Piet Hoondert klasse apart bij trimmers Hoge waarderingen bij B-springen voor paarden CROSSER BUIJS ONGENAAKBAAR IN WEMELDINGE Arbiters in Terneuzen geven er de brui aan Sterk veld aan de start in Zuiddorpe HARDE WIND BIJ TITELSTRIJD Horeca KRINGCONCOURS IN BRUIN IS SE Debutanten Junioren De Honte nationaal kampioen Voor het eerst tijdrit verreden Resultaten van Zeeuwse renners Veinig hoogt mS'Wedsirijden/6WM Foute wissel PZC/ sportkrant VLISSINGEN - Een harde noordwesten wind maakte zater dag de tweede wielerronde van de boulevard - met als inzet de diverse Zeeuwse trimkampioenschappen - in Vlissingen extra zwaar. Niet alleen de dames en de veteranen hadden moeite met de stevige bries die zij het hele stuk over de boulevard 'op de kop' hadden, maar ook de sterkere A- trimmers moesten alle zeilen bijzetten om het tempo er in te houden. SNIJ EN LAS MET AGA GAS SNIJ EN LAS MET AGA GAS SNIJ EN LAS MET AGA GAS SNIJ EN LAS MET AGA GAS OPKOMST GEHANDICAPTE ATLETEN VALT WAT TEGEN GOES Onder goede weersomstandigheden werd zater dagmiddag op sportpark Het Schenge te Goes de jaarlijk se atletiekwedstrijd voor lichamelijk gehandicapten gehouden. De opkomst van de gehandicapte atleten was op de technische nummers redelijk goed, maar op de loopnummers werden de series slechts door enkelingen gevuld. 12 SNIJ EN LAS MET AGA GAS SNIJ EN US MET AGA GAS MAANDAG 17 JUNI 1985 Ondanks de wind was het weer zon nig, na een week van storm en regen. De publieke belangstelling was groot. In alle categorieën werd felle strijd geleverd, maar het was weer de wind die ontsnappen eigenlijk onmogelijk maakte. Bij de dames ging de Zeeuw se titel naar Joke Goeree uit Driewe gen. Zij finishte wel als tweede maar de winnaar bij de dames - Ina van Otzel uit Oude-Tonge - viel als niet- Zeeuwse buiten de prijzen. Bij de veteranen, die samen met de dames van start gingen, deed zich vijfhonderd meter voor de eindsprint een valpartij voor, waardoor enkele kanshebbers werden uitgeschakeld. Enige schaafwonden en een vernielde fiets van Bertus Tolhoek waren de resultaten van de valpartij. De titel ging naar Hans Vreeke uit Krabben- dijke die zich net voor Rico Trevisan uit Sluiskil en Thierry Vandenwynkel uit Vlissingen over de eindstreep werkte. Bij de veteranen verschenen 25 deelnemers aan de start. Bij de C-trimmers verschenen maar liefst 58 deelnemers aan de start. Ook hier volgde een massaspurt die door de rappe John Alewijnse uit West- Souburg werd gewonnen voor Jos de Ritter uit Hoek en de titelhouder van vorig jaar André van de Vrie uit 's-Heer Abtskerke. Bij de B-trimmers, vanaf 35 jaar, probeerden de favorieten wel te ont snappen, maar een grote voorsprong werd niet opgebouwd en steeds weer werden ze door het peloton ingelopen. In de sprint versloeg de snelle Johan Gijzeis uit Yerseke zijn rivaal René Heijboer uit Temeuzen. Johan de Punder uit Ovezande pakte in deze categorie de bronzen plak. Voor het 'grote werk' zorgden de A-trimmers. Hier lukte het echter één renner om aan de greep van het peloton te ontsnappen: Piet Hoon dert uit Heinkenszand. Hij vertrok als favoriet en zag kans om veertien van de achtentwintig ronden alleen te rijden. Zijn uitlooppoging werd bekroond met de Zeeuwse titel al zag het er in de laatste ronde naar uit dat hij zou worden ingelopen. Maar een extra inspanning bezorgde hem het verdiende succes. Jan van 't Westein de uit 's-Heerenhoek reed zich in het zilver en Wim