DONNAY imssem □b-miiek :=bêgm^: Zierikzees bejaardentehuis 'De Wiekenofficieel geopem Corneliastichting kampte met hygiëneproblemen EXAMEN ^3^ WISSEL WISSEL Piet Hoondert wint trimronde in Ovezande BEKENDMAKING WETHOUDER BOOS OP WETGEVERS PPR Goes wil samenwerken met andere partijen Borsele wil drie ton voor herstel vorstschade wegen Winst Rabobank Oost-Duiveland Deltafederatie sloot jeugdkampioenschap zoutwatervissen af expo zierikxee EVENALS VEERTIG 'AANLEUNWONINGEN' Commissies Borsele vergaderen over werkgelegenheid Politie betrapt zagerspitters bij Wissenkerke Geslaagden 'De Wellinge' LHNO Prinses Juliana Zierikzee 14 DONNAY TYPE 3-SET' DONNAY DONNAY DONNAY ACTUAL-2S ^DONNAY ACTUAL-50 DONNAY MID-25 DONNAY MED-50 Open avond lesbische vrouwen in Jet Goes Goes krijgt een houtwerkplaats voor werklozen Schietingen Oosterscheldevissers hield bekerwedstrijd Plattelandvrouwen Sint-Maartensdijk bezoeken klooster 5-6-7-8 juni a.s. Parkeerterrein Scheldestraat Uitdaging JAARVERSLAG: SCHOONMAAKGEBEUREN GEWIJZIGD Kortgene neemt afscheid van NCVB Hoedekenskerke nterscaldistoernooi in Krabbendijke Mavo-medewerkers 'De Leeglopersuit s-Heerenhoek viste Yerseke hield een tafeltennistoernooi PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 5 JUNI jl NiO0 Don nay staat garant voorde kwaliteit. Kwantum voorde laagste prijs, t Normal size. 100% glass fiber frame, inkl. multiflex bespanning en luxe hoes. Licht en soepel racket voor de Normal-players. -259""* Midsize frame 25° o) van hoog waardig aluminium. Bespannen met multiflex inkl. luxe hoes. Racket voor All round spelers. Oversized frame 50° van hoogwaardig aluminium. Bespannen met multiflex. inkl. luxe hoes. Racket voor listige Net-spelers. Midsize frame 25%]. inkl. mul tiflex bespanning en luxe hoes Houten racket met graphite inleg [composite] en open harl konstruktie voor probleemloos tennis- plezier. type MID-50 oversize houten graphite versterking multiflex bespanning open hart konstruktie inklusief luxe hoes voor agressieve Base line spelers 1 !N f)LLe Borsele akkoord met voorjaarsnota HEINKENSZAND - De gemeenteraad van Borsele heeft dinsdagavond de voorjaarsnota met algemene stem men goedgekeurd. De nota vormde het zwaarste stuk van de vergadering die werd gehouden in het gemeente huis in Heinkenszand. De raadsleden volstonden met hier en daar een kanttekening en staken de loftrom pet over de samenstellers. PPR-raadslid F. Mol had nog de meeste moeite met de nota zoals die dinsdag op tafel lag. Hij had liever een meer handteerbaar beleidsinstru ment gezien, meer gescheiden in hoofdlijnen en met meer vergelij kingsmateriaal van voorgaande jaren GOES - Binnen de gemeenteraad van Goes is duidelijk behoefte en plaats voor een progressief kritisch beleid. Dat schrijft Jannie Leys namens de PPR in Goes in een brief aan de plaatselijke PSP, CPN, EVP en D'66. In dat schrijven worden die partijen uitgenodigd om samen te werken met de PPR met het oog op de gemeente raadsverkiezingen van 1986. Om versnippering van energie, mens kracht, kennis en ervaring te voorko men zou de PPR het op prijs stellen om met vertegenwoordigers van die partijen van gedachten te wisselen over de mogelijkheid van een samen werkingsverband. Als dat idee aan slaat zouden er in september gesprek ken gehouden kunnen worden om de mogelijkheden te inventariseren. Als er partijen zijn die het zinvol vinden om met elkaar verder te gaan kan een gezamenlijk ontwerp-programma op gesteld worden. Met dat programma zouden de betrokken partijen op