LEDERMODE BLIEK MODE GRANDIOZE VOOR SPEEL DA GEN EN DERGELIJKE Sas van Gent: opknappen deel gemeentehuis te duur Avondvierdaagse in Nieuw-Namen van start gegaan Gemeentepolitie Terneuzen ADMINISTRATIEF/ MEDEWERKER (m/v) li ii II "lilt lil U il I Commissie sociale zaken Axel bijeen Raad Hulst houdt vergadering over subsidie aan VJV Bouwmaterialenhandel FA. G. H. KOOMAN 12 DINSDAG 25 JUNI 1985 Muziekvereniging geeft uitvoering gemeente gemeente Ja' gemeente Waterpolo voor lagere scholen in Terneuzen Tijdperk SPORTACCOMMODATIE WEL ISOLEREN Isoleren speciaalzaak in Leder - Suède - en Lamsvacht-kle ding start morgen, woensdag 26 juni, om 9.00 uur met een Wij garanderen u echte koop jes in: REGENMANTELS - JA PONNEN - PAKJES - ROKKEN - BLOUSES - PULLOVERS - PANTALONS en JACKS kleedt de vrouw van morgen Noondstraat-promenade 15 Terneuzen Rommelmarkt bij school Terneuzen Hondenhoudersclub Aardenburg begint nieuwe cursus Onderwijzeres Cling vierde jubileum Opruiming v. d. restanten tegen spotprijzen OPENINGSTIJDEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT NIEUW-NAMEN Met vijftig wan delaars is maandagavond de avond vierdaagse in Nieuw-Namen van start gegaan. Het wandelevenement is voor de vijfde achtereenvolgende keer georganiseerd door het feest- en sportcomité in samenwerking met de Koninklijke Nederlandse Bond voor Lichamelijke Opvoeding. De meeste deelnemers kozen voor de vijf kilometer. Die tocht ging richting Clinge. Degenen, die de tien of vijftien kilometer aandurfden, liepen door de polders rond Nieuw-Namen. De laat ste avond, vrijdag, worden de deelne mers ingehaald in de Hulsterloostraat door de fanfare 'De Scheldezonen'. Daarna worden de speldjes en medail les uitgereikt aan diegenen, die alle avonden de tochten hebben uitgelo pen. KATTENDIJKE - De Kattendijkse muziekvereniging Oefening En Uit spanning geeft vrijdag haar derde zomeravond-uitvoering. Het optreden is een muzikale rondwandeling door het dorp in het kader van de zomerfes- tiviteiten. Tijdens deze rondgang van af 19.30 uur onder leiding van F. Smit wordt ook de Anjercollecte gehouden. Bij de afdeling Beheer en administratie van het korps gemeentepolitie Terneuzen is een vacature voor voorlopig voor de duur van één jaar. Functie-informatie: - Beheer geautomatiseerd systeem; - Verwerking en produktie van informatiegegevens; - Archiefwerkzaamheden; - Uitgifte van kleding aan politie-ambtenaren en het voeren van de kledingadministratie; - Beheer van diverse kassen en het periodiek maken van overzichten; Vereist: Opleiding op niveau meao, met informatica in het vakkenpakket, c.q. havo, aangevuld met de ambi- modules 11 en B1 Rang en salaris: De rang en het salaris zullen in overeenstemming met leeftijd, opleiding en ervaring worden bepaald. Inlichtingen kunnen worden ingewonnen bij het hoofd van de Beheersdienst, M. A. de Doelder, tel. 01150-94151 tst. 36. Sollicitaties, gericht aan de burgemeester, dienen binnen 10 dagen te worden gezonden aan de Hoofdinspecteur-Korpschef, Postbus 1030, 4530 GA Terneuzen. "7 J De burgemeester van Terneuzen brengt ter alge mene kennis dat op donderdag 27 juni 1985 te 19.30 uur in het stadhuis van Terneuzen een openbare vergadering van de raad der gemeente zal worden gehouden. Terneuzen, 25 juni 1985. De burgemeester voornoemd, C. Ockeloen. zeehaven industrie recreatie Ja V l (7 ~7 Hierbij maken wij bekend, dat van Projektbouw Zeeland B.V., Axelsestraat 12, 4537 AJ Terneu zen, een verzoek is ingekomen om een vergun ning tot het oprichten van een viertal woningen op een perceel grond aan de Klaprooslaan te Terneuzen. kadastraal bekend gemeente