Pension met een moestuin werd eigentijds complex Kortgene heft leges bij aanvraag voor verkoop recreatiepand Bouw afvalwaterzuivering Camperlandpolder gestart 'n Complete bril voor 'n complete prijs. PZC/Streek agenda BV GEBIED PALINGSTRAAT VLISSINGEN "ollecte Bezoek vandaag de RUYTER JAAR MARKT Winst Zeeuws zaalvoetbalteam Presentatie van diaserie actie Zeeland-Nepal DERTIG JAAR HUIZE TEN ANKER CD A-RAADSLID: ONBILLIJK VOORZIENING MOET EIND '85 KLAAR ZIJN 79,50 J 17 tonde van Ovezande loor trimmers te Vlissingen Kostenraming Belijdenisdienst in Heinkenszand VV Krabbendijke houdt Jaap Tolhoektoernooi F eestprogramma Capaciteit Lange Delft 8b Middelburg Tel. 01180-13792 BRILLEN LENZEN LRIJDAG 24 MEI 1985 a aanpassing riolering inde aan wateroverlast klSSINGEN - Er is uitzicht op een spoedige oplossing van het wateroverlastprobleem dat (ich bij hevige regenval in de Onderstraat, de Palingstraat en de Paardenstraat in Vlissingen [oordoet. De riolering in het gebied dat begrensd wordt door Onderstraat, Koudenhoek, Hendrikstraat en Palingstraat kan door een systeem van schotten en kleppen afgesloten vorden van de rest van de stad. haardoor wordt het onmogelijk dat Deze werken kunnen los van de overi Koolwater uit hoger gelegen stadsde- ln een uitweg vindt naar het genoem- lelaag gelegen gebied. Een vuilwater- lelder naast de Paardenstraat moet ]ls tijdelijke berging voor een hoe- feelheid regen van 60 mm in het |fgesloten stadsdeel dienst doen. De le voorzieningen zijn onderdeel van let plan dat de Grontmij voor de Joleringswerken tussen Paarden- jtraat en watertoren heeft ontwik- leid. pVEZANDE - De stichting wielerco- jnité Ovezande houdt zondag 2 juni loor de zesde keer de Ronde van pvezande. Deze koers, die samenvalt tiet de jaalijkse kermis, wordt gere- jen in vier categorieën. Om 12.15 uur [tarten de B-trimmers. De C-categorie laat om 13.30 van start. Om 15 uur lertrekken de plaatselijke vedetten. Dit speciale parcours staat open voor like trimmer uit de gemeente Borsele lie niet regelmatig aan wedstrijden Beelneemt. Uiteraard kunnen dat ook Barnes zijn. De A-trimmers komen om fö uur aan de start voor een rit van 80 lilometer over een 2300 meter lang parcours. Het doorgaand verkeer in Dvezande wordt van 12 tot 18.15 uur omgeleid. HEINKENSZAND De collecte voor |iet Nederlands Astmafonds heeft in Heinkenszand 2282,86 opgebracht. (Advertentie) Veel attracties Veel aanbiedingen Honderden kramen GROOT STANDWERKERS CONCOURS ge rioleringswerken, die Vlissingen moeten aansluiten op de waterzuive ring bij Ritthem, worden uitgevoerd. Omdat de gemeente nog in onderhan deling is met het waterschap Walche ren wie er voor de kosten van de persleiding moet opdraaien, kan de aanleg daarvan nog wel enige tijd op zich laten wachten. Maar volgens de Grontmij hoeft dat de vernieuwing van het rioleringsstelsel tussen water toren en Paardenstraat niet in de weg te staan. Voorlopig zal het afvalwater dan nog door het gemaal aan de Landings straat worden weggepompt, maar na het gereedkomen van de nieuwe pers leiding kan de stroomrichting in het systeem zonder meer worden omge keerd. Naar schatting moet dit deel van het werk 1,3 miljoen gulden gaan kosten, zo deelde wethouder W. Wisse van openbare werken desgevraagd mee. Volgende week worden de tekenin gen en de kostenraming van de Grontmij op het