Raad Sluis dwingt alsnog subsidie af voor jeugdkoor FN V-bestuurder Piet de Vreeze werd in Aardenburg geridderd Raad Terneuzen stelt regels voor exploiteren koffieshops Festival Torhout/Werchter trekt tal van Zeeuwse popliefhebbers KANTONRECHTER OOSTBURG Volgend jaar tien projecten bodemsanering OP 6 EN 7 JULI IN BELGIE Vier dagen kermis in Sint-Jansteen SUBSIDIEBELEID GEHEKELD 'HETGAAT NIET OM BEDORVEN BROODJES' COC Terneuzense scholen hadden voetbaltoernooi Schietingen School De Geule naar Saeftinghe PZC/streek OOSTBURG - Het overtreden van de anti-bioticawet kwam de vaarzenfokker F. van H. uit Sluis en W. S. uit Eede donderdag: voor de kantonrechter in Oostburg duur te staan. Van H. werd een boete van 500 gulden opgelegd, waarvan 200 gulden voorwaardelijk, en de uitspraak tegen S. luidde: 600 gulden boete, waarvan 300 gulden voorwaardelijk. Beide verdachten waren 23 mei 1984 betrapt op het bezit van anti-biotica en Van H. bleek bovendien hormoonpreparaten in huis te hebben. Van H. maakte kantonrechter mr J. H. Verstegen duidelijk dat hij nooit hormoonprepararen had gebruikt: „Ik ben geen mester, maar een fokker. De anti-biotica betrof overschotjes van medicijnen die waren gebruikt voor mijn zieke kalveren, die een Belgische dierenarts had voorge schreven. Ik wist niet dat ik dat spul niet mocht bewaren". S. vertelde de kantonrechter dat hij de anti-biotica samen met de beesten had overgeno men van het opgedoekte bedrijf van J. de B. uit Hontenisse, die naar de IJsselmeerpolders was vertrokken- .,,De naam van de dierenarts uit Bel gië staat op de ampullen", verzekerde hij mr Verstegen. Toevallig waren de betreffende medicijnen in het ge rechtsgebouw aanwezig, zodat deze mededeling op waarheid getoetst kon worden. Na opening van de doos bleek dat op geen enkel ampul de naam van een dierenarts voorkwam. Dit was voor de kantonrechter reden om aan te nemen dat de spullen uit de sluik handel kwamen. Hij vonniste conform de eisen van officier van justitie mr Van der Bel. Een hoge boete werd geëist tegen R. L. uit Biervliet, die op 28 juni '84 in de gemeente Oostburg met een snelheid van 147 kilometer per uur op zijn motorfiets had gereden, bovendien met een gladde achterband. Op 18 december van datzelfde jaar werd hij weer betrapt nu met een snelheid van 157 kilometer per uur. „Ik houd het nu nog bij een flinke geldboete, maar een volgende keer loopt uw rijbewijs ge vaar", hield de officier L. voor. Hij eiste in totaal 555,- boete of vijftien dagen. De kantonrechter kon hier mee instemmen. De Duitser H. C. thans woonachtig in Philippine, stond terecht voor het feit dat hij 16 januari '84 drie auto's had ingevoerd met Duits kentekenbe wijs, die in dat land al sinds augustus '82 waren geschrapt. Ook werd hem het onverzekerd rijden met een be stelauto ten laste gelegd, wat hem op een boete van driehonderd gulden kwam te staan en vier maanden voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid. SINT-JANSTEEN Sint-Jansteen staat van zaterdag tot en met dinsdag in het teken van de jaarlijkse kermis. Het plaatselijk wieier- en sportcomi té 'De Sporters' heeft verschillende activiteiten op het programma staan. De kermisactiviteiten worden ge opend met een muzikale rondgang door de dit jaar jubilerende fanfare 'Sint-Jan' uit Sint-Jansteen met de drumband en het majorettenpeloton. Ook maken 'Weldoen Door Vermaak' uit Clinge, de Koninklijke Stedelijke Harmonie Hulst en het majorettenpe loton 'De Vossen' uit Hulst een rond gang door het dorp. Zondagmiddag doen dat de muziek vereniging 'Eendracht' uit Vrasens (B.), 'De Scheldezonen' uit Nieuw- Namen, de fanfare 'Nooit Gedacht' uit Graauw en showband 'Kloortje' uit Kloosterzande. Daaraan voorafgaand wordt de eu charistieviering in de kerk in Sint- Jansteen muzikaal opgeluisterd door de fanfare 'Sint-Jan'. Maandagmorgen begint