rwee medewerkers op )ad voor werk gezondheidsvoorlichting agenda Erica Terpstra opende Sluisse kermis voor ouderen Sportweekend voor alle inwoners Sas Gemeente Sas van Gent uit de rode cijfers Wissel Zeeum-Wlaandemt ÏEDE DANKZIJ FLINKE OMZETSTIJGING Tafeltennistoernooi van 'De Kombuis' 'UNIEK GEBEUREN' VOOR BEJAARDEN dangengroep van artners van edetineerden bijeen Elektro Schoolzomerfeest IJzendijke bracht 2500 gulden op NEGEN VERENIGINGEN A CTIEF WETHOUDER J. W. PL A TSCHORRE: PZC/ streek 11 RNEUZEN - De directie van het sociaal werkvoorzieningschap Dethon in Terneuzen heeft ,ede hoop de tekorten in de komende jaren verder te kunnen terugdringen. Het crkvoorzieningschap is wat dat betreft al op de goede weg: hoewel het nadelig saldo over 4 nog 2,5 miljoen gulden bedraagt, is dat ruim één miljoen gulden lager dan begroot en j.OOO minder dan in 1983. Ook over dit jaar zijn de resultaten tot nu toe beter dan de mingen. „Maar het is nog slechts juni", aldus hoofdadministrateur A. Sponselee. Ontspanningsavönd brugklassen school De Rietvliet Hulst bureau 1iddelburg Molenwater, 9.30- 1 uur: Miniatuur Walcheren, lieuwe Kerk, 20 uur: Orgelconcert loor Jos van der Kooij. it.-philipsland Voorstraat, anaf 10 uur: Braderie Afasievereniging bijeen in Terneuzen Bridge in Axel Weldoen door Vermaak Clinge hield veiling Muziekclub Westdorpe maakt rondgang Ongunstig )ethon boekt verbetering an financiële resultaten ;rd verbeteringen van de financiële uitaten is volgens algemeen direc- G. Braam te danken aan kosten- paringen (ruim drie ton) en een se stijging van de omzet, met name de export. De doe-het-zelf artikelen Dethon liggen goed in de markt, arbij de behangtafel als het belang- cste produkt wordt aangemerkt. De ers tonen dat aan: twee jaar gele- werden er nog tussen de tien- en tigduizend behangtafels geprodu- rd, vorig jaar waren dat er 90.000 dit jaar wordt rekening gehouden 120.000 exemplaren. Zeventig cent van de behangtafels gaat het buitenland en wordt afgezet Duitsland, België en Frankrijk. :hon besteedt voorts veel aandacht de ontwikkeling en verbetering eigen produkten, waarvoor ruim jaar geleden een aparte afdeling opgericht. Dat heeft geresul- »rd in een reeks fruitteeltartikelen: ukemmers, pluksleden, plukwielers twijgenrichters. Van dat laatste odukt zullen er één miljoen worden >ezet in Nederland, België en Zwit- land maar ook in de Verenigde aten en Canada. Braam gisteren bij IDDELBURG - De zelfhulp- en be- ngengroep van vrouwen van gedeti- :erden in Zeeland houdt vandaag Snsdag) een bijeenkomst op het Ires Seisplein 3, in Middelburg. Het jel van de groep is: belangenbeharti- ng, gezelligheid en het uitwisselen in ervaringen. De groep wil in het irvolg iedere veertien dagen bijeen men. e bijeenkomst begint om .14.00 uur. een toelichting op de jaarstukken: „Op termijn hebben we van de fruit teeltartikelen behoorlijke verwachtin gen". „Een echte groeipoot", noemt Spon selee de afdelingen elektro- en elek- tronicamontage. Die afdelingen werken in opdracht van bedrijven in hoofdzakelijk België. „In de elektro en elektronica liggen grote toekomst- HULST De leerlingen van de brugklassen van de rooms-katholie- ke scholengemeenschap voor lbo 'De Rietvliet' uit Hulst hebben hun eer ste jaar afgesloten met een ontspan