gelneentehuis ver wacht. Dan kunnen b en w zich gaan beraden op een voorstel aan de ge meenteraad om deze werkzaamheden alvast uit te voeren. „Er is financiële HEINKENSZAND De hervormde en gereformeerde kerken uit Hein kenszand houden zondag, eerste pink sterdag, een gezamenlijke belijdenis- dienst in De Stenge. Negen leden van beide kerken zullen tijdens de dienst openbare belijdenis van net geloof afleggen. Voorgangers zijn de hervormd predikant H. Rad- stacke en de gereformeerd predikante H. Kamphuis. Het orgel wordt be speeld door Ad Faese; M. Zuidweg zal enkele muziekwerken op trompet ten gehore brengen. De dienst begint om 10.00 uur. OOSTBURG - De Zeeuwse zaalvoet balselectie heeft woensdagavond in Oostburg met 8-2 gewonnen van een ploeg samengesteld uit spelers van het rayon Oostburg. Frans Jacobs was topscorer bij het Zeeuws team. Hij scoorde drie keer. De overige treffers kwamen van John v.d. Heuvel (2), Fred Meerman, Marcel de Nijs en Hans v.d. Boom. Voor Oostburg scoorden Henk Ottens en Arnold Da ne. MIDDELBURG Molenwater, 9.30- 17 uur: Miniatuur Walcheren. Schouwburg, 20 uur: Optreden Urba- nus. Kloveniersdoelen, 20 uur: Nieuwe Mu ziek met diverse concerten. WESTKAPELLE De Hooizolder, 23 uur: Optreden André Hazes. BERGEN OP ZOOM Roxy I, 19 en 21.30 uur: 2010, a.l. Roxy II, 19 uur: Het bittere kruid, 12 jr.: 21.30 uur: Nightlife, 18 jr. Cinem'Actueel I, 19 en 21.30 uur: The killing fields, 16 jr. Cinem'Actueel II, 20 uur: Amadeus, a.l. Cinem'Actueel III, 19 en 21.30 uur: The Beverly Hills cop, a.l. GOES Grand, 20 uur: Amadeus, 23.30 uur: Wilde meisjes fanta sieën, 18 jr. HULST De Koning van Engeland, 19 uur: The company of wolves, 16 jr.; 19 uur: Deense snoepjes in Tirol, 16 jr.; 19 uur: Robin Hood, a.l.; 20 uur: Amadeus, a.l.; 21.30 uur: Paris Texas, 16 jr.; 21.30 uur: Het bittere kruid, a.l.; 21.30 uur: De hitte van de zomer, 18 jr. MIDDELBURG Meccano, 20 uur: The hit; 22.30 uur: Stop making sense. Electro, 20.30 uur: Die Zauberflöte. OOSTBURG Ledel, 20 uur: City heat, a.l. TERNEUZEN Luxor, 19.30 uur: City heat, a.l.; 19.30 uur: Johnny Dan gerously, a.l.; 21.45 uur: Het bittere kruid, a.l.; 21.45 uur: Chud, 16 jr. VLISSINGEN Alhambra I, 19 en 21.30 uur: The killing fields, 12 jr.; 23.30 uur: Aai me in de ochtend, 18 jr. Alhambra II. 19 uur: The Beverly Hills cop, a.l.; 21.30 uur: Paris Texas, a.l. Tentoonstellingen SINT-ANNALAND De Meestoof, 15-17 uur: 'Bezet bevrijd' en 'bodem vondsten'. AXEL Streekmuseum, 13.30-17 uur: 'Bijenteelt' (t/m 25/5). Kindergalerie Slijkdreef 11A, 10-18 uur: Tekeningen van Flip de Hey. BERGEN OP ZOOM Markiezenhof, 14-17 uur: 'Kermis in het Markiezen hof II' en werken van Marinus Schip per. Stichting Etcetera: Werken van Ben van Rooy (t/m 16/6). CLINGE Galerie Esprit, 13.30-18 uur: Werken van Marie-José de Cock en Pedero van Esbroek. DOMBURG Zeeuws Biologisch Mu seum, 10-17 uur: 'Fossiele schelpen zoeken... en vinden in Zeeland'. GOES Lunchcafé, 9-18 uur: Werken van Gerard Menken. ruimte voor", aldus wethouder Wis se, „dit jaar is er drie miljoen uitge trokken voor de rioleringswerken". Een complicerende factor bij dit plan is de bodemvervuiling in de speeltuin aan de Paardenstraat. Deze strekt zich uit tot de plaats waar de vuilwa- terkelder moet komen. Het 'is niet zeker of de bodemsanering daar nog dit jaar kan plaatsvinden. Eerder