Evenementen Comité .ardenburg 'gekwetst' Zonnebloemgasten dag op het Veerse Meer Dingemans Geen optimisme beleid zure regen Sasse meelfabriek past hoogbouwplannen aan Buit overvallers 40 mille Personeelsclub Dow viert 20-jarig bestaan Wissel 2eea»s-ltefew« MILIEU-ORGANISATIES OP THEMADAG: Milieu en inrichting Deltadienst houdt vandaag open dag IATERDAG 11 MEI 1985 TEGEN RAADSBESLUIT SAS VAN GENT )OOR UITLATINGEN RAADSLEDEN \aterdag IerIKZEE Vismarkt, 12-14 uur: ptreden clowns Riek en Reijn met loodkapje en de boze wolf. ondag ii zat. en zon. 14 en 20 uur: Amadeus, a. Cinem'Actueel III: zat. 14, 19 en 21.30, zon. 14, 16.30, 19 en 21.30 uur: B >dy double, 16 jr. g 5ES Grand, zat. 20, zon. 14 en 20 uur: Amadeus, a.l. Waterpolotoernooi AAN OPVATTINGEN RAAD VAN STATE Officiële opening bank in Terneuzen Nieuwe Ledenvergadering postzegelvereniging Dorpsraad bijeen in IJzendijke accommodatie schuttersvereniging Sint Sebastiaan ezwaar bij GS van orpsraad Philippine HILIPPINE De Dorpsraad Philippine pikt het niet dat de gemeenteraad Sas van Gent de reserve voor de (ver)bouw van het gemeenschapscen- iïm in het mosseldorp wil gaan gebruiken om de financiële problemen van (gemeente op te lossen. De Dorpsraad heeft tegen het raadsbesluit, dat eind Irige maand werd genomen, bezwaar aangetekend bij gedeputeerde staten ln Zeeland. enkele jaren geleden besloot de ksse raad tot de bouw van een nieuw fraeenschapscentrum in Philippine. laar de praktijk vertaald zou dat de ^rbouw van de gymzaal De Meerpaal orden. Destijds vormde de raad harvoor een potje, waarin enkele bnderdduizenden guldens werden gestort. Het geld werd evenwel nooit gebruikt. Inmiddels is Sas van Gent dusdanig in de financiële problemen verstrikt geraakt, dat het spook van een artikel 12 gemeente (onder curatelestelling van 'Den Haag') nabij is. Het gemeen tebestuur wil dat echter koste wat kost voorkomen. VRDENBURG - 'Bijzonder ge- vetst'. Zo voelt het Evenementen bmité Aardenburg zich door de be- Ihuldigingen van een aantal Aar- hiburgse raadsleden dat er veel te iel geld wordt besteed aan verga- ir- en representatiekosten. Of, met idere woorden: het comité zou te iel spenderen aan 'eten en drinken'. een uitvoerige brief aan de raadsle- tn wijst het Evenementen Comité de Irwijten verontwaardigd van de Ind. Het bestuur stelt vast dat er Irake is van 'ongefundeerde kritiek' schrijft in één van de slotopmerkin- |n: „Het zal u duidelijk zijn dat de gtspraken door enkelen die kennelijk et werden gehinderd door enige innis van zaken, door ons comité als jjzonder kwetsend zijn ervaren". raadsleden plaatsten hun opmer- ngen afgelopen dinsdagavond in de ladsvergadering bij een verzoek tot In aanvullende subsidie van 2.000 llden over 1984. Dat bedrag was fcdig om de kosten te dekken die de [aatselijke winkeliersvereniging |arvo bij de Kikkerfeesten vorig jaar ld gemaakt. et bestuur van het Evenementen Comité wijst de raad op het feit, dat vorig jaar ruimschoots binnen de be groting is gebleven. Aangetoond wordt dat van de 8.000 gulden ge meentelijke subsidie zelfs ruim 1700 gulden niet werd uitgegeven. Voorts wordt ook het verwijt ontkracht dat een kwart van de subsidie zou zijn besteed aan vergader- en representa tiekosten. De