Hoondert uit Hein kenszand werd derde. Vermeulen, de Vijgheter; 4 Ko van Stel, Diwasport/Koper Galjoen; 5 Tonny Poort vliet, de Vijgheter; 6 Ger Emest, de Vijghe ter; 7 Teun van Maastricht, Seventy Seven; 8 Frans Wassink, DiwasportKoper Gal joen; 9 Gerrit Lagers, de Vijgheter; 10 Ed Helsland, Seventt Seven. Horeca ploegentijdrit, 5,4 km: 1 de Vijghe ter, 7.42.47; 2 DiwasportKoper Galjoen, 7.42.91; 3 Seventy Seven, 7.53.58; 4 café Vanuus, 8.06.00; 5 café Jansen, 8.21.65. (Advertentie) Depot Goes (01100) 12820 De Vlissingse boulevards vormden een fraai decor voor het Zeeuws trimkampioenschap. Op de foto: de A-trimmers in actie. BRUINISSE - Een uitstekende organisatie en een goed terrein stonden zaterdag garant voor een prima verloop van het, onder verantwoording van de L.R. en P.C. de Schouwse Ruiters georaganiseerd, kringcoucours, waarvoor zij te gast waren op de terreinen van manege de Korenzolder te Bruinisse. Twee opvallende prestaties waren er van deze dag te melden. Als eerste de goede resultaten van de zware dressuur paarden en als tweede de hoge waardering voor het B-springen bij de paarden. In deze laatste klasse viel zelfs, voor zover bekend de eerste maal in dit seizoen, de waardering zeer goed voor de rijstijl van Linda Kaboord met Rossinant. Daarnaast kon de jury nog driemaal een 'goed' uitreiken aan maatje Reynierse met Ulaan, Peter Marteyn met Sadreina en Stef Nelisse met Pascal. In de zware klasse dressuur bij de paarden behaalden beide deelneem ster een winstpunt. In de eindklasse ring van deze rubriek ging het oranje lint naar Doesjka Delfos met Amazo ne en het rode lint naar Marina de Fouw met Ticardo. Het hoogste dagtotaal ging naar Yvonne Morsink met H. Grove in de LI klasse pony's, die samen met Maja Beun met Ronnie Mayor (LI pony's) (Advertentie) Depot Sas van Gent (01158) 1576 en Liesbeth Kodde met Silvana (B- paarden) de 130 punten grens wist te passeren, dat twee winstpunten bete kent. Bij het mennen in de M en Z klasse ontspon zich een spannende strijd zo zeer aan elkaar gewaagd dat het pun tentotaal op de startcoupon uiteinde lijk hetzelfde was. Regelementair be slist dan het cijfer voor de algemene indruk over de plaatsing. Dit viel in het voordeel van Peter Hanse uit, waardoor Nicoline Vos naar de tweede plaats werd verwezen. De lichte klas se werd bij het mennen royaal in het voordeel van Arjan Provoost met Zit- ta beslist. Zijn voorsprong bedroeg maar liefst negen punten. Drie deelnemers mochten terugko men voor een barrage in de licht klasse springen voor de pony's. Mare Timmerman zette meteen al een zo snelle tijd neer dat deze, alle pogingen van de anderen ten spijt, niet meer te overtreffen was. Dit betekende dat het oranje lint aan het hoofdstel van Ramona mocht worden vastgemaakt. Eline Struijk met Pascal en Petra Remeeuws met Patric eindigden bei de ook met een foutloze barragerit op de tweede en derde plaats. Bij de paarden werd dezelfde klasse een overwinning van Peter de Kam met Sainka, die als enige foutloos wist te blijven. De strijd om het individuele horeca- kampioenschap van Vlissingen leek in een massaspurt te eindigen. Twee ronden voor het einde slaagde Jan van Dalen er echter in om te ontsnap pen en tot de eindstreep kon hij de fel jagende kopgroep echter voor blijven. De Koper Galjoen-renner kreeg na afloop de kampioenstrui omgehanden door de 19-jarige rondemiss Corina van der Maas uit Middelburg. John Hendriks van