ostadinova hoger dan wereldrecordhoudster De Waal voert klassement om de Grevelingenbeker aan Pass je extra PZC/ sportkrant JIET EENS IN FINALERONDE ladminton In 1992 ellicht llympisch Tienkamper Tjepkema boven record Hohn benadert seizoentopper Atiejtiekiinie wil voorzitter De Beer terug STOPPER reslaagden cursus erenigingsleider Tafeltennisteam uit Alkmaar met Engelse spelers Bennie Poppe elfde in Valkenswaard Servette kampioen 13 blANAPOLIS (AFP) - Voor de eerste keer in twee jaar heeft Carl Lewis een ondergeschikte Ll gespeeld op een belangrijke 100 meter. Tijdens de strijd om de Amerikaanse titel in Ldianapolis ondervond hij veel hinder van een blessure aan de pees van zijn rechterknie, let 10,34 seconden bereikte de viervoudig Olympisch kampioen de finalronde niet. Roger lingdom, een andere Olympisch kampioen, zegevierde op de 110 meter horden Record \NDAG 17 JUNI 1985 IIDENHEIM (ANP/SID) - Voor het letterlijke hoogtepunt tijdens de (Llandenwedstrijd in Heidenheimn (BRD) zorgde de Bulgaarse atlete Ifka Kostidinova door springend een hoogte 1,98 meter te bedwingen, fstadinova, de Europese indoorkampioene, versloeg haar landgenote, Ireldreeordhoudster Ljoedmilla Andonova, na 1,96 meter afhaakte. 1100 meter horden leverde en zege op voor de Bulgaarse Ginka Zagortsjeva: 12,94 seconden. Ook als ploeg zegevierde Bulgarije (114 punten), voor Polen (100) en de Bondsrepubliek (79). Polen en de Bondsrepubliek waren door talrijke afzeggingen niet in hun sterkste samenstelling. De voornaamste uitslagen zijn: 200 meter: 1. Kasprzyk (Pol) 22,70; 400 meter: 1. Blaszak (Pol) 50,89; 11000 meter horden: 1. Zagortsjeva (Bul) 12,94; hoog: 1. Kostadinova (Bul) 1,98; 2. Andonova (Bul) 1,96. arl Lewis speelde ndergeschikte rol nederlaag scheen Lewis niet te Jren. Niet alleen zijn overwinningen Ik zijn teleurstellingen schrijft hij ie aan hogere machten. „B[et was (ods manier om mij te tonen, dat ik jaar niet al te veel waarde aan llEUWEGEIN (ANP) Badminton laat op de nominatie in 1992 een llympische sport te worden. Met die lededeling verwelkomde Rina de [eer, de voorzitter van de Nederland- Badminton Bond (NBB), zaterdag i Nieuwegein de leden op de jaar- [ergadering. Seoel behoort badminton in 1988 it de demonstratiesporten. Vier jaar ter is badminton onderdeel van het lympisch programma. Telefoontjes iar het Internationaal Olympisch omité en de Internationale Badmin- in Federatie sterkten de NBB-voor- tter in die overtuiging, an de interne zaken was de aanpas- ng van het competitie-reglement het elangrijkste onderwerp. De vergade- ng nam een motie aan, waarin het let' in Nederland woonachtige bui- nlanders in principe verboden werd eel te nemen aan de nationale com- etitie. Met deze regel wil de NBB impetitievervalsing voorkomen. In et verleden kwam het regelmatig oor, dat in degradatiegevaar verke nde clubs een sterke buitenlander >or een weekeinde lieten overkomen lm op die manier terugzetting te |oorkomen. ovendien ging de vergadering ak- oord met een verbeterde invallersre- eling. Daarin is het aan lager inge- eelde spelers toegestaan binnen de ompetitieweek in een hoger team uit komen. Voorheen was dat niet ïogelijk. )p bestuurlijk niveau werd Ben Lage- 'eg afgelost. Hij was de laatste twee mr secretaris. Lageweg werd opge- olgd door Jack Vroeg in de Wey uit iet district Noord-Holland. Een voor tel van het grootste district Zuid- lolland om de contributie te verlagen (erd door de vergadering afgewezen. sport moet hechten", verklaarde de Amerikaanse super-atleet. „Nog een geluk dat het me nu overkomt. In 1983 (wereldkampioenschappen) of vorig jaar (Olympische Spelen) was het aan zienlijk