Otters lonkt toch weer wedstrijdzwemmers Bries van lauw tot stijf bij prestatie-surftocht PHILIPPINE VETERANEN PAKKEN ZOMERA VONDTITEL PZC/ sport 'romovendi n Oostburg u bekend Animo sloot toernooi af In Sasse voetbalcompetitie Coopertest RKHAV InEPAG 18 JUNI 1985 TWAALF JAAR PUNT ACHTER CARRIERE: peratiewint isketbalbeker Per ongeluk WEER BEGINNEN MET OPBOUW VAN ONDERAF BIJNA HELFT VAN DEELNEMERS VALT UIT Verbijten Belgische winnaar toernooi Voorwaarts 0 Leenhouts stopt. Twaalf jaar lang heeft hij als voetbaltrainer in Zeeuwsch-Vlaanderen ^gewerkt. In die periode hebben achtereenvolgens Terneuzense Boys, Hoofdplaat, [denburg en Graauw van zijn diensten gebruik gemaakt. Een periode die de Zaamslagse ^nmeester een aantal hoogtepunten opgeleverd heeft, waarin hem ook de minder prettige [ten van een dergerlijke functie niet bespaard zijn gebleven. „Maar de totaalindruk is jitief, ik heb eep leuke tijd gehad", kijkt Ko Leenhouts op dit deel van zijn leven terug, [elopen vrijdag nam hij afscheid van de spelers van Graauw, de vereniging waar hij sedert 1 hoofdtrainer was. En aan welke club hij, niettegenstaande zijn afscheid met een radatie, de beste herinneringen bewaart. \weede plaats yeratie-jeugd mercompetitie idge Oostburg e Vogel Kloosterzande leid clubwedstrijd oetbaltrainer Leenhouts obby wijkt voor 't gezin en uit dus. Het einde van een ode die, zoals hij zelf noemt 'per luk' van start ging. Over dat [e zegt hij: „De hoofdreden waar- k ermee stop ligt in het gezin. Dat zich twaalf jaar lang aan mij aan ten passen. In alle opzichten, anties moesten er voor onderbro- worden, alles was ondergeschikt mijn hobby. Het gezin moest zich om altijd naar mij richten. Na |alf jaar ben ik van mening dat die n nu maar eens andersom moe- I koment te liggen". Bij voorbaat :enuwt hij daarmee de geruchten onvermijdelijk op gang komen neer een vereniging tegen degra- e aanloopt. Want Ko Leenhouts bij Graauw waarschijnlijk zelfs een vijfjarig contract kunnen krij- Hij lag bij de spelersgroep en het IsTBURG Het meisjespupillen- §in van handbalvereniging Opera- '71 uit Oostburg heeft op een |dhandbaltoemooi van Unitas '63 Maassluis goed gepresteerd. Het jstburgse team, dat als enige uwse vertegenwoordiging aanwe- was, eindige in een veld van 22, Inemers als tweede. De Oostburg- [meisjes moesten alleen hun meer- erkennen in Westlandia uit Idwfjk, dat duidelijk met 1-10 de [rkste was. De meisjesaspiranten Operatie deden het minder. Door vier de partijen te verliezen werd vijfde en laatste plaats behaald. RNEUZEN De Zeeuws-Vlaamse lercompetitie Is bij de heren ge- nnen door het basketbalteam van sratle. Het Oostburgse team is ekerd van de eerste plaats, hoe de wedstrijd Stonedunkers-Voor- arts nog gespeeld moet worden. De relking van de bekert vind op 26 il plaats In 's Lands Welvaren In el. STBURG - De Bridge Sociëteit stburg speelde onlangs haar zesde istrijd ln de zomercompetitie. Win- irs werden de heren Van Dronke- r en Remijn. Op de tweede plaats digde mevrouw Brevet en de heer 1 Veen. Derde werden mevrouw a Dronkelaar en de heer Ramondt. dames Van Opdorp en Fermont epten de vierde plaats in de wacht. .OOSTERZANDE - De zeehengel- reniging 'De Vogel' uit Kloosterzan- hield zondag de vierde clubwed- Ijd. Er werd door 42 hengelaars vist in de Westerschelde in Kruis- lder nabij Kruispolderhaven tussen oosterzande en Paal. De wedstrijd urde drie uur. Na afloop werden de jzen uitgereikt in zaal 'De Kastan- in de Cloosterstraat in Klooster- ïde. uitslag: 1 R. Serie,Hulst, 10 vissen 1690 2 H. Mannaert, Terhole, 4 vissen 1244 3 K. van Kerckhoven, Kloosterzande, lssen 1206 pnt.; 4 K. Dieleman, Kloóster- ide, 5 vissen 1054 pnt.; 5 L. van Dende- Kloosterzande. 