Onderhandeling over vrijlaten sji'ieten Opnieuw hevig gevechten in Beiroet CHINESE PREMIER IN NEDERLAND 4 FAMILIE BERICHTEN GESLOTEN Slagerij Firma M. de Kok en Zonen PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 17 JUNI 19 Geboren: ALEXANDER LUCIEN WILLIAM zoon en broertje van Anja en William Shaproski-Snoep David en Adrian 15 juni 1985. 2000 Hamburg-55, Beckerstreppe 5, BRD. Op 22 juni hopen onze lieve ouders en grootou ders K. HUIBREGTSE en N. HUIBREGTSE-MINDERHOUD hun 40-jarig huwelijk te gedenken. Ieder die hen daarmee wil feliciteren is van harte welkom op de receptie van 16.00 tot 18.00 uur in het Hervormd Jeugdgebouw. Janny en Ab Piet, Coby en Jeroen Elly en John Westkapelle, juni 1985 Zuidstraat 119. Liever geen bezoek aan huis. Vervuld van dankbaarheid voor alle goede zor gen waarmee zij ons omringde, geven wij met grote droefheid kennis van het geheel onver wacht overlijden van mijn geliefde vrouw en onze lieve zorgzame moeder JACOMINA HENDRIKA PAAUWE echtgenote van Jan Joosse op de leeftijd van 44 jaar. Nieuw- en Sint Joosland: J. Joosse Johnny Petra 4339 AR Nieuw- en Sint Joosland, 16 juni 1985 Hogestelle 6. De overledene ligt opgebaard in het 'Rouwcen- trum Middelburg', Buitenhovelaan 1 (Dauwen- daele). Gelegenheid tot afscheid nemen donder dag 20 juni 1985 a.s. van 19.00 tot 20.00 uur. De begrafenis zal plaatsvinden op vrijdag 21 juni 1985 om 12.00 uur op de algemene begraafplaats te Middelburg. Hieraan voorafgaande vindt voor de familie een rouwdienst plaats in het dorpshuis, Veerstraat 2 te Nieuw- en Sint Joosland die aanvangt om 11.20 uur en geleid zal worden door de Weleer waarde Heer Ds. H. E. Vermeulen. Na afloop van de begrafenisplechtigheid is er gelegenheid de familie te condoleren in de aula op de begraafplaats. Met verslagenheid geven wij kennis van het plotseling overlijden van onze dochter, zus, schoonzus en tante MIENTJE JOOSSE-PAAUWE A. P. Paauwe P. Paauwe-Amperse H. J. de Groote-Paauwe W. J. de Groote Frank, Vera, Charlotte N. P. Koch-Paauwe M. Koch R. P. den Herder-Paauwe D. W. den Herder Daniël, Renie Kortgene: P. C. Paauwe 16 juni 1985. Wilhelminastraat 95, 4484 AC Kortgene. Kortgene: Goes: St. Hubert (Did): Middelburg: Met diepe verslagenheid geven wij u kennis dat geheel onverwachts van ons is heengegaan onze lieve schoondochter, schoonzuster en tante MIENTJE JOOSSE-PAAUWE op de leeftijd van 44 jaar. Middelburg: J. Joosse P. Joosse-Jacobs Lein en Cobie Frans en Joke Hellevoetsluis: Ko en Sjaan Souburg: Adrie en Karin Philippine: Joop en Marga en neven en nichten Middelburg, 16 juni 1985. Met droefheid delen wij u mede dat na een geduldig gedragen ziekte nog vrij onverwacht is overleden mijn geliefde man, onze zorgzame vader en opa JACOBUS MULDER echtgenoot van Centina Wiskerke op de leeftijd van 59 jaar. Nieuwdorp: Ritthem: Amemuiden: Lewedorp: Meliskerke: Goes: Nieuwdorp: Kats: Nieuwdorp: Heinkenszand: C. Mulder-Wiskerke Bas en Thea Mulder-Osté Centine, Diane, Jacobi Jopie en Adrie de Nooij er-Mulder Arjan, Jacco, Rianne Hans en Jenny Mulder-Dees Björn, Michel, Walter Klazien en Piet Francke-Mulder Ad, Jacob Ria Mulder Kees Mulder en Lian van Nieuwenhuyze Jan en Carla Mulder-Glas Jacolien Mulder Connie en Jan Verdonk-Mulder 16 juni, Havenweg 51, 4455 AM Nieuwdorp. Mijn man, onze vader en opa is opgebaard in het rouwcentrum van Begrafenisonderneming Van der Hooft, Bosseweide 2, 's-Gravenpolder. Gelegenheid tot afscheid