herschi Épü 02337 EXAMEN Directeur W erkplaatsen Walcheren neemt ontslag Stadskantoor Goes miljoen duurder PZC/ provincie BIJ GELIJKSCHAKELING AAN OPENBAAR VERVOER Veerse A vond in Grote Kerk INVESTERINGSCAPACITEIT BLEEK GROTER Oud-Zeeuws elftal speelt wedstrijd in Oostkapelle ALEXANDER rJin MENINGSVERSCHIL OVER BELEID Saamhorigheid Scheldemond Swanenburgh 14 Missions to Seamen houdt tuinfeest Nadorstloop Rcnate Rubinstein 2de oplaag f17,50 Staatsuitgeverij Zeeuwse jongeren naar Kirchentage in Düsseldorf Korfbalvereniging in Sint-Laurens houdt een zeskamp Chr. Mavo Vlissingen Christelijke Scholengemeenschap Walcheren VRIJDAG 31 MEI 1985 Andere tariefsberekening zou PSD geld opleveren (Advertentie) Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG - Een eventuele gelijkschakeling van de tarieven van de 'zoute veren (Wadden en Westerscheldeveren) met die van het openbaar vervoer levert de Provinciale Stoomboot- dienst (PSD) in Zeeland in het gunstigste geval een bedrag op van 5 a 6 miljoen gulden jaarlijks. De tekorten bij de Waddenveren zouden in dat geval echter kunnen oplopen tot een bedrag van ruim 34 miljoen gulden, omdat de tarieven dan omlaag zouden gaan. De tarieven bij de Zeeuwse veren zouden echter globaal omhoog gaan. Dit blijkt uit berekeningen van minis ter Smit-Kroes (verkeer en water staat). Zij heeft op aandrang uit de Tweede Kamer een vergelijking ge maakt tussen de kosten van de zoute veren wanneer die enerzijds als open baar vervoer en anderzijds als scha kels in wegverbindingen zouden wor den beschouwd. De minister heeft ook berekend hoe de tarieven zouden zijn als ze geba seerd waren op de door de gebruikers bespaarde autokosten bij de over tocht. In het geval van de PSD zouden ze voor een „opwaartse aanpassing" in aanmerking komen, met een meer opbrengst van rond de 2,5 miljoen. Als werd uitgegaan van de bespaarde variabele lasten resulteert dat echter in een extra verlies van 2 a 3 miljoen. Niettemin blijft het PSD-tekort „in het ongunstigste geval nagenoeg ge lijk, omdat de hogere opbrengsten van het personenvervoer worden op- VLISSINGEN - De 'Missions to Sea men', een internationale organisatie voor zeevarenden, houdt morgen, za terdag, het jaarlijkse tuinfeest bij de reparatiewerf De Scheldepoort in Vlissingen. Mevrouw C.J.M. de Smit- Van der Zandt, de echtgenote van de directievoorzitter van de Koninklij ke Schelde Maatschappij, opent het tuinfeest om 13.00 uur. Met de op brengst hoopt de 'Missions to Sea men' haar kas te spekken om zo haar werk voor zeevarenden voort te kun nen zetten. Voor de negentiende maal Het is de negentiende keer dat de 'Missions to Seamen' een tuinfeest ohoudt. Behal ve het ringrijden met een jeep, kan het publiek nu ook een terreinrit maken en handicap-rijden met dit legervoer tuig. Tot de nieuwe attracties behoort verder een show van kleine leger- aggregaten, terwijl er bij slecht weer eventueel films in een tent van het leger zulle worden gedraaid. Andere activiteiten zijn bijvoorbeeld ponyrijden, openluchtkegelen, laar zen werpen en olie zoeken op de Noordzee. Ook staan er veel kramen met nog meer spelletjes en met ver snaperingen. Voor mensen die hun geluk willen beproeven, is er een