Nog geen besluit over tracé rondweg Renesse Wisseling va^de wacht voor verkeersbrigadiers Indonesië-avond in Serooskerke (W) /onii m TOTALE 19,- TAAK VOOR GEMEENTEBESTUUR Avondvierdaagse Zierikzee: ruim 1700 wandelaars L Alles moet wég Alle artikelen korting! 99,- 61,- 25,- 179,- 29,- 99, 29,- STEMMEN STAAKTEN IN GEMEENTERAAD Zwemvierdaagse in Heinkenszand Voetbalvereniging Wolfaartsdijk hield eenjeugddag Dames rijden in Sint Maartensdijk Drukriolering buitengebied Brouwershaven IN HEINKENSZAND EN 'S-GRAVENPOLDER Problemen veerboot Verbouwings opruiming 10 tot 50 korting Alles moet weg DE PZC 'N DIJK VAN EEN KRANT BOX XZZE kleure foto's Vandaag klaar alleen bij foto verschoove Visclub in Oud-Vossemeer houdt een wedstrijd Oud-Leerlingen uit Burgh-Haamstede maakten een reis Hengel wedstrijd bij 's-Gravenpolder Geslaagd Zonnebloem afdeling Oud-V ossemeer op reis Dames Burgh-Haamstet houden biljartwedstrijd Herenmode 10:00] I 10:00 I Ol \P5:OD 1 yrfr Alle pullovers en vesten min. 50 korting vanaf: WIJ GAAN VERBOUWEN EN MOETEN PLAATSMAKEN Haast u, weg is weg! DINSDAG 18 JUNI 1985 SEROOSKERKE (Sch.) Stakende stemmen in de gemeenteraad van Westerschouwen hebben maandag avond een definitief besluit over het ontwerptracë van de rondweg Renes se en de aanleg van twee parkeerter reinen enige tijd opgeschort. De weg, vervat in het bestemmingsplan Dreef, bleek tijdens de raadsvergade ring in het dorpshuis in Serooskerke een nogal omstreden kwestie, ook al was de meerderheid van de fracties het er in de commissie ruimtelijke ordening in grote lijnen wel over eens geweest, zo bleek uit het voor stel van het college van b en w. Het tracé van de weg conform dat voorstel had in de raadsvergadering de instemming van de CDA-fractie, inbegrepen wethouder A. J. Padmos, van wethouder J. C. de Feijter (WD) en PvdA-fractielid J. C. Hendrikse; tegen stemden de drie WD-fractiele- den, J. van den Berge (Reformatori sche Unie) en de PvdA-er G. J. W. van der Salm. De PvdA-fractieleider S. Roos was afwezig wegens ziekte. Uit de woorden van Hendrikse kon intussen worden opgemaakt dat Roos het eveneens met het ontwerp eens is. Want de socialist zei te spreken na mens 'een deel' van de PvdA-fractie, wat tegenstemmer Van der Salm na liet. Wethouder De Feijter, die de raads vergadering voorzat wegens vakantie van de burgemeester, deelde na de negatieve stemming nog mee dat het collegevoorstel in de raadsvergade ring van augustus opnieuw aan de orde komt. De wethouder had er eerder al op gewezen dat het staken van de stemmen tot gevolg heeft dat de zogeheten verdere voorbereidende en beschermende werking van het ontwerp bestemmingsplan Dreef op 19 juni ophoudt te bestaan. Want de OUD-VOSSEMEER De Oud-Vosse- meerse hengelsportvereniging houdt zaterdag een viswedstrijd in het water bij de Van Haaftenpolder. De wed strijd begint om 14.30 uur. BURGH-HAAMSTEDE De vereni ging van oud-leerlingen, Pomona, uit Burgh-Haamstede maakte een drie daagse reis naar Zuid-Limburg. Op de eerste dag werd een boomkweke rij in Baarlo bezocht. In Venray kon den de dames en heren een asperge- kwekerij zien, in de avonduren werd een casino aangedaan. De tweede dag werden in Stibbe een mergelverwerkingsbedrijf en het ko- lenmuseum bekeken, tot slot ging het naar de Sint-Pietersberg. De derde dag ging het gezelschap naar huis via België, waar in Sint-Truiden een fruit teelt- proefveld werd bezocht. Het slotdiner werd genuttigd in Baarle- Nassau. HEINKENSZAND - Er is dit jaar weer een zwemvierdaagse in het zwembad Stelleplas te Heinkenszand. Voor kinderen tot en met 10 jaar is de afstand 250 meter per dag. Is men ouder dan 11, dan is de afstand 500 meter. De vierdaagse duurt van maandag 24 tot en met vrijdag 28 juni, en er kan gezwommen worden van 1 tot 2 uur 's middags en van 6 tot 7 uur 's avonds. Iedereen kan gebruik ma ken van de extra attracties, een lucht- springkussen en een superglijbaan. 