B en w Vlissingen willen mening inwoners over aanleg kabeltelevisie Derde team Souburg kampioen ringrijden Miro laat zien dat het goedkoper kan. IMIIIRIO! B EN W VALKENISSE AAN GEMEENTERAAD: Vernielingen in Middelburj Bromfietser gewond bij botsing Sluiskil Opvolger voor Koos Oggel Duinbrandje bij Domburg Commissies Domburg houden vergadering B en w Arnemuiden deel Brakenburg bouwrijp maken PZC/streek 6 KOUDEKERKE - Het college van b en w van Valkenisse wil het parkeerterrein tussen de Bosweg en Duinweg in Zoutelande verbeteren. Daarvoor is een krediet nodig van in totaal ruim 200.000 gulden. De gemeenteraad van Valkenisse bespreekt dit voorstel in de vergadering van donderdag (20 juni). De raadsvergadering in het gemeentehuis te Koudeker- ke begint om 19.30 uur. Bijeenkomst Werkgroep H. Segherslaan in Vlissingen Visclub Middelburg hield een wedstrijd Gewacht Ouderen Arnemuiden maakten dagtocht COLLEGE VOELT VEEL VOOR ZEKATEL Opbouwwerk bijeen in Vlissingen Woonlastenkomitee Vlissingen bijeen Grijpskerkse bejaarden maakten dagtochtje Wonen in Middelburg stond centraal op De Waayenburg Ben w Vlissingen willen dak sporthal Baskenburg herstellen Activiteiten Woltershuis Vlissingen Travesteiten en transsexuelen bijeen in Breda Geslaagd Hamburgers gepaneerd 500 gram Bospeen Per bos Boterhamworst Vers van het mes, 100 gram Miro bak en braad Pakje 250 gram &6 O Eieren klasse 3 Pak 10 stuks MAANDAG 17 JUNI 1985 Ruim 200.000 nodig voor aanpak parkeerterrein De verbetering van het parkeerter rein staat al vele jaren op de gemeen telijke lijst van gewenste investerin gen, maar steeds is gewacht tot voor dit project subsidie zou worden ver kregen in het kader van de openluch trecreatie. De kans daarop moet vol gens het college nu echter uitgesloten worden geacht. Omdat elk jaar weer een tekort aan parkeerplaatsen blijkt in de dorpskern van Zoutelande wil het college het terrein tussen Bosweg en Duinweg nu toch reconstrueren. De dienst gemeentewerken heeft twee modellen gemaakt voor de recon structie. Wanneer de middenberm met beplanting in stand wordt gehou den bedraagt het aantal parkeer plaatsen 58. Wanneer de middenberm wordt verwijderd kan het gehele ter rein worden benut en kunnen er 94 parkeerplaatsen komen. Het college geeft de voorkeur aan de tweede mo gelijkheid, vanwege het groter aantal parkeerplaatsen. Ook is het dan mo gelijk het terrein in de winter onder water te zetten als ijsbaan. Bij uitvoering van de reconstructie moet ook het wegdek van de beide toegangswegen (Wulkpad en Schelp pad) worden herstraat, omdat het in een slechte staat verkeert. Het college wil 75 procent van de totale kosten betalen uit de reserve toeristenbelas ting en 25 procent uit de algemem middelen. SLUISKIL - Bij een aanrijding op de Baljuwiaan in Sluiskil heeft zater dag kort na middernacht M. C. uit Philippine een hersenschudding en verwondingen aan een knie en enkel opgelopen. C. reed met zijn brommer over de Baljuwlaan en wilde, zonder richting aan te geven, de Schepenenstraat inslaan. Automobilist W. R. uit Sas van Gent, die hem tegemoet kwam, kon een aanrijding niet voorkomen. C. werd naar het Elisabethziekenhuis in Sluiskil gebracht. Na controle bleek dat R. alcohol had gedronken. Beide voertuigen werden bij de aanrijding beschadigd. VLISSINGEN De Werkgroep Her cules Segherslaan in Vlissingen houdt woensdag in de openbare kleuter school De Woelwaters een openbare vergadering. Op de agenda staat on der meer het opstellen van een brief aan burgemeester en wethouders om toestemming te vragen voor het hou den van verkeersenquetes en het op