Hulster Ambacht: vervuiling van water strenger aanpakken Heffingsbedrag Hulster waterschap niet omhoog Mosseldag Yerseke op zaterdag 17 augustus Overzichtstentoonstelling Lucie van Dam van Isselt Bouwperikelen spelen Zeeuwse veren parten Wissel Zeeum-vlaanaerm PZC/streek waterschap trad 18 keer op Eerste plaats Scheldesport MARKIEZENHOF BERGEN OP ZOOM marktberichten 13 Ilengel wedstrijd Commissie financiën Oostburg vergadert /VTER SCHADE AAN WEGEN TEGENVALLER Expositie van werk Victor Dolphyn in museum Axel geopend Bridgewedstrijd Schilderen Kaart wedstrijd DVV in Zaamslag INSDAG 25 JUNI 1985 flJLST Het dagelijks bestuur van het waterschap Hulster Ambacht is van mening dat de ervuiling van het oppervlaktewater in de nabije toekomst nog strenger moet worden ingepakt. Vooral de lozing van restanten bestrijdingsmiddelen en spoelwater van proeitanks blijft voor het waterschap een voortdurend probleem. Het dilemma van het chap is dat vaak achteraf pas kan worden geconstateerd dat lozingen hebben plaatsgevon den. n 1984 trad het schap achttien keer ,p tegen vervuilers van het opper- laktewater. De overtreders hadden ich, zo wordt gesteld in 'Het Voort- angsrapport Waterkwaliteitsbeheer 984', schuldig gemaakt aan 'min of neer ernstige lozingen op oppervlak ewater'. Ook voerde het waterschap irca 100 controles uit bij bedrijven, ENGSTDIJK De hengelsportver- niging 'De Vogël' uit Hengstdijk lield haar eerste clubwedstrijd van et seizoen in het zuidelijk gedeelte an het viswater 'De Vogel' in Hengst ijk. Aan de wedstrijd namen 24 hen elaars deel. Na afloop werden in zaal de Waal in Hengstdijk de prijzen itgereikt. e uitslag: 1 B. van Wijsevelde uit Stekene 2 R. Cappaert uit Sint-Gillis (B), 3 A. loctus uit Vogelwaarde, 4 W. van Wolfelaer It Koewacht, 5 M. de Korte uit Koewacht. waarbij de mogelijkheid tot lozing aanwezig geacht kon worden. In de bedrijfsafvalstroom werden monsters genomen. Uit de monsters bleek een overschrijding van de hoeveelheid vervuilende stoffen incidenteel te zijn voorgekomen. Verder onderzochten deskundigen van het waterschap de waterkwaliteit in de Zandput aan de Zoutestraat in Hulst. De aanleiding van het onder zoek was een massale vissterfte. Deze bleek echter te zijn veroorzaakt door een overmatige algengroei. Het zuur stofgehalte in het water nam door de algenbegroeiing in de nachtelijke OOSTBURG - De Oostburgse finan ciële commissie vergadert vrijdag 28 juni over de herziening van de investe ringsschema's 1985-1989. De vergade ring begint om 15.30 uur op het ge meentehuis. IULST Inwoners van de gemeen ten Hulst en Hontenisse betalen in 1986 hetzelfde heffingsbedrag aan het laterschap Hulster Ambacht als dit bar. Het dagelijks bestuur van het laterschap wil ook voor het komend bar het heffingsbedrag per vervui- fngseenheid houden op 72,50. Ook afgelopen twee jaar moesten de ewoners van beide gemeenten dit edrag betalen. Hoewel de investe- ingen van het Hulster Ambacht in 986 niet tot een verhoging leiden, loeten hogere heffingen in de daar- pvolgende jaren niet worden uitge- loten. et waterschap wil in de nabije toe- omst een groot aantal werkzaamhe- en laten uitvoeren. Enkele grote en lostbare projecten zijn