echt waarn|et te geloven, zo goedkoop» 29?5 29*10: UW VOORDEEL BI) HONDA IS IE GROOT VOOR DEZE ADVERTENTIE Delta-Cars, 0) n 3 O t Bergse Jazzevenementen viert jubileum met muzikaal feest weekenddiensten Borsele wil grotere veiligheid voor fietsende schooljeugd Woningstichting Borsele wil meer invloed bij gemeente Venijn Stuartweg 14a, Goes, 01100-23520 45® 3&m s°° UB klcurc foto's vandaag klaar alleen bij foto verschoove VAN BL UES TOT MODERN JAZZ Fietser gewond bij val Wolphaartsdijk CONCEPTBELEIDSNOTA GEPRESENTEERD Uitbreiding Veranderingen 18 DECOSOL HORDEUR PUMA DALLAS TRAININ GSSCHOEN BARBEQUE I VERF SPUITBUSSEN 16 DELIGE DOPSLEUTELSET HAGELWIT STRUKTUUR BEHANG Auh SLEUTELS MAKEN FAASE sleutelservice ■■■■■■■■TT pn Ui 33XZXXZ 2XXE Chirurgendienst: Dierenartsen: Expositie Van Rooy in Bergen op Zoom 'Wissenkerke' houdt voetbaltoernooi Avondvierdaagse van start in Waarde VERBETERING OVERSTEEKPLAATS Muziekclub Kattendijke geeft een zomerconcert Rommelmarkt kerken PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 17 MEI 198J Hordeur van Decosol van blank aluminium. Maat H215xB90 cm.^ Een merk hordeur voor de laagste prijs! All round velours lederen trainingsschoen of vrijtijdsschoen. Gummibuitenzool en snelsluiting. Maten: 3ZI 3-poots model. IN fU.LT 33 T/LMLTN VERK/t'JGBflAti. 400 ml in een spuitbus, verschillende kleuren leverbaar. Gemaakt van West-Duits speciaal verchroomd staal. Top- merk: Meiser. 16 delig in luxe In pracht dessins. Wit is in en bij Kwantum goedkoop. Als u een auto koopt krijgt u wel eens korting. Bij Honda krijgt u bovendien meer auto, laat daarom uw hart spreken en uw verstand rekenen. U kunt nu met ons zaken doen op hoog niveau. Hoogwaardige Honda's te mogen verkopen en dan ook nog 'n inruilaanbod te kunnen doen op al even hoog niveau dat moet wel leiden tot 'n groot voordeel voor de Honda kopers van nü. Laat 't voor u geen mysterie blijven en kom nu meteen voor 'n aanbod met onverwachte mogelijkheden. U zult er geen spijt van hebben. Kom maar kijken naar al die merken en typen gebruikte auto's, bij auto-adria. Daar kun je uitgebreid en veilig uit kiezen. Westhavendi|k 150 Goes 01100-20440 DE PZC 'N DIJK VAN EEN KRANT 'RINGBAAN WEST 31,GOES. TELT. 01100-31331 r>«SEN-METEN- —i een Ruime. K.E.US AAM.. STUUKWEttN BEKLECUNGREimatR v.oo.METetes MMOE-UP sPreSELS RADIO'S ent ent.eni.. klaar terwijl u wacht Korte Vorsts! Goas of italy éxe'Eoistem béjièbmocte :.y.v.v,v.y:va~^aw.^ Vlakbij de Grote Markt, Zuivelstraat 9, •4611 PD Bergen op Zoom. Vrijdag koopavond. OU - Nieuw ki leurenlaboratonum - en naten \Kjm\ Grote Markt 7, Goes, 01100-16159 BERGEN OP ZOOM De stichting Bergse Jazzevenementen zal haar tienjarig bestaan vieren met een mu zikaal feest dat vier dagen zal duren. Het jazzweekeinde dat voor de vijfde achtereenvolgende keer gesponsord wordt door een sigarettenfabriek in Bergen op Zoom, begint donderdag 30 mei en duurt tot en met zondag 2 juni. Alarmnummer: 01100-14444 Huisartsen: Goes: v.a. vrijdag 19.00 uur tot zondag 23.00 uur: D. W. Thijssen, Heernisse- weg 87, tel. 15003; spreekuur voor spoedgevallen 10.00-10.30 en 17.00- 17.30 uur. Heinkenszand, 's-H. Arendskerke, Nieuwdorp, Wolphaartsdijk: de prak tijk van J. J. Harten, D. P. vazn Driel en A. P. van der Vlugt wordt waarge nomen door G. A. C. Aarnoutse, Ha venweg 16, Nieuwdorp, tel. 01196- 12327. Boodschappen zo mogelijk tus sen 9.00-10.00 uur. Heinkenszand e.o.: v.a. vr. 17.30 uur tot ma. 8.30 uur: praktijk C. T. Mier- mans en J. A. Fortrie: dienst C. T. Miermans, Kloetingseweg 3, 's-H.- Abtskerke. Tel. 01103-2089 b.g.g. 01106-3074. Hansweert, Kruiningen, Yerseke: v.a. vr. 19.00 uur tot zo. 22.00 uur: A. J. de Wijs, Zeeburg 1, Yerseke, tel. 01131- 1300. Spreekuur voor spoedgev. 