V erkeersveiligheid Zwinweg onderzoeken Eerste socio- woningen geopend bij 'De Sterre9 in Clinge Zonnebloem Terneuzen houdt een zomerfeest INSPECTEUR BIJ OPENING WONING IN CLINGE Tholen geeft voorlichting over subsidie voor ondernemers [nbraak in café in Zandstraat 'Hoekse Rakkers' ïeft nieuw kerkbestuur Wandelwagen in Terneuzen gestolen Promotie voor Vogelwaarde 3 Hulst thuis tegen Wevoc AANGEPAST VOOR ZWAKZINNIGEN 'De Welle5 Huis en Heem Tholen bijeen Turn wedstrijden in Koewacht Recreatief zwemmen in bad Hontenisse PVDA SLUIS IN RAADSVERGADERING Sasse biljartclubs gaan een fusie aan Christiaanse voor CDA in Terneuzen Muziekspektakel met 14 gezelschappen in Heikant Geslaagd Petrus Hondius upurengbl DuZtlUr der Meer, Terneuzen; Judith van Meeuwen, Sint-Eloy 'Oud-Terneuzen' bekijkt films over bevrijding Zaalvoetbaltoernooi sporthal Terneuzen VOOR GEZONDEN EN ZIEKEN Vrijwilligers Lascursus Hulst VRIJDAG 31 MEI 1985 WVC heeft geld beschikbaar voor meer socio-woningen CLINGE De inspecteur voor de geestelijke volksgezondheid, drs. W. J. Lucieer heeft bestuur en directie van het zwakzinnigeninstituut 'De Sterre' in Clinge geadviseerd op korte termijn bij het ministerie van WVC aan te kloppen voor de financiering van 12 tot 16 plaatsen in zogenaamde socio-woningen. Bij de opening van de eerste van dergelijke woningen in Clinge merkte hij op, dat er bij het ministerie voor dit doel nog financiële reserves bestaan voor de jaren 1985 en 1986. Hij sprak in dat verband over 'twee potjes van dertig miljoen voor bouw activiteiten'. De inspecteur was overi gens van mening dat socio-woningen niet per definitie in de directe omge ving van een instelling voor zwakzin nigenzorg hoeven te verrijzen. „Waar om bij voorbeeld niet in Terneuzen", vroeg hij zich af. De heer Lucieer vertelde verder, dat de provincie Zeeland een goede kans maakt om als proefgebied voor ver nieuwingen binnen de zwakzinnigen zorg te worden aangewezen. THOLEN - De vereniging tot behoud van historische kernen en het land schap van Tholen houdt zaterdag 8 juni een algemene ledenvergadering. Deze bijeekomst in het Koffiehuis aan de Visstraat te Tholen begint om 13.30 uur. Op de agenda van de ledenverga dering-staat onder meer het vaststel len van het jaarverslag over 1984. In dat verslag wordt een overzicht gege ven van de activiteiten die de vereni ging in 1984 ontwikkelde en eventueel nog mee bezig is. Verder is er een bestuursverkiezing en komt het finan cieel beleid van 1984 aan de orde. Na de vergadering maken de aanwezigen een excursie naar de hervormde kerk te Poortvliet en de hervormde kerk te Scherpenisse. Ze vertrekken om 14.45 uur. SINT-MAARTENSDIJK - De gemeen te Tholen houdt donderdag 13 juni een voorlichtingsavond over de ver schillende subsidie- en stimulerings regelingen van het ministerie van economische zaken. De avond is be doeld voor ondernemers in de ge meente Tholen. Het programma be staat uit verschillende inleidingen. Sa een opening van wethouder J. Versluijs spreekt ir. P. G. C. A. Berk- houdt, districtshoofd van de rijksnij- verheidsdienst te Breda, over vernieu wend ondernemen. Achtereenvolgens tomen dan: ing. W. Treurniet, nijver- leidsconsulent voor Zeeland, over lubsidieregelingen, management on dersteuning 1984 en technisch ont wikkelingskrediet, J. T. C. Bodewes van de dienst investeringsrekening Dver innovatie stimuleringsregeling, ,ng. G. R. van Marion, hoofd afdeling irganisatie voorlichting district zuid ran de rijksnijverheidsdienst, over on dernemingsfinanciering onder staats- arantie en M. van Baaien van de Kamer