's-GRAVENPOLDER - De hengel sportvereniging 'Het lege net' in 's- Gravenpolder hield zaterdag de vier de wedstrijd voor het clubkampioen schap. Er namen twintig sportvissers aan deel, die zeven boven- en negen ondermaatse vissen vingen, met een totaalgewicht van 1494 gram. De uitlag was als volgt: senioren: 1. André Goozen, 2. Piet Ganzeman, 3. Piet Nousse; jeugd: 1. Jordy Huijzen, 2. Ronald Petiet, 3. Sjako Lukasse. Dé volgende, een vrije wedstrijd wordt zaterdag 6 juli gehouden bij 'De Witte Dam' in 's-Gravenpolder van 17.00 tot 20.00 uur. WOLPHAARTSDIJK De voetbal vereniging Wolphaartsdijk heeft za terdag een jeugddag gehouden. Een van de spannendste onderdelen van het uitgebreide activiteitenprogram ma was de strijd om de penaltybo kaal met keeper Hans de Roover van Vlissingen in het doel. Bij de A-junioren ging Marco Houte kamer met de wisselbeker naar huis, Jerry van de Kamp werd winnaar bij de B-junioren, Hubrecht Janse toonde zich de beste schutter van de C- junioren. De andere bekers waren voor Joost de Koeijer (D-pupillen), Stefan Kluijfhout (E-pupillen) en Mar tin Eggebeen (F-pupillen). Het 'spel- circuit' leverde vier winnaars op: Pe ter van der Schraaf (A/B-junioren), Miguel John Versluijs (C-junioren), Joost de Koeijer (D-pupillen) en Jarno Waterham (E/F-pupillen). 's Middags was er een sponsorloop voor de jeugd leden. Enkele tientallen junioren en pupillen (gesponsord door buren, vrienden, familie en kennissen) ver dienden daarmee een aardig bedragje voor de clubkas. De jeugddag werd afgesloten met een boottocht over het Veerse Meer en de uitreiking van de prijzen in de kantine. raad was formeel gehouden om voor 20 juni, dat wil zeggen zes maanden na de tervisielegging van het ontwerp, een besluit te nemen. Alle raadsleden waren het er overi gens met b en w over eens dat de huidige verkeersproblemen in Renes se de aanleg van een rondweg abso luut noodzakelijk maken. Want de omvang van met name het doorgaan de verkeer is voor een plezierig 'ver- blijfsklimaat' veel te groot en boven dien is er in het duindorp een groot tekort aan parkeerruimte. L. Tiele- man gewaagde zelfs van een onhoud bare toestand. „Renesse is overbe volkt en levensgevaarlijk". Tegen het ontwerptracë, dat deel uit-, maakt van de structuurschets Wester schouwen, waren een twintigtal be zwaren ingekomen. De gevolgen zijn dan ook ingrijpend, aldus wethouder De Feijter. Zo zullen, als de raad in augustus tot uitvoering van het plan volgens het collegevoorstel besluit, enkele woningen gesloopt moeten worden, en een deel van het kampeer terrein De Oase, ontruimd moeten worden. SINT-MAARTENSDIJK Vorig jaar uitte wielrenster Heieen Hage de wens ooit nog eens de ronde van Sint-Maartensdijk te willen winnen. Woensdag krijgt de Thoolse renster (thans in Arnhem woonachtig) vanaf 19.30 uur de gelegenheid in haar geboorteplaats te schitteren. In het kader van de festiviteiten rond de viering