Raad Wissenkerke geeft extra geld voor sporthal Speelweek in Zilveren Schor in teken van toneel en dans 'Je weet niet meer wie er allemaal rondlopen Breskense leerlingen op de bres voor projecten in Derde Wereld PZC/ streek DEELNAME VERGT 17 MILLE OP 8 JUNI IN KADER WERELD KINDERDAG Zeilwedstrijden Otheense kreek Sceptisch BOVENOP TWEE TON SUBSIDIE SCHEIDENDE POLITIE-INSPECTEUR: Je kreeg een uniform en werd de straat opgeschopt On verdraagzaam Pers VV Vogelwaarde vierde jubileum Sint-Aloy Graauw naar toertocht Veel publiek bij jeugdvoetbal in Sint-Jansteen Wintercompetitie bridgen Terneuzen NCVB Hoek Vrouwengilde Terneuzen WOENSDAG 22 MEI 1985 VVV Hulst wil meedoen aan promotiefilm op tv HULST - De plaatselijke VVV-afdeling van Hulst wil de Oost-Zeeuws-Vlaamse vestingstad op korte termijn via televisiebeelden gaan promoten. Het is de bedoeling dat Hulst samen met nog een aantal Zeeuwse gemeenten, waaronder Sluis, zal deelnemen aan de realisatie van een showprogramma, dat tezijnertijd door de Tros zal worden uitgezonden. Tijdens het programma zal een groot aantal artiesten optreden. In de pauzes, tussen de optredens door, worden vervolgens beelden getoond van de aan het project deelnemende gemeenten. Wethouder W. D. M. Kayser van toe risme verwacht dat Hulst zo'n zes minuten op het scherm te zien zal zijn. Met deelname aan het project, dat door een landelijke publiciteitsbu reau wordt opgezet, is een bedrag gemoeid van een kleine 17.000 gulden. De film kost in zijn geheel 140.000 gulden. Het VVV-bestuur is, in samen werking met de vier Hulster midden standsverenigingen, de laatste weken met het bureau, aan het onderhande len over de deelnameprijs en de tijds duur waarin Hulst in beeld zal zijn. „We hebben op het moment niet zoveel financiële middelen tot onze beschikking", stelt Kayser. „Vandaar dat er nog eens over de prijs gepraat moet worden. Verder bestaat het risi- VOGELWAARDE In het kader van het 40-jarig bestaan hield de jubile rende voetbalvereniging VV Vogel waarde een groot aantal activiteiten op het gemeentelijk sportpark in Vogelwaarde. Naast verschillende festiviteiten voor de jeugd waren er ook activiteiten voor senioren en veteranen. Begonnen werd met sportwedstrijden voor de jeugd. Sportman van het jaar werd Robin Oppeneer, gevolgd door Maikel van Esbroeck en op de derde plaats eindigde Mischa Lauret. Uitslagen jeugd, A-junioren: 1 Wilfried van Waterschoot; B-junioren: 1 Arno Wouters; C-junioren: 1 Freddy de Klerk; E-junioren: 1 Rudy Raas; ETI-junioren: 1 Sasja van Sikkelerus; El-Junioren: 1 Sergio Baeke; EII-pupillen 1 Edwin Valent; F-pupillen 1 Jimmy van Delft. De senioren en veteranen (50 deelnemers) deden verschillende spelletjes zoals boom- zagen, een waterspel, een kruiwagenloop, zakkenlopen en touwtrekken. Aan de spe len werd in ploegverband deelgenomen. De uitslag: 1 team Adry de Silva; 2 team Luc Dophemont, 3 team Paul Kint, 4 team Frans Kusters, 5 team Ronald Bon. De voetbalwedstrijd tussen oud-Vo- gelwaarde en het huidige kampioens team van Vogelwaarde eindigde in een 3-3 stand. Verder werkten ook de verschillende buurten uit Vogelwaarde verschillen de sport- en behendigheidsproeven af. De uitslag: 1 SchoolstraaÜKerkdreef, 2 De Beukers, 3 Olmpjes, 4 Rapenburg, 5 Acacia straat. De prijzen voor de meest