ningsavond in de school. Het was de eerste keer dat een dergelijk evene ment werd gehouden en gezien het succes van de avond hebben de klas sedocenten besloten om in de toe komst meer van dergelijke avonden te houden. De avond begon met een groot aantal behendigheidsspelletjes die waren op gesteld in de vorm van een gesloten circuit. Daaraan namen twaalf teams, bestaande uit elk tien mensen, deel. Per spel konden punten worden ge scoord. Na een pauze met een trakta tie volgde een playback-show. Het repertoire was zeer afwisselend. Voor de vijfkoppige jury was het dan ook niet gemakkelijk om de winnaars aan te wijzen. Het geheel werd besloten met een grote disco, met muziek van radio 'Verata', afgewisseld met een optreden van het huisorkest 'Fusian- ten'. Dit orkest is samengesteld uit docenten van de voormalige Sint- Martha school en de lts Sint-Bernard uit Hulst. Slof van pagina 7) iondheid van de Zeeuwse bevolking lleen maar ten goede zal komen, als «veel mogelijk instellingen zich op iet gebied van de bevordering van ezond gedrag verenigen. Imdat het niet erg doelmatig is voor et samenwerkingsverband, waar wee mensen komen te werken, om en apart bureau op te richten, heb- en de besturen van de in het ver and deelnemende instellingen, he loten de dagelijkse uitvoering onder brengen bij de districts gezond heidsdienst Zeeland. Deze gemeen schappelijke regeling van een aantal Zeeuwse gemeenten heeft al een alge mene voorlichtingstaak. De dienst is sinds enige tijd gevestigd in het gebouw van de bescherming bevol king te Goes. Mevrouw Vrij wordt aangesteld tot GVO-coördinator. Ze is van oor sprong diëtiste en beschikt over on derwijservaring. De coördinator was verbonden aan het bestuurlijk experi ment specifiek welzijn op de Bevelan- den en Tholen. Mevrouw Zandee wordt belast met de administratieve ondersteuning. Ze was werkzaam bij de schooltandverzorgingsdienst en bij de DGD. lERGEN OP ZOOM Roxy I, 20 uur: 'Passage to India, a.l.; Roxy II, 20 ur: The karate kid, a.l. Itoem'Actueel I, 20 uur: Amadeus, 1Cinem'Actueel II, 20 uur: Falling Uove, a.l.; Cinem'Actueel III, 20 uur: lie killing fields, 16 jr. 'OES Grand, 20 uur: Beverly Hills op, a.l. IÜLST De Koning van engeland, 0 uur: Amadeus, a.l.; 20 uur: The illing fields, 12 jr.; 20 uur: Ontwaken- e verlangens, 16 jr.; 20 uur: Taboe en verboden liefde, 18 jr. ÏIDDELBURG Meccano, 20.30 ur: Via degli specchi. I0STBURG Ledel, 20 uur: Good W, bad girl, 18 jr. 'ERNEUZEN Luxor, 20 uur: Ama- eus, a.l.; 20 uur: 2010, a.l. EISSINGEN Alhambra I, 20 uur: uto the night, 12 jr.; Alhambra II, 20 ur: Dune, a.l. Tentoonstellingen l'NT-ANNALAND Museum 'De leestoof15-17 uur: 'Bezet, bevrijd' «demvondsten. 1XEL Kindergalerij Slijkdreef 11A, 0-18 uur: tekeningen van Fiep Wes- endorp. 'ERGEN op zoom Markiezenhof, 4-17 uur: 'Kermis in het Markiezen- '°f II' werken van Marinus Schip ier. 'URGH-HAAMSTEDE 'De Be- 'aerschole', 13.30-16.30 uur: werken un Miep de Goederen en Marian van Velde. I0MBURG Zeeuws Biologisch Mu- eum 10-17 uur: 'Fossiele schelpen wken... en vinden in Zeeland'. 'KEISCHOR Landbouwmuseum, 8 30-16.30 uur: Modem en antiek entkloswerk. 'OES Grote kerk, 11-17 uur: exp. feuwse Kunstkring. 