slechtèr uitgekomen". Lewis rekent er vast op volgende maand weer hersteld te zijn. Het is de bedoeling dat hij tijdens een goed betaalde Europese toernooi een aan val doet op het wereldrecord ver springen (8,90 meter) van Bob Bea- mon. In Indianapolis slaagde Lewis er helemaal niet in op gang te komen. „Het leek alsof mijn hoofd achter over werd getrokken, terwijl de rest van mijn lichaam richting finish ging." Lewis, die zich half mei blesseerde, meldde zich op het laatste moment voor de titelstrijd in Indianapolis. „Omdat zo veel mensen mij hier had den verwacht", zei hij. Andere troe ven, als Edwin Moses en Valerie Bris- co-Hooks, motiveerden hun afwezig heid met blessures. Blijkbaar had de koele reactie van het Amerikaanse publiek op zijn Olympische succes, Lewis er toe verleid toch maar naar Indianapolis te komen. De winst in de finale van de 100 meter ging nu naar zijn clubgenoot Kirk Baptiste in een relatief matige 10,11 seconden. Ook de andere prestaties kwamen nauwelijks boven de middel maat uit. Een uitzondering vormde de 10,94 (halve finale) op de 100 meter van de in de Verenigde Staten stude rende Jamaicaanse Merlene Ottey- Page. Carol Lewis, de jongere zuster van Carl, won het verspringen. Haar 6,92 meter werd echter begunstigd door een stevige rugwind van bijna vier meter per seconden. De zege van Francie Larrieu-Smith en tal van organisatorische moeilijk heden hebben de opening van het toernooi om de Noordamerikaanse atletiekkampioenschappen geken merkt. De 32-jarige Larrieu-Smith vestigde in Indianapolis op de 10.000 meter voor dames een nieuw natio naal record met 32.18,29 minuten. Door de plotselinge afschrijvingen van een aantal atleten vonden slechts tien van de 22 kwalificatie wedstrijden plaats. De eerste uitslagen zijn: Dames, 10.000 meter: 1. Francie Larrieu- Smith 32.18,29 minuten, 2. Kirsten O'Hara 32.40,76, 3. Lynn Jennings 32.48,88. Heren: 100 meter: 1. Kirk Baptitste 10,11 seconden, 2. Lee McNeil 10,17,3. Calvin Smith 10,18,4. Terry Scott 10,19,5. Michael Morris 10,21,6. Joe Deloach 10,21, 7. Darwin Cokk 10,25, 8. Roy Martin 10,27, 9. Harvey Glance 10,29. 10.000 meter: 1. Bruce, Bickford 28.00,10, 2. Marcus Nenow 28.12,60, 3. Pat Porter 28.12,90, 4. Keith Brantly 28.31,82. 110 meter horen: 1. Roger Kingdom 13,37,2. Cletus Clark 13,49, 3. Keith Talley 13,59, 4. Harry Andrade 13,66, 5. Albert Lane 13,74, 6. Thomas Wilcher 13,76, 7. Alez Washing ton 13,95, 8. Eugène Norman 14,14. Kogelstoten: 1. Dave Laut 21,02 meter, 2. John Brenner 20,97, 3. Jesse Stuart 20,75,4. Greg Tafralis 20,71, 5. Kevin Akins 20,64. Dames: 100 meter: Merlene Ottey-Page (Jam) 10,98, 2. Pam Marshall 11,21, 3. Diane Williams 11,23, 4. Jennifer Inniss 11,34. 5000 meter: 1. Susan Girard 15.47,50, 2. Jan Merrill 15.57,83, 3. Anne Switzer 15.58,39, 4. Chris McMiken 15.59,85. 10.000 meter snelwandelen: 1. Maryanne Torrellas 48.38,16 (nieuw Amerikaans re cord). Dames: 100 meter horden: 1. Rhonda Blanford 12,85; 2. Stephanie Hightower 12,92; 3. Benita Fitzgerald 13,04. hoog: 1. Louise Ritter 1.91; 2. Coleen Sum mer 1.91 ver: 1. Carol Lewis 6,92 (rugwind 3,90 meter per seconde); 2. Sabrina Williams 6,46 discus: 1. Carol Cady 61,18 speer: 1. Cathy Sulinski 60,24 1ÓES Zeeland heeft er een groot lantal verenigingsleiders gymnas- iek bij. De afsluitende examens van leze twee jaar durende opleiding, :eorganiseerd door de Zeeuws Bra- lantse turnkring, werd afgenomen in ioes. Twee kandidaten kregen een lerexamen. >e zestien geslaagde kandidaten zijn: Mar- een Ossewaarde, Cora de Koning, André !orstap]e, Linda Schoor, Els Herder, Em- nj Sebregts, Gerij an Nieuwdorp, Loes lostert, Karin de Poorter, Arthur