brief: „In onze begroting was in '84 een post vergaderkosten opgenomen van 750 gulden. Dat is geen kwart, doch slechts een tiende deel van het subsidiebedrag". De raad wordt daar bij voorgerekend dat dat neerkomt op vijf gulden per comitélid per vergade ring. Het bestuur: „We vragen ons af wie hierbij nog van 'niet normaal' zou willen spreken....". Het Evenementen Comité wenst dat de brief in de volgende raadsvergade ring als ingekomen stuk wordt behan deld waarbij het doen en laten van het comité publiekelijk wordt gerehabili teerd. In de brief treffen de raadsleden voorts een uitgebreid overzicht aan hoe het comité (gemeenschaps)gelden heeft besteed. HEER-ARENDSKERKE N. H. erk, 20 uur: Bevelands Kamerkoor .m. Koperenensemble Paul van Bei- In en Stoffel Gunst (orgel). IDDELBURG Omgeving binnen- d, 13-17 uur: Podiumconcerten en jjjreetparades i.k. jazzfestival. ncertzaal, 21 uur: Slotconcert Jazz- fttival. Kloveniersdoelen, 20 uur: Concerten ■euwe Muziek. MERIKZEE Lutherse Kerk, 20 ui Uitvoering door het Nederlands .merkoor. |AMPERLAND De Roompot, 14 Uitvoering Arne's Genoegen, 19 Uitvoering Veere's Genoegen. IDDELBURG Molenwater, 9.30- I uur: Miniatuur Walcheren. Poort, 21 uur: Optreden 'Clodhop- Irs'. SRGEN OP ZOOM Aula Muziek- Ihool, 12 uur: Koffieconcert door Het larinet Choir Walter Boeykens. BDDELBURG Molenwater, uur: Miniatuur Walcheren. BERGEN OP ZOOM Roxy I: zat. en a n. 14 uur: Sneeuwwitje, a.l.; zat. 19 er 21.30 uur: Lone Wolf Mc Quade, 12 jrzon. 16.30,19 en 21.30 uur: Muiterij 0 de Mounty, a.l.; Roxy II: zat. 14 en 1 zon. 14, 16.30 en 19 uur: City heat, 12 jr.; zat. en zon. 21.30 uur: Meisjes met beroepsgeheimen, 18 jr. Öinem'Actueel I: zat. 14, 19 en 21.30, I n. 14, 16.30, 19 en 21.30 uur: The I :verly Hills cop, a.l.; Cinem'Actueel IJLST De Koning van Engeland, zat. 19, zon. 14.30 en 19 uur: Ik ben een heel stout meisje, 18 jr.; zat. 19 en 21.30, zon. 13.45, 16.15 en 19 uur: The |nja mission, 16 jr.; zat. 19, zon. 13.45, 15 en 21.30 uur: The last breed, 12 IR at. 19 en 21.30, zon. 13.45, 19 en H-30 uur: An officer and a gentleman, jr.; zat. 21, zon. 16 en 20 uur: adeus, a.l.; zat. 21, zon. 16 en 21 r: Uit naam van al de mijnen, 12 jr. IDDELBURG Meccano, zat. en zon. 20 uur: Kaos, zat. en zon. 15 uur: I 't als zes vingers aan een hand, 8-12 jrElectro (Bibliotheek), zat. 21 uur, zon. 20.30 uur: Carmen. STBURG Ledel, zat. 19.15, zon. en 20 uur: Karate kid, a.l.; zat. 20, zon. 16.30 uur: Jong en op drift, jr. RNEUZEN Luxor, zat. 14, 19.30 22, zon. 16, 21.15 uur: Killing fields, jr.; zat. 14 en 19.30, zon. 13.45,16,19 21.15 uur: Body double, 12 jr.; zat. zon. 13.45 en 19 uur: Verschrikking de ruimte, 12 jr. ISSINGEN Alhambra I, zat. 19 eh 21.30, zon. 14, 19 en 21.30 uur: Wat dat betreft is Philippine 'slachtof fer' geworden van het gemeentelijk beleid de financiën weer gezond te maken. In de aprilvergadering besloot de raad met de kleinst mogelijke meerderheid de verbouw van De Meerpaal te schrappen en de reserve te gebruiken voor de financiële tekor ten. Het plan is voorts De Meerpaal af te stoten, waarvoor in de plaats wordt gedacht aan verbouwing van De Schotse Hoek (het voormalige ge meentehuis in Philippine). Die ver bouwing wordt geraamd op 175.000 gulden. In