om 10.00 uur een eucharistieviering in de rooms- katholieke kerk van de H. Johannes den Doper ter nagedachtenis aan de overleden parochianen. Daarna worden in verschillende hore cabedrijven kaartingen gehouden. Eén van de hoogepunten van de jaar lijkse kermis is de wielerwedstrijd die dinsdag op het programma staat. Start en finish zijn in de Wilhelmina- straat. De start voor dit avondcrite rium is om 19.00 uur. Voor de wed strijd hebben ongeveer vijftig ama teurs ingeschreven. De afstand be draagt ongeveer honderd kilometer. Inschrijving en prijsuitreiking zijn in zaal 'De Kroon' in de Wilhelmina- straat. De kermis wordt verder omlijst met verschillende dansavonden en schietingen.. In zaal 'Sport' zijn zowel zaterdag, zondag, maandag als dins dag schietingen. TERNEUZEN De Prins Willem Oranjeschool in Terneuzen is donder dag winnaar geworden van een voet baltoernooi tussen de vier protes tants christelijke lagere scholen in de kern Terneuzen. Elke school speelde met een jongens- en een meisjesteam, een ouderteam en een team samengesteld uit leden van schoolpersoneel, schoolbestuur oudercommissie en medezeggen schapsraad. De voetbalwedstrijden werden gespeeld op de sportvelden van rijksscholengemeenschap Petrus Hondius. Het winnende team kreeg na afloop van het sportieve treffen een wisselbeker, de andere ploegen gin gen naar huis met een trofee. Uitslag: 1 Prins Willem van Oranjeschool, 11 punten, 2 De Stelle, 8 punten, 3 De Hille, 7 punten, 4 Oude Vaartschool, 6 punten. Voor de drie illegaal ingevoerde auto's kreeg hij boetes van elk 130,- opge legd. De officier eiste verbeurdverkla ring van de wrakken. De kantonrech ter vonniste conform wat betreft de geldboetes en de verbeurdverklaring, maar gelastte wel teruggave van de losse goederen uit de auto's. Het uitwijken voor een fietser op de Kanaalweg in Retranchement op 15 juli vorig jaar kwam F..van E. uit Sluis wel heel duur te staan. Door de ma noeuvre raakte hij in een slip en kwam met zijn auto in het kanaal KOEWACHT In café de Oude Mo len werd een bejaardenschieting ge houden Uitslag: hogevogel J. van Kerkhoven Sint- Jansteen; eerste zijvogel E. van Gaever, Koewacht; tweede zij vogel G. van Damme, Koewacht; grootste aantal kleine vogels (4) L. de Block, Stekene en P. Sanijn, Zuiddor- pe. terecht. Naast het verlies van zijn auto, filmcamera, verrekijker en bril kreeg hij donderdagmorgen een boete opgelegd, omdat hij met twee gladde banden had gereden en de remmen, volgens het onderzoek van de politie, niet goed zouden hebben gewerkt. „De gladde banden, daarvan was ik op de hoogte", gaf Van E. toe, „maar de remmen waren in goede staat, dat weet ik zeker. Maar bij een auto die 24 uur in het water heeft gelegen is dat nooit goed meer na te gaan". De officier wilde wel rekening houden met de kwijtgeraakte eigendommen. SLUIS Het jeugdkoor 'De Sluisse Rakkers' krijgt alsnog ruim zeshonderd gulden subsidie in de kosten van deelname aan het Zeeuws Zangermanifest in april van dit jaar in Middelburg. Daarvoor zorgde de Sluisse gemeente raad donderdagavond. Een voorstel om tot het toekennen van deze subsidie over te gaan kwam van de CDA'er P. E. de Broek. Hij kreeg steun van alle fracties. maar eiste niettemin voor beide ver grijpen elk 125,- boete. De kantonrechter vonniste 125,- voor de gladde banden; voor het werken van de remmen gaf hij het voordeel van de twijfel en vond hij vrijspraak op zijn plaats. A. van B. uit Groede hoorde 250,- tegen zich eisen. Zij had 10 juli '84 tien caravantenten op haar terrein staan terwijl er maar vijf waren toegestaan. De vergunning voor tien was aange vraagd en kwam anderhalve dag later binnen. Zij vond ƒ250,- boete voor anderhalve dag verschil wel erg hoog, maakte ze de kantonrechter duidelijk. Deze kon hierin met de vrouw mee gaan en hield het op 250,- boete waarvan 125,- voorwaardelijk. De