Uitbreiding kamerverhuur in Vlissingse J. M. Kemperstraat Concert tussen ^l:?1 WA' twee werelden L.V|z Bouwperikelen spelen Zeeuwse veren parten agenda Programma dinsdag 'VV ZIET AF VAN CENTRALE VER WARMING H. Heere exposeert in gemeentehuis van Mariekerke larmsen/Lexmond linnen zeilrace Jip Veerse Meer Rommelmarkt bij school Terneuzen MAISONNETTES OPNIEUW VERBOUWD Kandidaat Ervaringen marktberichten NCVB Domburg hield laatste vergadering van het seizoen Natuurwandelingen rond Westhove en Fort Rammekens LSDAG 25 JUNI 1985 enovatieplan fiatwoningen an President Rooseveltlaan l'LISSINGEN - De Vereniging tot Verbetering van de Volkshuisvesting in Vlissingen en Imgeving (VVV) wil volgend jaar 117 flats renoveren aan de President Rooseveltlaan en ]jogeweg in Vlissingen. Daarbij wordt gedacht aan een andere indeling, waardoor de nogelijkheid voor een badgelegenheid ontstaat en het aanbrengen van isolatie. In |egenstelling tot eerdere plannen wordt voorgesteld geen centrale verwarming aan te leggen. e bewoners worden hierover geïnfor- leerd tijdens een bijeenkomst die anavond - dinsdag - wordt gehouden 't Anker aan de Bonedijkestraat. ie aanvang is 19.30 uur. ie woningbouwvereniging wil nu af- van centrale verwarming, omdat lit een enquête onder de bewoners is lien IrNEMUIDEN „Van windkracht 6 Jot windstil: ideaal weer voor de Jchte zeilers", zo schetste de organi- latie van 'Een rondje Veerse Meer' de Jmstandigheden waaronder zondag lp het Veerse Meer een catamaran- ledstrijd werd gehouden. Aan deze Jeilwedstrijd, die door 'De Paarde- Jreek' was georganiseerd, namen 34 latamarans deel. Bezien dit aantal en het enthousias te bij de deelnemers heeft de organi- jatie besloten van deze catamaran- ledstrijd een jaarlijks evenement te laken. Dat de bemanningen van de lummers één en twee (allen instruc- lurs van het surf- en catamarancen- Irum Veerse Meer) elkaar nauwelijks lts toegaven blijkt uit het verschil in lunten, namelijk 0,54, wat neerkomt i één minuut tijdsverschil over een btale vaartijd van ongeveer drie uur. lie wisselbeker ging naar het surf- en latamarancentrum. Twee deelnemers lerden na protest gediskwalificeerd Jegens het verkeerd ronden van een loei. Ie uitslagen: 1 Harmsen/Lexmond, ■nndle-16; 2 Krijger/Schouten, prind- J 18; 3 Koopmans/Van Lochem, hy- (ra-18. gebleken dat velen daar geen prijs op stellen. De animo voor de renovatie is op zich wel erg groot. Volgens de huidige wettelijke regelingen kunnen deze flatwoningen voor maximaal 30.000 gulden per woning worden ver nieuwd, hetgeen een huurverhoging betekent van 65 gulden per maand. Het renovatieplan moet voor 1 okto ber zijn ingediend, zodat de werk zaamheden begin 1986 kunnen begin nen. De woningbouwvereniging wil voor juli 1986 ook het renovatieplan gereed hebben voor de 137 vooroorlogse wo ningen in Tuindorp. De resultaten van een enquête onder de bewoners worden nu nog verzameld, maar de eerste symptomen wijzen volgens di recteur J. Te vel op een grote bereid heid om daaraan medewerking te verlenen. Deze woningen kunnen ove rigens voor maximaal 60.000 gulden per stuk worden verbouwd. De VVV heeft bovendien een onder houdsplan