GEZIEN BIJ CAPPENDIJK Oud-spelers HVV tegen selectieteam Heikantse trimformatie aast op ritoverwinning Tour du Flic Adrie van Maesschalck wil schitteren in de Omloop Spelers Hulst legden basis voor succes Ha] PZC/Streek oernooi sluiskil I0CCASI0NSI ZATERDAGA VOND GAAT TIENDE EDITIE VAN START m Dooms rekent k met verzwakt Voek op winst ZOND A GMIDDA G IN HULST: MAG HET OOK EENS GOED GAAN MET ME SCHELDESPORT OP HOGER NIVEAU van de BMW-dealer Garage Verbtvgge bv AUTOBEDRIJF CAPPENDIJK C.V. Mr. FJ. Haarmanweg 49, TERNEUZEN, tel. 0Ü50-97455. Bridge wedstrijd Erelijst DAG 10 MEI 1985 x oerklassers stelen show de Nacht van Zaamslag AMSLAG - Toen bij de tiende uitgave van de Nacht van Zaamslag de organisatoren Desioten om aan ae ldstrijdklassen tijdens die tweede lustrumrit een toerklasse toe te voegen, werd in feite de basis gelegd voor het jirtbestaan van deze "klassieker" in de Zeeuwse rittensport. Immers: het aantal deelnemers aan de wedstrijdklas- i is inmiddels schrikbarend teruggelopen. Maar omdat de toerklasse jaarlijks meer dan honderd équipes aan de ■rt brengt, blijft het voor de organiserende vereniging mogelijk met de Nacht van Zaamslag door te gaan. „Was de ïrklasse indertijd niet toegevoegd, dan zou het niet meer mogelijk zijn om een dergelijk object nog te organiseren", lent voorzitter Monnie IJsebaert van de Zeeuws-Vlaamse Automobielclub ZEVAC, aan de vooravond van de littiende editie van dit evenement, dat dit weekend wordt gehouden. ndaar dat de organisatie besloten ft om de nadruk meer en meer op Htoerklasse te leggen. „In de eerste ats hebben we de rit voor de rklassers nog aantrekkelijker ge- akt dan in het verleden al het geval Van verschillende kanten wer- we ingeseind dat de toerklasse lv(f r velen te gemakkelijk geworden Voornamelijk omdat een groot a§ical deelnemers uit deze klasse al ïaf het begin meedoet en sinds die ste uitgave was er aan het systeem inf ite niets veranderd. Nu hebben we meer mogelijkheden op de kaart ber at om de moeilijkheidsgraad iets teferhogen, zonder dat het principe is getast dat alle deelnemers in staat mleten worden geacht de rit uit te kiH.nen rijden", legt IJsebaert uit. vJ orts zullen de toerklassers morgen, za erdag als eerste categorie van start ga waardoor de .belangstelling tij- dei i de start op het Plein in Zaamslag er op deze categorie komt te lig- Ieder jaar zijn er bij de start toch êel groot aantal toeschouwers aanwe- om het vertrek bij te wonen, irdoor komen de toerklassers nu s meer in de schijnwerpers", denkt de| ZEVAC-voorzitter. Die optimale angstelling van de toerklassers r de Nacht van Zaamslag staat er ditmaal borg voor, dat het totaal Daar waar de belangstelling voor de toerklasse nog altijd optimaal is loopt het aantal deelnemers in de wedstrijdklassen weer terug. Slechts enkele équipes zullen in de A, B en C-klasse aan het vermoeiende karwei door nachtelijk Zeeuwsch-Vlaande- ren gaan beginnen. „De animo is aantal deelnemende équipes aan deze achttiende 'Nacht' opnieuw ruim bo ven de honderd zal liggen. Begin deze week hadden al 110 équipes hun in schrijfformulier bij de organisatie in geleverd en IJsebaert weet uit eigen ervaring (hij is zeit ai jaren uitzetter van een onderdeel van deze rit) „dat er op het laatste moment nog een groot aantal équipes zich aanmel den". Om 20.01 uur gaat de eerste toerklasser zaterdagavond van start in