goede verzekeringsadviseur. Dan sta ie niet alleen. WEER DAMWINST VOOR NEDERLAND Achttal Noord-Beveland scoort hoog in dressuur Middelkamp organiseert toertochten voor jeugd PLOEGGENOTEN BODEN DE HELPENDE HAND de krant altijd en overal. Een botsing. Een kleine of een wat grotere schade. Schadeformulier invullen. En de zaak is weer opgelost, nietwaar? Maar als er niet iemand is die uw belangen vakkundig behartigt, bent u misschien wel de dupe. Iemand zoals een goede verzekeringsadvi seur, die zich niet zomaar neerlegt bij een op het eerste gezicht duidelijke schuldvraag. Rijschoolhouder De Graaf had wel zo'n goede verzekeringsadviseur. Die spitste z'n oren toen de garagehouder van De Graaf, na diens vierde achter eenvolgende aanrijding, vermoedde dat er iets mis kon zijn met de remmen. 00H Hij raadde de rijschoolhouder aan een technisch onderzoek door ANWB te laten ver richten. En inderdaad, bij zacht remmen kon de remdruk wegvallen. Namens De Graaf voerde zijn verzekerings adviseur daarna een uitvoerige correspondentie met de importeur van de wagen, die hij aanspra kelijk stelde. Het werd een ingewikkelde affaire, waarvan we u de details besparen, maar het eind van het liedje was dat de importeur de schades voor zijn En dat De Graaf zijn No Claim korting kon behouden. Het is één van de bewijzen dat goede verzeke ringsadviseurs u de zekerheid geven dat ze er zijn als u ze nodig hebt. Ze weten tegen welke risico's en op welke wijze u zich het best kunt verzekeren. En als u een beroep moet doen op uw verzekering, nemen ze u alle rompslomp uit handen. Dat kan heel wat waard zijn. Sta daar eens bij stil, voordat u ergens een ver zekering gaat afsluiten. rekening nam. Drempelverlaging HULST - Criteriums zijn volgens de letter van de wielerwet individuele wedstrijden. Het rijden in ploegverband is er ten strengste verboden, leren juryleden tijdens hun opleiding tot wielerscheidsrechter. Toch weten ze allemaal dat er in het hele KNWU-reglement nauwelijks een onzinniger artikeltje te vinden is. Het is zowat hetzelfde als een linkshandige dwingen rechts te schrijven: tegennatuurlijk. Want ploegenspel of op een andere manier samenspan nen horen bij de sport. In die traditie worden renners opgevoed en moeten ze later - als ze prof worden - hun geld verdienen. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 22 MEI Dit is een publikatie van de Unie van Assurantie Tussenpersonen. UVAT, Postbus .5088.1007 AB Amsterdam. VLISSINGEN - Toerfietsen voor de jeugd is het redelijk alternatief voor hardfietsen, vindt de wielervereniging Theo Middelkamp. Daarom is men afgelopen weekeinde begonnen met het houden van toertochten voor jongeren van tien tot en met vijftien jaar. De belangstel ling voor die eerste tocht was nog niet overweldigend (tien jeugdige toerfietsers meldden zich in Lewedorp), maar vol gens Jaap Berrevoets uit Vlis- singen - voorzitter van de jeugdcommissie van Middel kamp - zijn er duidelijke signa len dat deze nieuwe vorm van fietssport aan kan slaan bij de jeugd. „We zien het in elk geval als een goed alternatief. De laatste jaren is de belangstelling voor het hardfietsen, de jeugdlicentie- houders dus, enorm teruggelo pen. Landelijk zelfs van 2400 naar 1100. Ook in Zeeland zien we dat beeld en helemaal onbe grijpelijk is dat niet", aldus Ber revoets. „Er worden niet zo ver schrikkelijk veel wedstrijden ge houden in de provincie en het betekent dat ouders met hun kind zo'n twintig keer per jaar naar Zuid-Holland of West-Bra bant moeten. Dat is dus een hele dure geschiedenis". Middelkamp zocht naar een mo gelijkheid om jongeren toch op één of andere manier bij de fiets sport te betrekken, waardoor de entree - later - naar het echte