eider neonazistische fanclub veroordeeld Goede resultaten van Zeeuwse jeugdatleten VVR wil kwantiteit putten uit kwaliteit BELG WILLEM ARRAS SCHRIJFT HISTORIE PZC/sP°rt Nederlaag Kozakken Boys Hoek in finale tegen Geldrop otto-winnaar wil reclame s op wêêêê ONDSCOACH ALLEEN VERANTWOORDING SCHULDIG AAN MICHELS ijfde plaats voor ie Vriendenkring truiningen en SKNWK naar B-juniorenklas ^omotie AZVV ïaar damestop Vier ton voor Herkenbaar Huwelijk WEDSTRIJDEN IN VLISSINGEN Vijfde plaats voor De Vlieger Goede prestaties kleiduivenschutters Dissidenten Olympia's Ronde van Nederland Dick Schoenaker naar FC Twente 17 |EIST (GPD) - Leo Beenhakker hoeft zijn dagen niet door te brengen achter een Zeister ireau en treedt toch in dienst van de voetbalbond. De huidige interim-coach is tot 1 juli van let volgend jaar verantwoordelijk voor het Nederlands elftal, Jong Oranje, het UEFA-team i^i het olympisch elftal. Het stapje van interim-coach naar bondscoach kon gezet worden o dat het sectiebestuur betaald voetbal aan Volendams sponsor Lukkien een afkoopsom loor het nog een jaar doorlopende contract bij die club overgemaakt heeft. WERELDRECORD SPEERWERPEN 3ENSDAG 5 JUNI 1985 D B v( B ce 3RTMUND (AP) - De leider van een neonazistische fanclub van het stduitse eerste divisie-team Borussia Dortmund, de 31-jarige Siegfried jrchardt, ook wel "SS-Siggi", is dinsdag tot één jaar gevangenisstraf roordeeld wegens het veroorzaken van een rel in een Turks cultureel ntrum in 1983, waarbij zes mensen gewond zijn geraakt. ,rchardt werd schuldig bevonden aan het leiden van de aanval op het Turkse ntrum in Dortmund na een voetbalwedstrijd op 20 augustus 1983. Terwijl het vonnis in de afgeladen en zwaar bewaakte rechtszaal werd voorgelezen, maakten aanhangers van Borchardt met een luid "Sieg Heil" de nazi-groet. Borchardt werd reeds eerder veroordeeld wegens het toebrengen van letsel en het opruien tot openbare geweldpleging in verband met voetbalwedstrijden. Hij was bij de verkiezingen van verleden maand in de staat Nordrhein- Westfalen kandidaat van de extreem rechtse Vrije Duitse Arbeiderspartij. De partij haalde niet het minimum aantal stemmen dat nodig is voor een zetel. eenhakker tekent voor en jaar bij de KNVB Cen nieuw hoofdstuk", meldde de fe-jarige Papendrechter, die vijftien jgar gewend is geweest de zomer maanden in te vullen met contracts- esprekingen en seizoenvoorberei- jng en die nu alle tijd heeft voor zijn nbby's: fotograferen en vissen. Voor vertegenwoordigende elftallen be- int de bal pas weer in september te pllen. (en nieuw hoofdstuk in de loopbaan in Beenhakker, na Epe, de jeugd van [o Ahead Eagles, Veendam, Cam- Lur, de senioren van de Deventer Joeg, de Feyenoord-jeugd, Ajax, Za- pgozza en Volendam, nu de KNVB. faar ook de voetbalbond voegt een jofdstuk toe aan een lijvig boek werk, met veel kommer en kwel en ekonkel. tegenstelling tot zijn voorganger tees Rijvers is Beenhakker geen ver- itwoording schuldig aan welk sec- Jebestuur dan ook. Hij heeft slechts )aas Rinus boven zich. „Een ideale ituatie", vindt de met Volendam ge- (egradeerde trainer. „Ik heb alleen iet Michels te maken. Rekening hou- iend met de competitie en de belan- len van de clubs leg ik hem mijn jlannen voor en ik hoor wel of het (aaibaar is of niet". LISSINGEN - De Zeeuwse rolstoel- asketbalvereniging De Vrienden- ring is zaterdag op een toernooi in et