Twijfels over objectiviteit enquête behoefte kabel-tv Twee medewerkers voor gezondheidsvoorlichting :Mrjm Terpstra opende Sluissekermis foor ouderen Thoolse dagen dit jaar in Sint-Maartensdijk Eerste speldjes voor Walcherse gezinshelpsters na bijscholing jEMEENTERAAD MIDDELBURG AKKOORD COMMISSIES POSITIEF bureau PvdA houdt een discussie-avond over kernenergie 'UNIEK GEBEUREN' VOOR BEJAARDEN Beleggers BEZOEK VAN PRINSES MARGRIET BIJAFSL UITING ORIENTERINGSCURSUS Visitekaartje PZC/streek 11 iridgeprogramma lor Midden-Zeeland Collectes Rode Kruis afdeling Walcheren-noordwest Geslaagd Clubmiddag van SKW Sint Laurens |\1SDAG 18 JUNI 1985 )rie ton voor hertaxatie mroerend goed-belasting DDELBURG - De Middelburgse gemeenteraad heeft maandagmiddag 322.000 gulden getrokken voor de hertaxatie die moet worden ingesteld in verband met de heffing van roerend goed-belasting. De raad stelde daarbij wel de voorwaarde, dat het gedeelte van dit irag dat is bedoeld voor automatisering van de gegevensverwerking, voorlopig nog niet ig worden uitgegeven. (r de manier waarop de gegevens den verwerkt, zal de commissie nciën in Middelburg zich binnen- buigen. Burgemeester drs P. A. I Iters deed de suggestie om het dsvoorstel in tweeën te hakken, lat WD-fractievoorzitter mr D. F. een aantal onduidelijkheden had lignaleerd.' i onroerend goed-belasting te kun- heffen, moet de waarde van een hd elke vijf jaar worden vastge- |ld. De eerstkomende waardevast- llling gebeurt op 1 januari van het |nend jaar. Dat karwei is uitbesteed de stichting voor Kadastrale Fi- ISSINGEN - Door de technische missie van het district Zeeland lidden) van de Bridgebond is het dstrijdprogramma voor het seizoen 15-1986 als volgt vastgesteld. Paren- npetitie: 23 september; 17, 29 okto- |r; 13, 22 november en 4 december 5. Vervolgwedstrijd tegen Zeeland id 18 januari 1986 in Zeeuwsch- anderen. Damesparencompetitie: 8 oktober; 21 november; 10 decem- |r 1985; 17 januari; 17 februari 1986. eerste, derde en vijfde wedstrijd irdt gespeeld in Koudekerke. De eede, vierde en zesde in Goes. Ver- lgwedstrijd tegen Zeeland Zuid 5 art 1986 in Zeeuwsch-Vlaanderen, ertallen competitie: 11, 19 decem- |r 1985; 10, 20, 28 januari; 5, 13, 21 fcruari; 3, 11 maart 1986. Vervolg- Idstrijd tegen Zeeland Zuid 15 paart 1986 in Zeeuwsch-Vlaanderen. BC-Toernooi: 28 september 1985. perpolis Bridgedrives: Koudeker- 2 oktober 1985. Zierikzee 26 no- Imber 1985. Oogstdrive Reimers- pal: 25 oktober 1985. Lionsdrive 9 Ivember 1985. Papyrusdrive: 4 ja- liari 1986. Valkenissetoernooi: 12 pril 1986. Delta Bridgedrive: 7 mei J86. Zomermiddagdrives: 6, 27 okto- ftr, 10, 24 november, 8, 22 december J85; 12, 26 januari, 9, 23 februari en 9 jaart 1986. nanciële Administratie (KAFI). De hertaxatiekosten komen per pand op bijna 19 gulden. Unaniem stemde de raad in met het aanvragen van een eenmalige bijdra ge van het ministerie van VROM voor de verbetering van de woningen aan de Jacob Schottestraat, die achter blijven als het hoge flatgebouw daar zal zijn 'afgetopt'. De kosten van het verbeteren van de 48 woningen in de -nu nog- onderste bouwlagen worden in totaal op één miljoen gulden ge raamd. Uit de rijksregeling geldelijke steun voor groot onderhoud en verbe tering van woningen kan Middelburg ongeveer 350.000 gulden krijgen. De verbetering aan de woningen bestaan vooral uit het open maken van de corridors en het verlagen van de borstweringen. De huurprijzen daar na zullen ongeveer 