van Koophandel voor Midden- n Noord-Zeeland, over exportvoor- ichting. Het is de bedoeling dat om 21.00 uur een forumdiscussie wordt ;ehouden. De inleiders vormen het 'orum en voorzitter is wethouder Ver- luijs. De avond wordt besloten met de mogelijkheid tot het stellen van vragen door de aanwezigen. De hij enkomst wordt gehouden in het ge- neen tehuis te Sint-Maartensdijk en legint om 19.30 uur. SAS VAN GENT - In de nacht van woensdag op donderdag is er ingebro ken in café d'Ouwe Smisse in Zand- traat bij Sas van Gent. De bewoners waren afwezig. De dader(s) kwam(en) linnen door een dakraam te forceren. Er wordt een stereo-installatie ver nist, terwijl er ook etenswaren ver dwenen. De totale waarde van de buit bedraagt ongeveer 1700 gulden. Van de dader(s) ontbreekt elk spoor. HOEK Buurthuis 'De Hoekse Rak kers' van de Centrale Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk heeft een nieuw werkbestuur. Maanden gele den alweer stapte het vorige bestuur op uit protest tegen de reorganisatie plannen van de stichting en de daar mee gepaard gaande bezuinigingen. De hele opzet strookte niet met het oeleidsplan dat destijds voor het ouurthuis in Hoek was opgezet. De opende zaken werden de afgelopen ijd waargenomen door een groep vrijwilligers. Uit hun midden is nu een ieuw werkbestuur gekozen. Voorzit ter Rob Mulder in een verklaring: Het eerste doel van dit nieuwe be stuur is om ondanks de beperkingen waarmee we zowel op het gebied van ie beroepstijd als wat betreft de fi nanciën worden geconfronteerd, zo veel mogelijk van het sociaal cultu- eel werk in Hoek overeind te hou- ien." 'Hoekse Rakkers' gaat, net als ie andere buurthuizen van de stich- ing, een zelfstandiger rol spelen. De ioelstellingen blijven dezelfde. Mui ier: „Maar het verwezenlijken ervan al niet eenvoudig zijn en zal zowel 'an bestuur als medewerkers een nog professioneler instelling vergen." Het nieuwe werkbestuur ziet er voor- opig, naast voorzitter Rob Mulder, zo rit: Harry Belfroid secretaris, Tineke ïhlens penningmeester, Iwan de Iroote en Jo Dees lid. Er wordt nog ezocht naar twee bestuurskandida- ;en. i ,,In de praktijk zal dat betekenen dat vier jaar lang extra gelden naar Zee land vloeien om de zogenaamde 'zorg op maat' te verwezenlijken", verdui delijkte hij. Deze extra gelden worden Drs W. J. Lucieer TERNEUZEN Woensdag is voor een winkel in de Noordstraat in Ter neuzen een gloednieuw wandelwagen tje ter waarde van enkele honderden guldens gestolen. Het stond, met an dere wagentjes, uitgestald voor 'Casi- ta'. De politie heeft de zaak in onder zoek. KOEWACHT De turnvereniging 'Vlug en Lenig' uit Koewacht houdt morgen, vrijdag, verenigingswedstrij den in de gymzaal in Koewacht. De leden komen uit in vier leeftijdscate gorieën. De wedstrijden beginnen om 18.30 uur en duren tot omstreeks 21.30 uur. echter alleen verstrekt wanneer wordt voldaan aan eisen van de overheid. Zo moeten de extra gelden bestemd wor den voor de directe hulpverlening. De inspecteur dacht daarbij aan de finan- VOGELWAARDE Na een nacom- petitie met Steen 3 en Koewacht 2 is Vogelwaarde 3 kampioen geworden van de derde klas C in de zondagcom petitie. Gisteravond boekte Vogel waarde 3 een 2-1-overwinning op Koe wacht 2, hetgeen de promotie naar de tweede klas betekende. Vogelwaarde 3 won eerder al met 5-2 van Steen 3. HULST De heren van Morres Hulst spelen morgen, zaterdag in de derde rond van de strijd om de nationale volleybalbeker thuis tegen derde divi sionist Wevoc (Bergeijk). De dames uit Hulst zullen in de uitwedstrijd tegen het Tilburgse Sarto (eerste