Zorgen Turkse vereniging over ontmoetingscentrum gemeente vlissingen SLAGERIJ BLANKENBURGH B0UWSH0P SEROOSKERKE NIEUWBOUW VERLOOPT VOLGENS SCHEMA mdedeSngfen) musBass VlaletsftortöeW I 500 gram bielstuk13,00 1 kilo mager spek5,00 1 kilo mager gerookt spek6,00 1 kilo schouderlappen7,00 1 kilo varkensfricandeau14,00 1 kilo hamlapgen10,00 1 kilo doorregen runderlappen 10,50 1 kilo varkensfilet13,60 1 kilo ribkarbonade10,50 1 kilo nasivlees11,00 I 1 UK V-J 10 kilo magere runderlappen 100,00 10 kilo magere hamlappen105,00 5 kilo dikke riblappee05,00 5 kilo fijne riblappen50,00 5 kilo mager spek26,00 150 gram schouderham 150 gram palingworst 150 gram katenspek 150 gram ontbijtspek Gelderse schijven 4 halen 1,50 1,49 3 betalen Tentoonstelling schilderijen en pottenbakkerswerk in museum Veere PAND MOET WEER VERBOUWD WORDEN hinderwet mededelingen SUIKERPOT 2,10 1,00 VLOERDELEN Bouwshop-topprijs 1,48 GRENEN WANDSCHRQTEN 1 97 HARDBOARD 1t 9r DAKBEDEKKING dkRn GIPSPLATEN ian KALKZANDSTEEN n 99 PZC/ streek Middelburgse raad bezoekt Folkestone 'Schelde' hield negentiende bedrijfstoernooi V oetbal wedstrij d Grijpskerke tegen Grijpskerk V er keersmaatregelen Vlissingen voor rit en modedagen Gemis Gevaar COMMISSIE VOLKSGEZONDHEID EN MILIEUBEHEER COMMISSIE SOCIALE ZAKEN COMMISSIE FINANCIËLE ZAKEN COMMISSIE ROVOS COMMISSIE WELZIJN Kennisgeving vergunningaanvraag Ontheffing Drank- en horeca- verordening 60% voordeel porseleinen Je huis in de krant brengt mensen over de vloer. VERHUUR GASTOESTELLEN Van der Hooft Installaties Eerste kwaliteit Altijd extra voordeel Vers van het mes Korte Noordstraat 49-51, Middelburg, tel. 12914. MERANTI - VUREN - GRENEN - MERBAU WOENSDAG 5 JUNI 1985 Vitrite bereidt zich voor op grote verhuisoperatie 14 MIDDELBURG - De nieuwbouwwerkzaamheden bij de fabriek Vitrite 2 in Middelburg verlopen volgens plan. De lampvoetenindustrie bereidt zich nu voor op de verhuizing van de inventaris van Vitrite 1 naar Vitrite 2. Deze gigantische operatie zal in augustus plaatsvinden, zo deelde directeur P. F. M. Gruyters dinsdag mee. De twee vorstperiodes in de afgelopen winter dreigden even roet in het eten te gooien bij de nieuwbouw. Er ontstond toen een flinke achterstand op het schema. Deze werd echter ingelopen door een tijdelijke continudienst (zeven x 24 uur) van het bouwpersoneel. De verhuizing van de inventaris van niet toevallig gekozen, want de fa- gesteld. Aan twee andere wordt de de fabriek Vitrite 1 begint in de twee de week van augustus. Dat tijdstip is MIDDELBURG - Voor de tiende keer vindt dit jaar de raadsuitwisseling plaats tussen Middelburg en Folkes tone, zoals bekend zustersteden van elkaar. Bijna het voltallige college van b en w, met uitzondering van wethouder M. Vinke, en een groot aantal raadsleden neemt deel aan deze uitwisseling. Verder gaat een aantal mensen uit het bedrijfsleven mee en mensen die werkzaam zijn bij de gemeente Middelburg. In totaal bestaat de groep uit 54 personen. Het vertrek is vrijdag 7 juni 's mor gens om tien uur. Het gezelschap gaat met de bus naar Zeebrugge en weer per bus met de boot naar Dover en vandaar naar Folkestone. In Dover worden zij welkom geheten door de gemeentesecretaris van Folkestone en in de zusterstad zelf wacht hen een ontvangst door de burgemeester. Dit gebeurt in het East Cliff Pavilion. Daar is tevens de kennismaking met