Elsevier Favoriet Freddie Spencei pijlsnel op Asser circuit Voetbalvandalisme eiste al duizend slachtoffers PZC/sP°rt BORIS BECKER MAAKT INDRUK OP WIMBLEDON Jan Timman nu derde op wereldranglijst Verrassende nederlaag bridgeteam Boem Boem AC Milan en Sampdoria in bekerfinale Nationale titel Van der Sterren DE MEEST FANTASTISCHE HERVERTELLING VAN DE ARTHURLEGENDE NEVELEN VAN AVALON Johan Neeskens terug in de VS PROBLEMEN ROND TV-UITZENDING ALCOHOL VERBOD IN EN ROND BRITSE STADIONS 2: AGENDA VOOR HET WEEKEND VRIJDAG 28 JUNI 1985 Marcella Mesker ronde verder na vier dagen LONDEN (ANP) Het Wimbledon-optreden van Marcella Mesker duurt voort. Vier dagen waren er voor nodig de Nederlandse indoorkampioene een ronde verder te helpen. Nog één regenbui en de 26-jarige Haagse maakt voor het eerst in haar carrière de tweede Wimbledon-week mee. In die ene partij tegen de Amerikaanse Kate Gompert: 6-3, 4-6 en 6-4, weerstond Marcella Mesker op verschillende dagen achtereenvolgens regen, duisternis, wind en bij de vierde hervatting op donderdag zelfs een sprankje zon. De als sportiefste speelster van 1984 onderscheiden Nederlandse mag dan niet overlopen van zelfvertrouwen. Volhouden doet ze wel. Het gedenkwaardige duel stond maandag als eerste partij op het pro gramma. Het grootste deel van de eerste set werd een dag later gespeeld, woensdag volgde de tweede en don derdag in twee afleveringen de beslis sende derde. Daarbij zorgden enkele regendruppels bij 4-3 voor een onder breking van anderhalf uur. Wimble don wil tonen dat het voor veel geld de buitenbanen heeft voorzien van een opblaasbare regenbescherming. De laatste acte vergde slechts zeven minuten. Gompert maakte nog één keer gelijk: 4-4 en deponeerde vervol gens de ballen buiten de lijnen. De 75 uur, die verstreken sinds de eerste oproep van maandag, waren meer een oefening in geduld dan iets anders. „Onder zulke omstandighe den kun je niet van een normaal verloop spreken", aldus Mesker. „De eerste keer maakte dat meisje niets, de tweede keer alles en de derde keer was het er zo'n beetje tussen in". Mesker speelt in de tweede ronde tegen de Tsjechoslowaakse Andrea Holikova. Miloslav Mecir, de winnaar van Rot terdam en Hamburg, werd donder dag op de eerste speelbare dag in Londen de les gelezen door de links handige helft van de Gullikson-twee- ling. De uittocht van de derde ge plaatste speler binnen twee dagen (na Wilander en Krickstein) werd met heel wat minder decorum omge ven dan de doortocht van een niet- geplaatste. Boris, oftewel „Boem, Boem", Becker baande zich in vier sets een weg langs, over en door Hank Pfister. Het slachtoffer, dat drie jaar geleden nog in de kwartfinales stond, was danig onder de indruk van het geweld. LUZERN (ANP) - Jan Timman, zeker van een plaats in het kandidatentoer nooi, staat op de wereldranglijst per 1 juli van de FIDE op de met Alek- sandr Beljavski gedeelde derde plaats. Wereldkampioen Anatoli Karpov en uitdager Gari Kasparov gaan Timman voor. Bij de dames wordt de lijst aange voerd door Maja Tsjiboerdanidze voor Zsuzsa Polgar en Pia Cramling. De lijst bij de heren ziet er als volgt uit: 1. Anatoli Karpov (Sov) elo rating 2720, 2. Gari Kasparov (Sov) 2700, 3. Jan Timman (Nedl en Aleksandr Beljavski (Sov) 2640, 5. Viktor Kortsjnoi (Zwi) 2630, 6. Lajos Por- tisch (Hon) en Rafael