daarbij. Zo lordt nog dit najaar gestart met de |anpassing van het rioleringssysteem Nieuw-Namen. In een bestaande roensingel langs de Hulsterloostraat ordt na de zomer een rioolgemaal ebouwd van waaruit een persleiding il worden gelegd tot bij de woonkern linge. Het afvalwater van Nieuw- amen kan dan, na realisatie van het rojeet, via Clinge naar de zuiverings- ïstallatie nabij Hulst worden ge pompt en daar worden gezuiverd. De kosten van dit project worden ge raamd op 1.240.000 gulden. In 1986 wordt volgens het plan van het schap de persleiding Kuitaert-Kloosterzan- de aangelegd. Zoals het er nu naar uit ziet gaat dit project zo'n 920.000 gul den kosten. Naast deze kapitaalinvesteringen gaat het Hulster Ambacht ook nog 424.000 gulden besteden aan het net van polderwegen. De afgelopen stren ge winter en de daaropvolgende dooi- periode hebben ervoor gezorgd dat de quartaire wegen ernstig te lijden heb ben gehad. Hierdoor moet het schap nu reeds de wegen herstellen, terwijl dit volgens plan pas over enige jaren aan de orde zou komen. Met name de wegen op de Vogel- en Meerdijk heb ben in de winterperiode ernstige scha de opgelopen. Herstel moet dan ook volgens het schap op zeer korte ter mijn geschieden. De geplande investeringen en enkele begrotingswijzigingen komen aan de orde tijdens de algemene vergade ring van het Hulster Ambacht don derdag 4 juli in de grote zaal van het gemeenschapscentrum 'Den Dul- laert' in Hulst. De bijeenkomst be gint om 13.30 uur. [IDDELBURG - Molenwater, 9.30-17 ir: Miniatuur Walcheren; loveniersdoelen, Festival Nieuwe uziek; v.a. 16 uur: Workshop geïm- oviseerde muziek o.l.v. Mengelberg; 30 uur: Motobs en Encore Plus rande, nieuwe groepen van Han uhrs; euwe Kerk, 20 uur: orgelconcert or Kees van Eersel; ncert- en Gehoorzaal, 20 uur: con- rt door het V.U.-orkest m.m.v. Peter feunt (viool). ERGEN OP ZOOM - Roxy I, 20 uur: bssession; [oxy II, 20 uur: Purple rain, 12 jr.; fnem'Actueel I, 20 uur: Amadeus, nem'Actueel II, 20 uur: Palling in ve, a.l.; mem'Actueel III, 20 uur: The killing :lds, 16 jr.; OES - Grand, 20 uur: The killing :lds, 16 jr.; ULST - De Koning van Engeland, I uur: Amadeus, a.l.; 20 uur: Beverly Jills cop.; 20 uur: Ontwakende ver- |ngens, 16 jr.; 20 uur: Een zuidelijk Jppertje, 18 jr.; «IDDELBURG - Meccano, 20.30 uur: let experiment in de Nederlandse lm, 16 jr.; lectro (Bibliotheek), 20.30 uur: Le frnier métro, 16 jr.; 3STBURG - Ledel, 20 uur: Woman play, 18 jr.; ERNEUZEN - Luxor, 20 uur: Ama- fus, a.l.; 20 uur: Soldiers tory, a.l.; USSINGEN - Alhambra I, 20 uur: be Cotton Club, 12 jr.; |hambra II, 20 uur: Dune, a.l.; Tentoons tellingen VT-ANNALAND - Museum 'De mstoof15-17 uur: 'Bezet, bevrijd' demvondsten; IEL - Streekmuseum, 13.30-17 uur: :rken Victor Dolphijn (t/m 6/7). ndergalerij, Slijkdreef 11A, 10-18 r: tekeningen van Fiep Westen- rp; JRGEN OP ZOOM - Markiezenhof, 17 uur: 'Kermis in het Markiezen- f II' werken van Marinus Schip- r; lichting Etcetera: Schilderen van ^ns Hazenbroek (t/m 22/7). L RGH-HAAMSTEDE - 'De Bewaer- pole', 13.30-16.30 uur: werken Miep i Goederen en Marian van Puyvelde. KEISCHOR - Landbouwmuseum, •30-16.30 uur: Modern en antiek ntkloswerk (t/m 31/8). 