Wedstrijd in Zuiderpark wordt niet uitgespeeld Contini oppermachtig Ho^g Raas •or de Tour ONDAG KAMPIOENSCHAP OP DE WEG Brom nieuwe trainer MVV Inter Milan stunt tegen Verona: 5-1 Zeeuwse club naar titel in driebanden POST ONDERHANDELT MET ZIJN TOPRENNER BESTUUR BETAALD VOETBAL BESLIST: Van der Velde derde in Italië Open vraag Timman in de achtervolging Dames Vlissingen op laatste plaats Johan Lammerts weg bij Post voor pechvogel RONDE VAN DE A UDE: Slotdag Uitslagen ronde van Zwitserland KNVB-voorzitter positief over voetbalpaspoort ULLE - Nederlanders in buitenlandse dienst hebben het laatste decennium geen schijn kans meer gehad op het nationale wielerkampioenschap voor profs. Zelfs pogingen om een bundeling van krachten tot een gelegenheidsploegje te komen, liepen stuk op de ide muur die de formatie van Peter Post optrok om de titel in de wacht te slepen. Vorig kwam er door de scheuring in de Nederlandse profwielersport een wijziging in de jaren jjstaande situatie en dit seizoen zal de invloed van de buitenstaanders nog groter zijn. Het hi best eens het kampioenschap van het „vreemdelingenlegioen" kunnen worden. Schaduw glDAG 21 JUNI 1985 ICASSONNE (ANP) - Jan Raas t woensdag negen renners aange- ln voor de Ronde van Frankrijk, p 28 juni van start gaat. Na de om het Nederlands kampioen- ip op de weg, zondag de 23ste in le, zal Raas de tiénde man aan- n. |de geselecteerden van de Kwan- groep behoren, behalve de pas aagde Joop Zoetemelk, onder an- n Gerrit Solleveld, die in de Ron- pan Zweden tweede werd, Adri van Poel, de Belg Ludo Peeters, fensdag winnaar van de tweede Ipe in de Ronde van de Aude, en Utjues Hanegraaf. Afgevallen zijn popig Jelle Nijdam, de Amerikaan jug Shapiro, Hans Daams, Cees |m en de Belg Jan Nevens. kopman is, kon Raas nog niet ten. „We zien wel hoe het loopt", de nieuwbakken ploegleider. „Ik |0p, dat we in de eerste veertien n ten minste twee etappezeges Inen behalen". „Inderdaad, voor- it e de hoge bergen ingaan. Ik heb geen idee van wie zich zal ontwik- In als klassementsrijder. Nee, in Ir geval niet Joop Zoetemelk. Jan Raas Peter Post loeg Raas heeft alle elang bij overwinning (Door Peter de Jonge bt dat de twee grootmachten, de [maties van Post (Panasonic) en las (Kwantum), geen trek zouden ebben in de nationale driekleur. iar ze kunnen het zich eigenlijk niet rmltteren om een prestigeslag met Utranten te verliezen. Beseffend t er zoveel onzekere factoren zijn ageren de twee ploegleiders dan ook terst gereserveerd op de vragen nd de toekomstige titelrace in het ildlimburgse Geulle. „Mijn hoofd aat er op dit moment niet naar", zei ist in Zürich waar zijn Tour-kopman ill Anderson gisteren de Ronde van /itserland op zijn naam schreef. En |n opponent Jan Raas merkte tij- ns de Ronde van de Aude scham- rtjes op dat er nog tijd genoeg was na te denken over de strategie in mburg, waar hij zaterdag amateur iter Harings een contract zal aan- eden. ch is juist voor de ploeg van Raas t kampioenschap van Nederland n onschatbare waarde. De belangen n zijn sponsor liggen uitsluitend in t binnenland en tot nog toe zijn er innen de landsgrenzen al te veel nsen verspeeld. Van de drie groot- e wedstrijden, die televisiezendtijd eisten, werd er maar eentje gewon- n: de Elfstedentocht, een dappere, aar voorlopig nog weifelende poging t een koers van meer kaliber dan n criterium (door Jacques Hane- aaf). In de Ronde van Midden-Zee- nd sprintte de Belg Ferdi van den aute naar de zege en de ergste ilsser