Zaalvoetbalteam van Nederland heerst in Vlissings toernooi Sam Boersma reed zich leeg in Nieuw dorp NICO KNOL UITBLINKER IN HAL VE FINALE BEKER Hans Cornelis bleef 100 km hardlopen PZC/ sportkrant Limburgia Laatste schakel Opgerold STERRENTEAM MET 6-0 VERSLAGEN Topscorer Verdedigend Uitslagen Sensationeel MAANDAG 24 JUNI 1985 (Door Frits Bakker) WAALWIJK - Hij was bijna de onmiskenbare held van de middag geworden: de 21-jarige doelman Nico Knol. Twee uur lang was zijn optreden zaterdag in het stadion van RKC in Waalwijk een lust voor het oog. De nog altijd miskende belofte van Hoek keepte in de halve finales van de landelijke amateurbeker misschien wel de beste wedstrijden ui zijn nog jonge carrière. Maar uiteindelijk kon ook Nico Knol niet verhinderen dat Hoek in een slopend toernooi ten onder ging. De Zeeuwse tweedeklasser toonde zich minstens zo sterk als de twee Versterking vooraf gevreesde tegenstanders in Waalwijk. Het enige verwijt dat Jan Dooms zijn elftal echter na afloop kon maken was dat er in twee uur voetbal niet werd gescoord. voorgaande wedstrijden. De hangen de spits op links maakte een vermoei de indruk en lijkt nog meer dan Franz van der Pijl aan een lange rust toe. Dat geldt trouwens ook voor Jack Caluwé, die door een slepende blessu re niet meer voluit kan gaan. Daarom viel Hoek na een 0-0 stand m de eerste wedstrijd tegen Limburgia en een 1-0 nederlaag tegen Papen- drecht buiten de prijzen. Vijf minuten voor tijd in de laatste wedstrijd viel de treffer die aan alle verdere illusies een eind maakte. Jan Doorns stelde niet temin na afloop vast: „We hebben veel zelfvertrouwen opgedaan in de laatste weken. Dat is voor Hoek de grootste winst in deze bekercompetitie. Na twee uur zwoegen was de Zeeuws- Vlaamse cupfïghter zaterdag dicht bij een totale uitputting. Het lot was Hoek immers in de halve finale niet al te gunstig gezind. Bij winst in de eerste confrontatie was er weliswaar ook een redelijke kans op de eindzege in het toernooi, maar door de 0-0 score werd er onmiddellijk een aanslag ge pleegd op de conditie, die in de nada gen van het seizoen toch al niet optimaal meer was. Hoek werd door het lot aangewezen om na een kwar tier rust gelijk ook de tweede wed strijd te spelen en dat was kennelijk te veel gevraagd van de gevierde twee deklasser. Jan Doorns waagde zich nog wel aan een alles-of-niets offensief; toen ook tegen Papendrecht de 0-0 stand op het bord bleef staan. Hij wist dat er maar één kans was om voor de twee honderd meegereisde supporters de stunt compleet te maken. De op dracht om op winst te spelen misluk te, omdat ook in die wedstrijd de schutters niet op scherp stonden. In enkele minuten voor het einde moest zelfs ook Nico Knol zich na een schit terend toernooi gewonnen geven. De jonge doelman werd verslagen door Peter Michielse, die van net buiten het strafschopgebied raak schoot. TORHOUT Hans Cornelis uit Groede moest gisteravond toegeven: „Ik ben wel een beetje stijf'. Verbazingwek kend was dat allerminst, want in de nacht van zaterdag op zondag legde hij 100 kilo meter te voet af in 8 uur 16 minuten en 7 seconden. Daar mee eindigde hij van de circa tweeduizend deelnemers als 27e in de zogenaamde Nacht van Vlaanderen, een 100-km- loop in het Belgische Torhout. Hans Cornelis slaagde er tot zijn eigen verbazing in de hon derd kilometer voortdurend harlopend af te leggen: „Ik had gedacht, dat ik na zo'n zeventig kilometer wel moest gaan wandelen, maar ik kon steeds mijn tempo handha ven"; vertelde de atleet uit Groede, die al 14 marathons heeft gelopen met een snelste tijd van 2.48.50 in de Westland- marathon, dit