café Vanuus won de spurt van de volgers. Het wielerspektakel werd besloten met een tijdrit voor horecaploegen. De renners van café De Vijfheter uit Vlissingen waren hierbij de sterksten, op tien seconden gevolgd door de fomatie van Diwassport/Koper Gal joen en Seventy Seven uit Middel burg. De Zeeuwse kampioenen kregen allen een kampioenstrui van de rondemiss. De uitslagen van het Zeeuws kampioen schap voor trimmets zijn: Dames: 1 Ina v. Otzel, Oude Tonge (niet Zeeuws); 2 Joke Goeree, Driewegen, Zeeuws kampioene; 3 Conny Cools, Roo sendaal; 4 Brigitte Wieles Sluiskil, 2e Zeeuwse; 5 Tanneke Heerenthals, Temeu zen, 3e Zeeuwse; 6 Marianne Wagemakers, Oostkpelle; 7 Nancy Gommers, Philippine; 8 Riky Jansen, Breda; 9 Corine Tolenaar, Hoek; 10 Janet Tollenaar, Hoek. Veteranen: 1 J. Vreeke, Krabbendijke, Zeeuws kampioen; 2 Rico Trevisan, Sluis kil; 3 Thierry Vandenwynkel, Vlissingen; 4 A. van der Poecke; 5 Jan van Dalen, Goes; 6 Jaap Knuyt, Krabbendijke; 7 J. Bouman, Gpes; 8 Jan Heerenthals, Temeuzen; 9 Peter Wisse, Oost-Souburg; 10 Piet Jobse, Kruiningen. A-trimmers: 1 Piet Hoondert, Heinkens zand, Zeeuws kampioen; 2 Jan van 't Westeinde, 's-Heerenhoek; 3 Wim Hoon dert, Heinkenszand; 4 Frans Gommers, Philippine; 5 P. van 't Westeinde, Biervliet; 6 Frans Dubbeldam, Terneuzen; 7 René Pleyte, Nieuwdorp; 8 Wim Blok, Lewedorp; 9 Hessel Hamelink, Temeuzen; 10 Patrick van Straten, Temeuzen. B-trimmers: 1 Johan Gijzeis, Yerseke, Zeeuws kampioen; 2 René Heyboer, Ter- neuzen; 3 Jan de Punder, Ovezande; 4 Piet Legierse, Achthuizen; 5 Jack Kommers, Bergen op Zoom; 6 Piet Wodnergem, Hein kenszand; 7 Johan Lepoeter, Oost-Sou burg; 8 jan Polderman, Nispen; 9 Joop Smet, Nisse; 10 Nico Boonman, Goes. C-trimmers: 1 John Alewijnse, West-Sou burg, Zeeuws kampioen; 2 Jos de Ritter, Hoek; 3 André v. d. Vrie, 's-Heer Abtskerke; 4 Bert Begijn, Hoek; 5 Frans Moison, 's-Heerenhoek; 6 Charles Mollet, Hans- weert; 7 Jan Traas, 's-Heer Arendskerke; 8 Marcel Beenhakker, 's-Heer Arendskerke; 9 B. Smit, Sluiskil; 10 A. Rijk, Driewegen. Horeca individueel: 1 Jan van Dalen, Di wasportKoper Galjoen, Zeeuws kampioen; 2 John Hendriks, café Vanuus; 3 Pierre MIDDELBURG Yvo Smulders en Jeroen van Zouwen van de roeivereni ging De Honte uit Middelburg zijn zondag in Haarlem in de dubbeltwee voor junioren nationaal regiokam pioen geworden. Bij de dames dubbel-twee was er een tweede plaats voor Karin Bouvy en Lian de Ridder. UTRECHT - Een kop stoot van tegenstander Van Woerden heeft de Vlissingse bokser Ger- rie de Mey het afgelo pen weekeinde in Utrecht een nederlaag opgeleverd. De Mey, die zijn tweede wedstrijd in de A-klas bokste, toonde zich een klasse beter dan zijn op ponent, maar verloor door een arbitrale dwa ling. De scheidsrech- ter(s) merkte(n) name lijk niet op dat' Van Woerden onreglemen tair zijn hoofd gebruikte in de tweede ronde. De Mey liep door die kop stoot een scheur van ze ven centimeter op aan de wenkbrauw. ,,Die Van Woerden had bloed in zijn haar. Dat zegt toch voldoende", aldus Izaak de Mey, de vader van Gerrie. De arbitrage bleek echter onver murwbaar. „Schanda lig", aldus De Mey. Bij de nieuwelingen kwam DOS-bokser Ed gar Angelinie tot een verdiende overwinning op Sober uit Amers foort. WEMELDINGE Dat een overschot aan tijd in de motorcross wel eens kan leiden tot lumineuze ideeën, bewees de heer Van de Welle zaterdag tijdens de motorcross in Wemeldinge van de MC De Sproeier. Omdat er