Terneu zen, sectie E, nummer 2891 (ged.). Het bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan .Oude Vaart-Noord'. Op 28 februari 1985 heeft de raad van deze gemeente evenwel een gedeeltelijke herziening van het voormelde bestemmingsplan in voorbe reiding verklaard. Het bouwplan is hiermede wel in overeenstemming. Aangezien wij tegen de uitvoering van het bouw plan geen bezwaren hebben en uitstel ervan tot na het onherroepelijk worden van de voormelde herziening van het bestemmingsplan 'Oude Vaart-Noord' ongewenst wordt geacht, zijn wij voornemens reeds nu een bouwvergunning te verlenen. Alvorens hiertoe over te gaan stellen wij een ieder in de gelegenheid met ingang van dinsdag 25 juni 1985 gedurende veertien dagen ter ge meentesecretarie (afdeling algemene zaken) van het bouwplan kennis te nemen en eventuele bezwaren daartegen gedurende de voormelde periode schriftelijk bij ons college kenbaar te maken. Burgemeester en wethouders van Terneuzen C. Ockeloen, burgemeester A. J. van Pagee, secretaris. zeehaven industrie «X* recreatie HINDERWET Burgemeester en wethouders van Terneuzen brengen, overeenkomstig het bepaalde in artikel 31 van de Wet Algemene Bepalingen Milieuhygië ne, ter openbare kennis dat door hen op 18 juni 1985 aan de heer F. Karmelk, Alvarezlaan 18 te Terneuzen een vergunning ingevolge de Hinder wet onder voorwaarden is verleend voor het uitbreiden en wijzigen van een bakkerij-inrich ting annex lunch-café en frituur-inrichting door plaatsing van een tweede frituuroven op het perceel plaatselijk bekend Alvarezlaan 18, kada straal bekend gemeente Terneuzen, sectie E, nummer(s) 2696. De beschikking en andere ter zake zijnde stuk ken liggen vanaf heden ter inzage ter gemeente secretarie, afdeling algemene zaken, en wel tot 25 juli 1985 elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.30 uur en voorts elke donderdag van 19.00 tot 22.00 uur. Degenen die de stukken wensen in te zien op donderdagavond worden verzocht daarvan voor af mededeling te doen (tel. 01150-17980, toestel 123). De aandacht wordt er op gevestigd, dat terzake van de onderhavige beschikking tot 25 juli 1985 beroep openstaat bij de kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28 eerste lid onder c, van de Wet Algemene Bepalingen Milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belangheb bende. die aantoont dat hij redelijkerwijs met in staat is geweest om overeenkomstig de onder c vermelde artikelen bezwaren in te brengen. Een eventueel beroepschrift dient gericht te worden aan hare majesteit de koningin en moet worden gezonden aan de Raad van State, afde ling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Voorts wordt er nog op gewezen dat: 1. de beschikking van kracht wordt na afloop van de beroepstermijn, tenzij tijdig beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschik king dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening; een verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening gericht moet worden aan de voor zitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State; de beschikking niet van kracht wordt voordat op het verzoek als bedoeld onder 2 is beslist. Terneuzen, 25 juni 1985 Burgemeester en wethouders van Terneuzen, C. Ockeloen, burgemeester A. J. van Pagee, secretaris 2. 