stellen van een open brief over de voor- en/of nadelen van de openstel ling van de Hercules Segherslaan. Verder zullen de verslagen besproken worden van de Vlissingse Schoolver eniging, het IGO, de PTT-enquete en het Komitee Schildersbuurt-Noord. Tot slot zullen de nieuwe voorzitter en secretaris benoemd worden. De verga dering begint om 20.00 uur. Burgerlijke stand MARIEKERKE Geboren: Willem K. zv J. Louws en E. de Visser. Ondertrouwd: P. Wouters, 23 jr. en W. Maljaars, 22 jr.; N. van Sluijs, 21 jr. en D. E. Joosse, 21 jr.; R. A. Wijkhuijs, 23 jr. en N. J. Davidse, 21 jr.; J. Bouman, 22 jr. en W. Provoost, 21 jr.; J. Franc- ke, 25 jr. en M. M. Simonse, 21 jr. Getrouwd: T. C. Eijkelenboom, 22 jr. en P. W. de Groot, 21 jr. Overleden: Geen. VLISSINGEN - Het afdelingsbestuur van de KNAU heeft een opvolger gevonden voor Koos Oggel, die tij dens de laatste algemene ledenverga dering afscheid nam ais commissaris technische zaken. Oggel wordt opge volgd door Wil Zweemer uit Kapelle, die momenteel nog als atleet actief is bij AV'56. Een krediet van 40.000 gulden is nodig voor de aanleg van decoratieve ver lichting op de boulevard in Zoutelan de. Vooral voor de oudere gasten in het voor- en naseizoen zal de boule vard volgens het college dan beter bruikbaar zijn in de avonduren. Het college ziet de voorziening echter als een uitbreiding van de openbare ver lichting en acht het daarom juister de uitvoering van de werkzaamheden DOMBURG De brandweer van Domburg is zondagavond om kwart voor negen uitgerukt om een brand te blussen in het duingebied op het einde van de Duinvlietseweg tussen Domburg en Oostkapelle. Twee fietsende toeristen hadden de brand ontdekt en doorgegeven aan de boswachter. Samen met een collega trachtte deze de brand met vuurzwe- pen uit te slaan. Toen het vuur de duintop bereikte en zich door de wind dreigde uit te breiden, werd de Dom- burgse brandweer gewaarschuwd. Het brandweerkorps arriveerde spoe dig en had het vuur na vijf minuten met een hogedrukstraal geblust. De schade is gering. Bijna 500 meter duingebied werd door het vuur ver nield. De brand is veroorzaakt door vuurwerk, dat door onbekenden ter plekke werd ontstoken. MIDDELBURG De hengelsport vereniging 'Middelburg' hield zater dag een viswedstrijd aan het Aardap peldal. De 42 deelnemers 37 senio ren en vijf jeugdleden vingen in totaal veertig vissen, waarvan vijf tien ondermaatse. Het totaal gewicht bedroeg 4590 gram. Bij de senioren werd R. Beenhouwer met 720 gram eerste, gevolgd door C. J. Martij n met 710 gram. De overige prijzen zijn: 3 J. Wielemaker, 4 L. van Dalen, 5 E. Mombarg, 6 L. van Straten, 7 G. J. van Belzen, 8 P. Wielemaker, 9 J. A. de Witte, 10 C. vai> de Sande. Bij de jeugd werd Christian Lam pers eerste met 120 gram; met 110 gram werd Marco de Kam tweede. De volgende wedstrijd van de Middel burgse hengelsportvereniging is vrij dagavond 28 juni. Dan wordt er tus sen zeven en tien uur gevist aan de Vogeldijk in het Kanaal door Walche ren. door en onder verantwoording van de gemeente te laten verrichten en niet van de VW, die om het krediet heeft verzocht. De VW Koudekerke heeft al 2,5 jaar geleden gevraagd een voetpad aan te leggen tussen de Verlengde Dishoek- seweg en de Galgeweg. Ook voor dit project is steeds gewacht op subsidie. Het college wil nu een krediet van ruim 70.000 gulden beschikbaar stel len, om bij eventuele toekenning van subsidie onmiddellijk over te kunnen gaan tot uitvoering. Mocht negatief over het subsidieverzoek worden be slist, dan moet het wandelpad vol gens het college toch worden aange legd. Eerder is altijd