kan VLISSINGEN - De diaserie Teren om te overleven', vervaardigd in het ka der van de actie 'Zeeland helpt Ne pal', wordt donderdag 6 juni officieel gepresenteerd in de filmzaal van het provinciehuis te Middelburg. Dat ge beurt in aanwezigheid van de com missaris der koningin in Zeeland, dr. C. Boertien. De serie is samengesteld uit dia's uit particulier bezit, en Unicef-materiaal. Ook is er geput uit de collectie van de vereniging Nederland-Nepal. De serie geeft een beeld van het doel van de actie 'Zeeland helpt Nepal'. De officie- Ie presentatie begint donderdag 6 juni om 15.30 uur. er niet met de bouw van de kelder worden begonnen. Volgens de heer Wisse zet de gemeente de grootst mogelijke spoed achter de sanering, zodat de bodemvervuiling geen be lemmering voor het uitvoeren van het werk aan de riolering kan zijn. De details van het rioleringsplan moe ten nog worden uit gewerkt. Er is waarschijnlijk een apart persleidinkje nodig om de vuilwaterkelder leeg te pompen. Na de voltooiing van dit deel van de rioleringswerken behoren de over stromingen rond het laagst gelegen deel van de Palingstraat tot het verleden. Zoals gemeld stond daar 14 mei tijdens een hevige onweersbui 30 cm water. Op die dag viel er in totaal 24 mm regen, waarvan 15 mm binnen één uur omlaag kwam. De nieuwe voorzieningen moeten een bui van dergelijke omvang gemakkelijk aan kunnen. Zelfs een regendag met 60 mm is geen probleem en zo'n hoeveel heid in 24 uur wordt door het KNMI 'uiterst extreem' genoemd. Het bejaardentehuis Ten Anker in Tholen KRABBENDIJKE De voetbalver eniging Krabbendijke houdt maan dag het Jaap Tolhoektoernooi voor het eerste elftal met als inzet de wisselbeker. Deelnemende verenigin gen zijn: Dinteloord, Good Luck, Krabbendijke, Kruiningen en Smer- diek (winnaar 1984). De wedstrijden beginnen om halftwaalf en de prijsuit reiking is om vijf uur. THOLEN - „Ten Anker was één van de eerste bejaardentehuizen in Nederland. In die tijd waren er voor dergelijke tehuizen nog geen vaste regels. Het was dan ook echt pionieren. Ik was nog geen dertig jaar, maar voelde me toch als een moeder met niet alleen de zorg en verantwoording voor de vijftig bejaarde bewoners, maar ook voor de zes jonge personeelsle den, die allen intern waren". Aan het woord is zuster J. Engelvaart, oud-directrice van het Thoolse bejaardenhuis Ten Anker. Op 16 juni '85 is het 30 jaar geleden dat het open ging. KORTGENE - Huiseigenaren in de gemeente Kortgene die toestemming vragen voor de verkoop van hun pand als recreatiewoning zullen voortaan leges moeten betalen aan de gemeente. Dit heeft de gemeenteraad van Kortgene donderdag besloten. Met uitzondering van het CDA-raadslid M. de Smit ging iedereen akkoord met het voorstel van burgemeester en wethou ders. Het gaat om een heffing van honderd gulden. Deze legesheffing is een uitvloeisel om de leefbaarheid van de kern te bevorderen. Volgens De Smit moest de leefbaarheid worden opgebracht door de huiseigenaren: „Hun vrijheid van handelen werd sterk beknot. De markt waarop kon worden verkocht werd gehalveerd". Het raadslid vond het onbillijk de lasten voor de leef baarheid van de kern alleen op de schouders van de huizenverkopers te leggen. Bij de behandeling van de legeshef fing vroeg De Smit zich af - en hier sprak hij voor de hele CDA-raads- fractie - hoe het kan dat