Favoriet maakt stuurfout in fietscross Schoondijke PHILIPPINE BLEEF NIET ONGESLAGEN Dubbeldam winnaar trimkoers Oostburg Strafschoppen na afloop Axels toernooi Piet Westerw snelste atleet in Sinte Pier loop BRAAKMAN-OMLOOP VOOR TRIMMERS Schietingen BART DE BLIEK WINNAAR Lagere scholen in Sas van Gent hielden sportdag Tennistoernooi Axel een succes Zeilen en surfen in Terneuzen Bridgeclub Lamswaarde Krachtsverschil Bejaardenschieting Anthoniusschool won hengelwedstrijd scholieren in Axel Hengelwedstrijd Bridgeclub Terneuzen DINSDAG 25 JUNI 1985 Cor Verplanke op pure kracht naar de zege PHILIPPINE Al tijdens de Tour du Flic in Terneuzen bewees Cor Verplanke een temporijder van formaat te zijn. De individuele tijdrit schreef de trimmer uit Biervliet toen met groot machtsvertoon op zijn naam. Zaterdag, tijdens de tiende uitgave van de Omloop van de Braakman, toonde Verplanke nog eens aan tot een stukje keihard fietsen in staat te zijn. Met nog een kleine twintig kilometer voor de wielen sloeg de renner uit de Eurosteigerformatie een bres, die door het peloton niet meer kon worden gedicht. In de B-categorie leverde de tweestrijd Jan Dubbeldam-René Heijboer ditmaal een zege voor Heijboer op. Behalve zijn overwinning in de tijdrit van de Tour du Flic was Cor Verplan ke dit seizoen nog niet eerder uit de anonimiteit gekomen. De Biervlietse trimmer offerde zich voornamelijk op voor zijn ploeg, waardoor hij telkens genoegen moest nemen met een plaats op het tweede plan. In de Omloop van de Braakman kreeg hij nadrukkelijk de beloning voor zijn opoffering en gedurende de eerste maanden van dit jaar. Immers, toen Cor Verplanke aan de haal was ge gaan, werden in het peloton de krach ten van de overige Eurosteiger en Dallinga-renners gebundeld en kon niemand er meer in slagen Verplanke nog te bedreigen. Verplanke noemde zijn zege na afloop dan ook 'een overwinning van het collectief. Maar niet alleen de goede samenwer king binnen zijn ploeg bracht Ver- LAMSWAARDE - De bridgeclub Lamswaarde speelde in het kader van een zomercompetitie de vijfde wed strijd in zaal 'De Vier Jaargetijden' in Lamswaarde. Er werd gespeeld in één lijn met een draaiende mitchel met veertien paren. De uitslag: 1 mevrouw De Kort-de heer Van Damme; 2 de dames Biesbroeck-Goossen; 3 de heren Pouwels-Van Kruyssen; 4 me vrouw Van Waterschoot-de heer De Schrij ver; 5 de dames Van der Wielen-Van Es- broeck. planke de zege, ook zijn gevoel om op het juiste moment weg te gaan was daar mede verantwoordelijk voor. Want de wedstrijd bij de A-trimmers werd er zaterdag op de winderige en daardoor uiterst lastige omloop een van de vele ontsnappingen. Volgens Cor Verplanke kwam dat 'omdat de onderlinge krachtsver schillen in de A-categorie gering zijn. In deze categorie zijn er in tegenstel ling tot bij de B's zeker een tiental renners, die aan elkaar gewaagd zijn. Vandaar dat velen proberen zelf te demareren". Maar alle goede bedoelingen ten spijt, de beslissende bres kon nooit worden geslagen tot het moment Verplanke, tot dan toe in feite onzichtbaar, aan- zette voor wat later bleek de beslis sende ontsnappingspoging. Met bijna 