weekenddiensten Beter Wonen treedt teveel in huisvestingsbeleid gemeenten EXAMEN UW VOORDEEL BIJ HONDA IS TE GROOT VOOR DEZE ADVERTENTIE Delta-Cars, WISSEL SCHOUWEN SGP-FRACTIE VOELT ZICH BELEDIGD 10a30% voordeliger rommel markt Man rijdt in Kats tegen bushalte Verlies Kloetinge RAAD DUIVELAND ACHTER STANDPUNT COLLEGE7;'" '11"'s Bt"8srr,a'M 011 Willibrordcollege Chr. Lyceum Goes Goese Lyceum School verpleeg kundigen in Goes Mavo Wissenkerke Tholen geeft voorlichting over subsidie voor ondernemers Verrijn Stuartweg 14a, Goes, 01100-23520 PZC/streek 16 Korenavond 't Scharretje hield clubwedstrijd Opbrengst bazaar Subsidies Collecte Gitaarconcert in muziekschool Goes Huis en Heem Tholen bijeen Je huis in de krant brengt mensen over de vloer. Bosstraat 24 PERZISCHE EN OOSTERSE TAPIJTEN MAROKKAANSE BERBERS Bergen op Zoom Tel. 01640 - 42216 DOOR ONZE Dl REKTE IMPORT LIGGEN ONZE PRIJZEN VRIJDAG 31 MEI 1985 Ontslag Schot weer punt in raad van Bruinisse BRUINISSE - De affaire rond het ontslaan van de Bruinisser CDA-wethouder H. Schot heeft donderdagavond in de gemeenteraadsvergadering een staartje gekregen. De SGP-fractie was daar verantwoordelijk voor toen de notulen van de laatste vergadering van de gemeenteraad op 26 april behandeld werden. In die notulen stond dat het raadslid W. Vonk (algemeen belang) mede namens de fracties van het CDA en Lijst Van de Velde had gezegd dat met de SGP niet was samen te werken. De SGP'er L. J. van den Bos wenste daar donderdag nog eens op terug te komen. Van den Bos wilde van de drie fractie voorzitters horen of zij het met Vonk eens waren dat met zijn fractie niet samen is te werken. Verder wenste hij daarvan voorbeelden te horen. De betrokken raadsleden voelden er niet KATS Door onbekende oorzaak is S. I. uit Goes woensdag met zijn personenauto op de provinciale weg 7 tegen de betonnen bushalte, even voor de Zandkreekdam, in Kats gere den. Het gebouwtje werd daarbij ver nield en de auto moest worden wegge- takeld. Het voertuig wordt onder zocht op eventuele technische gebre ken worden onderzocht. WOUW De Zeeuws zaalvoetbalbe kerwinnaar Kloetinge is er gister avond niet in geslaagd om de Bra bantse titelhouder Bunga Melatie te verslaan. De Bevelanders verloren in sporthal Omganck in Wouw met 4-1. In de eerste periode nam Bunga Mela tie al snel een 3-0 voorsprong. Kloetin ge herstelde zich en kwam terug via een doelpunt van Frans Jacobs. In de tweede periode werd het uiteindelijk 4-1. Bij Kloetinge waren doelman Wim Catsman en Leo Slabbekoorn de uitblinkers. Bij Bunga Melatie ver tolkte Andrë van der Ley een glansrol. veel voor om zonder voorbereiding een discussie over dat onderwerp aan te gaan. Dat nam overigens niet weg dat Vonk een discussie met Van den Bos uit de weg wilde. Hij wenste zich daar dan wel eerst op voor te berei den. Van den Bos noemde het 'flauwe- ZIERIKZEE - In de Nieuwe Kerk in Zierikzee wordt woensdagavond 5 ju ni (aanvang 19.30 uur) een koren avond gehouden. Achtereenvolgens treden op: het Nederlands-hervormd Kerkkoor Bruinisse, Plattelandsvrou wen afdeling Schouwen, het Zierik- zees Kamerkoor, Jeugdkoor Sjaloom, Oratoriumvereniging Zierikzee, het