sportieve ploeg ging naar De Beukers. co dat we voor die 17.000 gulden slechts een minuut of twee op de beeldbuis te zien zijn en daarom wil len wij wat meer zekerheid. Niet iedereen binnen het Hulster VVV-bestuur is enthousiast over het voornemen van de vereniging voor vreemdelingenverkeer. George Dhaens, voorzitter van gezamenlijke middenstandsvereniging van Hulst, staat sceptisch tegenover het promo tionele effect van een dergelijke tele visievertoning. „Ik vind eerlijk gezegd dergelijke re clame nogal vluchtig. De mensen zien wat beelden van een stad en nog voordat de volgende artiest goed en wel aan zijn liedje is begonnen zijn zij die beelden al vergeten", aldus Dhaens. Verder is Dhaens van mening dat met het bedrag van 17.000 veel meer gedaan kan worden op het ge bied van reclame. Wethouder Kayser, tevens VW-voorzitter, verwacht dat hij nog wel enkele financiële bronnen GRAAUW - Twintig toerders van de toerafdeling van de sportvereniging 'Sint-Aloy' uit Graauw hebben deel genomen aan de toertocht Graauw - Stekene - Geerardsbergen (B.). In de Belgische plaats werd ook de bekende muur van Geerardsbergen beklom men. De tocht had een lengte van ongeveer 210 kilometer. De trimmers van Sint-Aloy kregen na afloop als de grootste deelnemende groep een tro fee. De Graauwse afvaardiging stond onder leiding van Paul van Troost. kan aanboren, „ik neo nog bet een en ander in de pan", liet hij weten. De Hulster VVV is, na jaren een noodlijdend bestaan te hebben gehad, dit jaar met frisse moed aan het promoten geslagen. Het nieuwe be stuur, dat een jaar geleden werd aan gesteld, heeft orde op zaken gesteld en komt nog deze maand met een aantal nieuwe initiatieven. Zo verwacht Kayser dat binnen af zienbare tijd een jaarkalender wordt gepubliceerd. Daarop zullen dan alle evenementen te lezen zijn die voor de toerist die Hulst bezoekt van belang zijn. Verder worden er deze zomer in Hulst stadswandelingen onder lei ding van deskundige gidsen gehou den. Ook dit jaar zal de toerist hier voor niets moeten betalen. Daarnaast wil de Hulster VVV trachten een fietsenverhuur-systeem van de grond te krijgen. Contacten hiervoor met de plaatselijke rijwielhandelaren zijn al gelegd. WISSENKERKE - Met een krappe meerderheid heeft de gemeenteraad van Wissenkerke maandag inge stemd met een extra subsidie van tienduizend gulden aan sportvereni ging „Slagvast-Kamperland". Deze subsidie komt bovenop een al eerder toegezegd bedrag van 200.000 gulden. Zes raadsleden stemden voor de ex tra subsidie en vier tegen. De extra subsidie moet de bouw van een „multifunctionele" sportvloer in de sporthal mogelijk maken. Sport vereniging Slagvast, die eigenaar wordt van de nieuwe hal, heeft vorig jaar een begroting gemaakt van vier ton. Daarvan moest twee ton uit de subsidie komen en voor de resterende twee ton zou een lening worden afge sloten waarbij de gemeente garant staat. De kosten van de multifunctionele vloer vallen echter hoger uit dan geraamd. Slagvast, sportvereniging voor tennis en tafeltennis, heeft zelf geen behoefte aan de bijzondere vloer. De vloer was evenwel een belangrijke reden voor de gemeente om de subsi die van twee ton te verlenen, zodat de hal in de toekomst ook voor andere sporten kan worden gebruikt. De PvdA-raadsleden P. Hamelink en een