden, kopman uit de ploeg van Peter Post, moet het met één helper minder stellen, omdat Guy Nulens slechts als tweede reserve is opgesteld. Eddy Planckaert en Ludo de Keulenaer zijn de andere rijders in Italië uit de Nederlandse formatie. Belgisch kampioen Paul Haghedoo- ren kan eveneens een beroep doen op twee teamgenoten, Jef Lieckens en Mare Sergeant. De eenlingen in de Belgische selectie zijn Ludo Peeters uit de ploeg van Jan Raas, Ludwig Wijnants (Wouters) en de volgend jaar voor Post rijdende Eric van Lancker (Reybroeck) De volledige selectie is: Claude Criquielion, Rudy Matthijs en Rudy Dhaenens (De Kimpe), Eric Vanderaerden, Eddy Planckaert en Ludo de Keulenaer (Post), Paul Haghedooren, Jef Lieckens en Mare Sergeant (Godefroot), Ludo Peeters (Raas), Ludwig Wijnants (Wouters) en Eric van Lancker (Reybroeck). Eerste reserve: William Tackaert (Reybroeck), tweede re serve Guy Nulens (Post). BRESKENS Voor het tweede achtereenvolgende jaar wordt don derdag 15 augustus in Breskens een triathlon gehouden. De deelnemers aan deze triathlon kunnen kiezen uit twee afstanden: 250 meter zwemmen, tien kilometer fiet sen en drie kilometer lopen of 500 meter zwemmen, 25 kilometer fietsen en vijf kilometer lopen. De organisatie is in handen van de zwemvereniging Scheldestroom, de atletiekvereniging De Wielingen, de fietstrimclub Bres kens en het personeel van het zwem bad De Veste. De inschrijving staat open vanaf donderdag 1 augustus aan de kassa van het zwembad. De eerste deelnemer op de kortste afstand be gint om 10.00 uur. De langste afstand start om 18.00 uur. LINNE (ANP) - Gerrie Knetemann, in de eerste weken van juli zonder pro flicentie wegens zijn radioverslagge ving tijdens de Tour de France, heeft zich woensdag uitgeleefd in de Nacht van Linne. Hij won het profcriterium over honderd kilometer door in de eindspurt Adri van Houwelingen te verslaan, met wie hij vijf kilometer voor de meet was gevlucht. De uitslag van de Nacht van Linne is: 1. Gerrie Knetemann (Huybergen) de 100 kilo meter in 2 uur 22 minuten 23 seconden; 2. Adri van Houwelingen (Zaltbommel) zelfde tijd; 3. Henk Lubberding (Voorst) op 20 seconden; 4. Henri Manders (Drunen); 5. Eduardo Chozas (Spa) beiden in de zelfde tijd als Lubberding; 6. Leon Nevels (Thom) op 25 seconden; 7. Theo Smit (Zwanenburg) op 30 seconden; 8. Johan van der Velde (Rijsbergen); 9. Fons van Katwijk (Oploo); 10. Ron Groen (Baam) allen in de zelfde tijd als Smit. 3. Wies van Dongen (Breda) op 20 seconden; 4. Nico Ver hoeven (Berkel-Enschot); 5. Jacques van Meer (Wouw); 6. Hennie Rovers (Roosen daal) allen in de zelfde tijd als Van Dongen; 7. Joop Zoetemelk (Germigny L'E- veque) op 30 seconden; 8. Rudy Matthfjs (Bel); 9. Jan nes Slendebroek (Geldrop); 10. Ad Tak (Oud-Gastel) beiden in de zelfde tijd als Zoetemelk. PARIJS AFP) - Paris Saint Ger main heeft op de vierde speel dag van de Franse voetbalcom petitie kampioen Girondins Bordeaux met 1-0 verslagen. De ploeg van ex-MVV-speler Pierre Vermeulen voert zonder punt verlies de ranglijst aan. Voor Bordeaux was de 0-1 in het topduel in Parijs de eerste ne derlaag van dit seizoen. Uitslagen vierde speeldag: Paris SG- Bordeaux 1-0: Toulon - Metz 2-1; Lens - Toulouse 2-0; Nice - Auxerre 1-1; Rennes - Monaco 0-1; Strasbourg - Lille 2-1; Nantes - Bastia 2-0; So- chaux - Le Havre 1-1; Nancy - Laval 1-0; Brest - Marseille 2-1. Stand: 1. Paris SG 4-8; 2. Toulon 4-7; 3. Lens 4-6; 4. Nantes 4-6; 5. Bordeaux 4-6; 6. Auxerre 4-5; 7. Sochaux 4-4; 8. Rennes 4-4; 9. Lille 4-4: 10. Nancy 4-4; 11. Monaco 4-4; 12. Le Havre 4-4; 13. Metz 4-3; 14. Strasbourg 4-3; 15. Laval 4-3; 16. Brest 4-3; 17. Nice 4-2; 18. Marseille 4-2; 19. Toulouse 4-2; 20. Bastia 4-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 15