455 gulden in de maand gaan bedragen. Ofschoon de Stichting Verlichting in Middelburg het afgelopen jaar een klein bedrag heeft overgehouden, willen b en w van Middelburg toch het maximumbedrag aan subsidie dat voor deze stichting was gereser veerd, beschikbaar stellen. Het be drag is nodig, zo menen b en w, om de stichting nieuw leven in te blazen. De fracties van Progessief Middelburg, D'66 en PvdA waren principieel van mening dat overschotten eigenlijk moeten worden terugbetaald, vóór over nieuwe subsidies kan worden gepraat. Met uitzondering van PM wilde de raad voor deze keer echter een uitzondering maken. PM was te bevreesd voor een precedentwerking en stemde tegen. Een amendement van de heer W. Ovaa (D'66) waarin werd gepleit voor terugbetaling van het overschot, haalde het niet en werd uiteindelijk ingetrokken. Het CDA en de VVD hadden geen moeite met het voorstel. Zij vonden promotie van Middelburg te belang rijk om het voorstel af te wijzen. MIDDELBURG - De collectes voor het Rode Kruis hebben in de volgende Walcherse plaatsen opgebracht: Aag- tekerke 850,70, Grijpskerke 877,70, Domburg 2.367,70, Oostkapelle ƒ2.991,-. Maar liefst drie onderwerpen op de raadsagenda werden gistermiddag uitgesteld of teruggenomen. Al eerder hadden b en w van Middelburg beslo ten om nog niet in de raad te praten over het voornemen om particuliere bewakingsdiensten in te schakelen bij het bewaken van enkele scholen in Middelburg, waar vandalen zich al dikwijls hebben uitgeleefd. Op ver zoek van verschillende raadsfracties komt dit onderwerp eerst aan de orde tijdens een vergadering van de com missie openbare orde en veiligheid. Omdat tijdens de behandeling van de gemeentelijke monumentenverorde ning een 'welles-nietes'-spelletje ont stond tussen WD-fractievoorzitter mr D. F. Vos en CDA-wethouder A. Bergshoeff, kapte burgemeester drs P. A. Wolters de discussie af. Over het principiële meningsverschil zal nog nader overleg worden gevoerd tussen de heren Vos, Bergshoeff en enkele ambtenaren. De- vraag ging vooral over het in bepaalde gevallen wél, en in andere gevallen niet gegrond ver klaren van bezwaarschriften. Tenslotte ging ook de evaluatie van de gewijzigde regeling subsidiëring godsdienst- en vormingsonderwijs aan de gemeentelijke lagere scholen niet door. Nog voor de discussie was begonnen stelde W. Ovaa (D'66) liever te willen wachten op de door b en w aangekondigde nadere gegevens. Dat standpunt nam de voltallige raad -de collegeleden uitgezonderd- over. VLISSINGEN - De Vlissingse com missies voor welzijn en voor openba re werken hebben maandag positief geadviseerd over het voorstel van b en w om een 'objectieve enquête' te houden onder de bevolking naar de belangstelling voor kabeltelevisie. Verschillende commissieleden had den echter wel hun twijfels over de Slot van pagina 7) Jondheld van de Zeeuwse bevolking Jlleen maar ten goede zal komen, als oveel mogelijk instellingen zich op Bet gebied van de bevordering van |ezond gedrag verenigen. bmdat het niet erg doelmatig is voor (et samenwerkingsverband, waar wee mensen komen te werken, om en apart bureau op te richten, heb- en de besturen van de in het ver and deelnemende instellingen, he loten de dagelijkse uitvoering onder brengen bij de districts gezond heidsdienst Zeeland. Deze gemeen schappelijke regeling van een aantal Zeeuwse gemeenten heeft al een alge mene voorlichtipgstaak. De dienst is sinds enige tijd gevestigd in het. gebouw