11.00- 11.15 uur en 17.00-17.15 uur. Bood schappen zo mogelijk voor 10.00 uur. Krabbendijke, Waarde, Rilland- Bath: v.a. vr. 19.00 uur tot zo. 22.00 uur: J. W. Kuyl, Rilland-Bath, tel. 01135-1343. Spreekuur voor spoedgev. 11.00-11.15 uur en 17.00-17.15 uur. Boodschappen zo mogelijk voor 10.00 uur. Driewegen, Borssele, Hoedekensker- ke, 's-Gravenpolder, Ovezande, 's- Heerenhoek: de praktijk van J. Geld of, J. M. A. Kole, A. Korstanje, S. E. J. Wöstmann en H. H. M. Zwartelé wordt waargenomen door E. Th. Klapwijk, Monsterweg 8, Borssele, tel. 01105- 1203. Kloetinge, Kapelle, Wemeldinge: v.a. zat. 8.00 uur wordt de praktijk van H. J. Entink, J. K. J. Eckhardt en D. Vreeswijk waargenomen door M. B. Riemeijer, Kapelle, tel. 01102-1264. Spreekuur voor spoedgev. 11.00-11.15 en 17.00-17.15 uur. Noord-Beveland: De praktijk van B. J. H. Hasken wordt waargenomen door J. A. van Arkel, tel. 01107-1318. Spreekuur voor spoedgevallen 11.00- 11.30 uur. De praktijk van W. J. Klein Wassink wordt waargenomen door J. A. Kersseboom, Kortgene, tel. 01108- 1319. Spreekuur voor spoedgevallen 11.00-11.30 uur. dr. R. R. van Dam tel. 01100- 20612. Tandartsdiensten: Spreekuren zat.- enzondagmorgen 10.00-11.00 uur: R. W. de Bruin, Van Hallstr. 2, Goes, tel. 01100-31301. Apotheek: De Gpesche Apotheek, Klokstr. 19, tel. 01100-27104. Geopend voor spoed gev. zat. 8.30-17.30 uur en zondag 10.00-11.30 uur en 16.00-18.00 uur. Ziekenauto's: Centr. Post Ambulance Vervoer, tel. 01100-14444. Goes, Ovezande, Kruiningen: J. C. M. Huige, Rav. de Groene Jager 2a, Goes, tel. 01100-28866. Visites zo mogelijk aanvragen voor 9.00 uur. Goes, Heinkenszand, Noord-Beve land: de praktijk van dr. M. P. C. Karelse wordt waargenomen door H. van Dijk, Simonswei 2, Heinkenszand, tel. 01106-1290 b.g.g. 01100-20656. Visi tes zo mogelijk aanvragen voor 9.00 uur. Yerseke en omg. (kleine huisdieren): mevr. L. Huiskes-Cornelisse, Molen laan 24, Yerseke, tel. 01131-2756. Wijkverpleging: Goes, Wilhelminadorp, Kloetinge, Kattendijke: voor de bereikbaarheid van de weekend- en avonddienst krijgt u informatie via het antwoord apparaat op tel.nr. 01100-12456. Borssele, Nieuwdorp, Lewedorp, 's- Heerenhoek, Heinkenszand, Nisse, Ellewoutsdijk, Driewegen, Baarland, Oudelande, Kwadendamme, Hoede- kenskerke, Ovezande, 's-H.-Arends- kerke, 's-H. H.-kinderen, 's-Graven polder en 's-H.-Abtskerke: voor de bereikbaarheid van de weekend- en avonddienst krijgt u informatie via het antwoordapparaat op tel.nr. 01106-1615. Zuid-Beveland-Oost: voor de bereik baarheid van de weekend- en avond dienst krijgt u informatie via het antwoordapparaat op tel.nr. 01130- 1545. Noord-Beveland en Wolphaartsdijk: voor de bereikbaarheid van de week end- en avonddienst krijgt u informa tie via het antwoordapparaat op tel.nr. 01108-1378. De manifestatie krijgt het motto 'van blues tot modern jazz', aldus lichtte bestuurslid Edo Sauren op de pers conferentie toe. Om aan dit streven te voldoen zijn naast dixielandorkesten groepen gecontracteerd die andere muziekstijlen vertegenwoordigen, zo als de formaties 'Torquest' en 'Trom- pettissimo'. Tijdens het festival zal er ook gestreden worden om de Philip Morres Dixieland Award 1985. De heer Van Roode, woordvoerder van het sponsorende bedrijf, zei dat deze wedstrijd bedoeld is om begin nende orkesten op weg te helpen. Nieuw is 'het podium voor jonge jaz zorkesten', dat plaats zal vinden in de tent op de Grote Markt, waar nieuwe jazzformaties zich kunnen presente ren. Volgens de heer Andree, voorzit ter van de stichting, is er naar een 'elk wat wils' formule gestreefd om af te komen van het stigma dat het alleen om oude-stijl-jazz zou gaan. Er