het bezwaarschrift aan gedeputeer de staten kritiseert de Dorpsraad, daarin gesteund door de verenigingen en inwoners van Philippine, dat raadsbesluit. De Dorpsraad stelt vast 'niet direct vraagtekens te willen zet ten bij de capaciteiten van sommige gemeentebestuurderen', maar ver zoekt g.s. toch het besluit 'aan waarde te toetsen'. De Dorpsraad voegt bij het bezwaar schrift ook een verslag van de hoorzit ting over de plannen van het gemeen tebestuur. Daaruit blijkt dat de ver enigingen inwoners massaal voor het behoud van De Meerpaal zijn: de ruimte in De Schotse Hoek wordt als te klein ervaren. Opmerkelijk is voorts, zo blijkt uit het verslag, dat zeven van de dertien Sasse raadsleden die op de hoorzit ting aanwezig waren, allen hebben gepleit voor behoud van De Meer paal. Enkelen gaven voorts toe dat de opbrengsten uit de onroerend goed- belasting teveel in de kern Sas van Gent worden besteed. TERNEUZEN De zwem- en polo club De Schelde uit Terneuzen houdt morgen, zondag een waterpolotoer nooi voor heren en adspiranten. De deelnemende verenigingen zijn: De Bruinvis-Sas van Gent; De Ganze- Goes; Hieronymus-Roosendaal; De Dokkelaers-Hilvarenbeek; Schelde- stroom-Breskens en de organiserende vereniging De Schelde. De eerste wed strijd in het zwembad 'De Houte' begint om 13.00 uur. De gasten worden van boord geholpen. TERNEUZEN - Zo'n 160 gasten van de afdelingen Groot Axel en Groot Sas van Gent namen vrijdag deel aan een boottochtje over de Zeeuwse wateren met salonboot 'De Scheldevallei'. Om 9.00 uur vrijdagochtend scheepten de gas ten en een zestigtal vrijwilligers aan de ponton bij de oude veerha ven in Terneuzen in. Vandaar uit werd koers gezet naar het Kanaal door Zuid-Beveland. Geruime tijd vertoefde het gezel schap op het Veerse Meer. Tijdens het vaartochtje werden er verschil lende voordrachtjes en een verlo ting gehouden. De heren Vermast en Van de Winkel zorgden voor orgel- en vioolmuziek. Er was volop gelegenheid tot het verorberen van een hapje en een drankje. Burge meester A. Hack van Axel die met zijn echtgenote meevoer, gaf de passagiers tekst en uitleg over het Veerse Meer. Via het kanaal door Walcheren en Vlissingen voer men over de Westerschelde terug naar Terneuzen. Ook de burgemeester van Sas van Gent W. Dusarduijn en zijn vrouw, huisarts G. Harskamp uit Axel, pastoor Vervaet uit Axel en ds. Spiering uit Sluiskil waren van de partij. De verzorgingsgroep van de afdeling Groot-Terneuzen van de Zonnebloem was een hele dag stand-by. Vandaag, zaterdag, maakt de afdeling Groot-Terneu zen van de Zonnebloem een vaar tochtje. De bedoeling is om onge veer dezelfde route te varen. De boot vertrekt om 09.00 uur aan de voormalige veerhaven in Terneu zen. HULST In de kop boven het ver haal over de wedstrijd tussen oud spelers van HVV en een selectieteams is abusievelijk een fout geslopen. In de kop werd gemeld dat de wedstrijd zondagmiddag zou plaats vinden, maar dit moet vandaag (zaterdag om 16.00 uur) zijn. Advertentie Beverly Hills cop, a.l.; Alhambra II, zat. 19 en 21.30, zon. 19 uur: Lady Hawk, a.l.; zon. 14 uur: Sneeuwwitje, a.l.; 21.30 uur: Edith et Marcel, 12 jr. Tentoonstellingen AXEL Streekmuseum, zat. 13.30-17 uur: calligrafisch werk van Ernst de Vries. BERGEN