Brabantse Oudenbosch op een ijfde plaats geëindigd. In de poule- edstrijden werd verloren van het msterdamse ISA met 28-21 en van et team van Blauw-Wit uit Roosen aal met 35-32. )aarna werd de wedstrijd om de ijfde en zesde plaats gewonnen van Cameleon uit Den Haag, met de cij- rs 34-21. MIDDELBURG - SKNWK BI en Krui ingen BI spelen volgend seizoen in le Zeeuwse B-juniorenhoofdklas. De loegen bereikten in een promotie- ompetitie de twee bovenste plaat- en, zulks ten koste van Hontenisse, loek en Zeelandia. )e laatste uitslagen van de na-compe- itie waren: Hontenisse Bl-Kruinin- ;en BI 2-4; Hoek Bl-Zeelandia BI 3-0; eelandia BI-Hontenisse BI 0-1 en als aatste wedstrijd kwamen dan de pro- novendi tegen elkaar: Kruiningen 1-SKNWK BI 4-4, maar toen was het beslist, ie eindstand: KNWK BI 4 3 1 0 7 18- 6 (ruiningen B 4 2 115 12-10 loek BI 4 1 1 2 3 5-7 lontenisse BI 4 112-33-8 eelandia BI 41032 4-11 MIDDELBURG - Nadat eerst al de iromotie van de WIK-dames naar de erste klas bekend was geworden is aandagavond ook het dameselftal an AZW naar de Zeeuwse dames- op gepromoveerd. Ie Axelse dames wonnen met 3-0 van ërseke en bleven zo Yerseke en erooskerke ruim voor. 'e eindstand van deze promotiecompeti- ie luidt: 3 3 0 0 6 10-1 zw 3 2 0 1 4 6-2 ërseke 3 1 0 2 2 1-7 ërooskerke 3 0 0 3 0 1-8 Beenhakker is verantwoordelijk voor vier ploegen, twee daarvan resorte- rend onder het betaald voetbal (A- team en Jong Oranje) en twee teams die vallen onder de sectie amateur voetbal (UEFA-jeugd en olympisch elftal). Hij selecteert de ploegen, doet de voorbereiding en verzorgt de trai ningen met Dick Advocaat als assis tent. Dat alles onder eindverantwoor ding en in nauwe samenwerking met Rinus Michels. „Bij een goede plan ning hoeven we op anderen geen beroep te doen", zegt Beenhakker, die met zijn chef op één lijn zit. „In het verleden waren er té veel mensen voor té weinig elftallen. Ik denk dat het beter is minder mensen met meer verantwoording te hebben", vindt hij. De nog niet uitgewerkte plannen van Michels en Beenhakker moeten lei den tot herkenbaar voetbal. Voorko men moet worden dat de ene trainer het zó vertelt en bij een ander selec tieteam een oefenmeester een ander verhaal houdt. Het moet zó zijn dat de linkerverdediger van Jong Oranje exact zijn taak kent als hij in dezelf de positie opgeroepen wordt voor het hoogste team. Plannen die alleen te realiseren zijn als de vertegenwoordigende teams meer dan tot nu toe aan het voetbal len gaan. De wedstrijdagenda is voor lopig magertjes. Het olympisch team speelt niet, Jong Oranje is uitgescha keld. Het A-team heeft na november, als de twee kwalificatiewedstrijden tegen Polen of België uitgelopen zijn op een mislukking, niets meer te doen. „De plannen die we verder gaan uitwerken moeten geen papieren plannen worden", waarschuwt Been hakker. Voor het hoogste elftal zijn voorlopig twee driedaagse trainingskampen vastgesteld. Het eerste op 2, 3 en 4 OOST-BERLIJN (RTR) De Oost- duitse atlete Petra Felke heeft tijdens wedstrijden in Schwerin het wereldre cord speerwerpen gebracht op 75.40 meter. Het oude record was sinds twee jaar in het bezit van de Finse Tiina Lillak met 74,76 meter. september wordt doorgebracht in het buitenland, een clubteam fungeert als tegenstander. Tijdens de tweede trai ningsstage op 23, 24 en 25 september oefent Oranje in Nederland tegen Oost-Duitsland. Dit