50 seconden voorsprong bereikte hij uiteindelijk de finish in Philippine, waarna Frans Dubbeldam naar de tweede plaats spurtte. In de B-categorie verliep de strijd veel vlakker. In de eerste veertig kilometer werden er wel wat speldeprikken uit gedeeld, maar daar bleef het meestal bij. Anders werd het toen Jan Dubbel dam met een drietal anderen aan de haal ging. Voor René Heijboer. die samen met Jan Dubbeldam de dienst uitmaakt bij de Zeeuws-Vlaamse B- trimmers, meteen het sein om ook in actie te komen. De renner van Wiskerke ging in de achtervolging en of het nog niet ge noeg was, liet hij de vier koplopers van dat moment na zijn aansluiting meteen in de steek: Jan Dubbeldam slaagde er nog in om zich bij zijn rivaal te voegen en samen bouwden zij een ruime voorsprong op. In de laatste kilometers trachtte Dubbel dam ettelijke malen Heijboer ter plek ke te laten („ik weet dat ik in de spurt kansloos ben"), maar hij kreeg de ruimte niet. In de spurt was Heijboer oppermachtig. De uitslagen. A-categorie: 1 Cor Verplanke (Eurosteiger) 80 kilometer in 1.53.28; 2 op 48 sec. Frans Dubbeldam (Wiskerke); 3 Henk Peters (Eu rosteiger); 4 Frank Gommers (Wiskerke); 5 Henk Dees (Vluggen); 6 Peter van het Westeinde (Dallinga); 7 Herman Dellaert (Marinet); 8 Theo Wullems (Wiskerke); 9 Patrick van Straten (Vluggen); 10 Mark Dieleman (Vluggen); 11 Ronald Bleijenberg (Eurosteiger); 12 Bert Begijn (Op de Dam); 13 Patrick van Hulle (Walhout-De Visser); 14 Piet Pladdet (De Instuif); 15 Theo de Krijger (Wiskerke). B-categorie: René Heijboer (Wiskerke) 60 kilometer in 1.25.47: 2 Jan Dubbeldam (Dallinga); 3 op'26 sec. Willy de Feber (Eurosteiger); 4 Jan Moes (Wiskerke); 5 Bertus Dees (Vluggen); 6 Rico Trevisan (Eurosteiger); 7 Bertus Wieles (Walhout-de Visser); 8 Cees Faas (Piet Friet); 9 Joop Dubbeldam (Dallinga): 10 Bennie Smit (Eu rosteiger); 11 Henk de Schipper (Cornelis Tweewielers); 12 Piet van Bendegem (Dal linga); 13 Sjaak Bosma (Wiskerke); 14 Ca- miel de Rooij (Op de Dam); 15 Tonnie Hermans (Marinet). Ploegenklassement: 1 Eurosteiger 5.13.57; 2 Wiskerke 5.14.19; 3 Vluggen 5.14.45; 4 Mari net 5.16.52; 5 Op.den Dam 5.16.52. Cor Verplanke voert een kopgroepje van drie aan voor Frans Dubbeldam en Henk Peters in de omloop van dj Braakman voor trimmers. KOEWACHT - De schutterssociëteit Willem Teil hield een schieting in café 'R. van de Steene' in Koewacht waar- 'aan 35 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel en eerste zijvogel R Smet Koewacht, tweede zijvogel J. Triffon Ekswaarde, grootste aantal kleine vogels (4) R. van de Steene Koewacht. ZUIDDORPE - De schutterssociëteit Sint-Sebastiaan in Zuiddorpe hield een staande wipschieting waaraan 66 schutters deelnamen. Uitslag wip 1. eerste hoge vogel G. Wolf gang Stekene, tweede hoge vogel R. van Waes Zuiddorpe, eerste zijvogel J. Goosen Uitheusen, tweede zijvogel P. Samijn Zuid dorpe. Uitslag wip 2: eerste hoge vogel B. Herman Zuiddorpe, tweede hoge vogel J van Hoek Stekene, eerste zijvogel J. Ver- berkmoes Terneuzen, tweede zijvogel L. Bareman Zuiddorpe. HOOFDPLAAT - In café De Vriend schap in Hoofdplaat werd een liggen de wipschieting