wordt bewust getracht nieuw publiek te zoeken, getuige de opening op don derdagavond 30 mei in het jongeren centrum 'De Botte Hommel'. Die ope ning zal worden verricht door wethou der en muzikant Van der Velde. Ook nieuw is het onderdeel Bergse Jazz- manifestatie, dat in de plaats komt van de jam-session. Hierin zullen ze ven Bergse formaties optreden. Het enige onderdeel dat de bezoeker en treegeld kost is de kroegentocht. In deze tocht zijn eenentwintig etablisse menten opgenomen. Het passe par- tout dat hiertoe verkocht zal worden krijgt de vorm van een button. De poster voor het festival is gemaakt door de derde klas havo-leerlinge Es ther Bosters uit Steenbergen die als winnares uit de bus kwam van de wedstrijd die onder scholieren in dit kader was uitgeschreven. Het programma is als volgt: donder dag 30 mei: De Botte Hommel, 20.30 uur 'Zjarretel' uit Bergen op Zoom; 21.30 'Trompettissimo' uit de Verenig de Staten; vrijdag 31 mei: Grote Markt, 19.00 uur Philip Morres Dixie land Award; 23.00 uur 'Passadena Roof Orchestra Great Button'; zater dag 1 juni: Grote Markt en binnen stad, 14.00 uur podium voor jonge orkesten met 'Le Société Poubelle d'Or' uit Bergen op Zoom; 14.30 uur start Street Parade met 'Brandaris', BERGEN OP ZOOM Onder de titel 'Hommage aan Ben van Rooij' houdt de Stichting Etc in Bergen op Zoom een expositie. Van 19 mei tot en met 16 juni zijn in de Markiezenhof aan de Steenbergsestraat 8 olieverven en aquarellen van Van Rooij te zien. Bovendien is er een tentoonstelling van foto's van Chris Spijkers met Van Rooy als onderwerp. De expositie wordt zondag 19 mei om 16.00 uur geopend. De Markiezenhof is geopend van dinsdag tot en met zondag van 13.30 tot 17.00 uur. 'Cultivated Swab', 'Intercity', Bur gundy Street Jazzmen', 'Mardi Gras'; 13.30 uur concerten op lokaties: 'The Denver International Dixieland Band' in de Lieve Vrouwestraat', 'Soundsational' in 'Thalia', 'Easy Lis tening' in 'Het Vierkantje', 'Marquis Town Jazzband' in de tent op de Grote Markt; om 18.00 uur middag concert; om één uur: kroegentocht langs 21 horecabedrijven; zondag: om 16.00 uur Bergse Jazzmanifestatie met 'Hoho Hotclub', 'Marquis Town Jazzband', 'Zjarretel', 'Le Bidonville', 'Soundsational', 'Brandaris', 'Cultiva ted Swab', 'Easy Listening' en 'De Keesjes'. WISSENKERKE De sportvereni ging Wissenkerke houdt morgen, za terdag, voor de vijfde keer het 'Onder de Molentoernooi'. Daaraan nemen de volgende elftallen deel: Terneuzense Boys, SSV, VKC, ZSC, Kloetinge, Kruiningen en Wissenkerke. De win naar ontvangt een wisselbeker. Het toernooi begint om 13.00 uur op de velden in Wissenkerke. WAARDE De avondwandelvier daagse van de gymnastiekvereniging 'Interscaldis' uit Waarde wordt van maandag 20 mei tot en met donder dag 24 mei gehouden, over de afstan den van 5 en 10 kilometer. De start is om 18.30 uur vanaf het sportgebouw aan de Mauritsstraat. WOLPHAARTSDIJK - Een 15-jarige fietser, R. G. N. uit Goes, is donder dagmiddag omstreeks half drie uur gewond geraakt toen hij met zijn fiets ten val kwam. Dat gebeurde op de Oude Haven te Wolphaartsdijk toen hij met zijn trapper de trapper van de fiets van zijn vriendje raakte. Uit mededelingen van de politie blijkt dat N. als gevolg van de val een lelijke diepe vleeswond opliep. Na dat een politieman eerste hulp ver leende moest hij per ambulance naar het ziekenhuis Bergzicht in Goes worden vervoerd. Verder raakten woensdagavond twee auto's beschadigd, op de secundaire weg tussen Goes en 's-Heer Arends kerke, ter hoogte van de afslag naar Wolphaartsdijk. Dit gebeurde toen de automobiliste A. van H. (37) uit Goes werd afgeleid door een overstekende auto. Hierdoor botste ze tegen een