Geen voorlichter bij volwasseneneducatie Door brand verwoeste pand in Kloosterzande wordt gesloopt Tentoonstelling 'Jazz in beeld' in Terneuzen PZC/Streek OOSTBURG BEREIDT VERORDENING VOOR: LEVENSSTANDAARD LIJKT VERBETERD Dr. Boertien opent tehuis in Terneuzen Leerlingen lyceum Oostburg werkten aan boerderijproject IN KADER SCHELDE JAZZ FESTIVAL Gino de Jonghe wint motorcross Volksdansgroepen bij ouderen Terneuzen Buurtvereniging De Moerschans Hulst viert feest Vogeltentoonstelling in Sint-Jansteen Twee avondentochten voor fietsliefhebbers Heikant Stimuleren BERAAD ZEEUWSCH-VLAANDEREN: School in Hoek houdt ouderavond en jaarvergadering Enthousiast Grens Directeur van Yout for Christ spreekt in Hulst WOENSDAG 22 MEI 1985 Uitbreiding van beplanting niet op kosten landbouwers OOSTBURG - Veel groen? Uitstekend! Maar dan niet op kosten van de landbouwers. Als de 'gemeenschap' en de natuurverenigingen bomen willen, dan moet de overheid dat bekosti gen. Die gedachten vormt de basis van een beplantingsverordening, die het Oostburgse college van b en w nog dit jaar wil invoeren. De gemeente hoopt daarbij op financiële steun van Staatsbosbeheer en de provincie. Met de verordening zou moeten worden voorkomen dat de landbouw voor de kosten van het natuurbeheer opdraait, zoals dat nog altijd het geval is. Wethouder J. Thomaes, die zegt in deze de gedachte van het voltallige college te verwoorden, stelt dat de herbeplanting binnen de gemeente onvoldoende van de grond komt om dat bomen en struiken voor de boeren alleen maar geld kosten. Hij heeft berekend dat één hectare binnendijk met populieren de eigenaar over een periode van 30 tot 35 jaar 12.000 gulden kost. Graslanden met bomen zijn ongeschikt voor beweiding en leveren minder hooi. Zelfs de verkoop van kaprijpe populieren kan de onder houdskosten en andere verliesposten niet goedmaken. Thomas: ,,Ik heb alle begrip voor de standpunten van na tuurverenigingen en vind ook dat ze goed werk doen. Maar jammer genoeg hebben ze geen oog voor de kosten die particulieren moeten maken. Ligt een boer met een stuk grond in een be schermd gebied, dan is dat voor hem bijna niet op te brengen". Vroeger, toen West-Zeeuwsch-Vlaan- deren nog wel veel groen had, lag dat volgens de wethouder anders. Toen TERNEUZEN Maandag traden in dienstencentrum 'De Veste' in Ter- neuzen twee volksdansgroepen uit Wanssum (Noord-Limburg) en Geij- steren (Noord-Brabant) op. Het ging om een tegenbezoek naar aanleiding van een uitvoering die dansgroep 'Ma rijke' uit Terneuzen vorig jaar in Wanssum gaf. Peter Kiela van 'De Veste' merkte in zijn welkomstwoord op dat de dans groepen royaal voorzien waren van heren. Zestien heren op een totaal van 42 danslustigen, dat vond hij nogal wat. „Waar blijven de heren uit Ter- neuzen", vroeg hij zich af. „Bij ons ligt de verhouding 1 op 42". Voor een publiek van een groot aantal ouderen, voerden de dansgroepen ver schillende internationale dansen uit. Tussen de bedrijven door maakte dansgroep 'Marijke' van de gelegen heid gebruik de bezoekers een nieuwe dans te leren. TERNEUZEN - Commissaris der ko ningin dr. C. Boertien opent woens dag 29 mei het gezinsvervangend tehuis 'de IJsselhof van de stichting Philadelphia Gezinsvervangende Te huizen Midden-Zeeuwsch-Vlaande- ren. De openingsbijeenkomst, die om twee uur begint, vindt plaats in kerkge bouw 'De Levensbron' op een steen worp afstand van het tehuis. Een half uur later verricht dr. Boertien de openingshandeling. HULST Buurtvereniging 'De Moer schans' in Hulst houdt 31 mei, 1 en 2 juni een grootfeest. Tijdens deze da gen wordt er langs de Poorterslaan in de Hulster woonwijk een feesttent geplaatst waarin de festiviteiten zul len plaatsvinden. Vrijdag 31 mei wordt er een play- backshow gehouwen. Deelnemers aan dit showgebeuren kunnen