voorjaar. Corne lis neemt ook veel deel aan triathlons. De Griek Janis Kouros, die al tal van superlopen heeft ge wonnen, was in de Nacht van Vlaanderen een klasse apart. Hij legde de 100 km af in 6.25.06 en won daarmee over tuigend: hij had 32 minuten voorsprong op de nummer twee. Van de 2000 deelnemers was ongeveer de helft wande laar en de andere helft hardlo per. gezegd: Nico Knol toonde nog maar eens zijn verbluffende vorm die hij tijdens de afgelopen competitie heeft opgedaan. „Het is onvoorstelbaar hoe snel die jongen is gegroeid", verzeker de Jan Doorns weken geleden al. „Ik heb altijd een klasse-keeper in hem gezien, maar hij had nog te weinig persoonlijkheid. En in dat opzicht is Peter Hamelink: uitblinker als laatste man in de verdediging van Hoek. hij dit jaar enorm vooruit gegaan. Maar dé revelatie van het seizoen bij Hoek is ongetwijfeld laatste man Pe ter Hamelink. Het werd enkele maan den geleden als vanzelfsprekend aan genomen dat er voor het Zeeuws elftal maar één laatste man in aanmerking kon komen: de inmiddels bij Vlissin- gen spelende Johnny Spaans. Ge makshalve gingen de keuzeheren in het Zeeuwse voetbal voorbij aan de ontwikkelingen die Peter Hamelink dit jaar heeft gemaakt. „Hij is van een onschatbare waarde geworden voor het elftal", aldus Jan Doorns. De razendsnelle libero, die spelin zicht en techniek koppelt aan een ijzersterke conditie, was zaterdag de laatste schakel in een hechte verdedi ging. Hij had overigens veel te dan ken aan Jan Meertens (die Wilco Braafhart verving als voorstopper), aan Ko Neels (als stugge mandekker) en aan Jean Pierre Hubregtsen. „Ik heb Braafhart alleen gemist bij hoge voorzetten", vond Jan Doorns. „Voor de rest zat het achteraan potdicht". Dat bleek vooral tegen Limburgia, dat met een tweede plaats in de hoofdklas als de kanshebber bij uit stek was aangekondigd. De Limbur gers liepen zich echter voortdurend vast op de uitstekende verdediging van Hoek en werden bovendien vaak verrast door de verraderlijke coun ters. Bij die tegenaanvallen bediende Hoek zich meestal van twee gangmakers: Franz van der Pijl en Jan Hamelink. De scoringskansen deden zich vooral voor als ook Jan de Block het op zijn heupen kreeg, maar die momenten waren veel spaarzamer dan in de Het werd in Waalwijk ook weer dui delijk dat Hoek voorin aan verster king toe is. De komst van Niek van den Houten opent voor de volgende competitie ongetwijfeld nieuwe per spectieven voor de trainer. Jan Doorns: „We hebben wel veel ge scoord voor de beker, maar het kan nog veel beter. Kijk maar naar de wedstrijd tegen Chaam: we kregen minstens vijf of zes opgelegde kansen om één keer te scoren. En zelfs tegen een ploeg als Limburgia hebben we alle kans gehad om het af te maken. We hadden die wedstrijd gewoon moeten winnen: zo simpel is dat". De Zeeuwse zaterdagclub, die met zijn supporters het stadion van RKC tenminste nog een beetje sfeer gaf, ging inderdaad als een schicht van start. Volkomen onverwacht werd Limburgia achteraan dikwijls feilloos uitgespeeld door opkomende midden velders en door agressieve Guido van Boom. Zo kwam Jan de Block twee keer vrij voor het doel, was Franz van der Pijl dicht bij een verdiende treffer en stond later ook Jos van Mieghem (ingevallen voor de talentvolle Mark van Vugt) een keer ook in ook met de keeper. De hautaine Limburgers werden ver rast door de souplesse die de tegen stander in zijn aanvallen legde, maar hielden de schade beperkt. Er werd ondanks de talloze mogelijkheden niet gescoord en die tekortkoming brak Hoek later in het toernooi op. Door de 1-0 nederlaag tegen Papen drecht werden de