7 vissen 1;44 pnt. De ditionele pijp was voor mevrouw Van Hen uit Kloosterzande met 3 vissen, 500 nten. bestuur erg goed, zijn menselijke be nadering sprak in een kleine club als Graauw bijzonder aan. Louter en al leen omdat hij zelf vindt dat het gezin niet langer op de tweede plaats mag komen dus.... „Per ongeluk begonnen". Leenhouts weet het nog goed. „ïk was amper twintig toen ik met een paar kapotte knieën kwam te zitten. Maar als voetbal een favoriete sport is blijf je op zo'n leeftijd hopen dat het een keer over zal gaan. In feite tegen beter weten in, want het bleef kwak kelen", zegt Ko Leenhouts, die in de wedstrijden niet voluit kon gaan, vaak maanden aan de kant bleef omdat het helemaal niet ging. „Wies van Avermaete, toen hoofdtrainer bij de Boys, zag dat, gaf me op de training een groepje. En die knapen vonden kennelijk dat ik het zo leuk deed dat ze me vroegen of ik daarmee door wilde gaan", herinnert hij zich. Dat werd diploma halen, daarna ver der bij Terneuzense Boys als tweede trainer. Het begin van een 'carrière', toen Hoofdplaat hem vroeg voor de jeugd, en hij met die junioren naar een kampioenschap ging. Dergelijke za ken blijven niet onopgemerkt, een jaar later zat Aardenburg in de slag om de man uit Zaamslag binnen te halen. Een niet onaardige promotie, de West-Zeeuws-Vlaamse vierdeklas ser beschikte in die tijd over een aantal 'leuke' spelers. Ko Leenhouts haalde eruit wat er ook in zat, liep met Sluiskil zij aan zij in het gevecht om het kampioenschap en promotie. Sluiskil haalde het, de teleurstelling werkte vooral bij het bestuur van de club lang na. Er bleef onderhuids wat zitten, de situatie werd tenslotte on werkbaar. Ko Leenhouts stapte op: „In het belang van de club en vooral de spelersgroep", weet hij nu nog. En wil er verder niets meer over kwijt. Het 'vlekje' is weggewerkt, de teleur stelling al lang verteerd. Het bleef de enige teleurstelling in die twaalf trainersjaren. Want na Aarden- TERNEUZEN Zondagmiddag werd het zomeravondtoernooi van tennisvereniging Animo uit Terneu- zen afgesloten. Het evenement duurde in totaal vijf dagen. Na afloop werd van de 72 deelnemers hte gemiddeld aantal ge wonnen games per partij berekend. Bij de heren ging de eerste prijs naar Kees hamelink, terwijl Nel de Haan de beste dame was. De poedelprijzen waren voor Wemer Balzereit en Joke van Klaveren. Aan staande vrijdag beginnen bij de Ter neuzense vereniging de jeugdclub kampioenschappen. burg kwam Graauw. En daar kregen frustraties geen tijd om te 'groeien'. Ko Leenhouts is niet direct een man van veel woorden, over de voetbalver eniging Graauw is hij niet zomaar uitgepraat. Hij noemt de sfeer, de menselijkheid, en entourage en de recht-door-zee-mentaliteit als grote waarden van een club die er het werken bijna tot een feest maakten. „Nooit achterbaks, altijd eerlijk en recht voor z'n raap. En precies weten hoe ver je als club kunt komen op het sportieve vlak". Realiteitszin van een kleine vereni ging die bijna altijd met problemen worstelt: „Elke blessure riep bijna automatisch moeilijkheden op. Ik heb onze verzorger wel eens in moeten zetten omdat de reservebank niet genoeg mensen bevatte", herinnert Ko Leenhouts zich. Je kunt aan hem zien dat hij zich het persoonlijk aan trekt dat hij