Zaamslag. inderdaad erg gering te noemen in de wedstrijdklassen. Het is overigens een verschijnsel, dat niet alleen bij de Nacht van Zaamslag voorkomt, maar dat overal waarneembaar is. Het is een algemene tendens gewor den", weet IJsebaert. (Advertentie) TE KNEUZEN Met Terneuzense ys-Zaamslag in de derde klas als pstuk besluiten de Zeeuws- |E amse zaterdagvoetballers morgen competitie. Hoek treft op de laat- speeldag op eigen veld het Wal- rse Arnemuiden en AZW gaat op oek bij Yerseke. Hor het duel met Arnemuiden kan ek niet beschikken over een com- te selectiegroep. Jan Doorns mist geruime tijd zijn spelverdeler Franz i der Pijl en moet het morgen ook eens stellen zonder Jean-Pierre bregtsen (die deze week in militai- dienst is gegaan en dit weekeinde nnen' moet blijven), Piet de Koeijer ie) en Patrick Orlans (die zich in lgië oriënteert op de trainers- irkt). Bovendien is niet uitgesloten jt ook Wilco Braafhart ontbreekt: de orstopper moet ook al in militai- dienst mogelijk wachtlopen, sondanks hoopt Jan Dooms uiter- d de competitie 'met een zege te nnen afsluiten'. Doorns: „Derde [jven we sowieso. Maar het zou rdig zijn om voor eigen publiek ook Inemuiden te verslaan. Hoewel: we len er rekening mee moeten hou- a dat Arnemuiden op scherp zal an. Die zullen zich tenslotte willen ancheren voor de 5-1 nederlaag |n zaterdag tegen Bruse Boys", ders dan Hoek kan AZW morgen tegen Yerseke wel aantreden in de Tkst mogelijke opstelling. Op doel- ta Wim Verpoorte na is iedereen iminste beschikbaar. Ben Pauwels die aan zijn laatste competitiewed- ijd met de Axelse ploeg begint ijfelt alleen nog aan het inzetten n één of twee A-junioren, zoals voorbeeld Carlo Tolhoek, die zater- g tegen Hoek al mocht invallen, uwels overigens: „We richten ons g steeds op de vierde plaats. On- nks het verliespunt dat we tegen iek leden moet die nog haalbaar i. Bovendien willen we ons niet een revancheren voor de 1-0 thuis- derlaag tegen Yerseke, maar is er s ook veel aan gelegen om ongesla- ■n te blijven. Sinds december heb- ■n we tenslotte niet meer verloren". H< programma: Tweede klas: Hoek- nemuiden en Yerseke-AZW. Derde s: Terneuzense Boys-Zaamslag. 3 (Advertentie) Industrieweg 37 4538 AG Terneuzen Telefoon 0115XM3451 PRIJS- EN UITVOERINGSWIJZIGINGEN VOORBEHOUDEN. HULST Etienne Schauwaert en Guust Voet zijn onlangs vijftig jaar geworden en de 'oude glorie' van de voetbalvereniging HVV '24 uit Hulst is van mening dat ze hun carrière in lengte van dagen niet mogen verge ten. De twee oud-spelers van HW, nog altijd actief als ergens een veteranen- wedstrijd gespeeld moet worden, wor den voor de jarenlange dienst en hun inzet op aparte wijze gehuldigd. Uit particulier initiatief is een wedstrijd op stapel gezet waarin het duo een hoofdrol speelt. Samen met een groot aantal spelers dat in de gloriejaren van HVV furore maakte. Die wed strijd, tussen een Hulsterse selectie en spelers uit het elftal dat eind de jaren vijftig de eerste klas amateurs bereik te, staat morgen (zaterdag) om 16.00 uur op het gemeentelijk sportpark op het programma. Initiatiefnemer Rudi Neefs heeft in de achterliggende weken zo'n dertig oud spelers benaderd en uiteindelijk het volgende team (en wissels) op papier gekregen: doel: Frans Dhooghe; ach ter: Honoré de Gucht, Etienne Schau waert, Ferry Esseling en Jan Franc ken; midden: Frans Vlassenrood, Ho noré Neefs, Walter