'alerie Mat, 13-18 uur: werken div. unstenaars. HEINKENSZAND De Stenge, 13.30-17 uur: Energietentoonstelling HOOGELANDE Kapel van St. Maarten, 14-19 uur: werken Lotje Lus- sanet. HULST Streekmuseum, 14-17 uur: 'Maten en gewichten;. Burgerzaal stadhuis, 9-12 en 13-17 uur: 'Middeleeuwse vloeren in con frontatie met schilderijen'. KATS Galerie Zwaluwenhof, 14-18 uur: werken van Piet van 't Hageland. MIDDELBURG Zeeuws Museum, 10-17 uur: eigen collectie schilderijen (voorlopig). Kunstuitleen (Kuiperspoort 22) 13.30- 17 uur: pastels van Theo Leydekkers (Urn 13/7). Galerie Witte, 10-12.30 en 13.30-18 uur: werken van Sesé (Urn 22/6). TERNEUZEN Hal Stadhuis, 8.30-12 en 13-16.30 uur: werken van Hans Lücken (Um 5/7). Museum, 10-12 en 14-17 uur: 'Jazz in beeld' (Um 29/6). VEERE Grote Kerk 10-17 uur: 'Cultuur en recreatie in de Delta'. VLISSINGEN Stedelijk Museum, 10-12.30 en 13.30-17 uur: 'Schepen in nood'. Reptielenzoo Iguana, 10-12.30 en 14- 17.30 uur: expositie levende reptielen, amfibieën en insekten. Dansschool De Jong 11-18 uur: Gra fiek. Gevangentoren, 11-22 uur: 'Peuzelen en nippen' kleuretsen van Leatititia de Haas (Um 30/6). IJZENDIJKE Museum 10-12 en 13.30-17 uur: 'Het waterschap over de grenzen heen'. ZIERIKZEE Sint Lievens Monster toren, 11-17 uur: werken Corrie Paan akker. Hulpcentra Noord- en Midden-Zeeland Goes, tel. 01100-14444 (ook voor milieuklachten). Zeeuwsch-Vlaanderen Alarmnummer 01150-12200 (brandweer en ambulance). SOS Telefonische Hulpdienst Zeeland, tel. 01180-15551, dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood, tel. 01180-36251, van 10.00-24.00 uur weekends van 20.00-24.00 uur. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 01184-14645, dag en nacht bereikbaar. Stichting 'Vrouwen bellen vrouwen', tel. 01100-32233. Kinder- en Jeugdtelefoon Zeeland, tel. 01180-38080, dag. van 16-20 uur. mogelijkheden", stelt de hoofdadmi nistrateur vast. Het werkvoorzie ningschap baseert zich daarbij ook op de gedachte dat de werknemers in veel gevallen hoogwaardiger werk kunnen verrichten dan wordt aange nomen. Braam: „Wij vinden dat er sprake is van onderschatting. Veel mensen kunnen meer, als het werk aanbod er maar is....". Van het nadelig saldo van 2,5 miljoen over 1984 komt ruim zes ton voor rekening van de gemeenten in Zeeuwsch-Vlaanderen. Voor dit jaar is het gemeentelijk aandeel geraamd op 7,8 ton. Ondanks de toekomstver wachtingen moeten die gemeenten in 1986, aldus de begroting voor dat jaar, nog wel rekening houden met een groter tekort: drie miljoen gulden. Dat houdt verband met het doen van onder meer investeringen. Braam: „Intern zeggen we dat het tekort in de toekomst verder moet worden terug gedrongen. Maar daarbij moeten we wel voorzichtig zijn en de zaken niet te mooi gaan voorspiegelen. We kun nen te maken krijgen met tegenval lers....". De jaarrekening 1984 en de begroting TERNEUZEN - De afasie-vereniging regio Zeeuwsch-Vlaanderen komt maandag 24 juni vanaf 14.00 uur bij een in het Terneuzense verzorgingste huis 'Ter Schorre'. Het gaat om de maandelijkse bijeenkomst van de ver eniging. AXEL - De bridgeclub Axel speelde de negende wedstrijd van de voor jaarscompetitie in het culturele cen trum De Halle. De uitslag groep A. Howell 8. 1 dhr. Pel- Moeliker; 2 mevr. Dekker-dhr. Koek; 3 dhr. L. Scheele-v. Bambost. Groep B howell 10.1 mevr. v. d. Heyden-dhr. Scheele sr.; 2 de dames Groenewoud-v. d. Casteel; 3 de dames Maris-Scheele. Groep C howell 12. 