divi sie Bi voor het laatst in deze samen stelling aantreden. De wedstrijd Morres Hulst-Wevoc wordt gespeeld in Den Dullaert (Hulst) en begint om 16.30 uur. KLOOSTERZANDE De werkgroep 'Sportieve Recreatie Hontenisse' is deze week gestart met de wekelijkse zwemavonden in het zwembad 'De Honte'. Voor dit sportieve gebeuren lieten zich meer dan 150 zwemen- thousiasten inschrijven. Het recreatieve zwemgebeuren staat iedere woensdag van 19.00 tot 20.00 uur in het zwembad in Kloosterzande op het programma. Daaraan kan wor den deelgenomen door iedereen van 16 jaar en ouder om de conditie of de zwemtechniek bij te schaven. SLUIS De PvdA-fractie in Sluis wil onderzoeken of de verkeersveilig heid op de Zwinweg bij Retranche- ment verder kan worden verbeterd. Tijdens de raadsvergadering vroegen de socialisten donderdag het college van b en w een kostenberekening te maken voor de aanleg van een voet pad van camping 'De Wildhof tot aan restaurant 'De Witte Koksmuts'. Met die voorziening zou de Zwinweg voor de overwegend toeristische wande laars aanmerkelijk veiliger moeten worden. Sluis heeft overigens al het nodige ondernomen om de vooral 's zomers drukke weg te beveiligen. Gealar meerd door een enstig ongeval tijdens de zomer van vorig jaar besloot de gemeenteraad enkele maanden gele den tussen camping 'De Wildhof en Retranchement een voetpad aan te leggen. Gisteren werden de maatrege len uitgebreid met een besluit de verlichting langs het bewuste traject te verbeteren. Voor vijf nieuwe licht masten en de ombouw van drie ande re is negenduizend gulden benodigd. PvdA'er A. Oosterling maakte van de gelegenheid gebruik voor een beveili ging van de totale Zwinweg te pleiten. Burgemeester J. Asselbergs beloofde de suggestie op financiële haalbaar heid te laten onderzoeken. Oosterling merkte verder op dat de voor toeris ten uitgevoerde werken inmiddels 25.000 gulden hebben gekost. Met een knipoog naar de CDA-fractie, die sa men met de VVD de invoering van een gemeentelijke toeristenbelasting blokkeert, vroeg hij zich af: „Als je die bedragen ziet, wordt het dan echt niet eens tijd om de toeristenbelasting in te voeren". De gemeenteraad nam voorts een klein voorschot op de zomervakan tie. Burgemeester Asselbergs kon de elf agendapunten zonder noemens waardige discussie binnen een half uur weghameren. ciering van projecten als begeleid wonen en praktische, pedagogische thuishulp. „Vooral voor ouders die hun kind langer met ondersteuning van hulpverleners thuis willen hou den is dit goed nieuws", aldus Lucieer. Verder sprak de inspecteur over de tendens binnen overheidskringen om meer te gaan denken aan kleinere eenheden binnen de zwakzinnigen zorg. „Hoewel De Sterre met ruim 250 plaatsen zeker niet tot de grote insti tuten mag worden gerekend, zou zo'n instituut in de huidige omvang niet meer in Nederland worden gebouwd". De norm voor de maximale grootte is inmiddels verlaagd tot 200. Het stre ven is om in de toekomst instituten te bouwen met 60 tot hooguit 100 plaat sen. SAS VAN GENT De biljartvereni ging KOT en HGL uit Sas van Gent die beide café Reseda als clublokaal hebben, hebben besloten een fusie aan te gaan wat betreft de bondsspe- lers van die vereniging. Opzet van deze fusie is meer betrok ken te worden bij het bondsgebeuren. De beide voorzitters, Peter Snelders (HGL) en Bennie de Waal (KOT), zien als voornaamste noodzaak van het samengaan het mogen organiseren van bondstoernooien en de mogelijk heid de leden een uitgebreider pro gramma voor te schotelen. De leden van de twee biljartclubs stonden una niem achter