Heieen Hage fietst moeiteloos naar zege Phil Anderson smijt met zijn krachten Clubbesturen opgelet: Zaalvoetbaltoernooi in Vlissingen sterk bezet Eindzege voor Gomez UUR WERK LEGT WEDSTRIJD IN DEN HAA G STIL NEC scoort PZC/sP°rt Don blijft voorzitter Oostkapelle te weinig Emoties Nacompetitie IN WIELERRONDE VAN SINTMAARTENSDIJK RITZEGE MET VOORSPRONG IN ZWITSERLAND Aude Ligterink leidt met een vol punt *lf >vf'v I 0^3 STERRENTEAM ALS TREKPLEISTER ZATERDAG OP VELD VAN RKC 21 loNDERDAG 20 JUNI 1985 lEN HAAG (ANP) - De politie van ]en Haag heeft na de voetbalwed- Irijd FC Den Haag - De Graafschap, a aanwijzingen van het personeel in >t stadion een man aangehouden vegens betrokkenheid bij de onre- ilmatigheden in het stadion", aldus in woordvoerder van de politie, ok vóór de wedstrijd werd - bij de igang - een 37-jarige Hagenaar aan houden, omdat hij een luehtdrukpi- ool bij zich had. man die na de wedstrijd is aange- lauden blijkt een 18-jarige Hagenaar zijn, die om kwart voor acht het lurwerkbommetje geworpen zou ;bben, dat aanleiding gaf tot het aken van de wedstrijd voor vijf tauten. olgens een politiewoordvoerder later i de avond is de jongen aangehou- Èn op basis van obeservaties van de litie in het stadion. Hij werd niet op iaat, maar direct na de wedstrijd in let stadion opgepakt. W&Sif Een speler van Den Haag rent weg van de oorverdovende knallen op het veld. Het is de tweede keer dat de wedstrijd wordt verstoord door zwaar vuurwerk vanaf de tribunes. Even later zou scheidsrechter Thomas besluiten om het duel definitief te staken. ERelschoppers zetten tadion op stelten IEN HAAG (GPD) - Het na^competitieduel tussen FC Den Haag en De Graafschap is isteravond dertien minuten voor tijd bij een 1-0-stand in het voordeel van De Graafschap estaakt. Aanleiding voor deze beslissing van scheidsrechter Thomas vormde een op het veld eworpen vuurwerkbom vlak na de openingstreffer van Ton Wildebeest. iet was de tweede keer in dit keihar- te capituleren voor zo'n kleine groep e duel dat een dergelijk projectiel op mensen. Daarom vind ik het ook et veld tot ontploffing kwam. Ook in jammer, dat Thomas niet wilde toe- e eerste helft werd de toch al geladen geven aan mijn wens om de wed- feer plotseling wreed verstoord door^ strijd zonder publiek uit te spelen, en bom, die vlak naast vleugelverde- Volgens mij had dat gemakkelijk iger Marco van Alphen van FC Den laag uiteen spatte. Voor scheidsrech- er Bep Thomas was dit toen al een eden geweest om de wedstrijd vijf linuten stil te leggen. Slechts onder de uitdrukkelijke oorwaarde", zo verklaarde Thomas aderhand, „dat ik bij herhaling van >'n incident de wedstrijd direct zou taken was ik bereid tot verder spe- in. Bovendien", zo vervolgde Tho- ïas, „had ik wel begrip voor het tandpunt van de zijde van FC Den laag dat we anders niet heel van het eld zouden komen. Aangezien ook de leide aanvoerders die mening waren oegedaan, besloot ik uiteindelijk tot oortzetting van het duel", ange tijd zag het er daarna inder- aad naar uit, dat met name het eruchte supportersvak Midden tod zich aan de door de speaker mgeroepen waarschuwing van Tho- nas zou