zich tot 27 mei opgeven bij organisator E. Sturm. Verder wordt er in samenwerking met sportvereniging Sint-Aloy een trim- loop op touw gezet voor kinderen en recreatielopers. Er kan over 2,5, 5 en 7,5 kilometer gelopen worden. Voor de geoefende trimmers wordt er een par cours uitgezet van ruim 10 en 21 kilometer. Deelnemers kunnen zich voor de start, die om 13 uur plaats vindt, aanmelden. Tijdens de trim- loop wordt er voorts een Vlaamse kermis gehouden met tal van attrac ties. Zaterdagsavond wordt er in de feest tent een disco-avond op touw gezet onder het motto 'Back to the seven ties'. De 'Hulster Elvis Presley' zal tijdens dit gebeuren zijn opachting maken. Zondag 2 juni kunnen de oudere buurtbewoners van de wijk in de feesttent terecht voor een dansje op nostalgische muziek. De bijeen komst voor ouderen begint om 11.00 uur. Vanaf 14.00 uur wordt er in de tent een rommelmarkt en speelgoed beurs gehouden. Na afloop is er bal. SINT-JANSTEEN De parkieten speciaalzaak Groot Hulst houdt za terdag 1 juni een parkieten babyshow in het gemeenschapcentrum de Wa rande in Sint-Jansteen. Om 9 uur begint de keuring. Vanaf de middagu ren is deze tentoonstelling voor be langstellenden toegankelijk. HEIKANT Touringclub Heikant houdt vandaag, woensdag, en donder dag twee avonden voor fietsliefheb bers. Het bestuur van de fietsclub heeft twee toertochten uitgezet van elk zo'n 25 kilometer lengte. Er wordt (in rustig tempo) gereden langs de mooiste natuurgebieden van Zeeuws- Vlaanderen. Voor pechgevallen is er een bezemwagen. Belangstellenden kunnen zich vanaf 18.30 uur laten inschrijven in gemeenschapshuis 't Heike in Heikant. Er wordt gestart om 19.00 uur. had het hout van ondermeer knotwil gen economisch nut. Bovendien ver plichten landeigenaren hun pachters juist om die reden bomen te planten. Met de komst van moderne energie bronnen verloor het hout aan waarde, zodat er veel werd gekapt. De wethou der is van mening dat er best ge streefd mag worden naar een boomrij ke regio, maar dat gezien de negatieve opbrengst de samenleving daarvoor moet betalen. Oostburg heeft vorig jaar een voor zichtig begin gemaakt met de stimu lering van het 'groen'. De subsidie voor landschapsaankleding zorgt er voor dat boeren de plantkosten volle dig vergoed krijgen. Daarnaast be taalt de gemeente de eerste tien jaar de onderhoudskosten van de beplan ting. In dat kader werden vorig jaar bomen geplant langs de Kruisdijk tussen Hoofdplaat en Nummer Een. Thomaes is ervan overtuigd dat het zonder de subsidieregeling nooit zover zou zijn gekomen. Overigens gaat het in het geval van de Kruisdijk om wegbermen, waar de boer toch weinig rendement van haalt. Voor de beplanting van weiden en binnendij ken is de verordening volgens de wethouder volstrekt ontoereikend. de wethouder zich weinig zorgen. De gemeente is volgens hem zeer wel in staat jaarlijks een fiks bedrag be schikbaar te stellen. Waarschijnlijk zal de ontwerp-verordening nog dit najaar in de gemeenteraad aan de orde komen. Thomaes verwacht dat ook de provincie volgend jaar fondsen beschikbaar zal stellen. Om het 'groene beleid' te completeren hoopt hij dat er de komende jaren beheersovereenkomsten met de land bouwers gesloten kunnen worden. Het initiatief daartoe zou niet van de gemeente maar van de natuurorgani saties uit moeten gaan. Het ziet er naar uit dat de beheersovereenkom sten zullen worden opgenomen in de wet 'landinrichting'. Uitgangspunt daarbij moet ook weer zijn dat de boeren de financiële lasten van de natuurvriendelijke benadering ver goed krijgen. Het uitgebrande voormalige zusterhuis aan de Kerklaan in Kloosterzande. Wethouder J. Thomaes Om die reden zou de bestaande subsi dieregeling aanmerkelijk moeten worden uitgebreid. Thomaes bena drukt dat de nieuwe verordening vooral stimulerend