het voorstel van hun voorzitters. TERNEUZEN Het CDA-Terneuzen komt dinsdag bijeen in de Gehoorzaal in Hoek. Voor de pauze worden amen dementen voor het landelijk verkie zingsprogramma behandeld, na de pauze spreekt statenlid Gerrit Chris tiaanse. Hij gaat in op de actuele Zeeuwse politiek. De bijeenkomst be gint om 20.00 uur. HEIKANT Het komende weekein de zullen in het grensdorp Heikant veertien muziekgezelschappen uit de regio Zeeuwsch-Vlaanderen elkaar bekampen tijdens het achtendertig ste muziekfestival van muziekver eniging Heikant. Het muziekspekta kel vindt in het gemeenschapshuis 't Heike, enkele lokale café's en op straat plaats. De route die door de korpsen gelopen wordt, gaat via de Julianastraat, Droehoefijzerstraat, Lekestraat, Magdalenastraat en Po lenlaan. Zaterdagavond wordt er op het sportterrein van Heikant een taptoe gehouden. Het avondoptreden begint om 19.30 uur. Aan het festival nemen deel drum band Heikant, drumband Irene uit Oost-Souburg, muziekgezelschap EMM uit Koewacht, drumband Bres- kens, De Vossen uit Hulst en de majorettenpelotons Kloortje uit Kloosterzande en Weldoen door Ver maak uit Clinge. Deze gezelschappen treden zaterdag op. In 't Heike wor den verder zondagmiddag uitvoerin gen verzorgd door Nooit Gedacht uit Graauw, Excelsior uit Terhole, de fanfare uit Sluiskil, Sint-Jan uit Sint- Jansteen en Weldoen door Vermaak uit Ciinge. Ook de Koninklijke Stede lijke Harmonie uit Hulst en de fanfare Vrijheid-Eendracht brengen zondag nog een staaltje van hun beste kun nen. Deze muziekgezelschappen tre den vanaf 19.30 uur op. De middag voorstelling begint om 14.30 uur. ZAAMSLAG Het tweede team van Mikpunt uit Zaamslag won uiteinde lijk het buurtkorfbaltoernooi, dat de korfbalvereniging Zaamslag donder dagavond hield. In de finale van dit toernooi werd met het kleinst moge lijke verschil (1-0) gewonnen van het eigen eerste team, dat daardoor twee de werd. In totaal namen dertien achttallen aan dit toernooi, dat vorig jaar voor de eerste maal werd gehouden, deel. „Dit is feitelijk meer dan we vooraf hadden verwacht. Het is duidelijk dat er toch belangstelling voor de korfbal sport in Zaamslag is", aldus voorzitter Daan Hamelink van de organiserende vereniging, die voorts van mening was dat dit toernooi moet worden gezien als een evenement, waarbij de korf balsport meer naar buiten komt. Deze sport wordt in Zeeuwsch-Vlaanderen erg weinig beoefend (er zijn slechts drie clubs in Zeeuwsch-Vlaanderen, red.) en misschien dat er wat leden uit dit toernooi naar voren komen'. Eenzelfde mening was ook KNKV- bestuurder M. Nieuwdorp uit Terneu zen die de prijsuitreiking verrichtte, toegedaan. „Een dergelijk initiatief zoals de korfbalvereniging Zaamslag hier heeft opgezet, is geweldig. Vooral de prettige wijze, waarop de ploegen hebben gespeeld, hebben mij enorm verrast en ik hoop dan ook, dat er enkele actieve korfballers uit naar voren komen", vond Nieuwdorp. De dertien verschillende ploegen wa ren vooraf in vier poules ingedeeld. De winnaars daarvan speelde de halve Geholpen door burgemeester mr F. A. W. Jacobs linksI van Hulst schroefde inspecteur drs W. J. Lucieer van de geestelijke volksgezondheid het huisnummer op de eerste socio-woning bij het zwakzinnigeninstituut 'De Sterre' in Clinge. CLINGE Met het bevestigen van Het huisnummer '39' werd donderdagmid- het gemeentebestuur de ontwikkelin- dag de eerste socio-woning van het zwakzinnigeninstituut 'De Sterre' in gen nauw zal volgen en steunen. Na- Clinge officieel in gebruik gesteld. De bewoonsters Toos en Klaziena keken mens de ouders