voorgelegd aan de bewo ners van 53 eengezinswoningen aan de Hudsonstraat en omgeving in Oost-Souburg. Alle kozijnen, ramen en deuren worden vernieuwd, evenals de dakgoten. Ook is een plan voorge legd om de woningen te isoleren door middel van speciaal glas in de woon kamer, isolatieplaten onder de dak pannen en het vullen van de spouw. De uitvoering van dit renovatie- en isolatieplan vindt plaats van medio augustus tot eind december van dit jaar. De VVV wil verder dit jaar nog 22 woningen isoleren aan de Beatrix- laan/Jozef Israëlslaan, maar het plan daarvoor moet nog aan de bewoners worden voorgelegd. De Vlissingse woningbouwvereni ging Basco heeft inmiddels de eerste s flats aan de Vlissingse President Rooseveltlaan worden gerenoveerd. JlIDDELBURG - Molenwater, 9.30-17 lur: Miniatuur Walcheren; kloveniersdoelen. Festival Nieuwe Jluziek: v.a. 16 uur: Workshop geïm- Jroviseerde muziek o.l.v. Mengelberg; 130 uur: Motobs en Encore Plus Irande, nieuwe groepen van Han luhrs; lieuwe Kerk. 20 uur: orgelconcert Toor Kees van Eersel; loncert- en Gehoorzaal, 20 uur: con- Jrt door het V.U.-orkest m.m.v. Peter (runt (viool). Iergen op zoom - Roxy i. 20 uur: lossession; loxy II, 20 uur: Purple rain, 12 jr.; (inem'Actueel I, 20 uur: Amadeus, 1.1. [inem'Actueel II, 20 uur: Falling in Jive, a.l.; (inem'Actueel III, 20 uur: The killing lelds, 16 jr.; loes - Grand, 20 uur: The killing Jelds, 16 jr.; |l'LST - De Koning van Engeland, uur: Amadeus, a.l.; 20 uur: Beverly (ills cop.; 20 uur: Ontwakende ver- Jngens, 16 jr.; 20 uur: Een zuidelijk lippertje, 18 jr.; 1IDDELBURG - Meccano, 20.30 uur: [et experiment in de Nederlandse lm. 16 jr.; Ilectro (Bibliotheek), 20.30 uur: Le «'nier métro, 16 jr.; [OSTBURG - Ledel, 20 uur: Woman i play, 18 jr.; [ERNEUZEN - Luxor, 20 uur: Ama- jeus, a.l.; 20 uur: Soldiers tory, a.l.; [USSINGEN - Alhambra I, 20 uur: |he Cotton Club, 12 jr.; Jihambra II, 20 uur: Dune, a.l.; Tentoonstellingen INT-ANNALAND - Museum 'De ieestoof15-17 uur: 'Bezet, bevrijd' xlemvondsten; XEL - Streekmuseum, 13.30-17 uur: erken Victor Dolphijn (t/m 6/7). indergalerij, Slijkdreef 11A, 10-18 )r: tekeningen van Fiep Westen- )rp; ERGEN OP ZOOM - Markiezenhof. 7 uur: 'Kermis in het Markiezen- )f II' werken van Marinus Schip- ir; ichting Etcetera: Schilderen van ans Hazenbroek (t/m 22/7). L'RGH-HAAMSTEDE - De Bewaer- hole', 13.30-16.30 uur: werken Miep i Goederen en Marian van Puyvelde. REISCHOR - Landbouwmuseum, 30-16.30 uur: Modem en antiek Jntkloswerk (t/m 31/8). OES - Galerie Mat, 13-18 uur: erken div. kunstenaars; sleutel uitgereikt van de nieuwe wo ningen aan de Vlissingsestraat en Verlengde Kanaalstraat. Het com plex wordt volgende week maandag officieel opgeleverd. Voor alle woningen is al een huurder gevonden. De achttien woningen zijn MELISKERKE - Voor het vierde achtereenvolgende jaar wordt in de raadszaal van het Mariekerkse ge meentehuis een expositie gehouden. Ditmaal met tien olieverfschilderij en en zes aquarellen, gemaakt door de schilder Hans Heeren (59) uit Aagtekerke. Het gaat om landschap pen, stadsgezichten, en afbeeldingen van Zeeuwse getijdehavens en boeien. De burgemeester van Mariekerke, mr