1 Gedeeld: de dames bode-de Meijer; Ver munt-Vermunt; 3 echtpaar Kraayenbrink. Burgerlijke stand HULST Geboren: Larissa M. J. R. dv F. A. M. Nufiten en M. M. R. Hemelsoet; Lind say, dv F. P. G. Royakkers en M. J. A. Peirsman; Quinten E. A. zv G. G. M. Dobbelaar en J. M. C. G. G. Bral; Tamara J. M. dv J. Visser en J. J. M. Huijbrechts; Marijke, dv P. J. de Cock en R. M. N. Blommaert; Natalie P. C. dv P. P. Wijsevelde en K. F. Blom maert; Kim, dv J. J. M. de Waal en T. van den Berg; Liselore M. Th. dv R. J. M. Ivens en M. M. H. de Jonge; Gert-Jan P. J. zv A. P. L. Martens en M. L. E. Goossens; Serge I. W. zv R. Versteeg en D. A. T. Vink; Sarina, dv J. M. Esseling en M. J. de Cock; Dominique J. zv G. J. E. van Mullem en P. M. A. Fassaert; Joyce C. E. dv B. J. Houwer en T. M. C. van Bunder; Linda, dv T. F. Blommaert en C. G. R. de Waele. Getrouwd: R. A. A. Kouijzer en L. J. de Ruiter; A. J. H. van Acker en A. T. J. de Waele; M. J. Merckx en R. L. F. Serrarens; H. L. L. D. van den Brande en A. E. R. M. de Beule; F. L. van den Eynde en M. S. M-C. de Jonge; J. C. van Zuidland en M. A. H. Herwegh; L. C. Grim en J. M. Loman; J. E. Pfaff en M. C. Dierckxsens; P. de Cauwer en I. R. J. Vlaeminck; J. J. A. Picavet en D. C. M. Ornek; C. A. M. van Avermaete en M. A. T. Taelman; H. F. M. Wullems en J. A. J. Blommaert; L. C. E. Bou- man en M. J. B. Dimmers; G. G. Tijssen en J. A. E. van Campenhout; A. A. Kersbulck en J. M. A. van Bunder; D. van Tatenhove en S. J. J. Piessens. Overleden: A. F. J. Lauwers, 86 jr.; J. J. M. Lansbergen, 71 jr.; M. M. Mortier, 80 jr. wv Ringoot; G. P. Stroecken, 64 jr.; S. A. van Tienen, 56 jr. ev Leegwa ter; M. E. de Bakker, 86 jr. wv Brugge- man; A. Vermeersen, 79 jr.; E. M. Goossens, 79 jr. ev Van Roeyen; I. R. J. M. van Dam, 67 jr.; M. C. J. de Kort,, 80 jr. ev Noens; A. E. Herrewegh, 82 jr.; M. M. van Overmeire, 80 jr. wv Van der Kruisen; B. M. Swagemakers, 81 jr. wv Mangnus; M. Chr. Ph. Audenaerdt, 75 jr. ev Voet; M. A. van Bunderen, 82 jr.; A. J. Verhelst, 88 jr.; B. M. Kamoen, 87 jr. wv De Rooij; J. de Mey, 81 jr. wv De Roeck; A. A..A. de Deckere, 81 jr.; M. M. Vereecken, 91 jr. wv De Deckere. 1986 staan op de agenda voor de vergadering van het algemeen be stuur op maandag 1 juli vanaf 15.30 uur in de kantine van de sociale werkplaats in Terneuzen. Belangrijk punt op de agenda is dan ook de nieuwe gemeenschappelijke regeling. Volgens die regeling moet de samen stelling van het algemeen bestuur worden teruggebracht tot elf leden om een efficiëntere werking te waar borgen. BRESKENS Het eerste recreatie- tafeltennistoernooi van de omnisport- vereniging 'De Kombuis' te Breskens is gewonnen door Paul Weimar. Aan dit toernooi namen zestien spelers en speelsters deel in drie poules waren ingedeeld. Na de voorronden en fina leronden werd de finale betwist door Paul Weimar en Adrie de Lobel. Wei- mar toonde zich de sterkste door met 3-2 te winnen. Joop Tange eindigde als derde door inde troostfinale met 3-0 van Kees de Rijk te winnen. De eindstand: 1 Paul Weimar; 2 Adrie de Lobel; 3 Joop Tange; 4 Kees de Rijk en 5 Johnny Jansen. CLINGE - De Muziek- en Toneelver eniging Weldoen door Vermaak uit Clinge hield het afgelopen weekeinde een