Joop Zoetemelk naar Tour de France WEER OVERWINNING VAN JELLE NIJDAM Record De Causemaecker kwam in Axel niet in gevaar PZC/sP°rt 1M HENDRIKSE TREEDT DEFINITIEF AF Beroepszaak Jol dinsdag POPOVICS MET DOOD BEDREIGD Verlies dammers Anderson ritwinnaar in Zwitserland Gert Ligterink aan leiding in NK schaken PATRICK BRAAM BLEEF OP TIEN SECONDEN STEKEN 17 I Frankrijk. Proloog Belastingdienst Goede verliezer lartekreet Verlangens Sportief Ronde Columbia Midi Libre Timman LTERDAG 15 JUNI 1985 11984: Joop Zoetemelk voltooit zijn laatste' etappe in de Ronde van Door Peter de Jonge) MILLAU - Als een bezetene is Joop Zoetemelk aan het trainen geslagen om toch met het vereiste aantal kilometers in de benen aan de start te komen van de Tour de France, die vrijdag 28 juni start in Plumelec. Gisteren besloot de 38-jarige renner uit de Kwantum-ploeg van Jan Raas om de Franse ronde op zijn pro gramma te zetten. En hoewel hij in de Midi Libre dagelijks een zware etappe heeft, weet hij dat hij niet de ideale voorbereiding achter de rug heeft. Reden om dagelijk na de rit een flink stuk bij te trainen. „Boven dien heeft hij al heel veel gedaan. Want die Tour", is de mening van Jan Raas, „heeft altijd in zijn ach terhoofd gezeten. Hij heeft gewacht tot ik zou vragen of hij wilde rij den". Er was weinig voor nodig om Zoete melk te bewegen voor de vijftiende maal sinds zijn debuut in 1970 deel te nemen aan de grootste en zwaarste wielerwedstrijd. Nadat Raas een week geleden een balletje opwierp wisten insiders al dat zijn „mis schien" van toen een ,ja" zou wor den. Hij mocht zich nog testen in de Midi Libre, de Zuidfranse etappe wedstrijd die een kolfje naar zijn hand is. Al na de eerste bergetappe stond zijn besluit vast. Raas kon Tour-baas Levitan meedelen dat de routinier weer aan de start zou ver schijnen. „Het is", zei Raas, „geen publiciteits stunt van ons. Joop heeft zelf mogen beslissen en niemand heeft druk op hem uitgeoefend. Maar hij rijdt nu eenmaal graag en in deze Tour de France kan hij enorm waardevol voor ons zijn. Hij mag helemaal ontspannen aan de start komen. En dit seizoen is al gebleken dat hij in die sfeer geweldig presteert. Hij won de Tirreno-Adriatico en werd vierde in de Ronde van Romandië. Zo'n renner moet in de Tour de France ook goed voor de dag kunnen ko men", aldus de ploegleider. Die is niet bang voor een enorme afgang van Nederlands beste klasse mentsrenner, die vorig jaar een diep tepunt had in de Tour en slechts 30e werd. „Het publiek moet begrijpen dat er een andere Zoetemelk aan de start staat. Hij brengt een brok erva ring in en hij is een voorbeeld voor de hele ploeg. Hier in de Midi Libre gaat hij na het eten als eerste naar zijn kamer. De jongens zien dat hij pres taties levert en hebben eerbied voor hem". Hoewel er geen sprake is van moe ten rekent Raas er op dat Zoetemelk opvallende resultaten moet kunnen boeken in de Tour. „Neem de pro loog in Plumelec. Dat is op het parkoers, waar jaarlijks een crite rium wordt gehouden en dat kent hij op zijn duimpje. Verder zijn er nog bergritten waar hij wat moet kunnen laten zien. Nogmaals, het hoeft niet, het mag. En ik ben er van overtuigd dat het ook kan", stelt Raas, die verder betoogt zeker te weten dat het ditmaal echt de laat ste Tour van Zoetemelk zal worden. Of dit seizoen ook de afsluiting is van zijn wielerloopbaan valt echter weer te betwijfelen. Tijdens de Tour de France zal hij daar met Raas over praten en gezien de overredings