3. zeehaven industrie «X* recreatie Axel kampt met een groo gebrek aan vrijwilligers AXEL De toevallige bezoekster onderstreept onwetend de woorden van de welzijnsambte- naar. Vrijwilligerswerk "Ik heb jaren voor vier kinderen gezorgd. Ik vind het nu welletjes...", zegt ze vastbesloten. Niet dus. De bezoekster raakt met haar opmerking de kern van het probleem: een langzamerhand chronisch gebrek aan vrijwilligers om activiteiten te organiseren en te ondersteunen. Kinderspeeldagen zijn sterk afhankelijk van het aantal behulpzame vrijwilli gers; zodra dat terugloopt, zal er ook voor de kinderen steeds minder te doen zijn. Met de stijging van de werkloosheid is het woord vrijwilligerswerk in Neder land een gevleugelde kreet geworden. Luiheid is des duivels oorkussen, luidt het spreekwoord. Desondanks neemt de belangstelling voor vrijwilligers werk af: gemeenten kampen bij de organisatie van activiteiten met steeds meer problemen vrijwilligers te vinden. Neem de gemeente Axel. Een bericht in deze krant van afgelopen woens dag: "Door gebrek aan vrijwilligers staat nu al vast dat de speeldagen voor de jeugd in Axel, die van dinsdag 20 tot en met vrijdag 23 augustus worden gehouden, niet uit de verf zullen komen". Voor alle duidelijk heid: het bericht slaat hoofdzakelijk op de kern Axel zelf. "Want", zegt welzijnsambtenaar Ab de Feijter, "in tegenstelling tot Axel is de speelweek in de kernen Koewacht en Zuiddorpe wel groot van opzet. Maar daar zit dan ook een enthousiaste groep mensen, die dat vrijwilligerswerk al jaren doet...". In zijn dagelijks werk heeft De Feijter met de regelmaat van de klok te maken met de organisatie van vrijlli- gersactiviteiten' in het kader van het sociaal-cultureel werk. Ruim driejaar doet hij dat werk nu en hij is er inmiddels aan gewend geraakt dat vrijwilligers slechts moeizaam zijn te vinden. Zegt: "Wij proberen om aller lei manieren mensen te benaderen. Via oproepen in de kranten bij voor beeld, via de gemeentelijke informa tierubriek en via het aanschrijven van verenigingen. Maar de respons is over het algemeen heel matig. En dat is TERNEUZEN De zwem- en polo club 'De Schelde' houdt morgen, woensdag, in samenwerking met de schoolsportcommissie Terneuzen het jaarlijkse waterpolotoernooi voor teams uit het lager onderwijs. Aan het toernooi nemen zeven jongensteams en vier meisjesteams deel. De eerste wedstrijden beginnen om 13.00 uur in het overdekte zwembad De Honte in Terneuzen. De laatste wedstrijden worden om 16.00 uur gespeeld. Alle wedstrijden duren tien minuten. heel jammer omdat er voor een aantal activiteiten toch financiële middelen zijn...". Overigens is het volgens De Feijter bepaald niet zo dat in Axel activitei ten ook daadwerkelijk worden ge schrapt bij gebrek aan vrijwilligers. De welzijnsambtenaar: "Als b en w het belang van een bepaald evene ment inzien, dan wordt een ambte naar gevraagd dat op te starten. Dat is overigens normaal: de gemeente start een activiteit op en trekt zich vervolgens langzamerhand terug tot dat er uiteindelijk alleen nog een financieel lijntje overblijft. Maar wat nu gebeurt is in feite de omgekeerde wereld: de gemeente blijft zich met de AXEL - De voortgang van het werklo- zenproject is het belangrijkste punt op de agenda van de Axelse commis sie voor sociale zaken. Die vergadert donderdag om 15.00 uur in het stad huis. organisatie bemoeien, moet dat ook blijven doen om de voortgang te waar borgen". De Feijter gelooft dat één van de oorzaken waarom mensen worden afgeschrikt vrijwilligerswerk te ver richten is gelegen in het feit dat anderen snel met kritiek klaar staan. Want het spreekwoord 'de beste stuurlui staan aan wal' gaat wat dat betreft nog steeds op. "Niet iedereen kan even goed kritiek verdragen. Daarbij komt trouwens dat mensen in de huidige tijd steeds individualis- tischer worden, het bekende ik-tijd- perk. Verder is er de laatste jaren een toename van ontspanningsmogelijk heden, er