Zeeuwen definitief uitgeschakeld en in dit toernooi voor een finaleplaats naar de derde prijs verwezen. Karakteristieken: Hoek-Limburgia 0-0; Hoek-Papendrecht 0-1 (54e minuut Peter Michielse 0-1). Scheidsrechter Lou Eiken hout uit Middelburg. Limburgia-Papen- drecht 2-1. Fattacio 1-0, Winkers 2-0, Bouw 2-1. Eindstand: 1 Limburgia, 2 Papen drecht, 3 Hoek. Die 1-0 winst was voor Papendrecht niet genoeg om ook het toernooi op zijn naam te schrijven. Het was bijna vanzelfsprekend dat Limburgia zich tenslotte als de finalist kon laten huldigen, omdat de hoofdklasser uit Brunssum qua spelopvatting de bes te indruk maakte. „Het is een ploeg met stuk voor stuk technisch begaaf de spelers", moest ook Jan Doorns later concluderen. Maar ondanks al die klasse in het team was Limburgia met name in het duel met Hoek door het oog van de naald gekropen. Met iets meer slagvaardigheid in offen sieve zin hadden de Zeeuwen zelfs moeiteloos de winst voor zich op geëist. Verdedigend was er bij Hoek aanvan kelijk geen doorkomen aan. Het is al Hans Cornelis Topscorer Hans van Leeuwen (links) van het Nederlands zaalvoetbalteam in actie tegen Schinkel Assurantiën, dat met 10-0 zou verliezen. VLISSINGEN Zaalvoetbal is nog altijd een kunst apart. Ook zeer talentvolle veldvoetballers verstaan die kunst niet altijd onmiddellijk. Dat bleek zaterdag nog weer eens tijdens het traditionele en sterk bezette Miro-toernooi in de Vlissingse sporthal Baskensburg. Zo gebeur de het bijvoorbeeld, dat een „Sterrenteam" van professionals in zijn derde wedstrijd van dit toernooi met 6-0 werd afgedroogd door een groepje amateurs. Die amateurs, spelend onder de naam Noëllsport, vormden in feite het Nederlands zaalvoetbalteam. Coach Cees Outermans legde uit: „Bij de voetbalbond gaat men er van uit, dat het nationale zaalvoet balteam geen circusattractie is. En daarom mag dit Nederlandse team eigenlijk niet aan toernooien deel nemen. Nu hebben we er een soort bondsteam van gemaakt onder de naam Noëllsport". Guido Boom, sterk als altijd. Franz van der Pijl passes vanuit het stuwde zijn aanval bij vlagen met gave middenveld. De andere ploegen hebben het wel geweten, dat deze selecte zaalvoet balspelers ook aan het toernooi in Vlissingen deelnamen. Vrijwel alle tegenstanders werden moeiteloos en grote cijfers opgerold. Het pro fessionele Sterrenteam (met onder anderen Edy de Schepper, David Loggie, Frans Bouwman en Silvio Diliberto) moest er dus met 6-0 aan geloven. Sport Stijl Sinke uit Mid delburg werd met 7-0 verslagen. Schinkel Assurantiën was een voortdurende schietschijf: 10-0. Mi- ro capituleerde met 7-2. De Zeeuw se selectie hield de schade nog redelijk beperkt: 4-1. „De geselecteerden voor het Neder lands zaalvoetbalteam zien elkaar ook maar vijf of zes keer per jaar. En dus moesten ze aanvankelijk weer even wennen", zo verklaarde Cees Outermans het feit, dat het in de eerste twee wedstrijden nog niet perfect draaide. Zo kwam de Ver enigde Spaarbank in de eerste wed strijd met een 5-1-nederlaag nog goed weg. Wolter en Dros (met spelers als Stoffel Schipper, Johnny Livramento en Gerard en Rob de Nooijer) deden het helemaal goed door slechts met 2-1 van Noëllsport te verliezen. lands elftal (de profs dus) speelden toen in Lisse een oefenwedstrijd tegen een amateurelftal. Het werd een verrassing, want de amateurs wonnen met 2-1 en het waren Hans van Leeuwen en Mario Faber die de doelpunten voor de amateurs scoorden. Ook de andere geselecteerden voor het Nederlands team scoorden er zaterdag in de Vlissingse sporthal lustig op los: Job Dragtsma uit Koedijk (dicht bij Den Helder) 5 maal, Jerry