De Rooij en De Rijk winnaars van tijdrit Hengelvereniging GO A vierde 40-jarig bestaan Mark Zaan snelste ii fietscross Oostburg Philippine sneuvelt in eerste ronde Hengelaars laten in Zaamslag verstek gaan CO A CH RIN US SCHEELE Tweede plaats Scheldesport Triathlon in 24 uur van Oostburg Karate-examen Sr.-. MET VISWEDSTRIJDEN BIJ KLEINE KREEK AXEL Dynamo-jeugd succesvaolin driekamp Hulst Samenwerking Scheidsrechter Biljartdistrict zonder voorzitter Bolclub IJzendijke krijgt derde baan DINSDAG 18 JUNI 1985 Touwtrekken is geen vermaak maar echte sport Touwtrekwedstrijden worden er in Zeeuwsch-Vlaanderen druk gehouden, maar toch nog steeds gezien als een volksvermaak op Oranjefeesten, braderieën en andere dorpsfeesten en niet als wedstrijdsport. Als het aan de Axelaar Rinus Scheele ligt komt hierin snel verandering, want als coach van de Axelse touwtrekvereniging Cambrinus neemt hij touwtrekken serieus. Jan Gerritse, zes jaar geleden afgezakt van de bosrijke Veluwe naar het landerige Lamswaarde, vindt dat er dan nog heel wat moet veranderen. En Gerritse kan het weten, want vijftien jaar lang was hij trainer van ERTC, een touwtrekvereniging uit Eerbeek die met zes teams in competitieverband uitkomt en op uitnodiging dit jaar weer meedoet aan de wereldkampioenschappen in Zwitserland. Rinus Scheele is er zich terdege van rest van de ploeg zich verzet. Dus je brgrijpt wel het teamwerk speelt een belangrijke rol". Jan Gerritse beaamt dit door te stel len: „In niet één teamsport is de samenwerking zo belangrijk als bij touwtrekken. Als bijvoorbeeld bij voetbal een speler faalt kun je hem uitwisselen, je betrekt hem minder in het spel of een ander knapt het vuile werk voor hem op. Dit is bij touw trekken niet mogelijk, als daar ie mand faalt of er met de pet naar gooit dan kun je het rustig vergeten. Daar om is er bij die cbte teams ook zo'n hechte vriendschapsband te bespeu ren. Men weet dat het karwei alleen samen geklaard kan worden en er voor buitenbeentjes geen plaats is in de ploeg". Beiden stellen ook dat men zonder een intensieve training het wel kan vergeten. Gerritse: „Wil men een beetje op niveau meetellen is twee maal trainen in de week een noodzaak bewust dat Gerritse het bij het rechte eind heeft, maar volgens hem is er duidelijk sprake van een stijgende lijn. „Wij zijn drie jaar geleden begon nen met voor de aardigheid eens mee te doen aan een wedstrijd op een buurtkermis in Hulst. We gingen steeds verder en als je aldoor wint ga je er plotseling anders tegenover staan. Andere teams willen dan per se van je winnen en dat komt je eer weer te na en voor je het weet zit je in de wedstrijdsport". Dat er nu ook andere teams zijn die de zaken serieus aan gaan pakken juicht de Axelaar alleen maar toe. Dit heeft er naar zijn mening toe geleid dat de organisatie van de wedstrijden bedui dend beter is geworden en er door de leden nu wordt getraind op conditie en techniek, naar zijn mening twee belangrijke factoren om op niveau mee te tellen. Want het is bepaald niet zo, dat wie de meeste domme kracht weet te ontwikkelen de wedstrijd wint. „Nee", zegt hij. „Vooral de tech niek en tactiek spelen een voorname