nog wat tijd over was doordat er minder manches waren dan normaal, kwam Jan van de Walle op het idee een tijdrit over twee ronden te laten verrijden. Een idee dat direct goed aansloeg en tevens een primeurtje voor de Zeeuwse motorsportwereld betekende. Henk Buijs was deze middag weer bijzonder op dreef. Hij won deze middag alles wat er te winnen viel. De beide manches in de 125 cc terwijl hij ook nog eens de snelste tijd op de klokken zette inu de tijdrit. De eerste manche van de cross beheerste Buijs van start tot finish. In de tweede manche nam Bram Verhage resoluut de kop maar Buijs nam al na drie ronden de leiding over en stond deze niet meer af. In de tijdrit zette buijs dan nog maar eens met 2.18.5 de snelste tijd op de klokken waarmee hij zelfs sneller was dan Chris Markus- se die in de 250 cc 2.19.5 klokte. Geluk voor Henk Buijs was wel dat Markusse bij de start van zijn rit tegen de klok even dacht dat hij een valse start maakte en achter om kook waardoor hij wellicht toch enige tienden van een seconde ver speelde. Voor Jacky Eversdijk ver liep de eerste manche in de 125 cc minder succesvol, hij maakte op een harde manier kennis met de Wemeldingse grond en de afzetting waardoor hij een goede klassering kon vergeten. In de tweede manche behaalde hij een vijfde plaats. Bij de 80 cc heerste Henk Wouterse in de eerste manche, ook hij ging in Wemeldinge onderuit. In de tweede manche ging Henk meerdere keren op een ongebruikelijke manier van de motor dat hem de overwinning kostte. Hij finishte op 5 seconden van winnaar Michel Mens die in de eerste manche tweede was gewor den. Bij de bromfietsklasse gingen de manches naar Bianca van goor, eenzelfde prestatie werd geleverd door Chris Markusse in de 250 cc-Uitslagen cross: bromfietsklasse eer ste en tweede manche: 1 Bianca van de Goor, 2 Remco van de Weijen. 80 cc eerste manche: 1 Henk Wouterse, 2 Michel Mens, 3 Claudia Kerkhove; twee de manche: 1 Michel Mens, 2 Henk wouterse, 3 Claudia Kerkhove. 125 cc eerste manche: 1 Henk Buijs, 2 Bram Verhage, 3 Martin Boodt, 4 Juri Nolet, 5 Pim van Hoorn, tweede manche: 1 Henk Buijs, 2 Bram Verhage, 3 Martin Boodt, 4 Ries de Bree, 5 Jacky Eversdijk, 250 cc eerste en tweede manche: Chris Markus se. Uitslag tijdrit: 50 cc 1 Bianca van de Goor 3.34, 2 Remco van de Weijen 4.26. 80 cc: 1 Henk Wouterse 2.34, 2 Michel Mens 2.40, 3 Claudia Kerkhove 2.58. 125 cc 1 Henk Buijs 2.18.5 (beste overall tijd), 2 Martin Boodt 2.25, 3 Ries de Bree 2.28, 4 Jacky Eversdijk 2.30, 5 Imon Francke 2.35. 250 cc: 1 Chris Markusse 2.19.5. Het M-springen pony's werd een strijd tussen debutanten. All die combinaties die voor de eerste maal in deze klasse uit kwamen drongen door tot de barrage. Toen bleek wel dat de tien extra centimeters nog iets te veel gevraagd was van deze combi naties. Arianne. Hanse gooide met Liza een hindernis omver. Dit bete kende vier strafpunten en de over winning in deze rubriek. Tanja Mor sink moest genoegen nemen met de tweede plaats. Ook de laatste springrubriek, de zwa re klasse paarden werd afgesloten met een barrage. Lauries Boonman met Vident kwam tot vier strafpunten. Hierdoor ,had Kees de Visser met Thoran zijn lot in eigen hand. Met een foutloos resultaat in een iets snellere tijd werd de overwinning in de wacht gesleept. De uitslagen luiden: viertallen pony's klas se L: 1. Walcheren, Amemuiden, 118 pnt. Achttallen pony's klasse M: 1. Schouwse ruiters, Dreischor, 