en niet gebiedend moet werken. Hij wijst in dat ver band op de momenteel nog geldende herplantplicht. Naar zijn mening remt die verplichting de aanplant van nieuwe struiken en bomen. Im mers: een landbouwer is bang dat hij op die manier niet zelf tot kappen kan overgaan als hij dat nodig vindt. De Oostburgse bestuurders willen de herplantplicht dan ook uit de veror dening schrappen. Daarvoor in de plaats zou een subsidiebeleid moeten komen dat het economisch aantrek kelijk maakt om bomen te planten. „Alleen op die manier hebben we kans dat er een groeiplan slaagt", aldus Thomaes. Ten aanzien van overheidslichamen wil hij de herplantplicht handhaven. Daarbij zou hij duidelijker plantvoor- waarden willen stellen aan projecten waar de gemeente financieel aan bij draagt. Over de financiering van de uitgebreide subsidieregeling maakt HULST - Het Regionaal Educatief Beraad vol wasseneneducatie (REB) wil dit jaar geen part-time medewerker aanstellen die zorg moet dragen voor de voorlichting op het ge bied van volwassenene ducatie in Zeeuwsch- Vlaanderen. Dit bleek dinsdagochtend tijdens een vergadering van het REB in Hulst. Enkele maanden geleden bleek het overlegorgaan wel te voelen voor een der gelijke kracht. Er werd voor dit doel een subsi die aangevraagd bij de provincie. Deze subsidie, het gaat hierbij om een bedrag van 25.000 gulden, werd vorige maand gehono reerd. Dat er nu toch geen medewerker wordt aangesteld ligt groten deels aan de gemeenten, die ook in het overlegor gaan op het gebied van de volwasseneneducatie zijn vertegenwoordigd. Bij de gemeenten be staat namelijk de vrees dat zij na 1985 zelf de kosten moeten dragen voor deze beroepskracht wanneer die eenmaal is aangesteld. Secretaris W. Naessens van het REB stelt: „Op het mo ment hebben wij binnen het beraad gekozen om niemand als zodanig aan te stellen. Over de financiering van een be roepskracht in de toe komst zullen wij eerst moeten overleggen met vertegenwoordigers van de provincie". De secretaris is overi gens van mening dat er in Zeeuwsch-Vlaande- ren hard gewerkt wordt aan het op poten zetten van cursussen voor vol wassenen. „We hebben alle activiteiten geïn ventariseerd en de stand van zaken met de lopende cursussen na gelopen en zoals het er nu voor staat moet er alleen in de kanaalzone nog wat werk verricht worden", aldus Naes sens. Het ziet er volgens hem wel naar uit dat de ver schillende instituten die zich in Zeeuwsch-Vlaan deren met het onderwijs aan volwassenen bezig houden binnenkort zul len komen met een geza menlijk aanbod van cur sussen. Tijdens de bij eenkomst in het Hulster stadhuis werd de heer A. Verdonk uit Oostburg gekozen tot voorzitter van het regionale over legorgaan. HOEK De christelijke lagere school 't Kompas in Hoek houdt vandaag, woensdag, de jaarlijkse ledenvergade ring en ouderavond in de gehoorzaal te Hoek. Tijdens de bijeenkomst wordt uitge breid gesproken over de vorming van de basisschool. Aan de orde komen onder meer de gebouwensituatie, de personeelsformatie en de klasinde ling. Leerlingen van de zesde klas van de school voeren na de pauze een toneelstukje op. Datzelfde toneelstuk je 'De Veranderappeltjes' wordt 's middags al gespeeld voor leerlingen van 't Kompas en kleuterschool het Lenteklokje in de gehoorzaal te Hoek. OOSTBURG De brugklassers van de rijksscholengemeenschap het Ko ningin Wilhelmina Lyceum in Oost burg, hebben de afgelopen week ge werkt aan een boerderijproject. In de morgenuren werden enkele land bouwbedrijven, de streekmusea en het gemaal van het waterschap in WestZeeuwsch-Vlaanderen bezocht, om een indruk te krijgen van het boerenleven zowel in de tegenwoor dige als verleden tijd. 