alles als voorbe reiding op de beslissende kwalificatie wedstrijden op 16 oktober en 20 no vember. Beenhakkers collega en mogelijke te genstander Guy Thijs reist volgende week naar Mexico om in het gezel schap van de medische staf hotelac commodatie te bekijken en niet ver rast te worden door de gevolgen van voetbal op grote hoogte. Beenhakker was ook van plan te vertrekken naar Midden-Amerika, maar zag daar van af toen de KNVB-artsen geen belang stelling hadden. De medische staf van de bond heeft na het wereldkam pioenschap voor junioren twee jaar 'terug een uitgebreid rapport ge maakt. De rossige oefenmeester en de bond zijn een huwelijk aangegaan voor één jaar, een wens van beide partijen. Beenhakker: „Ik wil een jaar aankij ken of het me bevalt. Bovendien denk ik dat je de werkperiode van een bondscoach moet koppelen aan een Europees of wereldkampioenschap, dus nooit langer dan twee jaar". Ook de bond gaf de voorkeur aan een éénjarig contract. Juli '86 heeft ook Michels geen verplichtingen meer aan de bond. De technisch manager wil bekijken hoe de nieuwe situatie werkt en pas daarna een beslissing nemen over verlenging van zijn overeen komst. Onder Michels blijven werken Bert van Lingen (de jongste jeugd en het Nederlands damesteam), Evert Theu- nissen (zaalvoetbal), Ron Groene- woud (amateurteam en opleidingen), Siem Plooyer (opleidingen) en Jan Rab (opleidingen). ZEIST Leo Beenhakker tekent zijn contract onder toeziend oog van bondsmanager Rinus Michels len KNVB-voorzitter André van der Louw van de sectie betaald voetbal. VLISSINGEN Tij dens een op de kunst- stofbaan Baskensburg te Vlissingen gehouden nationale jeugd atletiek competitiewedstrijd hebben enkele Zeeuwse atleten zeer goede pres taties geleverd en pres teerden ook enkele ploegen goed. Bij de meisjes le klas was er een knappe eer ste plaats voor de meis jes van Schelde Sport, terwijl de nog jonge ploeg van Marathon fraai derde werd. De teams van AV56 en Dy namo 70 werden hier respectievelijk vijfde en zesde. Goede prestaties wer den hier geleverd door Ilse Murre van Schelde Sport, die zowel het dis cuswerpen won (28,56 m) als het hoogspringen met een goede 1.65 m. Een andere goede pres tatie leverde Marathon atlete Karen Glerum die op de 800 m ruim de snelste was met 2.16.8 min. Bij de jongens eerste klas geen winst voor een Zeeuwse ploeg, maar in dit bijzonder sterke ge zelschap toch een fraaie derde plaats voor de jon gens van AV56, een vier de plaats voor Dynamo 70 en een zesde voor Schelde Sport. Winst was er hier voor Eric Stigter van AV56 op de 800 m in 1.59.9 min. Van goed gehalte was ook de 12,69 m met de kogel van André Ver wei (AV56) en de 49,70 m met de speer van Dyna mo-atleet Ingmar van Oeveren. Ook bij de meisjes twee de klas geen Zeeuwse overwinning, maar wel een fraaie tweede plaats voor de meisjes van Del ta Sport, een zesde plaats voor Schelde Sport en een negende voor AV56. Een goede persoonlijke prestatie leverde Annemieke Goedhart (D.S.) die de kogel met 10,36 m het verste stootte en ook de beste was bij het discus werpen met een worp van 30,82 m. Bij de jongens tweede klas tenslotte waren het de jongens van Mara thon die alle Westbra bantse concurrentie ruim achter zich lieten. Dubbele persoonlijke winst was er voor Bram van Peenen die zowel het discuswerpen won met een worp van 37,96 m als het speerwerpen met een worp van 53,80 