OP ZOOM Markiezenhof, 14-17 uur: schilderijen van nieuwe realisten en werken van Marinus Schipper. Stichting etcetera: werken van Rietje van Nunen (t/m 12/5). BRESKENS v.m. Wit-Gelekruisge- bouw, zat. 10-12 uur: collectie fossie len, mineralen en curiosa van Jan Goethals. CLINGE Galerie Esprit, 13.30-18 uur: werken van Marie-José de Cock en Pedero van Esbroeck. DOMBURG Zeeuws Biologisch Mu seum, 10-17 uur: 'Fossiele schelpen zoeken... en vinden in Zeeland'. GOES Galerie Mat, zat. 13-18 uur: werken div. kunstenaars. HEILLE Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 en zon. 13-17 uur: oude land bouwwerktuigen. KATTENDIJKE Galerie Ilona Schmit, 14-18 uur: 'Langs wegen der geleidelijkheid'. KATS Galerie Zwaluwenhof, 10-17 en zon. 14-17 uur: werken van Piet van 't Hageland. MIDDELBURG v.m. Bibliotheek gebouw Abdij 9, zat. 10-12 en 13-16 uur: 'Recht op vrijheid' en 'Zeeland 1940-1945'. Dam 43, 14-17 uur: werken Jan Ver- cruysse (t/m 12/5). Galerie 'De Wijnstock', zat. 11-12.30 en 14-17 uur: aquarellen van Will van Aggelen en sieraden van Harry Hutjens. Kunstuitleen, zat. 13.30-17 uur: goua ches van Bert Neelen. De Vleeshal, 13-17 en zon. 14-17 uur; projekt van Floris Kolvenbach. Galerie De Vier Heemskinderen, zon. 14-17 uur: werken div. kunstenaars. VEERE Grote Kerk, 10-17 zon. 14-17 uur: 'Cultuur en recreatie in de Delta'. De Schotse Huizen, zat. 10-17 uur: werken Sarika Góth. VLISSINGEN Stedelijk museum, zat. L3-17 uur: 'De klepper klept niet meer'. Reptielenzoo 'Iguana', 14-17.30 uur: expositie levende reptielen, amfibieën en insekten. Galerie 'Marquis', 14-17 uur: grafiek Gala 85. IJZEXDIJKE Museum. 14-17 uur: 'Het waterschap over de grenzen heen'. ZIERIKZEE De Eenhoorn, zat. 10-17 uur: Ansichten. TERNEUZEN - DREBBELSTRAAT10 maandagmiddag geopend - vrijdagavond koopavond OOSTBURG - MARKT 12 maandag gesloten - woensdagavond koopavond OOSTBURG - De milieu-organisatie (milieubeheer) als het gaat om de in Nederland delen niet het optimis- reductie van uitstaat van zure stoffen me van minister dr. P. Winsemius ter bestrijding van zure regen. De Hulpcentra Noord- en Midden-Zeeland Goes, tel. 01100-14444 (ook voor milieuklachten). Zeeuwsch-Vlaanderen Alarmnummer 01150-12200 (brandweer en ambulance). SOS Telefonische Hulpdienst Zeeland, tel. 01180-15551, dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood, tel. 01180-36251, van 10.00-24.00 uur weekends van 20.00-24.00 uur. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 01184-14645, dag en nacht bereikbaar. Stichting 'Vrouwen bellen vrouwen', tel. 01100-32233. Homoseksualiteit - COC regio Walcheren, ook voor huwelijk en homofilie, tel. 01184- 71854. Kinder- en Jeugdtelefoon Zeeland, tel. 01180-38080, dag. van 16-20 uur. (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG - De meelfabriek 'Wal- senmolen' aan de Markt in Sas van Gent is bereid om tegemoet te komen aan bezwaren die zijn gerezen tegen een uitbreiding van het bedrijf met hoogbouw. Volgens het bestem mingsplan mocht de fabriek langs de Wilhelminalaan bouwen tot een hoogte van 35 meter. Gedeputeerde Staten waren het daarmee niet eens en onthielden deels goedkeuring aan het plan. Daarmee is de adviseur van de Raad van State, waar vrijdag het