9ES - Galerie Mat, 13-18 uur: fcrken div. kunstenaars; uren sterk af, hetgeen funeste gevol gen had voor de visstand. Het oppervlaktewater nabij de Maria- dijk is het afgelopen jaar verontrei nigd geweest met zogenaamde policy- clische aromaten. De Inspectie Volks- AXEL Onder grote belangstelling opende mevrouw M. Verschuren in het Axelse streekmuseum 'Het Land van Axel' zaterdag een tentoonstel ling van olieverfschilderijen van de Belgische kunstenaar Victor Dol phyn. Mevrouw Verschuren liet tij dens de opening de levensloop van de in Diest geboren en thans in Antwer pen woonachtige kunstenaar uitvoe rig de revue passeren. Daaruit bleek duidelijk dat Dolphyn als het ware als kunstenaar werd geboren, want ook zijn familie be stond en bestaat nog steeds uit kunst schilders. Zo ook zijn zoon Willem, die - nu zijn vader met pensioen is - diens werk vortzet op de Koninklijke Aca demie voor Schone Kunsten te Ant werpen, waar Dolphyn als docent werkzaam was en als zodanig gezien werd als de stuwende kracht achter de Nieuwe Antwerpse Klassieke school. De in Axel getoonde werken van Dolphyn bestaan uit een groot aantal stillevens, maar er is ook een aantal portretschilderijen bij, waaronder een zelfportret. De tentoonstelling, die overigens al officieus was geopend op 19 juni en loop tot 6 juli, trekt opvallend veel belangstellenden naar het Axelse mu seum. Hieronder bevinden zich veel zuiderburen bij wie de Antwerpse kunstschilder grote bekendheid ge niet. Het museum is geopend van woens dag tot en met zaterdag van 13.30 tot 17.00 uur. gezondheid en Milieuhygiëne heeft deze zaak nog in onderzoek. Het beleid van het Hulster Ambacht zal er dan ook in de toekomst op gericht zijn om door middel van over leg met vervuilers de ongewenste si tuaties zo snel mogelijk te beëindigen. Gebeurt dit niet in onderling overleg dan zal het schap genoodzaakt zijn om dwingende maatregelen te nemen. Indien dit ook geen resultaat ople vert, worden justitionele instanties ingeschakeld. Het voortgangsrapport waterkwaliteitsbeheer wordt donder dag 4 juli besproken tijdens de alge mene vergadering van het waterschap in gemeenschapscentrum 'Den Dul- laert' in Hulst. De vergadering begint om 13.30 uur. TERNEUZEN De bridgeclub 'Luc- tor' uit Terneuzen speelde in het kader van een zomercompetitie de vierde wedstrijd in hotel 'De Post' in Terneuzen. Er werd gespeeld in één lijn met een howell veertien met dertien paren met een ruststafel. De uitslag: 1 de heren Meeuwse-Lichteveld, 2 mevrouw Biesbroeck-de heer De Haan, 3 mevrouw Kint-de heer Sarneel. BERGEN OP ZOOM De dames- ploeg van de atletiekvereniging Scheldesport is tijdens de tweede landelijke competitiewedstrijd in Bergen op Zoom als eerste van zes ploegen geëindigd. Goede individuele prestaties waren er van Ilse Murre (eerste bij het hoog springen met 1.65 meter) en Corrie Dekker (derde op de 3000 meter in 11.37.3 min.). Bovendien won de Scheldesportafvaardiging de estafet te 4 x 100 meter in 53.9 seconden. De heren van Scheldesport eindigden in de middenmoot in een veld van elf ploegen. Alfons Frankevijle won de honderd meter in 11.2 sec., Cees Ho- vingh won de vierhonderd meter in 50.6 sec. en Luc van Laere legde met