Zeeuwen in halve finale tafeltennis Karin Glerum talent op de middenafstand Meerjarenplan betaald voetbal Petra van der Stel lijkt een topper te worden PZC/sP°rt ATLEET HOOPT BEGIN OKTOBER HERSTELD TE ZIJN Drie-uurs cross voor Jan Louisse snelste in triathlon Winst voor De Ridder team Poppe ZEEUWSE BELOFTE PAST ZICH RAZENDSNEL AAN Zeeuwse schutters op vierde plaats Tennisteam Goes naar toernooi Jeugdcompetitie met twee Zeeuwse clubs Vermeule wint vijf kilometer 2( MIDDELBURG - Voor Kim'Reynierse moet het atletiekseizoen zo goed als verloren worden beschouwd. De Middelburger tobt namelijk al bijna drie maanden met een ernstige knieblessure en zoals zich het nu laat aanzien kan Reynierse op zijn vroegst begin oktober weer meedoen aan wedstrijden. „Het genezingsproces verloopt heel erg langzaam", zegt de Dynamo-atleet. „Vijf weken geleden kon ik een half uur hardlopen en nu houd ik het iets meer dan een uur vol". Specialist JUNIORE LIEP STERKE 400 METER JEUGDRENNERS WAREN ACTIEF OP WIELERDAG a AGENDA VOOR HET WEEKEND Egoïstisch VRIJDAG 21 JUNI 1985 VLISSINGEN - Aan de vooravond van de 20-kilometcrloop, die zaterdag voor de zesde keer in Vlissingen wordt gehouden, is de organisatie niet bepaald overspoeld met inschrijvingen. Tot nu toe hebben slechts 45 atleten en 15 trimmers (er is ook startgelegenheid voor trimmers) zich bij secretaresse Dinie Goedegebuure van de atletiekvereniging Zeeland Sport aangemeld. „We hebben zwaar onder andere wedstrijden te lijden", zegt hij. „Zaterdag is in Enschede ook het nationaal marathonkampioenschap, terwijl zondag veel clubs competitiewedstrijden hebben". De bekendste atleten die morgen aan de start komen zijn: Huib Dalebout, Gerard Bras, Sam Polderman en Ad Tierie. Er wordt gelopen door de B-wegen in en rond Vlissingen. Start en finish zijn op het Baskensburgplein in Vlissingen. De aanvang van de wedstrijd is 15.00 uur, terwijl men zich nog vanaf 14.00 uur kan laten inschrijven voor de 20-kilometerloop. Kim Reynierse tobt met een ernstige knieblessure Kim Reynierse raakte 30 maart tij dens de CPC-loop in Scheveningen geblesseerd. Op het modderige par cours gleed hij toen in en een bocht uit en verdraaide zijn knie. Hij deed het enkele weken rustig aan, totdat de pijn over was. Drie weken later was dat het geval en Reynierse schreef in voor een 20-kilometerloop in Hilver sum. Hij won die wedstrijd en leek nergens meer last van te hebben. „Maar een dag later verging ik van de pijn in mijn knie", vertelt de Middel burger. „Ik kon op dat moment zelfs niet meer hardlopen. Ik heb toen echt een week helemaal niets gedaan om toch nog mee te kunnen doen aan de Trefcenterloop, maar dat ging niet, de pijn bleef'. Uiteindelijk raadpleegde Reynierse een specialist, dokter De Baere uit Breda. De arts die ook Trijnie Smeen- ge behandelde. Dokter De Baere con stateerde bij Reynierse zowel een scheurtje in de binnenmeniscus als in de voorste kruisband. Het betekende voor de Zeeuwse topatleet een flinke streep door de rekening. „Ik had net een goed voorseizoen VLISSINGEN Het Zeeuwse team heeft bij de nationale kampioen schappen jacht-kleiduivenschieten een vierde plaats gehaald. De wed strijden werden gehouden in Geeste ren. Het tweede team van de Zeeuwen eindigde als veertiende. Noord-Bra bant was winnaar van het kampioen schap. VLISSINGEN - In de Irenehal in Tilburg werden de wedstrijden ge speeld om de Jeugdcup tafeltennis. Daarvoor op invitatie de beste Ne derlandse jeugdspelers uitgenodigd, waarbij het resultaat tevens als laat ste selectie gold voor de Europese Jeugdkampioenschappen, die van 13 tot 20 juli in Den Haag worden gehou den. Van de in vier poules ingedeelde spe lers en speelsters wist de Middelburg se Renate Louws (Zand) door haar poulewinst de halve finale te berei ken. Daarin verloor zij met 21-17 en 29-27 van Emily Noor (Torenstad). Voor eenzelfde prestatie zorgde Peter Roeland (MZ) bij de jongens. Na zijn winst in de poule op Gerard Bakker Jr. (Avanti), Theo Boon (L+T) en Arjan Weergan (SVO) kwam hij in de halve finale tegen de Nederlandse jeugdlampioen Jos Verhulst (JVC) net iets te kort: 21-19 in de derde game. Inge Treebusch (MZ) en Eric Roeland (MZ) sneuvelden al in de poules. De Vlissinger Michiel Heeren (Wilno) kwam niet opdagen. Renate Louws stelde haar plaats in het nationale jeugdteam veilig. De kansen voor Pe ter Roeland bij de jongens bleven ruimschoots aanwezig. achter de rug. Ik begon landelijk wat naam te maken en was heel wat van plan op de marathon. Tsja, en dan word je geveld door domme pech. Zo VLISSINGEN De Haagse tennis club de Metselaars houdt van 2 tot en met 7 juli een toernooi waarin elf districten zijn vertegenwoordigd. De voorronden voor dit toernooi worden op 29 en 30 juni gespeeld. Zeeland heeft voor dit toernooi ook een team ingeschreven. Hans Felius, Serge Carpentier, Annemarie Verijzer en Martine van Maarleveld (TSI) spe len de voorronden in een poule met drie teams. zie ik het toch, ik kan aan die blessure eigenlijk zelf weinig doen. Het enige verwijt dat ik me kan maken is dat ik lang ben blijven doorlopen", vindt Reynierse. De Dynamo-atleet moet zich momen teel beperken tot wat duurloopjes en krachttraining. „Mijn dijbeenspieren moeten leren om de instabiliteit van die knie op te vangen. Met die duur loopjes kom ik aan honderd kilometer in de week, dat is natuurlijk een lachertje, maar het is tenminste iets. Ik houd de machine op die manier nog wat aan de gang, al heb ik zo af en toe nog veel last van die knie. Rechtuit gaat nog wel, maar zodra ik versnel, bochtjes moet lopen of een heuveltje af moet, voel ik pijn", zegt Reynierse, die stage loopt bij een fysiotherapeut („zo af en toe pas ik wel eens wat op mezelf toe") in Kortgene. De Middelburger, die nog steeds deel uitmaakt van de nationale B-ploeg, moet dus het nodige missen. Morgen, zaterdag, kan hij bijvoorbeeld niet starten in de 20-kilometerloop van Zeeland Sport in Vlissingen. „Ik hoop begin oktober weer een marathon te lopen. Ik heb de moed nog niet verloren. Kijk, het is ook mogelijk dat straks die meniscus eruit moet, dan zal ik een jaar uit de roulatie zijn en helemaal opnieuw moeten beginnen. Dat zal niet mee vallen, maar aan stoppen denk ik nog niet. Daar loop ik nog veel te graag voor", besluit Reynierse. ROOSENDAAL De Zeeuwse clubs hebben zich in Roosendaal tij dens de tweede ronde van de landelijke jeugd- competitie atletiek goed weten te klasseren in de poules. Een finale plaats lijkt echter al leen in het verschiet te liggen voor de jongens- ploeg van Marathon, die in de tweede klasse uitkomt. Deze ploeg werd eerste in de poule met 6464 punten. Tijdens de wedstrijden