van de bescherming bevol king te Goes. Mevrouw Vrij wordt aangesteld tot GVO-coördinator. Ze is van oor sprong diëtiste en beschikt over on derwijservaring. De coördinator was verbonden aan het bestuurlijk experi ment specifiek welzijn op de Bevelan- den en Tholen. Mevrouw Zandee wordt belast met de administratieve ondersteuning. Ze was werkzaam bij de schooltandverzorgingsdienst en bij de DGD. haalbaarheid van deze 'objectiviteit', omdat het onderzoek wordt gehou den door Zekatel bv, een van de drie gegadigden voor de exploitatie. Zij wilden dan ook de garantie dat zij de vragen nog onder ogen krijgen, voor dat de enquête daadwerkelijk plaats vindt. Met name de commissie voor de open bare werken en volkshuisvesting dis cussieerde maandagavond uitgebreid over het voorstel van b en w om een onderzoek in te stellen naar de be langstelling van de bevolking voor een centrale antenne inrichting, mede omdat het college van b en w in zijn voorstel al een voorkeur uitspreekt voor de offerte van Zekatel bv, (doch termaatschappij van de NV PZEM), boven die van Casema of Onak bv. Het college geeft de voorkeur aan Zekatel boven Casema, in verband met de prijs en zeggenschap voor de gemeente bij Zekatel volgenswethou der W. Wisse van openbare werken Het college geeft volgens wethouder W. Wisse van openbare werken de voorkeur aan Zekatel boven Casema, omdat de prijs en zeggenschap voor de gemeente. De voorkeur voor Zeka tel boven Onak heeft volgens hem te maken met het feit dat men enigszins bekend is met Zekatel. „Die loopt niet zomaar weg uit Zeeland en die zeker heid geeft Onak niet. VLISSINGEN - Het partijbestuur van de PvdA houdt woensdag in samen werking met de PvdA-afdeling Vlis- singen een informatie/discussie avond over kernenergie. De bijeen komst wordt gehouden in buurthuis De Zwaan in Oost-Souburg en begint om 20.00 uur. Tijdens het eerste deel van de avond houden drie sprekers een inleiding. Dat zijn: Kees Zijlstra, lid van de Tweede Kamer voor de PvdA en fractiewoorvoerder over kernenergie, die zal spreken over de politieke be sluitvorming; Jip Lenstra, medewer ker van 'Energie Anders', die spreekt over het rapport van de Bezinnings- groep Energiebeleid en Daan Brui- nooge, wethouder van Vlissingen en lid van het dagelijks bestuur van de NV PZEM. Hij spreekt over de besluit vorming en standpunten in de wereld van de energieproducenten. Na de pauze, waarin het solidariteitskoor De Bevelanden optreedt, kunnen de aan wezigen in discussie gaan met een forum, dat onder leiding staat van Hans van Dam, voorzitter van de PvdA-afdeling Vlissingen. Met een forse klap op de 'kop van jut' opende VVD-tweede kamerlid Erica Terpstra de vijfde Sluisse kermis voor ouderen. SLUIS - Met een flinke klap op de kop van jut, die daarop prompt aan diggelen ging, opende WD-tweede kamerlid Erica Terpstra maandag de vijfde Sluisse kermis voor oude ren. De kermis, volgens mevrouw Terpstra een 'uniek gebeuren", wordt gehouden op het terrein van het bejaardentehuis Rozenoord. Burgemeester mr J. Asselbergs van Sluis zei blij te zijn dat iemand uit de volksvertegenwoordiging de openingshandeling verrichtte. Hij prees vervolgens de organisatie, die zonder éën cent subsidie dit evenement elk jaar weer mogelijk maakt. Voor de ouderen zelf begon het feest om tien uur met een demonstratie volksdansen in de grote tent. 