nemen aldaar woens dag 19 juni van 19.30-20.00 uur. De begrafenis zal plaatshebben donderdag 20 juni om 14.00 uur op de Algemene Begraafplaats te Nieuwdorp, vanuit het'gebouw Ebenhaezer, Coudorp 21. Na afloop van de begrafenis is er in voornoemd gebouw gelegenheid tot condoleren. Geen bloemen. Na een moeitevol leven is toch nog onverwacht van ons heengegaan onze lieve vader en opa BERNARDUS JOHANNES DE KOK op de leeftijd van 62 jaar. Zierikzee: M. J. M. Schaalje-de Kok H. F. Scliaalje Erwin Michel Goes: J. M. de Kok W. A. M. de Kok-Mijnsbergen Maikel Debby Goes, 15 juni 1985. Ramusstraat 14. Correspondentieadres: St.-Joostmeet 23, 4301 JS Zierikzee. Onze vader en opa is opgebaard in het Uitvaart centrum van Begrafenisonderneming 'Goes', Zuidvlietstraat 37 te Goes. Gelegenheid tot afscheid nemen aldaar maan dag 17 juni van 19.00-19.30 uur. De begrafenis zal plaatshebben dinsdag 18 juni om 11.00 uur op de Algemene Begraafplaats te Goes. Vertrek vanuit Uitvaartcentrum om 10.45. Na afloop van de begrafenisplechtigheid is in het Uitvaartcentrum gelegenheid tot condoleren. Mochten wij vergeten zijn u een rouwbrief te zenden wilt u dan deze advertentie als zodanig beschouwen. Heden is overleden onze lieve broer, zwager en oom BERNARDUS JOHANNES DE KOK Goes: M. Dalebout 's-Heer Hendrikskinderen: E. van Mourik-de Kok L. van Mourik Goes: M. J. de Kok N. de Kok-Kerkhove Neven en nichten Goes, 15 juni 1985. Heden is toch nog plotseling overleden mijn lieve en onvergetelijke zoon BERNARDUS JOHANNES DE KOK in de ouderdom van 62 jaar. Zijn zeer diepbedroefde moeder: M. de Kok-Stroosnijder Goes, 15 juni 1985. v. d. Spiegelstraat 15. Met diepe droefheid geven wij u kennis van het overlijden van onze lieve moeder, behuwdmoe- der en oma JACOMINA IN 'T ANKER-POPPE weduwe van G. in 't Anker in de ouderdom van 76 jaar. Knutsford (Engeland): M. Capper-in 't Anker A. Capper Plumley (Engeland): P. Capper-in 't Anker F. Capper Oostkapelle: A. Maranus Klein- en achterkleinkinderen. Koudekerke, 15 juni 1985. 'Der Boede'. Correspondentieadres: Duinweg 54, 4356 GB Oostkapelle. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van 'Der Boede', te Koudekerke. Bezoekuur van 16.30-17.00 uur. De teraardebestelling zal plaatshebben donder dag 20 juni a.s. om 12.00 uur op de begraafplaats te Oostkapelle. Vertrek van het Ned. Herv. Gemeentecentrum om 11.45 uur. Gelegenheid de familie te condoleren na de teraardebestelling in het Ned. Herv. Gemeente centrum. Mij is zeer bange; laat ons toch in de hand des Heeren vallen, want Zijn barmhartigheden zijn vele. 2 Samuël 24 14b. Heden overleed na een langdurig lijden mijn lieve zorgzame vrouw en onze lieve moeder, groot- en overgrootmoeder LEVINA NEELTJE TAZELAAR echtgenote van C. de Kraker op de leeftijd van 76 jaar. Wemeldinge: C. de Kraker Nieuwer ter Aa: N. L. de Kraker Werkendam: L. N. Komet-de Kraker A. Kornet Wemeldinge: F. J. de Kraker A. de Kraker-Hoogendoom Waddinxveen: P. L. Mons-Rol A. Mons Klein- en achterkleinkinderen 14 juni 1985, Wilhelminastraat 14, 4424 BC Wemeldinge. De begrafenis zal plaatsvinden D.V. woensdag 19 juni a.s. om 14.00 uur op de algemene begraaf plaats te Wemeldinge. Er zal een rouwdienst worden gehouden door de weleerwaarde heer ds. Chr. van der Poel in het Dorpshuis en een ieder die de dienst wil bijwo nen wordt verzocht om 13.00 uur aanwezig te zijn. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafenis in het Dorpshuis. Geen bloemen. Na een kortstondige ziekte is van ons heenge gaan onze geliefde broer, zwager en oom CORNELIS VERHULST op de leeftijd van 78 jaar. Cadzand: P. M. Mabelis-Verhulst A. P. J. Mabelis Lisse: T. de Kraker-Verhulst J. de Kraker Neven en nichten Groede, 14 juni 1985 Slijkstraat 14. Correspondentieadres Zuidzandseweg 16, 4506 HC Cadzand. De teraardebestelling zal plaatshebben dinsdag 18 juni a.s. om 15.00 uur op de Algemene Begraafplaats te Groede. Gelegenheid tot condoleren na de teraardebe stelling in de Franse Kerk. Zij die door omstandigheden geen rouwbrief hebben ontvangen, gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. Het Algemeen Bestuur van het Administratief Dienstencentrum Zeeland komt op donderdag 20 ju ni 1985 om 16.00 uur in openbare vergadering bij een in het ADZ te Vlissin- gen. In plaats van kaarten Moegestreden is na een zeer dapper gedragen lijden van ons heengegaan mijn lieve man, onze lieve vader, schoon-, groot- en overgrootvader FRANS LOUS echtgenoot van Adriana Peene op de leeftijd van 81 jaar. Wij zijn dankbaar voor het vele dat hij in zijn leven voor ons heeft betekend. Westkapelle: A. Lous-Peene Vlissingen: L. Lous-Lous A. Lous Vlissingen: Ina en Herman Marlies, Bas Middelburg: Addy en Kees Vlissingen: Cora en René 4361 BK Westkapelle, 14 juni 1985. Noordstraat 35. De begrafenis zal D.V. plaatshebben woensdag 19 juni a.s. op de algemene begraafplaats te Westkapelle. Vertrek van het Herv. Jeugdgebouw om 12.00 uur. Dankbaar voor alles wat hij voor ons is geweest geven wij kennis dat zacht en kalm is overleden, na een liefdevolle verzorging in het verpleegte huis 'Maria Terweel' te Goes, mijn geliefde man en onze vader en opa LAURENS LAVOOY echtgenoot van Adriana Haasdonk op de leeftijd van 82 jaar. Kapelle: A. Lavooy-Haasdonk Johannesburg: C. de Wee-Lavooy J. de Wee North. Haledon: G. J. Lavooy L. Lavooy-de Bel Baarland: D. Melio De Bilt: W. J. Schout-Lavooy G. H. Schout Klein- en achterkleinkinderen 4421 CA Kapelle, 15 juni 1985 C. D. Vereekeplein 32. De begrafenis zal plaatshebben op woensdag 19 juni om 13.00 uur vanuit de aula op de algemene begraafplaats te Kapelle. Gelegenheid tot condoleren direct na de begrafe nis in de aula. Heden ging zacht en kalm van ons heen, tot onze diepe droefheid, onze lieve zorgzame moeder, groot- en overgrootmoeder en zuster NEELTJE MARIA VALKIER weduwe van Christoffel Sinke op de leeftijd van 83 jaar. Bergen op Zoom: A. P. den Boer-Sinke J. den Boer Hoogerheide: Jankees en Carla Bergen op Zoom: Chris en Jacqueline Michel Bergen op Zoom: Erik Bergen op Zoom: D. N. Roelands-Valkier Goes, 15 juni 1985 Scheldestraat 103. Correspondentieadres: Robert Kochlaan 2, 4624 XJ Bergen op Zoom. De rouwdienst, waarbij u wordt uitgenodigd, zal gehouden worden woensdag 19 juni om 13.15 uur in de Oosterkerk (ingang Van Mellestraat) waar na aansluitend om 14.00 uur de begrafenis zal plaatshebben op de Algemene Begraafplaats te Goes. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafenis in de Oosterkerk. Wegens sterfgeval DINSDAG 18 JUNI Na een liefdevolle verzorging in Huize 'Poel- wijck' is heden tot onze diepe droefheid overle- den onze lieve moeder, behuwd-, groot- es overgrootmoeder ADRIANA NEELTJE DIELEMAN weduwe van Adriaan Mallekoote in de ouderdom van 95 jaar. Goes: C. A. Mallekoote E. G. Mallekoote-van de Panne Delden: P. M. Mallekoote-Evertse Vanderbijlpark (Zuid-Afrika): W. P. Fokker-Mallekoote Goes: A. Rooze-Mallekoote Klein- en achterkleinkinderen 's-Heer Arendskerke, 16 juni 1985 Huize 'Poelwijck'. Correspondentieadres Tak van Poortvlietstraat 17, 4463 TA Goes. Onze moeder en oma is opgebaard in het mortuarium van Huize 'Poelwijck', SlotstraatU te 's-Heer Arendskerke. Gelegenheid tot bezoek aldaar dagelijks van 15.30-16.00 en 18.30-19.00 uur. De rouwdienst zal worden gehouden woensdag 19 juni om 14.00 uur in de kerkzaal van Huize 'Poelwijck' waarna aansluitend om 15.00 uur de begrafenis zal plaatshebben op de Algemene Begraafplaats te Heinkenszand. Na afloop van de begrafenisplechtigheid is is Huize 'Poelwijck' gelegenheid tot condoleren. Heden overleed zacht en kalm mijn lieve zuste ADRIANA NEELTJE DIELEMAN weduwe van A. Mallekoote in de ouderdom van 95 jaar. W. J. Verburg-Dieleman Yerseke, 16 juni 1985. Op 96-jarige leeftijd is onze lieve zorgzamt moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder ADRIANA HUIJBREGTSE weduwe van Derk Stenhuis rustig ontslapen. Een ieder die haar kende, weet van haar vriende lijkheid en eenvoud. Middelburg: Laura A. Stenhuis Middelburg: W. C. Flissebaalje-Stenhuis W. Flissebaalje Emmeloord: R. van der Linde-Stenhuis E. van der Linde Emmeloord: C. S. Rooze-Stenhuis J. Rooze Rijswijk (Z.-H.): D. Stenhuis J. Stenhuis-Baks Klein- en achterkleinkinderen 4332 XG Middelburg, 15 juni 1985. Prins Bernhardstraat 15. De overledene ligt opgebaard in Rouwcentrum 'Middelburg', Buitenhovelaan 1 in Middelburg, alwaar gelegenheid tot afscheid nemen is woens dag 19 juni van 10.30 uur tot 11.00 uur. Daaropvolgend vindt de rouwdienst plaats dit geleid wordt door de weleerwaarde heer drs. J Geers in voornoemd rouwcentrum, waarna dt begrafenis zal plaatsvinden om 12.00 uur op dt algemene begraafplaats te Middelburg. Na afloop van de begrafenis is er gelegenheid dt familie te condoleren in de aula op de begraaf plaats. Bedroefd om zijn heengaan delen wij mee, dat, na een liefdevolle verzorging van enkele maan den in het verpleeghuis 'Ter Valcke' te Goes, in alle rust is overleden onze lieve vader en groot vader FREERK DIJKSTRA 8 februari 1895 13 juni 1985 sinds 21 december 1978 weduwnaar van Wijke Mulder Gges/Heerenveen Kloetinge: T. E. Entink-Dijkstra H. J. Entink Papendrecht: Gert en Jolande Goes: Marijke Delft: Frits Delft: Albert Correspondentieadres: Kon. Julianastraat 21, 4481 AW Kloetinge. De crematieplechtigheid zal plaatshebben din* dag 18 juni om 13.45 in het crematorium Leeu warden, Yndijk 1 te Goutum. Veel te vroeg volgens menselijke begrippen is vrij plotseling van ons heengegaan onze lieve onvergetelijke broer, zwager, oom, rector en pastor JAN LOCKEFEER priester van het bisdom Breda pastor van de H. Hartparochie te Etten-Leur rector bij de Zusters Franciscanessen van de Nieuwstraat te Breda Om hem heen staande hebben wij gebeden en afscheid genomen, dankbaar voor wat hij voor ons heeft betekend. Hij is 53 jaar oud geworden. St.-Jansteen: Truus Lockefeer St.-Jansteen: Jan Francken Lenny Francken-Lockefeer kinderen en kleinkinderen Boxmeer: Math. Berbers Nell Berbers-Lockefeer en kinderen St.-Jansteen: Jessy Lockefeer en kinderen Breda: Jacques Henkelman Annie Henkelman- Lockefeer en kind Ulvenhout: Gé Lockefeer Jeanne Lockefeer-Timmermans Axel: Emile Lockefeer Magda Lockefeer-Roelofs en kinderen St.