Eerste woningen wijk Rosenburg worden begin '87 opgeleverd Veroorzaken ongeval in niet verzekerde auto: ƒ570 boete Braderie Terneuzen begon sober door wisselvallig weer Woningbou w Fortdefinitief ALGEMENE VERGADERING SCHOUWEN: Zoetwater Vergadering van Bethobestuur in Sint-Maartensdijk Belgische trainer leene bij 'Otto' Inspraak STRAFZITTING KANTONGERECHT MIDDELBURG Lek Negen drumkorpsen op muziekconcours in Zoutelande Water PZC/streek ongerenwerk ïoudt rock en roll ivond in Tholen Voord en Daad houdt rommelmarkt Oostkapelle SKW Vlissingen houdt ietskamp in België voor tieners Filatelisten in Gissingen bijeen Hengel wedstrijd ONI Terneuzen Visclub Kloosterzande houdt een wedstrijd Gemeenschapsdienst in Blaauwe Hoeve in Hulst Avondschieting Geslaagd Collecte ¥m* ONDERDAG 13 JUNI 1985 'erdere concentratie van aterschappen is onnodig IERIKZEE In Zeeland is momenteel geen noodzaak voor een verdere concentratie van de aterschappen, zo min uit oogpunten van kwaliteits- als van traditioneel beheer. Want estaande problemen kunnen in het huidige bestel worden opgelost. schoots voldoet aan de in de rege- een samenvoeging van Schouwen- ringsnota van 23 mei 1977 gestelde Duiveland en Tholen, mede op grond minimale omvang in de orde van van gemeenschappelijk belang bij le algemene vergadering van het ■aterschap Schouwen-Duiveland on- erschreef woensdagmiddag eensge- ind en duidelijk deze standpunten iet betrekking tot het waterschaps- estel in Zeeland, die naar voren omen in een nota van het dagelijks estuur. Deze nota is inmiddels ge- onden aan het provinciaal bestuur, e statenfracties, de Zeeuwse water- chappen en de technologische ienst. En tegelijkertijd ontvingen iet name de statenfracties een uitno- iging voor een werkbezoek aan het ■aterschap Schouwen-Duiveland. i de nota wordt ook een overkoepe- end waterschap met 'inliggende' wa- erschappen of afdelingen afgewezen, laar daarnaast wordt aangegeven lat, wanneer op politieke gronden een erdere concentratie onontkoombaar lijkt, nagegaan moet worden of een tustwaterschap', danwel water- chappen 'Noord-Midden' en 'Zuid- leeland' een oplossing bieden. nota geeft een opsomming van aken waaruit volgens het bestuur dijkt dat het waterschap Schouwen- Duiveland na de ramp van 1953 'vol- loende bestuurskracht heeft getoond 'oor de uitoefening van de vier opge iragen taken'. Voorts wordt opge- nerkt dat Schouwen-Duiveland ruim- twintigduizend hectare, voor het ga randeren van een behoorlijke bedrijf- voering en de nodige bestuurskracht. „Het draagvlak van dit waterschap is niet groot, maar groot genoeg om tegen redelijke heffïngniveaus de ta ken uit te voeren. Dit blijkt uit de geldende tarieven voor kwaliteitszorg en traditionele taken die landelijk gezien niet ongunstig zijn". Bij een en ander wordt nog aangetekend dat van de 29 kwaliteitsbeheerders in Neder land er in 1985 9 een hogere verontrei nigingsheffing kennen dan Schouwen- Duiveland 57,-), namelijk variërend van 58,- tot 86,-. 