een sprong van 1.95 meter bij het hoogspringen beslag op de eerste plaats. De herenploeg van Schelde sport won tevens de 4 x 100 meter estafette. De dertigjarige vrijgezel Jos de Kort met oefenpop in de sjees. HENGSTDIJK De vrijgezel Jos de Kort is maandagavond op een versierde sjees door zijn dorp Hengstdijk rondgereden. Jos werd dertig jaar. Reden voor het carnavalscomité 'Hengstdijk' hem naar oude Zeeuws-Vlaamse traditie de sleutel van de ossewei aan te bieden. Die sleutel kreeg hij van voorzitter Theo Hermans van het carnavalsco mité voordat hij in de sjees met de gebruikelijke oefenpop werd gezet. ,,Ik wist wel dat er iets op til was, maar niet precies wat", aldus de jarige. De rit door het dorp, die werd gadegeslagen door vele dorpelingen, eindigde in café 't Jagershuis, waar honderden vrienden, kennissen en dorpsbewo ners hem kwamen feliciteren. YERSEKE - 'De Mosseldag Yerseke', die jaarlijks tussen de 30.000 en 40.000 bezoekers trekt, wordt zater dag 17 augustus weer gehouden. Het Comité Zeeland Presenteert heeft daarvoor verschillende festiviteiten op touw gezet, waarbij het gratis mosselen eten een belangrijke plaats inneemt. De Mosseldag wordt onder meer vooraf gegaan door een Mossel manifestatie op de Scheveningse boulevard, waar zaterdag 3 augustus gekookte en zure mosselen worden uitgedeeld, omlijst door een optreden van de schipperskapel 'Mozart' uit Yerseke en volksdansgroep. Verder is er een optocht van trucks en dergelij ke van het Yersekse bedrijfsleven. HEINKENSZAND - Dc Stenge. 13.30- 17 uur: Energietentoonstelling 'Tegen de stroom in' (t/m 28/6). HOOGELANDE - Kapel van St. Maarten, 10-18 uur: Werken Marten Molema (t/m 7/7). HULST - Streekmuseum, 14-17 uur: 'Maten en gewichten'; Burgerzaal stadhuis, 9-12 en 13-17 uur: 'Middeleeuwse vloeren in con frontatie met schilderijen van Vlaam se primitieven'. KATS - Galerie Zwaluwenhof, 14-18 uur: werken van Piet van 't Hage- land; MIDDELBURG - Zeeuws Museum, 10-17 uur: Eigen collectie schilderijen (voorlopig); Balans 17, 12-17 uur: grafiek van Bob Klaassen en Peer van Meer (t/m 29/6); Kunstuitleen (Kuiperspoort 22), 13.30- 17 uur: pastels van Theo Leydekkers (t/m 13/7); OOSTKAPELLE - Zeeus Museum, Natuurhistorie, 10-17 uur: 'Fossiele schelpen zoeken.... en vinden in Zee land'; TERNEUZEN - Hal Stadhuis, 8.30-12 en 13-16.30 uur: etsen van Hans Lüc- ken (t/m 5/7); Museum, 10-12 en 14-17 uur: 'Jazz in beeld' (t/m 29/6); VEERE - Grote Kerk, 10-17 uur: 'Cul tuur en recreatie in de Delta'; De Schotse Huizen, 10-17 uur: Werken Henk Kooger (t/m 13/7) en Johanna Minderhoud (28/9); VLISSINGEN - Stedelijk Museum, 10-12.30 en 13.30-17 uur: 'Schepen in nood'; Reptielenzoo Iguana, 10-12.30 en 14- 17.30 uur: expositie levende reptielen, amfibieën en insekten; Dansschool de Jong, 11-18 uur: Gra fiek; Gevangentoren, 11-22 uur: 'Peuzelen en nippen' kleuretsen van Leatitia de Haas (t/m 30/6); IJZENDIJKE - Museum. 10-12 en 13.30-17 uur: 'Het waterschap over de grenzen heen'; ZIERIKZEE - Sint Lievens Monster toren, 11-17 uur: werken Corrie Paan akker (t/m 14/7). Hulpcentra Noord- en Midden-Zeeland Goes, tel 01100-14444 (ook voor milieuklachten). Zeeuwsch-Vlaanderen Alarmnummei 01150-12200 (brandweer en ambulance). SOS Telefonische Hulpdienst Zeeland, tel. 01180-15551. dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood, tel. 01180-36251. van 10.00-24.00 uur weekends van 20.00-24.00 uur. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 01184-14645, dag en nacht bereikbaar. Stichting 'Vrouwen bellen vrouwen', tel. 01100-32233. Kinder- en Jeugdtelefoon Zeeland, tel. 01180-38080, dag. van 16-20 uur. Lucie van Dam in haar Veerse atelier, rond 1920. BERGEN OP ZOOM Het gemeentemuseum Bergen op Zoom bereidt een tentoonstelling voor van een keuze uit het omvangrijke oeuvre van de in 1871 in Bergen op Zoom geboren kunstenaresse Lucie van Dam van Isselt. Deze tentoonstelling zal in de zomer van 1986 in de tuinzalen van het Markiezenhof worden gehouden. Lucie van Dam van Isselt, geboren uit Bergse ouders, beleefde haar jeugd in Kampen, waar zij tijdens de jaren dat ze middelbaar onder wijs genoot haar eerste tekenlessen kreeg van Johannes Belmer. In de periode 1889-1892 studeerde zij aan de Academie voor Beeldende Kun sten te 's-Gravenhage. Kort na haar afstuderen in 1892 trouwde zij te Bergen op Zoom met de uit Kam pen afkomstige kunstschilder Evert C. Ekker. Uit het overgeleverd oeu vre en uit spaarzaam ter beschik king staande gegevens kan worden afgeleid dat haar schilderkundige activiteiten in de jaren van haar huwelijk zeer beperkt zijn geweest. Hierin komt in 1907 een kentering. Direct na haar scheiding dat jaar van Evert Ekker vestigt Lucie zich te Veere, waar ze de Vlaamse kun stenaar Theo van Rijsselberghe leert kennen. Deze stimuleert haar weer te gaan schilderen. Naast Van Rijsselberg he leerde zij - via de criticus Albert Plasschaert - in die periode een groot aantal bekende kunstenaars kennen. Vooral 's zomers verbleef een groot aantal kunstenaars (waar onder bekenden als Jan Toorop) in het nabije Veere op Walcheren gele gen Domburg. Vast staat dat deze jaren voor het latere werk van Lucie zeer belangrijk zijn geweest. In deze periode (1908) verblijft ze ook lange re tijd in Lyon, waar ze van Albert Morisot leert etsen en lithograferen. Vrijwel al haar vrije grafiek dateert uit deze periode. Haar hart lag echter bij de teken en schilderkunst. Hiervan zou zij een vrij groot oeuvre nalaten, waarbij zij zich beperkte tot slechts een viertal onderwerpen. Voor de tekenkunst zijn dat met name de stadsgezichten die ze op haar vele reizen waarnam. Haar schilderijen hebben meestal interieurs, portretten maar toch vooral (bloem)stillevens tot onder werp. Grote hoogte bereikte ze met name in de stillevens. Zelf zei zei erover in een interview: „Hoe ik ertoe gekomen ben kleine stillevens en bloemen te schilderen kwam doordat ik jaren geleden in het Louvre Titiaans Flora zag, die blanke, rossige vrouw met dat boe ketje primula's in de hand. Toen wist ik dat ik geestelijk en ambach telijk niet verder kon dan dit mer- veilleus geschilderde tuiltje bloe men." Ondanks haar gespecialiseerde richting is er geen sprake van her haling. Integendeel, uit het werk valt duidelijk haar streven naar schilderkunstige perfectie af te lei den die zij met name zocht - en naar mijn oordeel ook bereikte - in de twintiger jaren in het