B. J. van Putten, houdt maandag 1 juli om half acht een openingstoe spraakje en de tentoonstelling is van dinsdag 2 juli tot en met dinsdag 23 augustus geopend voor het publiek. Hans Heeren werd geboren in Middel burg. De laatste dertien jaar was hij docent schilderen en tekenen aan de Academie voor Beeldende Kunsten in Groningen. Hij woont sinds vorig jaar in Aagte kerke en bestempelt deze tentoonstel ling als een kennismakingsexpositie met de bevolking van de gemeente Mariekerke. De werkstukken die geëxposeerd worden maakte Heeren in de afgelopen tien jaar. Enkele ervan zijn te koop. De openingstijden van de tentoonstelling zijn dagelijks van 9.00 tot 17.00 uur. TERNEUZEN - De openbare school voor moeilijk lerende kinderen Jacob Cats in Terneuzen houdt vrijdag op hef schoolplein een grote rommel markt. De helft van de opbrengst is bestemd voor de actie 'Zeeland helpt Nepal'. De rommelmarkt begint om 14.00 uur en duurt tot ongeveer 20.00 uur. gebouwd in twee bouwlagen boven de onderbouw van winkel (supermarkt) en bergingen. Zij hebben twee slaap kamers en individueel gestookte cen trale verwarmingsinstallaties. De wo ningen zijn extra geïsoleerd en ook aan de geluidsisolatie is ruime aan dacht besteed. De huur varieert van 405 tot 459 gulden per maand, exclu sief 29 gulden service-kosten. De woningen zijn gebouwd door de Walcherse Bouw Unie en ontworpen door de architectenbureaus Van Riemsdijk en Jobse. Voor november is volgens Basco het grootonderhoud gereed aan de 196 flatwoningen en eengezinswoningen aan de Troelstraweg, dat kan worden uitgevoerd met financiële steun van het rijk in de vorm van de terugploeg- regeling 1984. Voor de woningbouw vereniging bleef nog een investering over van een miljoen gulden. Vanaf mei heeft Basco de nieuwe woningen in de verhuur die zijn gerea liseerd in Beursstraat 3, 5 en 7 en Bellamypark 1 door het aannemers bedrijf Christiaansen bv uit Vlissin gen. Deze woningen hadden eigenlijk al in februari opgeleverd moeten zijn. Het werk is volgens directeur A. Raas van Basco echter enigszins uitgelopen als gevolg van de slechte weersom standigheden afgelopen winter. De dertigjarige vrijgezel Jos de Kort met oefenpop in de sjees. HENGSTDIJK De vrijgezel Jos de Kort is maandagavond op een versierde sjees door zijn dorp Hengstdijk rondgereden. Jos werd dertig jaar. Reden voor het carnavalscomité 'Hengstdijk' hem naar oude Zeeuws-Vlaamse traditie de sleutel van de ossewei aan te bieden. Die sleutel kreeg hij van voorzitter Theo Hermans van het carnavalsco mité voordat hij in de sjees met de gebruikelijke oefenpop werd gezet. „Ik wist wel dat er iets op til was, maar niet precies wat", aldus de jarige. De rit door het dorp, die werd gadegeslagen door vele dorpelingen, eindigde in café 't Jagershuis, waar honderden vrienden, kennissen en dorpsbewo ners hem kwamen feliciteren. VLISSINGEN Woningbouwvereni ging Basco verwacht voor het begin van het nieuwe studiejaar in augus tus, klaar te zijn met de verbouwing van vijf maisonnettes aan de J. M. Kemperstraat in Vlissingen. De wo ningen worden geschikt gemaakt voor kamergewijze verhuur aan stu denten. De verbouwing