één lijst de gemeenteraadsverkiezingen in Goes in kunnen. De PPR wil voor 1 juli een antwoord van de andere poli tieke partijen. GOES De werkgroep voor lesbische vrouwen in Zeeland, Prima Donna, houdt vrijdag een open avond voor belangstellende vrouwen. Er is mu ziek, ook gelegenheid tot praten of informatie vragen. De bijeenkomst begint om 20.00 uur in 'Jet', Zuster straat 13 te Goes. HEINKENSZAND - De gemeente Borsele wil een krediet van bijna drie ton beschikbaar stellen voor reparaties aan wegen, die ernstig geleden hebben onder de strenge vorst van de afgelopen winter. Uit een inventarisatie is gebleken dat de meest noodzakelijke reparaties een dergelijk gat zullen slaan in het ge meentelijk budget. De minder ernsti ge schade wil de gemeente meene men in de normale onderhoudswerk zaamheden. Een kredietvoorstel wordt besproken in de gecombineerde vergadering van de commissies financiën en algemene- en economische zaken. De vergade ring wordt gehouden in het gemeente huis in Hienkenszand op dinsdag 11 juni om 14.30 uur. Voorts komt aan de orde de stand van zaken omtrent een plan voor partici patie door de gemeente in ontwikke lingssamenwerking. Ook zullen de le den bespreken hoe het staat met het zogenaamde Borselse drie-sporen- plan. Dat plan voorzag in de bouw van 20 woningen met gemeentegeld, een premieregeling voor het creëren van arbeidsplaatsen in nieuwe bedrijfsac tiviteiten en de bouw van een bedrijfs verzamelgebouw. Alleen de realise ring van het bedrijvengebouw heeft nog geen vaste vormen aangenomen. De gemeente tast de belangstelling bij bestaande bedrijven en starters nog af. GOES - Wethouder J. Dijkgraaf van Goes opent 10 juni om 16.30 uur een houtwerkplaats als onderdeel van het project Mensen zonder Baan, waar van hij ook secretaris is. Tevens be gint dan officieel het milieuvriendelij ke tuinproject. Zoals in de al bestaan de elektronika-werkplaats kunnen werklozen in de houtwerkplaats aan de Albert Joachimkade in Goes voor hun hobby terecht. Het tuinproject beoogt een milieuvriendelijke teelt van groenten. Op de openingsmiddag kunnen belangstellenden meteen ver schillende vormen van houtbewer king uitproberen. De werkplaats is voortaan iedere dinsdagmiddag be schikbaar van half twee tot vier uur. en verwachtingen voor de toekomst. De fractie van de PvdA was het, evenals die van de SGP, met eens met de drastische verhoging van de be- graafrechten. In het verleden heeft de raad besloten om die tarieven vier jaar lang met 25 procent te verhogen. PvdA en SGP waren het daar nog steeds niet mee eens en zagen liever een wat meer getrapt bijstellen van de tarieven, die veel verschillen met ver- tgelijkbare tarieven elders. PvdA raadslid M. de Bart wees ook nog op de vroegere voornemens van de ge meente om het investeringsniveau te handhaven op 225.000 gulden per jaar. Die streep wordt in 1985 niet gehaald. Burgemeester G. C. G. van den Heu vel stelde dat wel erg veel is geïnves teerd maar dat veel daarvan voor rekening van rijk of provincie is geko men. „We hebben wel voor vijf miljoen in de grond zitten aan riolering en zelf nog twee miljoen in werkgelegen- OVEZANDE In Ovezande kwamen meer dan 150 wielertrimmers in actie in de zesde kermistrimronde. In de A-categorie ging Piet Hoondert uit Heinkenszand al na enkele ronden alleen op avontuur. In de loop van de koers wist Wim Hoondert tot bij zijn broer te komen. Samen bouwden ze de voorsprong uit. Ondanks verschil lende aanvallen, waarbij onder ande re Ruud Vreeswijk en Kees van den Dries