veiling en in zaal De Troubadour in Clinge. In de loop van zaterdagmid dag was er op het terrein tegenover de Troubadour een rommelmarkt en fan cy fair. Ook hier was de publieke belangstelling boven verwachting. Er waren verschillende activiteiten, waarbij prijzen waren te verdienen. De hoofdprijs van de loterij, een le vend varken, ging naar mevrouw Vonk, terwijl de hoofdprijs van het gewichtraden van de werkploeg van Weldoen door Vermaak werd gewon nen door J. Hageman. De opbrengst van de verschillende activiteiten is bedoeld voor het Instrumensen- en Uniformenfonds van Weldoen door Vermaak. IJZENDIJKE - Het organiserend co mité van het schoolzomerfeest van de rooms-katholieke kleuter- en lagere school in IJzendijke, dat zaterdag werd gehouden, is zeer tevreden. De opbrengst van het feest bedraagt circa 2500 gulden, waarmee de op brengst van het schoolzomerfeest in '83, ruim 1700 gulden, wordt overtrof fen. Tijdens het feest kon op het school plein van de lagere en kleuterschool worden deelgenomen aan allerlei spel letjes. De sjoelkampioenschappen werden gewonnen door Ronny Du Pon (kleine bak) en Stefan Neijt (grote bak). De beste doelschutter was Maria Impens, die daarmee in het bezit kwam van een leren bal. Bij het loop-zoekspel ging de overwinning naar Nancy de Boevere. Ook waren er enkele verlotingen. Het schoolzomerfeest werd muziekaal opgeluisterd door de muziekvereni ging Geduld Overwint en showband Jeugdbelang, beide uit IJzendijke. De grote klapper van het feest was een demonstratie van dansschool Ingrid Neve. De belangstelling was zo groot, dat een extra optreden werd ingelast. Uit de opbrengst van het schoolzo merfeest worden extra activiteiten voor de lagere-schooljeugd bekostigd. Met een forse klap op de ouderen. 'kop van jut' opende VVD-tweede kamerlid Erica Terpstra de vijfde Sluisse kermis voor SLUIS - Met een flinke klap op de kop van jut, die daarop prompt aan diggelen ging, opende VVD-tweede kamerlid Erica Terpstra maandag de vijfde Sluisse kermis voor oude ren. De kermis, volgens mevrouw Terpstra een 'uniek gebeuren", wordt gehouden op het terrein van het bejaardentehuis Rozenoord. Burgemeester mr J. Asselbergs van Sluis zei blij te zijn dat iemand uit de volksvertegenwoordiging de openingshandeling verrichtte. Hij prees vervolgens de organisatie, die zonder éën cent subsidie dit evenement elk jaar weer mogelijk maakt. Voor de ouderen zelf begon het feest om tien uur met een demonstratie volksdansen in de grote tent. 's Middags konden ze zich uitleven bij de Vlaamse volksspelen, waaraan zo'n 800 mensen deelnamen uit heel Zeeuwsch-Vlaanderen. Naast aller lei spelletjes en kraampjes, bracht muziekgezelschap 'Apollo' uit Sluis in de avonduren nog een serenade met daarna een bejaardenbal en een langdurig optreden van de Ha venzangers. In haar toespraak zei mevrouw Terpstra „dat men momenteel bij zestig of zeventig jaar niet oud hoeft te zijn. Vooral de jongeren moeten van dit idee af'. Het VVD-kamerlid wees er op dat het aantal ouderen in onze samenleving groeiende is. „Landelijk gezien moeten we onze bezorgdheid blijven tonen over de mogelijke grote eigen bijdrage voor de oudere mensen. Vorig jaar toon de het budget een groot tekort. We hebben de kamer gevraagd dit aan te passen en dat is ook gebeurd. Minister