levert vijf tien zelfstandige kamers op en is een uitbreiding van een project dat 'Bas co' vorig jaar begon. Toen werden twaalf maisonnettewoningen in de Kemperstraat verbouwd tot 36 zelf standige kamers. De woningbouwvereniging heeft goe de ervaringen met de verhuur aan de 36 huidige kamerbewoners. „Gezien de positieve reacties waarmee de ka mergewijze verhuur is ontvangen en de nog steeds bestaande vraag naar kamers, hebben wij besloten opnieuw vijf maisonnettewoningen te verbou wen," vertelt A. Raas, directeur van Basco. De totale kosten van de ver bouwing bedragen 140.000 gulden. In elke maisonnette worden drie af zonderlijke kamers gebouw met ver schillende huurprijzen. Deze variëren van 215 gulden tot 255 gulden en zijn inclusief servicekosten, water, electra en stookkosten. De duurste kamer heeft twee vertrekken. Alle kamers zijn voorzien van centrale verwarming en worden opgeleverd met vloerbe dekking. De kamerbewoners op één adres maken gemeenschappelijk ge bruik van keuken, douche en toilet. Ook de kamerbewoners zelf zijn zeer tevreden. Karin Verstraeten één van de bewoners en studente aan de HEINKENSZANI) - De Stenge. 13.30- 17 uur: Energietentoonstelling 'Tegen de stroom in' (t/m 28/6). HOOGELANDE - Kapel van St. Maarten, 10-18 uur: Werken Marten Molema (t/m 7/7). HULST - Streekmuseum, 14-17 uur: 'Maten en gewichten'; Burgerzaal stadhuis, 9-12 en 13-17 uur: 'Middeleeuwse vloeren in con frontatie met schilderijen van Vlaam se primitieven'. KATS - Galerie Zwaluwenhof, 14-18 uur; werken van Piet van 't Hage- land; MIDDELBURG - Zeeuws Museum, 10-17 uur: Eigen collectie schilderijen (voorlopig); Balans 17, 12-17 uur: grafiek van Bob Klaassen en Peer van Meer (t/m 29/6); Kunstuitleen (Kuiperspoort 22), 13.30- 17 uur: pastels van Theo Leydekkers (t/m 13/7); OOSTKAPELLE - Zeeus Museum, Natuurhistorie, 10-17 uur: 'Fossiele schelpen zoeken.... en vinden in Zee land'; TERNEUZEN - Hal Stadhuis, 8.30-12 en 13-16.30 uur: etsen van Hans Lüc- ken (t/m 5/7); Museum. 10-12 en 14-17 uur: 'Jazz in beeld' (t/m 29/6); VEERE - Grote Kerk, 10-17 uur: 'Cul tuur en recreatie in de Delta'; De Schotse Huizen, 10-17 uur: Werken Henk Kooger (t/m 13/7) en Johanna Minderhoud (28/9); VLISSINGEN - Stedelijk Museum, 10-12.30 en 13.30-17 uur: 'Schepen in nood'; Reptielenzoo Iguana, 10-12.30 en 14- 17.30 uur: expositie levende reptielen, amfibieën en insekten; Dansschool de Jong, 11-18 uur: Gra fiek; Gevangentoren, 11-22 uur: 'Peuzelen en nippen' kleuretsen van Leatitia de Haas (t/m 30/6); IJZENDIJKE - Museum, 10-12 en 13.30-17 uur: 'Het waterschap over de grenzen heen'; ZIERIKZEE - Sint Lievens Monster toren, 11-17 uur: werken Corrie Paan akker (t/m 14/7). Hulpcentra Noord- en Midden-Zeeland Goes, tel 01100-14444 (ook voor milieuklachten). Zeeuwsch-Vlaanderen Alarmnummei 01150-12200 (brandweer en ambulance). SOS Telefonische Hulpdienst Zeeland, tel. 01180-15551, dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood, tel. 01180-36251, van 10.00-24.00 uur weekends van 20.00-24.00 uur. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 01184-14645, dag en nacht bereikbaar. Stichting 'Vrouwen bellen vrouwen', tel. 01100-32233. Kinder- en Jeugdtelefoon Zeeland, tel. 01180-38080, dag. van 16-20 uur. MIDDELBURG, KLOVENIERSDOELEN Xenakis-Ensemble onder leiding van Huub Kersten, in werken van Grieks- ranse componisten: Iannis Xenakis Ik- hoor 11978) voor drie strijkers: Palimp sest voor blazers en strijkers en slagwerk 11979). Nicos Cornellios 'Stehen'. blazers, strijkers en piano (1983) en Micaek Tra vlos 'Seven Happenings' (1976), voor strijkers, slagwerk, blazers. Nikos Skal- kottas: derde pianoconcert (1939). pre mière met Geoffrey Douglas Madge als solist. Geef die man een biertje", riep dirigent Huub Kersten van 6ét Xenakis-ensemble maandag avond laat in het Centrum voor Nieuwe Muziek, de handen op de schouders van pianist Geoffrey Madge. „Hij is er aan toe". Madge was er niet alleen aan toe, z'n biertje was buitengewoon verdiend; hij had net met een overrompelende pia- nistiek, het festival-'85 een merk waardige wereldpremière bezorgd door de vertolking van Skalkottas derde pianoconcert: het langzame, elegische middeldeel was weliswaar meermalen al gespeeld, en het héle concert had ook al eerder geklon ken, maar dan in de uitvoering van drie pianisten - één voor elk deel. MIDDELBURG - Het festival-pro gramma Nieuwe Muziek voor van daag - dinsdag - omvat twee activi teiten. 16 -19 uur; eerste dag van een serie van vijf, met een workshop geïm proviseerde muziek in de Klove niersdoelen. Leiding: Misha Men gelberg. De workshop 'loopt' ook woensdag, donderdag, vrijdag en zaterdag en is toegankelijk voor gevorderde en amateurmusici, welk instrument ze ook bespelen. 22.30 uur: Visueel concert door Mo tobs, ex-leden van de groep Nine Tobs in Gigi The Gazstation. Met: Evelyn Wohl (piano), Han Buhrs (zang en gitaar), Raymund van San ten (riet en toetsen), Robert van Bolderen (snaren, percussie). Ro nald Klekamp (gast-zanger). Beel dende vormgeving Marjan Verkerk. Voorts: concert 'Encore plus Gran de' In de Vleeshal verder de buizenin stallatie 'Sound and Image' van Relly Tario-en Jacoba Bedaux, en in het centrum Nieuwe Muziek Klo veniersdoelen de installatie 'Eclips' (beeld en geluid naar aanleiding van een reis naar Nieuw Guinea) van Willem Buijs en de computer sculptuur Trimpin en Van Maanen. Die informatie konden de bezoekers opdoen uit de mond van de secreta ris en aanstaand voorzitter van de Griekse Skalkottis-vereninging, G. Papaioannou. Hij leidde het concert in en schetste daarbij de plaats van Skalkottis: leerling in de jaren twin tig en begin dertig van Schönberg, nét als zijn leraar uitgeweken toen Hitier bewind over Duitsland begon te voeren, terug in Griekenland zó gereserveerd bejegend, dat-ie zich terugtrok en„zich als een kluize naar opsloot". Zijn muziek dijdde geleidelijk aan uit: z'n eerste werken zijn kleinschalig, in bezet ting en omvang, latere composities vergen vijftig minuten (zoals het derde pianoconcert, voor een bege leidend orkest van tien blazers en vier slagwerkers) en zijn tweede symfonische suite, die, in bezetting en tijd, Mahleriaanse proporties aanneemt; ze duurt anderhalf uur. Madge en het Xenakis-ensemble maakten maandagavond hoor baar, dat Skalkottis weliswaar leer ling, maar