's Middags konden ze zich uitleven bij de Vlaamse volksspelen, waaraan zo'n 800 mensen deelnamen uit heel Zeeuwsch-Vlaanderen. Naast aller lei spelletjes en kraampjes, bracht muziekgezelschap 'Apollo' uit Sluis in de avonduren nog een serenade met daarna een bejaardenbal en een langdurig optreden van de Ha venzangers. In haar toespraak zei mevrouw Terpstra „dat men momenteel bij zestig of zeventig jaar niet oud hoeft te zijn. Vooral de jongeren moeten van dit idee af'. Het WD-kamerlid wees er op dat het aantal ouderen in onze samenleving groeiende is. „Landelijk gezien moeten we onze bezorgdheid blijven tonen over de mogelijke grote eigen bijdrage voor de oudere mensen. Vorig jaar toon de het budget een groot tekort. We hebben de kamer gevraagd dit aan te passen en dat is ook gebeurd. Minister Brinkman heeft beloofd dat hij 35 miljoen gulden zal bijpas sen. Dit," aldus mevrouw Terpstra, „is het eerste begin voor de noodza kelijk voorzieningen voor de ko mende jaren". Ze vond verder dat de regering in de wet bejaardenoorden een duide lijk standpunt moet innemen, zo dat eventuele knelpunten tussen tijds kunnen worden bijgesteld," zo besloot mevrouw Terpstra haar openingswoorden. HiMi De volksdansgroep van het bejaardentehuis Rozenoord, was één van de vele attracties op de Sluisse kermis voor ouderen. MIDDELBURG Molenwater, 9.30- |7 uur: Miniatuur Walcheren, fceuwe Kerk, 20 uur: Orgelconcert ■oor Jos van der Kooij. ■T.-PHILIPSLAND Voorstraat, ■anaf 10 uur: Braderie 1ERGEN OP ZOOM Roxy I, 20 uur: 1 passage to India, a.l.; Roxy II, 20 lur: The karate kid, a.l. ;inem'Actueel I, 20 uur: Amadeus, tl.; Cinem'Actueel II, 20 uur: Falling n love, a.l.; Cinem'Actueel III, 20 uur: The killing fields, 16 jr. lOES Grand, 20 uur: Beverly Hills op, a.l. 1ULST De Koning van engeland, !0 uur: Amadeus, a.l.; 20 uur: The filling fields, 12 jr.; 20 uur: Ontwaken- ie verlangens, 16 jr.; 20 uur: Taboe :en verboden liefde, 18 jr. MIDDELBURG Meccano, 20.30 iur: Via degli specchi. OOSTBURG Ledel, 20 uur: Good !irl, bad girl, 18 jr. TERNEUZEN Luxor, 20 uur: Ama deus, a.l.; 20 uur: 2010, a.l. VLISSINGEN Alhambra I, 20 uur: Into the night, 12 jr.; Alhambra II, 20 uur: Dune, a.l. Tentoonstellingen SINT-ANNALAND Museum 'De Meestoof15-17 uur: 'Bezet, bevrijd' bodemvondsten. AXEL Kindergalerij Slijkdreef 11A, 10-18 uur: tekeningen van Fiep Wes tendorp. BERGEN OP ZOOM Markiezenhof, 14-17 uur: 'Kermis in het Markiezen hof II' werken van Marinus Schip per. BURGH-HAAMSTEDE 'De Be- waerschole', 13.30-16.30 uur: werken van Miep de Goederen en Marian van Puyvelde. DOMBURG Zeeuws Biologisch Mu seum 10-17 uur: 'Fossiele schelpen zoeken... en vinden in Zeeland'. DREISCHOR Landbouwmuseum, 13.30-16.30 uur: Modem en antiek kantkloswerk. GOES Grote kerk, 11-17 uur: exp. Zeeuwse Kunstkring. Galerie Mat, 13-18 uur: werken div. kunstenaars. HEINKENSZAND De Stenge, 13.30-17 uur: Energietentoonstelling HOOGELANDE Kapel van St- Maarten, 14-19 uur: werken Lotje Lus- sanet. HULST Streekmuseum, 14-17 uur: 'Maten en gewichten;. Burgerzaal stadhuis, 9-12 en 13-17 uur: 'Middeleeuwse vloeren in con frontatie met schilderijen'. KATS Galerie Zwaluwenhof, 14-18 uur: werken van Piet van 't Hageland. MIDDELBURG Zeeuws Museum, 10-17 uur: eigen collectie schilderijen (voorlopig). Kunstuitleen (Kuiperspoort 22) 13.30- 17 uur: pastels van Theo Leydekkers (t/m 13/7). Galerie Witte, 10-12.30 en 13.30-18 uur: werken van Sesé (t/m 22/6). TERNEUZEN Hal Stadhuis, 8.30-12 en 13-16.30 uur: werken van Hans Lücken (t/m 5/7). Museum, 10-12 en 14-17 uur: 'Jazz in