Brinkman heeft beloofd dat hij 35 miljoen gulden zal bijpas sen. Dit," aldus mevrouw Terpstra, „is het eerste begin voor de noodza kelijk voorzieningen voor de ko mende jaren". Ze vond verder dat de regering in de wet bejaardenoorden een duide lijk standpunt moet innemen, zo dat eventuele knelpunten tussen tijds kunnen worden bijgesteld," zo besloot mevrouw Terpstra haar openingswoorden. De volksdansgroep van het bejaardentehuis Rozenoord, was één van de vele attracties op de Sluisse kermis voor ouderen. WESTDORPE - De Westdorpse mu ziekvereniging 'Eikels worden Boo- men' maakt zaterdag in het kader van het Europese jaar van de muziek een rondgang door Westdorpe. Het vertrek is om 18.00 uur bij de Solderbar. De route loopt van de Graaf Jansdijk en de Lindelaan via Witte Leeuw naar de Singel. Daarna passeert het gezelschap de Schiphol straat, de Bernhardstraat (bejaar dentehuis) en de Wilhelminastraat. Via de Beatrixstraat en de Molen straat, gaat men terug naar de Graaf Jansdijk. SAS VAN GENT Komende zater dag en zondag wordt in Sas van Gent een tweedaags sportweekeinde ge houden waaraan negen Sasse sport verenigingen deelnemen. Iedere in woner van Groot Sas van Gent kan bij deze verenigingen activiteiten beoefenen, waarna er een stempel wordt gezet op het sportpaspoort. Dit papier ontvangen de deelnemers za terdag bij opgave in de gemeentelij ke sporthal vanaf 13.00 uur. Op zaterdag kunnen de deelnemers kiezen uit acht sportonderdelen. In en rond de sporthal is er een gymnastiek- circuit van gymnastiekvereniging Thor, tafeltennis door STV en trim men door de Scoutinggroep. Op het Keizer Karelplein heeft BC Sas een circuit uitgezet. Op de Prinsenkade kan er gevolleybald worden bij Savok en getennist bij Drive. Corn Boys organiseert doelschieten op het Ka naaleiland en in het zwembad kan er onder leiding van De Bruinvis op verschillende afstanden worden ge zwommen. Op zondag starten de bei de evenementen aan de sporthal. Toerclub Sas heeft verschillende tochten uitgezet, terwijl de sport- en recreatiecommissie zelf een wandel tocht heeft uitgezet. Deelnemers die in aanmerking willen komen voor een herinneringsmedaille, moeten op za terdag tenminste zes onderdelen heb ben volbracht en zondag één. „Het was voor het laatst in 1971 dat we een sportweek in Sas van Gent hebben gehouden", weet wethouder L. E. M. Marquinie van sportzaken zich te her inneren. „Wij willen de draad weer oppakken, in eerste instantie nog niet met een sportweek, maar met een sportweekeinde, en als alles goed loopt, dan willen we dat in de toe komst gaan uitbreiden". Dit jaar worden alle activiteiten ge houden in de kern van Sas van Gent. „We streven ernaar om dit de volgen de keren beurtelings in de verschil lende kernen te doen. Philippine en Westdorpe komen dan ook aan de beurt. Inwoners van die kernen kun nen natuurlijk wel meedoen in Sas", stelt Marquinie nadrukkelijk. Eenjaargeledenishet idee geboren in de Sasse sport- en recreatiecommissie om een aantal sportactiviteiten te organiseren. „Vorig jaar was er tijd te kort om nog een en ander te organise ren", verklaarde Marquinie. „Daarom hebben we het nu aangepakt en goed georganiseerd". De wethouder bena drukte echter wel nadrukkelijk het recreatieve aspect van het sportweek einde. „Het