de gezinnen bij wie de Middelburgse gasten worden ondergebracht. Zaterdag 8 juni wordt 's morgens vroeg een bezoek gebracht aan het Leeds Castle, waar de groep wordt rondgeleid. De zaterdag wordt beslo ten met een diner-dansant in het Soutcliff Hotel aan de boulevard van Folkestone. Zondag 9 juni kunnen degenen die dat wensen, deelnemen aan een kerk dienst, die gevolgd wordt door een receptie in de Woodward Hall. De rest van de dag kan de groep naar eigen keuze doorbrengen. Maandag 10 juni vertrekken de gasten weer naar Mid delburg, waar zij 's avonds omstreeks zeven uur worden terugverwacht. briek is dan drie weken lang gesloten vanwege de collectieve vakantie. In dit tijdsbestek moeten tientallen zwa re machines van de fabriek aan de Maisbaai naar de andere op het indus trieterrein Amestein worden ver voerd. Direct daarop worden ze weer opgebouwd en het is de bedoeling dat de gehele fabriek aan het eind van de vakantie weer startklaar is. Directeur Gruyters ziet de afloop van dit karwei met optimisme tegemoet. Het wordt uitgevoerd door de afdeling vervoer en garage van de multinatio nal Philips, waarvan Vitrite deel uit maakt. Overigens laat de lampvoe tenindustrie het niet op de laatste drie weken van augustus alleen aan komen. Inmiddels is een flink deel van de inventaris al verhuisd. Dat geldt onder andere de glasfabriek. Deze telde in Vitrite 1 zeven metershoge oveninstallaties, die alle vervangen worden. In Vitrite twee zijn inmiddels Crrnpi vijf nieuw gebouwde ovens in gebruik laatste hand gelegd waarna nog een achtste wordt gebouwd. De concentratie op Amestein bete kent dat er ook bij Vitrite 2 diverse afdelingen verplaatst moeten worden. Zo is het hoogbouwveem (opslag en expeditie) verplaatst waarna de open gevallen plaats ingenomen is door de werkplaats, waar ongeveer 165 men sen werken. Verder is het energiecen trum in de fabriek van voren naar achteren verhuisd, om plaats te ma ken voor de mengkamer. Twee grote afdelingen draaien echter nog op volle toeren aan de Maisbaai en zullen in augustus verplaatst wor den. Dat betreft de dieptrekkerij (waar uit metaal de hulzen van de lampvoeten worden getrokken) en de 'fïnish-afdeling', waar de lampvoeten ontvet, gebeitst en vernikkeld wor den. VEERE Het Museum De Schotse Huizen in Veere exposeert vanaf za terdag schilderijen van Henk Kooger en pottenbakkerswerk van Johanna Minderhoud. De tentoonstelling wordt zaterdag ge opend om 14.00 uur. Drs H. J. Vader, rector van de stedelijke scholenge meenschap Middelburg zal een inlei dend woord spreken. Het museum is open van dinsdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. De schilderijententoonstelling loopt tot en met 13 juli, de pottenbak- kerswerkexpositie tot 29 september. Intussen blijft de al enkele jaren bestaande groei in personeelsbe stand en produktie zich voortzetten. Per 1 januari 1984 werkten er bij Vitrite ongeveer 700 mensen. Op het ogenblik telt het bedrijf 837 perso neelsleden. Die stijging valt samen met hogere produktiecijfers. In 1979 werden op jaarbasis 2,5 miljard lampvoeten geproduceerd. Het door breken van de grens van 2,5 miljard werd toen min of meer als een eind punt beschouwd. Inmiddels produ ceert Vitrite echter iets meer dan 3 miljard lampvoeten op jaarbasis. Deze groei, volgens Gruyters voor een belangrijk deel een gevolg van de kwaliteit van de