Vaganian (Sov) 2625, 8. Robert Hübner (BRDi 2620, 9. Ljubomir Ljubojevic (JS1) 2615, 10. Zoltan Ribli (Hon) 2605; dames: 1. Maja Tsjiboerdanidze (Sov) 2450, 2. Zsuzsa Polgar (Hon) 2430, 3. Pia Cramling (Zwe) 2420. Oud-wereldkampioen Tal uit de Sov jetunie heeft zich vaster genesteld op de vierde plaats van het interzonale schaaktoernooi van Taxco. Op de inhaaldag speelde hij remise tegen de Amerikaan Browne. Eigenlijk zou Tal de uitgestelde partij uit de twaalfde ronde tegen Balasjov heb ben moeten afwerken. Maar zijn landgenoot is door maagklachten tij delijk uitgeschakeld. De vierde plaats is van belang, omdat die net als de hoogste drie recht geeft op deelname aan het kandidatentoer nooi van Montpellier in het najaar. Daar vindt de volgende ronde plaats van de schaakstrijd, die de uitdager van de wereldkampioen oplevert. Jan Timman. met 9,5 punt klassements leider, Nogueiras en Spragget lijken vrijwel zeker van kwalificatie. De uitslagen van de uitgestelde en afgebro ken partijen zijn: Tal - Browne 0,5-0,5, Sisniega - Prandstetter 0,5-0,5. Saed Ahmed - Qi 0,5-0,5, Romanisjin - Speelman 0.5-0,5. De aangepaste stand na twaalf ronden is nu: 1. Timman (Ned) 9,5 punt. 2. Nogueiras (Cub) en Spragget (Can) 8. 4. Tal (Sov) 7+1 afgebroken. 5. Cebalo (Joe) en Speelman (Eng) 6, 7. Pinter (Hon), Agdestein (Noo) en Romanisjin (Sov) 5,5, 10. Qi (Chi) 5 1 afg., 1. Sisniega (Mex), Saed (VAE) 5, 13. Browne (VSt) en Balasjov (Sov) 4,5 1 afg., 15. Prandstetter (Tsj) en Alburt (VSt) 4.5. ROME (SID) - De eindstrijd om de Italiaanse voetbalbeker gaat dit seizoen tussen AC Milan en Sampdoria. De vastgestelde speeldata zijn 30 juni en 3 juli. De Milanese derby tegen Inter, bijgewoond door 80.0000 toe schouwers, werd door AC Milan afgesloten met een gelijkspel van 1-1. Na de uitslag van 2-1 voor AC Milan in de eerste wed strijd betekende, dat het einde van het bekeravontuur voor het elftal van Karl-Heinz Rum- menigge en Liam Brady. Beslis send was het doelpunt, dat Scar- necchia twaalf minuten voor tijd maakte. Sampdoria zegevierde met 3-1 tegen Fiorentina, nadat eerder een doelpuntloos gelijk spel was behaald. Bij deze wed strijd zaten 45.000 toeschouwers. dat de zeventienjarige Westduitser op hem had losgelaten. ,,Ik ken 124 ten nissers hier tegen wie ik liever zou spelen. McEnroe en Connors buiten beschouwing gelaten. Dat joch is be resterk en nu al één van de top-drie". De 17-jarige Boris Becker uit West-Duitsland De belangrijkste uitslagen van de donder dag gespeelde wedstrijden uit de eerste ronde van het toernooi van Wimbledon zijn: Dames, enkelspel Hana Mandlikova (Tsj) - Iva Budarova (Tsj) 6-0, 6-1; Marcella Mesker (Ned) - Kate Gompert (VSt) 6-3, 4-6. 6-4; Chris Evert- Lloyd (VSt) - Mary Lou Piatek (VSt) 6-1.6-0; Virginia Wade (Gbr) - Lea Antonopolis (Vst) 6-4, 7-5; Andrea Holikova (Tsj) - Pam Casale (VSt) 5-7, 6-1, 6-3; Steffi Graf (BrD) - Lisa Spain-Short (VSt) 6-7, 6-4, 6-2; Wendy Turn- bull (Aus) - Gretchen Rush (VSt) 7-5, 6-3; Helena Sukova (Tsj) Catrin Jexell (Zwe) 6-3, 6-3; Andrea Temesvari (Hon) - Katerina Maleeva (Bul) 3-6, 7-6. 6-4. Heren, enkelspel Mike Leach (VSt) - Wojtek Fibak (Pol) 7-6, 6-4, 6-1; Vitas Gerulaitis (VSt) - Peter Fleming (VSt) 6-2, 5-7, 6-4, 3-6, 6-3; Tom Gullikson (VSt) - Miloslav Mecir (Tsj) 4-6, 6-3, 6-4. 6-7, 6-3; Bud Schultz (VSt) - Aaron Krickstein (VSt) 6-4. 