hardrijden zou worden verge makkelijkt. Men denkt die 'drempelverlaging' te hebben ge vonden met het toerfietsen, een tak die al jaren bestaat maar bij de jeugd eigenlijk niet zo in trek is. Volgens Berrevoets komt dat vooral door de onbekendheid. En daar wil Middelkamp iets aan veranderen. Elke zondagochtend kunnen jeugdige fietsers (al of niet in bezit van een race- of trimfiets) afstanden rijden die variëren van 20 tot 40 kilometer. Dat gebeurt onder leiding van erva ren toerfietsers, die als voorrij der fungeren en een tempo aan geven dat voor die categorie geschikt is. Het vertrek is om half tien bij café De Goede Ver wachting in Lewedorp en als 'kennismakingsgeschenk' is de deelname gratis. Anjo van Loon overtuigend winnaar Ronde van Hulst Maar zodra het om rondjes rond de kerk gaat moeten ze al die kennis, dat automatisme ineens vergeten. Zoals gisteren in Hulst, waar Anjo van Loon uit Sint-Willebord winnaar werd op het zonovergoten parkoers. Het re gende er waarschuwingen vanaf de jurywagen. „Dit is een individuele wedstrijd mijne heren", moest overi gens de uitstekende speaker Wim de Vos in opdracht van het jurykorps uit de luidsprekers laten schallen. De renners die het aanging (die van de zeer sterk vertegenwoordigde en dito rijdende formatie Transvemij) speel den het spelletje mee, want in een sfeer van schijnheiligheid worden kennelijk goede acteurs gekweekt. Bij de passage van de jurywagen kwamen ze plots quasi overtuigend aan de leiding van een achtervolging of zwab berden ze uitgepierd aan de staart van zo'n groep. Geen jurylid die daar een aanmerking op kon maken. RENO (Reuter) - Larry Holmes, de wereldkampioen in het zwaarge wicht (IBF-versie), heeft zijn boksti- tel behouden. De Amerikaan versloeg zijn landgenoot Carl Williams na vijftien ronden op punten. Holmes dankte de overwinning in Reno aan de slotronden. Twee van drie juryleden gaven een ruime over winning, de laatste hield het bij een puntenverschil van één. Holmes heeft nu een persoonlijke erelijst opge bouwd van 48 overwinningen. Hij ver loor nog nooit. Hij is daarmee in het bereik gekomen van het record van Rocky Marciano, de enige kampioen bij de zwaargewichten, die ongeslagen bleef. Toch reed Rob Bijvank uit Sas van Gent, die tweede werd, gewoon in dienst van de eenzame koploper Van Loon, die een contract heeft bij het zelfde merk. En ook Peter Hofland uit Roosendaal droeg natuurlijk zijn steentje bij aan de bescherming van de vlucht van zijn ploegmaat, toen die zo'n vijftien kilometer voor het eind uit. een grote kopgroep demar reerde. Hun hulp duurde twee ron den, genoeg om Van Loon een ruime voorsprong te bezorgen. En niemand in het peloton haalde het in zijn hoofd om verontwaardigd naar de jury te roepen dat er opzettelijke tempobrekers in de kopgroep zaten. Alleen de scheidsrechters zwaaiden met het reglement. Dat laatste was om minstens één reden onterecht. Van Loon namelijk was doodgewoon de beste. Dat de monstreerde hij al vrij vroeg in de wedstrijd tijdens een vlucht met Wil lem-Jan Loenhout uit Nieuw-Vosse- meer. Een ontsnapping die Van Loon de leidersprijs - een geldsom voor de renner die de meeste keren als eerste de finishlijn passeert - opleverde. De Westbrabander was ook attent toen er in de zinderende slotfase van de strijd op het lastige rondje in de Reynaert- stad een kopgroep van zestien man wegreed en hij met twee ploegmaats in die spits te vinden was. De hele wedstrijd was al te voorzien dat een renner uit de ploeg van Trans vemij zou winnen. Samen sterk, was het motto en geen jury of reglement die dat kan verhinderen, want wiel renners hebben nu eenmaal de sluw heid waarmee ze zelfs de uitslag van een individuele tijdrit nog kunnen