sprak A. Schrauwen toe hoe burgemeester mr F. A. W. Jacobs en inspecteur drs W. J. Lucieer van een dankwoord uit. Aan vier nieuwe de hoofdinspectie voor de geestelijke volksgezondheid de schroevendraaiers bewoners werden vervolgens geschen hanteerden. woning een gedenkwaardig feit is voor deze kleine dorpsgemeenschap'. Hij sprak de hoop uit dat het experi Na het ophangen van het huisnum mer kon het grote gezelschap geno digden een kijkje nemen in de zoge naamde socio-woning. Het betreft hier een twee-onder-een-kap woning die is aangepast aan de behoeften van de acht nieuwe bewoners. Zo zijn er op de begane grond een gemeenschappe lijk te gebruiken huiskamer en keu ken. Verder zijn er op de benedenver dieping nog twee kamers. De overige zes bewoners hebben op de eerste of op de zolderverdieping een eigen ka mer. Met de realisatie van het hele project is een bedrag gemoeid van circa 400.000 gulden. Het is de bedoeling dat de bewoners van de socio-woning een grote mate van zelfstandigheid krijgen. Tijdens het officiële gedeelte van de openings ceremonie in de aula van 'De Sterre' had voorzitter J. Dieleman van het bestuur van de inrichting al gewezen op de zelfstandigheid van de bewo ners. „We beginnen aan een nieuw hoofdstuk", zei hij. Dieleman doelde daarmee op het feit dat voor het eerst acht bewoners het terrein van de Clingse inrichting voorgoed verlaten. „Op zich een hele normale gebeurte nis in onze samenleving", benadrukte de voorzitter. „Als kinderen de leeftijd van pakweg achttien jaar hebben be reikt, is het bijna gebruikelijk dat zij op zichzelf gaan wonen. Zo ook deze kinderen". Dieleman had overigens grote waar dering voor de mentaliteit van de dorpsbewoners. Iets waar burgemees ter Jacobs van Hulst, die per racefiets was afgereisd naar Clinge, mee kon instemmen. Jacobs zei verder dat 'het gereedkomen van de eerste socio- ment zal slagen. Ook zegde hij toe dat 'thuis'. ken uitgedeeld. Thea en Janet verze kerden de aanwezigen dat de paraplu standaard en de tafelkleden een goed plaatsje zullen krijgen in hun nieuwe EXAMENirrrnji TERNEUZEN Terneuzenaar J. Nouwt (25) is afgestudeerd tot mees ter in de rechten. Nouwt volgde de studie aan de Katholieke Hogeschool van Tilburg. TERNEUZEN Aan de Rijksscho lengemeenschap 'Petrus Hondius' in Terneuzen slaagden de volgende kan didaten voor het eindexamen: Afd. VWO: Mia de Blaei], Terneuzen; Monique Coppoolse, Hoek; Astrid Duits, Hoek; Tom Ensink, Sluiskil; Marianne Gal- le, Terneuzen; Erik Groeneweg, Terneuzen; Jaap-Klaas Hoekstein, Terneuzen; Bernard Hollaers, Terneuzen; Frank Hondsmerk, Terneuzen; Ankie Lammertink, Terneuzen; Ernst de Leeuw, Terneuzen; Niels Maris, Zaamslag; Peter van de Neste, Hulst; Rob bie Pijcke, Terneuzen; Johan de Reu. Hoek; Harry Schot, Terneuzen; Mare Sol. Terneu zen; Annelou Tieleman, Terneuzen; Jean Trippert, Terneuzen; Mike de Vreugd, Ter neuzen; Ingmar Wolfert, Axel; Hans Zegers, Axel. Afd. HAVO: Raymonds van Altena. Ter neuzen; Jolanda van Bendegem, Axel; Dion Beuzenberg, Axel; Marieke Bleeker. Ter neuzen; Diana Bondewel, Terneuzen; Sand ra Broekhoven, Terneuzen; Jaap de Bruijn, Hoek; Sylvia Buijze, Terneuzen; Marcel Capello, Terneuzen; Marieke Dieleman, Biervliet; Coen Dobbeleir, Sas van Gent; Gerda van Doorn, Zaamslag; Pieter Jan Dijkstra, Terneuzen; Erwin van Eek, Hoek; Emile Fabry, Terneuzen; Inge Fleurbaaij, Terneuzen; Karin Franken, Zuiddorpe; Sandra Ganpat, Terneuzen; Mirjam van Geldere, Terneuzen; Carla 't Gilde, Terneu zen; Stefanie van der Goes, Spui; Angelique de Graaf, Terneuzen; Linda Guequierre, Terneuzen; Evert