in Roosendaal vielen wel een aantal opvallen de individuele presta ties te noteren. Zo liep Karin Glerum van Ma rathon een uitstekende 400 meter. De B-juniore kwam tot een tijd van 59.92 sec. Verheugend was ook de terugkeer van André Verwei op de wedstrijdbanen. Welis waar was zijn tijd op de 400 meter (51.12), nog niet opmerkelijk, maar na maandenlang met blessures te hebben ge- tobt, was de rentree veelbelovend. Talent blijkt er in Zeeland ook rond te zijn op de midde nafstand. Behalve Karin Glerum lieten ook Kristel Logghe van Ma rathon (met 2.18.0) en Mariella de Koning van AV'56 (met 2.22.0) op de 800 meter zien dat er wel degelijk opvolgsters op komst zijn voor Karin de Nijs. Beiden reali seerden hun tijd in een solo-race. Bij de jongens zorgden de gebroeders Stigter voor vuurwerk. Beiden vertrokken zeer snel in hun 800 meter-serie. Jacco Stigter, eerste jaars B-junior, kwam tot 1.59.5 en zijn drie jaar oudere broer Eric no teerde 1.57.0. Enkele andere prestaties: 4 x 100 meter jongens: AV'56 45.42; Scheldesport 48.73; 4 x 100 meter meisjes: Mara thon 52.33; Scheldesport 52.16; AV'56 53.17. Hoog springen jongens: T. van Oeveren, Dynamo, 1.75 m.; Koen Logghe 1.80 m. Discus werpen jongens: Bram van Peenen 39.34 m; 100 meter jongens: Richard van der Gaast 11.49; 100 meter hor den meisjes: Brenda van Es sen, 16.08; 110 meter horden jongens: Richard Bemhard 16.40. Verspringen meisjes: E. Schrier, Scheldesport, 5.01 m. en S. Blom, AV'56 4.87 m. Kim Reynierse: tobben met blessure VLISSINGEN De 19-jarige Louisse uit Kapelle heeft een tria ion over 100 kilometer in Hoogerh de gewonnen. Hij eindigde als snel in de groep onder de twintig jaai een tijd van 4.29.18. De afstam waren: twee kilometer zwemmen kilometer fietsen en 25 kilome hardlopen. De snelste atleet in het totale v was Walter Boom uit Vlijmen met( tijd van 4.05.09. Adrie Flipse uit We kapelle was tiende bij de senioren 4.34.42. De overige Zeeuwen: 11 H; Comelis (Groede) 4.43.18, 12 Ci Nooyens (Vlissingen) 4.46.41. Vete nen: 1 Ad van de Watering (Bergen va Zoom) 4.43.28, 3 Piet Verhage (We - kapelle) 4.51.53. VLISSINGEN Ruim duizend jei drenners namen zaterdag in Ble wijk deel aan een wielerdag van KNWU. Enkele Zeeuwse licentiehi ders kwamen ook aan de start, chard Siereveld haalde bij de jarigen een derde plaats. Mie! Rommers werd vierde bij de jarigen. De overige uitslagen van de Zeeuwi 10 jarigen: 15 Ricardo van Cadsai 13 jarigen: 10 Johnny van Cadsand, Randy van Gils. Petra van der Stel op kop van de groep: de tempo te volgen. „volgers" moeten afzien om het ZEIST (ANP) - De 37 Betaald Voetbal Organisaties zullen zonder uitzonde ring deelnemen aan de landelijke jeugdcompetitie, die in het seizoen 1985/1986 van start gaat. De elftallen uit het betaalde voetbal, waarvoor overigens alleen amateurspelers zul len mogen worden ingezet, worden aangevuld met 33 jeugdelftallen uit het amateur voetbal, waarbij drie van zaterdagverenigingen, om tot de competitieopbouw te komen van vijf afdelingen van veertien clubs. De junioren van Vlissingen en Kloe- tinge zijn ingedeeld in de afdeling B van de competitie. Daarin komen verder uit: Den Haag, DS '79, Excel sior, Feyenoord, RBC, Sparta, SW, Quick Boys Katwijk, RKAW Leid- schendam, RVC-Rijswijk, Unitas Go- rinchem en UVS Leiden. OSSENDRECHT - Arjan de