RK-Kerkkoor Zierikzee en tot slot het Smalstad's gemengd koor Brouwers haven. OUD-VOSSEMEER - De Oud-Vosse- meerse hangelsportvereniging 't Scharretje hield in het water bij de Hollearepolder de vierde clubwed strijd van dit seizoen. Slechts acht vissers slaagden er in zich te klasse ren. Algemeen winnaar werd Theo Rijnberg met 545 punten, 2 Rien Bevelander 460 p., 3 (en eerste bij de jeugd) Perry van Westen 230 p., 4 Sjaak Lindhout 205 p., 5 (en eerste dame) mevr. Geerts 170 p., 6 Jan Verhees, 7 (en tweede jeugdlid) Jarco Ponsen en derde jeugdlid Chris Kou wen 25 p. kul' dat de drie fractievoorzitters niet op zijn woorden in wilden gaan. „Als je nu geen voorbeelden weet van het feit dat er niet met ons is samen te werken, dan zul je ze wel nooit weten", sprak hij en hij voegde er nog aan toe dat hij het niet zo netjes vond. Het ziet er naar uit dat de Bruinisser raad in een van de volgende vergaderingen op deze materie terugkomt. De SGP was het donderdagavond overigens met verschillende zaken niet eens. Zo stemde deze uit 3 leden bestaande fractie onder meer tegen het aangaan van een kasgeldlening voor een bedrag van een half miljoen. J. E. Houtekamer (SGP) vond dat de gemeente geld genoeg heeft en dan ook niet hoeft te lenen om daar later nog eens rente voor te moeten beta len. Verder was zijn partij tegen het beschikbaar stellen van 500 gulden voor vervoerskosten van leerlingen van de openbare basisschool 'De Meerpaal" in Bruinisse. Het zwem- team van deze school is doorgedron gen tot de finale van een NCRV- televisiespel dat 30 augustus uitge zonden zal worden. Het argument dat Houtekamer aanvoerde was dat naar de mening van zijn fractie gemeen schapsgeld niet gebruikt mag worden 'voor plezierige dingen'. Die opstelling had overigens geen enkele invloed op de reis van de school omdat de rest van de raad het geld wel beschikbaar stelde. Het raadslid A. J. Bal (lijst Van de Velde) had kritiek op de stijgende kosten van de intergemeentelijke so ciale dienst. Dat leverde een reactie van wethouder M. J. van de Velde van diezelfde partij op, die tegenwierp dat hij nog geen enkele uitkeringsgerech tigde had horen klagen dat de uitke ringen te hoog zijn. Ook kon Van de Velde zich niet herinneren dat hij ooit wel eens een uitkeringsgerechtigde in een Mercedes had zien rijden. Raadslid W. Vonk. SCHOUWEN-DUIVELAND THOLEN EN SINT-PHILIPSLAND Alarmnummer Schouwen-Duiveland 01100-14444 Alarmnummer Tholen en Sint-Philipsland 0011 Zierikzee: Vanaf vr. 19.00 uur tot ma. 8.00 uur: W. Bontkes, Zierikzee, tel. 01110-2280. Spreekuur voor spoedgevallen 11.00- 11.30 uur. Westhoek en Brouwershaven: v.a. vr. 18.00 uur tot ma. 8.00 uur: Brouwers haven: L. A. M. Bruel, Markt 30 'De Waag', tel. 01119-1280. Burgh-Haamstede: J. Ph. P. Stenger/ G. v. Beek-Verbeek, Burghseweg 54, tel. 01115-1861. Renesse: J. L. Flach, J. van Renessi weg 6, tel. 01116-1280. Spreekuur voor spoedgevallen li 12.00 uur en 16.30-17.00 uur. Bruinisse, Oosterland en Nieuw kerk: v.a. vr. 18.00 tot ma. 8.00 uur: 1 v. d. Berg, Weth. v. Klinkenstr. l( Nieuwerkerk, tel. 01114-1810. Stavenisse, Sint-Maartensdijk, Sin Annaland, Scherpenisse: (patiënte dokter v. d. Bel): J. H. E. Jansei St.