3-6, 7-6, 3-4; Jimmy Connors (VSt) - Stefan Simonsson (Zwe) 6-1, 6-3. 6-4; Eliot Teltscher (VSt) - Gianni Ocleppo (Ita) 5-7, 7-6, 7-6, 6-0; Heinz Gün- thardt (Zwi) - Brian Teacher (VSt) 6-4, 7-5, 6-7, 6-2;Steve Denton (VSt) - Tim Gullikson (VSt) 6-4, 6-3, 3-6, 6-3:Boris Becker (BrD) - Hank Pfister (VSt) 4-6, 6-3, 6-2, 6-4;Vijay Amitraj (Ind) - Jonathan Canter (VSt) 6-3, 6-4, 6-4. HILVERSUM (GPD) - Paul van der Sterren heeft gisteren op de slotdag van het Nederlands schaakkam pioenschap afgerekend met zijn ima go als zijnde 'de Zoetemelk van de 64 velden'. De 29-jarige Amsterdammer, die weliswaar nog een hele loopbaan voor de boeg heeft maar tot dusverre slechts patent leek te hebben op de tweede plaats, behaalde in Hilver sum zijn eerste nationale titel. De onttroonde kampioen John van der Wiel sprak na afloop heel toepas selijk ook in wielertermen door te stellen dat „Van der Sterren tijdig uit het wiel van Ligterink was gespron gen". En met laatstgenoemde (hij werd derde) is gelijk de grote verliezer van het NK genoemd. Lange tijd sprak niemand over iets anders dan de indrukwekkende reeks van Lige- rink, maar uiteindelijk bleef de Gro ninger met lege handen achter. De uitslagen in de elfde en laatste ronde zijn: Van der Sterren - Douven 1-0; Lange- weg - Ree 0,5-0,5; Welling - Hartoch 9,5-0,5; Boehm - Boersma 1-0; Ligterink - Gelpke 0,5-0,5; Van der Wiel - Cuijpers 1-0. Eindstand na 11 ronden: 1. Van der Sterren 8,5 punt; 2. Van der Wiel 8; 3. Ligterink 7,5; 4. Boersma 6,5 1 afgebr.; 5. Gelpke 6; 6. Ree 5; 7/9. Langeweg, Cuijpers, Douven 4,5: 10. Boehm 3.5 1 afgebr.; 11. Welling 3,5; 12. Hartoch 3 STRAATSBURG (ANP) - Bijna dui zend mensen zijn in de loop der jaren als gevolg van incidenten bij voet balwedstrijden omgekomen. Ruim vierduizend toeschouwers raakten gewond. De cijfers vormden donder dag voor de Europese sportministers in Straatsburg een waarschuwing haast te maken met serieuze maatre gelen het geweld in voetbalstadions te beteugelen. Precieze cijfers zijn niet bekend. Over het dodental tijdens de rellen in het arbeidersstadion in Peking vorige maand hebben de Chinese autoritei ten niets meegedeeld. Het cijfer van 350 doden tijdens een voetalrel in Lima (1964) en dat van zestig in Moskou (1982) na Spartak - Haarlem berust op een schatting. Naast de genoemde totalen kwamen er in 1969 tweeduizend mensen om tijdens de zogeheten voetbaloorlog tussen Hon duras en El Salvador. In de jaren tachtig is het tot dusver gekomen tot negen indicenten. Dit jaar spande de kroon met vier. waarvan bij tenminste drie doden waren te betreuren; Pe king, Bradford, Mexico en Brussel. Het eerste voetbalgeweld dateert ove rigens van 1902 toen in Glasgow 25 toeschouwers het leven lieten en 350 gewond raakten. Om het geweld rond de velden in te dammen zal de verkoop of het nutti gen van alcoholhoudende drank in de stadions in Engeland en Wales het komende voetbalseizoen nagenoeg geheel verboden zijn. Dit is de kern van een wetsontwerp dat de Britse minister van binnenlandse zaken donderdag bij het Lagerhuis heeft ingediend. Alle partijen hebben ver klaard voor het ontwerp te zullen stemmen. In Schotland is al een wet van kracht, die het gebruik van alco holhoudende drank bij voetbal- en rugbywedstrijden verbiedt. Toeschouwers die op de tribune, bij de