was wel de Amstel Gold Race. e parel op de nationale wielerkalen- !er werd een prooi voor Gerrie Knete- ann. beide gevallen werd er in het kamp jan Post gesuggereerd dat de drang |ij de tegenstander om een renner van ie machtige ploegleider een interes- nte zege te onthouden, de zegedrift boven ging. „Het zou mij niet ebeuren als ik nog vijf renners bij de ersten had en dan toch de koers uit anden geven", merkte Peter Post op 'ver het gedrag van de Raas-equipe in e Gold Race. Knetemann maakte in ik geval handig gebruik van de rivali- eit. „Dan liever een ander", zou er in Ie Kwantum-ploeg zijn geredeneerd. Vaar of niet, het is uitgesloten dat nen zich die houding dit weekeinde tan veroorloven. „Zondag is het na- uurlijk erg belangrijk voor ons", veet Raas, „maar er zijn nog een paar ongens niet in vorm. Hanegraaf en Vijnands, bijvoorbeeld. Jongens die iet op dat parkoers zouden moeten tunnen". Eén naam noemt hij opmer- telijk genoeg niet: Adrie van der oei, die toch uitstekend heeft gere ten in het zuiden van Frankrijk maar >a zijn ritzege in de Ronde van Luxemburg niet meer op het podium twam. „Terwijl", vertelt Raas, „hij mderweg verder wel alle sprints won". Het heeft er alle schijn van dat le blonde renner uit Hoogerheide Jewust een plaats in de schaduw heeft gezocht om daar zondag ineens rit tevoorschijn te komen. „Nee, aee", reageert hij afwerend, „ik richt me niet op het kampioenschap. Dat is gewoon een loterij, zo'n dag. Ik ben al met mijn gedachten bij de Tour de France". Heeft Raas er veel belang bij dat Maastricht (anp) - Cor Brom zal komend seizoen de voortijdig ontsla gen Barry Hughes opvolgen als hoofdtrainer van de Maastrichtse eredivisieclub MW. De 52-jarige Brom was in Nederland het laatst actief bij PEC Zwolle. Hij werd tijdens de afgelopen compe titie door de Oostenrijkse club Wac- ker Innsbrück aan de kant geschoven. KNWU-voorzitter Piet van der Molen op de top van de Slingerberg na de 229,7 kilometer lange koers een renner van hem het rood-wit-blauwe tricot over het hoofd trekt, Post zegt dat hij er niet zo zwaar aan tilt. „Een aantal van onze renners hecht er meer waar de aan dan de firma", beweert hij. Een enigszins onverschillige houding, die hij wel moet aannemen omdat zijn team internationaal hoger moet wor- PORDENONE (AFP) - De Italiaan Franco Chioccioli heeft donderdag de vijftiende aflevering van de Ronde van Frioul gewonnen. In de koers over 199 kilometer versloeg Chioccioli zijn landgenoot Moser en de Nederlander Johan van der Velde in de sprint. Uitslag: 1. Franco Chioccioli (Ita) 199 km ln 5.30,24; 2. Francesco Moser (Ita) z.t.; 3. Johan van der Velde (Ned) z.t.; 4. Marino Lejarreta (Spa) z.t.; 5. Giambattlsta Baron- chelli (Ita) z.t. den aangeslagen dan de equipe van Raas, maar met alleen Nederlandse renners het onderspit zal moeten del ven. Daar komt nog bij dat volgend sei zoen enkele renners uit de boot zullen stappen. Johan Lammerts gaat naar de nieuwe formatie van Roger Swerts en Steven Rooks zit ook op het vinke- touw. De nationale titelstrijd van aan staande zondag zal dan ook aanzien lijk meer zijn dan uitsluitend een confrontatie van de superteams. Toe komstige belangen en contracten zul len als een slingerplant door het strijdgewoel heen groeien. Zo is er de combinatie van Skil (Knetemann, Pi- rard en Van Meer) en Verandalux (Teun van Vliet, Kuiper, Jan en Adrie van Hou welingen en Gert Jakobs), een machtig blok dat Johan Lam merts steun zou kunnen geven. Verder blijft de