is een tweedaagse voor iedereen, prestatie komt op de tweede plaats". Elke deelnemende vereniging organiseert haar eigen activiteit. SAS VAN GENT Sas van Gent heeft voor 1984 een batig dienstsaldo van 433.738 gulden. Voor het eerst sinds vele jaren is de gemeente uit de rode cijfers. „Het is een duidelijke stap naar betere tijden, we zullen de komende jaren de zaken nog goed bij moeten houden, maar nu weten we waar we staan". Met deze medede ling verraste wethouder J. W. Plat- schorre (PvdA) van financiën maan dagavond de financiële commissie, die dan ook vol lofuitingen reageer de. Fractievoorzitter L. van Waes van de oppositiepartij CDA wilde dat de voorzitter van de commissie de mede deling nog maar eens zou herhalen, een verzoek waaraan Platschorre graag voldeed. De afgelopen jaren heeft Sas van Gent een streng bezui nigingsbeleid gevoerd. Vaak werd ge sproken over een artikel 12-gemeente, wat betekent dat alle uitgaven en inkomsten via het rijk moeten lopen. „Het beleid begint z'n vruchten af te werpen", vond Platschorre. „We heb ben een heel pakket maatregelen moeten nemen om de negatieve finan ciële balans te veranderen, maar nu ligt de jaarrekening dan toch klaar. We zijn overigens de eerste gemeente in het gebied van het verificatiebu reau dat de jaarrekening heeft gepre senteerd". Platschorre hield echter nog wel een slag om de arm. Zo wees hij de commissieleden er op dat er nog steeds onenigheid is met het ministe rie van sociale zaken over een bedrag van 70.000 gulden. „Als we dat niet krijgen moet het er nog afgetrokken worden". „Bovendien kunnen de op brengsten van de onroerend goedbe- lasting nog wat minder zijn dan we berekend hadden. Ook daar hebben we geen uitsluitsel over, maar het is wel zeker dat we nu eens positief kunnen afsluiten". De commissieleden waren erg tevre den over de vlotte presentatie van de jaarrekening. „In het verleden lagen we soms enkele jaren achter, nu kun nen we de boel al afsluiten nadat het nieuwe jaar pas een half jaar oud is", zo sprak W. Roskam (PvdA) bewonde rend. L. van Waes en W. de Roo (ggs) vielen hen bij. Eerder in de vergadering moest Plat schorre echter minder positieve be richten laten horen. Zo was berekend dat het grondbedrijf tot en met 1984 een verlies zou geven van 4,5 miljoen gulden. „Geen gunstig perspectief', vond hij dan ook. „We zullen hieraan flink sleutelen om het allemaal rond te krijgen. In augustus hopen we daar op terug te komen". De voornaamste oorzaak voor het verlies op het grondbedrijf is de te geringe bouw in de buitengebieden van de gemeente. Sas van Gent heeft zowel in Sint Albert II als in Laureijne I en het Cannisvliet nooit voldaan aan de prognoses. „Kom dan eens met voorstellen over Sint Albert II", gaf Van Waes als suggestie. De raad heeft enige maanden geleden besloten om de grond in te Sint Albert II, gelegen tussen het voetbalveld en de Kenne- dystraat, te verkopen. „Daar zullen we mee komen, het moet opgeruimd worden en het zal gebeuren", ant woordde Platschorre. De commissie gemeentefinanciën kon zich ook verenigen met de ver koop van grond in Philippine. De verkoop van 81 m2 in Westdorpe voor de bouw van een garage, riep veel bezwaar op bij de commissie. „De prijs is te laag", was de unanieme klacht. Die was door het college