-Maartensdijk, tel. 01666-4126 Sint-Philipsland en Nieuw-Vossi meer: A. van Doesburg, tel. 016' 2500. Poortvliet, Oud-Vossemeer, Tholet Scherpenisse: (patiënten dokt) Padt): R. P. Kale, Molensingel Tholen, tel. 01660-2542. Dierenartsen* BROUWERSHAVEN - De bazaar ten bate van de gereformeerde kerk Brou- wershaven/Zonnemaire heeft netto ruim 17.000,- opgebracht. De op brengst is bestemd voor de inrichting van een nieuwe kerkzaak NIEUWERKERK - De gemeenteraad van Duiveland meent dat de woning bouwvereniging Beter Wonen in haar onlangs - in het kader van de Wet op de stads- en dorpsvernieuwing - op gestelde decentralisatienota teveel op de stoel van de gemeentelijke overheid gaat zitten. „Beter Wonen moet weten dat zij als woningbouw vereniging en wij als gemeente dui delijk verschillende verantwoorde lijkheden hebben", aldus de burge meester van Duiveland, J. van Bom mel tijdens de donderdag gehouden raadsvergadering. Het raadslid L. Meerman (SGP) kon zich in beginsel wel vinden in de nota, die kortgezegd inhoudt dat Beter Wo nen op bepaalde punten meer invloed moet krijgen op het huisvestingsbe leid van de gemeenten op Schouwen- GOES Aan het St.-Willibrordcolle- ge in Goes slaagden de volgende leerlingen voor atheneum: Maureen Bal, 's-Heerenhoek; Lilian den Boer. Hansweert: Jeroen Buijsrogge, Ka- pelle: Carolien Damman, Middelburg; Eve lien van Driel, Goes; Jorri Duursma, We- meldinge, Annick van Es, Kloetinge; Jan Gieles, Oost-Souburg, Stefanie Hellemans, Goes; Margit van den Hemel, Schore; Mi chael Hoefeijzers, Oost-Souburg; Elian de Hond, Lewedorp, Ronald Hultermans, Heinkenszand; Bart de Jonge, Goes; Petra de Jonge, Goes; Jan Machielse, Goes; An- nemlek de Mei), Ovezande; Richard Oerle- mans. Goes; Sorya Pieters, Goes; Willemijn Ramondt, Kortgene; Michiel Roovers, Vlis- singen; José Rijk, 's-Heerenhóek; Frank Sieröeveld, KLortgene; Mar van Sluijs, Zoutelande; Karin Smits, Lewedorp; Lizeth Smits, Lewedorp; Yvo Smulders, Middel burg, Arno Theune. Oost-Souburg; Diana Verbeem, Kapelle; Frank Vermeule, Ove zande; Renate Veugelers, Oost-Souburg; Llesbeth Voeten. Goes; Frans van de Waart. 's-Heerenhoek; Kees de Waijer. Heinkenszand; Rlnus de Winter. Heinkens zand; Michel Wouters. Rilland. Aan het St.-Willibrordcollege slaag den de volgende leerlingen voor Ha vo: Frank Ars. 's-H. Hendrikskinderen; Iwan Ars, Ovezande; Riamond Bal, Kruiningen; Francis Bolle. Goes; Ard Breure. Goes; Michele Carta, Oost-Souburg; Jack Cour tin. Heinkenszand. Hans Dahlkamp, Hein kenszand; Monique Dhooge. Yerseke; Theo Dingemans, Goes; Leon Doene, Middel burg; Froukje Don, Yerseke; Paul van Dijke, Vlissingen. Rob Elbertse, Kloetinge; Carla Elstgeest, 's-Heerenhoek; Hannelore von Eugen, Lewedorp; Adrie Franse. Kwa- dendamme; Diane Gerritse. Kortgene; El- ma Goense, Ovezande; John Griep, Schore; Rens Grimminck. Goes; Johnny de Groot, Heinkenszand; Jeanine Hament, Goes; Er- win Heiligers. Vlissingen; Ronald Hofmans. Baarland. Miranda Hoondert, Heinkens zand; John Hopmans. Goes; Jolanda Hujjs- soon, Nisse; Nicole Jeremiasse, Heinkens zand; Ingrid Joustra, 's-Gravenpolder; Jur- gen de Kok, Lewedorp; Rogier