Ridder uit Arnemuiden heeft dinsdag in Os- sendrecht een wielerkoers voor nieu welingen gewonnen. De Ridder was in deze wedstrijd betrokken bij een ont snapping samen met Van Son, die hij in de eindspurt klopte. Jacco Schroe- vers uit Arnemuiden eindigde als zes tiende in deze veertig kilometer lange koers. VLISSINGEN Voor John Vermeule kwam er gisteravond onverwachte tegenstand opdagen. De Middelburg se atleet ging bij de wedstrijden op de kunststofbaan in Vlissingen van start op de vijf kilometer en trof in de Belg Arnold van Heesvelde een se rieuze concurrent. Pas in de laatste ronde kon John Vermeule zijn beslis sende demarrage plaatsen. Een uitstekende prestatie was er ook voor Karin Glerum van Marathon. Het B-meisje won de 1500 meter in 4.44.3. Jopie Dane had voor die af stand bij de dames bijna twee secon den meer nodig. De belangrijkste uitslagen: Sprint dames: 1 Ingrid Zoutewelle (AV) 12.2 (100 meter) en 24.8 (200 meter). Meisjes A: 1 Jeannet Mastenbroek (Marathon) 13.2 en 27.0. Heren: 1 Bram Hoogesteger (AV) 11.3 en 23.1. Jongens A: 1 Robert Beege- man (Delta Sp) 11.5 en 23.4. Kogelstoten heren: 1 Bert de Jonge (Mar) 14.71. 5000 meter (tweede serie) 1 John Ver meule 14.22.18, 2 Arnold van Heesvel de 14.24.3, 3 Johan de Vlieger 15.16.9. 800 meter: 1 Ed de Kort (Roosendaal) 1.55.5. Verspringen heren: 1 Bart van Harin gen (Delta Sp) 6.85 m. DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Van der Reijden van WVC krijgt de steun van de regeringspartijen WD en CDA bij de invoering van een nieuw meerjarenplan voor het betaald voetbal. Dat bleek donderdagmiddag bij het mondeling overleg van de vaste Kamer-commis sie voor Welzijn en Cultuur in Den Haag. D'66 en PPR verwierpen een nieuwe steunverlening. De PvdA ging bij monde van Joop Worrell niet akkoord met de duur van het plan, dat voorbij de huidige regeringspe riode reikt, en de financiële steun van een half miljoen aan de totstandkoming van jeugdelftallen bij de 36 betaalde clubs. De amateurs, die tegen de aanvankelijke wil van de professionele clubs ook aan de nieuwe jeugdcompetitie deelnemen, dienen volgens Worrell mee te delen uit die pot. Van der Reijden wenste niet overstag te gaan bij het voorstel van de sportspecialist van de Partij van Arbeid. De subsidie-operatie voor zes jaar, tot en met 1990, kost overheid 7,2 miljoen gulden. Aan het gezondmakingspi ces van de betaalde sector, dat de regering in 1978 op gai bracht, hing het prijskaartje van 24 miljoen gulden. Het ministerie van WVC wenst vanaf dit jaar een ande subsidie-relatie met het betaald voetbal. „We trekkeno volgens plan terug uit de exploitatie. WVC wil met betaalde tak van de KNVB een normale subsidie-relat zoals die ook met andere bonden bestaat. Dat we daar) een langere periode dan normaal in acht nemen, heeft maken met de vorige steunregeling. Het meerjarenpl tot 1990 is toch een verlengstuk van die eerste regeling.) moeten een beleidslijn uitzetten, waarlangs het betaa voetbal verder kan", aldus Van der Reijden. 