is televisie. Kortom, als gevolg van al die factoren krijg je mensen steeds minder snel enthou siast een paar avonden in de week te gaan vergaderen. Gevolg is tevens dat je ook steeds vaker een beroep moet doen op dezelfde mensen. Voor hen is dat op zich geen punt, maar de betrokkenen kunnen uiteindelijk on mogelijk alle taken uitvoeren". In Axel waren er ook de nodige pro blemen met de organisatie van een SAS VAN GENT De financiële commissie van Sas van Gent voelt er niets voor om 18.000 gulden uit te trekken voor het opknappen van een toilet en een halletje op de eerste verdieping van het gemeentehuis aan de Westkade. De drie aanwezige com missieleden L. van Waes (CDA), W. de Roo (Gemeentebelangen Groot Sas), en W. Roskam (PvdA) vonden dit een te grote uitgave. „Negenduizend gulden voor een nieuw toilet plus toebehoren, dat vind ik nog wel reëel", sprak Roskam maandagavond. „Maar negenduizend gulden voor het opknappen van een halletje, daar wil ik dan wel eerst een begroting van zien". Van Waes wilde zelfs nog verder gaan. „Geef daarbij maar eens een overzicht van wat er ons nog allemaal in dit gemeentehuis staat te wachten", zo hield hij com missievoorzitter J. Platschorre voor. „Met de reparatie van het toilet en het halletje wil ik akkoord gaan. Maar algehele renovatie moet afhangen van de kosten. Achttienduizend gulden is te veel". B en w van Sas van Gent kwamen met dit voorstel omdat enige weken gele den wateroverlast ontstond in het gemeentehuis. Door snel ingrijpen kon grote schade worden voorkomen. Maar om dergelijke gevallen tegen te gaan dienen er wel drastische maatre gelen te worden genomen. De commissie kon zich wel vinden in het collegevoorstel om de sportac commodaties in de gemeente te gaan isoleren. De jaarlijkse lasten daarvan bedragen bijna 3,5 duizend gulden, een bedrag dat volledig door het rijk wordt vergoed. Daarvoor vindt spouwmuurisolatie plaats en krijgen de sportzalen optimaliseringsappa- ratuur aangesloten, zodat meer ren dement van de verwarming kan wor den verkregen. Ook adviseerde de financiële commis sie positief over de verkoop van een stuk grond aan het Schulpenpad. Voor tienduizend gulden mag de CSM in een doodlopende straat de straat bedekking en de riolering overnemen. Winkelcentrum 'Trefpunt' Vismarkt, Hulst tel. (011401-15659 Zondags geopend van 14 tot 18 uur. Dinsdags gesloten. Meerminnestraat 1, Sluis, tel. (01178) 1522. Zondags geopend. V00RjA ARS0Pr TERNEUZEN - De openbare school voor moeilijk lerende kinderen Jacob Cats in Terneuzen houdt vrijdag op het schoolplein een grote rommel markt. De helft van de opbrengst is bestemd voor de actie 'Zeeland helpt Nepal'. De rommelmarkt begint om 14.00 uur en duurt tot ongeveer 20.00 uur. Van de opbrengst wordt voorts vijftig procent besteed aan de aankoop van audio-visuele apparatuur voor de school. Om 19.00 uur is er een verko ping bij opbod. Verder staan er op het programma diverse spelletjes, waar onder sjoelen, koppen gooien en een fotoquiz over de streek. AARDENBURG - De Hondenhou- dersclub Aardenburg (HCA) begint zondag 30 juni met een nieuwe cursus gedrag- en gehoorzaamheidstraining. Belangstellenden kunnen inlichtin gen krijgen bij H. Rijk in Aardenburg. De cursus begint om 9.30 uur. jongerendag in het kader van jeugdjaar. Aanvankelijk werden i plaatselijke verenigingen uitgenodi aan de samenstelling van een gramma mee te werken. Maar animo bleek niet erg groot: pas lange en moeizame vergadering kon een werkgroep Jongerendag A: worden ingesteld. En dan nog daarin slechts twee verenigingen tegenwoordigd. Overigens: de jon; rendag gaat zaterdag 29 