rol van Johan van der Velde een open vraag. De winnaar van de paarse trui (puntenklasse ment) in de laatste Ronde van Italië, die zich in de etalage heeft gezet voor de ploeg van Peter Post, rijdt altijd sterk in Geulle en speelde ook vorig jaar een belangrijke rol. Op steun van Post hoeft hij echter niet te rekenen, vertelt die ploegleider. „Ten eerste weet ik alleen uit de kranten dat hij naar ons wil komen en verder hebben wij op het kampioenschap nog nooit een renner van een andere firma gesteund". De Amstelvener spreekt daarmee ook de theorie tegen dat zijn ploeg, wan neer er zelf geen eer meer te behalen is, de aartsrivaal met eigen munt zal willen terugbetalen en dus ten koste van alles van de titel zal proberen af te houden. „Wij stemmen onze wedstrijd niet op anderen af, wij bepalen zelf hoe we rijden", klinkt het grimmig. Tenslotte is er nog de derde Neder landse ploeg, Skala van Ben van Erp. De Tilburger heeft aanzienlijk minder overwinningen behaald dan buiten landse equipes met een vergelijkbaar budget, maar hij heeft een team in opbouw. Jonge renners, die een oplei ding krijgen in het profmetier. Nor maal gesproken geen winnaars van de proftitelstrijd, al is Nico Verhoeven een gevaarlijke outsider. De amateur kampioen van vorig jaar heeft dit seizoen al vaker gedemonstreerd geen plankenkoorts te hebben op het grote toneel van de wielersport. Hfj heeft de kracht en het inzicht om te profiteren van de afgunst, die als een griepbacil rond gaat in het peloton en de sfeer er danig heeft verziekt. ZEIST (ANP) - Het bestuur betaald voetbal heeft besloten de uitslag van de woensdagavond gestaakte wed strijd Den Haag-De Graafschap (0-1) te handhaven. Dertien minuten voor het einde, vlak na het openingsdoel punt van de bezoekers, ontplofte een aantal zelfgemaakte bommetjes op TAXCO (ANP) - Jan Timman is de leiding kwijtgeraakt bij het interzo- netoernooi van Taxco (Mexico). De Nederlandse grootmeester brak na zeven uur spelen de partij tegen de Amerikaan Lev Alburt voor de twee de keer af. Er resteert een gecompli ceerd toren-eindspel, waarin Tim man een pion meer heeft. De Cubaan Jesus Nogueiras won van de Sovjetrussische vertegenwoordiger Oleg Romanisjin en heeft thans vijf punten. Timman volgt met 4 1/2 pnt en een afgebroken partij. De ontmoe ting Tal-Browne ging niet door, om dat de grootmeester uit de Sovjet- Unie zich niet goed voelde. De uitslagen van de zevende ronde: Tim man (Ned)-Alburt (Vst) afg.; Nogueiras (Cub)-Romanisjin (Sov) 1-0; Balasjov (Sov)- Cebalo (Joe) afg.; Speelman (Eng)-Pinter (Hon) 0,5-0,5; Prandstetter (Tsj)-Saeed (Var) 0-1; Sisniega (Mex)-Agdestein (Noo) 0-1; Spraggett (Can)-Qi (Chi) afg.; Tal (Sov)- Browne (Vst) uitgesteld De stand: 1. Nogueiras 5 pnt; 2. Timman 4 1/2 pnt en 1 afg.; 3. Spraggett 4 pnt en 1 afg.; 4. Tal 3 1/2 pnt (uit 6); 5. Romanisjin, Pinter, Saeed en Prandstetter allen 3 1/2 pnt; 9. Agdestein 3 pnt en 1 afg.; lO.Sisniega en Speelman beiden 3 pnt; 12.Browne 2 1/2 pnt en 1 afg. partij (uit 6); 13.Balasjov en Alburt beiden 2 1/2 pnt en 1 afg.partii; 15.Qi en Cebalo beiden 2 pnt en 1 afg.partij MILAAN (DPA) - Inter Milan heeft in de return van de kwartfinales van de strijd om de Italiaanse voetbalbeker revanche genomen op Verona. De landskampioen, die de thuiswed strijd met 3-0 had gewonnen en zich al bij de laatste vier waande, werd in Milaan met dezelfde cijfers versla gen. In de noodzakelijk geworden verlen ging sloeg Inter alsnog genadeloos toe; 5-1. Uitblinker