afscheid moet nemen met een degradatie. „Niemand heeft me dat verweten, met het te geringe materiaal zat er niet meer in", berust hij. Om er meteen op te laten volgen dat Graauw best over jeugdig talent beschikt, „maar bij een club die altijd in de gevarenzone verkeert kan zich dat moeilijk ontwikelen. Het krijgt de tijd niet, de jongeren moeten meteen in de afweerslag tegen die jaarlijkse degradatie. Jammer", kijkt Leen houts terg. Hij had het graag anders gezien, zijn visie op voetbal over wil len brengen op een wat grotere groep. Niet altijd gedwongen willen worden om 'degradatie-voetbal' te spelen: „geprogrammeerd op het uitschake len van de tegenstander in plaats van zelf het spel te maken". Bij Graauw was het niet anders dan altijd maar vechten voor lijfsbehoud. Dat de club en de spelers hem niet als zondebok aanwijzen blijkt uit de her innering bij het afscheid: een eigenge maakt wandbord in de clubkleuren met de foto's van alle spelers, elftallei der, verzorger en grensrechter. Een levensgroot daarop: 'Ko en Loes, be dankt namens W Graauw'. Ko Leen houts heeft het twaalf jaar fantastisch gedaan. Trainer Ko Leenhouts (midden) is binnenkort weer gewoon supporter. ISTBURG In de slotweek van de creatieve zaalvoetbalcompetitie in istburg zijn Chez Rene en Telepost promoveerd naar de A-poule. Sa- en met kampioen Cocq zullen zij iarin volgend seizoen de plaatsen nemen van Mijnders, het Admini- ratief Personeel en Musson, die alle ie degraderen. oor een 6-1 nederlaag van GL Shop as het voor de gepromoveerde ploe- niet meer nodig om nog punten te ïgaren. Chez Rene kwam dan ook at verder dan een 4-4 gelijkspel gen Rabo 2, terwijl Telepost zelfs et 2-0 van Van Looy/Groosman ver- or. Nu de competitie beëindigd is, ndt er volgende week vrijdag nog n toernooi plaats tussen de eerste de ploegen uit de beide poules. Op tae avond zullen eveneens de compe- t'eprijzen overhandigd worden, 'slagen: Musson - FC '83 0-5; Leliaert - emeente 0-5; Chez rene - Rabo 2 4-4; 2EM - De Block 5-2; Cocq - Rabo 1 6-2; eheo - Aers 9-2; Kombuis - Rabo 1 3-6; lemens - Rabo 2 3-2; OLS Breskens - GL wp 6-1; Van Looy - Telepost 2-0; Mijnders 'eteranen 3-3; Oud Sluis - OBV 4-4. ndstand poule A: Veteranen 22-36; De ?ner 22-30; Oud Sluis 22-30; Alheo 22-30; PV 22-26; Aers 22-24; Gemeente 22-23; FC P 22-23; Leliaert 22-20; Mijnders 22-13; dm Pers. 22-6; Musson 22-5. Poule B: acq 24-42; Chez Rene 24-30; Telepost 24-3;) 1 Shop 24-28; Van Looy 24-27; Rabo 1 '•25; De Block 24-23; Rode Leeuw 24-21; ebo 2 24-20; Kombuis 24-19; Riemens '18; OLS Breskens 24-17; PZEM 24-12. BRESKENS De prestatietocht Breskens-Terneuzen-Breskens (zei len), die vorig jaar wegens slechte weersomstandigheden geen door gang kon vinden kon dit jaar (afgelo pen zondag) met redelijk zeilweer van start gaan. Bij de start zondagmorgen om 12.00 uur stond er echter voor de 'funboard- zeilers' te weinig wind zodat die groep helaas van deelname af moest zien. De overige 50 deelnemers gingen met een lauwe bries 'voor de wind' richting Temeuzen. De eerste 20 kilometer van de in het totaal 40 verplichte kilometers gingen in een gezapig tempo, zodat om streeks 14.00 uur een vrijwel volledige groep zich in Temeuzen meldde onder aanvoering van Marcel Mastenbroek, Gert-Jan Boekamp, Edwin Janssen en Ivo Kristeleijn. Echter, de wind meldde zich ook en werd steeds venij niger tot kracht 5. Voor velen werd het te gortig, zodat de balans, opgemaakt aan de meet, uitwees, dat van de 50 deelnemers er 30 de eindstreep