rol. Wanneer ga je trekken en wanneer volsta je met de zaak op spanning te houden. Daarom is de verdeling van de plaatsen aan het touw onder de deelnemers ook enorm belangrijk. De eerste man, de stayer, neemt een belangrijke positie in. Hij moet zorgen dat het touw op hoogte blijft, men in rechte lijn blijft, maar ook dient hij de tegenstander nauwlettend te volgen zodat hij samen met de coach de nodige commando's aan de mannen achter zich kan doorgeven. Ook de man aan het eind van het touw, de ankerman, moet met zorg worden gekozen. Deze dient ervoor te zorgen dat het touw op spanning blijft als de TERNEUZEN - Tijdens de tweede wedstrijd van de districtscompetitie (atletiek) is de meisjesploeg van Scheldesport op de tweede plaats achter het Brabantse Thor geëindigd. De ploeg scoorde in totaal 10.949 punten. Ilse Murre legde bij het dis cuswerpen beslag op de eerste plaats met 28.68 meter en werd bij het hoog springen derde met een sprong van 1.60 meter. Esther Schrier eindigde bij het verspringen tweede met 5.01 me ter en Jolande van der Hooft liep de honderd meter ln 13.07 sec. Dat was goed voor de tweede plaats. In de tweede klas eindigde de meisjes- ploeg van Scheldesport op de zevende SLUISKIL - Het biljartdistrict plaats en de jongens legden in hun Zeeuws-Vlaanderen moet het voorlo- categorie beslag op de zesde plaats. pig stellen zonder voorzitter. Zater- dag werd tijdens de algemene jaar- Xrimlnnn ^lPllWvlipt versadering van het district geen lllliuuupnicurr VUd onvnllrer irevonden voor de om ge- NIEUWVLIET De atletiekvereni en dan zeker twee tot drie uur. En dat is iets wat alleen Cambrinus en Wal- hout de Visser uit Koewacht kunnen opbrengen. Je ziet ze dan ook altijd voorin de uitslagen staan. Het zijn ook deze teams die bij wedstrijden elders in het land, waar gewerkt wordt volgens de regels van de NTB (Neder landse Touwtrekbond), niet afgaan. Zij hebben ook een enorme waarde op propagandistisch gebied brengen het peil omhoog en moedigen anderen aan om beter te presteren". Rinus Scheele: „Het is ook noodzake lijk dat je gericht gaat trainen, daar om was het voor ons zo belangrijk dat we Gerritse ontmoetten. Hij had erva ring en was bereid om ons de fijne kneepjes te leren. Om maar een voor beeld te noemen; hoe breng je die handen in een gode conditie, want dat is een belangrijk punt. Je kunt wel zo sterk zijn als een beer, maar je moet wel dat touw goed zien vast te houden en als je daar niet speciaal op traint zijn het juist je handspieren die tekort schieten". TERNEUZEN Cemiel de Rooij en Eddie de Rijk zijn winnaar ge worden van de tijdrit die door de triathlon- vereniging Aloy als voorbereiding op de tij- derit van zondag 7 juli, 90 en 180 km, werd ge houden. Beide trim mers legden met ruime voorsprong beslag op de eerste plaats. Eddie de Rijk was in de veertig kilometer lange tijdrit bijna zes minuten sneller dan Chris van Sabben, die tweede werd voor Rob Everts. De negentig kilometer lange tijdrit werd met bijna vier minuten ver schil gewonnen door Ca- miel de Rooij voor Jan van de Linde en Rinus in den Bosch. De eindtijden van de eerste drie op de veertig kilome ter: Eddie de Rijk, Sas