Optermijn pas concrete gevolgen toerismebeleid Provincies verwijten Den Haag te bezuinigen op regiobeleid Zeeuwse Gastvrije Campings krijgen compliment voor trekkershutten JAAR VERSLA G RIJKSPOLITIE MIDDELBURG: Secretaris F. Naerebout van commissie sportbelangen Vlissingen nam afscheid Toeristische muffelmarkt in Westkapelle Oud-Zeeuw wordt priester in Brazilië Handgranaat bij Cadzand gevonden Laatste dijkvak Westerschelde op Deltahoogte GEDEPUTEERDE: 'GOEDKOPE ACCOMMODATIE' PZC/ provincie 17 Toertocht trimmers Werkgroep gaat vandalisme in Hoek aanpakken GEDEPUTEERDE: TIJD TEKORT' Ongevallen Speld GEDEPUTEERDE BARBE: AFBRAAKBELEID Vijftiende mars rond Walcheren Triathlon twee Voor 1100 gulden aan gereedschap in Middelburg gestolen t/RIJDAG 28 JUNI 1985 Criminaliteitsbestrijding Zeeland in 1984 'marginaal' MIDDELBURG - De criminaliteitsbestrijding in Zeeland was vorig jaar marginaal, zo blijkt lit het jaarverslag over 1984 van het district Middelburg van de rijkspolitie. „De zogenaamde kleine criminaliteit' werd zoveel mogelijk preventief bestreden, terwijl aan de ernstiger normen van criminaliteit nauwelijks voldoende aandacht kon worden besteed", meldt het aarverslag, waarin als oorzaak een aantal 'zorgvelden' wordt aangegeven: de nog steeds oenemende criminaliteit, de uitbreiding van taken, de budgetaire beperkingen en de involdoende administratieve ondersteuning met daarbij de nog niet gerealiseerde automati- iering. De kwaliteitshandhaving dreigt hierdoor in de knel te raken: „Immers de te leveren iwaliteit dient ook steeds kwantitatief beschikbaar te zijn om aan de eisen die de :riminaliteit stelt te kunnen voldoen". Wanneer dat niet het geval is, schiet de rijkspolitie, volgens het jaarverslag, te kort in verantwoordelijkheid ten opzichte van de maatschappij. Bij de sterktebepaling van de onder- leien van de Justitiële Dienst zal ïiermee in de komende tijd terdege ekening dienen te worden gehouden. )e 'zorgvelden' werden in de zomer log extra benadrukt door verminde ring van het beschikbare personeel", waarschuwt het jaarverslag. De toegestane sterkte van de dertien andgroepen samen bedroeg eind vo rige jaar 285 man. Volgens het jaarver slag wordt bij het vaststellen van de sterkte nog steeds onvoldoende reke ning gehouden met de sterk wisselen de hoeveelheid werk als gevolg van het recreactieve karakter van de pro- ancie Zeeland. Met name in het zo merseizoen en in toenemende mate in het voor- en naseizoen heeft de rijks politie het erg druk. „Factoren zoals een stagnerende economie waardoor WESTKAPELLE Voor de eerste seer in dit zomerseizoen wordt op het evenementen aan de Koestraat in Westkapelle weer een snuffelmarkt gehouden. Morgen, zaterdag, zullen minstens tweehonderd kooplui hun tweedehands spullen proberen te verkopen; vanaf twee uur 's middags tot negen uur 's avonds. De organisatoren het organisatie- en evenementenbureau 'Zuid-West Nederland' in Goes hebben weinig moeite gehad om alle beschikbare kramen te verhuren. Het merendeel van de marktkooplui zijn particulie ren die hun overtollige huisraad of andere gebruiksvoorwerpen van de hand willen doen. In totaal beslaat de markt zo'n 4000 vierkante meter. Ook voor verzamelaars is de markt in de loop der jaren bijzonder aantrekkelijk gebleken. Er zijn ook kramen waar een hapje of een drankje kan worden genuttigd. Voor de kleintjes is er een ;root springkussen aanwezig. 