hadden gehaald. Or ganisator Rob Stompff uit Temuezen sprak dan ook terecht van een zware toch, die door vele surfers danig was onderschat. Hoewel in deze prestatie- NIEUWVLIET Ondanks het feit, dat er enkele kilometers verderop tegelijkertijd een ander groot surfevenement van start ging (Breskens-Terneuzen- Breskens), was voorzitter Rob van der Wal van Windsurfvereniging De Verklikker uit Nieuwvliet niet ontevreden over de opkomst van een 18-tal deelnemers voor de Wielingenbokaal. De eerste van de negen te varen 'manches' ging wegens gebrek aan wind, met twee uur vertraging van start. De organisatie had een slaombaan uitgezet, hetgeen behoorlijk wat eiste van de techniek van de surfers, en kreeg in Rick Hamelink een goede winnaar. De wind was inmiddels tot kracht 4 toegenomen, zodat alle factoren voor een goede strijd aanwezig waren. Grote afwezige was Chris Comelissen (werk), maar de overige deelnemers wisten dit uitstekend te compense ren en leverden een goede strijd. Er bleven vier finalisten over, die elkaar het vuur na aan de schenen legden. Het zag er in het bein van die finale naar uit, dat Cadzandzeiler Jan de Nijs een serieuze kandidaat voor de eindzege was, maar z'n naaste belagers waren vooralsnog niet van plan dit zonder slag of stoot toe te staan. De vier fainlisten zeilden 'en bloc' op de finish af waar het Rick Hamelink uit Breskens was, die met een minime voorsprong de eerste plaats voor zich opeiste. De prijs voor de snelst gevaren manche ging naar Edwin de Baere, die in de finale niet verder kwam dan een vierde plaats. Uitslag: 1 Rick Hamelink (Breskens); 2 Jan de Nijs (Cadzand); 3 Adelbert Stockman (Temeuzen); 4 Edwin de Baere (Breskens). AXEL De zomerkamjfioenschappen zwemmen moeten voor de zwemclub De Otters een lichte kwelling zijn geweest. De Axelse vereniging kreeg immers de organisatie toegewezen, maar werd door het vertrek van de kleine groep startvergunninghouders gedwongen tot een rol langs de kant. Met pijn in het hart volbrachten de traihers Emiel Rombaut en Trees Willemsen dan ook hun taak als jurylid. Maar aan de andere kant moet het zomerkampioen- schap de start van een nieuw tijdperk inluiden, want over twee jaar wil De Otters weer op een bescheiden niveau terug zijn met wedstrijdzwemmers. Rombaut en Willemsen zijn de twee hoofdtrainers van De Otters en wor den bij hun werkzaamheden geassis teerd door een aantal vrijwilligers. Vorig jaar nog had Rombaut de super visie over de startvergunninghouders, maar toen al zag hij aankomen dat hij zich dit seizoen op een andere groep zou moeten richten: de recreanten. „We hadden op een gegeven moment een groep van negen startvergunning houders," weet hij nog. „Daarnaast was er bij De Otters een grote groep recreatiezwemmers. We stonden voor een moeilijke keuze, omdat we het niet zinvol achtten om met die kleine groep verder te gaan. Bovendien werd er door de week met een hele kleine kern getraind, omdat een aantal start vergunninghouders ook nog studeer de. We hebben de zaak op bestuurlijk niveau goed doorgesproken, want na tuurlijk gooi je niet graat het werk van vele jaren aan de kant." Maar de trainers en het bestuur reali seerden zich dat het niet reëel zou zijn om de kleine selectie te laten prevaleren boven de grote groep re creanten. „Alleen al qua kosten von den we dat we het niet konden maken om alles op één kaart te zetten," zegt Trees Willemsen. „We hadden een geringe aanwas bij de startvergun ninghouders geconstateerd en we za gen