kracht die de Zeeuw nu al bleek te hebben, zit een verlenging van het contract er dik in. Zoetemelk zelf hult zich in stilzwijgen. „Hij heeft me gezegd dat hij niet lastiggevallen wil worden de komende dagen", aldus Raas. lissingen kiest partij oor sponsor en De Jong (LISSINGEN In een uiterst emotionele en chaotische ledenvergadering realiseerde de VC Vlissingen zich listeravond nog net op tijd, dat de weg naar de top van het amateurvoetbal niet afgelegd kan worden zonder de steun lan enkele sterke sponsors. Daarom kozen de leden tenslotte massaal voor een beleid, waarin de prestatie van de lerste selectie een belangrijke rol speelt. Het had tot gevolg, dat voorzitter Wim Hendrikse, secretaris Maarten fogels, penningmeester David Stroo en bestuurslid Rinus Stouthamer definitief uit het bestuur traden. „De |ertrouwensrelatie is dermate geschaad, dat we niet door kunnen gaan", zei de aftredende voorzitter Wim Hendrikse hij doelde daarmee met name op de relatie met sponsor Paul Hermsen. Vlot ging de vergadering er tenslotte mee |kkoord om Piet de Jong aan te wijzen als interim-voorzitter. Het is vrijwel zeker dat hij in de najaarsvergadering lefmitief tot voorzitter zal worden benoemd. i feite was het een uiterst merkwaar- lige vergadering. Eerst deden de (tij- lelijk) afgetreden bestuursleden Hen- Irikse, Vogels en Stroo hun zegje, laak zeer geëmotioneerd. Daarna Iwamen Piet de Jong (reeds waarne- Tiend-voorzitter) en Ko Wichard (na- hens de inventarisatiecommissie) lan het woord voor de groepering, die Ten prestatieve, professionele aanpak ■oor ogen staat. En vervolgens kende Ie vergadering eigenlijk geen voorzit- pr meer, want Wim Hendrikse had niddels in de zaal plaats genomen, haar keerde later weer achter de lestuurstafel terug. Bij tijd en wijle pst dan ook niemand meer tot wie hen zich moest richten en soms dreig de er dan ook een babylonische praakverw arring. Aan de andere kant was men van mening dat David Stroo een „integer en uitstekend financieel beleid" had gevoerd. Hendrikse: „Maar de finan ciële situatie van de club is zo precair dat we een bankkrediet van 25.000 gulden moesten aanvragen". Nadat Maarten Vogels had laten we ten dat hij als ras-echte amateur zich helemaal niet meer kon vinden in het beleid en dus aftrad, stelde ook David Stroo: „Mijn mentaliteit staat mij niet toe dat ik nog verder ga". Hij liet ook nog weten, dat de belastingdienst hem aan de tand heeft gevoeld over betalingen aan spelers: „Maar ze heb ben niets uit me gekregen". Daarom vond hij het wantrouwen van de spon sors misplaatst. Piet de Jong stelde, dat met de spon sors alles bespreekbaar is. „Er is te praten over de verlangens. Ik ben zeker niet van plan de VC Vlissingen te verkopen aan de sponsors. Maar ik sta wel toe, dat zij constructief mee denken over de ontwikkeling van Vlissingen". Hij nam het de afgetreden bestuursle den met name kwalijk, dat zij de zaak niet wilden uitpraten. Men ging wel akkoord met de instelling van een inventarisatiecommissie, maar de kri tiek die door deze commissie op tafel werd gelegd, wenste men niet aan te horen. Verschillende woordvoerders, onder anderen Aad de Koster, zagen de omstreden brief van de sponsors meer als een „schot voor de boeg" dan als een definitief eisenpakket. „Er is met de sponsors te praten", zo stelde ook Piet Koster. En kennelijk was de vergadering het daarmee eens, want tenslotte koos men voor Piet de Jong als waarnemend-voorzitter. „Ik hoop