was Karl-Heinz Rummenigge, die twee maal scoorde en een derde doelpunt voorbereidde. Stadgenoot AC Milan haalde even eens uit voor een daverende stunt. In Turijn werd bij Europees kampioen Juventus met 0-1 gewonnen, waar door de Milanese club na de 0-0 thuis een plaats in de halve finales verover de. Met AC en Inter Milan kwalificeer den zich Fiorentina en Sampdoria voor de halve eindstrijd. De uitslagen in de returns van de kwartfi nales zijn: (met tussen haakjes de uitslag van de eerste wedstrijd): Sampdoria-AC Torino 4-2 (0-0); Juventus-AC Milan 0-1 (0-0); Fiorentlna-Parma 3-0 (0-1); Inter Mi- lan-Verona 5-1 n.v. (0-3). het veld. Scheidsrechter Bep Tho mas, die in de eerste helft de wed strijd voor ongeregeldheden reeds had moeten onderbreken, staakte toen het duel. Na overleg met de tuchtcommissie en VLISSINGEN De damesvoetbal lers van Vlissingen zijn op het natio nale toernooi voor bekerwinnaars in Arnhem niet verder gekomen dan de vijfde (en laatste) plaats. De Zeeuwse ploeg speelde twee keer gelijk en moest twee keer verlies incasseren. Het team van Puck uit Deventer maakte veruit de sterkste indruk. Vlissingen verloor van deze ploeg met 4-0. Tegen MKV Leeuwar den (0-0) en Alkmania (1-1) werd ge lijkgespeeld. de voorzitters van de reglementscom missie is het bestuur betaald voetbal van mening, dat deze uitslag in de. stand van de na-competitie blijft op genomen. De tuchtcommissie van de KNVB achtte zich niet in staat op zeer korte termijn een uitspraak te doen over het vaststellen van de schuld vraag aangezien de benodigde rappor ten van de scheidsrechter en waarne mer nog niet bij de KNVB binnen zijn. Derhalve adviseerden zij het bestuur betaald voetbal zelf een beslissing te nemen. Het bestuur kon dit besluit nemen aan de hand van het reglement competitiewedstrijden betaald voet bal. VLISSINGEN - Johan Lammerts zal aan het eind van dit seizoen de Panasonic-ploeg van Peter Post de rug toekeren. De 24-jarige renner uit het Westbrabantse Putte gaat rijden voor de nieuwe equipe Skil-Veranda- lux, een samenvoeging van twee bui tenlandse formaties die volgend jaar een Nederlandse licentie zullen aan vragen. Lammerts, die in 1984 de Ronde van Vlaanderen won, vindt dat hij te weinig bescherming krijgt bij Post. VLISSINGEN Drie Zeeuwse biljar ters zijn er in geslaagd om de natio nale titel teamwedstrijden in het J.,1J1 j driebanden op hun naam te schrij- 1 WeeflUlZeilU gUlUêll ven. Het toernooi werd gespeeld in Amersfoort. De eindzege ging naar het team van LBV met de spelers Piet Raas, Rinus Vermue en Jan Uiterhoe- ve. Er werd gespeeld op klein biljart. De Zeeuwen, die ook de gewestelijke titel voor zich hadden opgeëist, toon den zich ook in de voorronden de sterksten. In de finale won LBV de drie partijen tegen het team van DHC uit Assendelt. Op donderdag 27 juni worden de nationale kampioenen gehuldigd tij dens een receptie in hotel De Goede Verwachting in Lewedorp. ZURICH (GPD) - Phil Anderson maakte aan het einde van de Ronde van Zwitserland een mooi gebaar. De Australiër liet weten dat hij 2000 gulden schenkt aan de Zwitserse wielrenner Walter Baumgartner, die dinsdag tijdens de afdaling van de Susten-pass in botsing kwam met een gepakeerde auto. Baumgartner is inmiddels weer thuis, maar is voor de rest van dit wielersei- zoen uitgeschakeld. HILVERSUM (ANP) - „Wie niet verliest, wint elk toernooi". De uit spraak is afkomstig van de overleden oud-we reldkampioen Tigran Petrosjan. In de zesde ronde van het Neder