Jan Péters moest paspoort inleveren W estduitsers ook tegei Mexico ten onder: 2-0 Nederlandse amateurs eindigen als laatste VIER SPELERS UIT VELD GESTUURD PZC/ sportkrant Levski Spartak kampioen van Bulgarije Becker wint in Londen SCHOTLAND VERRASSEND WINNAAR Beckenbauer stelt geschorste speler op Nederlands tennisteam uitgeschakeld Beenbreuk Strafschop Lotto Cijferspel Westduitse lotto Spiel 77 Belgische lotto W-5 spel VIRUSINFECTIE TROF SPELERS Koorts Wraak HUIZEN (ANP) - Spakenburg heeft zaterdag de beslissingswedstrijd tegen Kozakken Boys om de titel bij de zaterdagamateurs in zijn voordeel beslist. Op het veld van Huizen sloegen de Spakenburgers voor 5000 toeschouwers in de verlenging toe: 3-2. Na de reglementaire speeltijd was de stand 2-2. BONDSPRINCIPE GOLD NIET MAANDAG 17 JUNI 1985 GENUA (ANP) - Jan Peters zal zeker tot vrijdag in Italië moeten blijven. De middenvelder van voetbalclub Genua heeft zijn paspoort moeten inleveren bij de officier van justitie in de Italiaanse havenstad, omdat de autoriteiten vrezen, dat Peters naar het buitenland zal vluchten. Hij zou jarenlang zwart geld hebben ontvan gen van de Italiaanse club uit serie B. De Nederlandse oud-international krijgt vrijdag precies te horen wat de aanklacht tegen hem is. „Het kan zijn dat ik geen belasting over de premies heb betaald", rea geerde de voormalige speler van NEC en AZ'67 zaterdag. „In mijn contract staat echter dat al mijn inkomsten bij Genua nettobedragen zijn. Ik heb echt nooit zwart geld ontvangen. Maar nu blijkt dat onze voorzitter Fossati al tien jaar lang premies zwart uitbetaalt. Maar daar weet ik niets van. Het schijnt overigens niet alleen om mij te gaan. Het hele elftal van Genua is erbij betrokken". Dat de voorzitter van Genua niet vrij uit gaat, blijkt uit het feit dat de officier van justitie ook van hem het paspoort heeft ingenomen. Jan Peters peinst er overigens niet over te pro beren uit Italië weg te komen. „Ik wacht rustig af wat er vrijdag gaat gebeuren. Als het me allemaal te lang gaat duren, dan probeer ik een oplos sing te vinden via de Nederlandse ambassade in Italië. Ik zal dan wel een flinke boete moeten betalen. maar dat doe ik liever dan dat ik langer moet blijven". Volgens Jan Peters is het een duidelij ke zaak dat de belastingdienst met een inval bij Genua een flink schan daal op het spoor is gekomen. „Ik heb begrepen, dat het zeker om zeventig spelers gaat. Maar omdat ik op dit moment de enige buitenlander ben, krijg ik de meeste aandacht. Ik denk dat de zaak er slecht gaat uitzien voor onze voorzitter Fossati. Ik vermoed dat het in al die tien jaar zeker om tientallen miljoenen guldens gaat. Als de belastingdienst inderdaad kan be wijzen dat Fossati in die mate belas ting heeft ontdoken, dan moet hij er rekening mee houden dat hij langdu rig de gevangenis in moet en een zware boete krijgt". Spakenburg kampioen bij zaterdagamateurs Uli Stieleke (links op de foto) had een groot aandeel in de bekerwinst van Real Madrid. Hij scoorde ook een doelpunt. Het duel werd vijf minuten voor het een krachtig slotofïensief alsnog achterstand en drie minuten later einde ontsierd door een korte, heftige langszij kwam'. Zeven minuten voor schoot Gerrie Klop zijn ploeg in de botsing tussen spelers van beide par- het einde halveerde Jan Korsman de verlenging, tijen, waarop scheidsrechter Baas vier spelers, twee van elke ploeg, uit het veld verwijderde. De emoties laaiden in de 115e minuut hoog op, toen Gert-Jan Commu van Kozakken