's Middags werden de leerlingen in groepjes van vijf aan het werk gezet om bepaalde onderwerpen naar eigen idee uit te werken. Zo werd er een maquette gemaakt van een boerderij van twee bij één meter in spelvorm, zodat de leerlingen spelenderwijs het gemengd boerenbe drijf kunnen leren kennen. Ook de kaasboerderij uit Oostburg, de zuivè-. ringsinstallatie van het waterschap en het streeklandbouwmuseum uit Heille kregen ruim de aandacht onder het motto 'toen en nu'. Doelstelling van dit project, waarin de secties biologie, geschiedenis, aardrijkskun de, tekenen en handvaardigheid en wiskunde zijn vertegenwoordgd, is het vaste vakkenpatroon te doorbre ken en de kinderen te leren inzien dat men ook in samenwerkingsverband zinvol bezig kan zijn en zo samen kunnen zorgen voor een eindpro- dukt", aldus woordvoerder en leraar geschiedenis J. van de Linden. Het project dat is opgesteld in de hal op de tweede verdieping van het schoolgebouw is nog tot eind van deze week te bezichtigen. KLOOSTERZANDE - Het voormalig zusterhuis aan de Kerklaan in Kloosterzande, dat vorige week donderdag door nog onbekende oorzaak uitbrandde, wordt vandaag gesloopt. Dat zijn de eigenaar, de betrokken verzeke ringsmaatschappij, monumentenzorg, politie en brand weer dinsdag overeengekomen. Het gevaar van instor ting is voor de omwonenden te groot, was de conclusie. Bovendien bleek de nog overeind staande voorgevel ernstig door de brand te zijn aangetast. Het oüde pand vatte donderdagmorgen vlam. In totaal 35 brandweerlieden waren nodig voor het bluswerk. Zij legden waterschermen. Het nablusen duurde de gehele dag. De schade is geschat op ongeveer acht ton. Eigenaar M., die het pand als woonhuis gebruikte is tegen brant schade verzekerd. De dagen na de brand hebben de betrokkenen voorWi rend gepraat over de toekomst van het zusterhuis. D eigenaar voelde het meest voor slopen, terwijl monumei tenzorg en de betrokken verzekeringsmaatschappij mei zagen in behoud van het monumentale gebouw. Uiteindi lijk is gekozen voor sloop. Er bleken ernstige scheuren de voorgevel te zitten, die herstel vrijwel onmogelij maakten. Daags na de grote brand vatten delen vanhi plafond nog vlam. De brandweer van Kloosterzanc achtte het echter onverantwoord het gebouw te betrede nu de smeulende resten te blussen. Wel zal nog worde geprobeerd een deel van de voorgevel, tot aan de eerst verdieping, te redden. TERNEUZEN - De geschiedenis van de jazz in Terneuzen is een van de ingrediënten van de tentoonstelling 'Jazz in Beeld' die woensdag 29 mei in het Terneuzens Museum van start gaat. 'Jazz in Beeld' is een initiatief van het bestuur van het Terneuzense Museum, de Stichting Jazzclub Zeeuwsch-Vlaanderen en de Mikro Club Porgy Bess. De tentoonstel ling sluit aan op het dertiende Schel de Jazz Festival en duurt tot en met zaterdag 29 juni. Behalve een chronologisch overzicht van de geschiedenis van de jazzmu ziek is een groot deel van de expositie ruimte ingeruimd voor de historie van het Terneuzense Jazzgebeuren. Daar in staat jazzcafé Porgy Bess, dat al ruim 28 jaar onderdak biedt aan veel grootheden uit de jazz, centraal. Door middel van foto's, affiches en opna men van gedenkwaardige concerten in het jazzcafé worden de jazzfestivals uit het verleden nieuw leven ingebla zen. Met materiaal van de Stichting Jazz Ten Toon uit Breda wordt in het museum een speciale hoek ingericht over New Orleans jazz. „De jazzgeschiedenis van Terneuzen is sterk beïnvloed door jazzgebeuren in Breda en Tilburg", zegt Frank Koulen van Porgy Bess. „In 1958 hadden we hier al een optreden van de South Jazz Band uit Tilburg. Verder moet ik zeker muzikant Joep Peeters noemen en het Street Parade Orkest Ochtendgloor die hun stempel op Terneuzen hebben gedrukt. En na tuurlijk hebben verschillende Belgi sche orkesten een rol in de Terneuzen se jazzontwikkeling gespeeld. Veel ge- luids- en beeldmateriaal uit die oude tijd is bewaard gebleven en is tijdens de tentoonstelling te zien en te ho ren". aardig in onze filosofie. We hantere dit jaar het thema: wonen, werkene leven in Terneuzen. Jazz speelt dai een heel belangrijke rol in", aldus D Zeeuw. 