subsidieverhoging. „Er is onzorg vuldig gehandeld", aldus raadslid Ha melink. „Slagvast heeft een begroting ingediend voor een sporthal met een vloer. Die raming is geaccepteerd en nu is er een tekort. De begroting was krap, maar ze moeten het er maar van doen". Ook J. Dieleman, raadslid voor de WD, zag niets in een extra subsidie voor de sportvereniging. „Het gebouw is in eigendom gegeven aan Slagvast. Dan zijn niet alleen de lusten voor de eigenaar, maar ook de lasten". Samen met de beide PvdA'ers was hij van mening dat de sportvereniging zelf voor het benodigde geld moet zorgen. De SGP-er P. van der Maas was eveneens tegen het verlenen van een extra subsidie. Het CDA vond echter dat de sport vereniging geen molensteen om de nek moest worden gebonden. „Er zijn inderdaad fouten gemaakt in de be groting van Slagvast", meende CDA'er A. Sandee, „maar de vereni ging brengt de vloer aan onder druk van de gemeente. Wij willen de tien duizend gulden wel geven". Het hele CDA, loco-burgemeester A. de Nooij- er en PvdA-wethouder J.H. Uijl stem den voor de extra subsidie. A. van Arkel waren fel gekant tegen TERNEUZEN - Zaterdag hield de Dow zeilvereniging (DZV) op de ste zeil- en surfwedstrijden van hét VORMINGSCENTRUM ARNEMUIDEN seizoen. Met een dertigtal deelne mers viel de opkomst wat tegen. De noord-oostenwind zorgde ervoor, dat er geen ai te lange kruisrakken gevaren dienden te worden, zodat de wedstrijden in een behoorlijk tempo werden afgewerkt. Belangrijk was de hernieuwde confrontatie tussen de tweede divisie-surfers Ivo Kristeleijn, Edwin Janssen en Gert-Jan Boe kamp, die op Hemelvaartsdag ook al met elkaar om de ereplaatsen streden. Deze keer was het Edwin Janssen die Kristeleijn en Boekamp achter zich wist te houden. In divisie 1 was het de laatste tijd sterk acterende Pim Dohmen, die de eerste plaats in de wacht sleepte. De jeugdige Optimist zeilers, kregen te maken met een ontketende Hugo Vennix, die alle drie de manches op iZ'n naam bracht, met als goede twee de Klaartje Zuiderbaan. De 'handicapsrace' gaf met z'n grote verscheidenheid aan boten nog het meeste spektakel te zien. Er was ingeschreven met de Internationale 420, 470, de Stuif 445, Spanker, Fujy Point, Vaurien, Volksboot en de Kay- B. 470-zeiler Mare Bordes was de uiteindelijke winnaar van een span nende strijd met Joachim Hoogen- daerden met 420. Einduitslag: Surfers divisie 1: 1 Pim Dohmen, 2 Rob de Haan, 3 Marcel Mastenbroek; divisie 2: 1 Edwin Jans-1 sen, 2 Ivo Kristeleijn, 3 Gert-Jan Boekamp. Optimist: 1 Hugo Vennix, 2 Klaartje Zuiderbaan, 3 Philip ter Ste ge. Laser; 1 Ron Lensen, 2 Ronald de Koek, 3 Marco Graafschepe. Partneri- 1 Edward de Ruijter, 2 Martijn van Rijsbergen, 3 André Vennix (Vaurien). TERNEUZEN - De bridgeclub 'Luc- tor' uit Terneuzen speelde in het kader van het tweede gedeelte van een wintercompetitie de veertiende en laatste wedstrijd in hotel 'De Post' in Terneuzen. In de A-lijn werd gespeeld met een howell tien met tien paren. De uit slag: 1 mevrouw Biesbroeck-de heer IJsebaert, 2 echtpaar Voorhands, 3 de heren Meeuwse-Risseeuw, 4 mevrouw Sandrini-de heer Koopman, 5 echt paar Lichteveld. In de B-lijn werd gespeeld met een howell acht met acht paren. De uit slag: l mevrouw Willemsteyn-de heer Simpelaar, 2 de heren Remijn-Oliesla- ger, 3 de dames