gehouden waaraan 49 schutters deelnameh. Uitslag: hoge vogel en eerste zijvogel H. Schuivink Bessevelde, tweede zijvogel B. Klaas Bouchante, grootste aantal kleine vogels (4) M. Vermeu Hoofdplaat. KOEWACHT - De schutterssociëteit Willem Teil hield een schieting in café R. van de Steene in Koewacht waar aan 40 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel P. de Klerk Kemzeke, eerste zij vogel R. de Smet Koewacht, groot ste aantal kleine vogels (41 en tweede zijvogel P. Martens Koewacht. KOEWACHT - De schutterssociëteit 'Thuisweg' hield een schieting in café P. de Vlieger in Koewacht waaraan 35 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel en eerste zijvogel niet afgeschoten, tweede zijvogel F Martens Koewacht, grootste aantal kleine vogels (3) A. Buijs Koewacht. AARDENBURG - Schutterssociëteit Sint-Sebastiaan hield in Aardenburg haar vijfde puntenschieting waaraan 25 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel H. Menue, eerste zijvo gel R. de Wispelaire, tweede zijvogel H. Menue, eerste kal H. Geernaert. tweede kal J. Cattoor, grootste aantal vogels (6) F Lampaert. Stand clubkampioenschap: 1 T. Lampaert 30 punten. 2 F. van Ecke 27, 3 H Geernaert 25. 4 F. Lampaert 24, 5 H. van Iwaarden 22. AARDENBURG - Schutterssociëteit Sint-Sebastiaan hield in Aardenburg haar vijfde blokschieting. Uitslag: 1 H.de Rijcke, 2 H. van Iwaarden, 3 R. Pilaet. 4 J. Houg. Stand clubkampioen schap: 1 H. v. Iwaarden. 3 Blokken. 2 (ex aequo) L. Blondeel, T. Lampaert. R. de Wispelaire. H. de Rijcke, R. Pielaet, J. Houg. allen één blok. WALSOORDEN - In café De Jonge in Walsoorden werd een schieting ge houden waaraan 32 schutters deelna men. Uitslag: hoge vogel J. van Damme, Water straat. eerste zijvogel A. Verhoeven, Kloos- terzande, tweede zij vogel en extra vogel P. Maas. Kloosterzande, tweede extra vogel J. van Damme, Waterstraat, grootste aantal kleine vogels (5) E. Stevendale, Terhole. ZUIDDORPE - Schutterssociëteit Willem Teil hield in Zuiddorpe een liggende wipschieting in café M. de Cock, waaraan 35 schutters deelna men. Uitslag: eerste hoge vogel R. Herrewegh, Heikant, tweede hoge vogel A. van Damme, Zuiddorpe, eerste en tweede zijvogel R. Herrewegh. Heikant, grootste aantal kleine vogels (4) R. Migom, Zuiddorpe en R. Goossen, Koewacht. HEIKANT - De afdeling Heikant van de rooms-katholieke bond van oude ren hield een bejaardenschieting in het gemeenschapscentrum 't Heike' in Heikant waaraan door 41 schutters werd deelgenomen. De uitslag: hoge vogel, mevrouw Van Mee- len uit Kloosterzande; eerste zijvogel: J. van Dorsselaer uit Kapellebrug; tweede zijvogel: Aug. van Hooye uit Heikant. Grootste aantal vogels, vier stuks, me vrouw De Poorter uit Stekene (B SAS VAN GENT - In de Sasse zomer avondvoetbal-competitie is Philippi ne Veteranen 1 er niet in geslaagd het seizoen te besluiten zonder een ne derlaag. Op de laatste speeldag ver loor de kampioen met 2-1 van Tekke- laare 1, dat op de ranglijst de tweede plaats inneemt. Philippine Veteranen 1 was in het prestigeduel overigens wèl de meest offensieve ploeg. Maar Tekkelaars verdedigde stug en counterde boven dien