uitgegaan van een tekort aan ruimte bij het Westduin Budget hotel, zodat het pad slechts zou kunnen worden aangelegd tot de ingang van het Vebenabos. Hiermee is ook rekening gehouden bij het aan vragen van de vergunningen en het opmaken van de kostenbegroting. Bij een nader onderzoek door gemeente werken is echter gebleken dat het voetpad in werkelijkheid wel degelijk kan worden aangelegd tot de Galge weg. Het college van b en w stelt de gemeenteraad ook voor, een krediet van 33.600 gulden beschikbaar te stel len voor de aanschaf van drie bestel auto's. Ook wordt voorgesteld een keergelegenheid te maken aan het eind van de (doodlopende) Stations straat in Koudekerke, waardoor voor al voor de huisvuilophaalauto's en ander vrachtverkeer de mogelijkheid om de straat in en uit te rijden zal verbeteren. B en w van Valkenisse stellen de ARNEMUIDEN - Ongeveer vijftig ou deren uit Arnemuiden hebben deelge nomen aan de jaarlijkse dagtocht, die was georganiseerd door het bestuur van de plaatselijke bejaardensoos. Via de Zeelandbrug, Rotterdam em Kijkduin voerde de reis naar Scheve- ningen. Tijdens een rondrit door Den Haag namen de Arnemuidenaren ook een kijkje op het Binnenhof. Op de terugreis werden Delft, het vliegveld Zestienhoven en West-Brabant aan gedaan. Ook burgemeester M. M. Mar- kusse en zijn echtgenote maakten de reis mee. VLISSINGEN B en w van Vlissin gen willen een inspraakprocedure en een objectieve enquete houden onder de inwoners van Vlissingen om te onderzoeken hoe groot de belangstel ling is voor een centrale antenne inrichting voor kabeltelevisie. Het college, heeft zoals gemeld offer tes voor de aanleg van de installatie gekregen van Zekatel BV uit Middel burg, Casema NV uit Rijswijk en het onafhankelijk adviesbureau Onak BV. Geen van de drie offertes die zijn uitgebracht voldoet volgens het colle ge geheel aan de voorwaarden, maar Zekatel komt volgens b en w het dichtst bij de gestelde uitgangspun ten die de raad heeft gesteld. Zowel Zekatel, Casema als Onak gaan ermee akkoord, dat de gemeente optreedt als matichtigingshoudster. Alle drie de offertes omvatten de aanleg van een centrale antenne-inrichting (cai- )in Ritthem. De gemeente heeft vol gens de drie offertes in alle gevallen inspraak in de vennootschap, de be heersvorm van de cai waar voor geko zen wordt omdat deze in de praktijk het makkelijkst toegang heeft tot de geldmarkt.Zowel Zekatel, Casema en Onak hebben een vergelijkbaar aan tal tv-programma's en de gehele radio FM-bandin het pakket aan te bieden. De prijzen liggen in alle gevallen boven de 15,- per maand, de grens die de raad Vlissingen twee jaar gele den vaststelde voor deelname. De mogelijkheden om de huidige tv- programma's te blijven ontvangen te gen het tarief dat men nu betaalt zijn alleen aanwezig in de offertes van Zekabel en Onak. Casema stelt dat het introduceren van keuzemogelijk heden geen gunstige invloed heeft op de aansluitdichtheid van de cai en staat dus derhalve in principe afwij zend tegenover dit standpunt. Zeka tel, Casema en Onak hebben nog geen reele inventarisatie gemaakt waaruit zou blijken welke gemeenschappelij ke antenneinrichtingen technisch in de cai kunnen worden ingepast en wat daarvan de financiële gevolgen zijn. De kwestie rond de aanleg van de centrale antenne-inrichting wordt besproken door de commissie welzijn (vandaag, maandag, aanvang 17.00 uur), de commissie voor openbare werken en volkshuisvesting (van avond, 17.00 uur) en de commissie van financiën (woensdag, 17.00 uur). gemeenteraad verder voor de 48.242 gulden aan overgangsverplichtingen voor de