loterij met een groot aantal prijzen. De hoofdprijs is een retour Vlissingen- Sheerness voor twee personen. MIDDELBURG De atletiekvereni ging Dynamo '70 in Middelburg houdt vanavond, vrijdag, de Nadorstloop, een prestatieloop over 4 en 8 kilome ter of 10 Engelse mijl. Het parkoers voert de deelnemers over de Walcher- se binnenwegen tussen Middelburg, Gapinge en Veere. De verschillende afstanden maken het mogelijk om zowel als geoefend als ongeoefende loper of loopster mee te doen. En kan vanaf 18.15 uur worden ingeschreven aan de Prooyen- seweg in Middelburg. Iedere deelne mer krijgt voor de geleverde prestatie een herinnering. (Advertentie) Mé lËM geslokt door de slechtere resultaten bij het autovervoer", aldus de minis ter. De extra kosten van gelijkschakeling zitten dus vooral bij de Waddenveren. Smit-Kroes sluit niet uit, dat die kunnen oplopen tot 60 miljoen, omdat het verkeersaanbod bij de Wadden enorm zou toenemen. Verlaging van tarieven leidt immers OOSTKAPELLE Het oud-Zeeuws elftal speelt vanavond, vrijdag, op het terrein van de voetbalvereniging Oostkapelle tegen een elftal van de familie op 't Hof uit Wemeldinge en omstreken. Bekende namen bij het oud-Zeeuws elftal zijn: Philip Krant, Wim Maljaars, Daaf Francke, Jan Kapelle, Jo Ridderhof, Nol Schuit en Gillis Sohier. Het duel begint om 19.00 uur en de opbrengst is bestemd voor Sport Steunt Zonneveld. VEERE - Inwoners van de gemeente Veere en andere belangstellenden kunnen op vrijdag 7 juni tijdens de jaarlijkse 'Veerse Avond' kennis ma ken met wat Veerse verenigingen op het gebied van cultuur, ontspanning, sport, zang, muziek en dans te bieden hebben, in de Grote Kerk in Veere. De avond, onder auspiciën van de Stich ting Delta-Cultureel, begint om 19.30 uur. De volksdansgroep 'Walacra' zet haar beste beentje voor, verder is de jeugd- zangvereniging 'Van knop tot Bloem' te beluisteren, Veerse en Vrouwenpol- derse gymnastiekverenigingen tonen hun oefeningen en er is een demon stratie van jazzballet. In de pauzes tussen de verschillende demonstra ties kan het publiek de tentoonstellin gen in de kerk bekijken. De coördina tie van deze contactavond is in han den van de actieve begeleidingscom missie van Veere. tot een groter verkeersaanbod met alle kostenverhogingen vandien. De boten zullen daar vaker moeten va ren, met als gevolg meer personeel. De kans bestaat echter ook dat „gelet op de grote toeristenstroom" vrijwel on middellijk moet worden overgegaan tot aanschaf van nieuwe boten met alle kapitaalslasten vandien. Volgens drs Smit heeft gelijkschake ling van de tarieven tot gevolg dat het personentarief van eiland- en regiobe woners flink zal stijgen, zij vindt dit „hoogst ongewenst" en blijft er bij dat de veren als schakels in rijkswegen moeten worden beschouwd. „Op dit punt hebben de opeenvolgende be windslieden met instemming van de Tweede Kamer een uiterst consistent en consequent beleid gevoerd". Zij merkt op dat haar streven naar één beleid voor alle zoute veren „een langdurig proces" is. Dat komt voor al door de grote lokale verschillen en de historisch gegroeide situaties. Zij streeft naar privatisering (verzelf standiging) van de bootdiensten, maar voegt er aan toe, dat „omzetting van de provinciale veren (in Zeeland) in rijksveren met de mogelijkheid van privatiseren voor de provincie een moeilijk bespreekbare zaak blijkt te zijn". oals bekend hebben gs van Zeeland inmiddels ingestemd met een vaste, geindexeerde jaarlijkse rijksbijdrage in de PSD-tekorten van 34 miljoen gedurende vijf jaar. Die opzet was zeker niet doorgegaan, als er tussen gs en de minister geen overeenstemming was bereikt over de hoogte daarvan, zo blijkt uit de woorden van Smit-Kroes. Nu weer verkrijgbaar in de boekhandel MIDDELBURG - De heer A. de Lange is met ingang van I juni niet langer directeur van de Werkplaatsen Walcheren in Middelburg. Hij kon zich niet meer verenigen met het bedrijfsbeleid en met de veranderingen in het management van de Werkplaatsen. Het algemeen bestuur van Werkplaatsen Walcheren heeft hem donderdagochtend eervol ontslag verleend. De heer De Lange krijgt nu wacht geld, dat door de Werkplaatsen wordt aangevuld. Alleen de vertegenwoordi ger van de gemeente Domburg, wet houder L. Wattel, stemde tegen deze aanvulling van het wachtgeld. „We kennen een goede wachtgeldregeling; aanvulling daarvan is volstrekt onno dig", zo motiveerde de Domburger zijn tegenstem. Het dagelijks bestuur van de Werk- pla'atsen Walcheren besloot twee jaar geleden tot het doorlichten van pro bleemsituaties bij het bedrijf. Indirec te aanleiding daartoe vormde het 'or- gelfiasco' van enkele jaren geleden. Het onderzoek resulteerde in een knelpuntennota, op grond waarvan een vierhoofdige leiding werd be noemd. Naast directeur De Lange maakten adjunct-directeur J. Burge meester, hoofd personeelszaken J. J. de Looff en administrateur E. G. Bak ker van het zogenoemde manage mentteam deel uit. De visie van de' heer De Lange op het te voeren beleid week echter duidelijk af van die van de overige teamleden. In een verklaring stelden voorzitter M. Vinke, wethouder van Middelburg, en H. van Maldegem, burgemeester van Westkapelle, dat het beleid van het managementteam de unanieme goedkeuring heeft van het algemeen bestuur. „De instelling van een mana gementteam heeft veel vruchten afge worpen en het team voldoet aan zijn doelstelling. Zowel het ambtelijk per soneel als het personeel in de sociale werkverbanden zijn over de huidige wijze van bedrijfsvoering positief. Daardoor ontstond ook een gunstige mentaliteitsverandering", aldus de tijdens de vergadering uitgegeven verklaring. Het algemeen bestuur wil het instituut managementteam dan ook handhaven. „Maar het werken in een manage mentteam vereist van de leden een sterk saamhorigheidsgevoel en zoda- Het Ocma in Middelburg behaalde de meeste punten tijdens de sportdag voor militairen in de Zeeuwse hoofdstad en daarom overhandigde wethouder M. Vinke de wisselbeker aan soldaat M. Y. van Vliet. MIDDELBURG - Donderdag hebben ruim 1200 mili tairen in Middelburg deelgenomen aan de twee jaarlijkse sportdag voor al het personeel van het Dienstvak der militaire Administratie. Op zes lokaties in Middelburg bonden de militairen de strijd aan met elkaar in de volgende takken van sport: voetbal (34 teams), volleybal (44 teams), tennis (30 dubbels), veldlopen (170 deelnemers), zwemmen (60 deelnemers), atletiek (40 