Reedijk-Schiltman, 4 de dames Kint-vand er Peyl, 5 echt paar Hoogenboom en de heren Kint- Willemsteyn. In de C-lijn werd gespeeld met een howell zes met zes paren. De uitslag: 1 de heren Bode-Arnoldi, 2 de heer Verschelling-mevrouw Timmerman en de dames Mattens-de Jonge, 4 de heren Pel-van kiel, 5 mevrouw Henne- leker-de heer Luijcks. SINT-JANSTEEN Onder grote pu blieke belangstelling is op het sport park van W Steen te Sint-Jansteen het jaarlijks internationaal jeugdvoet- baltoernooi gespeeld. Het toernooi was georganiseerd door de jeugdcom missie van de voetbalvereniging Steen, onder leiding van voorzitter Tonny Rotthier. Na afloop van de verschillende toernooien reikte voor zitter Rotthier de prijzen uit. Eindstanden: F-pupillen: 1 W Straatje uit Stekene (B) met 8 punten, 2 FC Herleving uit Sint-Pauwels (B) met 5; 3 W Steen met 3; 4 VV Goes met 3; 5 SK Kieldrecht (B) met 1 E-pupillen: 1 VV Steen met 6 punten; 2 SK Kieldrecht met 5; 4 SV Duindorp uit Den Haag met 4; 4 W Terneuzen met 4; 5 AC Royal Excelsior uit Sint-Niklaas (B) met 1. D-pupillen: 1 SV Duindorp uit Den Haag met 7 punten, 2 VK White Boys uit Sint-Niklaas (B) met 7; 3 W Steen met 3; 4 W Straatje uit Stekene (B) met 3; 5 W Breskens met 0. Dames: 1 FC Herleving uit Sint-Pauwels (B) met 5 punten, 2 DIVO uit Dinteloord met 5; 3 W Steen met 1; 4 FC Bergen uit Bergen op Zoom met 1. CI- junioren: 1 SK Maldegem uit België met 6 punten, 2 W Steen met 4; 3 EMK uit Nuenen met 4; 4 VK White Boys Sint- Niklaas (B) met 3; 5 SM Tourcoing uit Frankrijk met 3. CII-junioren: 1 SC Over- amstel Cl uit Amsterdam met 6 punten, 2 Dauwendaele CII uit Middelburg met 5; 3 FC Herleving CII Sint-Pauwels met 5; 4 VV Aardenburg CII met 2; W Steen CII met 2. Bi-junioren: 1 W Steen met 6 punten, 2 SC Arminda Ickern uit Castrop-Rauxel (D) met 5; 3 AC Royal Excelsior uit Sint- Niklaas (B) met 4; 4 EMK uit Nuenen met 3; 5 Zeeland-Sport uit Vlissingen met 2. BII- junioren: 1 Hansweertse Boys BI uit Hans- weert met 6 punten; 2 W Terneuzen BIV met 5; 4 W Steenbergen Bil met 4; 4 W Middelburg met 3; 5 W Steen Bil met 2. Als scheidsrechters fungeerden de heren J. Hontse, F. Heiman, P. van de Boogaert, P. van Dorsselaer, F. Boussen, M. de Bruyn, T. Rottier, E. Wiemens, P. Marcus, A. van Beek, G. van Dorsselaer en H. Vos. GOES - Het vormingscentrum Het Zilveren Schor in Arnemuiden staat begin augustus in het teken van toneel en dans. In samenwerking met het vormingscentrum verzorgt het Zeeuws Centrum voor Amateurto neel (ZCA) daar in de week van van 4 tot 10 augustus voor het eerste een Zomerspeelweek. Een week die is bestemd voor het hele gezin. „We trachten zoveel mogelijk mensen de kans te geven om een week lang met toneelspel bezig te zijn", aldus Ans Schilders van het ZCA. De speelWeek staat onder leiding van docenten die ieder voor zich zijn ge specialiseerd in een toneelvorm. Zo zijn er twee leraren van het bemidde lingsbureau beweging en dans uit Amsterdam, drie docenten voor dra- tma en één specialist voor alles wat met mime te maken heeft. De kinde ren komen onder de hoede van drie leidsters van het middelbaar dienst en gezondheidsonderwijs. De dagen zijn verdeeld in drie delen; een och tend-, middag- en avondprogramma. De eerste helft van de week bestaat uit het kennismaken met hetgeen er zoal is te