bekwaam. Zo kon het gebeuren dat Desiré Chapelier de nummer twee voor de rust op 1-0 zette en dat Ray Jones Tekkelaars in de laatste mi nuut van de tweede helft aan een tweede doelpunt hielp. Die tweede treffer was beslissend, omdat Philip pine Veteranen niet verder kwam dan een tegengoal van Kees Botermans, kort na de hervatting. DEHO werd uiteindelijk derde op de ranglijst door Corn Boys Veteranen 2 met 2-1 te verslaan. In poule B, waarin de plaatsen vijf tot en met acht werden verdeeld, besloot Racing White de competitie met een tweede opeenvolgende 1-0 zege. Na vorige week van Philippine Veteranen 2 te hebben gewonnen, versloeg het deze keer CSM met het kleinst moge lijke verschil. Corn Boys Veteranen 1 verloor nog met 1-0 van Philippine Veteranen 2. De uitslagen: Poule A: Philippine Veteranen 1-Tekkelaars 1-2 en DEHO- Corn Boys Vet. 2 2-1. Poule B: CSM- Racing White Vet. 0-1 en Corn Boys Vet. 1-Philippine Vet. 2 0-1. De eindstand: Philippine Vet. 1 Tekkelaars DEHO Corn Boys Vet. 2 Corn Boys Vet. 1 Philippine Vet. 2 CSM Racing Wh. Vet. 1 10 8-1-1 17 29-12 10 7-2-1 16 32- 9 10 4-1-5 9 18-23 10 4-0-6 8 17-19 10 4-2-4 10 26-20 10 4-2-4 10 13-13 10 2-1-7 5 9-18 10 2-1-7 5 10-41 AXEL Zaterdag hield de jeugd commissie van de Axelse hengelver- eniging GOA haar hengelwedstrijd voor scholieren van lagere scholen in de gemeente Axel. Vijf scholen hadden zich voor het evenement ingeschreven, waarvan er één van buiten de kern kwam. De Eikelaar uit Koewacht, die in de eind uitslag als tweede uit de bus kwam. Overwinnaar van het hengelfestijn was de Sint-Anthoniusschool met drie man bij de eerste vier. Indiviudeel was het Jouri Gans van dezelfde school, die met de hoogste eer ging strijken. Als sterkste dame kwam Gonny de Rijck van Sint-Anthonius voor de dag met een zesde plaats. Volgende zaterdag houdt de jeugd commissie van GOA een jeugdwed strijd voor haar eigen leden, die duurt van 18.00 uur tot 20.00 uur. Het gaat om een wedstrijd die meetelt voor het GOA-jeugdkampioenschap in de ca tegorie 8 t/m 11 jaar en 12 t/m 14 jaar, Einduitslag: scholen: 1 Sint-Anthonius school (Axel) 13 punten; 2 De Eikelaar (Koewacht) 11; 3 Prinses Marijkeschool (Axel) 4; 4 Caspar van der Heijdenschool (Axel) 0; 5 De Warande (Axel) 0. Individuele uitslag: 1 Joerie Gans (Sint-Anthonius school); 2 Manolito Verweij (De Eikelaar); 3 Patrick Peeters (Sint-Anthonius); 4 Merijn de Smit (Sint-Anthonius); 5 Mike de Calu- wé (Marijkeschool); 6 Gonny de Rjjck (Sint- Anthonius). AXEL - De grootste verrassing tijdens de zesde wedstrijd, meetellend voor het Zeeuws fietscrosskampioenschap, was ongetwijfeld de nederlaag van Giannie de Jonge bij de 13-jarigen. Vlak voor de finish maakte de Sluiskilse piloot een stuurfout, die hem in de afrastering deed belanden. Bart de Bliek was er razendsnel bij om dit af te straffen en de eerste plaats voor zich op te eisen. OOSTBURG - In de A-categorie voor trimmers ver sloeg Jan Dubbeldam medevluchter Jan Moes in de spurt voor de eerste plaats. Beide coureurs waren 12 ronden voor het einde aan de haal gegaan. Aan de eindstreep in Oostburg hielden ze nog dertig seconden over op de grote