deelnemers) en badminton (80 deelnemers). Wethouder M. Vinke van Middelburg overhandigde de generaal-majoor Berghuijskazeme- wisselbeker aan soldaat M. Y. van Vliet van het Ocma Middelburg, dat op de onderdelen voetbal, volleybal en veldlopen de meeste punten behaalde. De organisatie van het grootste sportgebeuren binnen de Koninklijke Landmacht lag in handen van kapitein K. Osinga en opperwachtmeester A. Goudswaard met zijn sportin- structeurs. nige inspanning dat de bedrijfsvoe ring zowel sociaal als commercieel merkbaar moet beïnvloeden", staat in de verklaring. Het algemeen bestuur heeft met het oog op de toekomstige bedrijfsvoering gemeend 'wijziging te moeten brengen in het management team'. „In goed overleg met algemeen directeur A. de Lange is hem nu per 1 juni eervol ontslag verleend," ver meldt de verklaring. Het recht op wachtgeld ontleent de heer De Lange aan het geldende rechtspositieregle ment voor personeel in overheids dienst. De aanvulling van dat wacht geld is het resultaat van onderhande lingen tussen beide partijen. Het managementteam blijft bestaan uit de heren Burgemeester, die plaats vervangend directeur wordt, De Looff en Bakker. Of en hoe de vacature wordt vervuld, staat volgens de heer Vinke nog niet vast. Eén van de mogelijkheden is het terugbrengen van het aantal teamleden van vier naar drie, waarbij de huidige drie leden het nieuwe team vormen. Over deze zaak moeten dagelijks en alge meen bestuur zich echter nog bera den. De heer De Lange, die sinds novem ber '84 met ziekteverlof is, bevestigde gistermiddag desgevraagd dat het bestuur en hij over bepaalde beleids aspecten anders denken. In zijn ogen wijkt het bestuur te veel af van de conclusies uit de knelpuntennota, 'vooral waar het gaat om de bevoegd heden en verantwoordelijkheden van de directeur'. MIDDELBURG Een aantal Zeeuw se jongeren maakt deel uit van de Nederlandse delegatie, die het inter nationale jongerendorp zullen bevol ken tijdens de Kirchentage. Deze wor den gehouden in Düsseldorf van woensdag 5 tot zondag 9 juni. De deelnemers zullen aan de tijdens de dagen gehouden evenementen, con certen, lezingen, tentoonstellingen, studies en meetings meedoen. Daarnaast staan er ontmoetingen op het programma met Duitse jongeren groepen en worden gezamenlijke acti viteiten gehouden. Een Nederlandse reli-hard roek-groep verleent haar me dewerking. Een belangrijk deel van de kosten wordt gedragen door het Duit se organisatiecomité. Een aantal be trokkenen bij de Fransiscaanse Vre deswacht en het Vredesactiekamp te Woensdrecht nemen aan de activitei ten deel. SINT-LAURENS Ter afsluiting van het korfbalseizoen houdt de korf balvereniging ONDO zaterdag op het sportveld in Sint-Laurens een groots opgezette zeskamp voor senioren en junioren. Onderdelen zijn de traditionele zes kampspelen waaronder de groene zee- phelling, behendigheidsspelen, water- spelen, hindernisloop, met ski-lopen en enkele behendigheidsestafettes. Verder wordt na elk spel een 'rode draad' gespeeld en zijn er enkele theorierondes. Het evenement begint om 14.00 uur. VLISSINGEN Aan de RSG 'Schel demond' slaagden de volgende eind examenkandidaten: Atheneum: Maurits Algra; Marianne Brak- kee; Betty