's-HEER ARENDSKERKE - Toer club Arendskerke houdt zaterdag haar jaarlijkse toertochten voor trim mers en gewone fietsers. Deelnemers van alle leeftijden kunnen kiezen uit tochten van 30, 50, 70 en 120 kilome ter. De inschrijving op die dag is van 1.00 tot 13.00 uur in café De Tol in >-Heer Arendskerke. HOEK De Terneuzense Werkgroep Vandalisme gaat het vandalisme in Hoek aanpakken. Directe aanleiding is de recente vernieling van een aan tal bomen en bosjes aan de kruising van Irisstraat en Noorddijk in Hoek. Buurtbewoners merkten begin deze week de vernieling op. Ze namen onmiddellijk contact op met project leider Rudolf Dekker van de Werk groep Vandalisme. Die ging zich ter plaatse op de hoogte stellen van de schade aan het groen. „Ze hebben daar enorm huisgehouden," zegt Dek ker in een reactie. „Het lijkt wel of er een nijlpaard heeft rondgelopen." Vol gens Dekker bevinden de dadertjes zich onder de lagere schooljeugd. Ook hun namen zijn bij buurtbewoners bekend. Die worden nu doorgespeeld aan de wijkagent in Hoek. Dekker is van plan zo snel mogelijk contact op te nemen met de scholen in Hoek. „Ik denk dat het de hoogste tijd is dat we de kinderen duidelijk maken dat het zo niet langer kan." VLISSINGEN - Peter Daalhui zen wordt morgen (zaterdag) in Virginopolis in Brazilië tot priester gewijd. Bisschop José Heleno van Governador Valada- res zal de plechtigheid leiden. Peter Daalhuizen volgde de HBS in Goes en de handelsavond school in Middelburg, waar hij in samenwerking met het dioce saan pastoraal centrum in Breda cursussen gaf. Hij nam deel in het pastoraal regionaal overleg in Walcheren en de diocesane pastorale raad in Breda in de periode 1970-1980. In 1981 ver trok hij naar Brazilië om in de parochie van zijn oom, pater Odenkirchen in Virginopolis pastoraal werk te doen, uitge zonden door het centraal missie commissariaat in Oegstgeest. In februari 1982 besloot hij priester te worden en begon zijn studie aan de katholieke universiteit in Virginopolis, met financiële steun van de 'week voor de Ne derlandse missionaris'. Na zijn priesterwijding gaat Peter Daal huizen in Virginopolis werken in de katechese en de basiszielzorg. meer mensen hun vakantie in eigen land doorbrengen en het feit dat men over steeds meer vrije tijd gaat be schikken, spelen hierbij een rol", vol gens het jaarverslag. Ook de arbeids tijdverkorting, de 40-urige werkweek OOSTKAPELLE Gedeputeerde J. B. Ventevogel komt met één zittings periode als gedeputeerde tijd tekort om een nieuwe aanpak van het toe risme in Zeeland nader gestalte te kunnen geven. Dat liet hij duidelijk uitkomen toen hij donderdag bij de ingebruikstelling van het trekkers- huttencircuit op de camping 'Ons Buiten' in Oostkapelle een antwoord formuleerde op de alom klinkende vraag wanneer nu eindelijk de con crete gevolgen van het provinciaal beleidsplan rond recreatie en toeris me zichtbaar worden. De gedeputeerde herinnerde eraan, dat er tweeënhalf jaar ligt tussen de aanvang van de zogenaamde Trop- studies en de vaststelling van het uiteindelijke provinciale plan. Daar naast vergden noodzakelijke wijzigin gen in de structuur van het provin ciaal VVV-wezen, de vorming van een bureau voor recreatie en toerisme en het aantrekken van bestuurlijk en ambtelijk kader ook nogal wat tijd. De heer Ventevogel zei te verwachten dat er na nu nog één jaar nodig zal zijn om de nieuwe structuur verder in te vullen. „De actieve periode valt in 1986-1987 te verwachten", zo voorspel de hij. Er lopen intussen een aantal andere zaken gewoon door. Zo zijn er de inmiddels ver gevorderde plannen tot deelneming aan de internationale wa tersporttentoonstelling Hiswa, waar Zeeland zeer waarschijnlijk volgend jaar als gastprovincie gaat optreden; rond het kooptoerisme in Zeeuwsch- Vlaanderen is een meerjarenplan in de maak en ook zijn er incidentele acties zoals die van de Zeeuwse hore ca die dezer dagen duchtig aan de weg gaat timmeren met de 'tour culinair'. Verder loopt er een verzoek vanuit Utrecht of toeristisch Zeeland zich een week lang zou willen presenteren in het winkelcentrum 'Hoog Catharij- ne'. De gedeputeerde maakte ook nog een kanttekening bij de totstandkoming van de oorspronkelijk