producten, zorgt er voor dat het bedrijf op andere punten niet aan devraag kan voldoen. Dat betreft met name de aanmaak van stalen bekers voor alkalinebatterijen, waarin Vitrite zich verregaand heeft gespecialiseerd. Op het ogenblik laat het bedrijf echter verschillende orders van gerenommeerde batterijprodu centen aan zich voorbij gaan omdat ze, vanwege de hausse bij de lampvoe- tenproductie, eenvoudigweg niet aan deze vraag kan voldoen. Intussen werken er bij Vitrite onge veer 300 mensen in volcontinudien- sten. Gruyters verwacht dat dit aan tal in de toekomst niet sterk meer zal stijgen. Sectoren als de tekenkamer, afdeling personeelszaken en het ad ministratief personeel vallen er na melijk buiten. Vitrite besloot tot vol- continudienst, mede in verband met de arbeidsduurverkorting. De be trokken werknemers zijn nu iets meer dan 34 uur actief. De extra kosten die dit voor Vitrite oplevert worden gecompenseerd door de vol- continue. Daardoor zijn de machines in de betrokken afdelingen zeven keer 24 uur in bedrijf hetgeen de productiviteit doet stijgen. Volgens Gruyters heeft een kleine minderheid bezwaar aangetekend te gen de volcontinudienst. Besloten werd alleen rekenihg te houden met mensen die om geloofsredenen zon- dagsarbeid als onoverkomelijk zien. Per saldo waren er dat minder dan twintig. „Voor hen is vervangende arbeid gezocht en gevonden. Ook in de toekomst, bij verder overschake ling op volcontinu zullen we deze lijn volgen. Dat is afgesproken, dus doen we het ook", aldus de heer Gruyters dinsdag. Het voormalige pakhuis Demerary, dat nu het onderkomen is van de Turkse Werknemersvereniging in Middelburg, van binnenuit gezien. VLISSINGEN De afdeling afboj voorstuwing heeft het bedrijfsv baltoernooi van De Schelde in j singen gewonnen. De uiteindelijj winnaar van het toernooi versloeg de finale de ploeg van Scheldeboiii I, die zich vorig jaar het sterkst hj getoond. Er waren strafschoppen dig om de beslissing tot stand brengen. Het Schelde-toemooi werd dit ji voor de negentiende keer gehouda Op de sportvelden aan de Irislaan op het sportcomplex Baskensbti streden 21 teams uit 17 Schelde lingen om het Zilveren Schip, ty toernooi besloeg in het totaal 61 strijden. Achter de afdeling afbou voortstuwing en Scheldebouw I digde de pijpenfabriek op de den plaats door (eveneens na het nem van strafschoppen) te winnen vanj afdeling magazijndienst. Schelde- recteur J. W. Weug reikte na afloop prijzen uit. GRIJPSKERKE In het kader van een tegenbezoek dat inwoners van het Groningse Grijpskerk het komend weekeinde aan Grijpskerke brengen, staat onder meer op het programma een voetbalwedstrijd tussen inwoners van beide dorpen. Deze wedstrijd wordt vrijdag gespeeld op het sport park 'Noordhout' aan de Kadetweg te Serooskerke. De wedstrijd begint om 19.00 uur. VLISSINGEN In verband met de old-timersrit zal de zaterdag Boule vard Evertsen in Vlissingen van 8.15 tot even na negen uur zijn afgesloten voor doorgaand autoverkeer. De be woners wordt geadviseerd hun auto tijdig elders te parkeren. Na de rond rit over Walcheren worden de old timers 15.30 uur terug verwacht in Vlissingen. De oude auto's worden opgesteld op .het Bellamypark. Op dat tijdstip mag er geen auto meer gepar keerd staan. Alle parkeervakken zijn voor de old-timers gereserveerd. Vandaag, Morgen, donderdag, en vrij dag zullen