van leymersdal, Bep Geelhoed, Irene van *oon, Peter van Broekhoven, Janneke La- acker, Nellie Roelse en Lia Koeyvoets. ALKMAAR (ANP) - De Alkmaarse tafeltennisvereniging 't Hooge Huys iaat het komende seizoen op de En- felse toer. De club contracteerde twee Britten, van wie Andrew Skylet een aanwinst van betekenis mag worden genoemd. De donker gekleur de Skylet (23) heeft het tafeltennissen Seleerd van zijn grote voorbeeld, Desmond Douglas. In Gothenburg de buteerde Skylet, nummer drie in En geland achter Douglas en Prean, in bet Engelse team op het wereldkam pioenschap. Tot verrassing van de Alkmaarse club lam Skylet zijn vriend Nicky Mason ®ee naar Noord-Holland. De 19-jarige Mason werd door oud-nationaal kam pioen Nico van Slobbe onder handen genomen en een plaats in het boofdteam waardig gekeurd. Als der de speler trok 't Hooge Huys de talentvolle Patrick Swier, tot voor been kopman van het Leidse Scylla, aan. Met deze bezetting verwacht de club in het komende seizoen een v'ooraanstaande rol in de strijd om de nationale landstitel te spelen. Carl Lewis leed een nederlaag tijdens de Amerikaanse atletiekkampioenschappen. ARNHEM (GPD) - De sectie Wedstrijdsport van de KNAU wil dit jaar via een nieuw systeem komen tot een voorlopige selectie van kandidaten voor de volgend jaar in Stuttgart te houden Europese atle tiekkampioenschappen. Bij het KNAU-bestuur ligt een voorstel waarin is opgenomen dat Nederlandse atleten die dit seizoen op de „geschoonde" Europese ranglijsten beslag leggen op een plaats bij de eerste twintig voorlopig geselec teerd zullen worden. Zij behoeven volgend jaar dan nog maar tweemaal te voldoen aan de vrij zwakke limieten van de Europese atletiek-unie. Bij het begrip „geschoonde" ranglijst gaat de sectie Wedstrijdsport er van uit dat per nationaliteit maar drie atleten geteld worden. Bij internationale toernooi en mag elk land per onderdeel ook slechts drie atleten inschrijven. De praktijk van de Europese ranglijsten leert dat er nogal wat onderdelen zijn die soms door maar drie of vier landen beheerst worden. In oktober zal de KNAU de eigen Stuttgart-limieten naar buiten brengen die aanzienlijk scherper zullen zijn dan de Europese eisen. Aan die scherpere limieten zullen dan de atleten die dit seizoen geen hoge klasseringen op Europese ranglijsten bereiken, vol gend jaar moeten voldoen. In Stuttgart wil de KNAU het systeem weer oppakken waar bij de EK-finalisten zich verzekeren van afvaardi ging naar de WK van '87. De tijdens die WK een finaleplaats veroverende Nederlanders mogen zich dan verzekerd weten van voorlopige selectie voor de Olym pische Spelen van Seoel '88. Dit systeem van vroegtij dige selectie werd voor het eerst bij de WK '83 van Helsinki toegespast. De Zweedse hoogspringer Patrick Sjöberg, die het Europees record op zijn naam bracht. EBERSTADT (SID) - Bij atletiekwedstrijden in het Westduitse Eberstadt heeft Patrick Sjöberg het Europees record hoogspringen verbeterd en gebracht op 2 meter en 38 centimeter. De 20-jarige Zweed, winnaar van de zilveren medaille tijdens de Olympische Spelen in Los Angeles, sprong daarmee één centimeter hoger dan het oude record, dat op 2 september 1984 door de Westduitser Carlo Thranhardt en de Rus Valeri Sereda op 2 meter 37 was gebracht. De hoogte van 2,40 meter bleef een droom maar Patrick Sjöberg had zijn revanche. De Zweed bedwong de hoogte van 2,38 meter bij zijn tweede poging en versloeg Olympisch kam pioen Dietmar Mögenburg. In februa ri had de atleet uit Gothenburg die hoogte al binnenshuis overmeesterd. Dat indoorwereldrecord werd hem énige dagen later ontnomen door de drie jaar oudere Mögenburg. „Ik