de Kok. Goes; Erwin de Koster. Goes; Marc Laros. Oudelande; Marianne Limonard. Goes; Bart Logghe. Vlissingen; Anne de Maat, Kapelle; Elize Marlnissen, Kortgene, Mar cel Meulman, Goes; Bob Muller, Goes; Anita Oostdijk, Kwadendamme; Yvonne van Oosterhout, Vlissingen; Sonja van Op- hem. Heinkenszand; Patrick Ploegaert, Vlissingen; Arjon Post, Vlissingen; Eric Prent, Goes; Rob Quaegebeur, Vlissingen; Ankie Remijn, Serooskerke; Peter Rent meester, Yerseke; Rob de Ruiter, Kloetin ge; Han de Rijk, Goes; Robbie Schieman, Oost-Souburg; John Schraven, Goes; Jo- han Schrieks. 's-Heerenhoek; Irma Seve- rijn, Kortgene; Bart Snick, Vlissingen; Freddie Soeters, Goes; Anne Stokman. Vlissingen; Tesha Stomp, Kapelle; André Traas, 's-Heerenhoek; Paul Uitterhoeve, Goes; Ellen Verbeem, Goes; Ivonne van de Walle, Kloetinge; Saskia Westdorp, Goes; Bianca Westdijk Hansweert; Ine van 't Westende, Ovezande; Erik Willemse, Goes; John de Winter, 's-Heerenhoek; Linda de Winter, Kwadendamme; Monique van Zun- deren, Goes, Geslaagd bij het St.-Willibrordcolle- ge te Goes voor Mavo-4: Tom van Aardenne, Goes; Diana de Baar, Lewedorp; Antoine Bal, Lewedorp; Trudy Bilius, Kloetinge; Edwin Booms, 's-Graven- polder; Sandra Boonman, 's-Heerenhoek; Regien Bruins. Goes; Nicole Buijzen, Kort gene; Wilfried Claessens, 's-Heerenhoek; Corina Cornelisse. Yerseke; Michelle De- nys, Heinkenszand; Louis Deusing, Ril- land-Bath; Marianne van de Dries, Ovezan de; Peter van dijk, 's-Heerenhoek; Jolanda van Eijkeren, Goes; Gerben Franse, Goes; Monique de Groene, Goes; Sandra de Groot, Rilland-Bath: Karin Hament, 's- Gravenpolder; Diederik van den Heuvel, 's-Gravenpolder; Lodewijk Hintzen. 's-H. Arendskerke; Dick Hoondert, Baarland; Joke Huizen, Borssele; Huub Jasperse, Kwadendamme; Carla de Jonge, Heinkens zand; Hans de Jonge, Ovezande; Kees Karelse, 's-H. Hendrikskinderen; Peter Ko- le, Kloetinge; Janneke Kramer, Colijns- plaat; Hannelore Krijger, Goes; Jeanine van der Linde, Goes; Willem van der Lin den, Goes; Joan Louisse, Kapelle; Babette Marree, Goes; Jacintha Menheere, Lewe dorp; André Mol, 's-Gravenpolder; Marleen de Moor, Goes; Hans van Moorten, Kloetin ge, Ben Neehof, Middelburg; Ellen Nieuw- dorp, Kapelle; Bart van Oevelen, Goes; Jaap van de Oever, Yerseke; Apja van Ophem, Heinkenszand; Marylou Polder dijk, 's-Heerenhoek; Natascha Polfliet, Goes; Jacqueline Pons, Yerseke; Rian Rentmeester, Ovezande; Nicole Roodbeen, Kapelle; Inge Runhaar, Goes; Frank Rijk, 's-H. Arendskerke; Manon Sent, Biezelinge; Jorien Sentse, Kapelle; Angèle Simonse, Heinkenszand; Ronny Snoep. Yerseke; Claudia Sombroek, 's-H. Arendskerke; Jur- gen Sombroek, 's-H. Arendskerke; Mirjam Steenbakker, Kwadendamme; Caroline Steenhard. Goes; Michèle Swaager, Goes; Hans Tempelaars, Rilland-Bath; Esther Verhorst, Colijnsplaat; Gert-Jan Vermeu len. Kwadendamme; Daniël Vermin, Kwa dendamme; Eline Vermue. Borssele, Jean- nette Vermue, Nieuwdorp; Esther Verstee- ge, Heinkenszand; Rosan Verver, Goes; Richard Voet. Goes; Jolanda de Vos, Goes; Edwin Weijers. Baarland; Marian Weijsters, Heinkenszand; Reinier Willemse, Goes; Es ther Wfjs, 's-Gravenpolder; Dlanka Zuiderwijk, 