m. Zeven van de tien onder delen eindigden hier in een Marathon-overwin ning. Eerst na de volgende wedstrijd van 16 juni a.s. in Roosendaal zal blij ken of de behaalde pun tentotalen voldoende zullen zijn voor een plaats in de landelijke finale. OUD-BEIJERLAND Johan de Vlieger van de Vlissingse atletiekver eniging Marathon is tijdens een halve marathon in Oud-Beijerland als vijfde geëindigd. De Vlieger legde de ruim 21 kilometer af in 1.12.12. Winnaar werd de Belg Julien Grimont, die 1.07.46 noteerde.' BIDDINGHUIZEN Tijdens de Ne derlandse kampioenschappen hoofd klasse jachthagelschieten kwamen de Zeeuwse teams tot uitstekende prestaties. Het tweede team, bestaande uit Kees Schippers, Bram van Dijke, Martin de Visser, Frans van Nimwegen, Toon van Dijke en Piet Hamelink, legde beslag op de 3e plaats bij de afvaardi ging van provinciale teams. De Zeeu wen behaalden een score van 442 treffers van de maximaal 500 te beha len treffers. Ook het tweede team, bestaande uit Piet Vos, Albert van Damme, Klaas Vroegindewei, Martin van Nieuwen- huizen, Rob de Graag en Rinus Ver- mue, kwamen goed voor de dag. Zij eindigden op de vierde plaats met een score van 435 treffers. De resultaten zijn: 1. Drenthe 462; 2. Groningen 450; 3. Zeeland 2 442; 4. Zeeland 1 435 en 5. Overijssel 433. VEENENDAAL (ANP) GVW heeft dinsdagavond de eerste zege behaald in de kampioensronde van de zater dagamateurs. In Veenendaal won de ploeg met 4-1 van Kozakken Boys. De karakteristiek is: GWV-Kozakken Boys 4-1 (2-1) 6. Muller 1-0,18. De Leeuw 2-0, 32. Schouten 2-1, 85. Wim Koeman 3-1, 87. Van Brenk 4-1. Scheidsrechter: Van der Hom. Toeschouwers: 1200. De stand is nu: Spakenburg 2 110 Kozakken Boys 3 111 GVW 3 10 2 (4-3) (5-7) (8-7) t 'yplff i ftn£jj Het bestuur van VVR: v.l.n.r. Bob Visser, Piet Stroo, Rudi Opdeweegh en Gérard Schouten. KRABBENDIJKE - Aan het einde van het gesprek veert Gérard Schouten plotseling op. De bescheiden voorzitter van de Volleybalver eniging Reimerswaal (spelend in de Westbrabantse regio) heeft zich tot dan toe wat op de achtergrond gehouden, maar wanneer het toekomst perspectief van de club ter sprake komt, reageert hij enthousiast. „Ik ben ervan overtuigd dat we aan het begin staan van een heel nieuwe periode in de geschiedenis van WR," profeteert hij met overtuiging. „Nu we met enkele trainingsgroepen naar de sporthal in Kruiningen verhuisd zijn en daar op middellange termijn ook met onze recreanten en de jeugd terecht kunnen, zal de vereniging eindelijk eens een duidelijker gezicht krijgen." Het afgelopen seizoen mag voor de Reimerswaalse club bepaald suc cesvol worden genoemd: twee teams promoveerden, waarvan he ren 1 via een glansrijk kampioen schap, Als het aan het bestuur ligt, worden deze resultaten de aanzet tot een belangrijke sprong voor waarts. Het probleem is echter dat de leden heel wat minder ambitieus zijn dan hun bestuur. Sommige spe lers wilden zelfs de kans op promo tie maar voorbij laten gaan. Rei merswaal staat op een tweesprong. Nu VVR in het nieuwe seizoen gedu rende één avond per week inder daad de beschikking krijgt over de Reimerswaalhal in Kruiningen, lijkt aan het probleem van disloka- tie in elk geval een einde te komen. Het kaderprobleem blijft echter be staan en is zelfs, zo meent vereni gingssecretaresse Annemarie Meeuwse, nog erger geworden. Niet alleen de 'basis' heeft te lijden onder dit