weet dat ik nog hoger kan en ik hoop de eerste te zijn die 2,40 springt", liet de uitgelaten Sjöberg weten. Mögenburg troostte zich met de gedachte, dat zijn kansen daarop ZWOLLE (ANP) - Enno Tjepkema en Els Stolk hebben dit weekeinde in Zwolle de nationale meerkamptitels veroverd. De AAC-atleet Tjepkema kwam volgens de telling die met ingang van dit seizoen van kracht werd tot een totaal van 7909 punten. De prestatie zal niet als Nederlands record worden erkend omdat Tjepke ma op de sprint (10,77 seconden) werd gesteund door een rugwind van ruim vijf meter per seconde. Ook bij het verspringen (7,21 meter) had de Am sterdammer een aanzienlijk steuntje in de rug. Het Nederlands record blijft in het bezit van Robert de Wit, die op 28 en 29 mei in het Oostenrijkse meerkam poord Götzis 7932 punten (oude tel ling) vergaarde. Bijeengeteld volgens de oude telling totaliseerde Tjepkema 7954 punten. De KNAU heeft overi gens geen limiet voor het nieuwe nationale record vastgesteld. Juist op de 100 meter en het verspringen boek te Tjepkema winst ten opzichte van De Wit. Bij het hoogspringen, de 400 meter, het polshoog en de 1500 meter waren zijn verichtingen onder die van de Wit. Tjepkjema werd kampioen met een voorsprong van ruim 450 punten op Nico Mosselman, die tweede werd. De uitslagen van de nationale titelstrijd meerkamp is: Tienkamp: 1. Enno Tjepke ma (AAC) 7909 punten; 2. Nico Mosselman (Sprint, Breda) 7451; 3. Jo de Ruiter (Hellas, Utrecht) 7231; 4. Mark Kok (Trias, Heiloo) 7205; 5. Marco Breukelkamp (Trias, Heiloo) 7149; 6. Frans van der Ham (Avantri, Schoonhoven) 7044. Zevenkamp: 1. Els Stolk (Sagitta, Amster dam) 5420 punten; 2. Marjan Goedhart (AAV 36, Alphen aan de Rijn) 5291; 3. Esther Schouten (Holland, Leiden) 5225; 4. Els Kooyman (AV 34, Apeldoorn) 5176; 4. Jolande Burkels (Trias, Heiloo) 5037; 6. Peggy van Dinther (Sprint, Breda) 4945. niet minder zijn. De organisatoren van de wedstrijd hadden de atleet, die zondag al zo ver was gekomen, voor de rest van zijn leven gratis voorzien van wijn. Sjöberg kan zich alleen nog het we reldrecord wensen, dat met nog een centimeter hoger in het bezit is van Zhu Juanhua. De Chinees leverde zijn prestatie een jaar geleden tijdens de zelfde hoogspringklassieker. Dit weekeinde was Zhu niet present. Voor het eerst sprongen in een ont moeting zeven atleten over en hoogte van 2,30 meter. Achter Sjöberg deelde Mögenburg de tweede plaats met de Zwitser Roland Dalhauser, zijn land genoot Gerd Nagel en de Pool Jacek Wszola. Vijf jaar geleden had Wszola ook in het wijnbouwersplaatsje Eber stadt het wereldrecord op 2,35 meter gebracht. Ook de derde Westduitser Carlo Thranhardt en de Cubaan Fran cisco Centelies wipten over 2,30. De uitslag van de traditionele wedstrijd ln Eberstadt is: 1. Sjöberg (Zwe) 2,38 meter (Europees re cord); 2. Mögenburg (BRD), Dalhauser (Zwi), Nagel (BRD) en Wszola (Pol) 2,30; 6 Thranhardt (BRD) 2,30; 7. Centelies (Cub) 2,30; 8. Demjanoek (Sov) 2,25. BROUWERSHAVEN - De Waal uit Bruinisse is winnaar geworden van het eerste NKK-(zeil)weekeinde op de Grevelingen bij Brouwershaven. Na twee races is hij leider in het klasse ment voor de Grevelingenbeker, waarvoor in september nog een weekeinde moet worden gevaren. Hij dankt die positie aan de uitne mende prestatie in de race op zondag, waarin hij alle concurrentie ver voor bleef en de zaterdag opgelopen ach terstand ruimschoots wegwerkte. Hij werd daarmee winnaar van de nieuwe Francisca-wisselbeker. Zaterdag won de 'nieuweling' Verwijs met een voor sprong van tweeëneenhalve minuut op De Waal. In de tweede race, zon dag, waren de rollen evenwel omge keerd: de Kopje Kleiner van De