door de provin ciale WV geïnitieerde en later door de provinciale planologische dienst verder uitgewerkte service van de logiesinformatie. Hij vond het bijzon der betreurenswaardig dat er gemeen ten zijn die om uiteenlopende redenen CADZAND In de duinen in Cad- zand-Bad zijn een handgranaat en 72 hulzen gevonden. De hulzen hadden een afmeting van 80 bij 15 centimeter. Het materiaal werd donderdag ge ruimd. niet mee doen. Dat er schoonheids foutjes zouden kunnen kleven aan de procedurele aanpak rond de financie ring van het project had naar de gedeputeerde betoogde mede te ma ken met het unieke en experimentele karakter van deze nieuwe dienstverle ning. „Dan kun je niet honderd procent safe werken". Hij prees zich gelukkig dat het systeem bij de vakmensen en het publiek indruk maakt. „Dit lo- giesinformatiesysteem is een heel goed voorbeeld van een samenwer king tussen rijk, provincie, gemeen ten, VVV's en bedrijfsleven", zo zei de heer Ventevogel. moet in 1988 zijn teruggebracht tot 36 uur, zal de komende jaren een voort durende zorg zijn. Op deze manier 'verloor de rijkspolitie capaciteit, die in 1984 niet werd opgevuld. Het aantal ongevallen in het district Middelburg (uitgezonderd de ge meenten Middelburg, Goes, Vlissin- gen en Terneuzen) is in de zomer ook beduidend hoger dan in de andere seizoenen. Een absolute piek werd bereikt in het gebied van de groep Veere, waar 56 procent van de ongevallen in de zo mer gebeurde. Veere wordt op de voet gevolgd door Kortgene met 55, Valke- nisse met 51, Schouwen-Duiveland met 48 en West-Zeeuwsch-Vlaanderen met 44 procent. Het totaal aantal ongevallen in 1984 bedroeg 3042 tegen 2748 in 1983. De gevallen met lichte schade stegen naar 1967 tegen 1681 in het vorige jaar, het aantal ongelukken met zwa re schade vermeerderde met 8 naar 1075 en het aantal gewonden nam toe met 40 tot 590. Met 45 doden in 1984 tegen 44 in '83 werd een trieste top van de laatste zeven jaar bereikt. Wat betreft de criminaliteit, valt op dat er in 1984 erg veel (5237) vermo- gensmisdrijven voorkwamen. Daar naast constateerde de politie 991 ver- keersmisdrijven, 203 geweldsmidsdrij- ven en 72 zedenmisdrijven. Het aantal verkeersovertredingen liep tegen de achttienduizend. Over het inzetten van de mobiele eenheid bij de rijkspolitie te water is de rp nog weinig tevreden. De op het land beproefde technieken en tactie ken blijken op het water weinig waar de te hebben, terwijl ook de kleding van de ME-ers et worden aangepast, wordt in het jaarverslag gesteld. OOSTKAPELLE Met de officiële ingebruikneming van twee onderko mens op camping 'Ons Buiten' in Oostkapelle is donderdag het trekkershuttencircuit in Zeeland toegankelijk geworden voor het pu bliek. Gedeputeerde J.B. Ventevogel stak bij wijze van openingshande ling vajiuit een versierde sjees naar een ring, waaraan de sleutel van de deur van een trekkershut bungelde. Dat hij een keer miste was bedoeld om de fotografen ruimschoots de gelegenheid te geven om een plaatje te schieten. Voorzitter Stoelhorst speldt de heer Naerebout de gouden speld van verdienste op. Links mevrouw Naerebout. VLISSINGEN Het gemeentebe stuur van Vlissingen legde donder dag de rode loper uit voor Frans Naerebout, die na ruim dertig jaar werken voor de sport als secretaris van de commissie sportbelangen, af scheid nam in de burgerzaal van het stadhuis. Wethouder D. J. P. Bruinooge van welzijnszaken benadrukte dat deze eer gewoonlijk alleen burgemeesters, wethouders en raadsleden ten deel valt, maar dat daar in het geval van de heer Naerebout voor het eerst een uitzondering op werd gemaakt van wege diens grote verdiensten voor de sportwereld in het Vlissingse. „Hoewel je je voortdurend inzette voor de belangen van de sport heb ik je in de zeven jaar van onze samen werking ook leren kennen