estien korpsen namen deel aan arswedstrijd KNF in Dreischor Scouts massaal op reis naar pretparken in het hele land Brandweerkorps Sevenum (L) wint wedstrijden Terneuzen Groot Rivièra-muziekfestival Zoutelande trok veel publiek Overval in Schore op echtpaar Diefstal en vernielingen agenda U VERWINNING GING NAAR LOON OP ZAND Cora Dellebeke Nederlands kampioen slagwerk Reddingsboot uit Breskens vier keer uitgevaren SCHOONDIJKE OP TWEEDE PLAATS JONG JUBAL UIT DORDRECHT WINNAAR Keukenbrandje in Vlissingen PZC/streek B en w Vlissingen willen 4 miljoen CHILEENSE ONTHULT WANDSCHILDERING Miniatuur \NDAG 17 JUNI 1985 I majorettes van 'Jonge Kracht' uit Kapelle in actie tijdens de marswedstrijd in Dreischor. NIEUW- EN SINT-JOOSLAND Co- ra Dellebeke, lid van de fanfare 'Oefe ning na den Arbeid' (ONDA) in Nieuw- en Sint-Joosland is zaterdag tijdens het KNF-topconcours in Bar- neveld, Nederlands kampioene slag werk geworden. Cora Dellebeke, die klassiek slagwerk studeert aan het Koninklijk Conser vatorium in Den Haag, kreeg met haar nummer Sonate for Percussion and Piano van A. Rusell, van de jury, de heer Conjaerts, 54 punten, goed voor een eerste plaats met onder scheiding. De nieuwe Nederlands kampioene slagwerk werd op de piano begeleid door Marius Reijnhoudt. EISCHOR - De drumband en har- nievereniging 'Sophia's Ver' uit ion op Zand heeft zaterdag het logste aantal punten behaald op de •swedstrijd van de Zeeuwse bond F in Dreischor. 'Sophia's Ver' 'eeg 306 punten wat goed was voor |n eerste prijs en een KNF-wimpel. totaal 16 korpsen traden zaterdag n in het sportpark 'De Mol' te •eischor. Voor het begin van de edstrijd had de burgemeester van •ouwershaven, C. Slabbekoorn, zijn eugde uitgesproken over het feit itde KNF de wedstrijd in Dreischor ilde houden. Tevens complimen- erde hij de organiserende vereni ng 'Crescendo'. burgemeester sprak er zijn tevre- nheid over uit dat de weergoden de tdstrijd gunstig gezind waren. Ver- lgens voerden de voorziter van rescendo' P. J. van Donge, en de ncourscommissaris, C. J. Schout, it woord. Zij wezen op het belang tel. tel. tel. tel. van dergelijke wedstrijden en spraken de hoop uit dat het voor de deelne mers en de ongeveer 400 belangstel lenden een goede dag zou worden. De eerste-prijs winnaars waren: drum band en harmonievereniging 'Sop- hia's Ver' uit Loon op zand (306 pun ten), drumband en muziekvereniging 'Luctor et Emergo' uit Renesse (302,5 punten), drumband en muziekvereni ging 'Apollo' uit Brouwershaven, drumband en muziekvereniging 'Eu terpe' uit 's-Gravenmoer, drumband en muziekvereniging 'Sempre Cres cendo' uit Hellevoetsluis en muziek vereniging 'Vriendenkring' uit West- IIDDELBURG - Molenwater, 9.30-17 ir: Miniatuur Walcheren. ERGEN OP ZOOM - Roxy I, 20 uur: passage to India, a.l.; oxy II, 20 uur: The karate kid, a.l.; nem'Actueel I, 20 uur: Amadeus, nem'Actueel II, 20 uur: Falling in ve, a.l.; nem'Actueel III, 20 uur: The killing ids, 16 jr. DES - Grand, 20 uur: The Beverly Us cop, a.l. ULST - De Koning van Engeland, .30 uur: Taboe een verboden liefde, jr.; 20 uur: The killing fields, 12 jr.; uur: Amadeus, a.l.; 20 uur: The ung warriors, 16 jr.; 20 uur: Ontwa- nde verlangens, 16 jr. IDDELBURG - Meccano, 20.30 uur: la degli specchi; lectro (Bibliotheek), 20.30 uur: The Ulng fields. 