geen dociel navolger van Schönberg was. Het werk dateert van 1939 en er zijn, in de mondelin ge en de schriftelijke programma toelichting bij het lopende festival voor de plaatsbepaling van Skal kottis verschillende componisten aangeduid: Busoni werd genoemd, Schönberg, Skriabin, en er werd gewezen op Strawinsky-invloeden. Dat lijkt, op zich, een veeg teken: het zou er op kunnen wijzen, dat zijn muziek niet „op eigen kracht" te duiden is. Maar een vergelijking, het in perspectief plaatsen van een werk als het pianoconcert, bijna een halve eeuw na voltooiing, is bijna onvermijdelijk: de muziek duikt plotseling op, terwijl het blikveld in de tussentijd al zo verruimd is. Merkwaardig alleen vind ik. dat bij die vergelijking met anderen de naam Bartók niet is gevallen: de behandeling van de blazers doet onmiskenbaar denken aan wat Bar tók in zijn beide eerste pianoconcer ten - en daarvan vooral het tweede - deed. De percussie-achtige trekken in de solo-partij noden evenzeer tot die parallel. Al zet Skalokottis de blazers wel vaker lyrischer in. Een concert derhalve 'tussen twee we relden'. dat de moeite van de lange zit overigens waard is: een vief, ondernemend eerste deel, een elegi sche middenperiode, waarvoor toe- lichter Papaioannou de aanduidin gen 'smartelijk' en 'bitter' gebruikte - kwalificaties, die ik nog meer op zijn plaats vind voor de duister- frenetieke finale. De aandacht, die naar Skalkottis uitging, dreigde maandagavond het 'voorprogramma' in de zeer redelijk bezette Kloveniersdoelen te overschaduwen. Maar het elan waarmee Madge en het Xenakis- ensemble zich voor deze Griek in zetten, was voor de pauze ook een kenmerk bij vier andere werken. Daar bleek, wat mij betreft, de 'Seven Happenings' van Travlos de aangenaamste verrassing: een werk, dat zich - veel meer dan dat van Cornilios - wist te ontdoen van Xenakis-invloeden: bedachtzame, subtiele klanken, kleurrijk over de instrumentale groepen verdeeld. Evenwichtige ook dan in de muziek van Cornilios, waar de blazers de strijkertjes en soms zelfs pianiste Takahashi overspeelden - al kan dat ook aan een onvoldoende dose ring door dirigent Kersten hebben gelegen: enige onbalans deed zich ook voor in Xenakis Palimpsest. Kees Cijsouw Geoffrey Madge HEAO in Vlissingen: „De voorzienin gen in het huis zijn goed. Er zijn bijvoorbeeld in totaal drie wastafels in dit huis, zodat iedere bewoner een eigen wastafel heeft." Boven Karin Verstraeten wonen drie studenten van de Zeevaartschool. Eén van hen heeft zojuist eindexa men gedaan en trekt binnenkort uit zijn kamer. De twee overige bewo ners hebben echter al een nieüwe kandidaat die zij willen voordragen bij de woningbouwvereniging, voor de vrijkomende kamer. De toewij zing van de kamers en de samenstel ling van de bewoners op één adres vindt namelijk in overleg plaats tus sen 'Basco' en de (aanstaande) kamer bewoners. Hoewel er volgens de heer Raas vol doende belangstelling is voor kamer bewoning in Vlissingen, zijn er nog geen aanmeldingen voor de nieuwe serie kamers aan de Kemperstraat die half augustus opgeleverd worden. Di recteur Raas: „Ik verwacht dat de meeste aanmeldingen pas in