groep, waarvan Frank Gommers de sprint won. De leidersprijs ging tevens naar de man uit Philippine. Op het snelle Kroonwijkparcours met een lengte van slechts 900 meter waren er tal van schermutselingen, maar niemand wist echt uit de greep van het peloton te blijven. Totdat Jan Dubbeldam en Jan Moes elkaar gevonden hadden en eendrachtig samenwerkten de voorsprong tot aan de finish vasthielden. In dé laatste ronde deed zich nog een valpartij voor, waarbij Henk Dees en Joop Dubbeldam betrokken waren. Henk Dees kwam er het slechtst vanaf (waarschijnlijk een gebro ken neus en enkele tanden kwijt) en moest ter obseratie in het ziekenhuis worden opgenomen. In een incidentrijke spring moest winnaar Bertus Wieles de eerste plaats afstaan aan Luc de Naeyer. De Belg legde na de wedstrijd een klacht neer bij de jury, nadat Wieles hem a la 'Lubberding' in de drangrekken had gereden. Misschien lag de orozaak van dit alles in de manier van rijden van de Belg. Tijdens de wedstrijd was Bertus Wieles gedemarreerd en kreeg al spoedig het gezelschap van De Naeyer. Tot ongenoegen van de Sluiskillenaar kwam de Belgische coureur niet op 'kop', hetgeen resulteerde in de bekende afloop. Als troost kreeg Wieles de leidersprijs. Ook bij deze wedstrijd waren er verschillende plaag stootjes, maar de renners kwamen nooit 'echt' weg. Opvallend was verder het gering aantal (24 vertrek kers) deelnemers, ofschoon de organisatie talrijke premies liet verrijden. De uitslag van de A-categorie (22 deelnemers): 1 Jan Dubbel dam, Sas van Gent; 2 Jan Moes, Terneuzen; 3 op 30 sec. Frank Gommers, Philippine; 4 Willie de Feber, Hoek; 5 René Heijboer, Terneuzen; 6 Herman Dellaert, Waterlandkerkje; 7 Piet van 't Westeinde, Biervliet; 8 Henk Peters, Biervliet; 9 Hessel Hamelink, Terneuzen; 10 Pieter Harms. Sluiskil. Uitslag van de C-categorie: 1 Luc de Naeyer, Kaprijke (B 2 Bertus Wieles, Sluiskil; 3 op 35 sec. Rudie Buzeijn, Eede: 4 Adrie Leenhouts, Aalter (B.5 Mark Boelens, Oostburg; 6 Mark van Overbeke, Oost-Eeklo (B.); 7 Sjaak Bosma. Philippi ne; 8 Stan Brooijmans, Terhole; 9 Bert Begijn, Hoek; 10 D. Peuteman, Brugge (B.i. Een sensatie dus van de eerste ronde op de baan van de Eenhoorncrossers in Oostburg, want al het hele seizoen was in deze categorie de strijd om de tweede plaats slechts belangrijk, om dat De Jonge zich een klasse apart toonde. Dat is ook het geval bij de 6-jarigen: daar is Mark-Peter van Doorn de heerser in het peloton. Hij won dan ook weer met overmacht. De Neder landse crossers kunnen de interland van aanstaande zondag tegen de Bel gen in St. Gilles-Waes met vertrouwen tegemoet zien. Bij de meisjes was de strijd vooral spannend bij de B-cate- gorie, maar het was toch weer Marijke Tresanie die de winst voor zich opeis te. Zij versloeg Daniëlle de Clerck in de laatste meters. Uitslagen jongens 5 jaar: 1. Robby Roctus; 2. Crosby van de Abeele; 3. Jurghen de Maat. 6 jaar: 1. Marck-Peter van Doorn; 2. BRESKENS De hengelsportvereni ging 'De Zeekrab' in Breskens hield haar vijfde clubwedstrijd, waaraan 34 hengelaars deelnamen, waaronder drie jeugdleden. De uitslagen: senioren: 1 P. van de Lijke, 436 