Farré van Telstar 5 maal, André Tielens uit Den Helder 6 maal en Vic Hermans uit Beek bij Maastricht 4 maal. Cees Outer mans: „De jongens stonden er zelf van te kijken, dat ze vaak met zulke In zeven wedstrijden produceerde de Nederlandse selectie niet min der dan 41 doelpunten. Absolute topscorer was Hans van Leeuwen van de hoofdklasser UVS uit Lei den met 15 treffers. Zijn clubge noot Mario Faber scoorde er zes. Ongeveer twee jaar geleden baarde dit tweetal al opzien. Het Neder- grote cijfers wonnen. Meestal zijn ze volgestopt met opdrachten. Maar ik heb ze aanvallend helemaal vrij laten spelen. Alleen bij balverlies moesten ze een bepaalde opdracht uitvoeren". Bondscoach Evert Theunisse voor het zaalvoetbal zal de ervaringen in de Vlissingse sporthal ongetwij feld doorgeseind krijgen. Maar of Theunisse, die momenteel les geeft aan trainers-in-spé in Amerika, zijn systeem zal wijzigen valt te betwijfelen. Outermans: „Ook in het zaalvoetbal wordt verdedigend gespeeld met veel opdrachten". Ook daar is het voorkomen van een nederlaag belangrijker dan win nen. Voor de geselecteerden was het Vlissingse toernooi dan ook een verademing: ze konden zonder het keurslijf van een bepaald concept rustig op de aanval spelen. En met succes! Het Sterrenteam ging het minder voor de wind. Eerder al hadden Gerrie Muhren (gebroken ribben) en Arie Riedijk (geblesseerd door een auto-ongeluk) het laten afweten. "Tl NIEUWDORP Een stevige bries op de open polderwegen rond Nieuw- dorp was zaterdagmiddag de zwaar ste tegenstander van de liefhebbers en nieuwelingen. Deze Ronde van Nieuwdorp werd daardoor aantrek kelijk, want door de harde wind werden de pelotons uit elkaar gesla gen. Bij de nieuwelingen won Robert van de Vin uit Budel na een solo van ongeveer twintig kilometer. Bij de liefhebbers was Chris van de Berg uit Oud-Gastel de snelste. Aijen de Ridder uit Amemuiden reed bij de nieuwelingen weer een sterke wedstrijd. In een groepje van drie man was hij een sterke achtervolger. Die drie moesten overigens met bijna een minuut achterstand genoegen nemen. De Ridder eindigde tenslotte als eer ste Zeeuw op de derde plaats. Bij de 'liefhebbers werd Nout Wester- beke door een valpartij op achter stand gezet. In een tweede groep sleurde hij samen met Sam Broersma lange tijd op kop om weer in de voorste linie te komen. Het lukte niet. Bij die achtervolging reed Broersma zich zo leeg, dat hij ook uit de tweede groep gelost werd. Nieuwelingen: 1 Robert van de Vin, Budel, 40 km in 1.03.27; 2 R. Jansen, Valkens- waard, 1.04.22; 3 A. de Ridder, Amemuiden; 4 M. den Bakker, Abbebroek; 5 R. Locke- feer, Oudenbosch, 1.05.11; 6 J. Brand, Zoe- termeer; 7 J. Valentijn, St Willebrord; 8 R. Hellemons, Bosschenhoofd; 9 J. Kluijt- mans, Best; 10 H. Letteveer, Nieuwerkerk aan de IJssel; 11 K. Kools, Oudenbosch; 12 J. v.d. Boom, Roosendaal; 13 W. Timmer mans, Hoogerheide; 14 W. Geijs, Kwaden- damme: 15 J. Schroevers, IJzendijke; 16 W. Raas, 's-Heerenhoek. Liefhebbers: 1 Chr. v.d. Berg, Oud-Gastel, 60 km in 1.28.32; 2 J. van Baal, Breda: 3 G. v.d. Made, Moerdijk; 4 P. Sager, 's-Graven- deel: 5 K. Heijstek, Willemstad; 6 Ko Tol- hoek, Yerseke: 7 L. de Jonge, Lewedorp; 8 H. v.d. Oever. Wassenaar; 9 E. Verstraten, Roosendaal; 10 N. van Belzen, Middelburg I.29.43; 11 K. Duijvenvoorden, Noordwij- kerhout; 12 N. Westerbeke, Westkapelle; 13 W. Oosse. Middelburg; 14 D. van Duiven- dijk, Bruinisse; 15 W. Wielhouwer, Som- melsdijk. Chris van de Berg wordt gehuldigd na zijn overwinning bij de liefliebbers. Omdat Edy de Schepper („het is bijna voor honderd procent zeker dat ik voor NAC blijf spelen") niet op