doen op het gebied van toneel en theater. „Daarnaast kunnen op deze manier de deelnemers nader kennis maken en aan elkaar wennen", vertelt Ans. De tweede helft van de week is gericht op het voorbereiden van een slotvoor- stelling. De verschillende groepen to nen dan aan elkaar wat zij tijdens de speelweek aan ervaring en kennis hebben opgedaan. Voorts wordt met een minimum aan materialen een decor en eventueel kleding gefabri ceerd. Natuurlijk ontbreekt ook de schmink niet. „De samenstelling van de werkgroepen is niet van te voren vastgesteld. Tijdens de week zullen zij uit zichzelf ontstaan aan de hand van interesses en voorkeuren", legt Schil ders uit. De prijzen - inclusief eten, drinken en verblijfkosten - kunnen zij dankzij een provinciale subsidie laag hou den. „Toneel", zo stelt Ans Schilders, „moet immers voor iedereen haal baar zijn en niet alleen voor hen die over een aardige cent kunnen be schikken". Kost bijvoorbeeld deelname aan de toneelweek van het Nederlands cen trum voor amateurtoneel (NCA) rond de vierhonderd gulden, in Arnemui den liggen de prijzen ver beneden de helft. Bovendien betalen kinderen nog veel minder. „Als ZCA lijkt het ons dan ook niet eerlijk dat mensen die zich een cursus aan het NCA kunnen veroorloven, zich laten in schrijven voor de week in het Zilveren Schor", betoogt Schilders Zij hoopt dat minimaal vijftig belang stellenden zich voor de week aanmel den. Dat kan tot en met 25 mei. De kosten zouden dan, met behulp van de subsidie, volledig zijn gedekt. Vol gens haar zal dat wel lukken; „Tonee is immers een vorm van vrijetijdsbe steding die is geschikt voor jong en oud, mannen en vrouwen en geld of hoge intelligentie zijn er niet voor nodig". Politie-inspecteur Bram Vermaire rechtsop de meldkamer van de Terneuzense politie. TERNEUZEN - „M'n eerste kennismaking met de Terneuzense politie was negatief. Vlak na de bevrijding ging ik in militaire dienst. Ik kreeg een opleiding als oorlogsvrijwilliger in Frankrijk. Via België en Nederland gingen we naar Duitsland. We lagen ook nog een tijdje in Zaamslag gelegerd. Daar was echt niets te beleven. Je kon er niet dansen en er was geen bier. Dus wij met het trammetje van Zaamslag naar Terneuzen. Kostte vijftien cent, dat zagen we niet zitten. Als 21e legergroep van Montgomery mochten we in België en Frankrijk overal gratis gebruik van maken. Van kantines en het openbaar vervoer. Goed, de conducteur kon tegen vijfentwintig militairen niet op. We gingen voor niks mee. Toen we 's avonds met de tram terug naar Zaamslag wilden, stond daar de politie van Terneuzen. We wilden niet betalen hè. Geen punt, ze waren zeer coulant, we mochten in een aparte wagen en gingen klaverjassen. Maar na een uur zaten we daar nog. Een van de jongens stak z'n hoofd uit het raampje. Ze hadden de wagon losgekop peld. De tram was al lang vertrokken. Toen zijn we fluitend en zingend naar Zaamslag gelopen. Nee, je kon ons niet vergelijken met de voetbalsupporters van tegenwoordig". Later, toen Bram Vermaire eenmaal agent was bij het Terneuzense poli tiekorps, duikelde hij het rapport van die avond op: „Bemiddeld bij onwillige militairen; zaak opgelost, stond er". In '48 kwam hij terug als vrijwilliger uit Indonesië. Vermaire, een gebo ren Kapellenaar, meldde zich aan bij de Terneuzense