Waal ging in de berekende uitslag aan de kop. De voorsprong op Verwijs' Hap py go Lucky was echter acht minuten waarmee de achterstand omgebogen werd tot een ruime voorsprong. Ach ter Verwijs is het dringen geblazen; Van Vliet met de Viergo en Noordam met de Ariba Grande zitten maar op een paar minuten achterstand. De beste plaatsen op zaterdag gingen naar jachten uit klasse 4: Verwijs won de dagprijs en ook de nummer twee en drie, Van Vliet en Noordam voeren in die klasse. De Waal, die winnaar werd in klasse 2, kwam net tien seconden achter Noordam. De winnaars in de kleinste klassen, De Bie met Le Fore- geron in 6 en Roedoe met Arrow in 8, zaten daar ver achter. Zondag, toen de wind wat minder was, waren de verschillen in de kop, met uitzonde ring van De Waal erg klein en zaten de klasse 2 en 4 mooi verdeeld bovenaan in de uitslagenlijst. Tweede overall werd Verhage met de Fune, maar door een slechte zaterdagwedstrijd komt hij er in de totaalstand niet aan te pas. Uitslagen over twee dagen: klasse 2: 1 Kopje Kleiner, De Waal; 2 Lady Llnda, Evers; 3 Sloopy, Beneke. NKK 4: 1 Happy go Lucky, Verwijs; 2 Viergo, Van Vliet; 3 Ariba Grande, Noordam. Klasse 6: 1 Scor pio, Van de Torre; 2 Arrow, Roedoe. Klasse 8: 1 Family Affair, Lüchtenborg; 2 Yellow Bird, Stolk. (Van onze sportredactie) ARNHEM (GPD) - De kans be staat dat de KNAU al in septem ber een nieuw hoofdbestuur zal hebben. Gebleken is dat in de huidige situatie met een ad- interim fungerend hoofdbe stuur tal van zaken niet of on voldoende behartigd worden. Maandagavond (vandaag) ver gadert de commissie van beleid van de KNAU met een aantal leden van de Unieraad over de vorige maand ontstane situatie. Het hoofdbestuur van de KNAU besloot toen tijdens een bijzon dere Unieraadsvergadering, ge wijd aan het rapport van de commissie van onderzoek, in no vember af te treden. Het is niet uitgesloten dat er vanavond weer een beroep ge daan zal worden op voorzitter Wim de Beer, penningmeester Hans van Hassel en bestuurslid Anny Schmitz. Dit trio kwam er in het rapport in tegenstelling tot het drietal Kappenburg- Gijsbertse-Thijssen redelijk goed af. Als De Beer, Van Hassel en Schmitz bereid zijn terug te ke- rea wil de commissie van beleid in overleg met dit drietal het bestuur pogen te completeren. Een bijzondere Unieraadsverga dering moet zich vermoedelijk in september dan uitspreken over de nieuwe bestuurssamenstel ling. De beleidscommissie en de Unie raadsleden vrezen dat bij verder uitstel van de vorming van een nieuw bestuur moeilijk te her stellen schade zal ontstaan. Op tal van gebieden (opvolging van trainingscoördinator Herman Buuts, het samenstellen van het beleidsplan '85-'88, duidelijkheid rond sponsorcontract) is die ach terstand er overigens al. De sec tie Wedstrijdsport van de KNAU dreigde in verband hiermee on langs al met aftreden. Boven dien moeten op korte termijn de meerjarige contracten met de bondstrainers afgesloten wor den. Winnen of verliezen hangt vaak van kleinigheden af. Neem Huub Smeets, het duo Lang Langzaam van FC Den Haag. Een man die zijn lengte goed uitbuit bij kopduels voor het doel. In de wedstrijd tussen de periodekampioenen FC Den Haag en NEC, maakte hij op fraaie wijze 1-0 voor Den Haag, met een harde kopbal onder de lat. Zijn derde doelpunt in de na-■ competitie. Korte tijd later had hij de bal op de uitlijn bij de hoekvlag op rechts, in zijn rug stond een Hagenaar de weg naar het doel te versperren, koppen was moei lijk in dit geval, en dus probeer de Huub Smeets wat nagenoeg elke aanvaller in zo'n geval pro beert: een hoekschop forceren. Hij schoot de bal tegen het been van zijn tegenstander maar