Boys voor eigen rechter speelde en tegen speler Jan van Leijenhorst na een overtreding neersloeg. Invaller Henk Heinen van Spakenburg schoot zijn ploegmakker spontaan te hulp en zette zijn solidariteit om in een klap in het gezicht van Commu. Dat was voor Wim van Weelden van Kozakken Boys het sein zich in het strijdgewoel te mengen en Heinen op zijn nummer te zetten. Scheidsrechter Baas maak te aan alle tumult een einde door het kwartet vechtersbazen naar de kleed kamers te sturen. Diezelfde Klop kreeg in het eerste kwartier van de extra speeltijd vanaf de strafschopstip een uitgelezen kans zijn ploeg op voorsprong te zetten. Doelman Wybenga van Spakenburg stopte evenwel zijn te zachte inzet. Door de overwinning zal Spakenburg met zondagkampioen DHC de strijd aanbinden om de algehele amateurti- tel van Nederland. De eerste wedstrijd wordt op 19 juni in Delft gespeeld, de return volgt drie dagen later in Spa kenburg. De eventuele beslissings wedstrijd is vastgesteld op 26 juni. Karakteristiek: Spakenburg-Kozakken Boys 3-2 (1-0). 35. Jan van Leijenhorst 1-0 strafschop71. Frits van Dijk 2-0, 83. Jan Korsman 2-1,87. Gerrie Klop 2-2,117. Steej Hartog 3-2. Scheidsrechter: Baas, toe schouwers: 5000. Rode kaarten: Commu Van Weelden (Kozakken Boys), Van Leijen horst, Heinen (Spakenburg). Spakenburg toonde zich in de reste rende minuten het minst aangesla gen door alle verwikkelingen in het tot dat moment tamelijk sportieve duel. Twee minuten na het onver kwikkelijke incident maakte Steef Hartog het winnende doelpunt voor zijn club (3-2), die gezien het spel- beeld over de gehele wedstrijd recht had op de overwinning. Spakenburg nam in de eerste helft de leiding door Jan van Leijenhorst, die in de 35e minuut een strafschop be nutte (1-0). Diezelfde Van Leyenhorst was even later betrokken bij een onschuldige botsing met Arjan de Vries van Kozakken Boys, die met een beenbreuk het veld moest verlaten. Na de hervatting verdubbelde Frits van Dijk in de 71e minuut de voor sprong, alvorens Kozakken Boys met SOFIA (AFP) - Levski Spartak is voetbalkampioen van Bulgarije ge bleven. Op de voorlaatste competi tiedag won Levski in eigen stadion met 4-1 van Sliven. De enig overgebleven concurrent, stadgenoot CSKA, verloor de uitwed strijd bij Botev met 0-3 en kwam daardoor op een achterstand van vier punten. Na 29 van de 30 wedstrijden is de top van de ranglijst: 1. Levski Spartak 40 pnt, 2. CSKA 36 pnt, 3. Trakia Plovdiv 33 pnt, 4. Locomotiv 31 pnt. Arjan de Vries van Kozakken Boys moest met een gebroken been van het veld worden gedragen. LONDEN (SID) - Een week voor het begin van het Wimbledontoernooi heeft de Westduitser Boris Becker het eerste Grand-Prixtoernooi uit zijn nog jonge tennisloopbaan ge wonnen. De zeventien-jarige tennis- prof uit Leimen bij Heidelberg be dwong zondag in de finale van het toernooi van Queené Club (250.000 dollar, ruim 870.000 gulden) in Lon den de Amerikaan Johan Kriek met 6-2, 6-3. Becker, die deze generale repetitie van Wimbledon inging als 29ste speler op de wereldranglijst, versloeg in de kwartfinales de als zevende geplaat ste Australiër Pat Cash en won in de halve finales met 6-1, 6-4 van diens landgenoot Paul McNamee. Kriek, die op de wereldranglijst veertiende staat, bereikte de eindstrijd door een overwinning met 6-4,6-4 op de jonge Joegoslavier Zivojinovic. DEN HAAG (ANP) - De cijfers in de verschillende sportprijsvra- gen in het weekeinde zijn als volgt: De winnende getallen in de Ne derlandse lotto (nr 