gebrek, ook het eerste heren team bijvoorbeeld heeft nog nooit een 'echte' oefenmeester gehad. Om beurten verzorgen de spelers zelf de trainingen en coaching is voor hen nog steeds een luxe die zij alleen kennen van andere teams. Het was dan ook een historische gebeurtenis dat de dames vorig jaar met de Vlissinger Tonnie Vermaire een heuse trainer-coach kregen. De belangrijkste oorzaak van de hele kaderproblematiek lijkt echter het gebrek aan plichtgevoel van de meeste leden te zijn. „Wij zien ons geconfronteerd met dezelfde onwil waarmee tegenwoordig vrijwel ie dere vereniging en ook elke bond te maken heeft: de mensen willen wel spelen, maar zodra er een vacature is in bestuur of technische staf, hebben ze geen tijd," vertelt Piet Stroo, die binnen het bestuur de protefeuille externe zaken beheert. „De meeste spelers willen op hun vrije dagen niet met volleyballen bezig zijn," onthult penningmeester Bob Visser, die zelf deel uitmaakt van het eerste herenteam. „Eén door-de-weekse avond vinden ze ge noeg." De ambities van het bestuur en die van veel leden komen niet overeen en lijkt de kern van de problema tiek waarmee de verenigingslei ding zich in haar streven voor waarts geconfronteerd ziet. VVR wil nu eindelijk eens goed aan de weg gaan timmeren, wil het leden bestand, dat momenteel rond de 70 schommelt, een flinke injectie ge ven zodat het voortbestaan van de club wat minder afhankelijk wordt van de toevallige ledenaanwas van buitenaf. Want één ding heeft men in Krabbendijke de afgelopen twaalf jaar wel geleerd: om voor namelijk op eigen kweek te kunnen drijven, is een groot potentieel no dig. In West-Brabant bevindt WR zich in een situatie die ooit door Ad Goudzwaard, toen nog dé man ach ter de volleybalafdeling van het Vlissingse Marathon, als ideaal werd beschouwd óm het niveau binnen het district op te krikken. Nog in het seizoen 79/80 pleitte hij voor het centraliseren van de com petitie in zogenaamde 'volleybal- bolwerken': „Je zou een bolwerk Hulst, een bolwerk Terneuzen, een tje in Aardenburg, één in Vlissingen en één in Goes moeten hebben," zo meende hij. „Daardoor zullen be paalde spelers eerder geneigd zijn over te stappen naar clubs die bete re doorstromingsmogelijkheden bieden. Bij WR heeft men in de achterlig gende jaren echter weinig van die doorstroming gemerkt. „Integen deel," vertelt Annemarie Meeuwse. „Toen enkele jaren geleden de kern van ons eerste damesteam, dat toen in de eerste klas speelde, stopte en wij dus met een onvolledige selectie overbleven, is er beslist geen toe loop gekomen van speelsters die zo graag eerste klas wilden spelen." En Vermaire voegt hieraan toe: „Ie mand die ambitieus is, zoekt van zelf wel het niveau dat bij hem of haar past, of de competitie nu ge centraliseerd is of niet." Het kampioenschap en de daaraan verbonden promotie naar de dis trictsklasse - door West-Brabant tussen eerste klas en promotieklas gevoegd om de overgang naar de derde divisie wat soepeler te doen verlopen - wordt door de bestuurs leden zonder uitzondering als een mijlpaal in de geschiedenis van de vereniging beschouwd. Bovendien krijgt de prestatie van heren 1 nog extra glans door de manier waarop zij hun hegemonie stelden: toen de competitie ten einde was gaapte er tussen de nummers een en twee een enorm gat. WR bleef bovendien een seizoen lang ongeslagen. De spelers zelf bleken kampioen