'Jazz in beeld' wordt woensdag 29 ra om 20.00 uur muzikaal geopend, a zoekers kunnen 's maandags tot met vrijdags tussen 9.00 en 12.00 ui en 13.00 en 17.00 uur in het museui terecht. Op zaterdagen is de tentooi stelling in de middaguren geopem Bekeken wordt of het mogelijk is d deuren van het museum tijdens 1» jazzfestival ook op zondagmiddi open te doen. Ook voorzitter van het museumbe stuur Jaap de Zeeuw is enthousiast over de tentoonstelling. „We liepen al een tijdje met het idee rond om op het festival in te haken. De organisatoren van het festival kwamen toen met het idee van een tentoonstelling. Een aardige samenloop van omstandighe den. De jazztentoonstelling past heel Los van de tentoonstelling in hl museum is er in jazzcafé Porgy Bes tijdens het festival een foto-exposiü van fotograaf Jelle Binsma die et aantal recente jazzfestivals op de gf voelige plaat vastlegde. Polentransport vanuit Hulst ondervond veel tegen werking HULST - Nu het vijfde Polenkon vooi vanuit Hulst is afgerond, zullen de medewerkers van de stichting 'Hulp aan mensen in Polen' en de andere betrokkenen zich gaan bera den over een eventueel zesde trans port volgend jaar. De vraag is of de hulp van Nederlandse zijde, vijfjaar geleden enthousiast opgezet, nog wel zo dringend nodig is. En de moeilijkheden voor het Oost- Zeeuws-Vlaamse konvooi lijken jaarlijks toe te nemen. „We moeten het nog bekijken", stelt Theo Bies- broeck uit Hulst, één van de Polen- gangers. „Maar de kans is groot dat we dan vooral met medicijnen afrei zen". De hulpactie was ook dit keer weer groots opgezet. In heel Zeeuwsch- Vlaanderen verzamelden vrijwilli gers goederen. Veel kleding, maar daarnaast ook levensmiddelen, me dicijnen, ziekenhuisbedden, naaige rei, zeep en tandpasta. Ook scholen werkten aan het project mee. Vier grote vrachtauto's werden volgela den met een enorme hoeveelheid kleding en bedden. Bovendien bege leidden twee personenauto's met aanhangers het transport. Twaalf mensen reisden mee. Het konvooi vertrok woensdagmorgen 15 mei. Eenmaal aangekomen leek het of de levensstandaard in het afgelopen jaar op een hoger peil was gekomen. Vooral aan kleding was minder be hoefte dan in vorige jaren. „De kle ren daar zijn wel duur, maar ze zijn nu tenminste te krijgen", meent Biesbroeck. „Eigenlijk zijn kleren niet meer zo nodig...". Of er werkelijk verbeteringen zijn opgetreden be twijfelt hij evenwel nog steeds. Hij benadrukt dat de schappen in win kels beter gevuld zijn, maar dat de prijzen twee tot drie keer zo hoog liggen dan in Nederland. „En daar komt nog bij dat de mensen daar ongeveer één-derde verdienen van hetgeen in Nederland de werkne mers krijgen". Ook de gemiddelde huurprijzen blijken jaarlijks met cir ca 35 procent te worden opgetrok- Lghuizetl ken. „Maar onze indruk was dat het niet zo droefgeestig was als drie jaar terug bijvoorbeeld", aldus Bies broeck. Polenganger Theo Biesbroeck: ...Poolse volk weer wat geholpen.. Het transport richtte zich deze reis voornamelijk op tehuizen voor ou deren en kinderen, die gehandicapt zijn. „Die mensen zijn niet produk- tief en van regeringszijde wordt er weinig aan gedaan", vertelt de Hul stenaar. Met name medicijnen en de ziekenhuisbedden bleken welkom. In één kinderziekenhuis dienden de mensen enkele jaren te wachten tot bestelde injectiespuiten zouden ar riveren. Een honderdtal van die spuiten, die het konvooi had meege nomen, werden zeer hartelijk ont vangen. Het uitdelen van levensmiddelen en kleding verliep niet altijd vlekkeloos. Toen de Nederlandse groep ergens langs de weg sinaasappelen