gebruik van een palet met veel witten en grijzen. Later, in de loop van de jaren dertig, zou ze ertoe overgaan weer meer kleuren te gebruiken. De door haar geschilderde inte rieurs zijn veelal die van haar ate lierruimte, die echter dezelfde sfeer hebben als haar stillevens. Behalve qua grootte van hetgeen is afge beeld wijken de interieurs eigenlijk niet af van de stillevens. Van beide onderwerpen zijn - onder meer in het Zeeuws Museum - nog een vrij groot aantal werken be waard gebleven. Wonderlijk ge noeg ligt dat anders met de door Lucie geschilderde portretten. Uit verschillende bronnen is bekend dat zij af en toe ook mensen, veelal uit haar directe omgeving of kennis senkring, portretteerde, zowel ge schilderd als getekend. Hoewel het onderzoek naar leven en werken van Lucie van Dam van Isselt in een gevorderd stadium verkeert werd tot dusver geen enkel voorbeeld uit deze groep achterhaald. Een team van het gemeentemuseum Bergen op Zoom beijvert zich - onder leiding van drs. Willem Blok - om een zo volledige mogelijke docu mentatie over leven en werken van Lucie van Dam samen te stellen. Met name over haar 'Zeeuwse pe riode' ontbreken nog (welkome) ge gevens. Een ander 'voorgerecht' is Yerseke Culinair. Ter opening van het mossel seizoen worden zaterdag 13 juli de monstraties gegeven en zijn er moge lijkheden tot het kopen van Yersekse specialiteiten. Onder het motto 'Yer seke, het baken van Zeeland' wordt van 10 augustus tot en met de Mossel dag de 'Geveltjesweek' gehouden, waarin gevels en straten versierd zul len zijn. Deze week zijn er ook iedere avond festiviteiten, zoals vrijdag avond 16 augustus AVRO's Toppop Disco Show in de feesttent bij de Ko ningin Julianahaven, met onder meer een optreden van The Dutch Boys. De evenementen op de Mosseldag zelf beginnen 's morgens om tien uur met een optocht van versierde fietsen voor de kinderen van de peuterspeelzaal en de basisscholen, met medewerking van de muziekvereniging OKK en de Scaldis Girls uit Wemeldinge en Mo zart uit Yerseke. Van 11.00 tot 14.00 uur zijn er in één van de havens de monstraties van 'Langlaufen op mini- kano's' en van 12.00 tot 17.00 uur kan er gratis mosselen worden gegeten op het parkeerterrein bij de jachthaven, muzikaal begeleid door de Blue Jeans Big Band en The Orpheans. In de Ko ningin Julianahaven zijn van 14.00 tot 17.00 uur marineschepen opengesteld ter bezichtiging en de koninklijke ma rine houdt een duikdemonstratie. Ook aan de kinderen wordt gedacht, want tussen 15.00 en 16.30 uur treden in de feesttent bij de haven clowns op. Iedereen is welkom aan boord van één van de versierde visserschepen tij dens de vlootschouw op de Ooster- schelde tussen 15.30 en 17.00 uur. 's Avonds begint om 19.30 uur een tap toe op het parkeerterrein bij de jacht haven met de Rode Kruis-band uit Den Haag, Mozart uit Yerseke. Blue Spirit uit Middelburg en de Show Girls uit 's-Heerenhoek. Er is ook een dansavond met medewerking van John Spencer, De Kermisklanten, Corry Konings en Frank en Mlrella. Verder is er gedurende de hele dag (van 9.00 tot 18.00 uur) braderie in het centrum van het dorp. In gebouw 'De Haven' kan men gaan kijken naar een expositie van amateur-schilderkunst en modelbouw. In hetzelfde gebouw is ook een doorlopende vertoning van de videofilm 'Schelpdieren', een voor lichtingsfilm over over de mossel- kweek en andere schelpdieren. AARDAPPELTERMIJNMARKT AM STERDAM AMSTERDAM - In Bintje 50mm werden 10 contracten verhandeld voor levering no vember bij een prijs van 23,60 tot 23,50 per 100 kg en voor levering april 115 contracten tegen 28.80 tot 29,00. De stemming was kalm voor november en prijshoudend voor april. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM - Con sumptie-aardappelen, los verladen af be drijf, in gulden per 100 kg, exclusief btw: Klei-aardappelen: bintje 35-50mm 12,00- 13,00. bintje 35-55mm 14,00-15,00. bintje 50mm opwaarts (frites) 27,00-28,50. Voer- aardappelen 6,50-8,00. Stemming: vast. VEEMARKT LEIDEN - Prijzen: extra kw. dikbillen 9,00-13.50. stieren (resp. le en 2e kw.) 8,40-9,00 7,50-8,40. vaarzen (resp. le en 2e kw.) 7,80-8,90 6,70-7,80. koeien (resp. le, 2e en 3e kw.) 7,60-8,90 6,70-7,60 6,50-6,80. worstkoeien 5,70-6,80. schapen 190-260, per kg 5,50-7,50. lammeren (rammen) 200-260, per kg 11,50-12,50. Aanvoer: slachtvee 800. stieren 143. schapen en lammeren 154. totaal 1097. Stemming (resp. handel en prijzen): slachtvee en stieren matig - lager, schapen en lammeren vlot - gelijk. Centr. Tuinb.veil. Zeeland te kapelle 24-6-'85 Rode bessen per doos IA 85-1.30; ffambo- zenper doos 13.30-3.60; aardbeien per doos I 90; aardbeien per kg II 3.20-5.50; tomaten IA 13.10-13.30, IB 14.30; aardappelen 196-97, kriel 97-1.00. Groente: princ. bonen 5.10, uien per kg 85, bloemkool 1.30-3.00, snijbo nen 2.40-5.10, kroten 37. Aardappeltermijnmarkt Datum 24 juni, bintje 35/50 mm opw.: april, laten -, bieden -, slot 20.50. Stemming april: kalm. Openstaande posities april: onveran derd 67. Aardappeltermijnmarkt Datum 29 juni, bintje 50 mm opw.: april, laten 29.00, bieden 28.90, slot 28.90; novem ber: laten 23.50, bieden 23.00, slot 23.50. Stemming april: prijshoudend; november: kalm. Openstaande posities: april: plus 61 is gew. 3500; november: plus 5 is geworden 310. Omzet: nov. t.w.: 1 x 23.50; 1 x 23.60; 5 x 23.50; 3 x 23.50; apr. t.w.: 10 x 28.90; 10 x 28.80; 35 x 28.90; 8 x 28.80; 23 x 28.90: 24 x 29.00; 5 x 28.90. Dag: april 115, november: 10. 4P Prijzen groenteveiling Barendrecht, 24 ju ni Aardappelen bintjes 20-27, eigenheimers 5, irenes 5-12, vroege aardappelen doré groot 58-95, poters 40-52, kriel 66-1.12, krulandij- vie 1.48, asperges 4.90-13.90, bonenkruid 97-1.31, bospeen 1.00-1.43, champignons 1.00-1.30, courgettes 43-94, doperwten 1.50- 2.60, koolrabi 33-34, groene kool 75, witte kool 81, gele kool 1.18, boskroten 27-62, oesterzwammen 1.20, peterselie 9-38, poste lein 1.18-2.46, prei 3.80-4.90, peulen 8.60- 12.60, rabarber 45-70, selderij 7-23, snijbo nen 5.30-6.90, sperciebonen 5.30-6.30, spin- zie 34-1.68, spitskool 46-84, tuinbonen 95- 1.41, uien grof 24-27, middel 27-29, met lof 61-88, bosuien 8-40, vyaspeen 1.17-1.33, win terpeen 3 1.01-1.50, witlof kort 1 6.60-7.50, 3 1.50-3.60; zacht fruit aardbeien pk 3.80-5.70, pruimen pk 9.00. rode bessen pd 1.60-2.30. COÖPERATIEVE TUINBOUWVEILING 'WALCHEREN' B.A. TE MIDDELBURG VAN MAANDAG 24 JUNI 1985. Aardappelen: bintjes bo. 29-33, gr. 15-16, dr. -, kr. -; vroege aardappelen gr. 105-129, dr. 95-125, kr. 107-149. Tomaten A I 209-230, B I 228-231, Cl 194-201. CC I 141-142. Paprika rood I 65/- 498-500, groen I 60/65 281-287, 65/- 335-361; aardbeien doos I 114-128, II 65-65. Groenten: andijvie I 44-70, II 24-36; poste lein 159-180; sla I 38/- 14-17, 40/- 25-29, B I 26/-14-16, II 40 - 13-14, Chinese kool II 12-25; spitskool 124-41; bloemkool 6 I 280-303, 6 II 201-252, 8 II 194-242, 10 II 154-156; spinazie II 83-108: knolvenkel 250-251; rabarber 17- 37; uien gr. 84-131, dr. 64-65. Komkommers: I 36/41 36-58. 41/51 47-58. 51/61 60-63, 61/76 58-72, 76/91 75-76, kg. 50-65; kassnijbonen I 526-627, II 422-423, krom 302-400; princesse- bonen I 550-660; kasprei 426-434; boskroten I 48-66, II 41-49; bosselderfi 21-36; Ijsbergs la 49-56; bosuien I 41-66, II 26-35; tuinbonen 135-136. ZAAMSLAG De zesde ronde in de strijd om het clubkampioenschap van de kaartvereniging DW uit Zaamslag leverde een zege op voor Nico Knol, die er als enige van de deelnemers in slaagde alle vijf bomen in winst om te zetten. Door dit resultaat is Knol nu opgeklommen naar de tweede plaats in de algemene rangschikking met slechts vijf punten achterstand op mevrouw Smolenaers. De jokerwedstrijd leverde deze keer een overwinning op voor mevrouw Pladdet, die de dames Lambert en Zegers voor wist te blijven. De uitslag: 1 N. Knol 5-60, 2 mevrouw Michielsen 4-59, 3 J. de Koeijer 4-55, 4 M. de Vos 4-52, 5 mevrouw Smolenaers 3-53. De stand in de strijd om het clubkampioen schap is nu als volgt: 1 mevrouw Smole naers 300, 3 N. Knol 295, 3 M. de Vos 32989, 4 F. Smoleners en J. Hamelink 281. VLISSINGEN - Het aantal vervoerde passagiers en auto's op de veerpon ten van de Provinciale Stoomboot diensten in Zeeland (PSD) is in de eerste vier maanden van dit jaar drastisch afgenomen ten opzichte van dezelfde periode in 1984 en 1983. Dit is ongetwijfeld geheel toe te schrijven aan de ongemakken op de «versteek tussen Vlissingen en Bres- kens, want alleen van dit traject werd tot en met april minder gebruik gemaakt. Tussen Kruiningen en Perkpolder werden juist meer auto's en passagiers vervoerd dan voor heen. jan. t/m april Hetzelfde beeld is ook toepasbaar op de maand april, toen het aantal ver voerde auto's op het veer Vlissingen- Breskens bijna werd gehalveerd in vergelijking tot dezelfde maand van vorig jaar. Hieronder de voornaamste cijfers van de PSD per eind april, met ter vergelijking de gegevens over 1983 en 1984. Aantal vervoerde passagiers: 1983 1984 1985 Vliss.-Bresk. Kruin.-Perkp. 1.169.186 914.818 1.142.040 913.189 866.898 955.373 2.084.004 Vervoerde auto's: 1983 2.055.229 1984 1.822.271 1985 Vliss.-Bresk. Kruin.-Perkp. 358.504 407.326 362.175 419.544 236.489 455.461 765.830 781.719 691.950 Hieronder volgt nog een overzicht over de maand april alleen: Aantal vervoerde passagiers: 1983 1984 1985 Vliss.-Bresk. Kruin.-Perkp. 366.645 262.019 374.312 260.287 254.581 301.446 628.664 634.599 Vervoerde auto's: 1983 1984 556.027 1985 Vliss.-Bresk. Kruin.-Perkp. 105.329 111.923 112.206 114.121 67.084 135.427 217.252 226.327 202.511

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 25