voorgesorteerd staande auto, be stuurd door mevrouw G. J. van G. (35) uit Goes. De beide auto's werden flink beschadigd. HEINKENSZAND „Slechts één op de vijf oversteekplaatsen in Neder land is veilig. Dat staat in het Natio nale plan voor de verkeersveiligheid en er is helaas geen reden om aan te nemen dat dat in de gemeente Borse le anders ligt. Al zijn we een eind op dreef met de fietspaden 's Heren- hoek-Borssele staat 16de op de Pro vinciale urgentielijst er mankeert vooral aan veilige aansluitingen. Ge lukkig kunnen we binnenkort één gevaarlijk punt aanpassen ten behoe ve van de schooljeugd". Wethouder P. L. Peeters van onder meer verkeer in de gemeente Borsele breekt zich re gelmatig het hoofd over de veiligheid van middelbare scholieren op weg naar Goes. Nu de provincie fietspa den heeft aangelegd langs de Nieuwe Rijksweg van 's-Heer Arendskerke naar Goes, ligt tussen Heinkenszand en 's-Heer Arendskerke naar Goes nog een 'zwarte vlek' wat betreft de veiligheid: de oversteekplaats op de splitsing Drieweg-Clara's Pad bij Heinkenszand. „Wellicht dat de schooljeugd daarom nog steeds de weg door de Poel kiest, de Bimmelsweg, die door het intensie ve gebruik door het autoverkeer be paald onveilig is. De oplossing om die weg enkele uren per dag te sluiten voor motorvoertuigen is een paarde- middel, wat als tijdelijke maatregel moet worden gezien. De echte oplos sing ligt natuurlijk in de fietsroute langs de Nieuwe Rijksweg. Daartoe moet je de aansluiting vanuit het westenv an de gemeente Borsele zo veilig mogelijk maken", aldus Pee ters. Hij is daarom erg gelukkig met het feit dat de oversteekplaats Drie- weg Clara's Pad zeer binnenkort za worden beveiligd met 80 procent sub sidie van het rijk. Borsele heeft d( Oversteekplaats aangemeld in een na tionaal experiment voor de beveill ging van fietsroutes voor schoolgaan de kinderen. Samen met vier anders Nederlandse gemeenten is Borself uitverkoren voor een proef met eer soort alternatieve bebakening. Waar het fietspad de Drieweg kruist zal een grote rode baan worden aange bracht, die als het ware de fietsstrook voorstelt en een duidelijk schrikeffect heeft voor automobilisten. Het aan zicht van de weg zal worden versmak door evenwijdig aan het fietspad, vlak aan de weg, rekken te plaatsen, waar door fietsers ook niet meer hoever afstappen. Op die manier loopt df fietser erg in het oog en is ook zijn veiligheid vlak voor het oversteker gewaarborgd. Als extra optische ver smalling zal aan weerszijde van df weg een viertal oranje palen worden geplaatst, in hooge variërend van 5( centimeter tot 2.50 meter. Voor en na de ingreep zal de verkeers inspectie de verkeersbewegingen oj het punt onderzoeken. Als blijkt da automobilsiten inderdaad hun snel heid verminderen, zal het beveili gingssysteem op meer knelpunten ii Nederland worden toegepast. Voorlo pig heeft de deelname aan het expert ment Borsele, als enige gemeente ii Zeeland, een meevaller opgeleverd Belangrijke bijkomstigheid is de ver betering van de veiligheid op de route naar de Nieuwe Rijksweg. „Je kun! natuurlijk niet de gewoonten veran deren van mensen die al sinds eeuwer door de Poel rijden. Daar moetje we echt kwaliteit tegenover stellen. Waai we aan de veiligheid van de Poelwe gen weinig kunnen doen ze zijl eigendom van het Waterschap kun nen we de alternatieve route veiliget maken. Dat is op het grondgebied vai de gemeente Goes optimaal gebeurt en ook in onze gemeenten zijn we 0| de goede weg". Wanneer de werker een aanvang zullen nemen, kan df wethouder nog niet melden. Wel i de zaken in het najaar op orde moeter zijn. HEINKENSZAND De woning stichting Borsele wil meer en beter betrokken worden bij het beleid dat de