-Jansteen: Maria van Rumste Breda: Zusters Franciscanessen van de Nieuwstraat Etten-Leur: Parochievergadering en bestuur H. Hartparochie Namens de pastores Carl van Boxel, Jan Brok de collega's Breda, 14 juni 1985. Correspondentieadressen: Wilhelminastraat 22, 4564 AE St.-Jansteen Nieuwstraat 27, 4811 WX Breda Pastorie H. Hartkerk, Kerkwerve 2, 4873 CJ Etten-Leur. De plechtige uitvaartdienst zal plaatsvinden op woensdag 19 juni a.s. om 11.00 uur in de H. Hartparochie te Etten-Leur, waarna de begrafe nis volgt op de r.-k. begraafplaats Zuylen, Haag- weg 332 te Breda. Samenkomst in de voornoemde kerk. Avonddienst: dinsdag om 19.00 uur in de kapel van de Zusters Franciscanessen, Nieuwstraat 27 te Breda. Gelegenheid tot condoleren schriftelijk achter in de kerk. Enige kennisgeving Moegestreden is toch nog onverwacht van ons heengegaan onze lieve moeder en oma CORNELIA SCHUIT-TIENPOND weduwe van Willem Antheunis Schuit in de leeftijd van 74 jaar. A. Schuit E. C. Clerx Tim José en Gerard, Danny Peter en Jolanda, Jessica Hans en Angelien Vlissingen, 15 juni 1985 Westerzicht 611. Correspondentieadres: Westerzicht 469, 4385 BH Vlissingen. De overledene is opgebaard in het rouwcentrum Overtoom-Groen, Van Dishoeckstraat 620 te Vlissingen. Gelegenheid tot afscheid nemen maandag van 19.00-19.30 uur. De crematieplechtigheid zal plaatshebben dins dag 18 juni a.s. om 11.00 uur in het crematorium aan de Nieuwlandseweg te Middelburg. Vertrek van het rouwcentrum om 10.30 uur. (Slot van pagina 1) druk van het publiek om de eisen niet in te willigen. Zondagavond vond in Tel Aviv een betoging van 50.000 mensen plaats waarbij opgeroepen werd niet te zwichten voor 'Arabisch terrorisme'. De positie van Israël in de kapings kwestie wordt gemoeilijkt door be richten, dat mogelijk zes tot tien Amerikaanse passagiers met joods klinkende achternamen tijdens én van de stops in Beiroet door mede plichtigen van de kapers uit het vlieg tuig zijn gehaald en naar een onbe kende plaats zijn afgevoerd. De rege ring in Washingtong onderzoekt deze mogelijke 'ontvoering'. Voor de kust van Beiroet verscheen zondagmiddag een Israëlische kanon neerboot, die zich weer terugtrok toen eenheden van de Amal het vuur open den met luchtdoelgeschut. Volgens goed ingelichte bronnen in Washington is een anti-terreureen- heid uit Fort Bragg in Califomië naar het Midden Oosten gestuurd. Het Amerikaanse geleide-wapenfregat USS Kidd is een week eerder dan verwacht met onbekende bestem ming uit de haven van de Israëlische stad Haifa vertrokken. Met droefheid maar dankbaar voor wat hij voor óns heeft betekend geven wij kennis van het plotseling overlijden van mijn lieve man en onze zorgzame vader en opa JACOBUS JOHANNES PIERENS in de leeftijd van 76 jaar. W. J. Pierens-van den Driest Joke en Henk Cijsouw-Pierens Henk en Hetty Hans en Patricia Marc en Marieke Leny en Rinus Izeboud-Pierens Wilna en Gerty Ingrid en Ronald Linda Cees en Corrie Pierens-van Keulen Onno René 4382 MJ Vlissingen, 16 juni 1985 Paul Krugerstraat 307. De overledene is opgebaard in het rouwcentrum Overtoom-Groen, Van Dishoeckstraat 620 te Vlissingen. Gelegenheid tot afscheid nemen dinsdag a.s. van 19.00-19.30 uur. De crematieplechtigheid zal plaatshebben woensdag 19 juni a.s. om 11.00 uur in het crematorium aan de Nieuwlandseweg te Middel burg. Na afloop van de plechtigheid is er gelegenheid de familie te condoleren in het rouwcentrum te Vlissingen. Vertrek van het rouwcentrum om 10.30 uur. Geen bezoek aan huis. BEIROET - Vanuit de verkeerstoren op het vliegveld van