als een realistisch mens. Dat kenmerkt een goed bestuurder", aldus de wethou der. Hij prees Frans Naerebout voor zijn aandeel in de de inventiviteit die de commissie sportbelangen en het gemeentebestuur samen tentoon spreidden om in deze moeilijke jaren van bezuinigingen toch nog nieuwe sportaccommodaties van de grond te krijgen. Ook voor het functioneren van de sportuitwisselingen met Neunkirchen en Deal liet de heer Bruinooge hem alle eer toekomen: „Die zouden nooit in die mate bestaan hebben als jij ze niet gedragen had". Hij betrok ook mevrouw Naerebout in zijn dank. om dat zij steeds achter haar man had gestaan „en meer dan dat". Hij over handigde het echtpaar een ingelijste foto van een zeegezicht voor de boule vard. Voorzitter D. Stoelhorst van de com missie sportbelangen speldde Frans Naerebout de gouden speld van ver dienste van de commissie op en be trok zijn vrouw in de hulde met een groot boeket bloemen. Voorzitter A. G. A. Verdonk van de adviesraad sportbelangen herinnerde aan vroeger jaren toen het een tijd van opbouw was. „Toen waren er geen problemen met het opvullen van va catures", zei hij. Hij stelde dat het nu, in een tijd van consolideren, ook van groot belang is dat er goede vertegen woordigers van de sportwereld in de commissies zitten. Van hem kreeg het echtpaar Naerebout een reis naar En geland cadeau. In zijn dankwoord zei Frans Naere bout dat de sport weliswaar steeds hoog in zijn vaandel stond, maar dat het welzijn van de mens daar toch bovenuitging. Zijn inzet voor de spor tuitwisselingen betekende voor hem werken aan een betere wereld door het leggen van vriendschapsbanden. Tot slot riep hij de politici op om de rechtvaardigheid in het oog te houden bij de verdeling van de bezuinigingen. Daarbij citeerde hij de vroegere minis ter Diepenhorst, die eens zei: „Waar anderen geknepen moeten worden zet dan ook het mes in eigen vlees". DEN HAAG (ANP) - De elf provincie besturen vinden dat de regering op een kille manier bezuinigt door min der geld beschikbaar te stellen voor de ontwikkeling van regio's tot so ciaal en economisch sterke streken. De gedeputeerden voor economische zaken van de provinciale besturen hebben dit donderdag verklaard na afloop van een bespreking met de bewindslieden Van Aardenne, Van Zeil (beiden economische zaken) en De Koning (sociale zaken en werkge legenheid). Minister Van Aardenne heeft de pro vincies onlangs laten weten dat er de komende jaren minder geld zal zijn voor regionaal sociaal-economisch be leid. De provinciebestuurders vinden dit onbegrijpelijk omdat een onder zoek van Van Aardenne juist had aangetoond dat een dergelijk beleid veel positieve effecten heeft op de economie in de regio. Dit beleid van de regering hield in dat het voor het bedrijfsleven aantrekke lijk moest worden gemaakt om zich te vestigen in een bepaalde streek. Dat zou gestalte moeten krijgen door het wegennet te verbeteren, nieuwe be drijfsterreinen aan te leggen en meer ruimte voor bedrijven in havens te scheppen. De Zeeuwse gedeputeerde drs. R. C. E. Barbé zei hevig teleurgesdteld te zijn over de nieuwe nota regionaal beleid. „Er is duidelijk sprake van een achteruitgang, zeker financieel," zei hij. De gedeputeerde zei dat de provincies zowel individueel als col lectief zullen proberen het parlement ervan te overtuigen dat het kabinet op de verkeerde weg is. „Dit is af braakbeleid," aldus Barbé. De gedeputeerde zegt het eens te zijn met minister Van Aardenne dat terug dringen van de werkloosheid een na tionale zaak is. „Maar dat niet alleen. Aanvulling vanuit de regio is onmis baar. Bezuinigen op het regionale KLOOSTERZANDE De werkzaam heden aan het dijkvak Paal-Emma- havenplateau zijn beëindigd. Dit be tekent dat de Zeeuws-Vlaamse Wes- terschelde-oever geheel op Delta- beleid is daarom een