juni wel do Ook op andere fronten zijn er nu lijkheden. De werkgroep Culturi Contact Axel (CCA) bij voorbeeld, in de loop der jaren alleen mi uitgedund. De Feijter: "De vera woordelijkheid ligt te veel bij amb naren. Wij zouden graag zien dat zo'n werkgroep meer zelfstand groeperingen zouden zitten. Maarb zelfde gebeurt in wezen bij de werkgroep sportieve recreatie; daar zijn alleen maar mensen afgei len. En de werkgroep speelweek is de kern Axel helemaal uiteenget len. Enkele verenigingen organisei nog wel wat, maar de speelweek i vroeger met spelletjes en creativit is niet meer". Volgens ingewijden in de wereld het vrijwilligerswerk zijn de Axe voorbeelden ook van toepassing andere gemeenten. De belangstel! van vooral jongeren zich belangeli voor activiteiten in te zetten neemt In dat kader is het wellicht opmei lijk dat in Axel het plaatselijke stre museum wèl volledig op vrijwillig draait. Ab de Feijter: "En dat gaati goed en het is een bewijs dat het kan. Maar in het museum weri vooral oudere mensen, zodat je wellicht kunt afvragen of er te zij tijd anderen voor opvolging zul klaar staan". Voor de welzijnsambtenaar is I gebrek aan vrijwilligers dan ooki zozeer een verwijt als veel meen teleurstelling. "Maar", stelt hij vi "zolang er geld is, zullen vrijwi gersactiviteiten ongetwijfeld bliji bestaan. Want een gemeente zal no zeggen: dan stoppen we er maarn Wel zal de organisatie moeizai worden zonder vrijwilligers...". HULST Het Vormingswerk J Volwassenen (VJV) krijgt bijna 3 gulden subsidie voor het opzei van educatieve cursussen voor cu rele minderheden. De mensen die i deze scholingsactiviteiten gaan d nemen moeten wel ouder zijn dertig jaar en wonen in de gemee Hulst. Vorig jaar had het VJV al bij gemeenten Hulst en Hontenisse geklopt voor subsidie. Toen steldi raad van Hulst een bedrag van 1 gulden beschikbaar. Het afgelo jaar is echter gebleken dat het het VJV geraamde bedrag te laa uitgevallen, vandaar dat het coll van b en w gemeend heeft het bed te moeten optrekken tot een 3600 gulden. De subsidie-kwe komt donderdag aan de orde tijc de raadsvergadering. De leden van de raad buigen verder over een wijziging in het stemmingsplan Buitengebied, chemie-gigant Dow Chemical Ne land bv wil namelijk op het grom bied van de gemeente Hulst een c pressorstation bouwen aan de Vi tijnestraat. Het perceel grond wai dit station moet worden geboi heeft een landbouwbestemming. raadsvergadering in het Hulster s huis begint om 19.00 uur. CLINGE Vrijdag vierde mevr T. Verstraten-Jansen uit Clinge 1 zilveren onderwijsjubileum. Voo kinderen van de Clingse la school was er deze dag een feesti programma. 's Avonds werd in de gemeensch ruimte van de school een reef gehouden. Veel oud-leerlingen en collega's van de jubilerende onde zeres brachten hun gelukwensen! Namens het bestuur van de Kath ke Onderwijs Stichting Clinge s voorzitter K. Kerckhaert. Namem onderwijzend personeel voerde i nemend schoolleider R. Verhelst woord. Na het officiële gedeelte bi ten nog velen gelukwensen over de jubilerende onderwijzeres. Mercuriusstr. 2, Sluiskil. 01157-1303/1203 na 17.00 uur. - Stalen kantelgaragedeuren - Stalen looppoortjes met stalen kozijnen - de bekende super-fire open haarden - 2 partijtjes 1e soort dakpannen - gresbuizen en hulpstukken - asbest hulpstukken - verglaasde handvorm gevelstrippen - verglaasde stenen - 1 partij isolerende binnenmuurstenen - 1 partij pallets - 1 partij plankjes ma. t/m vrij.: 7.30 uur tot 12.00 uur 13.00 uur tot 16.30 uur zaterdag 29 juni en zaterdag 6 juli van 9 tot 12 uur. I

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 22