houden. Maar een onver achte treffer van De Graafschap in e 77e minuut was niet alleen het sein ot een serie van ontploffingen, maar et betekende tegelijkertijd het einde an de wedstrijd. Stoop, de voorzitter van FC Den laag, deed daarna nog wel vertwijfel- e pogingen om Bep Thomas op ande gedachten te brengen, maar de msterdammer was zelfs niet meer ereid om de resterende minuten zon- er publiek uit te spelen. „Want voor nij was de maat vol", aldus Thomas, en de KNVB moet nu maar beslissen at er verder gebeurt". Als het aan rainer Sandor Popovics van De raafschap ligt, wordt het restant zo poedig mogelijk afgewerkt, „want", 0 verklaarde hij, „het zou een slechte aak zijn als de KNVB zwicht voor dit oort uitwassen. Ik hoop", aldus Po- iovics, „dat het bestuur van De Graafschap en dat van NEC er net zo ver denken. FC Den Haag kan hier in eite niets aan doen". lie mening is ook Dé Stoop toege- laan. „Volgens mij waren de inciden- en te wijten aan slecht te bedwingen moties van een dertigtal supporters, ie kunnen niet tegen hun verlies. Dat 1 in deze competitie al vaker geble- len. Maar ze beseffen niet dat dit ten toste gaat van duizenden goedwil- eiule supporters. Ik stap als voorzit ter ook niet op, noch zal ik het stoppen van betaald voetbal in Den Haag bepleiten, omdat ik niet wens JEN HAAG (ANP) - De uitslagen van le wedstrijden, die woensdagavond de na-competitie van de eerste livisie werden gespeeld, zijn: NEC - RKC 3-0; FC Den Haag - De Graaf schap 0-1 (gestaakt). He stand na de voorlaatste „ronde" is: NEC 5 3 2 0 8 10- 4 De Graafschap 5 3 1 17 8- 2 PC Den Haag 5 2 0346- 7 RKC 5 014 12-13 De gestaakte wedstrijd fC Den Haag De Graafschap is in de stand opge nomen. gekund. Want het publiek verdween snel", aldus Stoop, die verder stelde „dat deze gestaakte wedstrijd voor het verdere verloop van de na-com petitie veel gevolgen kan hebben". Of dat inderdaad zo is, valt nog niet te zeggen. Veel zal echter afhangen van de uitslag van de onderlinge confron tatie tussen De Graafschap en NEC komende zondag in Doetinchem. Want wint De Graafschap dit laatste duel in de na-competitie, dan zou NEC, dat gisteren met 3-0 van RKC won en een punt voorsprong heeft op De Graafschap, er best eens op kun nen aandringen dat de resterende minuten van FC Den Haag-De Graaf schap worden uitgespeeld. Immers, maakt FC Den Haag daarin gelijk dan komt de situatie voor wat betreft promotie naar de eredivisie plotseling weer heel anders te liggen. Of om met een bestuurslid van De Graafschap te spreken: „In dat geval wordt het verloop van de na-competi tie inderdaad vanachter de bestuur stafel bepaald". Met die opmerking verwees hij naar eerdere uitspraken van Dé Stoop gebezigd naar aanlei ding van de schorsing van Martin Jol. Voor met name de harde kern onder de supporters van FC Den Haag was die schorsing, zoals bekend, aanlei ding om De Graafschap 'een warm onthaal in Den Haag' in het vooruit zicht te stellen. En of dit alles nog niet genoeg was, werden daarbij ook dreigementen ó.a. aan het adres van trainer Popovics geuit. En hoe gespannen de sfeer binnen de Haagse gelederen wel was, werd gis teravond snel