0STBURG - Ledel, 20 uur: Good rl bad girl, 18 jr. ERNEUZEN - Luxor, 20 uur: Ama- lus, a.l.; 20 uur: 2010, a.l. LISSINGEN - Alhambra I, 20 uur: ito the night, 12 jr.; lhambra II, 20 uur: Dune, a.l. VLISSINGEN Het college van b en w van Vlissingen wil een krediet van 4.387.000,- beschikbaar stellen voor de verbouw en uitbreiding van de gemeentelijke scholengemeenschap voor MDGO en MHNO aan de Sloe- weg in Vlissingen. Met de werkzaamheden is zoals ge meld inmiddels een aanvang ge maakt. In afwijking van de bij het voortgezet onderwijs gebruikelijke rechtstreekse vergoeding van het mi nisterie van onderwijs en wetenschap pen moet de gemeente voor dit pro ject zelf een lening afsluiten. De rente en aflossing zullen worden vergoed door het ministerie op basis van een 25-jarige lening. Deze nieuwe wijze van financiering houdt verband met de door het ministerie afgekondigde bouwstop voor het voortgezet onder wijs. Het voorstel komt aan de orde in de vergaderingen van de commissie van onderwijs (vandaag, maandag, 17.00 uur) en de commissie van finan ciën (woensdag, 17.00 uur) 1 BRESKENSDe reddingboot 'Java- zee', die gestationeerd is in Breskens, is het afgelopen weekeinde vier maal uitgevaren. In twee gevallen moest men daadwerkelijk hulp bieden. Zaterdagmiddag werd het motorschip, 'Jozina' de haven van Breskens bin nengesleept. Motorpech die zich voor deed in de vaargeul voor Hoofdplaat was de oorzaak. Eveneens motorpech had het motor schip 'Anneke'. Het schip werd door de 'Javazee' gesleept vanaf de Hoge Springer. De luchtballon die op de plaat landde hoefde geen hulp van de reddingboot, maar kon op eigen kracht zijn luch treis vervolgen, evenals het zeiljacht 'Giacomo', dat zondag op de Hoge Springer aan de grond raakte. Tentoonstellingen XEL - Kindergalerij Slijkdreef 11A, )-l8 uur: tekeningen Flip Westen- orp. URGH-HAAMSTEDE - 'De Bewaer- ihole', 13.30-16.30 uur: werken van iep de Goederen en Marian van uyvelde. LINGE - Galerie Esprit, 13.30-18 ur: aquarellen van Nelly van Nieu- enhuisen. 0MBURG - Zeeuws Biologisch Mu- :um, 10-17 uur: 'Fossiele schelpen leken... en vinden in Zeeland. REISCHOR - Landbouwmuseum, 3.30-16.30 uur: modern en antiek antkloswerk. 0ES - Grote Kerk, 11-17 uur: expo- tie Zeeuwse kunstkring. EILLE - Landbouwmuseum, 10-12 113-17 uur: oude landbouwwerktui- en. OOGELANDE - Kapel van Sint- laarten, 14-19 uur: In aanraking met lexico, werken van Lotje Lussanet. ULST - Streekmuseum, 14-17 uur: toten en gewichten'.: urgerzaal (Hulst) Stadhuis: 9-12 en 17 uur: Middeleeuwse vloeren en laamse primitieven. ATS - Galerie Zwaluwenhof, 14-18 ar: werken van Piet van 't Hageland. IIDDELBURG - Zeeuws Museum, 1-17 uur: eigen collectie schilderijen oorlopig). OSTKAPELLE - Molenweg 36,10-12 ur: fossielenmuseum. ERNEUZEN - Hal Stadhuis, 8.30-12 n 13-16.30 uur: werken van Hans ücken. EERE - Grote Kerk, 10-17 uur: 'Cul- ïur en recreatie in de Delta'. LISSINGEN - Reptielenzoo Iguana, 4-17.30 uur: expositie levende reptie- amfibieën en insekten; 'ansschool De Jong, 11-18 uur: Gra- ek. iZENDIJKE - Museum, 10-12 en 30-17 uur: 'Het waterschap over de ranzen heen'. Hulpcentra oord- en Midden-Zeeland Goes, tel. 1100-14444 (ook voor milieuklachten). Muwsch-Vlaanderen Alarmnummer '150-12200 (brandweer en ambulance). OS Telefonische Hulpdienst Zeeland, 1180-15551, dag en nacht bereikbaar. r- hulpdienst Zeeland voor mensen in °od, tel. 01180-36251, van 10.00-24.00 uur 'eekends van 20.00-24.00 uur. lichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, 184-14645, dag en nacht bereikbaar, lichting 'Vrouwen bellen vrouwen', 1100-32233. wider- en Jeugdtelefoon Zeeland, U80-38080, dag. van 16-20 uur. Na de opening van de Chilimanifestatie in Middelburg werd de pas onthulde wandschildering bekeken: (vlnr): Orlando Gutierres, lid van het Chili-comité en al jaren woonachtig in Middelburg, de zangeres Nene Castellano, Karin Kürver, een van de initiatiefneemsters van de manifestatie en Lydia Yanez, de Chileense uit Rotterdam die het schilderij onthulde. MIDDELBURG - Lydia Yanez, een Chileens meisje uit Rotterdam heeft