er toch eigenaren zijn die hun huis zonder toestemming als tweede woning ver kopen. „Als het dagelijks bestuur van de gemeente de zaak serieus neemt kan er zonder vergunning geen huis worden verkocht", aldus de CDA-er. Burgemeester E. Hoogendijk- van Duijn zegde toe deze zaak te bekij ken. is een van een zogenoemde gebruiksveror- dening uit 1977 die bepaalt dat er in de gemeente Kortgene geen gebou wen mogen worden verkocht in de recreatieve sfeer. De verordening is destijds ingesteld om te verhinderen dat een groot deel van de bebouwde kernen zou veranderen in recreatiege bied. Met deze regeling werd de ver koop van gebouwen in de gemeente sterk aan banden gelegd. Het was evenwel in bepaalde gevallen moge lijk om ontheffing van de gebruiksver ordening aan te vragen. Deze aan vraag voor ontheffing gaat nu hon derd gulden kosten. De legesheffing is gepresenteerd als tegemoetkoming in de kosten die de gemeente maakt om een aanvraag voor ontheffing te behandelen. CDA- er De Smit was het volstrekt oneens met het voorstel. Hij memoreerde dat de verordening van 1977 bedoeld was Zuster Engel vaart, die enkele jaren geleden haar functie wegens ziekte moest neerleggen, herinnert zich nog goed de eerste aanblik van het nieuwe tehuis. Zonder gordijnen, hier en daar nog stapels stenen. Meer een bouw plaats dan een bewoonbaar bejaar denoord. In drie maanden moest alles klaar gemaakt worden voor de eerste bewoners. Dat lukte volgens mevrouw Engelvaart maar net. De toenmalige commissaris van de koningin, jhr mr A. F. C. de Casembroot, kon echter een keurig, voor die tijd modem, gebouw officieel in gebruik stellen. De oud-directrice heeft in de 25 jaar dat ze in Ten Anker leiding gaf, veel veranderingen meegemaakt. Ten An ker groeide uit van een 'bejaarden pension met moestuin' tot een eigen tijds bejaardencomplex. Door de komst van de wet op de bejaardenoor den werd Ten Anker automatisch verzorgingshuis. Thans zijn er globaal drie taken met de erbij behorende voorzieningen te ontdekken. 'De flat', een vorm van huisvesting mét de nodige service voor gezonde, zelfstan dige bejaarden; 'de verzorging', waar de bewoners hulp krijgen bij dagelijk se activiteiten als wassen, kleden, schoonhouden kamer; 'de verpleging', waar lichamelijk zieken verpleegd worden. Die verpleegafdeling is destijds ont staan als ziekenboeg. De verzorgings- prijs werd vergoed via de algemene wet bijzondere ziektekosten. In 1980 werd die regeling ingetrokken en het zag er aanvankelijk naar uit dat de verpleegbehoeftige Tholenaren naar elders moesten. Daar rees het nodige verzet tegen en met succes. De ver pleegafdeling mocht voorshands blij ven. De stichting verpleeg- en rusthui zen Zeeland ontwikkelt nu plannen voor een nieuw Thools verpleeghuis, dat dan gekoppeld wordt aan het 'moeder-verpleeghuis' Ter Valcke in Goes. Dat Ten Anker een bejaarden complex is met verschillende woon vormen, geeft zelfs voordelen in verge lijking tot een gewoon verpleeghuis, legt de huidige directeur, J. van Loon, uit. „In ons bejaardencomplex wordt voorrang verleend aan man of vrouw van een zieke bejaarde, die in de verpleegafdeling is opgenomen. Zo iemand kan dan gehuisvest worden in de flat". Het personeelsbestand is in 30 jaar flink gegroeid. Begonnen met 6 zijn er thans 45 medewerkers (een groot aan tal op parttime basis). Voor de bewo