lands schaakkampioen schap in Hilversum sprak Gert Ligterink het hem na. De koploper volstond met een rusti ge remise tegen Gerard Welling en bracht zijn score op vijf uit zes. Met nog vijf ronden te gaan een veelbelovend uit gangspunt. Grootmeester Hans Ree stortte zich in een hard nekkige achtervolging, 's Middags om twaalf uur begon hij aan de derde zitting van het af gebroken duel met Frans Cuijpers. Hoezeer hij ook zijn best deed in het gecompliceerde da me-eindspel: na in to taal negen uur spelen moest hij in remise be rusten. Daarna won Ree wel in de zesde ronde van Gelpke, die tot dan toe nog ongeslagen was. De voornaamste concur rent van de leider is Paul van der Sterren, die met kalme vastbera denheid zijn score op bouwt. Grootmeester John van der Wiel mag zich met een score van vijftig procent genoeg zaam uitgeschakeld achten voor de titel. De uitslagen Douven - Boehm afg; Ligte rink - Welling Vi Vi; Van der Wiel/Lange weg - V4; Cuijpers/Van der Sterren 0 - 1; Gelpke/Ree 0-1; Boers- ma/Hartoch afg; afgebroken partij vijfde ronde: Ree - Cuijpers V4 - V4. Stand na 6 ronden: 1. Ligterink 5 pnt; 2. Van der Sterren 4 pnt; 3. Gelpke en Ree belden 3 Vi pnt; 5. Van der Wiel 3 pnt; 6. Boersma, Boehm en Douven allen 2 Vi pnt +1 afg; 9. Langeweg, Welling en Cuijpers 2 pnt; 12. Hartoch 1 V4 pnt +1 afg. CARCASONNE (AFP) - Silvano Contini is in de afgelopen dagen zeer succesvol geweest in Zuid- Frankrijk. Eerst won de Italiaanse beroepsrenner de Midi Libre. Don derdag beëindigde Contini de 21ste editie van de Ronde van de Aude als winnaar. In de derde en laatste etappe, gewonnen door de Spanjaard Inaki Gaston, maakte Contini zeer attent deel uit van de kopgroep van negen man, die meer dan een minuut voorsprong nam op het peloton. Joop Zoetemelk, vierde, was de enige Nederlander die meesloop in de ontsnapping. Leo van Vliet, door Raas ook al aangewezen voor de Ronde van Frankrijk, won de sprint van het peloton. Uitslag derde en laatste etappe Ronde van de Aude, Carcasonne-Alayrac-Car- casonne (174,6 km): 1. Inaki Gaston (Spa) 4.27,06 (met 5 seconden tijd vergoeding); 2. Silvano Contini (Ita) 4.27,07 (3 sec); 3. Guy Gallopln (FRa) z.t. (1 sec); 4. Joop Zoete melk (Ned); 5. Pascal Simon (Fra); 6. Eduardo Chozas (Spa) 7. Yvan Frebert (Fra); 8. Eric Guyot (Fra); 9. Wladimiro Panizza (Ita) allen dezelfde tijd als Con tini; 10. Leo van Vliet (Ned) op 1.07; 12. Ludo Peeters (Bel)13. Jan van Houwe- lingen (Ned); 15. Doug Shapiro (Vst); 16. Adri van der Poel (Ned); 17. Adri van Houwelingen (Ned); 18. Teun van Vliet (Ned); 22. Pascal Kolkhuis-Tanke (Ned) allen dezelfde tijd als Van Vliet; 33. Hennie Kuiper (Ned) op 1.30. Eindklassement: 1. Contini 13 uur 29 minuten en 30 seconden; 2. Gaston op 0.43; 3. Chozas' op 0.49; 4. Zoetemelk op 0.55; 5. Martial Gayant (Fra) op 0.57; 6. Eric Caritoux (Fra) op 2.03; 7. Philippe Delaurier (Fra) op 2.09; 8. Mare Madiot (Fra) op 2.14; 9. Alessandro Pozzi (Ita) op 2.56; 10. Pee ters op 6.48; 16. Kolkhuis-Tanke op 13.29; 18. Van der Poel op 14.16; 19. Leo van Vliet op 14.18; 21. Jan van Houwelin gen op 14.30; 25. Kuiper op 14.44. De winst van Phil Anderson kwam op de slotdag niet meer in gevaar. De Australiër won de ronde van Zwitserland voor Niki Rüttimann (links) en Guido Winterberg. ZURICH (GPD) - Peter Post probeert zijn toprenner Phil Anderson tot en met 1987 te behouden. Tijdens de Ronde van Zwitserland voerde de ploegleider van Panasonic daarover een verhelderend gesprek met de