van Kerkhoven en Jan de Nijs; voor: Leon van Dorsse- laer, Gerrit Naessens, Jacques de Booy, Wim Oudenaerde, Guust Voet en Rudi Neefs. Pogingen van Rudi Neefs om voor deze wedstrijd tegen een Hulsterse selectie ook Rob Moens, Sam Jansen en Willy van de Poel binnen de lijnen te krijgen, slaagden niet. Het trio wilde wel, maar had al andere afspra ken lopen (onder andere vakantie) en moest daardoor de uitnodiging afzeg gen. OOSTBURG De Oostburgse recra- tie-bridgeclub speelde wedstrijden voor de promotie en degradatie. Groep A (Howell 10): 1 dames Barendregt- De Vries; 2 echtpaar Brugge; 3 dames Spierenburg-Plasschaert; 4 mevrouw Chris- tiaanse-de heer Wagenaar; 5 dames Mar- teijn-Laco. Groep B (Howell 12): 1 de heer Laco-mevrouw Verstraeten; gedeelde 2e en 3e plaats: mevrouw Luteijn-de heer Pois- sonnier en de heer De Badts-mevrouw Van Wanrooy; 4 echtpaar Steenbergen; 5 de heer Langedijk-mevrouw Scholten. Overigens heeft de Terneuzenaar voor zich zelf wel enigszins een mening gevormd, waarom met name ook de belangstelling voor de Zeeuws-Vlaam se rit de laatste jaren behoorlijk is afgenomen. „Sinds een paar jaar tel len alle ritten binnen het gebied van de RAC Zuid (Regionale Automobiel club Zuid) voor het kampioenschap van die organisatie mee, terwijl de deelnemers, om voor een klassering in aanmerking te kunnen komen, slechts aan een aantal ritten behoe ven deel te nemen. Ze kunnen dus zelf uitzoeken aan welke ritten ze mee willen doen en dan valt een rit in Zeeuwsch-Vlaanderen er toch dikwijls builen. Jammer natuurlijk, daardoor missen we wel een groot aantal top pers aan de start", aldus IJsebaert. Desondanks verschijnt één van de sterkste Brabantse équipes (Van Rijc- kevorsel met Lips) wel aan het vertrek in Zaamslag. In het verleden schreven zij deze rit al een paar maal op hun naam; voor de Zeeuwse deelnemers, van wie het duo Kerst als "kopman nen" verwacht mag worden, een nieu we uitdaging om te trachten een plaats op de erelijst te verkrijgen. Ook ditmaal zal de Nacht van Zaam slag in een tweetal "etappes" worden verreden. Dat is vooral gedaan om de deelnemers na de helft van de te verrijden afstand een uur rust te gunnen om verse kracht en energie op te doen. Evenals vorig jaar zal het restaurant De Braakman als ravitail- leringsplaats dienst doen. In deze gelegenheid zal overigens ook de prijsuitreiking, na afloop van de rit plaatsvinden. Vooral de A-klassers staan een lange en zware Nacht van Zaamslag te wachten. De totale lengte bedraagt 175 kilometer, waarbij het systeem enkele pijlen, dat overigens voor alle wedstrijdklassen geldt, van kracht is in deze door de duo's Hans Haselager en Monnie IJsebaert (eerste traject) en Bennie Lootens en Eric van Hoey (tweede "etappe") uitgezette rit. De eerste équipe in deze klasse zal om 21.01 uur van start gaan. De B-klasse heeft een lengte van 150 kilometer (start eerste deelnemer om 21.21 uur) en de C-klassers hebben nog altijd 130 kilometer voor de wie len. In deze klasse gaat de eerste équipe om 21.31 van start op het Plein in Zaamslag. Voorafgaand aan het vertrek moeten alle deelnemende voertuigen een technische keuring on dergaan, waarbij met name op het veiligheidsaspect wordt gelet. Vanaf 18.30 uur is het startbureau zaterdag in het ELF-benzinepompstation De Pooter aan de Bedrijvenstraat in Zaamslag geopend. Daar vindt ook de technische keuring plaats. De