van 500 jaar Smalstad houdt het plaatselijke wielercomité een wielerwedstrijd voor dames. Ten behoeve van het publiek werd een ronde van slechts 900 meter uitgezet, die de rensters 66 keer moeten afleg gen. Sportief gezien is het parkoers dus wat minder interessant voor de dames, die drie dagen voor het Neder lands kampioenschap niet bepaald in groten getale naar SintMaartensdijk komen. Vooralsnog staat slechts een dertigtal deelneemsters op de start- lijst, onder wie toch een aantal beken de namen. Zo zullen onder anderen Petra de Bruin, Gonny van Koert en Petra van de Stel partij bieden aan Heieen Hage. De 60 kilometer lange wedstrijd begint woensdag om 19.30 uur. B en w hadden het plan gepresen teerd zonder prijskaartje. En dat stoorde vooral de raadsleden Van den Berge (Reformatorische Unie) en Van der Salm (PvdA). Wethouder De Feijter bevestigde dat er nog geen financiële berekeningen zijn opge steld, maar tekende aan dat er uit de raad via de betrokken commissies tot dusver ook nooit vragen naar de financiële gevolgen waren gekomen. Ondanks de financiële onduidelijk heid meende De Feijter wel te kunnen stellen dat een door Van der Salm bepleit, iets anders verlopend, tracé aanzienlijk duurder zal uitkomen. Want in dat geval is de sloop van een bekend horeca-etablissement onont koombaar, legde hij uit. BROUWERSHAVEN - Als het aan het college van burgemeester en wethou ders van Brouwershaven ligt zullen 75 woningen buiten de bebouwde kommen van de dorpen Brouwersha ven, Dreischor en Zonnemaire aange sloten worden op een drukriolering. Dat is een operatie die de gemeente in beginsel geen geld mag kosten omdat de investeringen kostendek kend moeten zijn. In totaal zijn er in de gemeente Brouwershaven onge veer 240 woningen die niet op de riolering zijn aangesloten. Een aantal daarvan ligt vlak tegen de bebouwde kom en zal te zijner tijd aangesloten worden op de riolering. Een ander deel van de 240 noemt het college 'super onrendabel'. De gemeenteraad beslist over het voorstel van b en w om de operatie voor te financieren en daar een krediet van 12.376,- voor beschikbaar te stellen. Dat gebeurt in een vergadering die maandag 24 juni wordt gehouden in het gemeentehuis te Brouwershaven. Deze vergadering begint om 19.30 uur.Andere agenda punten waar de gemeenteraad dan over spreekt zijn onder meer het vast stellen van uitgifteprijzen voor gron den in de bestemmingsplannen De- lingsdijk en Dreischor, het aankopen van 10 aandelen van de nv PZEM voor een totaalbedrag van 10.000 gulden en een verbouwing van de bijzondere basisschool te Zonnemaire. s-GRAVENPOLDER - „Veel wijsheid ien een goede wacht op straat". Met deze woorden wenste maandag de burgemeester van Borsele, drs G. C. G. van den Heuvel, de nieuwe lich ting verkeersbrigadiers van de open bare lagere school Andendiek en de christelijke Julianaschool in 's-Gra- venpolder, succes toe met hun nieu we taak. De zesde klassers - voor het schooljaar 1985-1986 - werden in het dorpshuis Ons Dorpsleven te 's-Gra- venpolder officieel voor de taak aan gesteld. De brigadiers die het afgelo pen cursusjaar de oversteekplaatsen voor hun rekening namen, ontvingen voor dit 'verantwoordelijk werk' een oorkonde van de burgemeester, 's- Ochtends was Van den Heuvel aan wezig bij de wachtswisseling in Heinkenszand. In zijn toespraken tipte de eerste burger van Borsele de speciale ver keersproblematiek aan die zich in