augustus komen, vlak voordat het nieuwe schooljaar begint." DOMBURG De afdeling Domburg van de NCVB hield de laatste verga dering van hetseizoen onder leiding van de presidente mevrouw D. La- bruyère-Bastiaanse. Het betrof een huishoudelijke vergadering waarin onder meer de jaarstukken werden behandeld. Mevrouw L. van Damme- le Feber hield een lezing over haar werk als huisleidster in het Tehuis voor Militairen. Verder was er een pakjes verkoop ten bate van een pro ject in Haïti en vertoonde mevrouw G. Maranus-de Witte dia's over het jaar lijkse uitstapje van de afdeling. AARDAPPELTERMIJNMARKT AM STERDAM AMSTERDAM - In Bintje 50mm werden 10 contracten verhandeld voor levering no vember bij een prijs van 23.60 tot 23,50 per 100 kg en voor levering april 115 contracten tegen 28,80 tot 29,00. De stemming was kalm voor november en prijshoudend voor april. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM - Con sumptie-aardappelen, los verladen af be drijf, in gulden per 100 kg, exclusief btw: Klei-aardappelen: bintje 35-50mm 12,00- 13,00. bintje 35-55mm 14,00-15,00, bintje 50mm opwaarts (frites) 27,00-28,50. Voer- aardappelen 6,50-8,00. Stemming: vast. Centr. Tuinb.veil. Zeeland te kapelle 24-6-'85 Rode bessen per doos IA 85-1.30; ffambo- zenper doos 13.30-3.60; aardbeien per doos I 90; aardbeien per kg II 3.20-5.50; tomaten IA 13.10-13.30, IB 14.30; aardappelen 196-97, kriel 97-1.00. Groente: princ. bonen 5.10, uien per kg 85. bloemkool 1.30-3.00, snijbo nen 2.40-5.10, kroten 37. Aardappelterm ijnmarkt Datum 24 juni, bintje 35/50 mm opw.: april, laten -, bieden -, slot 20.50. Stemming april: kalm. Openstaande posities april: onveran derd 67. Aardappeltermijnmarkt Datum 29 juni, bintje 50 mm opw.: april, laten 29.00, bieden 28.90, slot 28.90; novem ber: laten 23.50, bieden 23.00, slot 23.50. Stemming april: prijshoudend; november: kalm. Openstaande posities: april: plus 61 is gew. 3500; november: plus 5 is geworden 310. Omzet: nov. t.w.: 1 x 23.50; 1 x 23.60; 5 x 23.50; 3 x 23.50; apr. t.w.: 10 x 28.90; 10 x 28.80; 35 x 28.90; 8 x 28.80; 23 x 28.90; 24 x 21.00; 5 x 28.90. Dag: april 115, november: Prijzen groenteveiling Barendrecht, 24 ju ni Aardappelen bintjes 20-27, eigenheimers 5, irenes 5-12, vroege aardappelen doré groot 58-95, poters 40-52, kriel 66-1.12, krulandij- vie 1.48, asperges 4.90-13.90, bonenkruid 97-1.31, bospeen 1.00-1.43, champignons 1.00-1.30, courgettes 43-94. doperwten 1.50- 2.60, koolrabi 33-34, groene kool 75, witte kool 81, gele kool 1.18, boskroten 27-62, oesterzwammen 1.20, peterselie 9-38. poste lein 1.18-2.46, prei 3.80-4.90. peulen 8.60- 12.60, rabarber 45-70, selderij 7-23, snijbo nen 5.30-6.90. sperciebonen 5.30-6.30, spin- zie 34-1.68, spitskool 46-84, tuinbonen 95- 1.41, uien grof 24-27, middel 27-29, met lof 61-88, bosuien 8-40, waspeen 1.17-1.33, win terpeen 3 1.01-1.50, witlof kort 1 6.60-7.50, 3 1.50-3.60; zacht fruit aardbeien pk 3.80-5.70, pruimen pk 9.00, rode bessen pd 1.60-2.30. COÖPERATIEVE TUINBOUWVEILING 'WALCHEREN' B.A. TE MIDDELBURG VAN MAANDAG 24 JUNI 1985. Aardappelen: bintjes bo. 29-33, gr. 15-16, dr. -, kr. -; vroege aardappelen gr. 105-129. dr. 