zaterdagmiddag in het ge bouw van de Jongerenbeweging verbonden met de FNV een wand schildering onthuld van de Chi leense kunstschilder Tapia. Dat gebeurde aan het begin van een Chilimanifestatie, die de Jonge renbeweging zaterdag heeft ge houden in haar pand aan de Dam in Middelburg. De schildering, waarin een vredesduif centraal staat, symboliseert de solidariteit tussen Nederlandse en Chileense jongeren. De schildereing en een expositie over het lot van de Ma- puche-indianen in Chili zijn nog tot en met vrijdag te zien in het onderkomen van de Jongerenbe weging, dat daartoe dagelijks van twee tot vier uur 's middags ge opend is. Met de Chilimanifestatie wilde de Jongerenbeweging aandacht vra gen voor de positie van jongeren die in een dictatuur leven. Lydia Yanez vertelde dat steeds meer jongeren in Chili openlijk in verzet komen tegen het bewind van gene raal Pinochet, met alle gevolgen van dien. Ze zei dat martelingen, moorden en verdwijningen in Chili nog steeds aan de orde van de dag zijn. Ook ging ze in op de giganti sche werkloosheid onder jongeren in Chili en op het ontbreken van de vrijheid van meningsuiting. De manifestatie was georganiseerd in samenwerking met het Chili Co mité Zeeland en het Aksiehuis in Middelburg. Deze organisaties en Amnesty International hadden in formatiekraampjes ingericht. De bezoekers konden kijken naar vi deobanden over de laatste maan den van de regering van president Allende en over de lotgevallen van een gezin dat naar Chili was terug gekeerd. Ook waren er empanades (Chileense pasteitjes) voorhanden. Voorts trad de Chileense zangeres Nene Castellano op. De manifesta tie werd door een kleine vijftig belangstellenden bijgewoond. broek alle met 288 punten. 'Apollo' uit Brouwershaven is beoordeeld in de derde divisie, maar gaat na de presta tie van zaterdag naar de tweede divi sie. De tweede prijzen werden als volgt verdeeld: drumvereniging 'Vrienden kring' uit Westbroek (279 punten), drumband en muziekvereniging 'Crescendo' uit Dreischor (277,5 pun ten), drumband en harmonievereni ging 'Nut en Uitspanning' uit Zonne- maire (271 punten), drumband en mu ziekvereniging 'Witte van Haemstede' uit Haamstede (270 punten), muziek vereniging 'Sempre Crescendo' uit Hellevoetsluis (269 punten), majoret- tenvereniging 'Vriendenkring' uit Westbroek (268,5 punten), majoretten- korps 'Jonge Kracht' uit Kapelle- Biezelinge (266 punten), drumvereni ging 'Vriendenkring' uit Westbroek (260 punten), majorettenvereniging 'Vriendenkring' uit Westbroek (257 punten) en drumband en muziekver eniging 'Apollo' uit Wissenkerke (253 punten. Van de 'Vriendenkring' uit Westbroek deden verschillende korp sen in verschillende divisies aan de wedstrijd mee. SCHORE Een onbekende, gewa pende man heeft zaterdagavond in Schore een bejaard echtpaar overval len en daarbij enkele honderden gul dens buitgemaakt. De man was de woning, dat teven winkel is, van het echtpaar S. aan het Nieuwe Kerkplein binnengedrongen en had onder bedreiging geld geëist. Toen de man geld ter hand werd gesteld maakte hij zich uit de voeten. Om hoeveel geld het precies gaat is niet duidelijk. Evenmin is duidelijk hoe de man zich uit de voeten maakte. De overvaller is een 20- tot 25-jarige man van ongeveer 1.80 meter lengte. De groep Kapelle van de rijkspolitie stelt in samenwerking met de dis trictsrecherche in Middelburg een on derzoek in. De politie verzoekt even tuele getuigen zich met haar in ver binding te stellen. Telefoon 01102- 1600 of 01180-33085. Scouts wachten op het perron in Goes op de trein, die hen naar de Diergaarde Blijdorp zal brengen. VLISSINGEN Ongeveer 1300 Zeeuwse scouts hebben zaterdag buiten de provincie de afsluiting