de Gijsel, Axel: Jean- Marc Hendrikse, Axel, Miranda Hofman. Terneuzen; Yolanda Honcoop, Terneuzen; Tamara Janssen, Terneuzen; Anne-Marie de Jonge, Axel; Anand Kalloe, Terneuzen; Miranda Knol, Hoek; Jolanda de Koeijer, Terneuzen; Jolanda Kotvis, Terneuzen; Marc van der Laan, Terneuzen; Freddy Lauret, Terneuzen; Joop Lauret, Terneu- flnhrptioet hnrnnr zen' Anita Linthout, Hoek; Carolien van BROUWERSHAVEN - De bazaar ten Hoek; Andrea Minnebo, Terneuzen; Ri- bate van de gereformeerde kerk Brou- chard v- d Plasse, Terneuzen; Wim Pols, Klaassen, Rianne Koole, Corian de Kraker, Kirsa Martinu, Petra Meesen, Patricia Mu- ra, Jeanien Murre, Jacqueline Naeije, Erna de Poorter, Frank de Pooter. Mieke Roos, Sandra Seghers, André Tacq, Patrick Tan gelder, Jolanda van Tatenhove, Sandra Verbunt, Corien Verplanke, Petra Verschu ren, Korien Ypma. Hulst: Frans Boerjan, Angelique de Jong. Koewacht. Karin de Maat. Sas van Gent: Mireille Blommaert, Johan Boer. Sluiskil: Marja van der Boon, Frank Dieleman, Francisca van Drongelen, Judith Perdaan. Spui: Inge Riemens, Ro nald Sol. Terneuzen: Job den Hamer. West- dorpe: Sandra Bogaart, Linda Cortvriendt, Bianca de Craene, Jean-Pierre van Dorsse- laer, Danielle Heyens, Corine Lücken. Zaamslag: Mare de Putter, Johan Slabbe- koorn, Hubrina Vetter. Zuiddorpe: Anja Driessen, Carin Matthijs, Luc Plasschaert, Nico Rozendaal. TERNEUZEN De vereniging 'Oüd- Terneuzen' komt maandagavond bij een in de foyer van het Zuidlandthea- ter. Terneuzenaar Frits Eijke vertoont die avond films over de bevrijding van Terneuzen en omgeving (in '44). Daar naast draait Eijke een film over Flori da. De bijeenkomst begint om half acht. Ook niet-leden zijn welkom. wershaveiVZonnemaire heeft netto Terneuzen; Tonnie de Pooter, Axel; Aartje de Ridder, Axel; Kristel de Ridder, Temeu- ruim 17.000,- opgebracht. De op- 2en; Bol) Boos Terneuzen: Judith van de brengst is bestemd voor de inrichting sanden, Sas van Gent; Stefan Schelstraete, finales. Daarin klopte Mikpunt I van team van West, terwijl Mikpunt de finale bereikte ten koste van Reuzen- hoek. De finale was een wedstrijd, die op een redelijk niveau stond en waarbij het tweede team van Mikpunt ongetwij feld de beste kansen kreeg. Van die ettelijke mogelijkheden werden er uit eindelijk twee benut, waardoor Mik punt 2 via een 2-0 eindscore het buurttoernooi winnend besloot. In de strijd om de derde en vierde plaats klopte Reuzenhoek het team van West met 1-0. De eindstand: 1. Mikpunt 2,2. Mikpunt 1, 3. Reuzenhoek, 4. West, 5. Noord, 6. Noord Oost 1, 8. Drie Gehuchten 2, 9. Noord Oost 3, 10. Schapenbout, 11. Molenhof, 12. Drie Gehuchten 1. 13. Noord Oost 2. van een nieuwe kerkzaal. TERNEUZEN In de Terneuzense sporthal 't Zwaantje wordt vandaag, vrijdag, een zaalvoetbaltoernooi ge speeld, waarvan de organisatie in handen is van de zaalvoetbalvereni ging De Post. Aan het toernooi, dat al om 18.00 uur begint, doen zeven teams mee, die een halve competitie afwerken met wed strijdjes van in totaal tien minuten. Die zeven zijn: Cok (Oostburg), Kravo (Terneuzen), OAZ (Terneuzen), Vol treffers (Terneuzen), Verpoorte (Axel) en De Post. De laatste wedstrijd wordt om 22.00 uur gespeeld. TERNEUZEN De afdeling Groot Terneuzen van de Zonnebloem houdt zaterdag 8 juni een 'Zomer-Zonne- bloemfeest' voor gezonden, zieken en gehandicapten in het Zeldenrustcol- lege. Het feest wordt zowel in als om de school gehouden. In de hal van de school kunnen bezoekers meedoen aan een groot aantal spelen waaron der de Mossel van Nelly (een soort Puut van Gies), sjoelen, hengelen, vogelpieken, ringwerpen