Belg J. B. kreeg een boete van 100,- omdat hij vorig jaar met een snelheid van 75 kilometer per uur in de Bredestraat in Oostburg had gere den. De kantonrechter vonniste con form de eis. Het kenteken van M. de B. uit Sluis was 14 juni vorig jaar achter de bum per van zijn auto verdwenen toen hij 's avonds op weg van zijn werk naar huis reed. Een opmerkzame agent consta teerde dat de andere morgen om zes uur, toen de wagen bij B. voor de deur stond. De kantonrechter vonniste 65,- voorwaardelijk met een proef tijd van twee jaar. Schuldig zonder straf was de uit spraak voor E. D. uit Sluis. De officier was van mening dat zij met de beste bedoelingen haar auto op het trottoir had geparkeerd om hulpbehoeftige ■ouderen te laten instappen die ze naar een kerstviering in Sluis zou brengen. De kantonrechter deelde die mening en vonniste conform. Het college van burgemeester en wet houders stelde voor om de subsidie niet toe te kennen omdat het jeugd koor te laat was met het indienen van de aanvraag. De Broek zei ook dat het college formeel gelijk heeft. Hij meen de echter dat het koor op het tijdstip van de aanvraag nog niet zeker wist of het mee zou doen en daarom in zijn begroting daarvoor geen bedrag op nam. Het koor behaalde op het manifest een eerste prijs en De Broek vond dan ook dat deze uitslag als visitekaartje P. E. de Broek. voor Sluis diende. Het PvdA-raadslid J. F. A. T. Boogaard sprak over een warrig beleid van het college. Hij constateerde dat het promotieteam Sluis wel te laat mag aanvragen en geen begroting hoeft in te dienen. „Het is een groot schandaal als dat zo doorgaat", aldus Boogaard. H. J. Masclee (d'66) wilde de hand over het hart strijken en de subsidie toe kennen. Raadslid C. J. Almekinders (vvd) stipte nog even aan dat in de welzijnscommissie lang gediscusieerd is over de subsidie-aanvraag. Daarna werd een comprimis gevonden. Een meerderheid adviseerde alsnog vijftig procent van de werkelijk gemaakte kosten te honoreren. Het college meende dat dit volgens de verorde ning niet kan. De gemeenteraad besliste verder dat er nu echt niet meer in het openbaar geplast mag worden in Sluis. De algemene politie-verordening (apv) werd daartoe aangepast. De termen privaat of waterput werden vervan gen door urinoir of toiletgebouw. A. I. Oosterling (pvda) merkte op dat niet alleen gedurende de weekeinden en tijdens het zomerseizoen tegen deze vorm van milieuvervuiling moet kunnen worden opgetreden zo als in het voorstel staat te lezen. Verder werd een bezwaarschrift van J. O. R. Grahame uit Sluis, die zijn terras wilde uitbreiden, niet ontvan kelijk verklaard. Oosterling stelde voor om hierover op korte termijn nog eens te praten, omdat de betrokkene materieel en mentaal gesloopt wordt. De enige mogelijkheid voor Grahame is om de raad aan te schrijven. MIDDELBURG Gedeputeerde Sta ten van Zeeland hebben een volgorde aangegeven van projecten die in 1986 op grond van de Interimwet bodem sanering het meest dringend moeten worden uitgevoerd. De lijst telt 31 projecten. Gs tekenen er bij aan dat zeker niet alle zaken volgend jaar kunnen worden uitgevoerd; de finan ciële middelen ervoor ontbreken. Ook speelt een rol of Zeeland over een tijdelijke opslagplaats voor verontrei nigde grond kan beschikken. In dat geval kan de verwerking van de verontreinigde grond later gebeuren en kunnen nu .met door het rijk te verstrekken financiën zoveel mogelijk te saneren plaatsen worden afgegra ven. In volgorde van urgentie zijn de eerste tien projecten: gasfabriekster rein Hansweert sanering; gasfa brieksterrein Middelburg sanering; Maartenbroersweg transportbedrij f) Hansweert sanering; Rozemarijn- straat (transportbedrijf) Zierikzee sanering; Sint Janstraat Middelburg sanering; gasfabrieksterrein We- meldinge sanering; gasfabriekster rein Vlissingen sanering; Vitrite- terrein