actief waren hielden de gebroe ders stand. Enkele ronden voor de finish kwam Wim Hoondert ten val zodat Piet Hoondert alleen over de meet kwam. Jan van 't Westeinde won de sprint van de achtervolgers. In de B-categorie won Frans van Oirschot uit Putte voor Sjaak Rom- mers uit Rilland. Bij de plaatselijke trimmers uit de gemeente Borsele ging de zege naar veteraan Adrie Raas uit 's-Heerenhoek. Leo Zoon uit Dirksland zegevierde voor Benny Tak uit Oudenbosch en Sjaak Balleur uit 's-Heerenhoek bij de C-trimmers. Uitslagen: A-trimmers: 1 Piet Hoondert Heinkenszand, 2 Jan van 't Westeinde 's-Heerenhoek, 3 Daan Verhuist Waarde. 4 Henk Dees Temeuzen, 5 Wim Blok Lewe- dorp, 6 Jan Sips Woensdrecht, 7 René Pleyte Nieuwdorp, 8 Huib Slabbekoom Kapelle, 9 Kees van den Dries Ovezande, 10 Kees van Rijsbergen Kortgene. B-trimmers: 1 Frans van Oirschot Putte, 2 Sjaak Rommers Rilland, 3 Adrie Janse Made, 4 Piet Wondergem Heinkenszand, 5 Johan de Punder Ovezande. C-trimmers: 1 Leo Zoon Dirksland, 2 Benny Tak Oudenbosch, 3 Sjaak Balleur 's-Hee- renhoek, 5 André van de Vrie 's-Heer Abts- kerke, 6 André Traas 's-Heerenhoek, 10 Lou Boonman Heinkenszand. Trimmers Gemeente Borsele: 1 Adrie Raas 's-Heerenhoek, 2 Marie Barendrecht Nieuw dorp, 3 Jaap de Vos Nieuwdorp, 4 Ad Schipper Heinkenszand, 5 Ad van de Ploeg Nieuwdorp. 6 D. Traas Heinkenszand, 7 Jan van den Dries Heinkenszand, 8 Jaap Rent meester Hoedekenskerke, 9 Frans Moison 's-Heerenhoek, 10 Gerry de Wael Borssele. heidsmaatregelen gestoken". De voorzitter dacht dat daarmee toch de werkgelegenheid aardig gediend was. Voor de WD-fractie was het profijtbe ginsel wederom het uitgangspunt bij de bespreking van de belastingen. Raadslid H. F. Tijdens vond dat ge meentelijke belastingen kostendek kend moeten zijn en haalde in dat verband nogeens de toeristenbelas ting aan, die in Borsele nog steeds niet is ingevoerd. Hij dacht dat met een goed afgewogen beleid zelfs kan worden gedacht aan verlaging van de onroerend goedbelasting. Vragen over het voorstel om het vierjarenplan voor het welzijn met een jaar te verlengen ontlokten wet houder P. J. Vollaard een tirade aan het adres van de Nederlandse wetge vers, die steeds maar wetten lance ren om ze vervolgens in de prullen bak te doen belanden. De wethouder noemde als voorbeeld de kaderwet specifiek welzijn en de wet voorzie ningen gezondheidszorg. Hij schetste het gevoelen van de welzijnsbestuur- ders in het bestuurlijk experiment specifiek welzijn als nogal moede loos. „Eerst gaat die wet in de prul lenbak en nu mogen de proefgebie den tot 1990 blijven doordraaien om vervolgens te worden opgeheven. Als alles zo doorgaat gooien de proefge- meenten wellicht het bijltje erbij neer", aldus Vollaard. KWADENDAMME - De schuttersver eniging 'Victoria' in Kwadendamme hield voor de leden de jaarlijkse ko- ningschieting op de staande wip. De heer M. Steenbakker trof in de achtste van de tien te schieten ronden de vogel. Daar geen van de andere leden de vogel wist te raken, was er dit jaar geen kamping. Het was de laatste jaren traditie dat de verliezende kam per het volgend jaar koning werd. M. Steenbakker werd dus dit jaar koning. Hij was ook in 1968 al een keer koning van Victoria. Voor de koning- schieting was er een ledenvergadering waarin werd gesproken over de nieu we wip, de jaarlijkse schieting met ADLM, Vooruitgang en Diana, en er werd een voorstel ingediend om een koningschieting onder verenigde so ciëteiten te houden. Er zou dan naast de verenigingskoning ook een koning van de verenigde sociëteiten komen. Na de koningschieting was er weer een puntenschieting, die ook door M. Steenbakker werd gewonnen. 