punten; 2 W. de Groote, 328; 3 J. van Laere, 257; 4 J. Blaakman, 251; 5 J. Thijm- stra, 198; 6 A. van Iwaarden, 196; 7 A. de Dauwe, 181; 8 I. Verherbrugge, 117; 9 A. van Muiken, 112; 10 A. J. Versprille, 82. Jeugd: 1 Erik Robijn, 334 punten. CLINGE De Clingse Hengelaars Vereniging hield afgelopen zaterdag een clubwedstrijd op de Zestigvoet- kreek te Clinge. Na afloop werden de uitslagen be kendgemaakt en de prijzen uitgereikt in zaal De Troubadour. De uitslag van deze wedstijd is: 1 L. de Blijzer, Clinge; 2 R. Bertram, Clinge; 3 G. Stevens, Sinaai (B); 4 P. de Bakker, Axel; 5 M. Kegels, Verrebroek (B); 6 F. Lippens, Axel; 7 L. IJzewijn, Clinge; 8 W. Claus, De Klinge (B); 9 B. Vermeulen, De Klinge (B); 10 M. Weemaes, St.-Jansteen. TERNEUZEN - De bridgeclub 'Emer- go' uit Terneuzen speelde in het ka der van het vierde gedeelte van een wintercompetitie de zesde wedstrijd in hotel-restaurant 'De Milliano' in Terneuzen. In de A-lijn werd gespeeld met een howell tien met tien paren. De uitslag: 1 mevrouw Bruyns-de heer Biesbroeck; 2 de heren Dourleyn-Birmingham; 3 mevrouw Bies- broeck-de heer Van Dijk; 4 de heren Sandri- ni-Visser; 5 de dames Hofinan-Puylaert. In) de B-lijn werd gespeeld met een howell twaalf met elf paren met een rusttafel. De uitslag: 1 echtpaar Van de Walle; 2 de dames Aarts-Widdershoven; 3 de dames Pel-Schiltman; 4 mevrouw Van der Peyl-de heer Verdam; 5 de dames Vreugdenhil- Timmerman. Rutgher van Anrooy; 3. Angeloo van de Ree. 7 jaar: 1. André de Vin; 2. Jack de Clerck; 3. Christoffel Hamelink. 8 jaar: 1. Martijn van Poucke; 2. Barry de Waal; 3. Daniël van Houte. 9 jaar: 1. Louk de Rijk; 2 Danny Schout; 3. Cornelis Wesdorp. 10 jaar: 1. Serge Zijlstra; 2. Frank Matthijs; 3. Ko Wisse. 11 jaar: 1. Francooy de Potter;! Alleyn Lindekeyl; 3. Dirk-Jan Franse. 11 jaar: 1. Jacco Matthijs; 2. Rinny Dathijn;! Peter Tresanie. 13 jaar: 1. Bart de Bliek;! Giannie de Jonge; 3. Paul Martens. 14 jaar 1. Stefan Huyche; 2. Endy de Meester;! Marck van Overdulve. 15 jaar: 1. Marti Uitdewilligen, 2. Marck Zaan; 3. Marii Hamelink. Meisjes A: 1. Thanitha Uitdewil ligen; 2. Isabella Raus; 3. Wendy Verhelst B: 1 Marijke Tresanie; 2. Daniëlle de Clerck 3. Mariska Verplanke; C: 1. Monick Wisse:! Barbara de Ruyter. D: 1. Carin Thaie;! Ranata Raus; 3. Byanca Buyck. NIEUWVLIET - Piet Westerweele is zaterdag in Nieuwvliet winnaar ge worden van de dertiende Sinte-Pier- loop. De atleet van AV de Wielingen legde de langste afstand van de trim- loop (acht kilometer) af in 33.06 mi nuten. Daarmee had hij een voor sprong van vijftig seconden op Wal ter Snouwaert, die tweede werd. Er waren in totaal 176 deelnemers aan de traditionele trimloop in Nieuw vliet. Onder hen was veel schooljeugd, ie vooral op de vier kilometer van start ging. De prijs van de school met procentueel het hoogste aantal deel nemers ging naar de school uit Nieuw vliet. Omdat dit voor het derde achtereenvolgende jaar was, mocht Enkele lopers nemen de eerste hinder nis in de Sinte Pierloop in Nieuwvliet. deze school de wisselbeker definitie) mee naar huis nemen. De opbrengst van deze loop kwam ten bate van de gehandicapten binnen AV De Wielin gen. De uitslagen: vier kilometer: 1. Conny Bouwman (Breskens), 19.30 minuten; 2. Hans-Jan Jasperse (Axel), 19.33 min.; 3 Niek Francke (Oostburg), 20.10 min; 4 Bas Jasperse (Axel); 5 Mark de Kooi (Terneu zen). 