van het 75-jarig jubileum van Scouting Nederland gevierd. Dat betekende een massale uittocht van scouts, van wie het merendeel per trein naar de verschillende pret- en recreatieparken reisde. De NS zetten in Zeeland een extra trein in en een 'normale' trein kreeg negen extra rijtuigen. In heel Nederland waren 43.000 scouts op pad met het openbaar vervoer. Even na half acht vertrok de extra trein naar Den Bosch met ongeveer 350 scouts van Walcheren naar de Efteling in Kaatsheuvel. Vanuit Goes vertrokken 550 Bevelandse en Schouwse scouts naar de Diergaar de Blijdorp bij Rotterdam. De Zeeuws-Vlaamse scouts - onge veer 400 maakten de reis naar het recreatiepark Beekse Bergen bij Tilburg per bus. Uit alle delen van Zeeuwsch-Vlaanderen reden acht bussen naar Hulst, van waaruit de reis naar Tilburg begon. Doel van de bezoeken aan de pret parken was het vinden van de muzi kant Jubilee, die alle kinderfeesten in Nederland bezoekt. Hij was door een toverfout uit het gezichtsveld verdwenen. De afgelopen twee we ken is door de Nederlandse scouts naar de muzikant gezocht. Ruim honderd welpen en kabou ters van de Vlissingse scouting groepen M. A. de Ruyter, Schelde- zwervers en Golfbrekers brachten zaterdagmiddag een bezoek aan Miniatuur Walcheren in Middel burg. Het was de bedoeling dat de jonge scouts in landelijk verband massaal de Nederlandse pretparken zouden bezoeken. De leiding van de Vlis singse scoutinggroepen vond het echter niet juist het jubileum buiten Zeeland te vieren. Besloten werd om naar Middelburg te gaan en met alle Vlissingse ka bouters en welpen een bezoek te brengen aan Miniatuur Walcheren, waar aan de hand van een opdrach- tenlijst een speurtocht werd gehou den. De tocht naar de Zeeuwse hoofdstad werd per fiets gemaakt. Voor de kinderen was het een ver- rassingstocht; zij wisten nog niet waarheen de reis zou gaan. De op drachten die uiteenliepen van het tellen van de schoorstenen van Aag- tekerke, de tijd waarin fort Ramme- kens werd gebouwd tot de naam van de molen in Middelburg toe, leverden als ze goed waren vervult, een slagzin op. TERNEUZEN Het Limburgse brandweerkorps Sevenum is zater dag winnaar geworden van de brand weerwedstrijden klasse II Lage Druk in Terneuzen. Tweede werd het korps van Schoondijke. Er deden veertien brandweerkorpsen uit Zeeland, Bra bant en Limburg. De organisatie van de brandweerwed strijden was in handen van het vrijwil lige korps van Terneuzen, dat zelf niet aan de wedstrijden deelnam. Op dracht was het blussen van een brand en het redden van een slachtoffer. Lokatie was het voormalige café 'De Stad Hulst' in Terneuzen. Volgens het draaiboek zag een automobilist rook uit de zolder van het pand komen en botste hij van schrik op de gevel. Aan de brandweerkorpsen de taak het slachtoffer te redden, het pand te verkennen en de brandhaard te blus- ZOUTELANDE Het muziekkorps Jong Jubal uit Dordrecht is zaterdag op de eerste plaats geëindigd in de jeugdcontest van het Rivièra-mu- ziekfestival in Zoutelande. Negen korpsen, bestaande uit zeshonderd jeugdige muzikanten, traden zater dag op het voetbalveld van de sport- verening De Meeuwen op voor ruim zeshonderd belangstellenden. Het was de tweede keer, dat het concours in Zoutelande werd gehden: in 1973 tijdens het 50-jarig W-jubi leum trok het evenement ook veel publiek. Het concours, dat werd ge opend door waarnemend burgemees ter K. Wouters van de gemeente Val- kenisse, geldt als voorronde voor de Nederlandse kampioenschappen die in september van dit jaar in Dor drecht worden gehouden. Een des kundige jury beoordeelde de korpsen op verschillende onderdelen. Het korps Johan Friso uit Middelburg eindigde achter Jong Jubal op de