ingang van het stadion of in een voetbalbus of -trein met alcoholhou dende drank worden aangetroffen, kunnen een boete van 1.800 gulden of drie maanden gevangenisstraf krij gen, of beide. Busbestuurders of trein conducteurs die toelaten dat suppor ters op weg naar een wedstrijd drin ken, moeten op een bekeuring van 4.500 gulden rekenen. De verkoop van alcoholhoudende drank blijft toegestaan op een afge scheiden deel van de tribune, waar functionarissen en eregasten de wed strijd bijwonen. Hiertegen heeft de Britse politiebond, die de maatrege len niet ver genoeg vindt gaan, gepro testeerd. „Het lijkt er op of er een wet is voor de normale toeschouwers en een andere voor het selecte publiek op de eretribune", aldus een woordvoer der. Allerlei maatregelen ten spijt blijft het vandalisme van voetbalsuppor ters ook in Nederland toenemen. Niet alleen wordt er meer vernield maar de supportersschare wordt ook steeds gewelddadiger. Die conclusie trekt de spoorwegpolitie (500 man sterk) in een terugblik op het afgelo pen voetbalseizoen '84/'85. „We kun nen het voetvalvandalisme nog wel aan maar het verschijnsel neemt wel steeds grotere proporties aan", aldus een woordvoerder van NS. Tijdens het jongste voetbalseizoen hield de spoorwegpolitie in de treinen 472 „sportievelingen" aan die op de heen- en de terugreis in de trein de boel vernielden of medereizigers mis handelden. Het aantal arrestaties ver dubbelde daarmee vergeleken met het seizoen '83/'84. Vijf leden van de spoorwegpolitie raakten bij de diverse rellen tussen de rails gewond. Het aantal vernielingen door voetbal supporters nam het afgelopen seizoen met bijna negen procent toe tot 975. Daar is een bedrag van vele tonnen mee gemoeid, aldus een woordvoerder van NS. Daarbij telt NS overigens elke asbak als aparte vernieling mee. Het afgelopen seizoen vernielden de supporters in de treinen ondermeer 250 banken, 293 lampen, 58 asbakken, 61 ruiten alsmede twee closetpotten. Regelmatig moesten complete trein stellen naar de werkplaats omdat het interieur totaal was gesloopt. (Advertentie) De legende van koning Arthur, door Marion Bradley voor het eerst beschreven vanuit het gezichtspunt van de vrouwen die hierin een zo grote rol vervullen. Een fascinerend boek, geschreven met veel kennis van zaken, gevoelig en poëtisch tot in de kleinste details. Het verplaatst u op knappe wijze naar de mysterieuze Britse 'dark ages'. Een briljante toevoeging aan de Arthur-literatuur met geheel nieuwe aspecten. 952 blz. In linnen band, 149,50. Bij elke boekhandel. Randy Mamola (met helm) bij zijn met een camera uitgeruste motor. Als de problemen tussen de NOS en de organisatie in Assen bijtijds worden opgelost krijgen televisiekijkers in Nederland zaterdag beelden te zien uit de wedstrijd. SALSO MAGGIORE (ANP) - De derlandse heren zijn donderdag Salso Maggiore bij de Europese ti strijd voor bridgeviertallen terug zakt naar de zevende plaats. Na overwinning in het prestigeduel gen Italië (19-11) volgde een om wachte nederlaag tegen het ma! Portugal (10-20). In de rust was stand nog gelijk. De vervanging Tammens-Kirchhoff, het tot nu beste paar, resulteerde in een slee tweede helft in de nederlaag van punten. Israel bleef de grote verrassing. Vic maximale winst tegen België werd koppositie overgenomen van Fra rijk, dat overigens