ter gelegenheid van de Modedagen het Beursplein en een deel van het Bellamypark verkeers vrij worden gemaakt. Dat houdt in dat er geen auto's en (brom)fietsers kunnen komen, wel voetgangers. De maatregel geldt beide dagen van 13.30 tot in de avond. MIDDELBURG - Na de toestemming van het gemeentebestuur om het voormalige pakhuis Demerary aan het Oostkerkplein te huren, is de Turkse Werknemers Vereniging Mid delburg (TWVM) nog lang niet uit de zorgen. Het pand is in zijn huidige staat ongeschikt om als ontmoetings- en activiteitencentrum te functione ren. Er is een flinke verbouwing nodig, die volgens berekeningen van de Bouwwinkel Zeeland 143.000 gul den gaat kosten en zoveel geld heeft de vereniging in de verste verte niet. Inmiddels worden verwoede pogingen ondernomen om uit allerlei patten subsidies te verkrijgen. Daarvoor krijgt de TWVM hulp van Fred Berg- werff. Hij is medewerker van het pro vinciaal kerkcentrum van de Neder lands Hervormde Kerk en is door zijn werkgever vrijgesteld om tot 1 juli bijstand te verlenen aan de Turken. Bergwerff wees dinsdag in een ge sprek op de grote nadelen die aan het gebouw kleven. Op de begane grond is een grote ontmoetingsruimte. Deze is op zich best functioneel, maar het probleem is dat ze erg hoog is. Daarbij komen dan de dikke stenen muren en de slechte isolatie van Demerary. De ze dingen vèroorzaken hoge stookkos ten. Per maand moet een voorschot van 1300 gulden worden betaald. Een bijkomend probleem is dat het inte rieur geheel uit hout is vervaardigd. Ook de vloeren," terwijl daaronder geen plafondbetimmeringen zijn aan gebracht. Dat maakt het voormalige pakhuis erg gehorig. van de verbouwingskosten (ruim 71.000 gulden) te kunnen putten. Daarbij wordt erop gewezen dat de meeste van de geplande activiteiten in het ontmoetingscentrum op jonge ren betrekking heeft. Bij het ministe rie van sociale zaken zal om steun worden aangeklopt bij het project Jongeren Bouwen voor Jongeren, Dat project is onderdeel van het werkgele genheidsplan voor jonge bouwvak kers, waarbij met jongerenbouwplaat- sen wordt gewerkt. Verder is de ker ken om een bijdrage verzocht. De plaatselijke diaconie van de hervorm de gemeente heeft inmiddels in princi pe medewerking toegezegd. Ook zal gepoogd worden financiële hulp te krijgen van het Koningin Juliana Fonds. En tenslotte zal de vereniging zelf een kleine bijdrage moeten leve ren. De vereniging krijgt op het ogenblik actieve steun van het 'Nederlands Turks Vriendschapscomité'. Daartoe behoort ook Gerrie Maandag. Uit haar v'erhaal blijkt dat het ontbreken van beroepskrachten als een gemis wordt ervaren. Drie jaar geleden werd de Stichting Welzijn Buitj landse Werknemers opgeheven. 8 toen ontstane gat is voor een dt opgevuld door de gemeentelij coördinator minderhedenbeleid. Zi taak omvat onder meer adviserii over de verdeling van subsidiegeld voor minderheden. Actieve bemoei nis met het starten en runnen van» ontmoetingscentrum behoort niett zijn werk. Dat betekent dat binnen de Tuiks Werknemers Vereniging veel wei neerkomt op de schouders van voc zitter Kadir Kilinc. Hij werkt echteri drieploegendienst en zijn vrije tijd lang niet altijd toereikend om alles; de Turkse gemeenschap na te lopei Niet alleen valt daaronder de begeli ding van allerlei cursussen, Kilii functioneert ook als vraagbaak ven veel Turken. Veel mensen