tweede plaats. Winnaar van de cadet klasse werd In Aethere Musica uit Eemnes. De korpsen treden allen op naar Ame rikaans voorbeeld, een stijl die sinds vier jaar ook in Nederland wordt beoefend. De Amerikaanse invloed bleek dan ook duidelijk uit de geko zen muziekstukken die ten gehore werden gebracht, zoals bijvoorbeeld 'Don't cry for me Argentina' uit de rock-opera Evita en 'Maria' uit de musical West Side Story. Niet alleen de muziek maar ook het show-ele ment vormde een belangrijk aspect van de uitvoering. Naast Jong Jubal, Johan Friso en In Aethere Musica deden verder aan het concours nog mee de korpsen Jong Excelsior uit Goes, Cadets Drum corps uit Baam, Jong Avalance uit Vlaardingen, Jong Beatrix uit Hilver sum, het Blue Spirit Drum en Bugle Corps van het Drum Corps Holland en Juliana's Drum en Bugle Corps uit Middelburg. De organisatie van het evenement was in handen van het bestuur van de Julianakorpsen uit Middelburg en de WV van Zoutelan de. sen. De deelnemers maakten tijdens hun actie gebruik van persluchtappa- ratuur. De zolder van het voormalige café was volledig verduisterd en ge huld in rook. De brand moest met maximaal twee stralen worden ge blust. De ploegen die uit zeven mensen bestonden, werden door de jury beoordeeld op het bevestigen van persluchtapparatuur, het bedienen van de pomp, het blussen van de brand en op aanvalstactiek. Het kar wei moest binnen 20 minuten ge klaard zijn. Dat lukte alle ploegen. Na de wedstrijden reikte burgemees ter C. Ockeloen van Terneuzen in de brandweerkazerne aan de Industrie weg de prijzen uit. Het korps van Sevenum kreeg een verguld opzet- stuk, de ploeg uit Schoondijke ging naar huis met een opzetstuk in zilver. Het Limburgse korps neemt zaterdag 7 september deel aan de landelijke brandweerwedstrijden in Assen. Uitslag brandweerwedstrijden in Terneu zen: 1. Sevenum (Limburg) 646 punten; 2. Schoondijke 618 punten; 3. De Schelde (Vlissingen) 614 punten; 4 Belfeld (Limburg) 609 pnt.; 5 Suiker Unie (Zevenbergen) 606 pnt., 6. Oostburg 600 pnt.; 7. Westdorpe, 596 pnt.; 8 Oisterwijk en Suiker Unie Din- teloord, beiden 594 punten; 10 Roosendaal, 586 pnt.; 11 Sprang-Capelle, 572 pnt.; 12 Philippine 557 pnt.; 13 Lage Zwaluwe, 544 pnt.; 14 Vlissingen, 534 pnt. V" -V- ->V v? ,v ."NE4a sP-f S v' "^5 J Het Middelburgse korps Johan Friso eindigde op de tweede paalts van het concours in Zoutelande. GOES - De Goesenaar C. K. heeft bij de politie in zijn woonplaats aangifte gedaan van de diefstal van een 27 MC zender en een cassettehouder met 6 muziekcassettes uit zijn auto. De diefstal moet zijn gebeurd in de nacht van zaterdag op zondag tussen 01.00 uur en 9.00 uur. De auto stond voor de woning van K. aan de J. de Moorstraat in Goes geparkeerd. De auto die achter dit voertuig stond werd bekrast en daarvan werd te vens de antenne vernield. Verder werd aangifte gedaan van de vernieling van zeven glazen bollen van een buitenlantaam van een meu belbedrijf aan de Zuidvlietstraat te Goes. Deze bollen zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag kapot gegooid. Vermoedelijk dezelfde daders hebben eveneens in de Zuidvlietstraat een etalageruit van 3,2 bij 2,5 meter van een schildersbedrijf vernield. VLISSINGEN - In een pand aan het Heemskerkplein in Vlissingen heeft zaterdagavond een keukenbrandje gewoed. De Vlissingse brandweer werd om 19.48 uur gewaarschuwd dat de vlam in de pan was geslagen. De bewoonster van het pand had met een deken en een poederblusser inmiddels de bluswerkzaamheden ter hand ge nomen, zodat de schade beperkt bleef. De brandweer kon volstaan met na blussen. De schade wordt geschat op 3000 gulden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 7