een dorp kan manifesteren. Hij wees erop dat de kleine dorpen wat betreft ver keerssituatie dikwijls gevaarlijker zijn dan de grote stad. „Het verkeer dat het dorp aandoet wordt over één en dezelfde weg geleid. De verkeersdruk te is zodoende veel meer geconcen treerd", aldus Van den Heuvel. De opperwachtmeester van de rijks politie Groep Borsele in 's-Gravenpol der, G. Emmens, noemde het afgelo pen jaar in 's-Gravenpolder 'een goed jaar voor de verkeersveiligheid'. „Er zijn gelukkig geen incidenten geweest op de oversteekplaatsen", meldde hij. De opperwachtmeester prees voorts de aftredende 'klaar-overs' voor hun getoonde verantwoordelijkheid. Hij hoopte dat ook de nieuwe groep op deze manier voort zou gaan. De leerlingen uit de zesde klassen die in Heinkenszand de wegen in het schooljaar 1984-1985 veilig hielden kwamen van de openbare school De Reiger, de rooms-katholieke Jan van Schengenschool en de christelijke De Wegwijzer. In Heinkenszand deden in totaal 61 kinderen mee, in 's-Graven polder 54. SEROOSEKERKE (S) De heer R. J. de Groot uit Serooskerke (S) is in Amersfoort geslaagd voor het examen M.O.-boekhouden. OUD-VOSSEMEER De afdeling Oud-Vossemeer van de Zonnebloem houdt donderdag een dagtrip naar diergaarde Blij dorp in Rotterdam. Het vertrek is om 8.45 uur. KAPELLE In Kapelle verkol notaris mr J. Gmelich Meijling mal dag in hotel 'De Zwaan', kracht! artikel 1223, het woonhuis aan] Coxstraat 5 te Kapelle, groot 1 a 641 benevens in de Bellefleurstraat Kapelle een garage, groot 17 ca. Hoogste inschrijvers voor de woni waren P. T. M. Serrarens, J. Valster de exploitatiemaatschappij Zeeuv Land bv, voor een bedrag 82.666,-. Koper werd de gemeei Kapelle voor een bedrag van 93.0( De hoogste inschrijver voor de ga ge waren dezelfden voor het bedi van ƒ6.170,- en koper werd Son Rosier bv voor 7.600,-. BURGH-HAAMSTEDE De dam biljartvereniging Burgh in Bur Haamstede houdt zaterdag 29 een vriendschappelijke wedstrijd gen een club uit Roosendaal. De w strijd begint om 14.00 uur in hotel 1 Grote Zwijn in Burgh-Haamstede Werkgroep Reimerswaal tegen alcoholmisbruik KRUININGEN - Het gemeentebestuur van Reimerswaal dient een alcoholpreventiebeleid uit te stippelen om het gebruik van alcohol door de inwoners van de gemeente op een planmatige manier te beperken. In dit beleid kan de gemeente ook zelf een belangrijke rol spelen door regelend, voorwaarden scheppend en stimulerend op te treden. Tot deze conclusies is een Reimers- waalse ad hoe werkgroep gekomen die zich een jaar lang met de proble matiek van alcohol en drugs in de gemeente heeft beziggehouden. De bevindingen en de aanbevelingen van de werkgroep zijn neergelegd in de nota 'Alcohol en drugs in Reimers waal'. Burgemeester H. Boer ontving er maandagmiddag het eerste exem plaar van. De nota spitst zich nagenoeg geheel toe op het alcoholgebruik. Drugs spe len volgens de werkgroep in Reimers waal nauwelijks een rol. Wat de con sumptie van alcohol betreft is overi gens niet vastgesteld hoe groot het aantal regelmatige gebruikers en pro bleemdrinkers is en in welke leeftijds groepen nogal wat aan Bacchus wordt geofferd. De Reimerswaalse bevol kingscijfers zijn slechts vergeleken met die van de gemeente Rotterdam waar in 1983 een onderzoek is uitge voerd naar probleemdrinken. Uit die vergelijking valt af te leiden dat de leeftijdscategorie waarin de Rotter damse mannen het meest plegen te drinken (35 tot 44 