van Gent, 1.03.25; Chris van Sabben, Temeuzen, 1.09.11; Rob Everts, Temeuzen, 1.12.53. Negentig kilometer: Camiel de Rooij, Temeu zen, 2.28.39; Jan van de Gn- de, Oostburg, 2.32.14; Rinus in den Bosch, Temeuzen, 2.32.45. ue komst van Gerritse heeft volgens Scheele nog een belangrijke invloed voor deze sport in Zeeuwsch-Vlaande ren gehad. Hij bracht teams uit de streek in contact met ploegen in het oosten en noorden van het land, waar de sport veel wordt beoefend en al meer dan 25 jaar onder de reglemen ten van de NTB wordt gewerkt. Scheele: „Niets is belangrijker dan ervaring opdoen in wedstrijdverband en daarom was het ook zo belangrijk dat we in Friesland mee konden doen aan de Nederlandse kampioenschap pen en in Almere aan het Nederlands Indoor kampioenschap. We hebben daar veel geleerd doordat hier duide lijk onze tekortkomingen werden bloot gelegd. We werken nu ook vol gens de reglementen van de NTB, dit met uitzondering van de gwichtsklas- sen. Daardoor zou je teveel teams die nu toch wel duidelijk op weg zijn om volwassen te worden, uitschakelen en dat zou doodzonde zijn nu we volop in de opbouwfase van deze sport in onze regio zitten". Ook belangrijk vindt Scheele het dat er nu bij de meeste wedstrijden wordt gewerkt met een officiële scheidsrechter, die verstand van de reglementen heeft en die weet toe te passen. Dit sluit willekeur en plaat selijk chauvinisme uit, iets wat vol gens hem in de beginfase zeker niet bevorderlijk heeft gewerkt. Hoewel de touwtreksport duidelijk in de lift zit in Zeeuwsch-Vlaanderen ziet Scheele een echte competitie in deze regio toch nog niet zitten. „Kijk, hier voor is het aantal teams wat echt serieus bezig is nog te gering. Ik kan rustig stellen, dat er ongeveer tien teams rijp zijn om in competitiever band te gaan spelen. Maar die moetje dan zeker, gezien het krachtsverschil, onderbrengen in twee klassen en dan is het niet meer aantrekkelijk. Daar om is het beter dat we nog even verder gaan met het organiseren van vrije wedstrijden, dat trekt teams aan die het ook wel eens willen proberen en daarna besluiten om verder te gaan. Als Walhout de Visser en Cambrinus dan ook op wedstrijden als de Neder landse kampioenschappen en het Open Belgisch kampioenschap, in Denderwinkel enkele succesjes boe ken komt onze regio ongetwijfeld in de ban van het touwtrekken. En laten we dan maar eens aan een competitie denken. Dat is beter dan overhaast iets in elkaar draaien waarbij achteraf blijkt dat je rfteer hebt afgebroken dan opgebouwd". ging De Wielingen houdt zaterdag in Nieuwvliet voor de dertiende keer de Sinte Pier-loop. De deelnemers kun nen kiezen uit twee afstanden: 4300 meter of negen kilometer. De start is nabij camping De Panneschuur aan de Zeeweg in Nieuwvliet. Onder de deelnemers worden tal van prijzen na afloop verloot. De start van de kortste afstand is om 14.00 uur. De negen kilometer start om 14.15 uur. De op brengst komt ten goede van de afde ling gehandicaptensport binnen de AV De Wielingen. IJZENDIJKE - De bolclub Molen- zicht uit IJzendijke krijgt er een derde overdekte baan bij. De gemeen telijke toestemming voor de uitbrei ding is inmiddels binnen. Augustus '83 werd de overdekte bol baan in gebruik genomen Het aantal leden is de afgelopen jaren zo ge groeid, momenteel heeft Molenzicht 73 leden, dat uitbreiding van het aantal binnenbanen dringend nood zakelijk is. De nieuwe baan wordt gebouwd door vrijwilligers van Molen- zicht. De gemeente Oostburg stelt de benodigde materialen beschikbaar. Half volgende maand hoopt Molen- zicht een begin te kunnen maken met de bouw. Als alles volgens plan ver loop kan de nieuwe baan in septem ber in gebruik worden genomen. OOSTBURG - Een triathlon moet de op 2 en 3 augustus te houden 24-uur van Oostburg voor trimmers nog eens extra opsieren. De triathlon be staat uit 600 meter zwemmen in het zwembad van Sluis, 32 kilometer fietsen via Sluis met een omweg naar de Oostburgse Markt, en 6 kilometer lopen om het Grote Gat. De deelnemers worden onderverdeeld in drie groepen: dames, heren +35 en heren -35 jaar. TERNEUZEN Bij examens in Hil versum is Dick Firet uit Temeuzen geslaagd voor de derde dan karate. Voor zijn verdiensten als scheidsrech ter en na een technisch examen werd Huub Mercé uit Temeuzen benoemd tot eerste dan honorus causa. De twee sportlieden behoren tot de school van Wim van de Leur. opvolger gevonden voor de om ge zondheidsredenen aftredende voor zitter Cor Dirven. Het bestuur kreeg dan ook de volmacht van de vergade ring om iemand te benoemen zodra met een geschikte kandidaat vindt. Naast Cor Dirven nam de vergadering zaterdag eveneens afscheid van de scheidsrechterscoördinator Cor Ver linde, die zich na acht jaar niet meer herkiesbaar stelde. De arbiter Rudy - S<s£ Touwtrekken tijdens een Axelse braderie AXEL De Axelse hengelvereniging Geduld Overwint Alles (GOA) vierde afgelopen weekeinde haar veertigjarig jubileum. In het kader van dit jubileum stonden er zaterdag twee wedstrijden op het programma, gehouden bij de Kleine Kreek te Axel. 'S Morgens ging de jeugd van start om het Zeeuws-Vlaamse kampioenschap, een titel die door 77 jongens en meisjes tussen 8 en 12 jaar werd betwist. Cor Dirven de Metsenaere volgt Verlinde op. Na mens het district werd de heren Ver linde en Dirven een herinnering aan geboden. Tevens werd een aantal kampioenen tijdens de vergadering gehuldigd. Als kampioenen van de teamwedstrijden werden ABC uit Breskens, Concordia uit Temeuzen en ENZK uit Philippine gehuldigd. Bovendien werden William Brand (vijfde klas libre jeugd) en Jean Paul de Bruyn (anker kader 37/2) nogmaals gefeliciteerd met hun titel. Een voorstel van Robert Claeyssens voor een nieuwe opzet van de voor wedstrijden werd door de vergadering niet enthousiast ontvangen. Daarna werd er door de vereniging Ons Ver maak opgemerkt dat door de vereni ging al voor het vierde achtereenvol gende jaar geen kampioenschap mag worden georganiseerd. Dat bleek toen de kalender voor de finales werd be kend gemaakt. De wedstrijdkalender voor de kampioenschappen van het district Zeeuws-Vlaanderen ziet er als volgt uit: derde klas driebanden 21-29 september (De Smickel Hulst); twee de klas driebanden 5-13 oktober (Het Groene Laken en K.O.T. Sas van Gent); vijfde klas libre 19-27 oktober (Atlanta Sluiskil); eerste klas drieban den 