111 pnt. Viertallen paar den klasse L: 1. Gouwe Reyers, Seroosker- ke, 112 pnt. Achttallen paarden klasse L: 1. Oranjezon, Vrouwenpolder, 121 pnt. Ring 2, dressuur paarden klasse M: 1. Jacqueline Bergwerff, Peter Spencer, Oranjezon, 123 pnt.; 2. Trudie de Nooyer, Mona Lisa, Gouwe Reijers, 110 pnt. Ring 3, dressuur pony's klasse M: 1. Hanny v.d. Zande, Lucky Boy, Schouwse ruiters, 120 pnt.; 2. Jacqueline de Winter, Rashid, Walcheren, 116 pnt. Ring 3, dressuur paarden klasse M: 1. Nicoline Vos, Tramenta, oranjezon, 121 pnt.; 2. Marjoke Rotte, Piu, Oranjezon, 120 pnt. Ring 3, dressuur paarden klasse M: 1. Han Wattel, Theresa, oranjezon, 122 pnt.; 2. Annelies Wisse, Rapide, BRU, 114 pnt. Ring 3, dressuur paarden klasse Z: 1. Doesjka Delfos, Amazone, Scheldestad, 124 pnt.; 2. Maria de Fouw, Ticardo, Walcheren, 120 pnt. Ring 4, dressuur paarden klasse L2: 1. Richard Kamermans, Peter Spencer, Oran jezon, 126 pnt.; 2. Marie-Louise Gelok, Rapsodie, Oranjezon, 125 pnt.; 3. Marjan Maïjaars, Waldo, Gouwe Reyers, 124 pnt. Ring 4, dressuur pony's klasse L2: 1. Rena- te Duijnkerke, Carine, Oranjezon, 114 pnt.; 2. Jeanette de Lange, Santano, Walcheren, 103 pnt. Ring 4, dressuur pony's klasse Z: 1. Wilma Beun, Ajax, Oranjezon, 113 pnt. Ring 5, dressuur pony's klasse L: 1. Yvonne Morsink, Grove, Scheldestad, 134 pnt.; 2. Mqja Beun, Ronnie M., Oranjezon, 130 pnt.; 3. Mare Timmerman, Ramona, Oranjezon, 127 pnt. Ring 6, dressuur paarden klasse LI: 1. Ingeborg Jonker, Courageux, Weste lijk Schouwen, 128 pnt.; 2. Ingeli Vroon, Valentijn, Westelijk Schouwen, 127 pnt.; 3. marjolein Geelhoed, Vivaldi, BRU, 126 pnt. Ring 7, dressuur paarden klasse B: 1. Willeka v. Oeveren, Remus, Westelijk Schouwen, 128 pnt.; 2. Pascal de Kam, Z-Yakima, Walcheren, 125 pnt.; 3. Bram Wattel, Epinal, Oranjezon, 124.5 pnt. Ring 8, dressuur paarden klasse B: 1. Liesbeth Kodde, Silvana, Walcheren, 131 pnt.; 2. Ellen Minderhoud, Wilma, Vroonruiters, 128 pnt.; 3. Lauries Boonman, Wildeman, Schouwse Ruiters, 127 pnt. (Advertentie) Depot Vlissingen (01184) 12559 BERGEN OP ZOOM Bij een wie lerwedstrijd voor amateurs in Ber gen op Zoom eindigde Pierre Raas uit 's-Heerenhoek als achtste. Winnaar werd Nico van de Klundert. In Rijsbergen eindigde Mariëtte Zoe- tewey als zesde bij de dames, waar Conny Meijer als winnares gehuldigd werd. Bij de junioren in Bergen op Zoom finishte Antoine Goense als tweede. Richard de Vrieze werd ze ventiende en Leon Goeree behaalde een twintigste plaats. (Advertentie) Depot Bruinisse (01113) 1357 Volle concentratie en inzet bij één van de deelnemers, Johan Levestone, op het onderdeel discuswerpen. ten ging door een foute wissel he laas de mist in. Gelijk met deze NIS-wedstrijden werden wedstrij den gehouden voor CD-junioren. Tijdens deze wedstrijden werden de Zeeuwse titels verdeeld op 1000 en 1500 meter steeple bij de jongens D en C. Bij de D-jongens werd Bas Schletterer van Dynamo '70 Zeeuws kampioen met een uitste kende tijd van 3.15.3. Op de voet gevolgd door Arjan de Feiter van AV '56 in 3.16.2. Als derde kwam Walter Houtzager van Marathon over de finish in 3.23.00. De titel bij de jongens C ging naar Stefan Grondman van RKHAV met 4.48.8, met als tweede Ad Wondergem van Dynamo in 5.02.8 en Eddy Schwegler van de HAV in 5.05.0. Bij de D-jongens was het vooral Arjan de Feiter van AV '56, die de aan dacht op zich vestigde met een tijd van 10.2 seconden op de 80 meter en een vertesprong