en balgooi en. Voorts kan men zijn geluk beproeven op een muizenbaan en een kegelbaan. Het 'Zomer-Zonnebloemfeest' wordt 's middags om 14.00 uur geopend door burgemeester C. Ockeloen van Ter neuzen. Hij laat een vijftigtal duiven los. Kort na de opening is er een optreden van het Terneuzense majo- rettenpeloton onder leiding van me vrouw De Jonge. Vanaf vier uur geeft volksdansgroep Hava Naquila een uitvoering, 's Avonds brengt de Boe- renkapel van Terneuzen leven in de brouwerij. Dan worden ook de win naars van de spelen bekendgemaakt. Daarna overhandigen de Terneuzense Boys en de voetbalvereniging Terneu zen de opbrengst van een voetbaltoer nooi dat met Pinksteren werd gehou den aan de Zonnebloem. Tussen de bedrijven door kunnen de aanwezigen meedoen aan een loterij en een kansje wagen met het rad van avontuur. Het feest wordt omstreeks 19.00 uur afgesloten. Aan het evenement wordt meege werkt door ongeveer honderd vrij willigers. Behalve de vrijwilligers van de Zonnebloem dragen ook de padvinderij en stagiaires van scho lengemeenschap 'De Leeuwtjes' hun steentje bij aan_ het welslagen van het 'Zomer-Zonnebloemfeest'. Organisator Piet Gerreman van 'De Zonnebloem' heeft grote verwachtin gen van het evenement. „Het is voor de eerste keer dat ons feest ook open staat voor gezonde mensen. Op die manier willen we het taboe rond de besloten club van zieken en gehandi capten doorbreken. Bovendien is het de bedoeling de drempel naar de Zonnebloem toe te verlagen. Er wordt nog te vaak gedacht dat wij er alleen maar voor oude mensen zijn. Dat is onjuist, er zijn ook jonge mensen gehandicapt en die zijn eveneens van harte welkom in onze vereniging. De ervaring leert dat ze het bij de Zonne bloem ontzettend naar hun zin heb ben". Terneuzen; Karin Smink. Terneuzen; Chantal Smolenaers, Terneuzen; Robert Standaert, Terneuzen; Wilfred Sufjker- buijk, Terneuzen; Alinda Sijtsma, Terneu zen; Alt-Jan Timmer, Terneuzen; Hans Veer, Koewacht; Wendy van de Velde, Terneuzen; Ad Verhelst, Hoek; Petra Ver planke, Terneuzen; Carina Vonk, Terneu zen; Kirsten de Vrijer, Terneuzen; Wennie Warrens, Sluiskil; Brigitte Wieles, Sluiskil; Ronald v. d. Zande, Terneuzen. Afd. MAVO: Babs van Beek, Zaamslag; Oscar van Beest, Biervliet; Noëlla v. d. Bergen. Terneuzen; Hans Beun, Terneuzen; Serge Breeuwer, Terneuzen; Marco de Bruijne, Spui; Fabian Buys, Terneuzen; Ronny de Caluwé, Sas van Gent; Birgitte Cappendijk, Terneuzen; Mark Coppens, Terneuzen; Etienne Essers, Terneuzen; Edith Filippo, Terneuzen; Rosita Geel- hoedt, Terneuzen; Ronald van Geenen, Terneuzen; Rachida Hana, Sluiskil; Rolf van der Heijden, Terneuzen; Jens Hofman, Terneuzen; Annelies van Houdt, Terneu zen; Lisette Huisman. Terneuzen; Brenda Jasperse, Spui; Gerdie Kip, Terneuzen; Irene Kole. Terneuzen; Atie Kroeze, Ter neuzen; Anouk Lafarque, Koewacht; Silvia Liplijn, Terneuzen; Ruben v. d. Lijke, Hoek; Marion v. d. Maale, Hoek; Elsa Martina, Terneuzen; Bianca Moes, Terneuzen; Ber- nadette Mudde, Terneuzen; Suzet de Paauw, Biervliet; Rosita Peperzak, Hoek; Jim Ploegaert. Philippine; Sven Ronsom, Kloosterzande; Lindy de Rijke, Sas van Gent; Ab Schot, Terneuzen; Angelique Schuit, Terneuzen; Harald v. d. Sluis Veer, Terneuzen; Meryem Tezel, Terneuzen; Pe ter Vercruijsse, Biervliet; Tonny Versluijs, Biervliet; Heieen de Vetter. Terneuzen. AXEL Aan de Christelijke Mavo 'De Welle' in Axel zijn de volgende kandidaten in het eerste tijdvak ge slaagd; Axel: Beatrix van Alten, Jacco Bakker, Leon Bisschops, Hidde de Boer, Jolanda de Bruijne, Suze Dees, Jolanda Dieleman, Christian den Doelder, Stephan Haak, Ma- nita Hamelink, John den Hamer, Niels Herman, Hans-Jan Jasperse, Lianne de Jonge, Chantal Kesbeke. Ali KilliQ. Karin OOSTBURG Aan de scholenge meenschap St.