Middelburg sanering; ter rein J. A. van der Goeskade Goes saneringsonderzoek; Oostsingel (toer- wagenbedrijf) Borssele sanerings onderzoek en sanering. De lijst staat in het ontwerp-bodem- saneringsprogramma 1986. In januari volgend jaar zal de minister van VROM aangeven welke projecten voor uitvoering in aanmerking ko men. Waarnemend, burgemeester mr J. Asselbergs van Aardenburg speldde FNV-bestuurder Piet de Vreeze (links) de koninklijke onderscheiding op. AARDENBURG „Vergroeid met de bouwnijverheid, met hart en ziel opgegaan in het werk. Een Fries heeft een vasthoudend karak ter, dat blijkt uit uw grootse carriè re". Piet de Vreeze (59), algemeen secretaris van de Bouw- en Hout bond FNV, werd donderdag in Aar denburg tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau benoemd. Waarne mend burgemeester J. Asselbergs overhandigde hem de onderschei ding in hotel de Rode Leeuw. Dat hotel bleek in de loopbaan van de geridderde een belangrijke rol te hebben gespeeld. Na de oorlog was hij in West-Zeeuwsch-Vlaanderen betrokken bij de wederopbouw. In die jaren heeft hij ook zijn steentje bijgedragen aan de herbouw van het kapot geschoten hotel. De Vreeze werd in 1926 in Leeuwar den geboren. Tijdens de tweede wereldoorlog kreeg hij werk als tim merman. Na werkzaamheden in de regio Arnhem-Nijmegen streek hij in Zeeuwsch-Vlaanderen neer. Daar was hij van 1952 tot 1959 kaderlid van de Bouw- en Houtbond FNV. Ook was hij vier jaar lid van de Kamer van Koophandel. Tijdens die periode was hij betrokken bij het opbouwwerk op Schouwen-Dui- veland, dat in 1953 grotendeels on der water liep. In 1959 kwam de Fries in vaste dienst bij de FNV. Eerst één jaar als plaatselijk bestuurder in Sliedrecht en zes jaar als landelijk bestuurder, speciaal voor de afdeling baggerbe drijven en steenzetters. Sinds 1966 heeft hij zitting in het hoofdbestuur van de bond. Tot 1970 was hij vice-voorzitter, vervolgens werd hij tot algemeen secretaris benoemd. Tevens hanteerde hij 15 jaar (1960- 1975) de voorzittershamer van het Sociaal Fonds voor de Baggerbe drijven (SFB). Per 1 juli neemt hij afscheid van de bond. Daarnaast had De Vreeze wat hij zelf noemt diverse bijbaantjes in het SFB. In vogelvlucht: lid van het algemeen bestuur van de be drijfsvereniging, bestuurslid van het Sociaal Fonds, het Bedrijfspen sioenfonds en het Vakantie- en Ri sicofonds. Sinds 1981 woont De Vreeze in St.-Kruis. Daar trof hij na de oorlog ook zijn vrouw, die gisteren deelde in de vele complimenten. Burge meester Asselbergs stak zijn bewon dering voor 'de enorme maatschap pelijke verdiensten' van de gerid derde niet onder stoelen of banken: „Ik ben trots zo'n vooraanstaand inwoner in de gemeente te hebben. U bent voorgegaan in de vaart der volkeren". De directeur van het sociaal Fonds, J. Neervens, en districtsbestuurder H. Lentink onderstreepten die woorden. Ook de voorzitter van de bouwwerkgevers, J. de Groot, oor deelde de ridderorde een terechte onderscheiding: „Je bent je hele leven een leeuw geweest". TERNEUZEN Wie in Terneuzen voortaan een koffieshop of een verge lijkbaar etablissement wil exploite ren krijgt te maken met een gloed nieuwe gemeentelijke verordening. Die werd donderdagavond door de gemeenteraad van Terneuzen vastge steld. De verordening kan worden beschouwd als een verlengstuk van de drank- en horecawet. B. en w. van Terneuzen wilden meer greep op de 'shops' en aanverwante gelegenhe den. En de raad vond dat in TERNEUZEN Voordat er beslis' singen worden genomen over de re novatie van enkele tientallen wo ningwetwoningen in Sluiskil-Oost (onder de rook van de Cokesfabriek en de NSM) moet eerst worden beke ken of een dergelijke investering nog wel de moeite loont. Wethouder drs. A. Doorduyn (openbare werken) van Terneuzen vindt dat eerst de milieu aspecten maar eens moeten worden onderzocht. Daarbij