beeld' (t/m 29/6). VEERE Grote Kerk 10-17 uur: 'Cultuur en recreatie in de Delta'. VLISSINGEN Stedelijk Museum, 10-12.30 en 13.30-17 uur: 'Schepen in nood'. Reptielenzoo Iguana, 10-12.30 en 14- 17.30 uur: expositie levende reptielen, amfibieën en insekten. Dansschool De Jong 11-18 uur: Gra fiek. Gevangentoren, 11-22 uur: 'Peuzelen en nippen' kieuretsen van Leatititia de Haas (t/m 30/6). IJZENDIJKE Museum 10-12 en 13.30-17 uur: 'Het waterschap over de grenzen heen'. ZIERIKZEE Sint Lievens Monster toren, 11-17 uur: werken Corrie Paan akker. Hulpcentra Noord- en Midden-Zeeland Goes, tel. 01100-14444 (ook voor milieuklachten). Zeeuwsch-Vlaanderen Alarmnummer 01150-12200 (brandweer en ambulance). SOS Telefonische Hulpdienst Zeeland, tel. 01180-15551, dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood, tel. 01180-36251, van 10.00-24.00 uur weekends van 20.00-24.00 uur. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 01184-14645, dag en nacht bereikbaar. Stichting 'Vrouwen bellen vrouwen', tel. 01100-32233. Kinder- en Jeugdtelefoon Zeeland, tel. 01180-38080, dag. van 16-20 uur. De commissie had ook duidelijk pro blemen met de onbekendheid over de beleggers, die aandeelhouder zijn van Onak (Onafhankelijk adviesbu reau voor kabeltelevisie). Directeur J. Kuilwijk van Onak bv verklaarde de namen van deze beleggers niet te kunnen noemen, tot het contract zou zijn afgesloten. De raadsleden M. Lorier (CDA) en F. A. Suwijn (Pro gressief Vlissingen) adviseerden uit eindelijk negatief over het houden T van een enquête door Zekatel, omdat Ledenvergadering deze naar hun mening nooit objectief kan zijn. Wethouder D. J. P. Bruinooge van welzijn stelde 's middags, dat nog wordt onderzocht wat de meest objec tieve methode is voor een dergelijke enquête. Commissielid P. Ventevogel sprak overigens de vrees uit, dat een enquête alleen voor oponthoud zorgt, waardoor het nog twee jaar zal duren voor men kan beginnen met de aan leg. SINT MAARTENSDIJK - In het ka der van de festiviteiten rond 500 jaar smalstadsrechten vinden de zoge naamde Thoolse Dagen dit jaar in Sint-Maartensdijk plaats. Prinses Margriet brengt een bezoek aan een van de evenementen. Voor zaterdag 22 juni staan de trek- MELISKERKE De afdeling Wal cheren-noordwest van het Rode Kruis houdt donderdag een ledenvergade ring in dorpshuis Ons Huis in Melis- kerke. Op de agenda van de vergade ring, die om 19.30 uur begint, staan onder meer het uitreiken van onder scheidingen en diploma's EHBO. ker-trek wedstrijden op het program ma. Vanaf 9.00 uur zijn tractoren aan het werk in de standaardklassen van 2,5 tot 6,8 ton en de klassen voor specials van 2,5 tot 4,4 ton. Tegelijker tijd storten zich bovendien vanaf 13.30 uur nog fietsers en motorcros sers in de strijd. Op donderdag 27 juni is er een talen tenjacht onder het motto 'Van Trou badour tot Discotour' in Haestinge te Sint-Maartensdijk. In de pauze treedt de groep Glassis op met middeleeuw se muziek. De aanvang is om 19.30 uur. VLISSINGEN Aan de academie voor gezondheidszorg in Zwolle is Carien Geertse uit Vlissingen ge slaagd voor het diploma hogere be roepsopleiding verpleegkunde. Vrijdag 28 juni bezoekt prinses Mar griet de fokveedag voor rundvee, paarden, schapen, geiten en konijnen. Vanaf 9.00 uur lopen er behalve vee handelaren en liefhebbers ook een waarzegger, kwakzalver, hoefsmid, wolspinster en andere 'middeleeuwse' types rond. 