in dat er te weinig talent door brak. We wilden bovendien niet aan wedstrijden beginnen met zwem mers die bij voorbaat kansloos zou den zijn. Daar is immers niemand mee gediend. Nadat het bestuur van De Otters een standpunt had ingenomen wer de selectie voor de keus gesteld: öf een stapje terugdoen naar de recreatie zwemmers bij De Otters, öf overstap pen naar ZCK. „We hebben het idee dat we op de goede weg terug zijn," vervolgt Rom baut. „De Otters klimt dan ook lang zaam terug uit een diep dal. Binnen de groep recreatiezwemmers zijn er beslist wel talenten, maar het gaat er vooral om hoe ze gemotiveerd kunnen blijven. Op een bepaald moment zul len die talenten echt boven komen drijven en eigenlijk zouden ze dan in niveaugroepen moeten worden ge traind. Maar eerst moet de techniek perfect zijn. Ik vertik het om met kinderen naar kampioenschappen te gaan als ze de techniek niet beheer sen. We hebben tijdens de Zeeuwse kampioenschappen wat dat betreft slechte voorbeelden gezien. Ik zou me schamen als trainer als ik mijn pupil len zo onbeholpen het water in zou sturen. Maar het is gebeurd." „Onze recreanten hebben echter ook kunnen proeven hoe goed het kan zijn als je met de besten mee kunt. Dat stimuleert en het is aan ons om daarop voort te borduren. Over twee jaar zal De Otters er dan ook weer bij zijn. Weliswaar op een bescheiden niveau, maar dat geeft niet. We kó men terug uit een diep dal." Peter van Kouteren tocht niet gewonnen kon worden, wa ren het wel weer de bekende surfers die als eersten in Breskens versche nen. Ivo Kristeleijn wist op de terug weg aan de leiding te varen, maar omdat hij geen trapeze had en daar door op de hand moest zeilen, ging de vermoeidheid hem parten spelen, zo dat een korte rustpauze geboden was. Het was Gert-Jan Boekamp, die als eerste aan het eindpunt kwam, om 16.30 uur. Boekamp bleek met zwaar weer andermaal in z'n element. Hij werd op de voet gevolgd door Masten broek en Janssen. De laatste deelne mer kwam om 17.25 uur binnen. Emiel Rombaut De meeste zwemmers kozen voor de laatste mogelijkheid en de Koewacht- se zwemclub werd met de Axelse leden aanzienlijk versterkt. „We heb ben nu zes dagen achter de rug," zeggen de trainers van De Otters. „We maken er geen geheim van: we heb ben ons behoorlijk zitten verbijten. Het is ontzettend jammer dat het allemaal zo is moeten lopen. Het doet pijn als je ziet dat Liesbeth Dekker bijvoorbeeld Zeeuws kampioen wordt en er staat ZCK achter haar naam," bekennen ze. Maar de zomerkampioenschappen moeten aangegrepen worden om het gelijk van de ingeslagen weg te bewij zen. De Axelse zwemclub heeft inmid dels een groep van ruim veertig re creanten die hoofdzakelijk uit kinde ren en onder de tien jaar bestaat en de vereniging denkt in de toekomst weer op het hoogste plan mee te kunnen doen. „Er is een tijd geweest dat we de zwemsport in Axel niet goed genoeg verkocht hebben," zegt Miel Rom baut. „Nu is dat een beetje opgekrikt. We beginnen met zwemlessen en lei den op voor de zwemdiploma's A en B. Daarna zijn er drie keuzepakketten voor de zwemvaardigheid. Voorlopig moeten we het vooral van de meisjes hebben, omdat jongens nadat de de zwemdiploma's hebben behaald toch vaak de voorkeur aan voetballen ge ven. In de toekomst zullen we dan ook moeten proberen om meer jongens voor het zwemmen te behouden, want je hebt ze nodig om een vereniging op te bouwen." SAS VAN GENT Voor de tweede achtereenvolgende maal en voor de derde keer in vier jaar eigende Phi