1, 2 en 3 november (Den Ouden Arend, Sint-Jansteen); vierde klas li bre 16-24 november (Ed Horemans, Axel); derde klas libre 30 november-8 december (CBC, Clinge); tweede klas libre 14-22 december (Hof van Eede); eerste klas libre 4-12 januari (HBC'34, Hulst); hoofdklas libre 18-26 januari (GBC, Groenendijk); beker-kader 1 en 2 februari (BCD, Draaibrug); vijfde klas bandstoten 15-23 februarWOBV Oostburg); vierde klas bandstoten 1-9 maart (Concordia Temeuzen); derde klas bandstoten 15-23 maart (WBC Walsoorden); tweede klas bandstoten, 5-13 april (De Steense Carambole (Sint-Jansteen); gewestelijk kam pioenschap derde klas libre, 3-5 janua ri Sint-Jansteen; gewestelijk kam pioenschap bandstoten 25-27 april (SBC Sluiskil). Bij de deelnemers van 8 tot en met 11 jaar was het Wemer Martin van GOA, die in een thuiswedstrijd de Zeeuws- Vlaamse titel voor zich opeiste, terwijl dat in de categorie tot en met 15 jaar clubgenoot Marco de Bakker was. Ondanks de goede prestaties van de Axelaars ging de eerste plaats van het verenigingsklassement naar de jeug dige vissers van Platzak uit Westdor- pe, de thuisvissers moesten met een tweede dplaats genoegen nemen. De veteranenwedstrijd die om 18.00 uur van start ging werd gewonnen door H. van de Velde voor A. Overdulve. GOA, dat met de organisatie van deze twee evenementen mag terugzien op een geslaagde dag, bevestigde hier mee eens te meer de goede naam die de vereniging in de veertig jaar van haar bestaan heeft opgebouwd. De hengelvereniging heeft dan ook met z'n jonge voorzitter Eddy van de Braak en 'ouwe rot' in het vak, Jo Deij, een uiterst uitgebalanceerde ba sis in het bestuur. Jo Deij is in zijn functie als regiocon sul die waakt over de kwaliteit van de Zeeuws-Vlaamse viswaters, al jaren lang een nuttige kracht voor de Axel se vereniging, die beschikt over 65 hectare viswater en een dikke 600 leden telt. Van dat enorme aantal komt onge veer de helft uit België. De vereniging, die altijd bekend heeft gestaan om de vele activiteiten die ze wist te ont plooien, blijft ook heden ten dage actief voor haar leden. HULST - Nadat vorige week de com petitiewedstrijd voor de C- en D- pupillen was afgelast, kwamen zater dag de jeugdige atleten onder goede omstandigheden wel op de baan te gen elkaar in actie. In de zeven categorieën werd een driekamp afge werkt, terwijl tevens in elke catego rie een estafette werd gelopen. De jeugd van het Middelburgse Dyna- mo'70 was het meest succesvol in de driekamp. Met drie eerste plaatsen vertolkte Dynamo'70 een hoofdrol. De uitslagen: Dyn is Dynamo'70; SS is Scheldesport; Mar is Marathon; HAV is RKHAV; AV is AV'56. Meisejs pupillen C: 1. Inge Boone (Dyn) 659 pnt.; 2. Tamara Neefs (HAV) 546 pnt.; 3. Claudia Hoogesteger (Mar) 517 pnt. Jongens pupillen C: 1. Micha- le Freyser (HAV) 693 pnt.; 2. Bjom de Vos (Dyn) 659 pnt.; 3. Dennis Meerman (Mar) 554 pnt. Meisjes pupillen B: 1. Esmarla Lakroes (Dyn) 876 pnt.; 2. Karina Opdorp (58) 860 pnt.; 3. Ilgry van Driel (SS), 768 pnt. Jongens pupillen B: 1. Wilbert Murre (SS) 1146 pnt.; 2. Erwin Mortier (HAV) 1010 pnt.; 3. Roald Stoffels (SS) 993 pnt. Meisjes pupillen A: 1. Lisette Maas (Mar) 978 