wende zich namelijk eerder to -t een landgi noot dan tot de officiële Nederland) instanties en dat komt vooral door; taalbarrière. Grote wens van de ve eniging is dat er een beroepskraci benoemd kan worden. „Ik heb éi mond, twee handen en twee voete maar dat is niet genoeg", aldus Kad dinsdag. De plannen om in september met een groot aantal activiteiten te beginnen lopen ernstig gevaar wanneer er niet op korte termijn financiële hulp op daagt. Inmiddels wordt door Berg werff verwoed gepoogd allerlei sub sidiebronnen aan te boren. Het mi nisterie van WVC heeft geld uitge trokken voor de viering van het internationale jongerenjaar 1985. De vereniging hoopt uit die pot de helft De nieuwbouw van de Vitrite op het industrieterrein in Middelburg. Openbare vergadering met spreekrecht op donderdag 6 juni om 16.15 uur in het stadhuis. Onder meer worden behandeld: drughulpverlening: bej aardenproblematiek-verpleeghuissi tuatie. Secr. dhr. M. C. Westveer (tst. 324). Openbare vergadering met spreekrecht op donderdag 6 juni om 19.30 uur in het stadhuis. Onder meer worden behandeld: minderhedenbeleid; jaarverslag CBB 1984. Secr. dhr. J. A. W. de Wolf (tst. 125). Openbare vergadering met spreekrecht op dinsdag 11 juni om 16.00 uur in het stadhuis. Onder meer worden behandeld: afwerking raadsagenda; voorjaarsnota 1985. Secr. dhr. N. A. Meijer (tst. 310). Openbare vergadering met spreekrecht op dinsdag 11 juni om 19.30 uur in het stadhuis. Bij het samenstellen van deze advertentie waren de agendapunten nog niet beschikbaar. Secr. tst. 342. Openbare vergadering met spreekrecht op woensdag 12 juni om 16.00 uur in het stadhuis. Onder meer worden behandeld: subsidieverzoeken: M.'burgse Base- en Softballclub 'The Greensox', Mandoli ne Orkest 'Con Amore' en VU-orkest; ontwerp-welzijnsprogramma 1986. Secr. dhr. A. J. Wien (tst. 347). Wanneer u tijdens de genoemde vergade ringen over één of meerdere van de te behandelen onderwerpen uw mening wilt geven, kunt u gebruik maken van het spreekrecht. Maak hiervoor een afspraak met de commissiesecretardstesse en bij het bureau voorlichting van de gemeente ligt de volledige agenda met bijbehorende stukken voor u om in te zien. ZIE VOOR MEER GEMEENTELIJKE INFORMATIE DE WEKELIJKSE VOORLICHTINGSRUBRIEK 'DOOR HET OOG VAN DE LANGE JAN' IN DE FAAM I stadhuisplein 2 4382 LG vlissingen tel. 01184-87000 Burgemeester en wethouders van Vlissin gen maken ingevolge het bepaalde in de wet algemene bepalingen milieuhygiëne bekend, dat Esso Nederland B.V. te Den Haag, een aanvraag om vergunning inge volge de hinderwet heeft ingediend tot het uitbreiden van een zelfbedieningswa renhuis met een inrichting voor de opslag en aflevering van benzine en autogasolie alsmede een autowasinstallatie op het perceel Gildeweg 6 te Vlissingen; Vanaf heden ligt deze aanvraag, met de daarop betrekking hebbende stukken, ter inzage bij de afdeling milieuzaken van de dienst volkshuisvesting, ruimtelijke orde ning en milieu en wel op werkdagen - behalve zaterdagen - van 8.