dat Piet de Jong het vertrouwen krijgt van de hele vereniging", zei Wim Hendrikse nog als een goede verliezer. Met Piet de Jong bleven Ko Wichard, Evert Wiskerke en Sjaak van Vlaan deren zitting houden in het bestuur. len hartekreet van oud-voorzitter liet Koster zorgde in deze verwar- lende sfeer voor enige bezinning: llVaar zijn we nu mee bezig. We staan loor de keus: of teruggaan naar de Irauwe middelmaat van een lagere lias of doorgaan naar de top van het Imateurvoetbal. En ik zeg: we moe- "en doorgaan. We moeten de sterkste loetbalclub van Zeeland worden. En lelke bezwaren er ook zijn, ik wil hel zeggen, dat ik diep en diep res ted heb voor de sponsors Paul Jlermsen en Jan Koppejan, die ons al Iteunden toen we nog diep in de Inderste helft van de tweede klas aten. Die sponsors hebben verlan- ens op tafel gelegd. Maar het zijn een blagen. Er is met hen over een edelijke oplossing te praten". Pas aarna kwam er enige lijn in de ergadering. )e reeds afgetreden voorzitter Wim lendrikse had de vergadering ge- ipend met een emotioneel betoog. Hij telde: „Wij, de vier afgetreden be- tuursleden, hadden in feite hetzelfde loei voor ogen als de andere bestuurs- eden en de sponsors: de top van het imateurvoetbal bereiken. Alleen wil len wij die weg afleggen op een iromfiets en de anderen op een mo or". Hendrikse openbaarde, dat voor le vier teruggetreden bestuursleden net name een brief van de sponsors le steen des aanstoots was geworden. LONDEN (AP) Een uniek damesdubbel: Martina en Martina. De Amerikaan se tennister Martina Navratilova zal het op Wimbledon echter zonder deze partner moeten doen. Die staat dan namelijk in het wassenbeeldenmuseum van Madame Tussaud in London. ZEIST (ANP) - De commissie van beroep van de KNVB zal de zaak-Jol dinsdag mondeling behandelen. In ieder geval tot die dag is Martin Jol van FC Den Haag niet speelgerech tigd. De libero zal zondag dus niet kunnen meespelen tegen NEC. Jols raadsman Eric Vilé is donderdag na de uitspraak van de tuchtcommis- sie in beroep gegaan. De tuchtcom- missie schorste Jol voor vier wedstrij den. Bij het na-competitieduel tegen De Graafschap in Doetinchem had Jol zijn tegenstander Trentelman een elleboogstoot toegediend. Trentel man werd door de actie ernstig ge blesseerd. DOETINCHEM (GPD) - Bij De Graaf schap heerst een groeiende ongerust heid over de aanhoudende dreige menten van, naar wordt aangeno men, supporters van FC Den Haag. Trainer Sandor Popovics werd giste ren telefonisch met de dood bedreigd, bovendien kreeg men vanuit Den Haag het bericht dat een vijftal Haagse supporters op weg was naar Doetinchem, de woonplaats van Po povics, en Rheden, waar voorstopper Johnny Trentelman woont. De wo ning van Trentelman werd gisteren streng bewaakt. Bij het huis van Popovics wordt een verscherpte pa trouille door de gemeentepolitie uit gevoerd. LENINGRAD (ANP) - Het Nederland se damtiental heeft de derde uit de serie van vier landenwedstrijden te gen de Sovjet-Unie verloren. Na de nederlaag van vrijdag in Lenin grad (8-12) is de Nederlandse voor sprong geslonken tot twee punten, 31-29. Bastiaannet zorgde voor de enige winstpartij, Palmer, Van den Borst en Bies verloren. De gedetailleerde uitslag van de derde wedstrijd is: Gantwarg - Palmer 2-0, Koren- jevski - Clerc 1-1, Dibman - Hans Jansen 1-1, Wiml - Vermin 1-1. Baljakin - Van den Borst 2-0, Moglljanski - Bies 2-0, Kolesnik - Schol- ma 1-1, Valneris - Stokkel 1-1, Boezinski - Bastiaannet 