uitdeel de, en een grote hoeveelheid kinde ren zich om het transport verzamel- dë, ontstonden er bijvoorbeeld pro blemen. Een van de Polengangers maakte foto's en die werden, zo meende Poolse politiefunctionaris sen, voor 'Westerse propaganda' ge bruikt. Een plaatselijke brandweer commandant, die de Oost-Zeeuws- Vlamingen nog van vorige jaren ken de, heeft de leden van het konvooi uit de netelige situatie gered. In een andér stadje, bemerkte de Neder landse groep de zware invloed van de kerk. „Daar gedragen de oude pries ters zich soms als dictators", vindt Biesbroeck. „Toen we daar goederen uitdeelden, kwam er één oude pas toor aan, die de mensen begon uit te schelden. Eén Poolse vrouw werd een paar maal in het gezicht gesla gen... Die pastoor wilde het zelf ver delen. Als er iemand hier onder de voet gelopen wordt, zijn jullie aan sprakelijk, zei hij tegen ons". Perikelen waren er, net als in vorige jaren, ook aan de grens. Op de terugweg wisten de Poolse beamb ten de reizigers zelfs zo'n zes uur op te houden, voordat ze Oost-Duits- land in mochten. Ze moesten boven dien 1000 mark neertellen omdat één van de papieren niet geheel in orde bleek te zijn. Via de Poolse ambassade in Nederland wordt nu, met behulp van juristen, gepro beerd dat geld terug te krijgen. In Oost-Duitsland werd het trans port door verschillende politie-auto's gevolg tot aan de grens met West- Duitsland. „En de vrouwen daar aan de grens waren nog veel slechter dan de mannen", viel Biesbroeck op. „Die snauwen maar en je kreeg geen normaal antwoord". Ondanks alle problemen acht hij de reis in zijn geheel toch geslaagd. Het uiteindelijk doel is bereikt, de goe deren zijn op de bestemde plaats terecht gekomen. „We hebben een goede daad gedaan door het Poolse volk weer wat te helpen", conclu deert de Hulstenaar. „Maar laten we maar waarderen dat we aan de andere kant zitten....". HULST Niek van Exel, directe van Youth for Christ Nederland, woensdag 29 mei iets over zijn beu ging vertellen in Hulst. Dat gebeurti de zaal van het Maristenklooster. Vs Exel gaat dan uit van het thema 'Hl zullen onze jongeren geloven in 199(1 Bovendien is er een korte diaprese tatie. Aanvang 19.30 uur. AXEL Tijdens de motorcross i het Belgische Kallo werd het bij i junioren 250 cc een strijd om eerste plaats tussen de Sluiskil piloten Gino de Jonghe en Rom Walhout die uiteindelijk De Jongl in zijn voordeel wist te beslissen, Vooral in de eerste manche gaven i elkaar bitter weinig toe. Walhout w hierbij de kop te nemen en sla iedere aanval van zijn plaatsgenu deskundig af. In de tweede mand gaf De Jonghe Walhout echter schijn van kans. In werkelijk groot stijl reed hij naar de reeksoverwinnii en nam hiermee tevens de eers plaats in het totaalklassement in zit. Bij de debutanten 125 cc waren li Jan Jansen en Steven Mangnus zich mengden in de strijd om ereplaatsen. Beiden behaalden derde en een vierde plaats in reeksen, maar gezien Jansen er d seconden korter over deed kon - beslag leggen op de derde plaats i moest Mangnus genoegen nemen» een zeker niet onverdienstelijke vil de plaats. Uitslagen debutanten 125 cc: 1 Axel E voet (Belg), 3 Jan Jansen (Hoek), 4 Ste' Mangnus (Hontenisse), 6 André van Es? (Axel), 18 Ruddy Dieleman (Axel), 23 Ml de Smet (Terneuzen). Junioren 250 cc Gino de Jonghe (Sluiskil), 2 Ronny Walt* (Sluiskil), 7 Erick Blaecke (Sluis), 9 Fis van Kruysen (Kloosterzande); 500 cc: Herman van de Bos (Koewacht), 5 Jansen (Terneuzen), 8 Alex Warrens (B tenisse). Nationalen 500 cc: 1 Peter Veres teren (Belg), 7 Peter van der Ree (Ter» zen), 8 Rudy Vink (Axel). Intematior.i 250 cc: 1 Ad Valentijn (Ruckphen), 3 M; nus Valentijn (Ruckphen), 8 Kees S (Oost-Souburg), 17 Martien Jansen I* neuzen), 22 Ko Walhout (Sluiskil).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 30