speelt maar dat was al eerder bekend vooral de geluidshinder een rol. Bij het onder zoek naar eventuele overlast is ook de provincie nauw betrokken. Feit is dat het complex woningwetwo ningen, eigendom van de woning bouwvereniging 'Terneuzen' hard toe is aan een grondige opknapbeurt. Het CD A-raadslid P. Hamelinck kaartte de zaak donderdagavond aan tijdens de raadsvergadering. Hij vroeg zich af waarom de renovatie niet was meege nomen in het contingent voor '85. Hamelinck informeerde ook naar de oorzaak van de vertraging van de renovatie van 112 woningen van de bouwvereniging in de Terneuzense bloemenbuurt. De plannen hadden deze week bij de directie 'volkshuis vesting' in Middelburg moeten liggen, maar inmiddels heeft de bouwvereni ging gesteund door de gemeente uitstel gevraagd tot half september. De CDA-er vreesde dat die vertraging weieens vervelende consequenties zou kunnen hebben; Terneuzen zou een deel van het toegewezen 'renova tiecontingent' kunnen verspelen. Wet houder Doorduyn gaf dat toe. Verwij zend naar kranteberichten legde hij verband tussen de recente interne problemen bij de bouwvereniging en de vertraging. „Het lijkt er inderdaad op dat men zich binnen de vereniging de laatste tijd meer heeft geconcen treerd op de interne problemen dan op de volkshuisvesting. Of dat in dit geval consequenties heeft? 'Volks huisvesting' bekijkt de zaak. Maar de kans bestaat inderdaad dat we een deel of misschien wel het hele contin gent kwijt raken". overgrote meerderheid een goede zaak. Slechts raadslid A. Persijn (links perspectief) verzette zich. Persijn vond de maatregel overdre ven. Hij constateerde dat het er b. en w. vooral om te doen was 'ongewenste personen' uit de horecawereld te we ren. „Maar dergelijke mensen kom je ook in andere branches tegen. Echt, als je zo begint, is het eind zoek", vond Persijn. Hij had de indruk dat het de gemeen te toch al niet aan instrumenten ont breekt als het gaat om het tegenhou den van ongewenste praktijken en ontwikkelingen. In dat verband noemde hij de bestemmingsplanpro cedures, de warenwet, de controleren de activiteiten van de keuringsdienst van waren en ook de kamer van koophandel. Persijn vond dat b. en w. de noodzaak van een nieuwe verorde ning onvoldoende hadden aange toond. De VVD-er L. Vet had wel begrip voor het standpunt van het raadslid van Links Perspectief. Hij bepleitte soe pelheid. Burgemeester C. ockeloen maakte direct duidelijk dat hij zeker geen voorstander was van 'overbodige regelingen'. 'Maar de maatschappij staat niet stil, constateerde hij. „Je kunt niet zeggen: nu zijn er geen problemen dus we doen niks... want komt het wél zover dan loop je met zo'n regeling achter de feiten aan'. Hij vond de verordening wel degelijk op z'n plaats. En daarbij verwees Ocke loen naar ervaringen elders. Persijn herhaalde in tweede termijn z'n twijfels. Waarop burgemeester Ocke loen: „dat doet nou toch wat naïef aan. Want het gaat natuurlijk niet om de vraag of de koffie toevallig bedor ven is, of dat broodje tartaar.... Nee, het is duidelijk dat er in dit soort gelegenheden ook andere dingen kun nen gebeuren. En juist die dingen maken het noodzakelijk om een mo gelijkheid te hebben in te kunnen grijpen". TERNEUZEN Het Belgische dub- bel-popfestival Torhout/Werchter, dat in het weekeinde van 6 en 7 juli wordt gehouden, trekt steeds meer Zeeuwse bezoekers. Op basis van de kaartverkoop gaat popfestivalorga nisator Herman Schueremans ervan uit, dat minstens tweeduizend Zeeuwse jongeren de festivalwei den in Torhout en Werchter zullen bevolken. Dit betekent een verdub beling ten opzichte van 1984. De Zeeuws-Vlaamse popliefhebbers geven voornamelijk de voorkeur aan het festival in Torhout, dat op zater dag wordt gehouden. Op Walcheren en de Bevelanden is ook het festival in Werchter, op zondag, zeer in trek. De