24) zijn: 2 - 5 - 6 - 22 - 35 - 38. Reservegetal: 28. Deelnemers: 514.212, inleg: 2.478.927,00, prijzenbedrag: 1.248.672,00. De uitslag van het cijferspel (nr 24) is: 682136. Deelnemers: 204.690, inleg: 307.035,00, vaste prijzen. De winnende getallen in de Westduitse lotto zijn: 6 - 7 - 16 - 24 - 46 - 48. Reservegetal: 30. De uitslag van 'Spiel 77' is: 9839483. De winnende getallen in de Bel gische lotto zijn: 11 - 21 - 22 - 23 - 24- 33. Reservegetal: 3. Het W5-spel werd zondag ge speeld op Duindigt. De uitslag is: eerste koers: 1. Zomar Wind- spiel (nr 3, L. Schoonhoven), tweede koers: 1. Yendi Corosa (nr 6, C. Imming), derde koers: 1. Utopia Fortuna (nr 5, H. Lange- weg), vierde koers: 1. Udo Quick (nr 2, H. Langeweg), vijfde koers: 1. Zodiak (nr 2, A. Mollema). De juiste volgorde is: 3 - 6 - 5 - 2 - 2. Omzet: ƒ98.377,50, uitbetaling: 533,90. HARDERWIJK (ANP) - Schotland is zaterdagmiddag op het terrein van WOG te Harderwijk verrassend winnaar geworden van het vierlan- denvoetbaltoernooi. Het Nederland se amateurelftal eindigde als vierde. Schotland, na twee wedstrijden laat ste op de ranglijst, won in de slotont- moeting met 3-1 van het favoriet geachte Engelse team. Italië versloeg het Nederlandse amateurelftal, dat een zwakke laatste wedstrijd speelde, met 2-1. Nederland verzuimde in de beginfase afstand te nemen van Italië. Hoog werf en Van Trigt kregen daarvoor riante mogelijkheden. Pas na een klein half uur, toen Van Trigt in het zestien-meter gebied ten val was ge bracht, bracht Riemens uit een straf schop Nederland op voorsprong. Daarbij liet Oranje het. De Italianen namen het initiatief en hadden al na drie minuten succes. Doelman Wil- lemse gaf daarbij de nodige assisten tie. Hij schoot de bal hard tegen een medespeler. Dat bood de actieve Lo renzo een simpele kans. Invaller De Vitis zorgde halverwege de tweede helft voor de verdiende winnende tref fer. Na een vrije trap sprintte hij door de verdediging en liet doelman Wil- lemse kansloos. Kort voor tijd had Van der Plas Nederland nog naast Italië kunnen brengen. De spits van Quick Boys schoot echter ongecontroleerd hoog over. De karakteristieken van de wedstrijden op de laatste dag zijn: Nederland-Italië 1-2 (1-1). 27. Riemens strafschop1-0, 30. Lorenzo 1-1, 65. De MADRID (Reuter) - Real Madrid heeft naast de UEFA-beker ook de Spaanse League-beker veroverd. Het versloeg zaterdagavond in eigen stadion voor 82.000 toeschouwers stadgenoot Atletico de Madrid met 2-0, waardoor het op doelsaldo bekerwinnaar werd. Het eerste duel had Atletico met 3-2 gewonnen. De wedstrijd was voor Uli Stieleke zijn laatste in de kleuren van Real. De Westduitser heeft acht jaar in Madrid gespeeld. De komende vier seizoenen komt de 30-jarige Westduitser uit voor Xamax Neuchatel Zwitserland. Hij gaf zijn Spaanse afscheid een kleurrijk tintje door in de 24e minuut het openingsdoelpunt voor zijn rekening te nemen. Gonzalez bracht in de 63e minuut de eindstand op het bord. MEXICO-STAD (DPA/SID) - Het Westduitse elftal heeft zaterdag zijn tweede opeenvolgende nederlaag op Mexicaanse bodem geleden. Na de 0-3 tegen Engeland van woensdag toonde Mexico zich zaterdagavond te sterk voor de verzwakte equipe van Franz Beckenbauer. Met het verlies van 2-0 kwamen de Duitsers er voor 25.000 toeschouwers in het Azteken-stadion nog genadig af. Bij zorgvuldiger gebruikmaking van de kansen had de Bondsrepubliek een debacle niet kunnen ontlopen. Had Beckenbauer na de nederlaag tegen Engeland het excuus van