pnt.; 2. Esther Hofinan (Mar) en Natasja Hoogeste ger (Mar) 817 pnt.; 3. Esther van Sluys (AV) 793 pnt. Jongens pupillen A, eerstejaars: 1. Egbert Lakroes (Dyn) 1275 pnt.); 2. René Naeys (SS) 962 pnt.; 3. Davy Buysrogge (HAV) 886 pnt. Jongen pupillen A, tweede jaars: 1. Emiel Rodenburg (Mar) 1364 pnt.; 2. Manno Buysrogge (HAV) 1256 pnt.; 3. Roland Klaassens (Dyn) 1129 pnt. Estafette meisjes A, (:3 keer 40 meter): 1. Mar, 38.00 sec.; 2. AV, 39.8 sec.; 3. Mar 2, 43.2 sec. Jonges B, (4 keer 40 meter): 1. SS, 26.5 sec.; 2. Dyn, 28.6 sec.; 3. HAV, 29.0 sec. Meisjes B, (4 keer 40 meter): 1. SS, 29.7 sec.; 2. Mar, 31.4 sec. Jongens A, (eerste jaars, 4 keer 60 meter): 1. SS, 40.3 sec.; 2. Mar, 41.8 sec.; 3. Dyn, 41.8 sec. Jongens A, tweede jaars (4 keer 60 meter): 1. HAV, 36.3 sec.; 2. Mar, 38.7 sec.; 3. Dyn 2, 40.5 sec. Zo heeft GOA al jarenlang een 'peur- vergunning' van het ministerie van lanbouw en visserij, terwijl er nu een plan op stapel staat forellen uit te zetten in de Zandwinput. Ook is sinds het vorig seizoen het zogenaam de gesloten seizoen afgeschaft, zodat de leden het hele jaar door op de Axelse viswaters terecht kunnen, een en ander in overleg met het ministe rie van landbouw en visserij. Met 90 jeugdleden neemt GOA een uniek plaats in het Zeeuws-Vlaamse hengelsportgebeuren. De jeugdcommissie van GOA doet er alles aan, de jongeren een zo volledig mogelijk programma voor te schote len. Jaarlijks is er een uitwisseling i hengelaars uit Clinge en daarnal wordt er voor de lagere schoolleeï] gen van 'groot Axel' een wedsti georganiseerd, waar altijd weer animo voor bestaat. Deze wedsti voor de schooljeugd wordt aansta de zaterdag, 22 juni, weer gehom van 09.00 tot 10.30 uur. Tijdens prijsuitreiking afgelopen zaten haalde wethouder P. Apersman, de hengelsport door de afwezigs van elke vorm van agressie, een g sport is voor de vorming van karakter van z'n jeugdige be« naars. Uitslagen Zeeuws-Vlaamse jeugd) pioenschappen, verenigingsklassemen Platzak, Westdorpe; 2 GOA, Axel; 3 Clli Hengelaars; 4 ONI, Temeuzen; 5 Aan burg; 6 Koewacht. Veteranen: 1 H. Velde, 520 gram; 2 A. Overdulve, 270; Parmentier, 260; 4 P. de Wolf, 250; 5 F.S 190. OOSTBURG In de wedstrijdreeks voor de Zeeuwse fïetscrosstrofee was de strijd op de baan van de Oostburg se Eenhoorncrossers bij de 15-jarigen bijzonder spannend. Het was uitein delijk de Zuiddorpenaar Marok Zaan die de overwinning voor zich opeiste. Hij reed in de finale net voor Marco Uitdewilligen en Marco de Bruin door het finishlint. Marco Uitdewilligen nam overigens al meteen revanche op Zaan, door in dedaarop volgende open klasse wed strijd te zegevieren. Bij de 6-jarigen deed Marc-Peter van Doom weer van zich spreken. In zijn leeftijdscategorie had de Temeuze- naar zoals gewoonlijk geen enkele tegenstand, maar ook in de open klasse, waarin ook de 7-jarigen aan de start kwamen, toonde hij zich een klasse apart. Een sterke rijder is ongetwijfeld ook de Sluiskillenaar Giannie de Jonge bij de 13-jarigen. De zesde wedstrijd, meetellend voor deze trofee, wist hij weer op zijn naam te schrijven. Gian nie de Jonge voert ongeslagen de lijst aan voor de trofee. Ook hij pakte weer de 'dubbel', door de open klasse wed strijd tussen de 11- tot en met 13- jarigen op zijn naam te schrijven. Uitslagen, 5-jarigen: 1 Crosby van de Abee- le; 2 Marco Dathijn; 3 robby toctus. 