Kroonbe- roep van de fabriek tegen de weiger achtige houding van GS aan de orde kwam, het eens. Hij vindt dat de bouwmogelijkheden die de gemeente raad het bedrijf geeft, de omgeving aantasten voor wat betreft het aan zien en de bezonning ervan en boven dien windhinder doen ontstaan. Inmiddels is ook de gemeenteraad tot inkeer gekomen en woordvoerder C. Ritico zei dan ook gisteren dat „de planologische invulling op een meer genuanceerde manier had kunnen ge- TERNEUZEN - Bij de gewapende roofoverval op het filiaal van de Rabobank in de Terneuzense Zuid polder, donderdagmiddag, is 40.000 gulden buitgemaakt. Het grootste ge deelte van dat bedrag betreft buiten landse valuta. Aan Nederlands geld werden slechts enkele zakjes pas munt meegenomen. De daders zijn nog voortvluchtig. De politie heeft vrijdagmorgen wel de motor teruggevonden, waarmee de overval werd gepleegd. Het voertuig stond in een lege hangar achter de NSM-fabriek in de Koegorspolder bij Sluiskil. De motor bleek in de nacht voor de overval te zijn gestolen in het Belgische Berlaere. Inmiddels zijn ook montagefoto's van de overvallers verspreid. De politie houdt er rekening mee dat de daders de Belgische nationaliteit hebben, vandaar dat ook de rijkswacht in dat land bij het onderzoek is ingescha keld. Bij de overval waren de twee mannen, van wie de leeftijd wordt geschat op 20 tot 25 jaar, gewapend met een stengun en een vuistvuurwapen. beuren. Achteraf heeft de raad zich dat gerealiseerd". Het bedrijf, dat midden in de stad is gevestigd en nogal wat lawaai- en stofhinder veroorzaakt, moest dus enigszins inbinden. Woordvoerder mr A. Minderhoud wees er gisteren op dat op het binnenterrein nét voldoen de ruimte is om er een opslaggebouw voor meelprodukten neer te zetten. Op die manier wordt tegemoetgeko men aan de wens, dat geen hoogbouw wordt gepleegd direct aan de Wilhel minalaan en bij de 'hoekpunten'. De bouw van een bloemsilo van 28 meter hoogte aan het uiteinde van de Wil helminalaan èn de verhoging van een zich aan het uiteinde van de bedrijfs gebouwen bevindende bloemsilo tot 20 meter kan hierdoor worden ver meden, aldus Minderhoud. Deze plannen van het anderhalve eeuw oude familiebedrijf, die voor de woordvoerder van Gedeputeerde Sta ten J. de Voogd nieuw waren en waar hij dan ook nog geen oordeel over kon geven, komen overeen met de opvat ting van de Raad van State-adviseur (ministerie van VROM), dat een grote re bouwhoogte dan twintig meter op het binnenterrein „niet in alle geval len bezwaarlijk is". De heer De Voogd zei, dat voor deze nieuwe ontwikkelingen een herzie ning van het bestemmingsplan en, voorafgaand daaraan, nieuw voor overleg nodig is, overleg waaraan het door toedoen van de provincie vol gens de fabriek overigens nogal eens heeft ontbroken, hetgeen De Walsen- molen betreurt. Dat het 25 werknemers tellende be drijf moet uitbreiden, is buiten kijf. Minderhoud wees erop, dat anders de concurrentiepositie in gevaar komt. Omdat verplaatsing van het bedrijf naar de rand van de stad veel te duur is, moet die uitbreiding dus in het centrum van de stad geschieden. Aan de opslag van tarwe in schepen in het Kanaal, zoals dat nu gebeurt, kleven talloze bezwaren, en bovendien willen verschillende