'S-HEERENHOEK - In 'De Koren beurs' in 's-Heerenhoek werd een schieting op de liggende wip gehou den voor bejaarden. Er waren 25 schutters. De uitslag is: eerste hoofdvogel, Jan de Baar, Willem Teil, Ovezande; tweede hoofd vogel, H. de Jonge. Soranus, Heinkenszand; eerste zijvogel, C. v. d. Dries, Soranus; tweede zijvogel, C. Wouterse, Victoria, Kwadendamme; derde zijvogel, J. Rijk, Concordia, 's-Heerenhoek; vierde zijvogel, Jan de Baar, Willem Teil; eerste kal, Ch. Korstanje, Doel naar Hoger, Wolphaarts- dijk; tweede kal, C. Wouterse, Victoria; derde kal, C. Rentmeester, Willem Teil; vierde kal, C. v. Weele, Juliana, Oudelande. Meeste kleine vogels, mevr. A. Korstanje (8), Doel naar Hoger. De vliegende vogel- prijs was voor L. de Jonge, Concordia. De volgende schieting is op 11 juni. BRUINISSE - De Coöperatieve Rabo bank 'Oost-Duiveland' te Bruinisse maakte in 1984 een netto-winst van 225.751. Het jaar daarvoor bedroeg deze winst 201.806,-. Dit staat in het jaarverslag over 1984 dat besproken zal worden in de algemene vergade ring (de 65-ste) die wordt gehouden op dinsdag 11 juni in Dorpshuis 'Oos- terhoF in Oosterland. In het verslag meldt de bank dat de investeringen in het agrarische be drijfsleven in 1984 zijn getemperd door overheidsmaateregelen zoals de superheffing voor de melkveehouderij en de interimwet beperking op var kens- en pluimveehouderij. De Rabo bank verwacht in staat te zijn om in haar werkgebied goed in te spelen op deze overheidsmaatregelen, zo staat te lezen in het jaarverslag. In een toelichting vertelde directeur L. Ottens dinsdag desgevraagd dat de bank de melk- en veehouders tege moet wil komen door bijvoorbeeld de lof-regeling. Dit is de liquiditeits-over- bruggings-financiering. De heer Ot tens: Deze lof-regeling heeft een looptijd van maximaal dertig jaar en houdt in dat er geld geleend kan worden tegen een lagere rente dan de gangbare. Verder bieden we de moge lijkheid dat, wanneer een bedrijf le vensvatbaar is, er gepraat kan worden over uitstel van af te lossen schul den". Behalve de bespreking van het jaarverslag staat op de agenda een bestuursverkiezing en de verkiezing van een lid van de Raad van Toe zicht. De vergadering begint om 20 uur. 'sHEERENHOEK In 's Heeren- hoek heeft de Deltafederatie onlangs het kampioenschap zoutwatervissen voor de jeugd gehouden. Er waren 63 deelnemers uit het hele land in de leeftijd tot 15 jaar. Winnaar werd de 12-jarige Danny van het Westeinde uit Goes, met 2.55 meter aan vissen. Tweede werd. Anton Pals uit Woens drecht, met een totaal van 2.41 meter. Peter Wageveld uit Bergen op Zoom eindigde op de derde plaats met een totaal van 2.06 meter. Tijdens de wedstrijd aan de Westersehelde werd veel bot, paling en tong gevangen. SINT-MAARTENSDIJK De hen gelsportvereniging 'De Oosterschel devissers' uit Sint-Maartensdijk hield een bekerwedstrijd in de Noord, waar aan 37 hengelaars deelnamen. De uitslagen, junioren: 1. Gergio Morelli 475 pnt.: Senioren 1. R. Vermaas 1140, 2. B. Bogers 1030, 3. T. Hengstmengel 1000, 4. G. Morelli 936, 5. L. Bos 840. SINT-MAARTENSDIJK De afde ling Sint-Maartensdijk van de Neder-" landse Bond van Plattelandsvrouwen maakt een excursie naar het klooster van de Sint-Paulusabdij in Ooster hout. Er is een rondleiding door het klooster. De pottenbakkerij zal be zocht worden en de mogelijkheid be staat om de Vesperdienst bij te wo nen. Vertrek vanaf