duidelijk. Bij vrijwel elke tegenactie van De Graafschap daalde een fel fluitconcert op de Doe- tinchemmers neer, terwijl herhaalde malen massaal kreten als 'trap hem dood' werden gescandeerd. De spelers van De Graafschap bleven er ogen schijnlijk erg rustig onder, al konden ze niet voorkomen dat Den Haag een groot veldoverwicht veroverde. Doel punten leverde dat veldoverwicht evenwel niet op, al was Huub Smeets er een paar keer erg dicht bij. Ook in de tweede helft was Den Haag veruit de gevaarlijkste ploeg, maar naarma te het duel vorderde en het publiek zich weer steeds meer ging roeren, ontpopte De Graafschap zich als een veel gevaarlijker ploeg voor het doel van FC Den Haag. Het had dan ook slechts één goede uitgespeelde kans nodig om tot scoren te komen. SINT-MAARTENSDIJK Aan de vooravond van het Nederlands kam pioenschap in Beek en de Tour de France heeft de Zeeuwse Heieen Ha- ge haar goede vorm getoond in de wielerronde van Sint-Maartensdijk. In haar geboorteplaats was de 26- jarige telg uit het wielergeslacht Ha- ge een klasse apart. Op het Maduro- dam-achtige parkoers (een rondje van 900 meter dat 66 keer afgelegd moest worden) reed ze het kleine deelnemersveld (18 vertrekkers) compleet aan flarden. De afgelopen week was de in Arnhem woonachtige Heieen Hage ook al op dreef in de Ronde van de Aquitaine in de omgeving van Bordeaux. Achter Hennie Top eindigde ze als vierde in het eindklassement. „Ik verwacht nog Heieen Hage op weg naar de zege in Sint-Maartensdijk. wat van haar in de Tour", sprak bonscoach Rinus Verboom gister avond. Heieen Hage voelde zich woensdagavond in Sint-Maartensdijk als een vis in het rijkelijk vloeiende hemelwater. De tegenstand was bo vendien gering. Desondanks spaarde de chemisch analiste uit Arnhem zich zelf niet. Het grootste deel van haar tegenstreefster fietste ze schijnbaar zonder moeite op twee ronden achter stand. De wielerronde in 'Smerdiek' was in minder dan geen tijd beslist. Petra Groen, Petra de Bruin en Angelique Jekel gingen op avontuur en Heieen Hage („ik draaide in het begin niet lekker") sloot zich even later bij dat drietal aan. Nadat ook de Sittardse Anneken Barrie zich bij de leiders had gevoegd was de slag geslagen. Heieen Hage ging vervolgens in haar eentje op de vlucht en tegen dat geweld was geen kruit gewassen. Van de overige Zeeuwse deelneem sters Petra van der Stel uit Wemeldin- ge als vijfde. Om haar eindklassering zeker te stellen moest ze eerst in discussie met de jury, die moeite had alle gedubbelde rensters op de juiste wijze te klasseren. Marietta Zoetewey uit Kapelle reed de wedstrijd niet uit. De uitslag: 1 Heieen Hage (Arnhem) 60 km in 1.45.52; 2 Petra Groen (Nieuw-Lekker- land) op 1 ronde; 3 Anneken Barrie (Sit- tard); 4 Angelique Jekel (Amersfoort); 5 Petra van der Stel (Wemeldinge) op twee ronden; 6 Betsy van IJken (Baam); 7 Maria Herrijgers (Belg); 8 Chrisna Janssen (Tege- len); 9 Gré Tijmes (Akersloot); 10 Marion Bax (Bavel). SCHWAGALP (GPD) - Phil Anderson gunt zijn concurrenten niets. Op de voorlaatste dag van de Ronde van Zwitserland spotte de kopman van Panasonic nog eens met zijn tegen standers. De