stads- en dorpsvernieuwing niet ten laste te brengen van het budget voor stads- en dorpsvernieu wing 1985, maar ten laste te brengen van de algemene reserve. Het bedrag komt voort uit twee overgangsver plichtingen op grond van de vroegere rijksregelingen particuliere woning verbetering en sanering milieuhinder- lijke bedrijven. Betaling uit het bud get 1985 zou volgens het college bete kenen dat er geen geld meer over zou blijven voor de particuliere woning verbetering of de renovatie van wo ningwetwoningen. De voorbereiding van renovatie van enkele woningwet woningen in Koudekerke is namelijk al zo ver gevorderd dat daarvoor nog dit jaar uitgaven moeten worden ge daan, terwijl er ook al sprake is van een groot aantal aanvragen om subsi die in het kader van de particuliere woningverbetering. VLISSINGEN De Stichting Op bouwwerk Vlissingen houdt donder dag 20 juni een vergadering in het welzijnscentrum Bachten Komme. Naast de gebruikelijke agendapun ten, zal tevens de ontslagaanvrage van opbouwwerker A. de Ceuster wor den behandeld. De heer De Ceuster is per 1 september benoemd tot hoofd bewonerszaken bij de bouwvereniging Weert. De vergadering begint om 20 uur. VLISSINGEN Het Woonlastenko mitee Vlissingen houdt maandag 24 juni een vergadering in welzijnscen- trum Bachten Komme in Vlissingen. De agenda vermeldt ondermeer de bespreking van de landelijke en plaat selijke verkiezingsprogramma's van de politieke partijen over de woons- lastenproblematiek. Voorgesteld wordt om enkele discussie-avonderij aan dit onderwerp te wijden. Verder zal de huurverhoging per 1 juli aan de orde komen. De werkgroep kwijtscheldeing reinigingsrechten zal een tussentijds rapport van de stand van zaken geven. Tot slot komt de gasprijsverhoging per 1 januari 1986 aan het bod. De vergadering begint om 19.30 uur. DOMBURG - De commissie ruimtelij ke ordening en milieu van Domburg vergadert vanavond, maandag, vanaf half acht in het gemeentehuis in Domburg. De commissieleden praten over een verzoek van een projectont wikkelaar om in park Reygersberg II enkele woningen extra te mogen bou wen en over de aanpassing van de Singel bij het nieuwe kantoor van de VW en SBD. De commissie financiën buigt zich donderdag over een suggestie van de stichting Herstellingsoord Westhove. Deze stichting bezit een schilderij uit de achttiende euuw van het kasteel, dat nodig moet worden gerestaureerd. 'Westhove" heeft nu voorgesteld, dat de gemeente Domburg die restaura tiekosten voor het schilderij voor haar rekening neemt. Als tegenprestatie mag de gemeente het schilderij in bruikleen hebben. De opknapkosten van het schilderij bedragen ruim tweeduizend gulden. De commissie vergadering in het Domburgse ge meentehuis begint "s avonds om half acht, GRIJPSKERKE Bijna vijftig be jaarden uit Grijpskerke maakte een dagtocht naar paleis Het Loo in Apel doorn. Na het vertrek vanaf het Dorpshuis werd koffie gedronken in Breda. Vervolgens ging het via Am- hem naar Beekbergen, waar de brood maaltijd werd gebruikt. Na het be zoek aan paleis Het Loo werd de terugtocht aanvgevangen. In Hooger- heide stopte het gezelschap om het diner te gebruiken. Rond tien uur 's avonds arriveerde men weer in Grijps kerke. A. G. Brouwer van Aagtekerke 5, dat net de promotie naar de eerste klas miste. GRIJPSKERKE Souburg 3 is za terdag in Grijpskerke kampioen tweede klasse geworden van de Zeeuwse Ringrijders Vereniging (ZRV). Het drietal promoveert naar de eerste klas, waarin vorige week Souburg 1 al kampioen werd. Tijdens de wedstrijden in Grijpskerke wer den goede prestaties geleverd. Na vijf