0-2, Petoesjov - Gerard Jansen 1-1. ÖREBRO (RTR) - Jelle Nijdam heeft vrijdag zijn derde overwinning in één week behaald. De Brabander, winnaar van de Ronde van Luxemburg, behaalde in de Zweedse ronde zijn tweede dag-overwinning. Nijdam, ook het snelst in de proloog, kwam na de rit van Lidköping naar Örebro alleen aan de streep met de Noorse amateur Atle Kvalsvoll. Nijdam bleek het sterkst. Het peloton verspeelde bijna een halve minuut op de twee ontsnapten. Kvalsvoll nam de eerste plaats in het klassement over. De tijdelijk afgetreden voorzitter Wim Hendrikse (links) neemt vlak voor de vergadering van de VC Vlissingen niet deel aan het overleg tussen Piet de Jong (rechts), Ko Wichard (tweede van rechtst en David Stroo. Hendrikse en Stroo zouden later definitief aftreden. Piet de Jong bleef waarnemend-voorzitter. n die brief hadden de sponsors enke- e „verlangens" op tafel gelegd, door lendrikse overigens steeds „eisen" ;enoemd. Zo willen de sponsors, dat Ie hogere recettes ten goede komen lan de eerste selectie. Ook willen de iponsors een plaats in een commissie echnische zaken (waaronder de eer- te selectie resorteert) samen met de loofdtrainer en een lid uit het hoofd- lestuur. Verder wensen de sponsors, lat bij „verkoop" van een speler de lelden weer ten goede komen aan de :erste selectie. Ook bij de verkoop tan een jeugdspeler moet 50 procent fan de opbrengst naar de opbouw van het eerste elftal gaan. De afgetreden penningmeester David Stroo stelde met nadruk, dat volgens tie reglementen van de KNVB een sponsor zich moet' onthouden van inmenging in het beleid van de vereni ging. „En dus kan een sponsor ook geen zitting nemen in een commis sie", zo meende David Stroo. Bestuurslid Ko Wichard (en mede ontwerper van een nieuwe structuur van de club) wierp tegen, dat er van inmenging in het beleid geen sprake „Door gebrek aan communicatie ontstaan er nu allerlei misverstan den en geroddel. Die misverstanden kunnen worden voorkomen als we de sponsor ook recht van spreken geven. Maar dat betekent niet dat hij zich "lengt in het beleid. Er zit ook een lid van het hoofdbestuur bij. En het is "og altijd het hoofdbestuur en uitein delijk de ledenvergadering, die de Beslissingen nemen". Wim Hendrikse (en de andere afgetre den bestuursleden) waren vooral ge vallen over de mededeling van de sponsors, dat er onvoldoende vertrou wen was in een goede samenwerking met het dagelijks bestuur. Hendrikse: ■Jn een telefoongesprek was Hermsen zo sportief om toe te geven, dat er met name onvoldoende vertrouwen was in Penningmeester David Stroo in wiens Plaats men liever Piet de Jong zag", 'n een rapport van de inventarisatie commissie werd overigens ook ge steld, dat het beleid van de penning meester van te weinig durf getuigde. AMSTERDAM (GPD) - Ton Harmsen (voorzitter Ajax en sectiebestuurder) en André van der Louw (voorzitter van het sectiebestuur betaald voetbal) hebben forse kritiek gespuid in de richting van staatssecretaris Van der Reijden. Tijdens de kampioensreceptie van Ajax wezen beiden erop dat het „erg overdreven" is om, zoals wordt overwogen, in alle voetbalstadions een alcoholverbod in te stellen, teneinde het vandalisme tegen te gaan. „De zaak", aldus Van der Louw, „is veel ingewikkelder dan alles alleen maar op te hangen aan een alcoholverbod. In de visie van Van der Reijden zie ik kritiek op gemeentebesturen, die allemaal een politie-verordening hebben. Kennelijk vindt Van der Reijden dat die verorde