gemeentepolitie. Daar schopte hij het in '81 uiteinde lijk tot inspecteur. Hij is nu bijna 60 en dat betekent bij de politie, of hij wil of niet, functioneel-leeftijd-ont- slag. Vrijdag 28 juni neemt hij in de burgerzaal van het Terneuzense stadhuis afscheid. Er is in 37 jaar veel veranderd in Terneuzen, maar ook in het korps. Vermaire herinnert zich: „Je kreeg een uniform aangemeten en werd de straat opgeschopt. Je wist totaal nergens van, een politieschool was er niet. Er waren twintig politie mensen, van wie vijf échte. Tja, ik ben gelukkig toch nog goed terecht gekomen". „Het was een klein korps, we heb ben nu zeventig mensen, maar toen kon je alles nog overzien. Terneuzen had 12.000 inwoners. Autochtonen, iedereen kende elkaar. Van de bur gerij had ik prima medewerking. En ach, er waren ook wel inbraken, diefstalletjes en zedenmisdrijfjes, maar die loste je gewoon op. Je kwam de daders altijd op het spoor. Zit je nu met een zedenmisdrijf dan tast je volledig in het duister. Het overzicht is totaal zoek. Je hebt er geen idee meer van wie hier alle maal rondlopen". Het begon allemaal in de jaren zestig. Grote bedrijven kwamen naar Zeeuwsch-Vlaanderen. Make laars adverteerden driftig in de randstad. Import. „Je hoort mij niet zeggen dat alle verdachte Amster dammers en Hagenaars zijn. Ter neuzen is verhollandst, dat wel. We hebben hier alles wat je in de grote stad ook tegenkomt. Valse dollars, bankovervallen, zedenmisdrijven, drugs en noem maar op. Achter een bankoverval kunnen net zo goed Noordfransen zitten, maar Zeeuws- Vlamingen zijn ook niet allemaal lieverdjes. Vijftien jaar geleden stond Terneu zen bekend als een florerende drugscène. Terneuzen lag uiterst gunstig als doorvoerkanaal. „Van uit Lille kwamen ze voor een kilo hasj naar Terneuzen. Nu speelt Ter neuzen geen hoofdrol meer. Van gebruikers weet ik het niet, maar het aantal handelaren is zeker sterk afgenomen. De politie concentreert zich teveel op verkeersovertredingen, vindt Vermaire. Zestig procent van het werk schat hij. „Wat ik belangrijker vind, is de burgerij veiligheid te garanderen. Dat kon vijfendertig jaar geleden. „Als iemand met vakantie gaat kunnen we niet de garantie geven dat er niet in zijn huis wordt ingebroken. Maar los daarvan, de mensen zijn onver draagzamer geworden. Ze klagen veel sneller. Wij krijgen hier klach ten van mensen die zich ergeren aan een haan die 's morgens vroeg kraait, dat had je vroeger niet. Toen was er ook veel meer bespreek baar". Vermaire somt de hoogtepunten uit zijn carrière op: de watersnood in 1953, de boerendemonstratie, schip- persacties, de brand bij Elopak, het vondelingetje op het kerkhof aan de Nassaustraat en een aantal moor den. Hij vindt het jammer dat de politie het directe contact met de burgerij is kwijtgeraakt, alle moderne com municatie- en verbindingsmiddelen ten spijt. De taak van het politie apparaat is onveranderd gebleven: handhaving van rust, orde, veilig heid en het voorkomen van overlast voor de burger. Maar een garantie, nee, die kan de scheidende politie- inspecteur en vervangend korps chef niet geven. Vermaire was contactman van de pers. „Journalisten weten vaak meer dan wij. De contacten liepen uitstekend, hoewel het voor ons niet altijd mogelijk was dingen te bevestigen, daar was altijd