beurten mocht Aagtekerke 5 zich als eerste drietal tooien met de groene sjerp. In de twaalfde beurt nam Souburg 3 de leiding over. De twee drietallen gingen vervolgens ge lijk op, zodat pas de laatste en dertig ste beurt de beslissing moest brengen. In de negenentwintigste beurt was de stand Souburg 3 met 72 ringen, Aagte kerke 5 met 70 en Zoutelande 2 met 69 ringen. In die laatste beurt stak Sou burg 3 alle drie de ringen. Het drietal van Aagtekerke miste een ring en Zoutelande stak alle drie de ringen, maar kon Souburg daarmee niet meer inhalen. Zoutelande kwam wel gelijk met Aagtekerke 5 (72 ringen), zodat een kamp de beslissing moest bren- MIDDELBURG Twee weken lang stond 'Wonen in Middelburg' voor de eerstejaars leerlingen Ihno van De Waayenburgh centraal. Alle lessen waren geheel gewijd aan onderwer pen als de bouwgeschiedenis van Middelburg en de woningen en de leefgewoonten van de mensen in ver schillende eeuwen. In het lespro gramma zaten ook zaken als hygiëne en voeding, vrije tijd en muziek uit vroeger tijden. De leerlingen deden hun kennis niet alleen op uit het door de docenten zelf gemaakte projectboek, maar zijn ook de stad ingegaan. Daa bekeken ze tijdens een speurtocht oude woonhui zen en openbare gebouwen van vroe ger en nu. Een bezoek aan de 8olwerken was vooral gericht op het determineren van de aanwezige bo men, planten en bloemen. Aanleiding tot het project was een door het Zeeuws Steunpunt voor Kunstzinnige Vorming en Volwasseneneducatie aangeboden tentoonstelling, waarin het Middelburgse woonhuis door de eeuwen heen wordt belicht. Deze ten toonstelling kwam tot stand op basis van een eerder in Vlissingen ontwik kelde expositie. Juist de samenwerking tussen alle docenten maakte het mogelijk dat de leerlingen een totaalbeeld kregen van het wonen vroeger en nu. Dat de projectweken bevielen bleek onder meer uit de werkstukken op de expo sitie waarmee leerlingen de periode 'Wonen in Middelburg' afsloten. gen voor de tweede promotieplaats. Zoutelande won. Aagtekerke, dat de gehele dag aan de leiding was ge weest, stond met lege handen. De degradanten naar de derde klas zijn Aagtekerke 6 (49 ringen) en Zou telande 3 (47 ringen). Lout Vos uit Zoutelande werd met 28 ringen per soonlijk kampioen en reserve kam pioen werd Cor Janse uit Souburg met 27 ringen. Zaterdag worden in Gapinge afde lingswedstrijden gehouden en verder zijn er die dag wedstrijden in Lamme- renburg tijdens het buurtfeest in de speeltuin van VCB in Vlissingen. Uitslagen: 1 Souburg 3-75 (C. Janse 27, L. v. d. Bulck 25, R. Asscheman 23), 2 Zoutelan de 2-72 (C. Provoost 22, L. Vos 28, F. Janse 22), 3 Aagtekerke 5-72) W. Brouwer 24, A. G. Vrouwer 24, H. Peper 24), 4 Souburg 2-65 (P. Noordzij 18, D. v. Eijkeren 24, M. de Visser 23), 5 Grijpskerke 1-62 (D. Willemse 24, L. v. d. Weele 19, H. Geertse 19), 6 Meliskerke 1-61 (H. Dekker 26, J. Dekker 23, J. Davidse 12), 7 Koudekerke 7-59 (P. Kluijfhout 23, R. v. d. Heijden 13, D. v. d. Voorde 23), 8 Oostkapelle 2-55 (S. J. Lous 15, A. B. Wondergem 20, a. Lous 20), 9 Ritthem 3-55 (M. Jacobsen 17, K. Zijl 19, H. Osté 19), 10 Koudekerke 6-54 (L. Bosgra 22, B. Paauwe 9, L. Vos Mzn. 23), 11 Middelburg 1-53 (A. Kosten 17, J. Hendrikse 23, M. Heiboer 13), 12 Aagtekerke 6-49 (L. de Visser Jdr. 22, P. A. Maranus 15, A. Minderhoud 12), 13 Zoutelande 3-47 (J. Duvekot 21, P. Lievense 16. E. Janse 10). VLISSINGEN B en w van Vlissin gen willen een krediet van 160.000 beschikbaar stellen voor het herstel van de dakbedekking van de sporthal Baskensburg en de kleedkamers van het sportpark Bonedijke. Het dak van de