vastgesteld op 15,-. Daar gaat b en w zich nog eens over buigen, zodat er een voorstel komt in de raadsverga dering van volgende week donderdag (half acht in het gemeentehuis aan de Westkade). AARDAPPELTERMIJNMARKT AM STERDAM In Bintje 50 mm werden 249 contracten verhandeld voor levering april bij een prijs van 27,90 tot 27,50 per 100 kg. De stemming was prijshoudend. Aardappeltermijnmarkt Rotterdam 17 Juni. Bintje 35-50 mm. April: laten 22.50, bieden slot 21.50. Stemming april: kalm. Openstaande posities april: onveranderd 62. Groenteveiling Barendrecht Oude aardappelen bintjes 15-17, irene 6-12, vroege aardappelen doree groot 66-1.35, poters 17-80, kriel 38-1.01, barima 64-66, eersteling 79, krulandijvie 1.16-1.35, asper ges 5.50-16.00, aubergines 2.70-3.50, bleek selderij 15-73, bonenkruid 1.00-1.68, bos- peen 91-1.34, blauwe schokkers 9.00, broc coli 8.40-11.50, champognons 1.00-1.40, Chi nese kool met omblad 24-37, zonder 77-1.00, courgettes 42-75, doperwten 1.90-3.10, rode kool 57-1.85, bos kroten 39-81, peterselie 60-95, postelein 83-2.34, prei 2.70-3.60, peu len 6.40-13.60, pepers groen 4.80-5.50, rabar ber 27-56, selderij 7-39, snijbonen 5.90-7.90, sperciebonen 7.80-8.60, spinazie 1.04-2.05, spitskool 58-1.27, tuinbonen 1.43-1.54, uien bonken 25-30, grof 35-40, middel 48-56, bos uien 22-47, winterpeen 25-1.13, waspeen 68-1.31, witlof kort 1 4.50-5.20, kort 2 3.00- 3.40, lang 2 2.70-3.40,3en 1.702.60, aardbeien 6.40-6.70 per kilo, per doosje 1.21-1.35, rode bessen 1.50-2.40. Coöperatieve tuinbouwveiling 'Walcheren' B.A. te Middelburg Marktbericht van maandag 17 juni 1985. Aardappelen: bintjes bo 15-17, gr 12-13, vroege aardappelen gr 86-107, 74-104, kr 64-117. Tomaten AI 219-222, BI 228-229, Cl 195-197, CCI 153-154. Paprika I 60/65 423- 438, 65/ 558-560. Aardbeien ds. I 215-226. i Groenten: bloemkool 6 I: 250-271, 6 n: 241-263, 8 I: 225-251, 8 II: 177-217. 10,11: 150-151: spitskool I 14-19, II 14; andijvie I 27-30, II 20-26, sla 142/15-17, 35/ 16-17, II 30/ 13-14, 40/ 13-14; Ysbergsla I 61-62; kasprei I 320-350; postelein I 155-1576, II 116-117; spinazie I 134-143; snijbonen I 720-775, II 715-750, krom 346-544; princessebonen I 575-617, II 504-526; tuinbonen 132-135; ra barber A I 23-26, A II 19-22; boskroten I 112-120, II 97-102; bosuien I 28-75, II 14-25, knoflook I 124-125; bosselderij 33-39; radijs 24-40; bospeen II 123-124; komkommers I 51/61 59-60, B I 31/36 30-31, 36/41 37-39, 41/51 52-53, 51/61 61-64, 61/76 70-72, kromme kg. 33-34. Centrale Tuinbouwveiling Zeeland, veilpunt Kapelle Maandag 17 juni 1985. Rode bessen per doos I 2.00-2.30; frambozen per doos I 5.00-5.30, II 3.40; aardbeien per doos I 1.10-1.30; aardbeien per kg II 3.60-8.30. Groenten: kroten per bos 62-64, kropsla 24-30, bloemkool I 1.60-2.20, bloemkool II 1.50, snijbonen 16.10. Aardapellen 195, kriel 85. Tomaten per krat IA 12.70-12.80, IB 12.70. Aardappeltermijnmarkt Rotterdam 17 Juni. Bintje 50 mm opw. April: laten 27.70, bieden 27.60, slot 27.60; november: laten 22.80, bieden 22.50, slot 22.50. Stem ming april: prijshoudend, november: kalm. Openstaande posities april: plus 83 is ge worden 3216, november: onveranderd 268. Omzet april: 249, h.pr. 27.90, l.pr. 27.50, l.zaken 20x 27.60.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 19