8 Robert Meijaard (Breskens); 9 Jacky Cornelis (Breskens); 10 Ad Rammens (Bres kens). Acht kilometer: 1. Piet Westerweele (Aar denburg) 33.06 minuten; 2. Walter Snou waert (Eede), 33.56 min; 3 Jo van Waesber- gen (Hulst); 4. Adri Versluys (Oostburg); 5. Hans-Jan Jasperse (Axel); 6. Sjaak Boek hout (Oostburg); 7. Peter van Waes (Aar denburg); 8. Jan den Hamer (Biervliet); 9. Jaap Fremouw (Breskens); 10 Gert van de Wee (Huissen). AXEL Het team van Foto Diele man heeft zondag het eigen toernooi gewonnen. In de finale kwam dit team tegen HCG tijdens de normale speeltijd niet verder dan 0-0, maar het toonde zich vanaf de strafschop stip iets trefzekerder en won alsnog met 3-2. Foto Dieleman kwam in de Axelse sporthal in deze finale dank zij over winningen op Dax Pallets (3-0), De Tukkers (2-0) en Wilton (1-0). Het op het laatste moment voor Reseda inge vallen HCG had het in de B-poule heel wat moeilijker. Tegen mede-organisa tor Moy Fa kwam men niet verder dan 1-1, maar in de volgende wedstrijd werd de Crab met 4-1 verslagen. In de sleutelwedstrijd tegen Opel Kerck- haert werd het een doelpuntloos ge lijkspel. Dat was echter voldoende om dankzij een beter doelsaldo de finale binnen te stappen. In de finale zag het er in eerste instantie niet naar uit dat Foto Diele man met de hoogste eer zou gaan strijken. HCG was in het veld zelfs iets beter, maar ook nu kwam men weer moeilijk tot scoren, doelman george van de Vijver was een groot struikel blok op de weg naar succes. De twee de strafschop werd HCG echter fa taal: Piet van Kerckhoven knalde tegen de paal en Kewes Witte liet daarna de kans niet liggen om de strijd in het voordeel van zijn team te beslissen. Dax Pallets Won met duide lijke cijfe3rs de strijd om de derde plaats tegen Opel Kerckhaert: 4-1. Wilton veroverde met dezelfde cijfers tegen de Crab de vijfde plaats. Tukker sloot de rij door met 3-1 van Moy Fa te verliezen. Uitslagen poule wedstrijden: Foto Diele- man-Dax Pallets 3-0; Wilton-De Tukker 1-1; Foto Dieleman-De Tukker 2-0; Dax Pallets- SAS VAN GENT Een kleine vijf honderd kinderen van alle lagere scholen in de gemeente Sas van Gent hebben op sportpark De Valcke in Sas van Gent de jaarlijkse sportdag gehouden, 's Morgens werd er atle tiek bedreven voor het diploma dat de kinderen vrijdag hebben ontvan gen. Daar stonden de onderdelen: verspringen, hardlopen, hindernis- baan en balwerpen op het program ma. Na afloop van het diplomawerk stre den de verschillende scholen uit Sas van Gent, Westdorpe, Philippine en de Zandstraat tegen elkaar op de onderdelen estafetteloop en touw trekken. De hele middag werd gevuld met het spelen van slagbal. De uitslagen: slagbal klas 4: 1 De Stelle Philippine; 2 Prins Frederik Hendrik Sas van Gent, 3 De Werf Philippine. Klas 5: 1 Valckeburcht Sas van Gent, 2 De Werf Philippine, 3 Frederik Hendriks Sas van Gent en Sint-Joseph Westdorpe. Klas 6: 1 De Werf Philippine