onjuiste stel- hoogte is gebracht. Het bereiken van hng," aldus Barbé. De gedeputeerde deze mijlpaal in het Deltaplan wordt is er blij mee dat de terugploegexperi- woensdag 3 juli gevierd. menten worden voortgezet. Dat het Het is de bedoeling dat gedeputeerde geld daarvoor in '86 voor tweederde J. de Voogd de officiële oplevering van uit het voorwaarde scheppend beleid de dijk zal bijwonen. Ook verricht hij wordt gehaald, bevalt hem niet. „De enige afsluitende werkzaamheden on- terugploegregeling had een aanvul- der het toeziend oog van vertegen- ling moeten zijn. Het had niet uit de woordigers van het waterschap 'Hul- pot voor het regionaal beleid mogen ster Ambacht' en andere genodigden, worden gehaald," zei Barbé. Dit gebeurt omstreeks drie uur. Een De gedeputeerden toonden zich don- uur eerder wordt in hotel 'De Line' in derdag dan ook verontwaardigd over Kloosterzande een toelichtidng gege- het feit dat de drie bewindslieden hun ven op het verloop van de werkzaam- plannen al in de openbaarheid had heden. den gebracht nog voor het overleg iron.- 1 met hen had plaatsgevonden. VLISSINGEN - De wandelsportver- VUSSmgeU OOSTKAPELLE - Gedeputeerde J. B. Ventevogel heeft donderdag de Stichting Zeeuwse Gastvrije Cam pings (ZGC) gecomplimenteerd met het initiatief om in Zeeland goedko pe verblijfsaccommodaties te creë ren. Dat is gebeurd met de plaatsing van vijfendertig zogenaamde trek kershutten, verspreid over een twin tigtal campings in de provincie. Het betreft hier eenvoudige houten bouwsels met slaapvoórziening voor maximaal vier personen en een be scheiden maar praktische kook- en eetgelegenheid. Met het opzetten van een circuit van trekkershutten wordt de mogelijkheid geschapen om als kampeerder zonder tent al fietsend of wandelend door Zeeland te trekken. „U heeft", zo zei de heer Ventevogel, zich richtend tot ZGC-voorzitter ir. A. J. Maljaars en de zijnen, ,,de provincie op haar wenken bediend door in te haken op een van de beleidsthema's". Met de aanleg van fietsroutes, het uitstippelen van lange afstandswan delpaden en nu ook het uitzetten van een trekkershuttencircuit wordt vol gens de gedeputeerde een welkome bijdrage geleverd aan de verbetering van de toeristische infrastructuur zonder dat daar hoge investeringen mee gemoeid zijn. Tevens wordt met de plaatsing van de goedkope onderkomens v^or de nacht op de Zeeuwse campings een belang rijke bijdrage geleverd aan een pro- duktvernieuwing in de recreatiesec tor. „Innovatie is tegenwoordig een sleutelwoord in het bedrijfsleven. Het is goed om van tijd tot tijd iets nieuws toe te voegen aan wat je al hebt". ZGC-voorzitter Maljaars vestigde er de aandacht op, dat de aanwezigheid van zoveel trekkershutten de kam- peertoerist de mogelijkheid biedt om van tevoren zelf een trektocht uit te stippelen om vervolgens via de pro vinciale VVV te reserveren. Het is de bedoeling dat men niet langer dan drie nachten in één trekkershut ver blijft. Daarna dient men weer door te stromen naar een trekkershut op een andere camping. De hutten zelf mogen er dan simpel uitzien, de realisering van het circuit heeft heel wat voeten in de aarde gehad. Zo is er stevig gediscussieerd over de keuze van het type hut, de planologische inpasbaarheid en de Genoeglijk onderonsje bij de trekkershut: van links naar rechts exploitant Coppoolse van camping 'Ons Buiten', het echtpaar Ventevogel en ir. A. Maljaars van de stichting Zeeuwse Gastvrije Campings. promotie. De heer Maljaars bracht dank aan de instanties die er aan hebben meegewerkt om het trekkers huttencircuit te kunnen realiseren. De zestien binnen de ZGC-stichting samenwerkende recreatieonderne mingen gaan, vooruitlopend op het volgende seizoen, verder aan de weg timmeren met deze nieuwe goedkope verblijfsaccommodatie en metndere arrangementen