-Eloy in Hulst slaagden de volgende kandidaten voor het ein dexamen eerste tijdvak: Atheneum: Colinda van Damme, Oost burg, Carlo Dierikx. Waterlandkerkje, Ma- fijse Ducheine, Aardenburg; Nicole Fikke, Aardenburg; Mare Goethals, Zuidzande; Ilse van Haneghem, Aardenburg, Maarten van Helden, Aardenburg; Petra Kerck- haert, Groede; Alex Luyckx, IJzendijke; Dominique de Meijer, WaterlandkerkjeO Jurgen Verhagen, Oostburg; Jaco Verpoor te, Schoondijke; Marc van de Vijver, Schoondijke; Edwin van Waes, Aarden burg; Anja Wage, Nieuwvliet; Jolyn de Zwart, Aardenburg. Havo: Ronald de Bakker, Oostburg; Peter Blomme, Oostburg; Ingrid Bogaard, Sluis; Lenny de Braai, IJzendijke; Erwin Buzeyn, Aardenburg; Robert-Jan Calon, IJzendijke; Vincent Calon, Hoofdplaat; Jean-Paul Et- man, Breskens; Natacha van Haneghem, Aardenburg; Eddie van Hommeien, Oost burg; Petra de Jaeger, Waterlandkerkje; Willibrord van de Kerkhove, Sluis; Stefan Langeraert, Hoofdplaat; Mare Moens, Aar denburg; Mario Polderman. Sluis; Marcel Prins. Zuidzande,; Mare Remijn, Oostburg; Lieske Termote, Biervliet; Eddy de Vent, Schoondijke; Carlo Veraart, Biervliet; Ann Versaevel, Aardenburg; Danny Verstraete, Eede; Arie Volkers, Oostburg; Stan van de Vijver, IJzendijke; Jos van Waes, Schoon dijke; Annemieke Wieme, IJzendijke. Mavo: Nancy van Autreve, Eede: Desiree de Baere, Aardenburg; Paul Beun, Oost burg; Nicole Blaakman, Hoofdplaat, Petra Borsboom, Breskens; Vera Bruggeman, Aardenburg; Petra Buijsse, IJzendijke; Ca roline de Clerck, Schoondijke; Nicole Coens, Eede; Michel Daansen, Oostburg; Nicole Evers. Aardenburg; Bas Franssens, Breskens; Andre Goense, St.-Kruis; Inge borg Gfjs, Eede: Lonnny Boogaert, Bres kens; Caroline Ingels, Breskens; Petra de Jaeger, IJzendijke; Marleen de Jonge, Oost burg; Luc Lampaert, Eede; Marie-Louise Luycks, IJzendijke; Marc van Maldegem, Sluis; Vic Mariens, Oostburg; Ronny Mar- teijn. Oostburg: Miranda Meulenberg, Oostburg; Anja Neve, Breskens; Linda Oosthoek, IJzendijke; Petra Pauwels, Ee de; Veronique van de Plasse, Sluis; Miriam Rammeloo, Aardenburg; Eric Ras, Bres kens; Niek de Rijk, Schoondijke, Eduard Salomons, Oostburg; Angelique Sanderse, Oostburg; Mark Scheele. Hoofdplaat; Ben nie Simpelaar, Hoofdplaat; Sindy de Smet, Sluis; Jacky Tanghe, Hoofdplaat: Jeffry Thilleman, Aardenburg; Yvonne Turk, Oostburg; Jolanda Vermeulen, Oostburg; Johnny Verstraaten, Hoofdplaat; Erny van de Vijver, Sluis, Carolien van 't Westeinde, Oostburg; Mario van de Wijnkei, IJzendij ke. HULST Aan de RK-scholenge- meenschap voor beroepsonderwijs in Hulst behaalden de volgende leerlin gen het diploma van de lascursus '84/'85: Elektrisch lassen: E. P. M. Borm, Vogel waarde; R. E. Y. van Eerdenburgh. Hulst; R. P. A. van Laere, Nieuw-Namen; J. A. M. de Kesel, Sint-Jansteen; H. J M. Kindt, Graauw; G. R. M. Kouijzer, Hengstdijk; R. P. M. de Letter, Koewacht; R. B. M. Pieters, Vogelwaarde; C. M. J. de Poorter, Clinge; M. J. M. Strooband, Heikant; F. P. M. de Theije, Terhole; W. E. M. van Waes, Hei kant. Autogeen lassen: E. J. A. M. de Block, Graauw: E. J. A. van Boven, Hulst; W. C. 'A. van Boven. Hulst; A. E. M. v. d. Brande, Heikant, E. C. J. van Broeck, Clinge; F. M. G. P. Daelman, Sas van Gent; M. C. A. de Deckere, Clinge; P. A. Duerinck, Kloosterzande; W. E. M. van Waes, Hei kant: F. C. J. Weemaes, Clinge.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 37