ningen onvoldoende worden benut. Maar waarom zou je alle stadions zo nodig moeten droogleggen? In veel stadions gebeurt toch niets. Neem nu de Europa Cup wedstrijd Everton-Rapid Wien in Rotterdam. Voor het stadion stroomde het bier over de grond, maar er is helemaal niets gebeurd". Van der Louw ziet dan ook meer in een registratieplicht van 'notoire relschoppers', die moeten worden aangepakt. De uitslag van de derde etappe is: 1. Jelle Nijdam (Ned), 195 km in 4 uur 35 minuten en 39 seconden; 2. Atle Kvalsvoll (Noo) zelfde tijd; 3. Marat Ganejev (Sov) op 27 seconden; 4. Patrick Serra (Zwe) op 0.32; 5. Peter Jonsson (Zwe); 6. Dominique Lecrocq (Fra); 7. Ivan Romanov (Sov); 8. Jan Posi- panka (Tsj); 9. Sören Lilholt (Den); 10. Peter Harings (Ned); 11. Jean-Francois Rault (Fra); 12. Angelo Tosi (Ita); 13. Tommy Prim (Zwe); 14. Kees Priem (Ned); 15. Kari Myyrylainen (Fin), allen dezelfde tijd als Serra. De klasseringen van de overige Nederlan ders in de derde etappe van de Ronde van Zweden zijn: 23. Twan Poels, 30. Emiel Kerstens 33. Hans Daams, 47. Thijs de Vries, 55. Eddy Schurer, 57. Daan Luykx 60. Gerrit Solleveld, 67. Henry Dorgelo allen op 32 sec. 76. Arjan Jagt op 5.00. Het algemeen klassement na drie ritten is: 1. Kvalsvoll 12 uur 14 minuten en 57 seconden: 2. Magnus Knutsson (Zwe) zelfde tijd; 3 Jack Arvid Olsen (Den) op 9 secon den; 4 Marc Gomez (Fra) op 0.15; 5 Torjus Larsen (Noo) op 0.28; 6. Harings op 0.31: 7. Prim zelfde tijd: 8. Dag Otto Lauritzen (Noo) op 0.32; 10. Stefan Brykt (Zwe) zelfde tijd; 11. Bernard Hmault (Fra) op 0.35; 12. Jelle Nijdam iNed) op 0.39: 13. Dominique Arnaud (Fra) op 0.41: 14. Jan Posipanka (Tsj) op 0.43; 15. Hans Odegaard (Noo) op 0.43. De klasseringen van de overige Nederlan ders in het algemeen klassement zijn: 23. Solleveld op 1.01; 32. Dorgelo op 1.04; 34. Schurer op 1.05; 43. Daams Oop 1.10; 47. Poels 1.13; 48. Luykx op 1.15; 51. Kerstens op 1.18; 55. De Vries 2.02; 68. Priem op 4.10; 71. Jagt op 5.25. De ploeg-Post heeft zijn eerste succes binnen in de pas vier dagen oude Ronde van Zwitserland. Vlak voor AXEL - Het Zeeuwse zwemrecord van Edwin de Causmaecker op de 1500 meter vrije slag staat voorlo pig nog op een eenzame hoogte. Vijf jaar geleden zette de specialist op deze afstand in het buitenbad van Goes een tijd neer die alleen voor de sterksten in de provincie als mik punt mag dienen. Patrick Braam had gisteravond even; de illusie dat hij een aanval op het record kon doen. De absolute uitblinker op de Zeeuwse kampioenschappen haal de bij de start van het tweede weekeinde wel zijn vijfde overwin ning, maar bleef een kleine tien seconden boven de snelste tijd van Edwin de Causmaecker (18.39.3). De Bruinvis-zwemster Els van Haelst slaagde wel in haar opzet. Ze legde de 400 meter wisselslag af in 5.27.1: en dat was beter dan het vorige record dat ze in mei had gezwommen. Henk Goethals, haar trainer, had op deze afstand op tegenstand gerekend van Rianne Geervliet. „Omdat ze op twee slagen aan elkaar gewaagd zijn", verzeker de hij voor de wedstrijd. „En op de vrije slag zullen ze het samen uit moeten vechten". Het kwam echter niet tot een boeiend treffen op dit zwak bezette nummer. Vrijwel onmiddellijk na de start nam Els van Haelst een voor sprong op de vlinderslag en die stond ze daarna niet meer af. Zelfs ook niet op de rugslag, die toch als sterkste wapen van Rianne Geer vliet werd beschouwd. „Maar ik kreeg last van krampen en op de schoolslag kwam ik