Australiër won op de Schwagalp, een berg van de tweede categorie, niet alleen voor de derde keer een etappe, maar verstevigde ook nog eens zijn positie in het algemeen klassement. Als er geen gekke dingen meer gebeu ren in de ploegentijdrit behaalt An derson vanavond in Zürich voor de tweede keer binnen vier weken (vorige maand won hij de Dauphiné al) een internationaal aansprekend succes. Maar onmiddellijk rijst dan de vraag of de Australiër de laatste tijd niet te veel met zijn krachten heeft gesmeten - een week voor het begin van de Tour de France. Anderson gelooft zelf van niet. „Ik ken mijn verantwoordelijkheid voor de ploeg, want de Tour blijft mijn hoofddoel. Ik weet wat er dan van mij wordt verlangd. In mijn achterhoofd heb ik daar altijd rekening mee ge houden, maar ik voel me zo sterk dat ik op dit moment alles kan. Aan alles merk ik dat ik nog veel meer uit mijn lichaam kan halen. Andere jaren had ik er wel eens een slechte dag tussen door, maar dit seizoen heb ik nog geen enkele keer te maken gehad met een terugslag in de wedstrijden waarin ik er moest staan". Anderson heeft het geluk dat hij een zeer sterke ploeg achter zich heeft. In het korte ritje van gisteren reden Peter Winnen en Gerard Veldscholten de hele dag in dienst van hun kop man. Vooral Peter Winnen was erg actief op de momenten dat er gevaar dreigde voor Anderson. Met name de twee renners van La Vie Claire (Rütti- mann en Winterberg) die nog altijd op minder dan één minuut van Anderson staan, werden herhaaldelijk gecoun terd door Winnen. „Het was dan wel een korte etappe, maar die zijn juist het gevaarlijkst. We werden wel ge dwongen om attent te rijden". De uitslag van de negende etappe is: 1. Phil Anderson (Aus) de 137 kilometer van Füri- gen naar Schwagalp in 3 uur 38 minuten en 53 seconden; 2. Niki Rüttimann (Zwi) op 1 seconde; 3. Paul Wellens (Bel) op 0.23; 4. Guido Winterberg (Zwi) op 0.25; 5. Beat Breu (Zwi) op 0.28; 6. Sean Kelly (Ier) op 0.31; 7. Hubert Seiz (Zwi) op 0.38; 8. Jean- Claude Leclerq (Fra) op 0.41; 9. Mike Gut- mann (Zwi); 10. Gody Schmutz (Zwi); 11. Peter Winnen (Ned); 12. Enrico Pochini (Ita); 13. Marco Vitali (Ita); 14. Jean-Marie Grezet (Zwi) allen in de zelfde tijd als Leclerq; 15. Acacio da Silva (Por) op 0.48; 25. Gerard Veldscholten (Ned) op 1.41; 45. Henk Lubberding (Ned) op 4.56; 76. Gert- Jan Theunisse (Ned) op 12.10; 78. Theo de Rooy (Ned); 79. Ludo de Keulenaer (Bel); 82. Johan Lammerts (Ned); 86. Eric Vande- raerden (Bel) allen in de zelfde tijd als Theunisse Het algemeen klassement is: 1. Anderson 36.46.36; 2. Rüttimann op 0.28; 3. Winter berg op 0.46; 4. Kelly op 1.16; 5. Da Silva op 1.31; 6. Breu op 1.34; 7. Seiz op 1.54; 8. Claude Criquielion (Bel) op 2.23; 9. Winnen op 2.26; 10. Vitali op 2.36; 11. Schmutz op 2.50; 12. Jörg Muller (Zwi) op 3.27; 13. Grezet op 3.35; 14. Luciano Loro (Ita) op 3.45; 15. Pochini op 3.58; 16. Veldscholten op 4.07; 40. Lubberding op 27.36; 47. De Rooy op 36.26; 57. Theunisse op 53.45; 63. De Keule naer op 57.58; 66. Lammerts op 1.02.31; 82. Vanderaerden op 1.18.46 (Ned) 4.52,19; 6. Adri van der Poel (Ned) 4.53,21; 7. Ferry Vandenhaute (Bel) 4.53,23; 8. Silvano Contini (Ita); 9. Nico Verhoeven (Ned); 10. Henri Manders (Ned); 11. Johnny Broers (Ned); 25. Leo van Vliet (Ned); 26. Hennie Kuiper (Ned); 28. Frits van Binds- bergen (Ned) alien in de zelfde tijd als Vandenhaute Het algemeen klassement is: 1. Martial Gayant (Fra) 9.02,14; 2. Contini 9.02,16; 3. Mare Madiot (Fra) 9.03,10; 4. Inaki Gaston (Spa) 9.03,12; 5. Eduardo Chozas (Spa) 9.03,12; 6. Gerry Verlinden (Bel) 9.03,15; 7. Pascal Poisson (Fra) 9.03,16; 8. Joop Zoete melk (Ned) 9.03,18; 9. Giuseppe Petito (Fra) 9.03,19; 10. Eric Caritoux (Fra) 9.03,22; 13. Peeters 9.08,05; 16. Adri van Houwelingen 9.10,07; 18. Kolkhuis Tanke 9.14,46; 22. Van der Poel 9.15,33; 25. Van Vliet 9.15,35; 28. Jan van Houwelingen (Ned) 9.15,37; 30. Manders 9.15,37 Jan Raas heeft blijkbaar een magi sche uitwerking op zijn renners. Joop Zoetemelk en zijbn collega's eisen een voorname rol op in de Ronde van de Aude. De Belg Ludo Peeters, in dienst van Raas, won woensdag de tweede etappe. Na de 190 kilometer lange koers, die in Carcassonne be gon en via Pennautier daar ook ein digde, behield de Fransman Martial Gayant de leiderstrui. De uitslag van de tweede etappe is: 1. Ludo Peeters (Bel) de 190 kilometer Carcassonne - Pennautier - Carcassonne in 4 uur 46 minuten en 4 seconden (36,201 kmüur), met bonificatie 4.45,59; 2. Herman Frison (Bel) 4.47,57, met bonificatie 4.47,54; 3. Adrie van Houwelingen (Ned) 4.47,57, met bonificatie 4.47,56; 4. Jean-Luc Vandenbroucke (Bel)4.47,57; 5. Pascal Kolkhuis Tanke HILVERSUM - Gert Ligterink staat na de vijfde ronde in het Nederlands schaakkampioenschap een vol punt voor op zijn eerste achtervolger. De leider in de tussenstand won gisteren in de tweede zitting van Langeweg. In de overige partijen kwam alleen Douven tot winst. De uitslagen van de partijen uit de vijfde ronde zijn: Boersma-Douven 1-0, Hartoch- Gelpke 0,5-0,5. Van der Sterren-Van der Wiel 0,5-0,5, Welling-Böhm 0,5-0,5, Ree-Cuij- pers 0,5-0,5, Langeweg-Ligterink 0-1.De stand na vijf ronden is: 1. Ligterink 4,5 pnt.; 2. Gelpke 3,5 pnt.; 3. Van der Sterren 3 pnt.; 4. Boersma, B"ohm, Van der Wiel en Douven 2,5 pnt.; 8. Ree 2 pnt en 1 afg.partij; 9. Ciuijpers 1,5 pnt en 1 afg.partij; 10. Langeweg, Hartoch en Welling 1,5 pnt.; algemeen bestuur, dat thans uit elf personen bestaat, terugbrengen tot zeven leden. Een verzwakking zal dat niet betekenen, want alle zeven be stuursleden zullen goed gemotiveerd moeten zijn en door een kleiner be stuur is bovendien een snellere be sluitvorming mogelijk en zijn er bete re mogelijkheden voor een goede com municatie. Het is niet uitgesloten, dat in die nieuwe structuur de heer Don in de najaarsvergadering zal aanblijven als voorzitter. OOSTKAPELLE Alewijn Don blijft voorlopig voorzitter van de voetbalvereniging Oostkapelle. Aan vankelijk had hij zijn functie ter beschikking gesteld, maar gister avond tijdens de voorjaarsvergade ring deelde hij mee, dat hij tot aan de najaarsvergadering het voorzitter schap zal blijven uitoefenen. Binnen het bestuur zijn plannen ont wikkeld om tot een andere beleids- structuur te komen. Zo wil men het (Advertentie) -■f< yL..