tijd kon zijn, speelde het Sterren team in de eerste wedstrijd in de eerste wedstrijd zelfs met maar vier man. Gevolg: een 2-1-nederlaag te gen Sport Stijl Sinke. Daarom werd ook Arthur van Hui zen nog opgetrommeld. Deze ex- Vlissinger belde eerst met zijn werk gever (Cercle Brugge) om toestem ming te krijgen om aan een zaal voetbaltoernooi deel te nemen. Dat lukte. In de tweede wedstrijd was het Sterrenteam wel volledig, maar draaide nog maar matig: slechts een 2-1-zege op de Verenigde Spaar bank. Daarna liep het Sterrenteam zelfs tegen twee nederlagen op: 6-0 tegen het Nederlands team en 1-0 tegen de Zeeuwse selectie. Ook de Zeeuwse selectie speelde in dit toernooi uiterst wisselvallig, werd Zeeland na het onaantastbare Nederlandse team wel tweede. Door twee doelpunten van John Tahapa- ry startte de Zeeuwse selectie het toernooi met een 2-0-zege op Schin kel Assuarantiën. Met moeite won de selectie vervolgens van Sport Stijl Sinke (2-1), ook al omdat de Middelburgse ploeg eenmaal in ei gen doel schoot. Hans Picavet maakte het tweede doelpunt voor de selectie. Ongetwijfeld de meest sensatione le uitslag van het toernooi was de 2-0-zege van Miro op de Zeeuwse selectie. Peter Rieteco en Ron van Huizen maakten de doelpunten voor het team van Miro, dat het trouwens toch goed deed en bij voorbeeld ook met 4-3 van Sport Stijl Sinke won. Dankzij een doelpunt van Fred Meerman won de Zeeuwse selectie met 1-0 van het Sterrenteam en tegen Wolter en Dros speelde de Zeeuwse selectie gelijk (doelpunten van Fred Meerman en John Taha- pary voor Zeeland). Tegen de Ver enigde Spaarbank zorgden Peter Picavet, John Tahapary en Taco van den Velde voor een 3-0-zege, Kansloos was de selectie tegen het Nederlands team (4-1), maar in die wedstrijd scoorde het trio Van de Velde-Tahapary-Meerman een schitterend doelpunt (Meerman het laatste tikje). Overigens moet de Zeeuwse selec tie op zoek naar een andere coach, want Max Kempees stopt er mee, omdat hij een cursus moét volgen, Taco van den Velde vertrekt uit Zeeland. Hij moet in Amersfoort voor militaire dienst opkomen. „Ik heb inmiddels al contact met FC Utrecht en Elinkwijk. Maar een beslissing is nog niet gevallen", vertelde hij. De uitslagen van het Miro-toernooi, dat 1500,00 opbracht voor de handicaptensport in Zeeland, lui den: Zeeuwse selectie-Schinkel Assuran tiën 2-0, Miro-Wolter en Dros 0-1. Sterrenteam-Sport Stijl Sinke 1-2. Noëll Sport-Verenigde Spaarbank 5-1, Schinkel Assurantiën-Miro 3-1. Sport Stijl Sinke-Zeeuwse selectie 1-2, Wolter en Dros-Noëll Sport 1-2, Verenigde Spaarbank-Sterrenteam 1-2, Sport Stijl Sinke-Schinkel As surantiën 2-1, Miro-Zeeuwse selec tie 2-0, Verenigde Spaarbank-Wol ter en Dros 1-1, Sterrenteam-Noëll Sport 0-6, Schinkel Assurantiën- Verenigde Spaarbank 2-3, Wolteren Dros-Sport Stijl Sinke 3-1, Zeeuwse selectie-Sterrenteam 1-0, Miro-Noëll Sport 2-7, Sport Stijl Sinke-Verenig- de Spaarbank 2-1, Schinkel As surantiën-Sterrenteam 2-9, Wolter en Dros-Zeeuwse selectie 2-2, Noëll Sport-Sport Stijl Sinke 7-0, Verenig de Spaarbank-Miro 0-1, Stenen team-Wolter en Dros 5-0, Schinkel Assurantiën-Noëll Sport O-lO. Zeeuwse selectie-Verenigde Spaar bank 3-0, Sport Stijl Sinke-Miro 3-4. Wolter en Dros-Schinkel Assuran tiën 6-2, Zeeuwse selectie-Noëll Sport 1-4, Miro-Sterrenteam 0-8. Eindstand: 1 Noëll Sport 12 punten, 2 Zeeuwse selectie 9 punten, 3 t/m' Sport Stijl Sinke, Wolter en Dros en Sterrenteam, allen 8 punten; 6 Miro 6 punten; 7 Verenigde Spaarbank 3 punten; 8 Schinkel Assurantiën 2 punten. Hoek steelt de show -% maar kan niet scoren m

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 14