'Ook al is het gebied en daarmee de draagkracht groter, leidt dit niet per definitie tot lagere kosten', aldus het waterschaps bestuur. De nota onderkent bij een concentra tie in de sectoren Noord-Midden en Zuid-Zeeland de mogelijkheid van zoetwatervoorziening, de bereik baarheid en het landschap. Vanuit beheersopzichten met betrek king tot de Noordzeekust signaleert de nota verder als ander alternatief de samenvoeging van Schouwen-Duive land met Walcheren, gezien de over eenkomstige problematiek rond de recreatie in de Kop van Schouwen en de Walcherse duinkust. Maar in dat geval vindt het Schouwse water schapsbestuur dat bij dat nieuwe wa terschap ook een deel van het water schap Noord- en Zuid-Beveland ge voegd moet worden. De nota maakt duidelijk dat een bestuurscentrum buiten Schouwen- Duiveland problemen zal geven. Te vens stelt het bestuur vast dat in het recente verleden reeds twee water schapsconcentraties plaatsvonden (Noord- en Zuid-Beveland en de Drie Ambachten). En daarmee is dus al richting aan de wensen van de minis ter gegeven, aldus het waterschaps De- stuur. Tevens wijst het er nog op dat ook de onlangs gereedgekomen studie 'tradi tionele taken binnen het Zeeuwse' onderschrijft dat er vanuit het func tionele bestuur voor verdere concen tratie geen argumenten zijn aan te voeren. THOLEN - Het open jeugd- en jonge- enwerk in Tholen houdt morgen, (rijdag 14 juni een disco/rock en roll- ivond voor jongeren van 12 tot en met 6 jaar in het jeugdhonk 'De Meulviet' n Tholen. De roek-avond begint om 10.00 uur. SINT-MAARTENSDIJK - Het alge meen bestuur van het productie-, toeleverings- en hoveniersbedrijf de Betho vergadert woensdag 19 juni om 10.00 uur. Dat gebeurt in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Op de agenda van die vergadering staat onder meer het jaarverslag over 1984. Uit dat verslag blijkt onder meer lat de Betho in 1984 financieel goed gedraaid heeft. Het nadelig saldo was 649.000 gulden beter dan voorzien. Dit saldo kwam in 1984 op een bedrag van 2.284.689 gulden. Dat was onder meer te danken aan een grotere omzet dan was begroot en een lagere daadwerke lijke kostenpost dan in de begroting was opgenomen. Op de agenda staat verder een voorstel tot wijziging van de bezoldigingsverordening en een voorstel om het dagelijks bestuur de verkoop van een zijvleugel en grond te aten regelen. Da laatste heeft te maken met uitbreidingsplannen van de Betho in Goes. OOSTKAPELLE - Het comité Wal cheren van Woord en Daad houdt zaterdag 22 juni een rommelmarkt op het terrein van de gereformeerde ge meente aan de Noordweg in Oostka pelle. Er zijn kramen met wafels, oliebollen, vis, broodjes, koffie en li monade. De rommelmarkt begint om 9 uur 's morgens en duurt tot vier uur s middags. VLISSINGEN Het Sociaal Kultu- reel Werk (SKW) in Vlissingen houdt van zaterdag 13 juli tot en met zater dag 20 juli een fietskamp door België. Er wordt in tenten overnacht bij boe ren Belangstellenden kunnen zich opgeven bij Bert Stuit in het buurt huis Aldegonde in Vlissingen. VLISSINGEN - De afdeling Vlissin gen van de Internationale Vereniging Philatelica' houdt donderdag 20 juni de maandelijkse bijeenkomst in de kantine van de rijksscholengemeen schap 'Scheldemond' aan de Paul Krugerstraat. De zaal gaat open om 19.00 uur en de vergadering begint om 20.00 uur. De agenda vermeldt onder meer een clubveiling en een verloting. VLISSINGEN De karatevereniging Otto, met scholen in Vlissingen en Westkapelle, is er in geslaagd de Belgische topkarateka/trainer Dirk Heene aan te trekken om in de ko mende maanden enige gastlessen te komen verzorgen. Dirk Heene, 4e dan JKA - een hoge Japanse graduering - geniet vooral in de stijlgroep Shotokan - grote be kendheid en Klaas Otto, de trainer van de vereniging is dan ook bijzon der gelukkig met deze 'topper'. De eerste gastles, waar ook buiten Zeeland al veel belangstelling voor bestaat, zal in het teken staan van Kata, een stijloefening waarbij