Haven in Sint- Maartensdijk om 12.40 uur. OPENINGSTIJDEN: Woensdag t/m vrijdag van 13.00 tot 22.00 uur Zaterdag van 10.00 tot 18.00 uur De burgemeester van de gemeente Reimerswaall maakt bekend, dat voor iedereen ter gemeentesef cretarie, afdeling algemene zaken. Oude Plein 11 te Kruiningen, ter inzage ligt het besluit van del gemeenteraad van 28 mei 1985, nummer n| waarbij wordt verklaard dat een wijziging van| het bestemmingsplan wordt voorbereid voor: percelen gelegen aan de Havenoordseweg t«| Waarde, kadastraal bekend gemeente Waar-| de, sectie D, nummers 274, 350 en 351; een perceel aan de Bosgatdam te Rilland. I kadastraal bekend gemeente Rilland, sectie R, nummer 700 ged.; percelen gelegen aan het Bolwerk te OostdijkJ kadastraal bekend gemeente Kruiningen, sec-f tie C, nummers 626 679, 680, 724, 725, 744 en| 748. De te wijzigen gedeelten zijn aangegeven op de| bij dit besluit behorende tekeningen. Kruiningen, 5 juni 1985. De burgemeester voornoemd, H. Boer Met het in beweging stellen van de wieken van een modelmolen, opende burgemeester T. H. de Meester /ie(| bejaardenhuis met aanleunwoningen 'De Wieken' in Zierikzee. ZIERIKZEE - De burgemeester van Zierikzee, T. H. de Meester, heeft dinsdagmiddag het bejaardente huis met aanleunwoningen 'De Wieken' in Zierikzee geopend. Hij deed dat door de wieken van een modelmolen in beweging te zetten. Bij het bejaardentehuis horen in totaal 40 aanleunwoningen. De be woners van die huizen maken ge bruik van verschillende diensten van het tehuis. Eigenlijk is het totale complex al sinds februari van dit jaar gereed, maar de officië le opening was dinsdag. Het ge bouw vervangt de bejaardenhuizen 'Irene' en 'Ons Huis' die bijna op dezelfde plaats als het nieuwe com plex stonden. In het tehuis is plaats voor 58 bewoners, van wie 50 al leenstaanden en 4 echtparen. J. de Bruin, voorzitter van de stich ting Nederlandse centrale voor huisvesting bejaarden, droeg het gebouw over aan de voorzitter van de hervormde stichting bejaarden huisvesting en -verzorging Zierik zee, L. A. de Bel. De Bruin zei dat het op het terrein van de financie ring van dit soort voorzieningen nogal schort aan samenwerking en onderling overleg. Hij sprak dan ook van een 'knip- en snijbeleid' van de overheid. Dat heeft ook weer gevolgen voor de prijs van de ver zorging, die volgens hem in alle hoeken van Nederland gelijk zou moeten zijn. Hij voegde er aan toe dat ook nog niet voor alle kosten van het Zierikzeese complex een financieringswijze is gevonden. Daarover wordt op korte termijn nog gesproken met vertegenwoordi gers van het ministerie van WVC. De Bruin noemde de bouw van 'De Wieken' in drie opzichten een uit daging. De bouwlokatie was een moeilijke plaats om te werken, doordat de andere bejaardenhui zen er nog stonden. Verder moest het nieuwe complex architecto| nisch in de omgeving ingepast i den en tot slot vond hij het bijzon| der dat er twee oude tehuizen j sloopt werden. De Zierikzeese voorzitter De I stond uitvoerig stil bij de geschiede! nis van de verzorging van wezerl armlastigen en bejaarden op nagel noeg dezelfde plaats in Zierikz«| Hij had verder nogal wat kritiek aai het adres van de ondernemers i met de achterkant van hun geboul wen in de Hoge Molenstraat uittol men. Dat is de straat waarin ói hoofdingang van 'De Wieken' gevesl tigd is. Die achterkanten zien el volgens De Bel nogal haveloos uil Burgemeester De Meester deeldel die mening. Deze laatste vertelde| dat de ondernemers dan ook vraagd was hun panden wat op tel