lippine Veteranen 1 zich deze week de titel toe in de Sasse zomeravond voetbalcompetitie. Op de voorlaatste speeldag van het seizoen versloeg de titelverdediger Corn Boys Veteranen 2 met 5-1, waardoor het drie punten voor bleef op Tekkelaars. De voortijdige ontknoping was op zich natuurlijk niet verrassend, omdat Philippine Veteranen ook dit seizoen weer onbetwist de sterkste was. Weliswaar ontfutselde Tekke laars de kampioen verleden jaar in de eerste competitiehelft een puntje via een 1-1 gelijkspel, maar dat was het enige punt ook dat Philippine af stond: de overige wedstrijden eindig den alle in een zege. Tekkelaars leek vooraf een geduchte concurrent, maar na de 1-1 in de directe confrontatie met Philippine Veteranen 1 (1-1) en Philippine Vete ranen 2 (4-1 verlies). Het verschil van drie punten, dat er nu nog staat, werd er een feit door. Hoe dan ook: tegen Com Boys Veteranen 2 stak Philippi ne Veteranen deze week in een voor treffelijke vorm en was al vroeg duide lijk hoe de kaarten lagen. Uiteindelijk won Philippine Veteranen 1 met 5-1, dezelfde cijfers overigens waarmee Tekkelaars DEHO versloeg. In poule B bereikten Com Boys Vete ranen 1 en CSM een 3-3 gelijkspel en was Philippine Veteranen 2 met 1-0 te sterk voor Racing White. De uitslagen: poule A: Philippine Vet. 1 - Com Boys Vet. 2 5-1 en Tekkelaars - DEHO 5-1. Poule B: CSM - Com Boys Vet. 1 3-3 en Philippine Vet. 2 - Racing White 1-0. De standen: Poule A: Philipp Vet. 1 9 8 1 0 17 20-10 Tekkelaars 9 6 2 1 14 30- 8 Com. Boys Vet. 2 9 4 0 5 8 16-16 DEHO 9 3 1 5 7 16-22 Poule B: Com Boys Vet. 1 9 4 2 3 10 28-19 Philipp. Vet. 2 9 4 2 3 10 13=12 CSM 9 2 1 6 5 9-17 Rac. White Vet. 9 0 18 1 8-41 HULST De atletiekvereniging RKHAV houdt donderdag voor de tweede keer dit seizoen een Cooper test. De deelnemers aan deze twaalf minutentest starten om 19.00 uur op de baan aan de Tabakstraat. De in schrijving staat open vanaf 18.00 uur op het sportpark in Hulst. AXEL Het basketbaltoernooi van Voorwaarts werd zaterdag bij de heren een Belgische aan gelegenheid. In de finalepoule won Ebus uit Gent voor haar stadgenoot Ledeberg. De twee Zeeuwse finalisten BC Sas en Volharding werden respectieve lijk derde en vierde. Het Sasse team kon nog het meeste weer stand bieden aan de Belgische clubs en de Zeeuws-Vlaamse ploeg verloor dan ook slechts met een miniem verschil (twee punten) van de latere winnaar Ebus. De acht teams waren onderver deeld in twee poules. De eerste en tweede plaats van de poules gaf recht op deelname aan de finalewedstrijden. Ebus werd eerste voor het Goese Volhar ding in de ene poule en BS Sas bezette de eerste plaats voor Ledeberg in de andere poule. In de verliezersronde was het twee de team van Voorwaarts het sterkste en kwam hierdoor op de vijfde plaats. Bij het scholentoemooi, dat 's morgens plaatsvond, ging zowel bij de jongens als de meisjes de eerste plaats naar het Zelden- rustcollege uit Temeuzen. Dank zfj de medewerking van de ge meente Axel konden drie wed strijden op dezelfde tijd worden gespeeld, zodat het toernooi een vlot verloop kende. De eindstand bij de heren: 1 Ebus (B); 2 Ledeberg (B); 3 BC Sas; 4 Volharding; 5 Voorwaarts 2 (winnaar verliezersronde); 6 Scheldesport; 7 Jansenius Hulst; 8 Voorwaarts 1. De eindstand bij de scholenteams, jon gens: 1 Zeldenrust; 2 Mavo 1 Axel; 3 Jansenius Hulst; 4 LTS Axel; 5 Mavo 2 Axel. Meisjes: 1 Zeldenrust; 2 Jan senius; 3 Mavo 1; 4 Mavo 2; 5 LHNO Axel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 21