's-Heerenhoek; Cora Zuidhof. Kwadendamme. GOES Aan het Christelijk Lyceum voor Zeeland in Goes slaagden de volgende eindexamenkandidaten: HAVO: Leo Almekinders, Annelien Bij de Vaate. Ellen Bij de Vaate, Marco Blanken- burgh, Nancy Blok. Gerrie den Boer, Edwin Bom. Elleke Boogert, Jeanette Bosman, Monique Brantz. Henri de Bruin, Jolanda Dalebout, Corrine Dekker, Martien van Dijk. Peter van Dijke, Annelies Dubbel man. Elly Duijnhouwer, Irene de Groot, Sylvia Hage, Evelien Haverhoek, Lein Wil lem Heiboer. Madeion Heikoop, Gertruud Hoekman, Lydia Hoeve, Corine Hoogstrate, Joan Huijssoon, Johnny Huisman, Johan nes Huisson. Wilma van Iwaarden, Mirjam de Jager, Jeanette Janse de Jonge, Marion de Jonge. Robert Kanbier, André Karelse, Jan Karstanje, Richard van der Klooster, Sjako Kloosterman, Rita de Kok, Anja van der Kooi, Olfert Koster. Yolanda Kuipers, Erna Lagendijk, Maaike Leestemaker. Ka rin van Leeuwen, Gerhard Lowiesse, René Matthijsse, Petra Meijaard, Jan Minnaard. Heieen de Mul, André Nagelhout, Tonny Nijsse, Joke Norendaal. Erwin Paardeko- per, Joske Peelen. Leo de Pooter. Marion van der Ree, Gertrude de Regt. Maaike de Reiger, Niek de Rijk, Ronald Rijswijk. Hans Roodbeen, Erik-Jan van Rossum, Hein Schaaij, Hermien van der Scheer, Antoinet Schmidt. Gerard Schreuder, Al- bert Schrijver, Karin Schuit, Marja Steene- poorte, Bianca Tramper, Martin Tramper, Ria Veerhoek, Petra Verburg, Peter Ver- maire. Ivo van Voorst van Beest, Marieke van de Vrede, Karin Walhout, Miep Wal- hout, Marion van Waveren. Rianne van Weele, Bram van der Weele, Frank van Westen, Marcel Westveer, Linda Westveer, Rien-Willem Zandee, Pim Zuurveld, Marco van Zwieten. VWO: Annet Adriaanse, Coralie Allewijn, Evert van Asselt, Johnny van Baaien, Rian ne van Belzen, Carolyn van den Berge, Willem Blanken, Anne de Bokx, Heieen Bontkes, Gert Bretveld, Annard Brouwer, Peter Cornelisse, Bart Dekker, Annette Duynhouwer, Pauline Eising. Kees Evers- dijk. André Flikweert, Marcel Ganzeman, Jeanine Geelhoud, Louis Geleijnse, Arno Groenleer, Elly Groenleer, Inge Grondsma, Irene Guerand, Jan van Gorp, Liesbeth Hekking. Erik Herlé. Rini Hoek, David Hollestelie, Pieter Honkoop. Peter Paul van den Hoorn, Nelie Houtekamer, Nina van den Houten, Sjaak Jansens, Ilse Jebbink, Jacco de Jonge, Barbara Joziasse, René Kaboord, Connie Karelse, Kees Kodde, Jos Kooman, Gerard Kouwer, Elly Kramer, Tonni Krijger. Jan Krijger, Rien Krijger, Erik Lindhout, Leendert van der Maas, Karen de Meester, Jan Mol, Janjaap van der Pas, René van der Peijl, Carolien de Reus. Liesbeth Roose, Corina Rottier, Ma- riëtte Rottier, Marko van Sluis, Peter de Smidt, Bram Paul Speelman, Ellen Steke- tee, Henk van Stel, Martin van Stel, Ad Straub, Frank Straub, Ans Tange, Mieke Timmers, Erwin Tramper, Hanneke Vegter, Max van de Velde, Gaico Verseput, Tineke Vink, Hans van de Vreede, Tony van Wave- ren. Harry van Waveren, Marianne van der Weele, Tanja van der Wekken, Hans Wer- theim, Arnold van Westen, René van Wes ten, Marieke Wiebing, André Wisse, Johan Witte. Anne de Wolf. Annet de Zeeuw. GOES Aan de rijksscholengemeen schap Het Goese Lyceum in Goes slaagden de volgende leerlingen xvoor