0 N De C- en D-junioren van de Zeeuwse atletiekclubs nemen zaterdag deel aan de competitiewedstrijd op de kunststof- baan in Vlissingen. Dynamo'70 heeft de organisatie in handen. De wedstrijden beginnen om halftwaalf. Deelnemen de clubs zijn: Dynamo, Scheldesport, RKHAV, Marathon, Zeeland Sport, Delta Sport en AV'56. De atletiekvereniging De Wielingen houdt zaterdag in Nieuw vliet de jaarlijkse Sinte-Pierloop. Er z(jn twee afstanden De start voor de kortste afstand (4300 meter) is om 14.00 uur Om 14.15 uur begint de negen kilometer lange trimloop. Starten finish van deze trimloop is nabij camping Panneschuur de Zeeweg. WIELRENNEN ZAALVOETBAL In sporthal Baskensburg in Vlissingen wordt morgen (zater dag) een sterk bezet zaalvoetbaltoemooi gehouden. Bij de deelnemende ploegen is onder meer een 'sterrenteam' waarin Edy de Schepper (NAC), David Loggie (AZ) en Frans Bouman aantreden. In het team van Noël Sport speelt onder andere Vic Herman: die deel uitmaakt van het nationale team. Verder speelt ook de Zeeuwse selectie mee. Deelnemende ploegen zijn: Noël Sport, Sterrenteam, Verenigde Spaarbank, Schenkel Assurantiën, Sport Stijl Sinke, Wolter en Dros, de Zeeuwse selectie en het organiserende team van Miro. De wedstrijden beginnen 's morgens om 9.30 uur en duren tot 20.00 uur. De Zeeuws-Vlaamse trimfederatie houdt zondag een wed strijd voor trimmers in de A- en C-categorie. De C-trimmers beginnen om 14.00 uur over een afstand van 40 km en de A-categorie start omstreeks 15.30 uur voor een afstand van 50 km. In Nieuwdorp worden zaterdagmiddag wielerwedstrijden gehouden voor nieuwelingen en liefhebbers. Om 13.00 uur gaan de nieuwelingen van start voor een koets over 40 kilometer. De liefhebbers beginnen om 15.15 uur en moeten een afstand van 60 kilometer afleggen. Het parkoers in Nieuwdorp is nieuw: de ronde is drie kilometer lang. Voot beide catergoriën hadden deze week al zestig deelnemers ingeschreven. TENNIS HONKBAL De Zeeuwse kampioenschappen tennis krijgen zaterdag een vervolg. Op de banen van de Veste in Middelburg wordt al om halfnegen gestart met de aanloop naar de laatste ronden. Zondag zijn de finales van dit evenement: de eerste partijen beginnen die dag om 10.00 uur. De finale heren B is omstreeks 10.30 uur vastgesteld. ATLETIEK Het honkbalprogramma voor het weekeinde ziet er ais volgt uit: le klas: Feyenoord 3-Green Sox (zon.); 4e klas: Unicorns- Marathon (zat.), Blue Stars-Red Geese (zon.); Green Sox 2-Unitas (zat. 10.00 uur); Belg. comp: Berendrecht-Het Zeeuw se Honk (zon.). Junioren: Green Sox-Blue Hitters (zat. 12.30 uur). Adspiranten: Rowdies Ridderkerk-Green Sox (zat.). Het softbalprogramma: Botlek-Green Sox (zat.); Schiedam 3-Green Sox 2 (maa.); Marathon-Unitas (zat. 12.00 uur); Unitas-Marathon (zat.). Belg. comp.: Efal 2000-Zeeuwse Honk (zon.). Zaterdag wordt in IJzendijke een triathlon gehouden met twee afstanden. Bij de voorinschrijving hebben zestig atleten ingeschreven voor de kleinste triathlon over 250 meter zwemmen, vijftien kilometer fietsen en vier kilometer lopen. De andere afstanden zijn 500 meter zwemmen, dertig kilome ter fietsen en 7500 meter lopen. Voor deze triathlon hebben zich bij de voorinschrijving dertig deelnemers gemeld. De start van de langste afstand is om 12.15 uur in het zwembad in IJzendijke. Vanaf 12.30 uur starten de deelnemers aan de kleinste triathlon. Zeeland Sport houdt zaterdag een wegwedstrijd over twintig kilometer met de start om 15.00 uur op het Baskensburgplein in Vlissingen. Bij de deelnemers is Huib Dalebout een van de favorieten. In deze loop komen senioren, dames en veteranen aan de start. FIETSCROSS