Beiroet wordt druk onderhandeld met de kapers. In het midden met witte tulband de sji'itische woordvoerder sjeik Hassan Al-Massri. (Slot van pagina 1) naamste onderwerpen van gesprek. Het Chinese gezelschap omvat, behal ve vice-premier Tian Jiyun, ondermi nisters van de staatscomissies voor planning, voor economie en voor bui tenlandse handel. Vice-premier en mi nister van Economische Zaken Van Aardenne zal besprekingen voeren met zijn Chinese ambtgenoot. Het Chinese gezelschap zal (morgen) dinsdag en woensdag bezoeken bren gen aan de fabrieken van Philips in Eindhoven en Fokker op Schiphol. Gisteren werd door de Chinese bezoe kers overigens op geen enkele wijze verwezen naar de periode dat de Chi nees-Nederlandse betrekkingen onder zware spanning stonden door de leve ring van de onderzeeboten aan Tai wan. Zhao Ziyang werd de gehele dag ver gezeld door premier Lubbers. Deze volgens regeringskringen wei nig gebruikelijke geste toont aan hoe groot het belang is dat premier Lub bers hecht aan het welslagen van het bezoek. Voor morgen staat in het Catshuis - waar premier Zhao Ziyang en een gedeelte van de Chinese gasten sla pen - een ontmoeting met Nederland se zakenlieden op het programma. Onmiddellijk na aankomst vertrok het Chinese gezelschap naar de Euro mast in Rotterdam. Vervolgens werd een tocht door de haven van Rotter dam gemaakt. De Chinese premier voert langs de werf Wilton Feijenoord waar de twee voor Taiwan bestemde onderzeeërs worden gebouwd. BEIROET (AP) - In Beiroet is strijd zondag op drie fronten op laaid. De gevechten, die werden voerd met artilleriegeschut, rat lanceerders en zware machinege ren, eisten volgens de politie tenn ste 11 doden en 39 gewonden. De burgeroorlog verhevigde terwij leiders van de strijdende partijen terdag en zondag in de Syria hoofdstad Damascus bijeen waren van gedachten te wisselen over voorstel voor een nieuw vredespli Islamitische en christelijke mill bestreden elkaar op de grens van oostelijk en westelijk deel van roet. Sji'itische Amal-strijders lanceer opnieuw granaat- en raketaanva op Palestijnse guerrillastrijders in vluchtelingenkampen Chatilla Bourj el-Barajneh. Radio Beiroet meldde verder dat lingen van het geregelde Libar leger langs de kustweg in de zuidel wijken zaterdagavond onder vuur ren genomen. Het pro-Israelische Zuidlibanesele SLA heeft zaterdag zoals verwa 21 gegijzelde Finse Unifll-militai vrijgelaten. De VN-troepen waren rige week gegijzeld als 'vergeld: voor het aanhouden van 11 SI strijders. Het SLA eiste vrijlating1 de elf, maar besloot de Finse Un militairen vrij te laten toen bleek: de SLA-strijders niet gevangen m overgelopen waren. Het Rode Kit de Verenigde Naties en Israel hebt bemiddeld in deze kwestie. Fietsverlichting - Van een aanzi lijk aantal van de nachtelijke onge' len met fietsers is onvoldoende zi( baarheid of de oorzaak of mede oorzaak. Cijfers van de Stichting tenschappelijk Onderzoek Verke veiligheid (SWOV) geven aan dat hier jaarlijks gaat om totaal ongeil 600 doden en in het ziekenhuis op nomen gewonden. Als mogelijke technische verbeK gen noemt de SWOV: lichter draai de en minder slipgevoelige dynair die eenvoudiger aan- en uit te scha len zijn, het toepassen van spanr.i: regelaars waardoor lampjes min vaak doorbranden, een goede k« teit draad met beschermde aansl punten, een betere „aarding" en gebruik van glasfibertechnieken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 4