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 15.00 uur. Dit tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag. Genoemde bescheiden liggen eveneens buiten de werkuren ter inzage van 6 juni tot en met 5 juli 1985 op woensdagen van 17.15 tot 20.15 uur, bij het Stafbureau voorlichting en inspraak. In verband met de bereikbaarheid van de stukken verzoe ken wij u indien u de stukken tijdens deze avonduren in wilt zien vooraf contact op te nemen met de afdeling milieuzaken. Bij de ingediende aanvraag ligt onze ont- werp-vergunning met voorschriften ter inzage. Schriftelijke, gemotiveerde bezwaren te gen het verlenen van de vergunning kun nen bij hun college worden ingediend van 6 juni tot en met 5 juli 1985. De persoonlij ke gegevens van degene die een bezwaar schrift heeft ingediend, worden, indien daarom wordt verzocht, niet bekendge maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk, tege lijkertijd met het bezwaarschrift, worden ingediend. Indien daarom telefonisch wordt verzocht, kunnen tot en met 28 juni 1985 mondeling bezwaren worden ingebracht, waarbij te- zie voor gemeentelijke informatie ook 'in den blauw geruiten kiel' in 'de vlissinger' van vandaag. vens gelegenheid zal worden gegeven tot een gedachtenwisseling. Zij vestigen er de aandacht op dat degenen die gebruik hebben gemaakt van één of meer van genoemde mogelijkheden tot het indienen van bezwaren en degenen die aantonen daartoe redelijkerwijze niet in staat te zijn geweest later eventueel be roep kunnen instellen bij de Kroon tegen de genomen beschikking. Vlissingen, 5 juni 1985 Drs. Th. J. Westerhout, burgemeester Drs. J. M. A. van Nassau, secretaris Burgemeester en wethouders van Vlissin gen; gezien de aanvraag van de heer J. H. Tol wonende Chopinlaan 65 te Vlissingen om ontheffing van het verbod anders dan om niet-alcoholhoudende drank voor gebruik ter plaatse te verstrekken in de inrichting, gevestigd in het perceel Nieuwendijk 27; overwegende, dat door het verlenen van de gevraagde ontheffing het rustige woon- en leefklimaat in de nabije omgeving van genoemd perceel niet wordt aangetast; gelet op artikel 4.2 van de drank- en horecaverordening voor Vlissingen; besluiten: de ontheffing te verlenen onder de voor waarde/beperking, dat deze slechts geldt zolang de inrichting haar karakter van bar-dancing-discotheek behoudt. Tegen dit besluit staat beroep open bij gedeputeerde staten van Zeeland te Mid delburg. Het beroepschrift moet binnen vier weken na de dag, waarop het besluit is verzonden, bij het college van b. en w. van Vlissingen worden ingediend. Vlissingen, 31 mei 1985 Drs. Th. J. Westerhout, burgemeester Drs. J. M. A. van Nassau, secretaris Arzberg 'Cannelee' Keukengeisers, badgeisers, boilers economisch rendement en hoog rendement cv-ketels. Vraagt informatiemap Oudestraat 11-12, Veere. Tel. 01181-298. jachthaven Oranjeplaat ArnernuidöO tel. 01182-U19 RIBS VOOR zuinige kracht ^^Eer I I I I I I I I I I I 1 8 8 I I Extra voordelig deze week: Speciale reclame voor uw diepvriezer: Bestellingen vanaf 20 kilo worden zonder prijsverhoging thuisbezorgd tfïl vuren werkend 19 x 91 mm in vele lengtemaken - 1e kwaliteit per meter Aanbiedingen geldig t/m 12 juni a.s. en zolang de voorraad strekt. gezaagd en geschaafd naar uw wensen Ook KOZIJNEN op maat KORTE LEVERTIJD. afm. 10 x 83 mm werkend per meter 1 I afm. 244 x 122 cmI I glasviies mee met ieislag per rol (10 m2) wO,«JU afm. 360x60 cmI "f ,*#U waalformaat per stukU,££ (afgehaald) Alle prijzen zijn incl. BTW. Geopend ma. t/m vrij. 8.30-12.00 en 13.00-17.30 u. za. 8.00-12.00 u. Toranatraat 25 - Sarooakarka (W) tal. 01189-1207

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 14