manipuleren. De hulp die Van Loon bij zijn vlucht kreeg, was overigens niet meer dan een steuntje in de rug. Hij zou toch hebben gewonnen. „Ik voel me de laatste weken beres terk. Ik ben net met die ploeg naar de Ronde van de Roussillon geweest in Frankrijk en heb daar veel bergop gereden. Daar doe je veel macht mee op", vertelde hij. Vorig jaar nog gaf hij de voorkeur aan de grotere wed strijden in België en meed hij de criteriums. Dit jaar wil hij zijn ge zicht laten zien in die kermiskoersen. „Ze moeten weten dat ik er nog ben en zo'n criterium levert je meer be kendheid op dan een koers in België, aldus Van Loon. Zijn ploegmaat Rob Bijvank werd tweede, vóór Toon van der Steen uit Bruinisse, die zette nog wel een se rieuze achtervolging op touw, kreeg heel even steun van Bijvank, die echter ineens de krachten uit zijn benen voelde wegvloeien toen het gaatje met Van Loon wat al te klein werd. De uitslag luidt: 1 Anjo van Loon, Sint- Willebrord, 100 km in 2.12.56; 2 op 10 sec. Rob Bijvank, Sas van Gent; 3 Toon van der VALKENBURG (ANP) - Het Neder lands damteam heeft dinsdag in Val kenburg weer winst behaald tijdens het toernooi om de wereldbeker voor continententeams. De drie Nederlan ders versloegen Amerika in de vierde ronde met 5-1. Door deze zege bleef Nederland leider in het algemeen klassement. De uitslagen van de vierde ronde zijn: Nederland - Amerika 5-1; Van der Wal - De Teixeira 2-0; Clerc - Autar 2-0; Sijbrands - Koeperman 1-1; Europa A - Afrika 2-4; Issalène - Mbaye 1-1; Verpoest - Diallo 0-2; Laporta - Der 1-1 De stand is nu: 1. Nederland 8 punten, 20 bordpunten; 2. Sovjetunie 8-17; 3. Afrika 4-11; 4. Amerika 2-9; 5. Europa B 1-8; 6. Europa A 1-7 Steen, Bruinisse; 4 op 19 sec. Twan den Braber, Fijnaart; 5 René Post, Oosterhout; 6 Mattie de Baat, Steenbergen; 7 Peter Hofland, Roosendaal; 8 R. Bril, Ossen- drecht; 9 Jack van Trijp, Ossendrecht; 10 Jack van der Horst, Oost-Souburg; 11 op 31 sec. Francois Franse, Kwadendamme; 12 Patrick van Passel, Sluiskil; 13 Karei van Goethem, Kloosterzande; 14 J. Gij zen, Sint-Willebrord; 15 G. Steenbreker, Steen- sel; 16 Thijs Fase, Oud-Vossemeer; 17 op 1.07 Arie Versluijs, Ameide; 18 Theo Akker mans, Nieuw-Vossemeer; 19 Gerard van Antwerpen, Driewegen; 20 Bakkers, Breda. Anjo van Loon, de latere winnaar, in volle vaart door de straten van Hulst. KRUININGEN - Tijdens het concours hippique van de vereniging Reimers- waal in Kruiningen kwamen vele ruiters tot uitstekende prestaties. Voor het eerst sinds lange tijd kwam ook de afdelingsdressuur weer aan bod. Een achttal en drie viertallen toonden hun kunnen aan de juryleden. Een compliment van de jury was er voor het achttal van Noord-Beveland, onder leiding van instructrice Hanny den Exter, die met het prachtige resultaat van 138 punten met de eer ging strijken. Het viertal van de L. R. Walcheren moest met het kleinst mogelijke ver schil, slechts een punt, genoegen ne men met de tweede plaats. Met een onderling verschil van maar acht pun ten moesten de zeven hoogst geplaat ste combinaties van de zware dres suur de rangschikking uitmaken. De grote overwinnaar werd Reimerswaal- instructeur Cees Steendijk met Boy. Marc van 't Westeinde met Parona eindigde op de tweede plaats. Het springen kende een aantal zeer goed bezette rubrieken, waar een groot aantal barrages de winnaars moesten bepalen. De grootste barrage kwam voort uit de L-klasse. Tien deelnemers waren er in geslaagd om tijdens het voorspringen de startcoupon blanco te houden. De tijd zou een belangrijke rol gaan spelen in deze barrage. De gerenommeerde Brabantse combina tie Wendy Soffers met Request besef te dit maar al te goed. Ondanks het feit dat zij als een van de eersten in deze