's Middags vergast Goed En Fijn de bezoekers op middeleeuw se muziek. SINT LAURENS - Het Sociaal Kultu- reel Werk Sint Laurens houdt morgen, woensdag, de laatste clubmiddag van het seizoen voor jongens en meisjes van vier tot twaalf jaar. De bijeen komst begint om twee uur in het wijkcentrum aan de Van Citterstraat. MIDDELBURG - In het gebouw van de Stichting Federatie Maatschappe lijke Dienstverlening op Walcheren te Middelburg werd maandagmiddag de eerste orïenteringscursus voor ge zinshelpsters afgesloten. Dit gebeur de met de uitreiking van de verzil verde draagspeld 'gezinshelpende', een verklaring dat de cursus gevolgd werd en een bosje bloemen voor de 21 cursisten. De orienterings- of bijscholingscursus heeft tot doel het vergroten van het inzicht in de aard en inhoud van de hulpverlening en de bevordering van een juiste houding van de helpster. Zo luidt de officiële omschrijving van de Stichting, die de cursus zelf op touw zet. Medewerking van 'buiten' krijgt men verder van een instructeur EH- BO-cursussen, een diëtiste van de kruisvereniging en iemand die een scriptie op haar naam heeft staan over terminale zorg. Tijdens de afsluitingsbijeenkomst sprak het hoofd personeelszaken, de heer A. Pouwelse, de ex-cursisten toe die allen in dienst zijn bij de Stichting en hij zei onder meer: „Er rust een zware taak op uw schouders. Want u komt in allerlei verschillende gezin nen terecht, waar u het werk helemaal in uw eentje op moet knappen. U kunt niet terugvallen op een ter plaatse aanwezig afdelingshoofd. U wordt vaak van het ene adres naar het volgende gestuurd, terwijl u in feite geen beroepskracht bent. Want ook nu heeft u geen diploma ontvangen waaraan een salarisverhoging zit ver bonden. U kreeg alleen de verklaring waarin staat vermeld dat u deze orïen teringscursus heeft gevolgd". „Wij vinden deze cursus van wezenlijk belang omdat u daarin gewezen bent op allerlei aspecten waarmee u te maken kunt krijgen. Dat kan variëren van mensen die een speciaal dieet moeten volgen tot mensen die een ernstige ziekte hebben. Vroeger was men van mening dat mensen die verzorging nodig hadden, maar met een het beste konden worden 'opge borgen' in een verzorgingsof bejaar dentehuis. Daarop is de maatschappij gelukkig teruggekomen. Tegenwoor dig vinden we dat de mensen zolang mogelijk thuis verzorgd moeten kun nen worden. Dat is overigens niet alleen voor hën plezieriger, het is ook goedkoper", aldus de heer Pouwelse. Het werk dat de Stichting Federatie Maatschappelijke Dienstverlening op Walcheren doet, wordt uitgevoerd in samenwerking met de huisartsen, het maatschappelijk werk en de wijkverpleging. Na de uitreiking van de verklaringen en de spelden, voer de de voorzitter van de Stichting, de heer J. Kempe het woord. „Het is niet gebruikelijk dat een lid van het dage lijks bestuur aanwezig is bij de af sluiting van een cursus", zo zei hij. „Maar ik ben hier vandaag omdat je als bestuur doorgaans niet merkt waarover je hebt besloten. Je geeft een besluit door en daar blijft het doorgaans bij. Ik vind het belangrijk om als bestuursvoorzitter onze waar dering aan u over te brengen. U bent tenslotte het visitekaartje van onze Stichting", aldus Kempe. Het zal overigens niet bij deze eerste orïenteringscursus blijven. In septem ber wordt wederom een dergelijke cursus gegeven. Belangstellenden die de cursus hebben gevolgd kunnen zich ook nog verder laten bijscholen op aparte onderdelen die in deze eerste cursus zijn behandeld. De 21 vrouwen die de cursus