Bruggeman; Linda Christis; Marc Cijsouw; Gerard Coster; Diana Da- nielse; Anja Eisma; Rebecca Gomperts; Inge de Koning; Christine Korteweg; Woet Kosters; Marco Kunst; Marcel Lammers; Helene Lazeroms; Richard de Looff; Rudi van Mieghem; Antoinet Mijnlieff; Erik Mijnsbergen^ Marco Oosterveld; Stephan Paauwe; Karin Pluijlaar; Edwin Puitrum; Joost van Rooyen; Renate Schubert; Petra Schutte; Remko Stroo; Jurjen Swiers; Lin da Termaten; Arjen van der Vegte; Niels Wijkhuys; Gooitske Yff. Afdeling HAVO: Bianca de Baat; Miranda Barten; Francisca Barten; Ingmar Boers- ma; Marjon Bouma; Paul van de Burght; Tom Colijn; Marcel Dekker; Esther Diesch; Sylvia Dingemanse; Marianne den Exter; Robert Floresse; Rene Geerlings; Ronald Gillesse; Jaap Groen; Marianne Gillot; Harm Haas; Michel Huibregtse; Babs Hui- zinga; Ron Kalishoek; Evelyn Koerselman; Michel Komski; Jacqueline Kruis; Marco de Leeuw; Renzo Levering; Markus Lind ner; Renee Maitimu; Yvonne Maliepaard; Dejan Markovic; Kim Martherus; Marcella Midavaine; Stan Muller; Ronald Nieuwen- huijze; Corine de Nooijer; Egbert Olden- boom; Mirjam Passenier; Sabine Pauly; Bram van Peenen; Brenda Peter; Monique de Poorter; Heieen Rijpert; Ronald van Roo; Eveline Roozeboom; Wendy Schot; Monique Schram; Marlou Stam; Finn Sta pelkamp; Leo van Stee; Dennis Tameris; Ronald Verhage; Erik Voetelink; Miriam Vogel; Robert Vogels; Monique Volkl; Mar cel van de WEge; Michel Wezemer; Inge van der Willigen; Rob Zijl; Teddy van Zweeden. Afdeling MAVO: Mario Aspeslagh; Marcel Baljeu; Karin Bartels; Heieen Baten; Sand ra Bayens; Anton Belfroid; Brenda Bos man; Diana de Bree; Dorita de Bruyn; Nancy Buteijn; Mona Cense; Sandra Corre; Margreet Dagevos; Danielle van Damme; Monique Dams; Karin Diesch; Carol Doel- wijt; Thea van Dort; Wim Engels; Jeroen Froeling; Rober Grim; Astrid de Groot; Petra de Hamer; Mark Hamers; Rene van Herpen; Ronald Hintzen: Yvonne de Jonge; Agnes Jongedijk; Stephan Jongedijk; Me- linda Karreman; Michiel Keijzer; LÜian de Kok; Frans Kolijn-V; Frans Kolijn-S; Ernst Koster; Michel Kroon; Iemke Kuyper; Ju dith Lewerissa; lianna Mannaart; Sylvia Matthijsse; Angelo Messercola; Sandra Murk; William Nieling; Astrid van 't Oever; Jan-Hendrik Oreel; Tamara van Overbee- ke; Brian Quite; Mirjam de Raad; Rene Radstaat; Michel Roelse; Jolinda de Rui ter; Irene Sardjoemissier; Gerard van der Schoor; Frank Schubert; Robin Spoor; Pascale Terlaak; Heidi Timmerman; jefffey van de Velde; Patrick Verhagen; Robert Verpoorten; Minique van der Vorm; Lung Yip. VLISSINGEN - Aan de Prins Willem- Alexanderschool voor Chr. Mavo te Vlissingen zijn de volgende kandida ten geslaagd: Marinus Anemaet, Corine Berrevoets, Jaco den Boer, Michel de Bree, Ernest van Breen, Marcel de Bruyn, Rick But, Jessica Buys, Arjen Comelisse, Marianne de Dec ker, Edwin Dellebeke, Elma Deurwaarder, Mirjam Droogers, Annette Drijver, Lesley Epping, Marcel Filius, Marcel de Goffau, Caroline Goverse, Marianne Goverse, Alex Griffioen, Corine van Ham, Francina van Hanegem, Aletta Hollestelle, Evert Jobse, René Jonckman, Daaf Joziasse, Ellen Kam- bier, Winanda van Liere, Inge van der Linden, René Louwerse, Edwin Machielse, Esther Pannekoek Loois, Carin Peters, Jeannette