gemeente Borsele voert ten aan zien van de volkshuisvesting. Dat betekent dat de gemeente de stich ting zo vroeg en helder mogelijk moet informeren over de (bestem- mings)plannen die de ambtenaren voorbereiden. Ook is een meer ge structureerd overleg met het college van burgemeester en wethouders en de gemeenteraad gewenst. Overigens is er de laatste tijd al sprake van een verbetering van de verhouding tus sen de gemeente en de woningstich ting in Borsele. Dit blijkt uit een concept-beleidsnota volkshuisvesting van de stichting. De ze nota is onder meer geschreven voor de gemeente die de informatie uit het stuk kan gebruiken bij het opstellen van een volkshuisvestingsplan. In de concept-nota staat ook dat de woningstichting met de gemeente van mening verschilt over de vraag waar nieuwe woningen gebouwd moeten worden. De gemeente vindt dat dat zoveel mogelijk in de kleine platte landskernen moet gebeuren. De stich ting is daarentegen van mening dat deze beleidskeuze niet is onderbouwd met gegevens vanuit de plaatselijke woningbehoefte. „Bevordering van de leefbaarheid van kleine kernen kan wellicht gerealiseerd worden met wo ningbouw, maar zeker niet met leeg stand. Uitvoering van het gemeente lijk bouwprogramma is naar de me ning van de woningstichting niet zon der risico's", aldus de nota. De wo ningstichting benadrukt dan ook dat de opstelling van de gemeente zou moeten veranderen. De stichting stelt namelijk dat vooral kleine woningen en woningen voor alleenstaanden en tweepersoons-huishoudens in de dor pen 's-Gravenpolder en Heinkens zand gebouwd moeten worden. Onderzoek van de woningstichting heeft ook geleerd dat er veranderin gen te verwachten zijn op de woning markt. Zo neemt het aantal zoge naamde starters af. Dat zijn mensen die nog niet zelfstandig gehuisvest waren. Maar ook de gemiddelde tijd waarin op een huurwoning van de stichting gewacht moet worden neemt af. Ver der neemt de specifieke voorkeur voor bepaalde typen woningen toe. Die voorkeur spitst zich toe op de vraag naar een woning van een bepaalde grootte, prijsklasse en op een bepaal de plaats. Vooral de woonplaats speelt een belangrijke rol, omdat het merendeel van de woningzoekenden niet in een ander dorp wil wonen, dan de plaats waarvoor men heeft inge schreven. Tot slot heeft de woningbouwstich- ting geconstateerd dat het aantal weigeringen hoog is. Omdat huizen te duur zijn, de plaats niet aantrekkelijk genoeg is of de toewijzing te vroeg komt, worden nogal veel door de stichting aangeboden woningen ge weigerd. In de concept-nota van de woning stichting wordt ook ingegaan op de woonlasten die in rekening moeten worden gebracht. Die lasten moeten volgens de nota zo laag mogelijk worden gehouden. Dat kan bewerk stelligd worden door beheersing van de bouwkosten en door kleiner te bouwen. Op beide sporen baseert de woningstichting haar beleid. KATTENDIJK De Kattendijksi muziekvereniging Oefening en Uit spanning geeft maandag bij goec weer haar eerste zomerconcert in df muziektent. De uitvoering begint on 19.30 uur en staat onder leiding van df heer F. Smit. RILLAND-BATH De gereformeer de en hervormde kerk van Rilland Bath houden zaterdag 25 mei eei rommelmarkt bij de gereformeerdi kerk aan de Valckenisseweg. Df markt duurt van 10.00 tot 15.30 uur Voor de kinderen zijn er enkele at tracties. De opbrengst van de rommelmarkt i: bestemd voor een watervoorzienings project in Kenia. Het geld zal worder besteed aan de aanschaf van ezels er karren om het transport van watei naar de dorpen te verbeteren. De organisatoren houden zaterdag 1' mei een rondgang door eht dorp oir spullen voor de markt op te halen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 28