begrip voor". De inspecteur is nauw betrokken geweest bij personeelswerving. De politieman is veranderd. „Staat op z'n rechten. Denk niet dat je 'm vijf nachtdiensten kan laten draaien als hij er maar voor drie op staat. Dan krijg je protest. Ons werd daar vroeger niet gevraagd of we dat wilden doen. Dat ging vanzelf, je wist niet beter. Met die sociale regeling tegenwoordig is het alle maal veel veranderd". Vermaire heeft al die jaren gewoon z'n werk gedaan, zegt hij. Dat hij op de hiërarchische ladder een hele klim heeft gemaakt, vindt hij van zelfsprekend „Ik studeerde ge makkelijk" maar niet echt bij zonder. Hij vraagt zich af of dat een beloning waard is. Toch kreeg hij die een paar weken geleden. In het stadhuis van Terneuzen werd hij geridderd. „Eigenlijk klopt er iets niet. Ik zat daar met een stratema- ker die veertig jaar aan de weg heeft getimmerd. Die kreeg een zilveren medaille. Ik werd ridder. Dat is oneerlijk, hij heeft ook heel z'n leven keihard gewerkt, terwijl zijn verhaal misschien een stuk interessanter is dan het mijne". HOEK De Nederlandse Christen Vrouwen Bond afdeling Hoek houdt donderdag een jaarvergadering in het hervormde kerkcentrum aan de Lan- gestraat in Hoek. Na jaarverslagen en samenzang wordt de avond op feeste lijke wijze voortgezet. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. TERNEUZEN Het katholieke vrou wengilde afdeling Terneuzen houdt donderdag een bijeenkomst over het derde wereldproject Melania. De orga nisatie wil tijdens de avond proberen een bedrag in te zamelen. De bijeen komst begint om 19.30 uur in de zaal naast de Triniteitskerk in Terneuzen. BRESKENS De leerlingen van de Breskense lagere scholen staan op zaterdag 8 juni ter gelegenheid van Wereld Kinderdag op de bres voor de kinderen in de Derde-Wereldlan den. De stichting Wereldwinkel Fonte Boa heeft naar aanleiding van de landelijke actie 'Honger hoeft niet', die in april werd gehouden, het advies van de landelijke vereni ging van Wereldwinkels overgeno men om ook in Breskens aandacht te besteden aan dit project. Momenteel worden er gastlessen ge geven op de scholen over projecten in Afrika en India. Wat Afrika betreft besteedt de Stichting aandacht aan het tehuis Ikwezi Lokhosa in Amtat- ta van zuster Dolorata van Nieuwen- huyze waar polio en melaatse patiën tjes worden verpleegd. Merci Home, het tehuis in India, wordt bewoond door ongeveer zestig invaliden zoals blinden, kreupelen en stervenden. De jongste bewoner is tien, de oudste drieënzeventig jaar. Momenteel wordt er op de Breskense scholen een teken- en opstelwed strijd gehouden over de projecten waarvan het beste opstel in een speciale bijeenkomst op 8 juni wordt voorgelezen. Het is de bedoeling dat alle kinderen uit Breskens op die dag een kaartje sturen naar kinderen in de genoemde landen. Gerard van Grieken heeft het kaartje ontwor pen. De kaartjes worden gratis ge drukt. De werkgroep van de stichting, on der voorzitterschap van Adrie Hoef nagel, heeft onder het motto 'Kinde ren voor kinderen in Afrika en India' een omvangrijk programma op touw gezet. De dag heeft ook een feestelijk tintje want 8 juni viert pastoor Omer Giel- liet zijn 35-jarig priesterjubileum. Hij heeft gekozen voor een feest met en voor de kinderen, waarvan de op brengst bestemd zal zijn voor