6 jaar: 1 Marc-Peter van Doom; 2 Rutger van An- rooy, 3 Angeloo van de Ree. 7 jaar: 1 André de Vin; 2 Jac de Clerck, 3 Jhimy van der Goes. 8 jaar: 1 Daniël van Houte; 2 Mar- thijn van Poucke; 3 Barry de Waal. 9 jaar: 1 Hoek de Rijk; 2 Danny Schout; 3 Cor Mookhoek. 10 jaar: 1 Serge Zijlstra; 2 Sven van Kouwenberg; 3 Frank Mathijs. 11 jaar: 1 Dirk-Jan Franse; 2 Timothie Sittrop; 3 Alleyn Lindekeyl. 12 jaar: 1 Riny Dathijn; 2 Peter Tresanie; 3 Jacco Matijs. 13 jaar: 1 Giannie de Jonge; 2 Bart de Bllel Dominick Schouten. 14 jaar: 1 Endj Meester; 2 Jan de Smet; 3 Marco 1 man. 15 jaar: 1 Marck Zaan; 2 N Uitdewilligen; 3 Marco de Bruin. Meisji 1 Tanitha Uitdewilligen; 2 Isabella Slndy de Caluwee. B: 1 Marijke Tresai Danielle de Clerck; 3 Marlska Verplan) 1 Monick Wisse; 2 Barbara de Ruytl Anoeck Colljn. D: 1 Carin Thaie; 2 Byt Buyck; 3 Renatha Raus. Open klasse,! 7 jaar: Marc-Peter van Doom. 8 t/m 10) Serge Zijlstra. 11 t/m 13 jaar: Diannl Jonge. 14 jaar en ouder: Marco Uitde gen. In de strijd om de fietscrosstitelif Zeeuwsch-Vlaanderen waren heti week vooral de meisjes die zici verschillende leeftijdscategorieën vallend sterk toonden. Om de si aantrekkelijker te maken hebbel organisatoren besloten om deze n jes mee telaten rijden in de jongen tegorie. Zo moest Jack de Clerck buigen; het vrouwelijk geweld bij de 7-jari| Zijn zus Daniëlle was hem te sneli hij moest ook alle zeilen bijzetten zich Mariska Verplanke van hetE houden. De uitslagen, 5 jarigen: 1 Dominick dijk; 2 Marco Dathijn; 3 Marinus Wesdi jaar: 1 Michel Dey; 2 Angeloo van dek Isabella Raus. 7 jaar: 1 Daniëlle de Cl 2 Jack de Clerck; 3 Mariska Verplai jaar: 1 Claudia Day; 2 Daniël van Hot Ico de Jonge. 9 jaar: 1 Loek de Rp;: Mookhoek; 3 Comelis Wesdorp. 10 ji Serge Zijlstra; 2 Sven van Kouwentx Jhim Raus. 11 jaar: 1 Michel Keyn Michael Kester. 12 jaar: 1 riny Dath Peter Tresonie; 3 Harmen Swiers. 13 ji Patrick Dierinckx; 2 Paul Martens; 31 nick Schouten. 14 jaar: 1 Endy de Me 2 Marco Blaakman; 3 Paul Plasschae jaar: 1 Erick Fijnhout. PHILIPPINE Het is het herenteam van tennisvereniging Philten uit Phi lippine opnieuw niet gelukt om de eerste ronde van de Nederlandse clubkampioenschappen te overleven. Zaterdag verloor de Zeeuwse kam pioen op eigen terrein met 4-6 van Hoek van Holland, dat zich volko men verdiend voor de kwartfinale plaatste. Reeds in de eerste partij namen de bezoekers een voorsprong. Frans van de Berg was met 6-3 en 6-4 te sterk voor Han Matthijssen. Peter van Veld hoven bracht de partijen weer op gelijke hoogte door een 6-4 en 6-3 winst op Leo Boon. In de derde partij hadden Koert van den Acker en Ton Bruijing drie sets nodig om tot een beslissing te komen. De Philippine- speler moest met 3-6 de eerste set aan zijn tegenstander geven, maar via een 6-4 overwinning in de tweede set werd de strijd weer volkomen open. In de beslissende set nam Van den Acker zelfs met 4-3 de leiding, maar uiteinde lijk moest hii met 4-6 capituleren. Hans van den