Australiër. „De onderhandelingen zijn in een vergevorderd stadium", vertelde Post gisteren in Zurich, waar de overwinning van Anderson niet meer in gevaar kwam. Aanvankelijk was er sprake van dat Anderson na dit seizoen zou vertrek ken. Aan de eisen van Anderson, een puur zakelijk denkende prof, zou Post niet langer kunnen voldoen. „Maar", zegt Post, „wij hebben hem nu ook een aanbieding gedaan die er niet om liegt. We doen wat binnen onze mogelijkheden ligt. Anderson drukt weliswaar heel erg zwaar op de begroting, maar ook daar heb ik een oplossing voor gevonden. Als hij blijft, heeft het verder geen gevolgen voor de bezetting van de ploeg. Die blijft op gelijke sterkte". Volgens Post gaat Anderson steeds meer inzien dat hij zijn successen te danken heeft aan de sterke ploeg die achter hem staat. Post: „Hij begint nu pas te beseffen wat hij door ons systeem kan bereiken. Zoals onze ploeg voor hem rijdt, is het lang niet overal. In Spanje en Italië zie ik het niet gebeuren dat een ploeg zich een heel jaar opoffert voor hem". Hoewel Post zich tamelijk optimis tisch uitlaat over een langere samen werking met Anderson, houdt de Au straliër voorlopig nog een flinke slag om de arm. „Post is nogal voorbarig. Ik heb nog geen keuze gemaakt. Daar wacht ik liever nog een paar weken mee". Anderson bevestigt wel dat Post hem een aantrekkelijk voorstel heeft ge daan. „Dat is het probleem niet. In deze ploeg heb ik het goed naar mijn zin, maar ik wil me niet te vroeg vastleggen. Je weet nooit wat er de komende maanden nog gebeurt". De Australiër blikt daarmee duidelijk vooruit naar zijn vijfde Tour de Fran ce, waarvoor hij een belangrijke kan didaat is voor de eindzege. „Ik heb meer kans dan andere jaren", weet Anderson zelf ook. De 27-jarige renner van Post maakt een absoluut topseizoen door. Het begon met een overwinning in de Ster van Bessèges. Daarna won An derson de Ronde van de Middelland se Zee, de Dauphiné Libéré en als eerste Australische wielrenner de Ronde van Zwitserland. Door dat laatste succes is hij nu ook de voor naamste kandidaat voor de eindzege in de Super Prestige. „Ik denk", zegt Post, „dat hij zich nu ontwikkeld heeft tot een volmaakt renner. Op deze leeftijd zijn renners op hun sterkst. Dat blijkt niet alleen uit zijn resultaten in meerdaagse wedstrij den, maar die ontwikkeling was ook al zichtbaar in de klassiekers. Hij beheerst nu alle facetten van het wielrennen". Maar dat de ontwikkeling van Ander son zich dit seizoen zo snel zou door zetten heeft ook Post aangenaam ver rast. „Hij is zover gekomen omdat hij 24 uur per dag met zijn vak bezig is. Hij leeft als een echte prof en hij doet geen domme dingen. In deze vorm is hij een potentiële kandidaat voor de overwinning in de Tour". Anderson heeft nu een week rust, hoewel hij een aantrekkelijk aanbie ding kreeg uit Amerika om daar zon dag een koers te komen rijden. Zijn ploegleider heeft hem echter ontraden om dat te doen omdat het reizen te vermoeiend zou zijn. Post: „Als er bij dat soort wedstrijden zulke bedragen op het spel staan laat ik de renners het liefst vrij in hun doen en laten, maar ik heb Anderson geadviseerd om thuis te blijven. We begrijpen elkaar helemaal en alleen al daaruit leid ik af dat hij als een echte prof naar de Tour toeleeft". De complimenten die Post op de slotdag van de Ronde van Zwitser land links en rechts uitdeelde golden niet alleen voor zijn kopman. Ook Peter Winnen kon zijn ploegleider ervan overtuigen dat hij weer terug is. „Hij