knappen, maar daar hadden ze nof| maar nauwelijks gehoor aan ven. Uiteindelijk heeft de gemeentel dan nog enkele deuren een kwastje| verf gegeven. ZIERIKZEE - In het verpleeghuis van de Corneliastichting te Zierikzee schortte in 1984 het een en ander aan de hygiëne. Dat was een constatering van de medisch hygiënische dienst. Om die reden zijn er in 1984 verschil lende wijzigingen in het schoon- maakgebeuren aangebracht. Zo zijn de werkmethoden veranderd, is er ander schoonmaakmateriaal en werkmateriaal aangeschaft en zijn de werklijsten regelmatig gewijzigd. Dat had tot gevolg dat de kostenpost schoonmaakprodukten en materia len een stijgende lijn vertoonde. Een en ander staat in het jaarverslag over 1984 van de Corneliastichting. Ook ten aanzien van het schoon maakpersoneel is er wat veranderd. Dat had te maken met een wijzigende visie op de verzorging en verpleging van bewoners in een verpleeghuis. Die visie is meer gericht op een persoonlij ke benadering van de bewoners en het bevorderen van het woon- en leefmi- HOEDEKENSKERKE De afdeling Hoedekenskerke van de NCVB sloot het seizoen af met een bijeenkomst. Spreekster was die avond mevrouw Van de Heuvel-De Bruin, die sprak over 'de vrouw in de kerk'. De leiding was in handen van de voorzitster van de plaatselinke NCVB-groep, me vrouw Van de Ree-Hoyer. lieu. Dat had voor het schoonmaak personeel dat op een verpleegafdeling werkte consequenties. Deze conse quenties zijn dat aan een aantal vaar digheden zoals tact, geduld, contac tuele eigenschappen en flexibiliteit HEINKENSZAND - De commissies Midden- en Kleinbedrijf en Ruimte lijke Ordening in de gemëente Borse le houden woensdag 12 juni een ge combineerde vergadering in het ge meentehuis in Heinkenszand. Er wordt onder meer gesproken over de stand van zaken met betrekking tot de werkgelegenheidsmaatregelen die de gemeente voor 1985 heeft geno men. Onder die maatregelen bevond zich het oprichten van een bedrijfsverza melgebouw, waarvoor zich tot nu toe slechts een enkele kandidaat heeft opgegeven. De gemeente zegt evenwel te beschikken over aanwijzingen dat een grotere toeloop zal ontstaan wan neer het gebouw er eenmaal staat. Voorts komt een regeling aan de orde voor het geven van tipgeld aan men sen die een koper kunnen vinden voor Borselse bedrijfsgrond. De vergade ring begint om 14.30 uur. hogere eisen worden gesteld. Omdat hogere hygiënische eisen en het schepppen van een optimaal leef- en woonmilieu moeilijkheden op kan le veren voor het uitvoeren van schoon- maakwerkzaamheden is het erg be langrijk dat er regelmatig overleg is tussen het afdelings schoonmaakper soneel en het overig afdelingsperso- neel, zo staat in het jaarverslag. Dat heeft er toe geleid dat bepaalde pro blemen opgelost of voorkomen kon den worden. Op 31 december 1984 woonden er in de Corneliastichting 61 mensen. In de Corneliastichting wor den mensen behandeld of verpleegd. Dat kunnen mensen zijn voor wie verzorging thuis of in het verzor gingstehuis ontoereikend is gewor den. KRABBENDIJKE Zaterdag houdt de voetbalvereniging Krabbendijke het jaarlijkse toernooi om de 'Inters- caldis'-wisselbeker voor de 2e elftal len. In totaal nemen 8 elftallen ver deeld over 2 pouyles deel, waarin een halve competitie wordt gespeeld. Daarna vinden poulewedstrijden plaats. Indeling poule I: DFS 2, Good Luck 2, Krabbendijke 2, en Steen 2. Poule II: Internos 2, MOC 2 (winnaar 1984), RCS 2 en WHS 2. Het toernooi begint om 12.00 uur. Om 17.00 uur is de prijsuitreiking. KORTGENE - De openbare MAVO te Kortgene die aan het eind van dit schooljaar sluit neemt op 28 juni afscheid van alle vertrekkende of pas vertrokken medewerkers in dorpshuis 'De Pompweie'. De bijeenkomst be gint om 15.30 uur. Na het het officiële gedeelte volgt 's avonds een onge dwongen samenzijn om nog persoon lijk met de vertrekkenden contact te kunnen hebben. 