Acker kon het Piet Boon in het eerste gedeelte van de strijd nog knap lastig maken, maar nadat hij met 4-6 toch naast de setze ge greep, kreeg hij in de tweede set weinig kansen meer: 1-6. Het meest overtuigend kwamen de Zeeuwen voor de dag in de eerste herendubbelwedstrijd. Han Matthijs sen en Peter van Veldhoven gaven Frans van de Berg en Ton Bruijing weinig kansen: 6-0 en 6-3. Met een 3-2 achterstand in cijfers en 50-42 tussenstand in games moest het laatste Philtenkoppel, bestaande uit Hans van den Acker en Henk Guilliet, in ieder geval winnen en er ook nog eens voor zorgen dat hun tegenstan der niet meer dan drie games zou halen, om de volgende ronde te halen. Van den Acker en Guilliet waren echter niet opgewassen tegen Leo en Piet Boon, die met 0-6 en 2-6 de 4-6 zege veilig wisten te stellen, waardoor Hoek van Holland zich plaatste voor de kwartfinale. ZAAMSLAG - „Bedroevend", noemde mevrouw De Putter van 1 Zaamslagse hengelsportvereniging HVSO de belangstelling voor I internationale wedstrijd, die de Zeeuws-Vlaamse club zaterdag organ seerde. Het deelnemersaantal bedroeg slechts iets meer dan honderd! dat was toch ruimschoots beneden het verwachte aantal. Mevrouw I Putter weet de minimale belangstelling voornamelijk aan de afwen heid van een groot aantal Belgische vissers. Overigens werd dei wedstrijd gewonnen door J. van Hooije van De Vogel. „Er waren bijna geen Belgische deelnemers; volgens ons als be stuur omdat er zondag een grote wedstrijd in België is. Daarnaast waren er in het kader van de vie ring van het veertigjarig bestaan van GOA uit Axel zaterdag een tweetal wedstrijden en dat zal ook nog wel wat deelnemers gescheeld hebben. Wij vinden het jammer dat GOA die wedstrijden tegelijk met onze wedstrijd hield, terwijl een internationale wedstrijd toch al lang van tevoren vast staat", stelde mevrouw De Putter ook nog enigs zins teleurgesteld vast. Wél tevreden was het HVSO-be- stuurslid over de vangst tijdens de wedstrijd, want die noemde zij „re delijk". Door de afwezigheid van een groot aantal Belgen konden de Zeeuws-Vlaamse vissers met de ereprijzen gaan lopen. Immers, achter J. van Hooije eindigde op de tweede plaats K. van Kerckhoven, eveneens van De Vogel, terwijl de plaatselijke vissr A. van der beslag wist te leggen op de den plaats. De overige bijzondere pi zen werden als volgt verdeeld. I eerste buitenlandse heer werd Sanders van het Belgische TVWt Wenduine. Mevrouw Allaart vani organiserende vereniging eindig! als eerste Nederlandse dame, tl wijl mevrouw Mannens van NZ uit Knokke eerste buitenlandse d me werd. Voorts kreeg Gilly 1 Blaeij (HVSO) de prijs voor i hoogst eindigende junior en wasi prijs voor het best geklasseer HVSO-lid voor A. van der Bie. PZC-wisseltrofee tenslotte gi naar J. de Putter, eveneens vi HVSO. De uitslag van de wedstrijd: 1 J Hooije (De Vogel) 1310; 2 K. van Ken hoven (De Vogel) 1215; 3 A van der! (HVSO) 966; 4 M. van Duijsse (ONI) 5 5 J. van Heese (De Vogel) 892; 6 J. van Velde (ZCS) 756; 7 H. Karreman (B dracht vissers) 748; 8 J. de Putter (HVS 673; 9 J. Sanderse (TVW) 603; 10 A. v Dijk (CCB) 584.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 22