instanties (waaronder de Rijksverkeersinspectie) dat hier aan een einde komt, aldus Minder houd. Hij meldde tenslotte dat De Walsen- molen van plan is om op de gronden aan de overkant van de Wilhelmina laan een gelijkvloers magazijn neer te zetten. Daar bestaan volgens de directie geen planologische, ver- keers- of milieutechnische bezwaren tegen. De fabriek heeft die gronden van de gemeente gekocht „en dat bepaald niet om er haar medewer kers eeuwig sla en tomaten op te laten verbouwen". Bovendien is het de enige plaats op het het bedrijfsterrein waar in de toekomst „onvermijdelijk" bloem kan worden opgeslagen en verlader* Scholieren bekijken de tentoonstelling minister stelt een reductie met vijf tig procent in het jaar 2000 voor, maar die doelstelling is volgens de milieu-organisaties gebaseerd op een verkeerde beoordeling van weten schappelijke gegevens. Volgens de milieu-organisaties zijn scherpere doelstellingen nodig om zure regen tegen te gaan. Zelfs de doelstelling van de milieu-organisaties - vijfenze ventig procent reductie in 1995 - zou moeten worden bijgesteld. Die mededelingen deed medewerk ster milieu-educatie Bernadette van den Brink van de Zeeuwse milieufede ratie vrijdag tijdens een themadag over zure regen in het SJC-gebouw in Oostburg. De themadag werd georga niseerd door natuurbeschermingsver eniging 'Het Duumpje'. Zij ging ook in op de Zeeuwse situatie ten aanzien van de zure regen. Precies inzicht in de gevolgen van zure regen in Zeeland is er volgens Van Den Brink niet. Wel staat vast dat de Zeeuwse bomen 'vitaal' zijn. Ook de landbouwgewas sen houden zich redelijk goed onder een buitje zure regen. Dat komt door de grote hoeveelheid kalk die in de grond zit. Die vormt een natuurlijke buffer tegen zure regen. Die bufferca- paciateit is echter niet onbeperkt, liet de milieumedewerkster weten. De bronnen die de zure regen in Zeeland veroorzaken zijn geconcen treerd in het Sloegebied en de Ka naalzone. De betrokken bedrijven zijn Total, de PZEM-elektriciteitscentrale en Hoechst in het Sloe en Dow Chemi cal en de NSM in de kanaalzone, resumeerde Bernadette van den Brink. 'Het Duumpje' had ter gelegen heid van de themadag een tentoon stelling over 'Zure regen' ingericht. Daarnaast werden er videofilms over het onderwerp vertoond. De thema dag over zure regen werd bezocht door een groot aantal leerlingen van middelbare scholen in Oostburg. TERNEUZEN - Loco-burgemeeste mevrouw J. M. Doppegieter-Thie. opent vrijdag 17 mei het nieuwe ABN- kantoor aan de Herengracht in Ter neuzen. Zij zal uit handen van de kantoordirecteur W. Jansen een schenking ontvangen in de vorm van speelmateriaal bestemd voor de kin derboerderij in Terneuzen. Zaterdag 18 mei houdt de bank open huis in het nieuwe kantoorgebouw. Voor de jeugd wordt een actie op touw gezet waarbij een sportportemonnee - met horloge - gewonnen kan worden. TERNEUZEN - De postzegelvereni ging 'Zeeuwsch-Vlaanderen' houdt maandag 13 mei een ledenvergade ring in de bovenzaal van café 'Du Commerce' in Terneuzen. Op de agen da staan jaarverslagen en een be stuursverkiezing. De aanwezigen wor den eveneens geïnformeerd over de viering van het zestigjarig bestaan van de vereniging in 1986. Voordat de ledenvergadering begint