het eindexamen VWO en HA VO. VWO: Borssele: Margaret Rottier, Mia Rot tier; Driewegen: David Tempelman; Goes: Bianca Almekinders, Richard Bernhart, Sjoerd Dingemanse, Johnny Heijnsdijk, Ca roline Houmes, Mario Klaaysen, Antoine Koster, Rutger Kwant, Janjaap Luijt, Jack Cornelisse, Firoz Mangroe, Petra Sanderse, Frank Zweedijk, Gert Zweedijk; 's-Graven polder: Delano Maccow; 's-Heer Abtskerke: Diana Kuijs; 's-Heer Arendskerke: Wilma Maljaars; 's-Heer Hendrikskinderen: Chan- tal van Riesen; Heinkenszand: Lourens Loeven, Wim Nijsse; Kamperland: Adriën- ne van Liere; Kapelle: Steven Dikker. An net van Stel; Kloetinge: Gerben Polderdijk, Hanno Spoelstra, Monique Verbeemen; Kortgene: Roald Strackx, André Verwei;' Kruiningen: Paul Goedegebuure; Oudelan de: William Korstanje; Wemeldinge: Caroli ne Sonke. HAVO: Borssele: Kees de Krijger; Colijns plaat: Herwich Hobbelen, Connie Jasperse, José van den Berg, Miranda Bot, Wim Dingemanse, Francis van Hese, Ronald Jansen, Heieen Jeremiasse, Marco Kerkho- ve, Annette Markusse, Selma Osman, Lion Paauwe, André Pattenier, Marcel van der Schelde, Kees Schog, Mark Verburg, Poul Verschiere, Annet Visser, Lennert Welle- man; Hansweert: Jannette Verbeem, Kees Verburg. Sjoukje de Vries, Connie Wesdorp; 's-Heer Arendskerke: Sandra Korsuize, Jet ty Noorland, Debbie de Wagenaar; Hein kenszand: Angelique van Maldegem; Ka pelle: Ellen van Popering, Ron Roodbeen; Kattendijke: Dimitri Dagevos, Corina Smits; Kloetinge: Ellie Elema, Petra van der Weele, Evelien de Witte; Kortgene: Franklin Maas, Ronnie van Maldegem; Krabbendijke: Bianca Fuhrbach; Kruinin gen: Diana Fokke, Jacco van Iwaarden, Peter Kik, Erica Leendertse, Eric Moer land; Nieuwdorp: Greetje Mooyman, Hans Traas, Hellen Welleman; Oudelande: Anne- maire Quinten; Waarde: Rick van Keeken; Wemeldinge: Sebastiaan Feytel, Jolanda Hoogesteger; Wissenkerke: Yvonne Vos; Wolphaartsdijk: Marco Houtekamer, Lydia Saaman. GOES Aan de School voor ver pleegkundigen in Goes behaalden de volgende leerlingen (allen in dienst van de Oosterscheldeziekenhuizen) het diploma Verpleegkundige-A: De dames: J. A. Dieleman, D. A. Dijkema, M M. Florusse, J. Goedegebure, D. N. Jensma, L. J M. Lahr, S. C. A de Lijser, J. L. Marijs, D. M. Sitters. M. J. van Westen, M. E. J. A. v. d. Weijgaert; de heren: E. A. Krijger, O. A. A. M. J. Timmermans. Aan de Chr. mavo te Wissenkerke behaalden de volgende leerlingen het mavo-diploma: Colinda Augustijn. Kortgene, Theo Beg- thel, Kamperland; Arjan Filius, Kamper land; Monica Geelhoed, Wissenkerke; Arianne van Gilst, Geersdijk; Elly van Goudswaard, kamperland; Jeanet Hoveijn, Wissenkerke; Monica Huibregtse, Colijns plaat; Janet Kallewaard, Colijnsplaat; Lianne de Kam, Kamperland; Jan Peter Kastelein, Geersdijk; Herbert Keizer, Kam perland; José Klompe. Kamperland; Tonny Koole, Kamperland; Jeanet Leendertse, Kamperland; Arno van der Maas, Kamper land; Sjaak van der Maas. Kamperland; Tolien de Smit, Kamperland; Wim Snood- ijk, Wissenkerke; Marion Versluijs. Kam perland; Lies de Vos, Colijnsplaat; Jacque line van 't Westeinde. Wissenkerke; Bianca Zwemer, Kamperland. Er worden geen kan didaten afgewezen. Duiveland. „Het