Zeeuwse festivalgangers gaan zo wel per bus als met eigen vervoer naar Torhout/Werchter. Wie nog geen kaarten heeft en het festival wil bezoeken, moet snel zijn. De organi satoren van het dubbelfestival heb ben een limiet gesteld aan het aantal bezoekers. Zowel in Torhout (bij Brugge) als Werchter (bij Leuven) worden maximaal 60.000 bezoekers toegelaten. Organisator Herman Schueremans verwacht reeds half volgende week de kaartverkoop noodgedwongen te moeten stoppen. Op de dag zelf zal dan geen enkele kaart meer verkocht worden. „Daar aan willen we streng de hand hou den", laat Schueremans weten. Met het oog op de te verwachten toeloop is het festivalterrein in Tor hout en Werchter opnieuw vergroot. Vorig jaar bleek met name het ter rein in Torhout te klein te zijn voor de toegestroomde mensenmassa. Het Vlaamse dubbelfestival is in nog geen tien jaar tijd uitgegroeid tot één van Europa's belangrijkste popfesti vals. Op het affiche van dit jaar staat wederom een aantal pop'groten' ver meld: The Ramones, REM, Lloyd Cole and the Commotions, The Style Council, Depeche Mode, Joe Cocker, Paul Young en U2. Zowel het festival in Torhout als in Werchter begint's morgens om elf uur. 's Nachts rond twaalf uur klinken de laatste tonen over de festivalweide. In de week van het festival kunnen de Zeeuwse popliefhebbers overi gens nog een interessante band aan het werk zien: maandagavond 1 juli treedt in zaal Vooruit in Gent de Amerikaanse countryrock-formatie Jason and the Scorchers op. De groep behoort tot de belangrijk ste nieuwlichters uit de Amerikaan se rockscene. Jason and the Scor chers waren onlangs nog te zien tijdens het Pinkpopfestival in Ge leen. Tot de vele attracties van het popfes tival Torhout/Werchter behoort de groep U2 met zanger Bono Vox. De afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen van de Nederlandse Vereniging Inte gratie Homoseksuelen (COC) hoeft niet te rekenen op een subsidie van de gemeente Terneuzen. PvdA, D'66 en Links perspectief voelden er wél voor, maar de meerderheid van de raad steunde het voorstel van b. en w. om niet in de buidel te tasten. Argument van de meerderheid van b en w.: „Naar onze mening wordt met de activiteiten geen overwegend Ter neuzens belang gediend. In meerdere gevallen heeft deze omstandigheid tot afwijzing van subsidieverzoeken geleid". PvdA-woordvoerdster J. Leunis sprak van 'een willekeurig en slecht beargumenteerd voorstel'. D'66-er J de Zeeuw vond dat er wel degelijk sprake was van een 'knelpunten groep'. En ook Persijn van Links Perspectief vond een subsisie op z'n plaats. VVD-er W. Gosselaar ging niet inhoudelijk in op de zaak. Wel con stateerde hij: „Dit verzoek past ge woon niet in ons vierjarenplan". Hij wilde overigens van wethouder J van Rooijen (welzijn) weten hoe de provincie tegenover subsidiëring staat. De wethouder kon er nog geen zinnig woord over zeggen. Waarna burgemeester Ockeloen de discussie afsloot met de opmerking: „Besturen is nog iets anders dan het aangeven van je persoonlijke voorkeuren,,. TERNEUZEN-De rk lagere school 'Dj Geule' in Terneuzen maakt zaterdaj 6 juli ter afsluiting van de vierinj van het tienjarig jubileum met all* 175 leerlingen, ouders en onderwij spersoneel een uitstapje naar he| Verdronken Land van Saeftinghe. Met deze gezinsdag sluit de school dj viering van het tienjarig jubileum 's Morgens brengt men eerst een b( zoek aan de mr. Van der Heijdei groeve in Nieuw Namen, 's Middagj gaat de groep onder leiding van eer zestal gidsen de flora en fauna vai Saeftinghe bekijken. De jongste leer lingen zullen een wandeling van ong« veer anderhalf uur maken. De leerlir gen uit de hoogste klassen en d( ouders leggen een langere tocht vai zo'n drie uur af. VRIJDAG 28 JUNI 1985 Bezit van anti-biotica met geldboetes bestraft

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 36