is er gelegen heid tot het ruilen van postzegels. IJZENDIJKE - De dorpsraad van IJzendijke houdt maandag een verga dering in café 'De Lozanne' aan de Koninginnestraat. Aan de orde ko men onder andere het fietspad IJzen- dijke-Parkzicht, de voortgang van het dorpsplan en de taakverdeling van het bestuur. Voorts worden maandag avond mededelingen gedaan over het project 'Kern waar pit in zit' van de Nederlandse Heidemaatschappij, waarvoor de dorpsraad zich heeft aan gemeld. De bijeenkomst, die open baar is, begint om 20.00 uur. AARDENBURG - Het schuttersgilde St.-Sebastiaan in Aardenburg neemt vandaag, zaterdag, een nieuw schiet- terrein aan de Herendreef (bij de sportvelden) in Aardenburg in ge bruik. Wethouder R. van de Wynckel ver richt om 13.45 uur de officiële ope ningshandeling. Ook wordt de nieuwe kantine van de schuttersvereniging geopend. Op zaterdag 13 en zondag 14 juli wordt op het nieuwe schietterrein het Europese jeugdkampioenschap handboogschieten op de staande wip gehouden. Het schietterrein is uitge rust met drie staande wippen. KAMPERLAND - De hoofdafdeling milieu en inrichting van de Delta dienst houdt vandaag (zaterdag) van 10 tot en met 16 uur een open dag in het veldlaboratorium in de Sophia- haven nabij Kamperland. Belangstellenden kunnen onder meer een inzicht krijgen in het experimen teel onderzoek van 'milieu en inrich ting' naar de invloeden van het milieu op zeedieren. Voorts is er een exposi tie te zien over de activiteiten van de hoofdafdeling en wordt op gezette tijden een film vertoond over het leven in de Oosterschelde onder de vloedlijn. Een onderzoeksvaartuig van de Deltadienst, Delta genaamd, staat vandaag eveneens open voor het publiek. TERNEUZEN - De per soneelsvereniging van Dow Chemical Terneu zen heeft vrijdagavond in de Jarinohal in Ter neuzen het 20-jarig be staan gevierd. Dat ge beurde met een Zeeuws- Vlaamse avond, waar alleen regionale arties ten optraden. De jubi leumviering duurt ook vandaag (zaterdag) en morgen (zondag) nog voort. Aan de Zeeuws-Vlaamse avond werkten onder andere mee de Terneu zense showband Irene, John White's Big Band, Trio Ambras, de trouba dour Piet Brakman, Yankee Doodle Session en Jazz Friends. Tijdens het feest werden de be stuursleden Krijn den Boer en Daan Vanover- beeke uitgebreid uitge breid gehuldigd. Zij zet ten zich al twintig jaar voor de personeelsver eniging in. Vandaag wordt er in en om Terneuzen een fiets tocht gehouden. Voorts verzorgt het Paracen trum van de vereniging tussen 12.00 en 12.30 uur een demonstratie para chutespringen bij de Otheense kreek. Dat zelfde doet ook de on derwatersportvereni ging van Dow. Het mid dagprogramma wordt afgesloten met een vlootschouw en speed- show. In de avonduren is er een popconcert, dat wordt gepresenteerd door Ad Visser. De her denking van het 20-jarig bestaan wordt zondag afgesloten met een Breugheliaanse maal tijd. Bij de oprichting in 1965 telde de personeelsver eniging honderd leden. Nu zijn er dat bijna 2300 of ruim negentig pro cent van het totale per soneelsbestand van Dow Terneuzen. De ver eniging telt zestien on derafdelingen, waaron der een zeilclub, een bowlingclub en een rug byclub.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 43