en Sint-Joseph West dorpe, 2 De Valckeburcht Sas van Gent, 3 Sint-Joseph Westdorpe en De Stelle Philip pine. Touwtrekken: klas 4: 1 De Valcke burcht. Klas 5: 1 De Valckeburcht. Klas 6: 1 De Valckeburcht. Estafettes: jongens tot 10 jaar: 1 Sint-Josephschool Westdorpe. Meis jes tot 10 jaar: 1 Sint-Josephschool West dorpe. Jongens 11 jaar e.o.: 1 Sint-Joseph school Westdorpe. Meisjes 11 jaar e.o.: 1 Frederik Hendrik Sas van Gent. Gemengd 11 jaar e.o.: 1 De Werf Philippine. Gemengd tot 10 jaar: 1 Sint-Petrus de Zandstraat. Wilton 2-2; Wilton-Foto Dieleman 0-1; D Tukker-Dax Pallets 0-1; Moy Fa-HCG 1-1 De Crab-Opel Kerckhaert 0-0; Opel Kerel haert-Moy Fa 2-0; HCG-de Crab 4-1; Mo Fa-de Crab 1-3; Opel Kerckhaert-HCG 0-1 AXEL - Mocht vorig jaar de eerst editie van het La Bourse-tennistotl nooi al een onverdeeld succes woi den genoemd, de tweede uitgave, afgelopen zondag plaatsvond, wa met 65 deelnemers zeker een vergi lijkbaar evenement. Organisator Jack Meessen had d ook zowel bij de heren als bij dames uitstekende en verrassend winnaars. Ingrid Scheele was bij d dames de sterkste. Dat mocht verrai send genoemd worden, gezien het feil dat ze op de voet werd gevolgd doe sterke speelster als Ciska Voermane Coby Verschelling. Bij de heren wa de spanning te snijden tot het bitter eind. Ad van Doeselaar eiste de win voor zich op. Einduitslag, dames: 1. Ingrid Scheelf 2. Ciska Voermans; 3. Coby Verschel ling. Heren: 1. Ad van Doeselaar; 2. E Aequo Gerrit Viveen-Willy de Bruii TERNEUZEN - Hoewel het weer wat tegen zat, had DZV (de Dow-zeilvereniging) afgelopen zondag toch een aardige zeildag, Met 42 inschrijvingen en een redelijke publieke belangstel ling mocht het evenement op de Otheense Kreek geslaagd wor den genoemd. Er werd gevaren in de Opti mistklasse, de Partner en de handicap (open wedstrijd) voor wat de zeiler betreft, terwijl de plankzeiler uitkwamen in de di visies 1 en 2. In divisie 2 lijken Ivo Kristeleijn en Edwin Janssens de suppre- matie van Gert-Jan Boekamp enigszins te doorbreken. Welis Boekamp bekend als een zwaar- weer-zeiler, maar z'n beide oppo nenten weten hem keer op keer te verschalken. In divisie-1 zijn het eveneens steeds oude bekenden die elkaar tegenkomen. De laatste tijd weer Marcel Mastenbroek sterk te scoren. Bij de Optimisten lijkt Hugo Vennix de absolute heer ser. Onbedreigd kon hij zich na drie manches winnaar noemen In de Partnerklasse won Edward de Ruijter, voor André Vennix De handicap-A race werd gewon nen door Ron Lensen en Mare Huijsmans won de handicap-B race. Einduitslag: surfen divisie 1: 1 Mar cel Mastenbroek, 2 Rob de Haan,! Pim Dohmen; surfen divisie 2: 1 Ivo Kristeleijn, 2 Edwin Janssens, 3 Gert- Jan Boekamp; Optimist: 1 Hugo Ven nix, 2 Filip Ter Stege, 3 Gerbranc Roos, 4 Aimee Timmermans, 5 Arm van Mil; Partner: 1 Edward de Ruij ter, 2 André Vennis, 3 Simon Harinck. 4 Wendy van de Voorde; handicap--^ 1 Ron Lensen, 2 Oscar Deurlo, Joachim Hoogendoorn; handicap-B 1 Mare Huijsmans. 2 Gerry van Ee- den, 3 Ivon de Vos. Ivon de Vos moest wegens een aanva-' ring in de derde manche opgeven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 24