Zaterdag wordt op de fietscrossbaan van de Maeneblussersin Schoondijke de zevende wedstrijd meetellend voor het Zeeuws fietscrosskampioenschap verreden. De inschrijving is tussen 11.00 en 12.00 uur. De start van de wedstrijd is om 13.00 uur. MOTORCROSS Op het motorcrossterrein van de MC De Sproeier in Wemel- dinge wordt morgen (zaterdag) een klassementsclubcross gehouden. Gestart wordt in de klassen 50 cc (bromfietsklas se), 80 cc, 125 cc, 250 cc en de 500 cc. De trainingen beginnen om 10.30, de wedstrijden om 12.30 uur. VLISSINGEN Negen teams van drie man gingen deze week van start in de drie-uurs teamcross van De Uitlaat in Vlissingen. De eindzege in deze wedstrijd ging naar de crossers van Poppe. Martin Boodt, Bennie Poppe en Kees Boodt wisten het hele veld op meer dan een ronde achter stand te zetten. Voor Kees den Dekker betekende de drie-uurs race min of meer een af scheid. „Ik ga nog wel door", vertelde hij. „Maar Leo Ovaa gaat in de zij- spanklasse rijden en hij heeft mij gevraagd als bakkenist. Het lijkt me wel aardig om dat te proberen". Leo Ovaa heeft er inmiddels als cros ser zeventien jaar opzitten. „Ik was er een beetje op uitgekeken en wilde iets anders". Het nieuwe Zeeuwse zijspan- team hoopt volgende week al met de trainingen te beginnen. De uitslag van de drie-uurs race was: 1 Bennie Poppe, Martin Boodt en Kees Boodt; 2 op een ronde Markus van Kempen, Bram Verhage en Laurus Paauwe; 3 op twee ronden Erwin Berendsen, André van der Graaf en Juri Nolet; 4 Kees den Dekker, Ries de Bree en Ko de Wee; 5 op drie ronden Sjaak Meulmeester, Marcel de Bok en Imon Franke. WEMELDINGE - Petra van der Stel praat zoals ze fietst. Ze komt voor zichtig op snelheid, maar vervolgens houdt de Wemeldingse wielrenster het tempo hoog. Bescheiden, zelfbe wust, ambitieus: het is allemaal van toepassing op de 20-jarige Petra van der Stel. „Ik wil de top bereiken. Misschien gaat dat vlug, misschien langzaam en misschien lukt het wel nooit. Ik wil in elk geval alles eruit halen", zegt de Bevelandse, die nu al bijna tot de top van het nationale dameswielrennen gerekend mag worden. De stevig gebouwde Petra van der Stel is een pure liefhebster van de wielersport. Op de fiets komt ze tot haar recht en alle daarmee gepaard gaande ongemakken neemt ze voor lief. Van jongs af aan wilde ze al niets liever dan wielrenster worden, maar haar ouders („die geven niets om sport") weigerden als chauffeur te fungeren en daarom duurde het lang, voordat ze haar eerste wedstrijd reed. „Ik was net zeventien geworden toen ik mijn eerste koers won bij de trim mers. Ik had voor mijn verjaardag twee nieuwe wielen gekregen, mis schien is dat het wel geweest. Ik was al een paar keer tweede of derde geworden, maar winnen lukte steeds niet, omdat ik vaak te veel werk verzette in de wedstrijd. Dat is nu nog steeds zo. Ik kan me niet verschui len". Bij de dames-trimmers won ze („ongeveer") 20 wedstrijden en bove- dien werd ze Zeeuws kampioene in die categorie. Twee jaar na haar debuut bij de „groten" (33e op het NK) leunt Petra van der Stel tegen de nationale selec tie van bondscoach Rinus Verboom uit Goes aan. De plaatsgenote van onder anderen Cees Priem paste zich uiterst snel aan in de dames-catego rie. Gesteund door Keetie van Oos ten, als „vertrouwensvrouw", is ze volledig ingeburgerd in het