haast niet meer vooruit", vertelde de troef van Luc- tor. Voor Patrick Braam was de eindtijd op de 1500 meter (18.48.9) min of meer teleurstellend. „Dan heb ik voor niets zo hard gezwommen", reageerde hij verkleumd op het uit eindelijke resultaat. Later moest hij bekennen: „Ik zwem die afstand eigenlijk maar 'e'en keer in een seizoen. Het was dus een beetje gokken: ik wilde rustig starten en daarna op de helft versnellen. Maar om dat record aan te vallen had ik al veel vroeger moeten gaan". Na een zij-aan-zij gevecht werd Arco Wagenvoort van Luctor tenslotte als tweede afgevlagd. Hij versloeg in de eindsprint Peter Claes van Bruinvis met ruim een seconde voorsprong. Peter van de Ruit werd vierde en de talentvolle adspirant Mario Willaart liet de vijfde tijd noteren. De uitslagen van de eerste avond zijn: Heren 1500 meter: 1 Patrick Braam (Luc tor) 18.48.9, 2 Arco Wagenvoort (Luctor) 19.04.1, 3 Peter Claes (Bruinvis) 19.05.7, 4 Peter van de Ruit (Schelde) 19.44.8, 5 Mario Willaart (Bruinvis) 19.44.8, 6 Fred dy Simpelaar (Scheldestroom) 20.18.0, 7 Luc Claes (Bruinvis) 20.37.8. Dames 400 meter wisselslag: 1 Els van Haelst (Bruinvis) 5.27.1, 2 Rianne Geer vliet (Luctor) 5.48.3, 3 Nicole van Haelst (Bruinvis) 6.00.6, 4 Jeannette Leunis (Schelde) 6.39.7. het parlementsgebouw won Phil An derson de derde etappe. In het zonni ge Bern kwam de Australiër met lichte voorsprong binnen, waardoor hij weer oprukte naar de tweede plaats in het algemeen klassement. Slechts vier seconden scheiden hem nu nog van de gele-truidrager Acacio da Silva. De positie van de aanvoerder van het klassement werd gisteren lange tijd bedreigd door een andere man uit de Panasonic-ploeg. Theo de Rooy kon in de rit naar Bern heel veel, maar strandde op een paar kilometer voor de finish. Daar was een lange vlucht van 130 kilometer aan voorafgegaan. De Limburger sprong vroeg mee in een groep die aanvankelijk uit twaalf man bestond, maar later werd geredu ceerd tot vijf. Van zijn concurrenten, één Italiaan (Luigi Ferrari), twee Zwit sers (Gilbert Glaus en Benno Wiss) en een Fransman (Alain Vigneron) hoef de hij niets te vrezen. De Rooy top 1.36) stond het dichtst bij gele trui. De uitslag van de derde etappe is: 1. Phil Anderson (Aus) 208 kilometer in 5.14.49; 2. Bruno Cornillet (Fra) op 8 seconden; 3. Stefano Colage (Ita); 4. Acacio da Silva (Por); 5. Kim Andersen (Den); 6. Peter Winnen (Ned): 7. Flipke van den Brande (Bel); 8. Ludwig Wijnants (Bel); 9. Jan Wijnants (Bel); 10. Rudy Patry (Bel); 11. Daniël Gisiger (Zwi); 12. Mare Sergeant (Bel); 13. Albert Zweifel (Zwi); 14. Marco Vitali (Ita); 15. Hubert Seiz (Zwi); 30. Henk Lubberding (Ned); 34. Gerard Veldscholten (Ned); 40. Gert-Jan Theunisse (Ned); 47. Johan Lammerts (Ned); 48. Ludo de Keule- naer (Bel) allen in dezelfde tijd als Cornillet; 55. Theo de Rooy (Ned) op 41; 75. Eric Vanderaerden (Bel) op 9.41 Het algemeen klassement is: 1. Da Silva 13.30.18; 2. Anderson op 4 sec. 3. Guido Winterberg (Zwi) op 7; 4. Charly Berard (Fra) op 8; 5. Claude Criquielion (Bel) op 15; 6. Sean Kelly (Ier) op 19; 7. Beat Breu (Zwi) op 21; 8. Niki Rüttimann (Zwi) op 24; 9. Veldscholten op 26; 10. Heinz Imboden (Zwi) op 27; 11. Vitali op 29; 12. Seiz op 32; 13. Luciani Loro (Ita) op 37; 14. Winnen op 38; 15. Gody Schmutz (Zwi) op 40; 22. Lubberding op 1.17; 38. De Rooy op 2.09; 40. Theunisse op 2.26; 46. Lammerts op 2.53; 49. De Keulenaer op 3.28; 86. Vanderaerden op 24.09 Opgegeven: Danny Lippens (Bel) (Fra) z.t.; 13. Silvano Contini (Ita) z.t.; 14. Pierre-Henri Mentheour (Fra) z.t.; 15. Thier ry Marie (Fra) z.t; 21 Joop Zoetemelk (Ned) zt. Het algemeen klassement is na twee etap pes: 1. Silvano Contini (Ita) 10.29.46; 2. Eric Caritoux (Fra) op 16 sec.; 3. Francois Le- marchand (Fra) op 1.06; 4. Dominique Gar de (Fra) op 2.22; 5. Ludo Peeters (Bel) op 3.05; 6. Jean-René Bemaudeau (Fra) op 3.14; 7. Stephen Roche (Ier) z.t.; 8. Giuseppe Petito (Ita) z.t.; 9. Adri van der Poel (Ned) op 4.05; 10. Teun van Vliet (Ned) op 4.07; 11. Christophe Lavainne (Fra) op 4.08; 12. Pascal Poisson (Fra) op 4.12; 13. Martin Earley (Ier) op 4.13; 14. Celestino Prieto (Spa) z.t.; 15. Robert Millar (GBr) z.t; 24 Joop Zoetemelk en Doug Shapiro op 4.48. Spanje heeft zijn derde zege geboekt in de wielerronde van Colombia. Vi cente Belda won het tweede deel van de achtste etappe, nadat de Colom biaan Louis Herrera deel één de sterk ste was geweest. Ondanks de hevige tegenstand van de Spanjaarden en zijn landgenoot Herrera bleef Manuel Ignacio Gutierrez koploper in het algemeen klassement. De uitslagen zijn: Achtste etappe, tijdrit 17 kilometer: 1. Herrera (Col) 37 minuten en 25 seconden, 2. Parra (Col) op 34 seconden, 3. Cardenas (Col) op 1.04. Etappe 82 kilometer: 1. Belda (Spa) 2 uur 5 minuten en 36 seconden, 2. Volosjin (Sov) op 1 minuut en 32 seconden, 3. Giraldo (Col) zelfde tijd. Algemeen klassement: 1. Gutierrez (Col) 22.02,45, 2. Cardenas op 0.32, 3. Herrera op 1.10. De Fransman Dominique Garde, vo rig jaar eerste in het eindklassement, heeft vrijdag de tweede etappe van de Midi Libre gewonnen. De rit ging over 166,5 kilometer van Rodez naar Mil- lau. De Belg Ludo Peeters uit de ploeg van Jan Raas eindigde op de tweede plaats. De Italiaan Silvano Contini bleef leider in de algemene rangschik king. De uitslag van de tweede etappe van de Midi Libre is: 1. Dominique Garde (Fra) 166 km in 4.20.11; 2. Ludo Peeters (Bel) op 32 sec.; 3. Giuseppe Petito (Ita) op 33 sec.; 4. Jean-René Bemaudeau (Fra) z.t.; 5. Ste phen Roche (Ier) z.t.; 6. Adri van der Poel (Ned) op 1.25; 7. Martin Earley (Ier) z.t.; 8. Celestino Prieto (Spa) z.t.; 9. Jerome Simon (Fra) z.t.; 10. Eric Caritoux (Fra) z.t.; 11. Teun van Vliet (Ned) z.t.; 12. Pascal Poisson HILVERSUM Gert Ligterink gaat na de eerste ronde aan de leiding van het Nederlands schaakkampioen schap. Hij was de enige die een winstpartij op zijn naam schreef. Hij versloeg in de openingsronde Paul Boersma. De uitslagen van de eerste ronde zijn: Frans Cuypers-Rudy Douven remise; Peter Gel- pe-John van der Wiel remise; Paul van der Sterren-Kick Langeweg remise; Hans Ree- Gerard Welling remise; Rob Hartoch-Hans Böhm remise; Paul Boersma-Gert Ligte rink 0-1. De concurrentie van Jan Timman in het interzone schaaktoernooi te Tax- co (Mexico) is gegroeid. De Nederlander, die de eerste plaats al deelde met drie anderen, zag de voormalige wereldkampioen Tal uit de Sovjetunie zijn afgebroken partij uit de derde ronde tegen Saed winnen. Tal heeft nu net als Timman, Pinter, Sisniega en Spragget twee punten. De gewijzigde stand na drie ronden is nu: 1 Timman (Ned), Pinter (Hon), Sisniega (Mex), Spragget (Can) en Tal (Sov) 2 pun ten; 6 Balasjov (Sov), Nogueiras (Cub) en Alburt (Vst) 1,5; 9 Romanisjin (Sov) en Browne (Vst) 1 1 afgebroken; 11 Saed (VAE), Cebalo (Joe), Agdestein (Noo), Pran- destetter (Tsj), Speelman (Gbr) en Qi (Chi) allen 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 17