barrage moest starten, werden haar tijd en foutloze rit niet meer overtroffen. Simone Stahlie met Tris tan benaderde haar nog het dichtst en eindigde dan ook op de tweede plaats. Tijdens de barrage van het M-sprin- gen moesten Linda Goense met Verdi en Luc Cornelissens met Vazal met elkaar uitmaken wie de beste was. Na een fout van Linda lagen voor Luc alle kansen open. Ook hij maakte een fout op diezelfde, eerste, hindernis, waar door de stand weer gelijk was. Een tweede springfout van Vazal bezorgde hem echter de tweede plaats. Drie Zeeuwen moesten het in de bar rage van de zware springrubriek opne men tegen een Brabantse combinatie. Toch ging de overwinning naar deze laatste: Peter Kommers met Oele wapper. Tweede werd Cees van Dalen met Ugoletto. In de derde barrage van het puissan ce-springen kwam Wim Vermunt met twee paarden uit tegen Bram Klaasse met Polstar, De Oxer van 1.60 m hoog en 1.80 m breed bleek echter voor twee paarden te hoog. Beiden deel den de tweede plaats: Bram Klaasse met Polstar en Wim Vermunt met Spektar. Met Sjolly Kor lukte het Wim Vermunt wel beide resterende hindernissen te overbruggen, het geen de eerste plaats betekende. Uitslagen concours hippique Kruiningen: ring 1, afdelingsdressuur vier- en achttal len: 1 achttal Noord-Beveland 138 pnt.; 2 viertal Walcheren 137; 3 viertal Gouwe Reyers 126; ring 1, Z-dressuur: 1 Cees Steendijk, Boy, Reimerswaal 133 pnt.; 2 Mark van 't Westeinde. Parona, Haringrui- ters 129; 3 Lieveke Goossens, Silver, Oran- jeruiters (Axel) 128; ring 2, B-dressuur: 1 Nancy de Roo, Madame, Reimerswaal 127 pnt.; 2 Jacqueline Schouwenaar. Voske, Paardebloem 120; 3 Tanja de Leeuw, Ube, Noord-Beveland 118; ring 3, B-dressuur: 1 Marleen v. Doezelaar, Wiletty, Weelruiters 119 pnt.; 2 Marina Blok, Verdien, Vlaan- dertse Ruiters 117; 3 Wilja Mosselman, Willemien, Reimerswaal 117; ring 3, M- dressuur: 1 Jan Meyers, Mr. Abgar, Oranje zon 120 pnt.; 2 Maijan Kielman, Tindar, Oranjezon (Axel) 119; 3 D. C. C. Mouwen van Tilburg, Rioletta, Wouw Vooruit 118; ring 4, Ll-dressuur: 1 Marie Louise Gelok, Wendy's Rhapsodie, Oranjezon 137 nt.; 2 A. M. A. C. Broekhuis-Neelen, Winson, Oranje- ruiters (W.-stad) 133; 3 Lieveke Goossens, Verona, Oranjeruiters (Axel) 132; ring 5, Ll-dressuur: 1 H. W. M. Brooymans, Ulivia, Eendrachtruiters 135 pnt.; 2 Peter Klaasse, Winnetou, Walcheren, 128; 3 Ingerli Vraoon, Valentijn, Westelijk Schouwen 126; ring 6, L2-dressuur: 1 Peter Kosters, Varant, Grae- ve Jan 128 pnt.; 2 Luc Cornelissens, Vazal, Luctor et Emergo 124; 3 Alexandra v. d. Peyl, Usnova, Zwinruiters 123; ring 7, Ml- dressuur: 1 Fransciska Bakker, Pythla, Jacoba v. Beieren 126 pnt.; 2 Leonard Kuzee, Sonja, Reimerswaal 125; 3 Alexand ra v. d. Peyl, Pandour, Zwinruiters 124; ring 8, L-dressuur: 1 B. Knobel, n.n., Wouw Vooruit 139 pnt.; 2 Marieke Heyse, Werenia, Scheldestad 130; 3 Anita Rijk, Fury, Honte- ruiters 128; springen klasse B: 1 Hester de Jager, Benno, Reimerswaal 0 ft.; 2 Jolanda Goeree, Udy, Vlaandertse Ruiters 7 ft.; 3 Dieter Mosselman, Simona, Reimerswaal 12 ft.; springen klasse L: 1 Wendy Soffers, Request, Prins Karei; 2 Simone Stahlie, Tristan, Noord-Beveland; 3 Matty Lode- wijk, Boomerang, Prins Maurits; springen klasse M: 1 Ineke Goense, Verdi, Weelrui ters 4 ft., 34.58 sec.; 2 Luc Cornelissen, Vazal, Luctor et Emergo 8 ft., 38.05 sec.; 3 Peter Kommers, Vidal, Prins Karei; sprin gen klasse Z: 1 Peter Kommers, Oelewap per, Prins Karei; 2 Cees v. Dalen, Ugoletto, Eendrachtruiters; 3 Cees de Visser, Thoran, Gouwe Reyers; springen puissance: 1 Wim Vermunt, Sjolly Kor, Oudenbosch; 2 Bram Klaasse, Polstar, Walcheren; 3 Wim Ver munt, Spektar, Oudenbosch.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 32