lijkt mij uitstekend om gebruik te maken van de specifie ke deskundigheid die bij de woning bouwvereniging aanwezig is", vertel de Meerman, die zich overigens goed realiseerde dat het wellicht beter zou zijn geweest indien de nota in goed overleg tussen beide partijen tot stand zou zijn gekomen. De burgemeester reageerde op de uitlatingen van de SGP'er met de opmerking dat de gemeente Duive land voldoende capabele mensen in SINT-MAARTENSDIJK - De gemeen te Tholen houdt donderdag 13 juni een voorlichtingsavond over de ver schillende subsidie- en stimulerings regelingen van het ministerie van economische zaken. De avond is be doeld voor ondernemers in de ge meente Tholen. Het programma be staat uit verschillende inleidingen. Na een opening van wethouder J. Versluijs spreekt ir. P. G. C. A. Berk- houdt, districtshoofd van de rijksnij- verheidsdienst te Breda, over vernieu wend ondernemen. Achtereenvolgens komen dan: ing. W. Treurniet, nijver heidsconsulent voor Zeeland, over subsidieregelingen, management on dersteuning 1984 en technisch ont wikkelingskrediet, J. T. C. Bodewes van de dienst investeringsrekening over innovatie stimuleringsregeling, ing. G. R. van Marion, hoofd afdeling organisatie voorlichting district zuid van de rijksnijverheidsdienst, over on- dernemingsfinanciering onder staats garantie en M. van Baaien van de Kamer van Koophandel voor Midden- en Noord-Zeeland, over exportvoor lichting. Het is de bedoeling dat om 21.00 uur een forumdiscussie wordt gehouden. De inleiders vormen het forum en voorzitter is wethouder Ver sluijs. De avond wordt besloten met de mogelijkheid tot het stellen van vragen door de aanwezigen. De bij eenkomst wordt gehouden in het ge meentehuis te Sint-Maartensdijk en begint om 19.30 uur. huis heeft om een volkshuisvestings beleid naar behoren te kunnen invul len. „Bovendien heeft dat beleid pri mair te maken met taken van de gemeente. Het huurbeleid is bijvoor beeld weer typisch een zaak voor Beter Wonen", betoogde Van Bom mel. De fractie van de Partij van de Arbeid kon zich volledig vinden in de woorden van de eerste burger van Duiveland. Bij monde van C. J. Hille- brand achtte zij het voor Beter Wonen beter om toch maar 'bij de leest te blijven'. De SGP sloot zich overigens wel aan bij de bezwaren die inmiddels door de diverse Schouwse gemeenten in een brief aan Beter Wonen zijn geformuleerd.. Tholen: A. Rinses en W. Brons, alti bellen nr. 01666-2596. Kleine huisdi ren weekendspreekuur Provincial weg 2, Sint-Maartensdijk op za. 8.31 9.00 uur en Botermarkt 10, Tholen v: 11.00-12.00 uur. Tandartsdiensten Sch.-Duiveland: D. H. de Kup, Vrooi weg 4, Burgh-Haamstede, tel. Ollli 1359. Spreekuur voor spoedgevallen za. e zo. 17.00-17.30 uur. Apotheek: Apotheek 'Zierikzee', Dam 18, 01110-2906, geopend zat. 9.00-12.30ui en 16.30-17.30 uur, zondag 12.00-12.3 uur en 18.00-18.30 uur. Wijkverpleging: Tholen en Sint-Philipsland: tel. bereiken 01100-14444. Bruinisse en Duiveland: zr. E, v. Velde, Acacialaan 16, Bruinisse. te 01113-2894. Schouwen: zr. R. Adriaanse, Gaai derseweg 1, Dreischor, tel. 01112-134 Zierikzee: zr. G. H. du Croo, Klooste weg 30, Haamstede, tel. 