een denkbeeldig gevecht wordt aange gaan met één of meerdere tegenstan ders. De kata's die behandeld worden zijn Basai-dai en Kankudai en worden gegeven op vrijdag 14 juni in sporthal 'de Couwburg' in Koudekerke. De aanvang is om half zeven 's avonds. VLISSINGEN - Eind dit jaar begint de verkoop van grond voor woningen in de nieuwe Vlissingse wijk Rosenburg. De eerste woningen kunnen begin 1987 gereed zijn. Als eerste fase worden de 75 koop- en huurwoningen voor het complex Centraal Wonen gerealiseerd. Daarnaast komen er bungalows en eengezinswoningen in de vrije sector en premiebouw. Rosenburg is het laatste gebied tus- vlissingen. Voorheen was dat vrijwel sen de Gerbrandystraat en Nieuwe Vlissingseweg, ten noorden van de Sloeweg, dat voor bebouwing in aan merking komt. De voorgaande jaren heeft de gemeente Vlissingen vrijwel uitsluitend nieuwe woningen ge bouwd in de open plekken van de binnenstad en Oost-Souburg. Volgens de Vlissingse wethouder voor ruimte lijke ordening A. Hoefkens is nu uit eindelijk besloten tot de ontwikkeling van het al langere tijd braak liggende Rosenburg, omdat de bouwplannen voor de binnenstad hun voltooiing naderen. Ook is er een oplevende vraag naar bungalows en koopwonin gen. „Er staan nog wel woningen te koop in Vlissingen, maar toch is er een duidelijke vraag van mensen, die zelf willen bouwen", aldus de Vlissingse wethouder. Hij noemt de verkaveling van het gebied erg belangrijk, omdat de lig ging van de eigen tuin van erg grote invloed blijkt te zijn bij de grondver- koop. Verwacht wordt overigens dat de realisering van de nieuwe wijk vele jaren in beslag zal nemen. „Vanaf het eerste moment van de planontwikkeling wordt rekening ge houden met de inspraak. Dat is voor het eerst in zo'n groot nieuw gebied in uitsluitend het geval bij de planont wikkeling voor de binnenstad, waar al mensen woonden", zegt wethouder Hoefkens. Voor deze inspraak wordt een pro jectgroep in het leven geroepen, met een vertegenwoordiger van het wijk- comité Paauwenburg, het wijkcomi- té Bossenburgh, Centraal Wonen, de Vlissingse woningbouwverenigin gen, de dienst ruimtelijke ordening en milieu en de dienst openbare werken. Als eerste aanzet voor de meningsvorming over de planont wikkeling is een structuurmodel ver vaardigd. Daarin is het project Cen traal Wonen als eerste fase opgeno men in het noord-oostelijk gedeelte, tussen de Bossenburghweg en de wa tergang. Het verkeer wordt zoals in de wijk Westerzicht via een ringweg naar de Bossenburghweg geleid. Voor het langzaam verkeer is er bovendien een ontsluiting via de Gerbrandyweg. „De planontwikkeling, verkaveling en grondprijzen moeten er voor zorgen dat de nieuwe bewoners straks zeg gen: 'Wij zitten op rozen'", zo ver klaarde wethouder Hoefkens. TERNEUZEN Hans Wullems is winnaar geworden van de derde club wedstrijd, die de visclub ONI uit Terneuzen dit jaar hield. Het was de eerste wedstrijd op de binnenwateren, want er werd gevist op de Uitwate ring. Er waren ruim honderd deelne mers aan deze ontmoeting. De vangst was volgens penningmeester Rinus de Pooter 'zeer goed'. De uitslag is als volgt: 1 H. Wullems 178 punten; 2 P. van de Eijnde 170; 3 J. Harms 160; 4 J. de Ruyter 158; 5 E. Jansen van Rosendaal 144; 6. T. Strijdonck 139; 7 L. Kay 137; 8 A. Hamelink 123; 9 K. van Kasteel 120; 10 W. Koole 110. De volgende clubwedstrijd wordt za terdag 22 juni gehouden, wanneer wordt gevist op de Spuikreek van 8.00 tot 11.00 uur. KLOOSTERZANDE - De