kleedkamers van het sportcomplex Bonedijke verkeert, mede als gevolg van de weersomstan digheden van de afgelopen winter, in zeer slechte staat. Ook de dakbedek king van de sporthal Baskensburg is zo slecht, dat als gevolg van de vele lekkages, verrotting van het dakbe schot begint op te treden. Als het herstel niet zeer snel ter hand wordt genomen, moet rekening worden ge houden met veel hogere kosten voor de vervanging van het herstel van het dak. De commissie van welzijn bé- spreekt het beschikbaar stellen van het krediet vandaag, maandag (17.00 uur) De commissie voor financiën buigt zich woensdag (17.00 uur) over het voorstel. Tijdens deze vergadering komen verder nog onder meer aan de orde verschillende grondverkopen, as- falteringswerkzaamheden, de herzie ning van grondexploitatieopzetten, en de afrekening van extra bestuurs- kosten minderheden over 1984. VLISSINGEN Het club- en bum huis Het Woltershuis in Vüssimf houdt zaterdag een playbafck- en f me-danswedstrijd voor jongeren van tot 18 jaar. Er kan geoefend wordi vanaf 14.00 uur; om 20.00 uur begii de wedstrijd. Er zijn een aantal beke te v/innen. Het Woltershuis draait voor de klei tjes tot 12 jaar zaterdagmiddag tussi 14.00 en 15.00 uur tekenfilms. Voort kinderen vanaf 12 jaar wordt van 15.00 uur een avonturenfilm vertoon Verder houdt het Woltershuis zate dag tussen 08.30 en 15.30 uur in Lange Zelke in Vlissingen een ror melmarkt. De opbrengst is besten voor soos 13 MIDDELBURG - De afdeling Bret van de Nederlandse Vereniging vot Sexuele Hervorming houdt woensdi 19 juni de laatste avond voor trave tieten en transsexuelen uit de reg Zuid-West-Nederland. De bijee komst begint om acht uur in h NVSH-gebouw aan de Kloosterlai 317 in Breda. Een kleedkamer is aa wezig. ARNEMUIDEN - Omdat de voorraa bouwrijpe woningkavels in Arn muiden nagenoeg uitgeput is, wille burgemeester en wethouders van A nemuiden 25 tot 30 woningkavels i het uitbreidingsplan Brakenburg west bouwrijp laten maken. Daarmee is een bedrag gemoeid va ongeveer 175.000 gulden. De gemeei teraad van Arnemuiden behande dat voorstel in een vergadering, d maandag 24 juni om half acht avonds begint in het gemeentehu van Arnemuiden. Dan komt ook een principeuitspraa aan de orde over het openbaar make van een fietspad, dat zal worden aai gelegd tussen de Steigerweg en Muidenweg. Voorts worden enkele oi derwijszaken behandeld. Tenslott wordt de raad een krediet van ruil dertig mille gevraagd voor de herzii ning van het bestemmingspla 'Dorp'. SEROOSKERKE (W) De heer J. I Th. Blommaert uit Serooskerke ffl slaagde aan de Erasmus Universite te Rotterdam voor het doctoraal exi men economie. De heer Blommaert werkzaam op de Provinciale Griff van Zeeland te Middelburg. MIDDELBURG - "Late cafebezoeken hebben in de nacht van zaterdag o zondag in de Koorkerkstraat in Mil delburg de auto van J. A. S. op zij kant gezet. De auto werd aanzienlij beschadigd. In diezelfde nacht werden tevens ve schillende fietsklemmen uit het we| dek van de Lange Delft gesloop Doordat de politie pas zondagmorge op de hoogte werd gesteld, konde geen aanhoudingen worden verricht In de nacht van vrijdag op zaterda hebben onbekenden een vitrine in d Lange Delft opengebroken. Ze vei dwenen met twee toilettassen te waarde van 138 gulden. De braak schade bedraagt 500 gulden. Zondagmorgen werd aangifte gedaai van het openbreken van een ijswagei die op de Markt in Middelburg staat De daders gingen er met een geldlad vandoor waarin 45 gulden wisselgeli MaandagDinsdag Woensdag. Vers Voordelig. O O O

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 6