van 5.14 meter. De overwinningen op de sprint nummers waren voor Michel Gey- sels van AV '65 met 12.3 over de 100 meter jongens C, gevolgd door Gidi Kroon van Dynamo met eveneens 12.3. Lonneke Versluijs op de 80 meter meisjes C in 11.00 seconden en Hedy Versluys van De Wielingen uit Oostburg, die bij de meisjes D won voor Jacqueline van de Kreeke van AV '56. Beiden noteerden 8.9 seconden over de 60 meter. Goede verspringprestaties waren er ten slotte te noteren bij de meisjes C. Eerste werd hier Jolanda de Ko ning van AV '56 met 4.60 meter voor Daniëlle Speisens van Schel- desport 4.50 en Mariëlle van Amers- beek, Scheldesport, 4.49 meter. Op het eerste gezicht lijkt dit een slecht teken, maar het is even goed mogelijk dat een toename van het aantal startmogelijkheden voor ge handicapte atleten ertoe bijdraagt, dat er wat minder dan vroeger behoefte is aan een specifieke wed strijd. Gehandicapten kunnen steeds vaker meedoen aan 'gewone' wedstrijden. Voor één van de weinige hoogte punten van de middag zorgde Jos van de Donk van Antilope. Hij won het kogelstoten in de klasse A2 met een worp van 9.75 meter, hetgeen een Nederlands record betekende. Van de Donk won ook het speer werpen met 40.80 meter. Diny We- strate van de SGB uit Goes moest deze keer met een wat bescheide ner rol genoegen nemen. Weliswaar won zij op haar favoriete nummers het discuswerpen en het speerwer pen, maar zij kwam ditmaal niet toe aan verbetering van haar eigen records. Diny Westrate bleef nu steken op 16.36 meter bij het speer werpen, terwijl zij met de discus tot 17.82 meter kwam. Verheugend was wel het flinke aantal Zeeuwse atle ten, dat aan deze wedstrijden deel nam. Bij de visueel gehandicapten fi nishten drie atleten van de sport vereniging voor visueel gehandi capten Zeeland op de 100 meter in goede tijden. Paul Geers won met 13 seconden rond in de klasse BI, gevolgd door Cor van der Lycke in 14.5 seconden. A. Jacobs, klasse B3, kwam tot 15.8 seconden. Een po ging op de vier maal 100 meter estafette voor visueel gehandicap- TERNEUZEN Meer dan welk j der zaalvoetbalrayon in Zeelai kampt het zaalvoetbalrayon Terne zen met een tekort aan scheidsrec ters. Tijdens de algemene ledenve gadering eind vorige week in hot De Post in Temeuzen luidde Geo ge Leenknegt min of meer noodklok. „Het komt er nog wel eei van dat in Terneuzen iedere veren ging verplicht zal worden ei scheidsrechter te leveren", waa schuwde De Hulstenaar, die binni de KNVB belast is met de aanstellii van de zaalvoetbalscheidsrechters Een van de oorzaken voor het teko in Temeuzen zo hield Leenkne zijn gehoor voor is het gebrek a: discipline bij vooral de lagere team Die gaan nogal eens in de fout i meestal is de spelleider het mikpun „Dit jaar alleen al zijn zes scheid rechters gestopt, nadat ze moeilijkh den met spelers hadden gehad", b weerde George Leenknegt, „dat móet iets aan gedaan worden" Leenknegt deed daarom een dri gend beroep op alle verenigingen hun spelende leden om meer de n druk op de sportiviteit te leggen 'minder rottigheid op te hangen'. E passant raadde hij het rayonbestuu aan naar wegen te zoeken om voorkomende gevallen straffend i te treden, hoewel hij zich realiseeri dat dat niet gemakkelijk zal zijn. 1 tuchtcommissie van de KNVB is tei slotte het eerstaangewezen orgaa om actie te ondernemen bij onrege matigheden. Overigens had de vergadering eenvi rustig verloop. Besproken werd oo het nieuwe seizoen, waarin