met goed gevolg hebben doorlopen zijn: L. Gideonse- Koole, D. van Son, P. Louws-Dingemanse, N. Vos, J. Stupers, J. de Goffau, A. van Grol, C. Besems, P. Minderhoud, A. Kuijpers, J. de Bruyne, W. de Smit, R. Verwey-de Bie, U. de Voogd, M. de Ruiter-Vrieling, C. van de Ketterij, R. Ludikhuize, C. Blankensteen, A. van Willegen, M. Moniharapon en M. Cuypers. Coöperatieve tuinbouwveiling 'Walcheren' B.A. te Middelburg Marktbericht van maandag 17 juni 1985. Aardappelen: bintjes bo 15-17, gr 12-13, vroege aardappelen gr 86-107, 74-104, kr 64-117. Tomaten AI 219-222, BI 228-229, Cl 195-197, CCI 153-154. Paprika I 60/65 423- 438, 65/ 558-560. Aardbeien ds. I 215-226. Groenten: bloemkool 6 I: 250-271, 6 II: 241-263, 8 I: 225-251, 8 II: 177-217, 10 II: 150-151; spitskool I 14-19, II 14; andijvie I 27-30, II 20-26, sla I 42/ 15-17, 35/ 16-17, II 30/ 13-14, 40/ 13-14; Ysbergsla I 61-62; kasprel I 320-350; postelein I 155-1576, II 116-117; spinazie I 134-143; snijbonen I 720-775, II 715-750, krom 346-544; princessebonen I 575-617, II 504-526; tuinbonen 132-135; ra barber A I 23-26, A II 19-22; boskroten I 112-120, II 97-102; bosuien I 28-75, II 14-25, knoflook I 124-125: bosselderij 33-39; radijs 24-40; bospeen II 123-124; komkommers I 51/61 59-60, B I 31/36 30-31, 36/41 37-39, 41/51 52-53, 51/61 61-64, 61/76 70-72, kromme kg. 33-34. Groenteveiling Barendrecht Oude aardappelen bintjes 15-17, irene 6-12, vroege aardappelen doree groot 66-1.35, poters 17-80, kriel 38-1.01, barima 64-66, eersteling 79, krulandijvie 1.16-1.35, asper ges 5.50-16.00, aubergines 2.70-3.50, bleek selderij 15-73, bonenkruid 1.00-1.68, bos peen 91-1.34, blauwe schokkers 9.00, broc coli 8.40-11.50, champognons 1.00-1.40. Chi nese kool met omblad 24-37, zonder 77-1.00, courgettes 42-75, doperwten 1.90-3.10, rode kool 57-1.85, bos kroten 39-81, peterselie 60-95, postelein 83-2.34, prei 2.70-3.60, peu len 6.40-13.60, pepers groen 4.80-5.50, rabar ber 27-56, selderij 7-39, snijbonen 5.90-7.90, sperciebonen 7.80-8.60, spinazie 1.04-2.05, spitskool 58-1.27, tuinbonen 1.43-1.54, uien bonken 25-30, grof 35-40, middel 48-56, bos uien 22-47, winterpeen 25-1.13, waspeen 68-1.31, witlof kort 1 4.50-5.20, kort 2 3.00- 3.40, lang 2 2.70-3.40,3en 1.702.60, aardbeien 6.40-6.70 per kilo, per doosje 1.21-1.35. rode bessen 1.50-2.40. Aardappeltermijnmarkt Rotterdam 17 Juni. Bintje 50 mm opw. April: laten 27.70, bieden 27.60, slot 27.60; november: laten 22.80, bieden 22.50, slot 22.50. Stem ming april: prijshoudend, november: kalm. Openstaande posities april: plus 83 is ge worden 3216, november: onveranderd 268. Omzet april: 249, h.pr. 27.90, l.pr. 27.50, l.zaken 20x 27.60. Centrale Tuinbouwveiling Zeeland, veilpunt Kapelle Maandag 17 juni 1985. Rode bessen per doos I 2.00-2.30; frambozen per doos I 5.00-5.30, H 3.40; aardbeien per doos I 1.10-1.30; aardbeien per kg II 3.60-8.30. Groenten: kroten per bos 62-64, kropsla 24-30, bloemkool I 1.60-2.20, bloemkool II 1.50, snijbonen 16.10. Aardapellen 195, kriel 85. Tomaten per krat IA 12.70-12.80, IB 12.70. Aardappeltermijnmarkt Rotterdam 17 Juni. Bintje 35-50 mm. April: laten 22.50, bieden --, slot 21.50. Stemming april: kalm. Openstaande posities april: onveranderd 62. AARDAPPELTERMIJNMARKT AM STERDAM In Bintje 50 mm werden 249 contracten verhandeld voor levering april bij een prijs van ƒ27,90 tot 27,50 per 100 kg. De stemming was prijshoudend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 15