-4 n - u k 7 J 4Ê5T IP \r Op 26 september start de GROTE CLUB ACTIE. Hoge winst van 80% per verkocht lot voor de clubkas. MILJOEN GULDEN aan prijzen. Deze kant-en-klaar thuisgebrachte loterij actie is een uitkomst voor alle vrije-tijdver- enigingen, zeker nu de subsidies dalen en de kosten stijgen. Daarom gaan wij de verenigingen graag helpen met raad èn daad èn publiciteit en met "steun uit de lucht" van de Tros. Op maandag 30 september onze eigen "Grote Clubactie TV-show". Dat alles samen is méér dan alleen een goodwill- gebaar. Schrijf voor aanmelding of om informatie naar: PZC POSTBUS 31 4460 AA GOES Vergunning van de Staatssecretaris van Justitie d.d. 06.11.84 onder no. LO 730/145/181. VLISSINGEN Een team met Ne derlandse profspelers en de bijna voltallige selectie van het nationale zaalvoetbalteam zijn zaterdag de trekpleisters op een toernooi in Vlis singen. Bekende Zeeuwse ploegen moeten het tijdens dit sterk bezette evenement opnemen tegen de top pers in het zaalvoetbal. Favoriet voor de overwinning is ongetwijfeld de formatie van Noël Sport. Daarin NIJMEGEN (ANP) - Ondanks de over winning op RKC zal NEC niet geheel 'evreden zijn over de laatste thuis wedstrijd in de nacompetitie. Doel punten van Frans en Anton Janssen lirachten al na dertig minuten een snelle voorsprong van 2-0 op het scorebord. Maar afgezien van een derde treffer lieten de Nijmegenaren na om RKC met een werkelijk grote nederlaag naar huis te sturen. Het werd al snel duidelijk dat RKC reinig had in te brengen. De toeschouwers werden vooral na de rist teleurgesteld in hun verwachtin gen, want de wedstrijd bloedde lang zaam dood. Het enige echte „hoogte- Punt" in de tweede periode was het tweede doelpunt van Frans Janssen, die een pass van Aalbers verzilverde 3-0 op het scorebord bracht. HOEK De Hoekse trainer Jan Dooms was van plan om zaterdag in alle vroegte af te reizen naar Lim burg. Hij is al vele jaren een trouwe bezoeker van het nationaal kam pioenschap wielrennen op de weg en had ook voor dit weekeinde een twee daags verblijf geregeld. Maar giste ren kreeg de voetbalclub Hoek onver wacht bericht over het vervolg van het bekertoernooi. Zaterdag moeten de Zeeuws-Vlamingen aantreden voor een toernooi in Waalwijk: de inzet is een finaleplaats voor de lan delijke amateur-beker. Dat betekent voor Jan dooms dat hij zijn jaarlijkse uitstapje tot één dag moet beperken. „Ik heb nog wel even in twijfel gestaan", verzekert hij. „We waren na de winst op Geldrop niet meer bij elkaar geweest. Voor de meesten was die wedstrijd eigenlijk al een hoogtepunt en ik had de indruk dat de spelers daarna aan rust toe waren". De strijd om de nationale beker blijkt Hoek echter nog wel degelijk aan te spreken. Op het veld van RKC komen zaterdag drie winnaars van een dis trictsbeker tegen elkaar in actie. Hoe (als winnaar van Zuid I) speelt eerst tegen de hoofdklasser Limburgia. De verliezer van deze wedstrijd staat ver volgens tegenover Papendrecht (een eerste klasser uit West I) en tenslotte speelt de winnaar van de eerste wed strijd nog tegen Papendrecht. Jan Doorns: „We hadden niet meer getraind sinds de wedstrijd