95-125, kr. 107-149. Tomaten A I 209-230, B I 228-231, Cl 194-201, CC I 141-142. Paprika rood I 65/- 498-500, groen I 60 65 281-287, 65/- 335-361; aardbeien doos I 114-128, II 65-65. Groenten: andijvie I 44-70, II 24-36; poste lein 159-180; sla I 38/- 14-17, 40/- 25-29. B I 26/-14-16, II 40/- 13-14; Chinese kool II12-25; spitskool I 24-41; bloemkool 6 I 280-303, 6 II 201-252, 8 II 194-242, 10 II 154-156; spinazie II 83-108; knolvenkel 250-251; rabarber 17- 37; uien gr. 84-131, dr. 64-65. Komkommers: I 36/41 36-58, 41/51 47-58, 51/61 60-63, 61/76 58-72, 76/91 75-76, kg. 50-65; kassnijbonen I 526-627, II 422-423, krom 302-400; princesse- bonen I 550-660; kasprei 426-434; boskroten I 48-66, II 41-49; bosselderij 21-36; Ijsbergs la 49-56; bosuien I 41-66, II 26-35; tuinbonen 135-136. RITTHEM/DOMBURG Staatsbos beheer stelt ook deze zomer het Fort Rammekens bij Ritthem open voor bezoekers. Tevens verzorgt de werk groep Natuur- en Milieueducatie Walcheren natuurwandelingen in het gebied Rammekenshoek en in het natuurreservaat Westhove in Dom burg, onder leiding van gidsen. Fort Rammekens in Ritthem is van af dinsdag 2 juli tot en met 7 augustus te bezichtigen, elke dinsdag- en woens dagmiddag van 13 tot 17 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de VVV Vlissin gen en bij de poort van het fort. De natuurwandelingen zijn elke dinsdag avond (om 19.30 uu) in dezelfde perio de. De natuurwandelingen rond kasteel Westhove zijn elke woensdagavond, vanaf 19.30 uur, in de periode woens dag 3 juli tot en met 28 augustus. Vertrekpunt: Zeeuws Museum voor Natuurhistorie, Duinvlietweg 6 Oost- kapelle. VLISSINGEN - Het aantal vervoerde passagiers en auto's op de veerpon ten van de Provinciale Stoomboot diensten in Zeeland (PSD) is in de eerste vier maanden van dit jaar drastisch afgenomen ten opzichte van dezelfde periode in 1984 en 1983. Dit is ongetwijfeld geheel toe te schrijven aan de ongemakken op de oversteek tussen Vlissingen en Bres- kens, want alleen van dit traject werd tot en met april minder gebruik gemaakt. Tussen Kruiningen en Perkpolder werden juist meer auto's en passagiers vervoerd dan voor heen. Hetzelfde beeld is ook toepasbaar op de maand april, toen het aantal ver voerde auto's op het veer Vlissingen- Breskens bijna werd gehalveerd in vergelijking tot dezelfde maand van vorig jaar. Hieronder de voornaamste cijfers van de PSD per eind april, met ter vergelijking de gegevens over 1983 en 1984. Aantal vervoerde passagiers: jan. t/m april 1983 1984 1985 Vliss.-Bresk. Kruin.-Perkp. 1.169.186 914.818 1.142.040 913.189 866.898 955.373 2.084.004 Vervoerde auto's: 1983 2.055.229 1984 1.822.271 1985 Vliss.-Bresk. Kruin.-Perkp. 358.504 407.326 362.175 419.544 236.489 455.461 765.830 781.719 691.950 Hieronder volgt nog een overzicht over de maand april alleen: Aantal vervoerde passagiers: 1983 1984 1985 Vliss.-Bresk. Kruin.-Perkp. 366.645 262.019 374.312 260.287 254.581 301.446 628.664 634.599 Vervoerde auto's: 1983 1984 556.027 1985 Vliss.-Bresk. Kruin.-Perkp. 105.329 111.923 112.206 114.121 67.084 135.427 217.252 226.327 202.511

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 13