ners zijn er allerlei activiteiten. Nauurlijk het gezamenlijk koffiedrin ken, maar ook handwerkmiddagen, bejaardengymnastiek, bijbellezingen en repetities van het eigen zangkoor. Bijna dagelijks is er een uitzending van de eigen omroep. Soms zijn er extra evenementen, zoals bingo-, koor- of toneelavonden. In de toe komst gaat de Thoolse bejaardenso ciëteit haar soosmiddagen in de re creatiezaal van Ten Anker houden. Ter gelegenheid van het 30-jarig be staan worden diverse activiteiten georganiseerd. Zaterdag 25 mei wordt een feestweek geopend. Dat gebeurt om 14.00 uur met een balonnenwed- strijd voor de jeugd en een concert van Concordia. Er is een speciaal muziekstuk gecomponeerd, met als titel 'de lelie' (een symbool in de gezondheidszorg). Er wordt ook een diaserie over het hedendaagse Ten Anker vertoond. Dinsdag 28 mei bren gen personeelsleden om 14.00 uur voor alle oudere inwoners van Tholen het toneelstuk 'Het Bejaardenhuis'. Die dag is er om 19.30 uur een mode show. Woensdag 29 mei wordt vanaf 15.00 uur een fancy fair gehouden en donderdag 30 mei is er een feestdiner voor de bewoners (12.00 uur). Een play-backshow en een talentenjacht staan vrijdag 31 mei op het program ma en zaterdag 1 juni worden oud medewerkers vanaf 19.00 uur voor een reünie verwacht. De officiële viering is vrijdag 14 juni. Na een vergadering van het bestuur, begint dan om 16.30 uur een receptie. Alle activiteiten vinden in of om het tehuis plaats. (Advertentie) galerie Mat, 13-18 uur: Werken div. kunstenaars. HEILLÏ: Landbouwmuseum. 10-12 en 13-17 uur: Oude landbouwwerktui gen. HULST Streekmuseum, 14-17 uur: 'Maten en gewichten'. KATTENDIJKE Galerie Ilona Schmit, 14-18 uur: 'Langs de wegen der geleidelijkheid'. KATS Galerie Zwaluwenhof, 14-18 uur: Werken van Piet van 't Hageland. MIDDELBURG Balans 17, 12-17 uur: Beelden van Bob Klaassen en tekeningen van Peer van Meer. V.m. Bibliotheekgebouw Abdij 9, 10- 12 en 14-17 uur: 'Recht op vrijheid' en 'Zeeland 1940-1945'. Zeeuws Museum, 10-17 uur: Eigen collectie schilderijen. Dam 43, 14-17 uur: Werken van Jeltje Ratsma (t/m 16/6). Galerie 'De Wijnstock', 14-17 uur: Aquarellen van Will van Aggelen en sieraden van Harry Hutjens (t/m 14/6). Kunstuitleen, 13.30-17 uur: Gouaches van Bert Neelen (t/m 25/5). Galerie Montparnasse, 14-18 uur: Houtsneden van Salvador Dali (Urn 7/6). Zeeuws Kunstenaarscentrum (Biblio theek), 10-21 uur: Keramische werken van Jan van Leeuwen (t/m 2/6). Galerie 'De vier heemskinderen', 14- 17 uur: Werken Juul Kortekaas, Jopie Minnaard en Greet Lykema. TERNEUZEN Hal Stadhuis, 8.30-12 en 13-16.30 uur: Werken van Jaap Tol (t/m 7/6). VEERE Grote Kerk, 10-17 uur: 'Cultuur en recreatie in de Delta'. De Schotse Huizen, 10-17 uur: Werken Sarika Góth. VLISSINGEN Stedelijk Museum, 10-12.30 en 13.30-17 uur: 'De klepper klept niet meer'. Reptielenzoo 'Iguana', 14-17.30 uur: Expositie levende reptielen, amfi bieën en insekten. Atelier 4, 12-17 uur: Zeefdrukken van Ton Schouten (t/m 31/5). IJZENDIJKE Galerie 'Tussen de havens'. 14-17 uur: Werken van Miep de Graaf. Hulpcentra Noord- en Midden-Zeeland Goes, tel. 01100-14444 (ook voor milieuklachten). Zeeuwsch-Vlaanderen Alarmnummer 01150-12200 (brandweer en ambulance). SOS Telefonische Hulpdienst Zeeland, tel. 01180-15551, dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood, tel. 01180-36251, van 10.00-24.00 uur weekends van 20.00-24.00 uur. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 01184-14645, dag en nacht bereikbaar. Stichting 'Vrouwen bellen vrouwen', tel. 01100-32233. Kinder- en Jeugdtelefoon Zeeland, tel. 01180-38080, dag. van 16-20 uur. WISSENKERKE - Aan de Oost-Westweg in de Camperlandpolder bij Wissenkerke is een begin gemaakt met de bouw van de nieuwe rioolwaterzui veringsinstallatie. Deze voorziening moet het afvalwater van westelijk Noord-Beveland gaan zuiveren en komt in de plaats van de oude installaties in Wissenkerke, Kamperland en de Onrustpolder. Het waterschap Noord- en Zuid-Beveland streeft ernaar om de zuiveringsinstallatie eind 1985 in bedrijf te nemen. Bovendien is deze week begonnen met de aanleg van persleidingen van de verschillende dorpen naar de nieu we installatie. Het afvalwater van Wissenkerke, Geersdijk, Kamperland en de Onrustpolder zal in deze leidin gen onder druk naar de zuiveringsin stallatie stromen. In deze plaatsen zullen tevens persgemalen worden ge plaatst. Bij elkaar gaat deze operatie 5,8 miljoen gulden kosten, waarvan 4,5 miljoen gulden voor de installatie en 1,3 miljoen gulden voor de perslei dingen en de persgemalen. Het waterschap zal deze uitgave ver rekenen in de zuiveringsheffing. De kosten zullen worden uitgesmeerd over een aantal jaren, zodat de burger te maken krijgt met een jaarlijkse tariefsverhoging van enkele guldens. De exacte hoogte van dit bedrag wordt besproken tijdens de algemene vergadering van het waterschap in juni. De nieuwe rioolwaterzuiveringsin stallatie zal met een capaciteit van 9000 zogenoemde vervuilingseenhe den een verkleinde uitgave zijn van de voorziening die vorig jaar in Waarde (28.000 eenheden) is ge bouwd. De zuiveringsinstallatie in de Camperlandpolder krijgt twee tanks (voor beluchting en nabezinking) met een doorsnede van elk 20 meter en een aantal bassins voor het slib. Het geheel wordt aan het oog ontrokken door een groenstrook van 10 meter breedte. In de nieuwe rioolwaterzuiveringsin stallatie wordt het water eerst door roosters van het vaste afval en zand ontdaan. Dit afval gaat naar de vuil stortplaats bij Nieuwdorp. De eigenlij ke waterzuivering vindt plaats in de tanks. Het slib dat na de zuivering overblijft, wordt ingedikt en zo moge lijk als meststof verkocht aan agrari sche bedrijven. Het gezuiverde water zelf wordt via een poldersloot en het gemaal Willem in het Veerse Meer geloosd. Dat water zal een zuiverings percentage van tenminste 95 percent hebben. Grondwerkzaamheden voor de bouw van de nieuwe zuiveringsinstallatie bij Wissenkerke. EIF.RVEIL1NG EIVEBA BV BARNEVELD Aanvoer 4.125.600 stuks, stemming vriende- lijklijk Prijzen in gulden per 100 stuks: eieren van 50-51 gram 10,10 van 55-56 gram 10.70-10.60. van 60-61 gram 10.95-11.55 en van 65-66 gram 12.30-13,75. Aardappeltermijnmarkt Rotterdam Datum 23-05-'85, bintje 50 mm opw. laten april '85. 