te korte acclimatisatie, het verlies tegen Mexico stond eigenlijk al voor de aftrap vast. De Westduitse selectie werd getroffen door een virusinfectie, waarvan veertien van de achttien spelers het slachtoffer werden. Hoge koorts, diarrhee-verschijnselen, een voor een kropen de spelers met dezelf de klachten voor kortere of langere tijd tussen de lakens. Tot dertig minuten voor aanvang van het duel moest Beckenbauer schuiven met de opstelling. Een half uur voor het fluitsignaal van de Brit Hacket meldde Littbarski zich af met 39 gra den koorts. Ludwig Kögl, het links benige wonderkind van landskam pioen Bayem München, mocht zijn debuut maken, Michael Frontzek, de voor zijn club geschorste verdediger, tegen alle bondsprincipes op de reser vebank plaatsnemen en in de 66e minuut invallen. Het sterk gehavende elftal van Bec kenbauer trof het daarnaast niet, dat doelman Uli Stein, de vervanger van Schumacher, reeds in de derde mi nuut in de fout ging. Zijn blunder op de inzet van het Mexicaanse lieve lingskind Negrete betekende een zeer vlotte achterstand (0-1). Stein zou zich korte tijd later volledig rehalibi- teren. Na een kwartier stompte hij een strafschop van Boy uit de bene denhoek, waarmee hij zijn ploeg be hoedde voor een afgang. Aanvallend klikte het niet in het efltal van de Bondsrepubliek. Het trib Mill- Völler-Kögl was individueel tot leuke staaltjes in staat, in combinatoir op zicht rolde er wenig creatiefs uit. Bovendien vond Magath op het mid denveld te weinig steun van zijn gele genheidpartners Herget en Rahn. Na de hervatting viel het doek voor de Duitsers al na 28 seconden. Nog voor dat Franz Beckenbauer zijn plaats langs de zijlijn had ingenomen, lag de Aanvoerder Gert Jan Commu van Kozakken Boys ligt gestrekt op de grasmat na een heftige vechtpartij tussen de spelers van zijn team en Spakenburg. Hij en drie anderen werden door de scheidsrechter van het veld gestuurd. Vikis 1-2. Scheidsrechter: Bulthuis. Toe schouwers: 1000. Gele kaarten: Pad, Gula- co en De Vikis (allen Ita), Norbart en Versteeg (beide Ned). Opstelling Nederland: Willemse (Geldrop); Hendriks (EDO), Bosveld (Rheden), Ver steeg en Norbart (beiden Elinkwijk); Hoog werf (NSW, vervangen door Koetje Blauw Wit), De Groot (Wilhelmina) en Van Duijn (Quick Boys); Riemens (Flevo Boys, ver vangen door Neuteboom, Zwolsche Boys), Van Trigt (NSW) en Van der Plas Quick Boys). Schotland-Eng eland 3-1 (0-1). 25. Williams 0-1,57. McCoy 1-1,67. Nicol 2-1,89. Barshall 3-1. Scheidsrechter: Egbertsen. Toeschou wers: 600. De eindstand is: Schotland 3 2 0 1 4 4-4 Engeland 3 1113 6-5 Italië 3 1113 4-4 Nederland 3 1 0 2 2 4-5 MEXICO-STAD (DPA'SID) - Al jaren heerst in het Westduitse voetbal het principe dat een voor de club geschorste speler niet in aanmerking komt voor het dragen van het nationale tricot. Groot was dan ook de verwondering, toen bondscoach Franz Beckenbauer veertien dagen geleden Michael Frontzek opnam in de selectie van het Westduitse elftal voor het vierlandentoernooi in Mexico. De verdediger van Borussia Mönchengladbach moest immers een schorsing van acht wedstrijden uitzitten. Nog voor het vertrek naar Mexico haastte Beckenbauer te verklaren, dat hij in het middenamerikaanse land geen beroep zou doen op Frontzek. De verdediger maakte de trip mee om sfeer te proeven, erva ring op te doen met het oog op de eindronde van het wereldkam pioenschap in 1986, waarvoor de Bondsrepubliek zich zo goed als zeker gekwalificeerd heeft. Zaterdag moest Beckenbauer