zeehengel- vereniging 'De Vogel' uit Klooster zande houdt zondag de vierde club wedstrijd van het seizoen '85. Er wordt door de hengelaars gevist in de Westerschelde in Kruispolder nabij Kruispolderhaven tussen Klooster zande en Paal. De wedstrijd begint om 13.15 uur en duurt tot 16.15 uur. De inschrijving en de prijsuitreiking vinden plaats in zaal 'De Kastanje' in de Cloosterstraat in Kloosterzande. HULST In de kapel van de Blaauwe Hoeve in Hulst kunnen belangstellen den zondag een gemeenschapsdienst bijwonen. Het thema is 'De groei van God's rijk'. De aanvang is 11.15 uur. 'S-HEERENHOEK - De verenigde so ciëteiten van 's-Heerenhoek hielden een avondschieting op de staande wippen. Er waren 27 deelnemers. Uitslag: eerste wip: hoofdvogel M. J. Ver donk, Concordia 's-Heerenhoek; eerste zij vogel N. v. d. Dries, Eensgezindheid 's- Heerenhoek; tweede zijvogel L. de Jonge, ADLM Kwadendamme; derde zijvogel P. Platschorre, Zorgvliet Ellewoutsdijk; vier de zij vogel M. Wisse, Westerschelde Terneu zen; eerste kal Jos Goense Eensgezindheid; tweede kal M. Wisse, Westerschelde; derde kal C. v. d. Dries; vierde kal C. Westdorp, beiden Eensgezindheid; meeste kleine vo gels (5) M. C. Verdonk, Concordia. Op de tweede wip werd op de blokvogel gescho ten. Deze werd negen maal afgeschoten M. C. Concordia, G. Voet Soranus, Heinkens- zand en A. Braamse Soranus schoten de vogel tweemaal af: F. Koens, Spres Nostra, P. Platschorre en M. Wisse, Westerschelde eenmaal. Een van de aquarellen die te zien is in het stedelijk museum van Vlissingen, tijdens de expositie 'Schepen in nood'. VLISSINGEN - Het stedelijk museum van Vlissingen besteedt deze zomer aandacht aan de vele schepen die in het verleden voor de rede van Vlissingen in problemen zijn gekomen. De expositie,'Schepen in nood' is te zien van zaterdag 15 juni tot en met 21 september. De Vlissingse wethouder D. J. P. Brui- nooge van welzijn verricht vrijdag om 16.00 uur de opening. Het stedelijk museum van Vlissingen heeft tot deze tentoonstelling besloten naar aanleiding van de grote publieke belangstelling voor schepen die in moeilijkhe den kwamen voor de kust van Vlissingen, zoals in april, toen een containerschip na een aanvaring vastliep op een zandbank. Binnen een jaar waren bovendien twee schepen vastgelopen op de boulevard van Vlissingen, waar zij te kijk lagen voor een toegestroomde menigte. De expositie in het gemeentelijk museum toont aan de hand van veel foto's met name strandingen sinds de eerste wereldoorlog. Daarnaast zijn zeven aquarellen te zien, afkomstig van het scheepvaartmuseum in Amsterdam en twee schilderijen van de Vlissingse antiekhandel Vromans. Ook wordt een model getoond van de Megres, die in 1917 is vergaan in de monding van de Westerschelde, na te zijn getroffen door een torpedo. Dit model is ter beschikking gesteld door het scheepvaartmuseum van Rotterdam. De tentoonstelling is onderverdeeld in strandingen op zee, voor de boulevard en bij het Nollehoofd. De expositie is ondergebracht in de grote benedenzaal. MIDDELBURG - Kantonrechter mr. B. J. R. P. Verhoeven heeft woensdag morgen tijdens de strafzitting van het kantongerecht te Middelburg, de 21-jarige R. S. uit Middelburg veroor deeld tot een boete van 270 gulden voor het veroorzaken van een onge val door onvoorzichtig rijden. De straf is gelijk aan de eis van officier van justitie mevrouw mr. R. C. E. Arendsen. Voor het feit dat S. toen in een onverzekerde auto reed legde mr. Verhoeven hem