in- plaats dat die stomme bal, zoals bij paalvoetbal, over de uitlijn ging, stuitte hij terug het veld in, werd opgepikt door de Nijmege- naar Anton Janssen, die trok een tiental meters naar voren, passte naar rechts op Frans Janssen, die zette voor, en Van de Pol werkte de bal in het doel: 1-1. Dat is wat anders dan een cor ner mee! Is Smeets nu de grote boosdoe ner? Nadat hij eerst de grote weldoener was? Ach nee. Zo gaan die dingen in nico scheepmaker het voetbal. Rob Baan, de trai ner van FC Den Haag, verloor nu op eigen veld van Pim van de Meent, de trainer van NEC, die genoemd wordt als toekomstige trainer van FC Den Haag. Pim voelt zich nu heel lekker. En Rob voelt zich nu heel beroerd, alleen maar omdat dat ene been van die Nijmeegse verdediger een halve decimeter te veel naar de uitlijn stond toen Huub Smeets een corner dacht te forceren. Tpigenlijk hoop ik, dat noch Dj NEC (dat nu nummer 1 staat), noch FC Den Haag naar de eredivisie promoveert, maar De Graafschap. Dat heeft een heel moderne manier van aan vallen, en lijkt wat dat betreft op Everton. De spelers van beide elftallen hebben de succesvolle gewoonte om bij een 50 procent doelkans niet, schuin voor het doel staand, of met de keeper voor zich, op het doel te knallen, maar de bal nog een extra keer tje voor te geven, of terug te leggen. Vooral bij kopballen doen ze dat. Te veel kopballen zijn een gemakkelijke prooi voor de keeper, omdat ze van te ver, of uit een ongemakkelijke posi tie, op doel worden gekopt, wat het publiek dan wel waardeert als een goeie pogingen, maar wat zelden in een doelpunt resul teert. De voorhoedespelers van Everton en De Graafschap zijn terug- of doorkoppers, inplaats van op-het-doel-koppers, en na tuurlijk mislukt dat wel eens, wordt er één brug te ver geno men, maar er ontstaan dikwijls doelpunten uit, mede dankzij het feit dat je op die manier de verdediging van de tegenpartij sterk ontregeld. Het geduld om niet meteen te schieten of te koppen, om nog één pas extra te maken, om nog één passje extra te geven, blijkt in de praktijk erg lucratief te zijn. Daarom lijkt het mij leuk als De Graafschap vol gend seizoen in de eredivisie komt. Hoewel, die truc van één keer extra hebben de Graaf schappers geleerd van hun trai ner Sandor Popovics, en die gaat met ingang van het komen de seizoen NEC trainen, dus mis schien moet ik toch hopen dat NEC promoveert. Je weet, met voetbal, nooit wat het beste is. BRATISLAVA (SID) - Tijdens wed strijden in Bratislava zorgde de Oost- duitse wereldrecordhouder Uwe Hohn voor de beste verrichting door het speerwerpen te winnen met 94,96 meter. Hohn benaderde de prestatie waar mee hij de seizoenranglijst aanvoert tot op iets meer dan een meter. Wassi- li Boebka, de oudere broer van we reldrecordhouder Sergej, eiste de winst op bij het polsstokhoogsprin gen: 5,75 meter. VALKENSWAARD Tijdens motor crosswedstrijden in Valkenswaard is Bennie Poppe uit Meliskerke als elfde geëindigd in de Superklasse (250 en 500 cc). Poppe finishte in de eerste manche, waarin hij te kampen had met een lekke band en een los hand vat, als zeventiende. In de volgende reeks werd hij zevende. GENEVE (AP) - Servette uit Genève is door een 1-1- gelijk tegen Xaman kampioen van Zwitsrland geworden. Met nog één speeldag voor de boeg heeft de club vier punten voorsprong.. De stand is: Servette 29-44; Aarau 29-40; Xamax 29-37; Sion 29-36; St.Gall 29-35; Grasshoppers 29-32; F.C. Zurich 29-31; I Young boys 29-29; Basel 29-29; Lausanne 30-29; Lucerne 29-26; Vevey 29-24; Wettin gen 29-24; Chaux-de-Fonds 29-23; Zug 29- 14; Winterthur 30-13.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 13