de Derde-Wereldlanden. Om negen uur is het verzamelen bij de muziektent op het Spuiplein, vanwaar men geza menlijk, onder leiding van de mu ziekvereniging, naar de rooms katho lieke kerk gaat. Om tien uur is daar <=en bijeenkomst die opgeluisterd wordt door de gospelband White Group uit Breskens. Tijdens deze bijeenkomst zingen de leerlingen van de drie scholen het speciaal voor deze dag ingestudeerde lied en wor den de drie beste opstellen voorgele zen. Aansluitend daarop wordt de nieuwe Wereldwinkelvlag gehesen die is gemaakt door Gemma Ploeg maker uit Oostburg. Om half elf begint het feest voor de kinderen met een poppenkast voor de kleuters in de rooms katholieke school. De klassen 1, 2 en 3 gaan, begeleid door de muziekvereniging 'Uit het volk voor het volk' Breskens/ Groede, op speurtocht. De klassen 4, 5 en 6 gaan op vossenjacht. Gelijktijdig begint de verkoop van de wafelactie, waaraan circa dertig vrijwilligers van alle gezindten en oudleerlingen van de diverse lagere scholen meewerken. Om half twaalf is er een straattekenwedstrijd voor de kleuters op het schoolplein van de rooms katholieke lagere scholen. Het middagprogramma begint om twee uur met een rommelmarkt en een bazar op datzelfde schoolplein, met veel activiteiten zoals een rad van avontuur, een grabbelton, foto's van het project India en een kraam van de Derde Wereldwinkel. In de draaimolen van Paul Ploegaert kunnen de mensen een gratis ritje maken. De middag wordt om circa vier uur besloten met de prijsuitrei king van de straattekenwedstrijd, de speurtocht en de vossenjacht. Burgerlijke stand HULST Geboren: Saskia P. A. dv H. H. A. J. Baert en I. J. E. J. van Dorsselaer; Chantal, dv B. D. M. van Remoortere en J. M. Walhout; Carolien E. J. dv E. J. I. M. van den Manacker en E. C. Snippe; Susanne M. A. dv A. A. van Campenhout en J. M. F. Hoosemans; Martijn H. zv M. J. H. de Cocq en C. Dourleijn; Remco M. B. zv B. I. M. Verhoeven en M. J. Martens; Jos E. E. zv P. M. Willems en P. C. P. van der Klooster; Erwin O. J. zv R. P. C. Segers en M. J. T. Mèmeth; Kit Y. dv P. W. To en S. L. A. Chow; Sonja A. M. P. dv J. C. I. Smet en J. A. T. Govaert; Eric, zv R. G. Koning en C. M. Altena; Corine M. A. dv J. A. Esseling en E. E. L. Durinck; Silvia A. F. dv P. W. Vlaskamp en M. J. C. Ernst; Anne E. M. dv G. C. M. van Beek en A. M. G. J. Smits; Magalie, dv M. G. E. M, Hemel- soet en J. M. T. Grand Mourcel; Nathalie J. G. dv C. M. A L. Hoefna gels en B. R. R. Huybens; Wouter, zv L. M. R. de Munter en I. J. C. Fassaert; Roy, zv H. A. Nijs en S. T. J. van der Est; Laura, dv P. W. Kunath en C. M. F. Riské; Mariska, dv A. T. E. de Burger en G. E. M. Boon; Jean-Ruud, zv J. L. A. de Houck en J. M. de Rocker; Roelof W. H. zv F. W. van Eijk en A. M. M. Savelsberg; Sabrina A. W. zv D. W. P. Kuijl en S. M. G. de Bruijn. Getrouwd: F. E. J. Douwen en M. T. I. P. Bruggeman; P. H. F. Naessens enT. M. van Rooyen; P. Passemiers en P. van de Klashorst; J. van der Ven en R. Netten. Overleden: J. van Haut, 89 jr.; Th. J. Weemaes, 80 jr.; J. Sponselee, 64 jr.; E. van Gassen, 80 jr.; A. A. van Duijse, 75 jr.; P. A. Vonk, 72 jr.; J. van Waesberg- he, 79 jr.; C. F. Vael, 73 jr.; A. Borm, 66 jr.; L. van der Kruisen, 79 jr.; A. E. Paff, 77 jr.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 29