jaar) in Reimers waal procentueel groter is en de cate gorie met minder liefhebbers van bier, wijn en sterkere drank in Reimers waal kleiner is dan in de Maasstad. De leeftijdsopbouw in Reimerswaal, zo concludeert de werkgroep, levert in elk geval geen algemeen gunstig beeld op in vergelijking met dat van Rotterdam als het om het aantal drinkers gaat. De Reimerswaalse huisartsen hebben maandelijks ge middeld vijftien patiënten met alco holproblemen in hun wachtkamers. De samenstellers van de nota hebben van alle dorpen in de gemeente Rei merswaal de kenmerken van het drinkgedrag en de drinkgewoonten van de inwoners geschetst. Van Yerse- ke wordt bijvoorbeeld gezegd dat bij bepaalde groepen alcohol en werk er sterk met elkaar zijn verweven. Voor en na het werk (vrijdagmiddag) wordt er gedronken. „Algemeen lijkt er wel een samenhang tussen 'gedane ar beid' er een borrel achteraf', aldus de werkgroep. Vooral op de schepen wordt nogal eens een alcoholische versnapering gebruikt. Daarbij laat de nota niet onvermeld dat ook de rijkspolitie te water jenever aan boord heeft. De Yersekse jongeren drinken, met name in het weekeinde, meer dan jongeren in de omliggende dorpen. Zij zijn volgens de werkgroep ook voor een belangrijk deel de veroorza kers van de problemen die zich in de weekeinden 's avonds laat op de veerboot Perkpolder-Kruiningen nogal eens voordoen. Krabbendijke is een ander dorp waar vooral jonge ren veel drinken. De werkgroep stelt dat er in het café en thuis veel alcohol omgaat. Dat leidt tot vrij veel agressie die zich uit in vernielin gen en ongelukken. „Hier lijkt het 'probleemdrnken' duidelijk te spe len. Drinken om je te kunnen ontwor stelen aan een beklemmende samen leving", aldus de nota. De werkgroep dringt er bij het ge meentebestuur op aan vooral met behulp van de drank- en horecawet te proberen regelend op te treden om het alcoholgebruik tegen te gaan. „Vooral op de plaatsen waar veel jongeren komen, waar sport wordt bedreven en onderwijs gegeven moet dat gebeu ren", zei werkgroep-voorzitster Joke van Nieuwenhuizen bij de presentatie van de nota. Ze wees op het gevaar dat alcohol steeds meer een middel is om de exploitatie van verenigingsge bouwen, clubhuizen en dergelijke rond te krijgen in plaats van een drankje dat de gezelligheid verhoogt. Met de drank- en horecawet in de nand kan het gemeentebestuur het aantal plaatsen beperken waar alco holische dranken worden verstrekt en ook de tijdstippen waarop dat ge beurt aan banden leggen. Joke van Nieuwenhuizen beklemtoonde ook de preventieve werking die uitgaat van alcoholcontroles door de politie. Ze pleitte er verder voor bijvoorbeeld het maatschappelijk werk, vrouwenver enigingen en sportclubs te betrekken bij bij de plannenmakerij om het alcoholgebruik terug te dringen. Burgemeester verzekerde dat het da gelijks bestuur van de gemeente en de raad de nota serieus zullen nemen. Hij merkte op dat er het bij maatregelen om het alcoholgebruik te verminde ren vooral op aankomt om de mentali teit te veranderen. SEROOSKERKE (W) - De regio Zeeland van de Vereniging We reldkinderen houdt vrijdag de jaarlijkse landenavond in het Ver enigingsgebouw in Serooskerke (W). De vereniging stelt zich ten doel hulp te bieden aan het kind in nood in de derde wereld, door middel van sponsoring, projec thulp en adoptie. Daarnaast houdt de regio Zeeland ieder jaar een landenavond, waarop deze keer Indonesië