vrouwen peloton. „Ik voel me er thuis". „Iemand als Keetie heb je gewoon nodig. Ze is mijn steun en toeverlaat. Na de ronde van Nederland raadde ze me aan niet naar het buitenland te gaan. Ik ben toch gegaan om in Duitsland en in Frankrijk te fietsen. Ze waarschuwde me dat ik geen meter meer zou fietsen als ik terug zou zijn. Ik ben toch gegaan en ze heeft gelijk gekregen. Ja, ik ben een beetje dwars, maar de volgende keer luister ik wel naar Keetie natuurlijk". Die terugval kostte haar een plaats in de nationale selectie. „Daarna ben ik normaal doorgegaan. Westrijden rij den en daarin alleen maar meefietsen zonder al te veel inspanning. Ik moet leren naar m'n lichaam te luisteren. De meesten willen op zo'n moment juist harder trainen en dat moet je natuurlijk nooit doen". De Ronde van Nederland verliep niettemin succesvol voor Petra van der Stel, die sinds het begin van dit seizoen deel uitmaakt van de Dextro- ploeg onder leiding van Ben Scheper kamp. „Ik had nog twee andere aan biedingen en heb lang moeten den ken voordat ik een beslissing nam. Qua materiaal en spullen is Dextro „af'. Het is de professioneelste da- mesploeg in Nederland. Op Ben Sche perkamp ben ik niet erg gesteld, maar hij laat je gelukkig je eigen gang gaan". „Eigenlijk ben ik nooit tevreden. Het gaat nu goed, maar beter kan het altijd. In de Ronde van Nederland was ik in de slot-etappe weg. Het was de hele week lekker gegaan, maar net in die ontsnapping ging het niet meer. Ik had geen macht, terwijl ik die rit had kunnen winnen en bonificatie-secon den had kunnen pakken. Jammer, maar het was ook een verschrikkelijk zware ronde. Als je met je ploeg de slag miste, moest je steeds rijden om er bij te komen. Geestelijk was de druk enorm groot en je hebt ook altijd wel wat heibel in de ploeg". ,Ik vind het niet erg om te werken voor anderen, als ze voor mij ook eens wat doen. Aan de andere kant moet je ook een beetje egoistisch zijn. Je moet ook van je af kunnen bijten. Wat dat betreft ben ik misschien wel iets te bescheiden, terwijl je af en toe juist keihard moet zijn", aldus de Bevelandse, in het dagelijks leven werkzaam als koffie-juffrouw. Die bescheidenheid toonde ze overi gens niet in de buitenlandse ritten, die ze tot dusver reed. In de bergen ging ze weliswaar uiterst moeizaam naar boven, maar eenmaal ove de top ging ze bij voortduring als een komeet naar beneden. „Daar moet ik in die ritten mijn winst pakken. Het is 6 kunst apart en je moet geen an| hebben. Ik ben in vlakke ritten al' een paar keer gevallen, maar dat b je gauw vergeten. In Frankrijk reed in een afdaling naast een motor. La hoorde ik dat ik op sommige stukk 85 kilometer per uur reed". „Als klimmer moet ik toch een goe middenmoter kunnen worden. Ik 1) trouwens geen hekel aan bergritti Je ziet natuurlijk af, maar als eenmaal over de top bent zeg ik: ki da's toch weer geklaard". Het komende weekeinde moet de 1 velandse renster tijdens de nationi titelstrijd enkele keren de Limburi Slingerberg te lijf op een parkoers haar niet erg ligt. „Ik moet juist da proberen bij te blijven, anders moei op het vlakke zo veel geven. Ik hebi niet speciaal op het NK voorbere Vorig jaar heb ik dat wel gedaan toen ging het totaal niet. Daarom 1) ik er nu ontspannen naartoe". I

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 32