tegen Gel drop, maar de spelers hebben ge vraagd om tenminste nog één keer bij elkaar te komen. Ze zijn nu zó ver, dat ze ook in dit toernooi zo goed mogelijk willen presteren". Hoek begint zaterdag wellicht met dezelfde opstellinug als tegen Gel drop. Piet de Koeijer en Wilco Braaf- hart zijn door blessures nog steeds niet beschikbaar. De Zeeuwen spelen de eerste wedstrijd in Waalwijk al om 10.30 uur. De winnaar van dit toernooi speelt waarschijnlijk een week later de finale voor de nationale beker. spelen een zestal geselecteerden uit het nationale team. De Limburger Vic Hermans is een van de betere spelers in deze ploeg. Zijn inbreng was onlangs tijdens een toer nooi in Frankrijk opmerkelijk. „Toen waren we nog niet met de sterkste opstelling", verzekert Hermans. „Voor het toernooi in Vlissingen zijn wel zes van de sterkste spelers uitge nodigd". Cees Outermans is coach van deze selectie, die alleen in toernooien uit komt. Een gevreesde tegenstander is zaterdag een sterrenteam van prof spelers. Wil van Ossen (die met het team van Miro de organisatie in han den heeft) is er in geslaagd om onder andere David Loggie (AZ), Hans de Koning AZ), Edy de Schepper (NAC), Sylvio Diliberto (Sparta) en Frans Bouman naar het toernooi te krijgen. Aanvankelijk zou ook Arte Riedijk in deze ploeg spelen, maar de technicus moest deze week afzeggen vanwege een blessure. De deelnemende ploegen aan het toernooi zijn: Verenigde Spaarbank, Schenkel assurantiën, Sport Stijl Sin- ke, Wolter en Dros, Zeeuws team, Noël Sport, Sterrenteam en Miro. Het toernooi wordt gespeeld in de sporthal Baskensburg in Vlissingen en begint om 9.30 uur. De finale wordt omstreeks 19.00 uur verwacht. Jan Dooms reist zaterdag met zijn club naar Waalwijk voor de halve finale van de beker. STOCKHOLM (AFP) - De Frans man Marc Gomez heeft woensdag de Ronde van Zweden gewonnen. De slotrit over 120 kilometer van Uppsala naar Stockholm werd in de sprint uit een kopgroep van veertien man gewonnen door Ivan Romanov uit de Sovjet Unie. De Deen Stensen en de Fransman Gomez gingen na de rijder uit de Sovjet .Unie over de streep. De eerste groep had een winst van ruim twee minuten op de groep. Gerrit Solleveld uit de ploeg van Jan Raas eindigde als tweede in het klassement met een achter stand van twee seconden op Go mez. De uitslag van de laatste etappe is: 1. Ivan Romanov (Sov), 120 kilometer van Uppsala naar Stockholm in 2 uur 29 minuten en 49 seconden; 2. Jan Stensen (Den); 3. Marc Gomez (Fra); 4. Kari Myyrylainen (Fin); 5. Gilbert Duclos- Lassalle (Fra); 6. Gerrit Solleveld (Ned); 7. Atle Kvalsvoll (Noo); 8. Lars Wahlq- vist (Zwe); 9. Valerio Piva (Ita); 10. Jelle Nijdam (Ned), allen dezelfde tijd als Romanov. Het eindklassement van de Ronde van Zweden is: 1. Gomez 29 uur 56 minuten en 18 seconden; 2. Solleveld op 2 seconden; 3. Kvalsvoll op 0.37; 4. Jonas Tegström (Zwe) op 1 minuut en 25 seconden; 5. Duclos-Lassalle op 1.50; 6. Jack-Arvid Olsen (Den) op 2.25; 7. Magnus Knuts- son (Zwe) op 2.43; 8. Tommi Prim (Zwe) op 2.51; 9. Stensen op 2.52; 10. Kim Eriksen (Den) op 3.40.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 23