28.70, november '85 23,50, mei '84 17,20, bieden april 28,50, november '85 23,20, mei '84 17,00, slot april 28,50, november '85 23,50, mei '84. Stemming mei '84 nauw. prijshoud., april '85 prijshoudend. Open staande posities mei '84, min. 321 is gewor den 220, april '85, plus 25 is geworden 2398. November '85: 279. Omzet: mei '84: 478, h.pr. 17,50, l.pr. 17,00,1. zaken, 6x17,10. April 85:87, 28,60, 28,40, 17x28,50. AARDAPPELTERMIJN MARKT AM STERDAM In bintje 50mm werden 478 contracten verhandeld voor levering mei 1984 bij een prijs van 17,50 tot 17,00 per 100 kg en voor levering april 1985 87 contracten tegen 28,40 tot 28,60. De stemming was voor mei nauwelijks prijs houdend en voor april prijshoudend. Fruitveiling Barendrecht Appelen, golden delicious 70/80 83-1.19, 60/70 43-61, aanvoer 30 ton; lombarts calvil le 80/90 69-73, 70/80 83-89, 60/70 59-63, aan voer 15 ton; jonagold 80/90 1.25-1.95, 70/80 1.03-1.75, 60/70 60-72, aanvoer 15 ton; Winst on 70/75 49-83, 65/70 39-48. aanvoer 30 ton. Peren, conference 65 75 1.56-1.98, 55/65 1.38- 2.03, 45/55 58-71, aanvoer 26 ton. Totaal aanvoer appelen 111 ton, totaal aanvoer peren 26 ton. PAARDENMARKT DEN BOSCH Aan voer 292 stuks. Prijzen in gulden per stuk: luxe paarden 1660-2985, voljarige 1460-2585, luxe 2-jarige merries 1310-2235, luxe 2-jarige hengsten 1210-2185, luxe 1-jarige merries 660-1335, luxe 1-jarige hengsten 660-1235, veulens, merries 600-1100, veulens, heng sten 550-1050, hitten 685-1585, shetlandse pony's (ruins) 235-535, shetlandse pony's (merries) 285-585. Prijzen in gulden per kg: jonge slachtpaarden 5,65-6,65, oude slacht- paarden 5,75-6,75. De handel was willig. Marktbericht Centrale Tuinbouwveiling Zeeland, veilpunt Kapelle van donderdag 23 mei 1985. Gelegd fruit: jonagold: 185-90 166 180/85 186-189,175/80 175-184, 170/75 152. Appelen: jonagold: 190/100 1,22-1,42, 180/90 1,75-2,15, 170/80 1,62-2,26, 165/70 1,-1,22, II 100 1,-. 1190/100 1,23, 1180/90 1,44, 1170/80 1,35. Gol den delicious: 180/90 1,43-1,52, 170/80 95,-1.-. 160/70 50-57, 1180/90 1,01-1,40, 1170/80 72-82, 1160/70 33-38. Goudreinette: 1185 40. 1175/85 66, 1170/75 52, 1165/70 36. Lombarts Calville II 90/100 45, 1180/90 69,1170/80 82-83, 1160/70 43-46. Winston: 180/90, 170 80 72-87, 160 70 52-56, 1170/80 42, 1160/70 29-39. Gloster: 170 80 1,19-1,26, 160/70 67-71. Kroetappelen 24,70. Peren: Conference: 1165/75 1,64, 1155 65 1,31-1,48,1145/55 52. Aardbeien per doos I 1,32-1,51. Groente: bloemkool 40-1,30, ra barber 23-30, uien 70 ct. per bos, radijs 18 ct. per bos. Aardappelen 17 ct. per kg. Groentenveiling Barendrecht Aardappelen, bintjes 10-23, eigenheimers 5-15, irenes 8-13, asperges 4.50-9.50, blad moes 6-8, bleekselderij 1.42-1.56, bloemkool 6 st 2.70-3.40, 8 2.30-3.20. 10 1.20-2.70. 12 80-2.20. bospeen 2.10-2.71broccoli 7.30-8.50, champignons 1.40-1.50, Chinese kool met omblad 1.30-2.20, zonder omblad 3.30-4.00, witte kool 50-98, rode 37-1.06, bos kroten 29-74, paksoi 29-41, peterselie 26-83, poste lein 32-1.28, prei klasse 2 2.51-2.82, 3 48-1.78, bos prei 35-86, peulen 18.0023.30, raapstelen 12-20, rabarber 8-31, radijs witpunt 19-62, snijbonen 5.00-7.70, sperciebonen 9.30-10.00, spinazie 4389, spitskool 33-1.42, uien bon ken 15-33, grof 18-33, middel 20-37, bos uien 8-54, winterpeen 41-80, waspeen 2.403.60, witlof kort 1 4.90-5.40, kort 2 2.90-3.40, lang 2 2.00-3.00, klasse 3 60-2.30, ijsbergsla 52-1.38, waterkers 1.20-1.28, zeekraal 9.10-10.00, aardbeien ds 1.36-1.55, rode bessen ds 6.10- 6.20. Bij deze prijs zijn glazen* inbegrepen. Naast een riant prijsvoordeel krijgt u ook nog GRATIS: ogentest quickservice, een brillen— leven lang schriftelijke garantie een etui 'Enkelvoudig tot S-5/+4C 2

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 23