een boete van 300 gulden op en een voorwaardelijke rijontzegging van vier maanden, met een proeftijd van twee jaar. Op 26 juli 1984 reed S. over de Leliën- daalseweg in zijn woonplaats. Door een te hoge snelheid vloog hij uit de bocht en belandde tegen een boom. S. kondigde aan in hoger beroep te gaan, omdat hij de boetes veel te hoog vond. De 27-jarige R. van S. uit Tilburg verleende op 19 augustus 1984 geen voorrang op de kruising van de Poe- lendaeleweg en de Vlissingsestraat in Middelburg, aan de 36-jarige brom fietser F. W. Daardoor belandde W. in het ziekenhuis en is hij momenteel nog steeds herstellende. Mr. Arendsen zei blij te zijn dat Van S. zich regelma tig aan het ziekbed van W. heeft laten zien en eiste daarom de lage boete van 150 gulden, waartoe mr. Verhoeven Van S. ook veroordeelde. Ook de bromfietser was gedagvaard, omdat na het ongeluk bleek dat de bromfiets opgevoerd was. De cylinderinhoud bleek 66 cc te zijn en de tandwielen, carburateur en uitlaat waren niet ori gineel. Mr. Verhoeven veroordeelde W. daarom tot een boete van 100 gulden en verbeurdverklaring van de in beslag genomen onderdelen. betaald, om zo de zaak aan de kanton rechter voor te leggen. Mr. Verhoeven( wees de man erop, dat hij volgens de wet strafbaar is en legde, overeen komstig de eis van de officier van justitie een boete op van 45 gulden. Wel adviseerde mr. Verhoeven D. het ontvanggedeelte uit zijn televisie te verwijderen. Dan gaat hij in het ver volg vrijuit. De 18-jarige L. de W. uit Middelburg werd op 7 april 1984 op het Damplein in Middelburg aangehoud den door de gemeentepolitie. Daarbij bleek dat zijn auto in zeer slechte staat verkeerde. De rechter voor- en ach terband waren glad en de uitlaat was lek. Op 20 april 1984 werd De W. opnieuw aangehouden in dezelfde au to. Bij nader onderzoek bleek dat de remmen ook een te geringe vertra ging opleverden. Mr. Arendsen eiste een boete van 130 gulden voor de gladde banden, 75 gulden voor de lekke uitlaat en 175 gulden voor de slechte remmen. Mr. Verhoeven von niste conform. De 32-jarige Middelburger L. D. was gedagvaard omdat hij zijn kijkgeld over 1984 niet had betaald. Wel was hij in het bezit van een televisietoe stel. D. verklaarde voor de kanton rechter al jaren niet meer naar al die 'waardeloze televisieprogramma's' te kijken, maar zijn toestel alleen te gebruiken om videobanden te bekij ken. Uit principe had hij daarom niet MIDDELBURG Marco Bos is aan de Christelijke Scholengemeenschap Walcheren in Middelburg geslaagd voor het VWO-examen. MELISKERKE - De collecte ten bate van het Rode Kruis heeft in Melisker- ke 1207,- opgebracht. De Rode Kruis collecte in Baarland bracht dit jaar 352,10 op. ZOUTELANDE - Het Julianacorps uit Middelburg en de VW uit Zoutelande houden zaterdag een muziekconcours op het sportterrein van 'De Meeuwen in zoutelande, waaraan negen mu ziekverenigingen uit heel Nederland deelnemen. Het zijn: het Show Corps uit Goes, het Cadet Drum Corps uit Baam, het Cadet Aethere Muzica uit Eemnes, Jong Avalance uit Vlaardingen, Jo- han Friso uit Middelburg, Jong Bea trix uit Hilversum, Jong Jubel uit Dordrecht en de korpsen Blue Spirit Drum en Bugle corps en Juliana Drum en Bugle corps. De aanvang is om 15.00 uur. TERNEUZEN Burgemeester C. Ockeloen trekt in Terneuzen nog steeds aan de touwtjes. Hij liet daar woensdagmiddag tijdens de opening van de braderie in Terneuzen geen twijfel over bestaan. Met een forse ruk aan een tiental lijntjes onthulde