en kampeerproduk- ten. Er is een promotiecampagne in voorbereiding voor gebieden rond Zeeland, zoals Zuid-Holland en West- Brabant. Ook het Vlaamse land zal kunnen kennismaken met de activi teiten van de ZGC. Sprekend namens de organisatie van Zeeuwse recreatie-ondernemers RE- CRON noemde secretaris Gert-Jan Brinkman de totstandkoming van het circuit een duidelijk voorbeeld van een goede samenwerking tussen re gionale overheid en bedrijfsleven. Op de bijeenkomst in de recreatieruimte van camping 'Ons Buiten' voerde ook de Domburgse wethouder Wattel het woord. Gedeputeerde Ventevogel kreeg een maquette van een trekkershut aange boden. En gastheer Coppoolse van 'Ons Buiten' bood een gratis over nachting aan in een trekkershut. De prijs die de kampeerder voor een nachtverblijf in zo'n onderkomen moet neertellen bedraagt veertig gul den. eniging 'Willen is Kunnen' houdt za terdag de vijftiende 'Mars rond Wal cheren'. Inschrijven en start vinden plaats vanuit het clublokaal in de voormalige Willem-3 kazerne aan de Oranjestraat te Vlissingen. De afstand die zal worden gelopen is 65 km. De start is 's morgens om 9.00 uur, waarna de wandelaars via de Boulevards en onder langs de duinen naar Domburg lopen waar de eerste rustpauze is. Hierna gaan de wandelaars via Oost kapelle en Vrouwenpolder naar Veere, over de sluizen en naar Arnemuiden waar de tweede rustpauze is. Het laatste gedeelte gaat achter Nieuw- en St. Joosland naar Rammekens, via Ritthem en Oost-Souburg terug naar Vlissingen. Om ongeveer 18.00 uur kunnen de eerste wandelaars daar arriveren. De medische verzorging is in handen van de afdeling Souburg van het Rode Kruis. MIDDELBURG - Op de hoek Lange Noordstraat/Keldermansstraat in Middelburg is in de nacht van dins dag op woensdag voor elfhonderd gulden aan gereedschappen ont vreemd. Ter plaatse wordt gewerkt aan de uitbreiding van het Middelburgse hoofdkantoor van de AmRo-Bank. De recherche van de gemeentepolitie heeft daar donderdag mededeling van gedaan. De gestolen materialen wa ren eigendom van de firma Van Hal deren uit 's Heer Arendskerke. Er werd bij de diefstal voor honderd gulden schade aangericht. VLISSINGEN De leerlingen van de gemeentelijke scholengemeenschap voor beroepsonderwijs Swanenburg en van rijksscholengemeenschap Scheldemond besluiten het school jaar gezamenlijk met een school- triathlon op woensdag 3 juli. Op het programma staan 500 meter zwem men, 21 kilometer fietsen en drie kilometer lopen. Sjaak Sinke, triathlonfanaat en do cent bij Swanenburg is het brein achter het project: „Swanenburg heeft de afgelopen twee jaar het schooljaar beëindigd met een triath lon. Dit jaar werd ik benaderd door mevrouw Miljoen, docente van Schel demond, om ook voor die school een triathlon op te zetten. We hebben toen besloten om voor de twee scholen een gezamenlijke triathlon te organise ren". Sinke heeft de prestatietocht de naam Vlissings Schoolkampioen- schap Triathlon meegegeven, in de hoop dat meer scholen voor voortge zet onderwijs warm zullen lopen voor een jaarlijkse triathlon. De triathlon begint 's ochtends om acht uur in het Sportfondsenbad. Alle leerlingen zwemmen 500 meter waar na zij zich zo snel mogelijk gereed maken voor het fietsonderdeel. Dan begint een tocht van 21 kilometer over het Walcherse land. De fietsers starten vanaf het Baskenburgplein. Het parcours loopt via Koudekerke richting Biggekerke en eindigt, via Meliskerke en Zoutelande op het par keerterrein bij Westduin. Voor het looponderdeel worden jongens en meisjes gesplitst. Volgens Sinke is dit het zwaarste onderdeel van de triath lon. De jongens moeten drie kilometer afleggen en de meisjes mogen het met anderhalve doen. Om 13.30 uur sluit de finish die geplaatst is aan de Galgeweg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 17