ook royaal v (22-8 van Griekenland). Polen behi door de zege van 21-9 tegen Zwiti land de derde plaats. Ook bij de dames is het toern begonnen. Het favoriete Nederl; startte tegen Israel. Twee jaar gelei hield dit land Nederland op de vair van het goud af. In de tweede h kregen Jet Pasman-Anneke Pasn met Laura van den Brom-Marj( Mulder hun revanche: 19-11. De Wi duitse en Italiaanse dames behaalt 23 punten, Spanje en Engeland Denemarken 21 en Frankrijk 20. De stand na 7 wedstrijden bij de heren 1. Israël 135; 2. Frankrijk 133; 3. Polen 4. Oostenrijk 123; 5. Engeland 123; 6. Z den 119; 7. Nederland 115. GRONINGEN (ANP) - Johan Ne kens is teruggekeerd naar de Verer, de Staten. De 49-voudig internatio, zal zijn voetbal-loopbaan beëindii bij The Sun in Fort Lauerdale. 1 Sun is één van de vier overgeblei clubs in de Noord-Amerika. De cl nam Neeskens voor één jaar in dier, ASSEN (ANP) - Toen het eindelijk eens droog werd in Assen, raasde favoriet Freddie Spencer het TT-circuit meteen in recordvaart rond. De Amerikaan, ranglijstaanvoerder in de strijd om de twee belangrijkste wereldtitels (250 en 500cc), kwam in de slotronde van de training van donderdagavond tot de tijd van 2.15,31, meer dan 163 kilometer per uur gemiddeld. Met dat trainingsrecord, dat hij op het laatste moment overnam van zijn landgenoot Lawson, toonde Spencer aan redelijk hersteld te zijn van de beenblessure, die hij elf dagen eerder in Joegoslavië opliep. Bij de kwartli ters kwam Spencer in de loop van de door buien geteisterde trainingsdag ook al tot de snelste ronde (2.22,70), juist boven het record van Lavado. In die eerste echte droge training, waarin naast Spencer ook Lawson, Mamola en Sarron onder het oefenre cord van vorig jaar (2.15,94) bleven, deden de Nederlanders in de 500cc- klasse ook redelijk mee. Van Duimen en Van der Mark klasseerden zich bij de top-twaalf. Bij de zijspannen, die zeeën van regenwater deden opspat ten, hielden de wereldkampioenen uit Assen, Streuer en Schnieders, de eer ste positie van de trainingsranglijst in handen. Onder die natte omstandig heden is Streuer voorlopig een klasse apart op zijn thuiscircuit. De problemen in de onderhandelin gen tussen de Stichting Circuit van Drenthe en de NOS over de geplande televisie-uitzending van de Asser TT zijn nog altijd niet opgelost. Nadat woensdag trammelant was ont staan over een rechtstreeks beeldver- slag van de race in de 250-cc op de Duitse televisie, werd gisteren door beide partijen flink geruzied over de reclameborden die op loopbruggen boven het circuit zijn aangebracht. Gisteravond was nog geen oplossing gevonden. De televisie-uitzending loopt daardoor nog altijd gevaar. Mochten de TV-uitzendingen door gang vinden, dan worden zaterdag waarschijnlijk voor ons land unieke opnamen van de TT-races in Assen op het scherm gebracht. NOS/Studio Sport wil de consument namelijk rechtstreekse wedstrijdbeelden aan bieden gemaakt vanaf de motorfiets van één van de mee-racende coureurs. Randy Mamola moet als rijdende ca meraman dienst gaan doen. Op de benzinetank van zijn motorfiets zal het nieuwste snufje der techniek, een vinding van de Brit David Earl, wor den aangebracht. Het apparaatje op Mamola's machine zendt signalen uit, die worden opgevangen door een bo ven het circuit hangende helikopter en van daaruit verder