het bondsprincipe laten varen. Nood gedwongen. De achttien spelers tellende selectie werd het slachtof fer van de Mexicaanse virus-infec tie, die in de volksmond 'de wraak van Montezuma' genoemd wordt. Hoge koorts, diarrhee-verschijnse len zijn er de kenmerken van. Veertien van de achttien spelers maakten er kennis mee, de een heviger dan de ander. Tot de gespaarden behoorden on der andere Michael Frontzek. Om zaterdag in de wedstrijd tegen Me xico toch over een volwaardig elftal te beschikken werd Frontzek een half uur voor aanvang door Bec kenbauer opgeroepen. Als reser vist. Littbarski viel op dat moment af, Kögl moest hem vervangen, waarmee de bondscoach zijn enige fitte wisselspeler kwijtraakte. Bec kenbauer resteerde geen andere oplossing dan Frontzek als reserve speler op de bank te laten plaatsne men. Daar zat de Mönchengladba- cher 66 minuten. Toen moest hij invallen voor de uitgeputte Augen- thaler. De Westduitse bondscoach Franz Beckenbauer heeft in Mexico veel zorgen, omdat veel van zijn spelers geveld zijn door een virusinfectie. bal achter Stein. Augenthaler verke zich op een dieptepass en Flores p seerde Stein met een strakke sch ver: 0-2. Opstelling Bondsrepubliek: Ste Matthaus, Augenthaler (Frontze Jakobs en Brehme, Rahn, Magath Herget, Mill, Voller en Kögl. RAMAT HASNARON (ANP) - T« dagen heeft de Nederlandse tenn ploeg de illusie mogen koesteren I de derde ronde van het Davisbeki toernooi te kunnen doordringen.) het dubbelspel leek het door Tt Okker gecoachte gezelschap nogs geringe kans te hebben. Shloi Glickstein, nog steeds veruit de be Israëlische tennisspeler maar to duidelijk over zijn hoogtepunt he riep Nederland zaterdag echter Ramat Hasnaron een halt toe. De 27-jarige Glickstein speelde mi met dan tegen Michiel Schapers. E de partij maar liefst vijf sets in bes! nam, suggereert een zekere mate evenwicht. Dat is echter schijn. To het er werkelijk op aan kwam, me| Glickstein, die in 1981 tot de mondii top-dertig behoorde, de twee jaar ji gere Rotterdammer van de baan. de laatste twee sets kreeg Schapi geen voet aan de grond: 0-6, 0-6 Huub van Boeckel, de tweede Nedi landse vertegenwoordiger in het e kelspel, slaagde er niet in de eindsci een draaglijker aanzien te gevi Slechts in de eerste set had verweer tegen Amos Mansdorf eni betekenis (8-10). Op reglementa gronden kon de Hagenaar na h sets zijn rackets inpakken. Schapers en Van Boeckel waren vi dag ook uitgekomen in het dubb spel. Menno Oosting, die in de een ronde tegen Finland wel de baan mocht, werd in reserve gehoudi Achteraf gezien heeft dat waarscM lijk de Nederlandse kansen verklei Beide Nederlanders kwamen zaterd zeker ook in conditioneel opzicht kort op hun opponenten. BELFAST (AFP) -De doelverdedi! zal, met ingang van het nieuwe zoen, de bal sneller uit zijn str schopgebied moeten spelen. Per 25 juli zal het niet langer toe staan zijn dat de doelverdediger, m het bezit van de bal te zijn gekon en zijn vier passen te hebben maakt, de bal even in contact met medespeler brengt en zich daal opnieuw verplaatst. De doelverdi ger mag de bal pas opnieuw spe nadat die buiten het strafschopgete is geweest. Deze beslissing heeft FIFA genomen tijdens een verg» ring in Belfast. In de Noordierse stad werden beslissingen genomen over de were wijde uitsluiting van Engelse vere gingen van internationaal voelt Het protest tegen deze beslissing het bestuur zal in Belfast niet wort behandeld. I

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 10