de Poorter, Tim van Rooy, Nico le van Rijswijk, Elvera van Schaik, Alfons Schenkel, Vincent van Sluys, Ferda Sme ding, Amy van Son, Mar) a van Steenhuy- sen, Edwin Steketee, Mona Titaley, Esther Volmer, Karin de Voogd, Andy Vos, Jaco Wielemaker, André Wisse, Matthieu Witlox, Anita Wondergem, Jolanda van der Zwan. De examens worden voortgezet. MIDDELBURG Aan de Christelij ke Scholengemeenschap Walcheren te Middelburg slaagden voor het ein dexamen HAVO 1985 de volgende leerlingen: Monica Aarnoutse; Christine Abrahamse; Jan Willem Adriaanse; Gian Bareman; Wil fred Bassie; Frits Bazen; Elma van Belzen; Erwin van den Berg; Jean-Paul Berkelder; Coen Bertijn; Lydia Boogaart; Dymphna Boomsma; Jeanet Boone, Jan Boot; Caroli ne van den Bosse; Wilco Bouwens; Robert Broos; Karin Brouwer; Marja Bustraan; Michael van Casand; Maurice de Clercq; Anton Cuje; Karieneke Dekker; Willemien Dekker; Hananja van Dijk; Marie-Chr. de Dreu; Pauio ekkebus; Tanita Filius; Brigit Francken; Marianne Geldof; Hans Gispen; Hans Goudswaard; Marjolein de Graag; Marco v. d. Guchte; Hans van den Hamer; Paul Harms; Jose den Hartog; Djeewan Hindori; Netty den Hollander; Petra Holle- brandse; Marco Hoogerheijde; Kees d'Huy; Olga idema; Anja Janse; Corrine Jobse; Inge Jobse; Frank de Jong; Monique de Jonge; Petra Joosse; Nelleke Karman; Di- neke Kasse; Els Kempe; Hanneke Koppe- jan; Jacquelien Koster; Wim Kouwenberg; Mare Kraak; Anneke van der Leer; Johan Lievense; Kariena v. d. Linden; Anja de Looff; Clarien Louwerse; Jan Louwerse; Karin Maas; Rianne Marinissen; Johnny de Meij; Ankie Meijer; Pauline Melse; Marian ne Meulmeester; Richard Meulmeester; An nie Moens; Leonard v. Moolenbroek; Desi- ree de Mufjnck; Anne-Marie Niemeijer; Mare de Nies; Thea de Nood; Jelle Offringa; Jolanda van Os; Anita Oudesluijs; Wilma Panjer; Carolien Pekaar; Karin Poortvliet; Ronald Poppe; Lia Pouwelse; Rian Pro voost; Remco Push; Christiaan Remijn; Winanda Riemersma; Ruud Roelofsen; An gelina Roelse; Kees Sanderse; Rens San- derse; Marieke van Scheltinga; Peter Schout; Cora Schreijenberg; Carla Sinke; Wim van Sluijs; Mirjam van Sluys; Marte ken Snel; Francis Snelders; Richard Steke tee; Jelger Tuinstra; Marco Verhaar; Leo Verhagen; Kees Verkerke; Mirjam Vermeu len; Ankie de Visser; Silvia de Visser; Jaco Vlot; Lydia Vogel; Tannie Vogel; Anja Vos; Annelies de Waal; Liesbeth Wattel, Marti- Wattel; Anja Wildeman; Suzan van Wouwé voor het eindexamen VWÖ 1985 slaagden de volgende kandidaten: Astrid Anderiesse; Pascale Bakker, Monies Bassie; Barbara Becht; Gerard van Belzen Toby Bergshoeff; Rien Boot; Bernedini Bos; Gerrit Bremer; Karin van Buiren Marcel de Craene; Colinda Dekker; Sars Dondorp; Marcel van den Driest; Har.: Elenbaas; Robert Fienieg; Marjan Flipse Lianne Fraanje; Anja Francke; Christo Francke; Eric Jan Geldof; Wilco Geldof Eric Glerum; Rinus Griep; Erik de Groot Martin de Haan; Cosy Harpe; Marco Hayes Gert-Jan Heijboer; Wim Heijting; Huge Hinderink; Frank Hoogesteeger; Johan Janzen; Riek Janzen; Bram Paul Jobse; Leny Jobse; Maija Kaljouw; Barbara van Katwijk; Govert Kerpestein; Lia v. d. Ket terij; Henk-Willem van Klaveren; Marines Klok; Janetta Kodde; Robbert Kors; Rene Krombeen; Marlies