worden vi stuurd. De resultaten na de tweede trainings! van de TT van Assen: 250cc (na 4 sessies): 1. Spencer (Vst) Hou 2.22,70 (154.747 km/u); 2. Lavado (Vi Yamaha 2.23,34; 3. Wimmer (Brd) Yam! 2.24,48; 4. Roth (Brd) Juchem 2.24,78; Bolle (Zwi) Parisienne 2.24,94; 25. Door: kers (Ned) Honda 2.28,34; 37. Schout (Ned) Yamaha 2.31,58; 40. Van der (Ned) Rotax 2.33,12. Zijspannen (na 3 sessies): 1. Streuer/Schn ders (Ned) LCR 2.33,82 (143.560 km/ui; Michel/Fresc (Fra) LCR 2.35,24; 3. Webst Hewitt (Gbr) LCR 2.35,78; 4. Jones/Ayi (Gbr) LCR 2.37,28; 5. Biland/Waltispf (Zwi) Krauser 2.37,51. 500cc (na 4 sessies): 1. Spencer (Vst) Hon 2.15,31 (163.198 km/u), trainingsrecord: Lawson (Vst) Yamaha 2.15,54; 3. Mam< (Vst) Honda 2.15,82; 4. Sarron (Fra) Yamal 2.15,91; 5. Roche (Fra) Yamaha 2.16,74: Hasllm (Gbr) Honda 2.18,04; 7. Gardii (Aus) Honda 2.18,39; 8. McElnea (Gbri 4 zuki 2.19,10; 9. Pons (Spa) Suzuki 2.19. 10. Van Duimen (Ned) Honda 2.19,51; van der Mark (Ned) Honda 2.19,95; 21. Pa (Ned) Suzuki 2.21,67; 32. Duyzers (N( Suzuki 2.25,49; 33. Pajic (Ned) Hon 2.27,27; 37. Lemstra (Nedl Suzuki 2.29,5 TT formule 1 (na 3 sessies): 1. Dunlop (G1 Honda 2.23,62 (153.755 km/u), training: cord; 2. Brand (Ned) Suzuki 2.25,06; 3. Vries (Ned) Yamaha 2.25,10; 4. Parri (GBr) Yamaha 2.25,94; 5. Grant (GBr) Su: ki 2.26,06; 11. Van der Endt (Ned) Kawasi 2.28,05. KRACHTSPORT MOTORCROSS RILLAND In verband met de overvloedige regenval gaat de klassementscross, die de MC Rilland morgen (zaterdag) op het programma had staan, niet door. Het Scheldecircuit in Rilland is door de regen onbegaanbaar geworden. RALLYCROSS Zaterdag wordt in Goes de tweede rallycrosswedstrijd gehou den. Aan de start komen ca. 50 deelnemers in de volgende klassen. Standaardklasse 0-1300 cc, opgevoerde klasse 0-1300 cc, 1300-1600 cc, 1600 en hoger. Aanvang wedstrijd 13.00 uur. WIELRENNEN MIDDELBURG - In sportschool VCV aan de Oostperkweg in Middelburg worden zondag de eerste officiële Zeeuwse kampioenschappen powerliften gehouden. Aan dit evenement nemen powerlifters van veertien Zeeuwse sportscholen deel. Vanaf 11.00 uur stoeien zo'n dertig vrouwe lijke en mannelijke powerlifters met gewichten. Het evene ment duurt tot omstreeks 20.00 uur. Vorig jaar werden als een soort generale repetitie Walcherse kampioenschappen gehouden in Middelburg. Die wedstrijden werden een doorslaand succes waar veel publiek op af kwam. De deelnemers zijn zondag onderverdeeld in zes klassen. Bij de dames is er één categorie, de heren strijden in zes klassen: tot 67,5 kilo, tot 80 kilo, tot 90 kilo, tot 100 kilo en boven 100 kilo. Favorieten voor de overall-titel zijn onder anderen Albert Harms en Bert Kuys. WINDSURFEN SCHOONDIJKE - Na jaren organiseert het wielercomité van Schoondijke weer een wedstrijd voor amateurs. Overigens valt de deelname behoorlijk tegen. Slechts een kleine veertig renners hebben hun inschrijvingskaart inge zonden. Plaatselijk favoriet Ronnie Hamelinck zal voor eigen publiek af moeten rekenen met -mder andere Ab Verplanke, Karei van Goethem, Martin Stroosnljder. Jos van Baal, Ronnie de Jonge, Charles de Caluwé, Francois Franse, Gerard van Antwerpen, John van der Vleuten en Daan Luijkx, die vorige week nog deelnemer was aan de Ronde van Zweden. De wedstrijd zondag begint om 14.00 uur en de opdracht luidt 100 kilometer. KRUININGEN - Morgen (zaterdag) wordt in Kruiningen voor de 44e keer de plaatselijke wielerronde gehouden. Om 13.30 starten de amateurs voor een wedstrijd over tachtig kilome ter. De profs zijn om 15.45 uur aan de beurt. Zij rijden honderd kilometer. Trekpleister in Kruiningen is Johan van der Velde. VLISSINGEN - Stephan van den Berg, John van der Starre en Onno Tellier zijn vrijdag (vandaag), zaterdag en zondag trekpleisters tijdens surfwedstrijden op het Veerse Meer. In samenwerking met Holland Surf Pool organiseert de wind- surfvereniging Zuid West Zeven tijdens de Veerse Meer-dagen verschillende wedstrijden. Vrijdag en zaterdag worden de gehele dag manche-surfwedstrijden gehouden waarvoor zo wel wedstrijd- als recreatiesurfers kunnen inschrijven bij surfcentrum De Schotsman. Inschrijving: 8.30-10.00 uur. Voorts worden er bij De Schotsman uurrecord-wedstrijden gevaren waarin manche-winnaars het op kunnen nemen tegen prominente surfers. De wedstrijden worden gehouden tussen 9.30 uur en 17.00 uur. Zondag staat voor de vijfde keer de Ronde van het Veerse Meer op het programma, een snelheidswedstrijd over veertig kilometer. Daarnaast is er ook een recreatie-wedstrijd over achttien kilometer. De wedstrijdsurfers starten om 11.45 uur bij De Schotsman. De recreanten komen een uur later aan het vertrek. Zowel op zaterdag als op zondag kan ingeschreven worden voor deze races. Zaterdag: 15.00-16.00 uur en 18.30- 19.30 uur. Zondag 8.30-10.30 uur. FIETSCROSS ATLETIEK BRESKENS - op de fietscrossbaan van de Forellencrossers in Breskens wordt zaterdag 29 juni de zevende wedstrijd meetellende voor het Zeeuws fietscrosskampioenschap verre den. De inschrijving voor deze wedstrijd is tussen 11.00 en 12.00 uur. De start van de eerste manche is om 13.00 uur. GOES - In Goes wordt zaterdag de atletiekontmoeting Zeeland-West-Brabant voor pupillen en C-, D-junioren ge houden. Er doen zo'n 170 atleten mee aan dit jaarlijks terugkerende evenement. De wedstrijden in Goes beginnen om 13.00 uur en duren tot 17.00 uur. De pupillen werken een driekamp af (hoog, ver, kogel en sprint). De C- en D-junioren komen individueel per onderdeel in actie. Op elk nummer komen de drie beste Zeeuwse en Westbrabantse atleten in actie. Voorts staan er ook estafettes op het programma. MIDDELBURG - Vanavond (vrijdag) wordt in Middelburg voor de tweede keer de Dauwendaele-loop gehouden voor trimmers en wedstrijdatleten. De trimmers komen om 19.00 uur aan de start. Een uur later is het de beurt aan de wedstrijdatleten. In Dauwendaele moeten vijf ronden van 2095 meter worden afgelegd. HONKBAL Het honkbalprogramma voor het weekeinde ziet er als volgt uit: zaterdag, le klas Nado 2 - Green Sox 1; 4e klas Red Geese - Unicorns, aanvang 10.00 uur; Botlek 2 - Green Sox 2; Junioren Blue Hitters - Green Sox; adspiranten Green Sox - Thunderbirds, aanvang 10.00 uur. Belgische comp. Zeeuwse Honk 2 - Antwerp, aanvang 15.00 uur; miniemen Zeeuwse Honk - GM Manta, aanvang 10.00 uur. Zondag. 4e klas: Old Riperians - Marathon; Belg. comp. Zeeuwse Honk - Beveren, aanvang 15.00 uur; kadetten Zeeuwse Honk - Beveren, aanvang 10.00 uur. Het softbalpro- gramma bestaat slechts uit één wedstrijd: zondag Zeeuwse Honk - Beveren, aanvang 12.30 uur. De overige Zeeuwse teams zijn vrij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 22