is de afgelopen maanden vaak door 'een hel gegaan, maar hij is nu weer helemaal terug op het niveau waar hij hoort te staan", zei Post, die met vertrouwen uitkijkt naar de Tour de France. „De ploeg heeft hier zo goed gefunctioneerd dat ik heel wat optimistischer ben dan een paar we ken geleden. Want toen had ik hier en daar nog wat twijfels". De slotdag, met de op zuivere tijd verreden ploegentijdrit van 24 kilo meter als uitsmijter, veranderde nau welijks iets in het klassement. Het negental van Post verloor weliswaar met vier seconden in zijn specialisme van de Italiaanse ploeg van Boifava, maar dat was het gevolg van een wolkbreuk onmiddellijk na de start. De in vorm gekomen Peter Winnen steeg naar de zevende plaats in het klassement. Het afsluitende ritje naar de wielerbaan van Joseph Voe- geli, de koersdirecteur uit Zürich, werd gewonnen door Urs Freuler. ZURICH - De uitslag van de tiende etappe, een ploegentijdrit over 24 km, is: 1. Carrera- Inoxpran (kopman Breu) 24 km in 31.11.0 (gem. 46.178 km/u); 2. Panasonic-Raleigh (Anderson) op 4 sec.; 3. Skil-Heuer (Kelly) op 7 sec.; 4. La Vie Claire (Rüttimann) op 18 sec.; 5. Cilo-Auflna (Seiz) op 23 sec.; 6. Del Tongo-Colnago (Vitali) op 24 sec.; 7. Lotto (Sergeant) op 1.18; 8. Dromedarlo (Schmutz) op 1.22; 9. Hitachi (Criqulelion) op 1.25; 10. Malvor (Da Silva) op 1.26; 11. Tonissteiner (Van Brabant) op 1.31; 12. Gemengde ploeg (Freuler) op 1.32. De uitslag van de elfde en laatste etappe is: 1. Urs Freuler (Zwi) 3.29.52; 2. Eric Vande- raerden (Bel) 3. Eric McKenzie (NZ1); 4. Benny van Brabant (Bel); 5. Sean Kelly (Ier); 6. Leo Schonenberger (Zwi); 7. Jürg Bruggmann (Zwi); 8. Albert Zweifel (zwi); 9. Francesco Rosignoli (Ita); 10. Luigi Ferrari (Ita); 11. Rudy Dhaenens (Bel); 12. Viktor Schraner (Zwi); 13. Jozef Lieckens (Bel); 14. Jörg Müller (Zwi); 15. Sergio Santamaria (Ita); 26. Phil Anderson (Aus); 30. Johan Lammerts (Ned); 33. Henk Lubberdlng (Ned); 37. Ludo de Keulenaer (Bel); 45. Gert-Jan Theunisse (Ned); 52. Peter Win nen (Ned); 59. Gerard Velifscholten (Ned); 86. Theo de Rooy (Ned) allen in dezelfde tijd als Freuler. Het eindklassement is: 1. Anderson 40.47.43; 2. Niki Rüttimann (Zwi) op 42 seconden; 3. Guido Winterberg (Zwi) op 1.00; 4. Kelly op 1.19; 5. Beat Breu (Zwi) op 1.30; 6. Hubert Seiz (Zwi) op 2.13; 7. Winnen op 2.26; 8. Acacio da Silva (Por) op 2.53; 9. Marco Vitali (Ita) op 2.56; 10. Müller op 3.30; 11. Jean-Marie Grezet (Zwi) op 3.38; 12. Claude Criquielion (Bel) op 3.44; 13. Luciano Loro (Ita) op 4.05; 14. Veldscholten op 4.07; 15. Gody Schmutz (Zwi) op 4.08; 40. Lubberdlng op 31.11; 49. De Rooy op 41.23; 60. Theunisse op 57.20; 62. De Keulenaer op 59.58; 64. Lammerts op 1.02.31; 77. Vande- raerden op 1.18.57. HENGELO (ANP) - Voorzitter Jo van Marie van de KNVB vindt, dat de invoering van een internationaal voetbalpaspoort, in combinatie met andere maatregelen, een bijdrage kan leveren aan het indammen van het vandalisme bij voetbalwedstrij den. Hij schrijft dit in een brief aan H. Haasewinkel uit Hengelo, die het idee voor zo'n paspoort heeft gelan ceerd. Het plan van de Hengeloër komt er op neer, dat men in Europa alleen een wedstrijd in het betaalde voetbal kan bezoeken op vertoon van een speciaal paspoort. Het paspoort zou bij de politie tegen een vergoeding verkrijg baar moeten zijn en worden uitgereikt aan degenen met een blanco straf blad, waar het gaat om geweld rond voetbal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 23