centraal staat. De cultuur van dit land zal worden belicht aan de hand van het wayang-spel. De groep 'Raras Bu- daya' brengt 'Wayang Kancil', dat is opgebouwd uit fabels waarin het dwerghert Kancil de hoofdrol ver tolkt en alle dieren te slim af is. De fabels van Kancil, vergelijkbaar met Reintje de Vos, worden al eeuwenlang vertelt in Indonesië, Maleisië en op de Filippijnen. De Javaanse Wayang Kulit wordt uit gevoerd met platte, aan beide zij den gelijk beschilderde poppen van buffelleer, waarvan de arm- en schoudergewrichten kunnen bewe gen. De Dalang (poppenspelei houdt de poppen tegen een stra gespannen dun wit scherm, dat aa de achterzijde door een lamp word belicht, zodat de schaduwwerkin ontstaat voor het schimmenspe De voorstelling, die zeer geschikt i voor kinderen, begint om 20.00 uu en wordt voorafgegaan door het te gehore brengen van Indonesisch kinderliedjes, die werden opgent men in een door Wereldkindere gesteund Indonesisch kindert* huis. Het wayang-spel wordt begf leid door de 'Gamelan Wayangan die uit zo'n tien instrumenten b< staat. Dalang is Rien Baartman uit Haarlem, die in deze plaats ee eigen poppentheater 'Merliji drijft. De gamelan wordt gespeeli onder leiding van Elsje Plantem uit Amsterdam. De fabels wordei in het Nederlands verteld. De Indonesië-avond in Serooskei ke begint om 19.30 uur. In de pauz is er koffie met een Indonesisch versnapering. De provincie Zee land heeft een subsidie verleem om deze avond mogelijk te maker ZIERIKZEE - Aange voerd door drumband Rust Roest uit Zierik zee, begonnen ruim 1700 wandelaars maandag aan de veertigste Zie- rikzeese wandelvier daagse. De secretaris van het comité Avond vierdaagse Zierikzee, G. van der Wiel, gaf de bij de Oude Haven op gestelde menigte het vertreksein voor deze jubileumtocht. De af standen die de wande laars kunnen afleggen zijn acht en vijftien ki lometer. De route leidt hen door en rond het stadje. Het aantal inschrijvin gen dat het comité te verwerken kreeg, over schreed de deelname in vergelijking met vorig jaar ruimschoots. De pa den en wegen om Zierik zee moesten maandag avond ongeveer 300 wandelaars meer ver werken. Hetgeen overi gens door de medewer king van de gemeente politie, medewerkers van het Rode Kruis en kantonniers van het Wa terschap Schouwen- Duiveland uitstekend lukte. Rond acht uur waren de snelsten weer terug bij de aankomst plaats nabij het vereni gingsgebouw van de hervormde gemeente in Zierikzee. De deelnemers aan de avondvierdaagse stellen zich elke avond op bij het Havenpark waar om 18.45 wordt vertrokken. De laatste dag, donder dag 20 juni, vertrekt het gezelschap echter om 20.45 uur vanaf de Lange Blokweg. De intocht wordt dan begeleid door verschillende muziek verenigingen uit Zierik zee en omgeving. Wij gaan ons interieur vernieuwen, daarom op herenmode en vrijetijdskleding Diverse restanten tegen miniprijsjes Paardenmarkt 1 tel. 01 131-2340 1 Yerseke Vrijdag koopavond Nieuw kleurenlaboratorium ,en 1 palen Grote Markt 7, Goes, 01100-16159 20-6il REGEN MANTELS Diverse modellen JACKS Diverse' modellen en kleuren ROKKEN/ RL0USES Leuke combina ties 20-50 korting v.a.: SUÈDE JASJES Grote maten 228^ ECRÜ PANTA LONS BLAZERS Marine ecrü Enorme sortering JAPONNEN t/m maat 54 20-50 korting v.a.: Happy Coat Panie 2a (acMar Ie Hama), Beman op Zoom. Tel. 81640-58358 - Vrijdag koopavond

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 18