Lampert; Leo Loijenga; Martin Maljaars; Carla Marcusse; Arnold Marinissen; Anja Marinussen; Christine Melse; Conny Mesu; Lisette Meulmeester; Christine Molendijk; Hugo Mosterd; Jacky de Munck; Olivier Nazaire; Marja van Noort; Erna Ovaa; Bemadette Overtoom; Marleen Pieterse; Anne-C. van der Ploeg; Marike Polinder; Lineke van de Putte; Elma de Ridder; Eric Roose; Jose Schaap; Janneke Schroevers; Monique Sinke; Pie- ter van Sluijs; Peter Ton; Inge van Tuil; Ernst Veenstra; Peter Ventevogel; Bernard Vercouteren; Yvonne Verhage; Rinus Ver meulen; Jako Verstraate; Fred Visser; Ja- coline de Visser; Nico de Visser; Sam de Visser; Karei Vogel; Jos de Voogd; Johan van de Vrie; Yvonne Walraven; Simone Wattel; Tonny Wattel; Joop van de Wege; Karolien Westveer; Mark Weytingh; Eric Wiersma; Arend van Wijhe; Marjan Wisse; Lex de Wolff; Paul van der Zee. VLISSINGEN Aan de schoolge meenschap Swanenburgh in Vlissin gen slaagden de volgende kandidaten voor de verschillende examens: Afdeling bouwtechniek: Rudi Cappon, Ar- ne van Kralingen, Sander de Waard, Chris Davidse, Eric van Eenennaam, Kenneth Kalaykhan, Waldo van Loenen, Ronald Wille. Afgewezen: geen. Afdeling proces techniek: Hassan Achekhlaf, Bas Geervliet, Marin Jongepier, Marcel Kort, Dennis de Nooijer, Gerard de Nooijer, Robin Verhage, Richard de Visser, Eric de Back, Surish Jakhari, Johan de Jonge, Louis Vervaat Afgewezen: 1. Afdeling mechanische tech niek: Edwin Bosselaar, Jacky Kallemein, Peter van der Maas, Remco Wisse, Marco Angelini, Edwin Brasser, Erwin van der Broek, Wim v. d. Eijk, André Goedhart, Roy Hendriksen, Marco Hoogesteger, Marcel Israël, André van Keulen, Virgil Luchtmeij- er, Mare v. d. Maale, Marcel Mol, Marco Overwater, Emiele van Sluijs, Rudy van der Sluys, André de Willigen, Paul Riemeijer. Afgewezen: 1. Afdeling motorvoertuigen techniek: Freddy Arkenbosch, Edwin Hol lestelle, Aart Louws, André Meulmeester, Johnny Schroder, Theo Snijkers, Ronny Soekhlal, René Weijermans, Marco Crie- laard, Jos Kayser, Ronald Linnebank, Wer ner Verplanke, Erik Vinke, Erik Völkl, Johnny Wevers, Marcel Willems. Afgewe zen: 1. Afdeling elektrotechniek: Léon Fondse, Gabriëlle Jansen, Jos Marinisse, Marco Schipperijn, Jan van Belois, Hans Dekker, Rudi Eckhardt, Albert van der Giessen, Mahinder Hoeblal, Pim Keersse- meeckers, John Klomp, Kasper Labudzik, Marcel van Loenhout, Louis van Schaik, Ching Pin Shu, Harm Simons, René de Waal. Afgewezen: 1. Niveauverbetering: Peter de Bree, Ronny Dingemans, John van Dorst, Patrick Fonck, Leo de Graaff, Rick Hamelynck, Bennie Jansen, Orson Jong man, Raymond van Leeuwen, Eric Maas, Robby Meerman, Johnny de Rijke, Louis van Sluijs, Jean-Pierre de Wever, Peter Willeboordse, Frits Zürhaar. Afgewezen: geen. Verzorgende beroepen: Monique Bos, Lianne Goedegebure, Brigitta Harting, Robby Krijger, Ingrid Marinisse, Sandra de Ridder, Edith de Ruijter, Anita Bil, Jolanda Danielsche, Monique Elve, Hannie Koole, Shirley Leliënhof, Diana Louwerse, Anita Quaars, Lorita Tjauw A Hing. Herexamen: 1. Afgewezen: 2. Textielverwerkende be roepen: Pauline van de Bosse, Esther de Graaf, Saskia van Helderen, Karin Kam- pes, Jackeline Lookermans, Sandra Burgs, Juanita van Drom, Corrie