weer g speeld zal worden in drie klassen principe bestaat elk van die klasse uit twaalf teams. Uit de eerste kli verdwijnen Kravo, Goalgetters ABN naar de tweede klas van de regi en degradeert Philips 1 naar de twei de klas. Bovendien stopt Van di Poel. Hun plaatsen zullen worde ingenomen door RIO DTS, Imagi club, Sporting van den Hemel, Ove en Belastingen 1, de nummers éénti en met vijf uit de tweede klas. Uit c derde klas promoveren de eerste vj eveneens. Een punt waaraan enig extra aandacht besteed werd, washi niet-opkomen of niet-spelen da schuld. Daar zal het komende seizoe strenger tegen opgetreden worden. I principe is het de clubs niet mei toegestaan wedstrijd in onderlin overleg te verzetten; alleen in uitzoi deringsgevallen zal nog uitstel ve leend wordeni. Clubs die niet opto men worden binnen één week bestra door de KNVB, zodanodig volgt b herhaling uitzetting van de compet tie. Voor voorzitter Gerry Agterhuis e secretaris Paul Klaren had de KNV! tijdens de vergadering overigens no een verrassing in petto. Beide bi stuursleden kregen de speld van vei dienste uit handen van Sam de Koei er, de voorzitter van de hoofdcon missie zaalvoetbal van de KNVB Agterhuis en Klaren zijn inmiddel al zo'n twaalf, dertien jaar betrokke bij het zaalvoetbal in Terneuzen. D Koeijer prees uiteraard de inzet va betrokkenen en loofde hun instelling (Advertentie) Depot 's-Heerenhoek (01196) 13758 ZUIDDORPE - De amateurscrite riums in Zeeland stonden de laatst weken in het teken van de strij tussen enerzijds de renners uit d ploeg van Du Prie en de rest ander zijds. Met name Toon van der Steen die vorige week in Sluis die coaliti nog de baas bleef, leverde nog al wa commentaar op het 'rijden in ploe genverband, zoals de Du Prie-renner dat de laatste weken schijnen t moeten doen'. Vandaag, maandag staat de volgende confrontatie op he programma en dan zal in de eerst instantie blijken of die 'grimmige strijd een vervolg gaat krijgen. In Zuiddorpe tijdens de vijftiend! editie van de Boekweitronde komei in ieder geval de hoofdrolspelers vai de laatste weken aan het vertrek Karei van Goethem (winnaar ii Lamswaarde), Toon van der Steei (primus in Sluis), Rob Bijvank (eerste in IJzendijke en Axel) en Ab Verplan ke (die in Waterlandkerkje de rapste was) zullen ongetwijfeld voor eei hoop vuurwerk kunnen zorgen op he overigens uiterst snelle parkoers ii het Zeeuws-Vlaamse dorp, waar di organisatie in handen is van de sup portersclub De Zwaluw. In totaal ver schijnen er een vijftigtal amateur! aan de start. Naast het reeds eerdei genoemde viertal zijn dat onder meei Peter Mol, Adrie de Maesschalck Martin Stroosnijder, Ad van der Poel Charles de Caluwé, Theo Akkermans Eric Vereecken (onlangs nog winnaai in Vogelwaarde) en Ceriel Hoefnagels De afstand voor de amateurs is 9( kilometer en de start wordt om 18.45 uur gegeven. In het middagprogramma is het ii Zuiddorpe eerst de beurt aan de nieu welingen, die om 15.00 uur van start gaan voor een race over 40 kilometer. Deelnemers zijn onder meer Marco Pijpelink, Arjan de Ridder, Jacky Footrei, Harold d'Hondt en John Ak kermans. Om 16.15 uur komen dan de junioren aan bod. Daar zal de strijd ongetwijfeld los barsten tussen Jan Mobach, Antoine Goense, Edwin Ent hoven, Hans Suijkerbuick, Johan van Schaik, John van de Ameele en Niek de Taeije. Advertentie Depot Yerseke (01131) 1347

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 12