01115-1535 De gemeenteraad ging tevens ak koord met de subsidiebedragen voor de welzijnssector. De fracties van de SGP en de VVD verzetten zich tegen het onderdeel van het voorstel van het college van burgemeester en wet houders om voor de vereniging Zeeuwse Milieufederatie een bedrag van 25 gulden per inwoner uit te trekken. Voorts kon ook de SGP zich moeilijk verenigen met een subsidie van 4,28 gulden per inwoner voor het club- en buurthuiswerk van de Stichting Jeugd Schouwen-Duiveland. De wet houder van welzijn, A. L. Bakker, vroeg zich af waar de jongeren van het eiland naartoe moesten indien het jeugdwerk zou worden afgeschaft. De fractie van de SGP bleef het antwoord schuldig. Wethouder Bakker noemde het ver der ronduit absurd, dat WD'er W. Stouten tegen het voorstel was om de Stichting Jeugdsoos Brogum in Zie rikzee een subsidie van 15 cent per inwoner te verlenen voor het Anywa- ve-festival in juni van dit jaar. „Ik kan niet begrijpen dat een liberaal tegen deze activiteit is. Temeer daar zij in het kader van het Jongerenjaar 1985 wordt opgevoerd", betoogde Bakker. De leden van de SGP stemde even eens tegen het subsidievoorstel. THOLEN - De AVO-collecte, ten bate van de gehandicaptenzorg in Neder land, heeft in Tholen 1967,90 opge bracht. GOES Voor de derde achtereenvo gende keer wordt zondag in het bouw van de Zeeuwse muziekschol aan de Zusterstraat in Goes weer ee gitaarconcert gegeven. Luc Verstri len en Michel van de Lindt uit Tilbui spelen gedeelten uit hun eindexamei programma voor het Brabants co: servatorium in Tilburg. Ook brenge ze een aantal gitaarduetten ten gehi re. Beiden zijn leerlingen van Balthi zar Benitez. Het concert begint 11.00 uur. THOLEN - De vereniging tot behou van historische kernen en het lam schap van Tholen houdt zaterdag juni een algemene ledenvergaderini Deze bijeekomst in het Koffiehuis aa de Visstraat te Tholen begint om 13 uur. Op de agenda van de ledenvergi dering staat onder meer het vastste len van het jaarverslag over 1984 dat verslag wordt een overzicht ge ven van de activiteiten die de veren ging in 1984 ontwikkelde en eventue nog mee bezig is. Verder is er bestuursverkiezing en komt het final cieel beleid van 1984 aan de orde N de vergadering maken de aanwezige een excursie naar de hervormde kei te Poortvliet en de hervormde kerk Scherpenisse. Ze vertrekken om 14.' uur. s overdekt, 1 juni a.s. te Wilhelminadorp. Aanvang: 9 uur. DE PZC 'N DIJK VAN EEN KRANT Uw huis op dit formaat in de krant kost meestal minder dan een maand hypotheekrente en verkoopt sneller, want: En de makelaar weet van wanten en kranten. Als u een auto koopt krijgt u wel eens korting. Bij Honda krijgt u bovendien meer auto, laat daarom uw hart spreken en uw verstand rekenen. U kunt nu met ons zaken doen op hoog niveau. Hoogwaardige Honda's te mogen verkopen en dan ook nog 'n inruilaanbod te kunnen doen op al even hoog niveau dat moet wel leiden tot 'n groot voordeel voor de Honda kopers van nü. Laat 't voor u geen mysterie blijven en kom nu meteen voor 'n aanbod met onverwachte mogelijkheden. U zult er geen spijt van hebben.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 26