Kappetein, Jo landa van Mill, Marga de Nooijer, Janet Otte, Monique Post, Elvira Stroo, Brenda Vercruysse, Annelies Verschuren. Herexa men: 1. Afgewezen: 1. Afdeling LEAO: Conchita Barentsen, René Boogaard, Lon- neke Boshuisen, Yvonne van Burgh, Joyce Colijn, Monique van Dalen, Eric van Drie!, Carin Elve, Linda Gaakeer, Fatima Driby, Corina de Jager, Matty de Jonge, Linda Lahr, Natascha Kesteloo, Radha Mahabir Bianca van der Male, René Marteyn, Ilonka Wissekerke, Cecile van Belzen, Claudia van den Berge, Jane Ho-A-Tham, Eric Jacobse, Nella Kastaneer, Ruud Maas, Yvonne Pau- li, Frenk Jan Visser, Jacqueline Wissenker- ke. Herexamen: 1. Afgewezen: geen. Ver kooppraktijk: Monique van Egeraat, Hilda 't Gilde, Miranda Heijboer, Angelien Mies, Jeanette Pauli, Lia van de Velde, Esther Westerstrate, Carola de Witte. Herexamen: 3. Afgewezen: 1. MIDDELBURG Voor de cursus astrofysica van de Jongerenwerk- groep voor Sterrenkunde, afdeling Zeeland, slaagden: R. A. van der Beek, E. Riemens en F. P. van der Zee uit Middelburg, R. J. Vader, E. Mols en H. Pierens uit Vlissingen, R. J. P Weststrate uit Koudekerke, J. J. Luyt uit Goes, D. Tempelman uit Driewe gen, E. Tieleman uit Axel, M. Vink uit Koewacht. Twee kandidaten werden afgewezen. De diploma-uitreiking is zaterdagmiddag drie uur in het ge bouw van de Volkssterenwacht, He rengracht 52 in Middelburg. (Advertentie) Orange numOnaDé GOES - Het nieuwe stadskan toor van de gemeente Goes is uiteindelijk ruim 1 miljoen gulden duurder geworden dan was geraamd. De gemeen teraad trok er eind 1982 bijna 7 miljoen voor uit. De eindaf rekening laat evenwel een be drag van bijna 8 miljoen gul den zien. Dit betekent overigens niet dat er geld bij moet. In de loop van de bouwtijd bleek dat de investeringsca paciteit aanmerkelijk kon worden vergroot mede als gevolg van de da lende rente en de uitkering van de verzekering in verband met brand schade in het oude stadskantoor. Die extra ruimte is - overigens in overleg met een speciaal voor de bouw van het stadskantoor in het leven geroepen begeleidingsgroep - voornamelijk gebruikt voor meerwerk als gevolg van correcties op het oor spronkelijke bestek. Ook is meubilair en inventaris aangeschaft; iets wat aanvankelijk niet in de bedoeling lag. Verder zijn energiebesparende ver lichtingsarmaturen toegepast (die verdienen zichzelf weliswaar weer te rug) en in de eindafrekening voor het nieuwe stadskantoor zijn bovendien de kosten van de officiële opening en de open dagen meegenomen. Het dagelijks bestuur van de gemeen te komt in een financieel overzicht over de bouw van het stadskantoor dan ook tot de conclusie dat een completer stadskantoor kon worden gebouwd dan aanvankelijk voor mo gelijk was gehouden. Tevreden stelt het college van burgemeester en wet houders vast dat Goes thans beschikt over een kwalitatief goed en uiterst functioneel stadskantoor dat geheel aan de bedoelingen beantwoordt. De commissie financiën, economische zaken, personeelszaken en sociale dienst van de gemeente Goes be spreekt het overzicht volgende week maandag tijdens een vergadering die om 19.30 uur begint. in Ke"«*r vindt u de Gouden G-ds T 7V

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 14