schap plus promotie overigens lang niet allemaal op dezelfde wijze te waarderen als hun bestuur. Sommi gen pleitten er zelfs serieus voor om de eer maar aan een ander te laten, want spelen in de districtsklasse betekent immers spelen op zater dag en dat is voor een deel van de kleine spelersgroep zo'n beetje het ergste wat hun kan overkomen. Het bestuur heeft echter flink wat druk op deze dissidenten uitgeoefend om toch gewoon te promoveren en ten slotte is ook de laatste bezwaarde bezweken. Gérard Schouten: „De promotie van de heren naar de districtsklas se kan een belangrijke rol spelen in de profilering waar we aan werken. Wanneer we daarin via goede resultaten en meer gerichte publiciteit ook daadwerkelijk in slagen, kan dat toch alleen maar leiden tot een toeloop van nieuwe leden?" WOUW (ANP) - De voorlaatste en tot nog toe warmste etappe van Olym pia's Ronde van Nederland werd in één opzicht een historische. Willem Arras boekte dinsdag in Wouw zijn vierde ritzege in acht dagen, een record. De overwinning van de Belg, zoals gewoonlijk in de massasprint, betekende dat het klassement nage noeg ongewijzigd bleef. John Talen verwisselde zijn gescheurde leiders trui, het gevolg van een val (zonder gevolgen) in de beginkilometers, voor een nieuwe. Arvi Tammesalu ervoer, dat de twee de plaats in de algemene rangschik king een ondankbare was. Enkele kilometers voor het einde geraakte hij door een valpartij op achterstand. Eerder overkwam Jarosjenko en Bo- gers het zelfde. De twee uitgeschakel de bedreigers van Talen moesten als gevolg daarvan met de pols in het gips. De uitslag van de achtste etappe is: 1. Willem Arras (Bel) 147 kilometer in 3.22.35 (met tijdvergoeding 3.22.20); 2. Wieb- ren Veenstra (Bat) 3.22.35 (3.22.25; 3. Vitali Kozinsky (Sov) 3.22.35 (3.22.30); 4. Rob Harmeling (Gaz) 3.22.35; 5. Michel le Grand (Baa) 44. Charles de Caluwé (Baa); 45. Peter Hoondert (Gaz); 46. Pierre Raas (Aar) z.t. Het algemeen klassement na de achtste etappe is: 1. John Talen (Aar) 28 uur 57 minuten en 43 seconden; 2. Peter Stevenhaagen (Ams) op MEN HAAG (ANP) - De winnaar van otto 22 ontvangt bruto ruim 400.000 ulden. Bij toto 22 krijgen de twee rinnaars elk ruim 13.000 gulden bru- o. 3e uitslagen zijn: otto 22: Eerste prijs: 1 winnaar, die nito ƒ424.398,90 ontvangt. Tweede 'rijs: 3 winnaars, die elk bruto 50.000,00 ontvangen. Derde prijs: 01 winnaars, die elk bruto 1631,00 ntvangen. Vierde prijs: 4221 keer 39,00. Vijfde prijs: 66.235 keer 5,00 ijferspel 22: Eerste prijs: 1 winnaar. Tweede prijs: geen winnaar. Derde 'rijs: 15 winnaars. Vierde prijs: 193 eer. Vijfde prijs: 1953 keer. (vaste 'rijzen) foto 22: Eerste prijs: 2 winnaars, die lk bruto 13.220,50 ontvangen, tweede prijs: 19 winnaars, die elk 178,10 ontvangen. Derde prijs: 372 eer 99,30. Toto-gelijk 22: Eerste prijs: geen win- 'aar. Tweede prijs: 2 winnaars, die elk 704,80 ontvangen. Derde prijs: 23 rinnaars, die elk 146,30 ontvangen, lierde prijs: 457 keer 10,50 PARIJS (GPD) - John McEnroe was zowaar écht blij. De onbetwist beste tennisser ter wereld, die in de regel zonder een spoor van uiterlijke emo tie het ene succes op het andere stapelt, viel gisteren op Roland Gar ros één moment uit zijn onsympa thieke rol. De arm ging triomfante lijk omhoog, er verscheen iets van een lach op het gelaat en zelfs het publiek - dat normaal gesproken toch meer als een noodzakelijk