'S-HEERENHOEK De hengel sportvereniging 'de Leeglopers' uit 's-Heerenhoek hield een clubwed strijd waaraan 22 vissers deelnamen, er werden 108 boven- en 34 onder maatse vissen gevangen. Dit met een totaalggewicht van 20.630 gram. 1. P. Slabbekoom 2880 punten, 2. L. v. d. Berge, 2620; 3. P. Nouse 2430; 4. mevr. Slabbekoom 1890; 5. C. Marteijn 1880. De jeugdprijs werd gewonnen door 1. K. Schoolmeester, 560; 2. C. Nouse 390, 3. P. Krijt 210. WISSENKERKE Tijdens het afge lopen weekeinde zijn twee personen op heterdaad betrapt toen ze op een mosselperceel tussen Wissenkerke en Colijnsplaat aan het zagerspitten wa ren. Aangehouden zijn A. N. B. en W. L. O. beiden uit Goes. Tegen hen is proces-verbaal opgemaakt en hun materiaal zoals een riek en emmers zijn in beslag genomen. MIDDELBURG - Aan de scholenge meenschap voor Beroepsonderwijs 'De Wellinge' in Middelburg behaal den de volgende kandidaten hun di ploma Lager Technisch Onderwijs. Bouwtechniek (differentiatie timmeren) O. Roelse, Kamperland; elektrotechniek M. A. Donk, Goes; consumptieve techniek (differentiatie brood/banket) F. J. Steen bakker, Goes. ZIERIKZEE Voor het eindexamen Lager Huishoud- en Nijverheidson derwijs zijn aan de school voor LHNO Prinses Juliana in Zierikzee geslaagd: Afstudeerrichting Kantoor- en Verkoop praktijk: Brouwershaven, Wilfa Jonker, Nacy Krikke, Corina Verkerk; Burgh- Haamstede: Petra Blom, Wilma van Dam me, Jolanda v. d. Klooster; Dreischor: Jacqueline Quist, Jolanda Snijders; Noord- welle: Amieke Dooge; Oosterland, Marleen Boogert; Ouwerkerk: Nanda Kistalijn; Se- rooskerke: Marcia Baartse; Zierikzee: An- tonet Dekker, Anka Gieskes, Marieke de Jager, Elena Lievense, Anita Viergever, Geertje Wesdorp; Zonnemaire: Anja van Bommel, Sandra Fonteine. Afstudeerrichting: Verzorgende Beroepen: Bruinisse: Leona Bal, Marian Jumelet, Leona Kostense, Gerda Roon; Dreischor: Heieen Bolkenbaas; Nieuwerkerk: Ilonka Bakvis, Marianne Brekelmans, Carla Jan- son; Ouwerkerk: Marjolein Boogerd.CI ti Totté; Renesse: Miranda Bouwman I lies Kooman; Zierikzee: Anettte de ninck. Jacqueline Hulsker; Zonnens Anita van Bloois, Ellen van Klinken, SI Stoel. Vrije Afstudeerrichting: Brouwersbï Anita Seip, Burgh-Haamstede: Sylvia steeg; Ellemeet: Wilna v. d. Hoek; 0n kerk: Leanne Hage, Janet v. d. Hs Caroline Wijnstekers; Scharendijke: D de Werk; Zierikzee: Jolanda Bon, Mar? van Duin, Linda Lems, Edith Verkaai YERSEKE - De tafeltenmsvereniE Yerseke hield onlangs voor de twei keer het Yerseke-10-toernooi. Erf ren 45 deelnemers uit Walcheren Bevelanden en Schouwen DuiveU J. de Smit van Amemuiden won gecombineerde D E klasse, P. Fia ke en A. Trommelen van St. Laui werden tweede en derde. H. Mui van De Goese Polder werd ongesla winnaar van de achtkamp in dl klasse, vóór P. van Iwaarden Yerseke met 6 winstpartijen ei Huigens van Kerkwerve met 4. In finalepoule van de G klasse sloe de Yersekse deelnemers hun s winnaar A. Steketee ging zijn t' ploeggenoten L. Janse en F. van Boomgaard vooraf. K. Minnaard; weer Yerseke zegevierde in de Hk se, waar C. van Oers uit Kapelle ei Wolferts van De Goese Polder tweede en derde eindigden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 20