de burgemeester aan de kop van de Noordstraat een spandoek met de tekst: 'Braderie Terneuzen, welkom!' Het terrein van het Fort, waar binnenkort nieuwe huizen worden gebouwd. VLISSINGEN - De woningbouwvereniging VVV (Vereniging tot Verbetering van de Volkshuisvesting in Vlissingen en omgeving) heeft van het ministerie definitieve toestemming gekregen voor de bouw van 225 woningen in de Vlissingse wijk Het Fort. Binnenkort wordt een begin gemaakt met de voorbereidingen voor de werkzaamheden, zodat over vier weken de eerste paal in de grond kan. De sloopwerkzaamheden van de bestaande woningen zijn inmiddels al voor meer dan de helft achter de rug. Verwacht wordt dat het laatste huis in augustus tegen de grond gaat. De eerste woning wordt begin volgend jaar opgeleverd. Het totale project moet in het vooijaar van 1987 zijn afgerond. Het complex nieuwe huurwoningen in Het Fort kan volgens directeur J. Tevel van de VW voorlopig worden beschouwd als het grootste woningbouwproject in Zeeland. Er komen 111 eengezinswoningen, 94 gestapelde woningen en 20 woningen voor éénpersoons huishoudens. Deze laatste krijgen overigens geen centrale verwarming. De bouwkosten voor het totale project bedragen 22 miljoen gulden. Ockeloen stelde tevreden vast dat Terneuzen na de uitbundige viering vorig jaar van het feest '400 jaar stad' het feesten nog niet is verleerd. Hij omschreef de braderie als dé gelegen heid voor het publiek om de met moeite verdiende centen met gemak uit te geven. De burgemeester ging ook nog even in op de toekomstige herinrichting van de Markt. „Die Markt is een centrale plaats die het verdient om leefbaarder gemaakt te worden. We zullen daarvoor alle mo gelijke middelen moeten aanwenden. Ik denk dat het gemeentebestuur en alle belanghebbenden in nauw over leg best in staat zijn er iets van te maken". Ook voorzitster Mien Wijffels van win keliersvereniging Stichting Noord straat Promenade stond even stil bij de Markt. Ze zei erg blij te zijn met het 'betaald parkeren' dat vorig jaar, bij wijze van proef, op de Markt en de Herengracht werd ingevoerd. Hoewel gistermiddag het zonnetje doorbrak en er behoorlijk wat mensen op de been waren, ging de braderie wat sobertjes van start. De 'buiten presentatie' was nog niet zo uitbun dig, maar dat had alles met het wissel vallige weer te maken. Niettemin trok een aantal winkeliers, kennelijk als 'warming up' voor de jubileumbrade rie volgend jaar (dan is er in Terneu zen vijftig jaar braderie), alle feestelij ke registers open. Opvallend was de presentatie van het personeel van een kledingzaak dat onder het motto 'Ter neuzen 4001 jaar stad' zich in futuristi sche kostuums had gehuld. Een ande re winkelier had voor de gelegenheid een verkeersbord voor zijn zaak inge pakt. Een boekhandelaar manifes teerde zich als nijvere ambachtman en graveerde pennen. Even zag het er naar uit dat de braderie gisteravond in het water zou vallen. Na een flinke plensbui gingen de geplande activiteiten ech ter tóch door. Drumband Irene trok door de Noordstraat en er waren optredens van illusionist Will Mar vin en Fakir King Djambo en ver schillende andere straatanimatiege- zelschappen. De Baanlozenband besloot de eerste braderiedag met een vrolijke noot. In verband met het wisselvallige weer hebben de organisatoren van de bra derie besloten een evenemententent op de Markt neer te zetten. De brade rie duurt tot en met zaterdag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 19