kwaad wordt beschouwd door de recalcitrante Newyorker - mocht een bedankje in ontvangst nemen. McEnroe had ook alle reden voor die ongebruikelijke „vreugde-uitbar sting". Want z'n overwinning in de halve finale van de open Franse kam pioenschappen kwam tot stand ten koste van de uiterst lastige Joakim Nyström, die de Amerikaan voor het eerst in het Parijse toernooi de volle vijf sets (6-7, 6-2, 6-2, 3-6 en 7-5) op het stomende centre-court hield. Uit gerekend deze 22-jarige Zweed had McEnroe dit seizoen een van de slechts drie nederlagen toegebracht tijdens de kwartfinale van het WCT- gebeuren in Dallas. Het is alweer dertig jaar geleden dat de Verenigde Staten in de persoon van Tony Trabert zijn laatste win naar in Parijs leverde. En dat typeert meteen de Amerikaanse afkeer tegen het gemalen baksteen. „Ik vind het ook ouderwets", meende McEnroe eerder deze week al. „Vroeger was er geen geld voor betere banen, maar dat argument geldt tegenwoordig niet meer. En spelen op gravel blijft juist voor de betere tennissers een nadeel, omdat het nivellering in de hand werkt". Het was ook bepaald geen toeval dat van de 28 Amerikanen die voor de open Franse stonden ingeschreven er welgeteld drie (McEnroe, Connors en Krickstein) de laatste 32 haalden. Tijdens het duel tussen Mats Wilan- der en Henri Leconte viel al eveneens te genieten. De Franse oogappel, die de als vierde geplaatste Scandinaviër onlangs in Düsseldorf nog een afstraf fing had gegeven, kon zijn krachten tegen landgenoot Yannick Noah wel iswaar niet herhalen, maar mocht toch met opgeheven hoofd (6-4, 7-6, 6-7 en 7-5) het bomvolle centre-court verlaten. Zo zit er in ieder geval al één Zweed bij de laatste vier in Parijs - Wilander treft nu McEnroe - en daar kan vandaag nog een tweede bijko men als Stephan Edberg Jimmy Con nors de baas mocht blijven. Chris Evert-Lloyd heeft zich dinsdag geplaatst voor de halve finales van de open Franse tenniskampioen schappen. De 30-jarige Amerikaanse, tweede geplaatst, won met 6-4 en 6-0 van haar landgenote Terry Phelps. Dames enkelspel, kwartfinales: Gabriela Sabatini (Arg) - Manuela Malejava (Bul) 6-3, 1-6, 6-1. Samenstelling halve fina les dames enkelspel: Navratilova - Kohde; Sabatini - Evert. 2.08; 3. Arjan Jagt (Bat) op 2.19; 4. Arvi Tammesalu (Sov) op 2.25; 5. Piet Kleine (Con) op 2.36; 24. Pierre Raas (Aar) op 20.58; 41. Peter Hoondert (Gaz) op 39.58; 49. Charles de Caluwé (Baa) op 1.07.36; 51. Patrick Tolhoek (Mil) op 1.11.36 ENSCHEDE (ANP) - Dick Schoenaker van Ajax speelt de komende drie seizoenen bij FC Twente. De 13-voudige international maakte op 32-jarige leeftijd gebruik van een vrije transfer. Hij had ook een aanbie ding van een Zwitserse club. Schoena ker is inmiddels met zijn nieuwe club naar Canada vertrokken voor enkele vriendschappelijke wedstrijden. Voor hij naar Ajax kwam speelde Schoena ker bij De Graafschap. PARIJS In het heetst van de strijd zocht John McEnroe gistermiddag op Roland Garros verkoeling. VLISSINGEN Hoofdklasser Geldrop is zaterdag de tegen stander van Hoek in de bekerfi nale van het district Zuid I. Geldrop versloeg gisteravond in Oss Top met 2-0. Het is nog niet bekend waar de finale zaterdag wordt gespeeld. De besturen van Geldrop en Hoek konden gister avond niet tot een overeenstem ming komen. De KNVB wijst vandaag een locatie aan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 17