trimformatie van Walhout-De Visser: rechts ploegleider Honoré van Waes. HEIKANT Over ruim een week valt in het Terneuzense Zuidersport park het startschot voor de twaalfde Tour du Flic. De wielervierdaagse voor trimploegen bruist nog altijd van vitaliteit. Bewijs daarvoor is de deelname van tweeëntwintig formaties, die op maandag 20 mei niet minder dan 132 renners 'in koers' brengen. Door de opzet van de destijds jubi lerende politie-sporters werd de Tour du Flic een Terneuzens gebeu ren. Een doorslaand succesnummer ook, omdat de eerste uitgave al vijftien ploegen trok. Toen al met gerenommeerde volkskoersers als Theo van de Brande en George Wijnacker, die Jan van Tiel in de Belle Vue-ploeg bijeenbracht. Maar dat eerste veld bestond toch voornamelijk uit ludieke formaties, zoals ICM, Tom de Zeeuw, De Schelde, Flamingo-El Gringo en Snugly. Met Ruud Simpelaar, Fons Baert, Piet Thalen, Jan van Gelde ren, Gijs Kramer, Cees van de Straaten, Richard Dhondt naast 'kleppers' als Fons Warrens, Jo de Bakker, winnaar Adri van de Wege en Daan de Kubber. Allemaal op weg naar een ambiance, die de tour mateloos populair maakte. En er voor een groot deel verantwoorde lijk voor was dat deze vierdaagse niet meer weggedacht kon worden uit het Zeeuws-Vlaamse trimpelo- ton. Maar altijd lag er in het regle ment dat de deelnemers ergens aan toonbare banden moesten hebben met Terneuzen. Het veld groeide naar vijfentwintig deelnemende ploegen. Tot vorig jaar de belangstelling plots minder werd. Gevolg van het afhaken van een aantal sponsors, die het tweede lustrum volop mee wilden vieren en daarna van mening waren dat het mooi geweest was. Ineens was ei toen ruimte voor trimbrigades van buiten Terneuzen, die in de aan loopjaren diverse malen hadden ge probeerd in het evenement binnen te komen. Kort daarvoor had zich een ploeg aangemeld die het klap pen van de wielerzweep helemaal kende. Onder ploegleider Honoré van Waes, de initiatiefnemer van het regionale trimmen, in wat een 'wilde bond' heette, maar in feite een geslaagde poging was om het trimmen te coördineren, werd Walhout-De Visser een formatie waar de toppers uit het peloton geducht rekening mee moesten houden. Niet zó verrassend: Van Waes had een keurkorps rond zich verzameld dat in het negenjarige bestaan van de groepering diverse ereprijzen op het palmares had bij geschreven. Oorspronkelijk opgezet als een ploeg die zij bij oprichting op een overvolle 'rollenkalender' stortte, kon het met wielerfanaat Honoré van Waes bijna niet anders of Wal hout-De Visser zou ook op de weg verschijnen. „Onze eerste koers was de Acht Uur van Biervliet", herinnert Van Waes zich nog. Niet in het minst omdat die wedstrijd in een overwinning voor de ploeg eindigde. „Een enorme stimulans om door te gaan uiteraard", vond Van Waes, die daarna regelmatig met prijzen en prima klasseringen naar huis kwam. „De Omloop van de Braak man wisten we als ploeg te winnen, een Belgische klassieker kwam op naam van Dick van Zanten (inmid dels overgestapt naar de KNWU- amateurs) en in de Tour du Flic ging Cyriel Hoefnagels meteen naar winst in de tijdrit en een rit in lijn". In een wedstrijd waarin de beste Zeeuwse trimmers van start gaan telt dat mee. „En zonder een echte hoofdrol te spelen zullen we ook dit jaar er weer alles aan doen om een paar leuke resultaten uit de Tour du Flicte halen", zegt Van Waes. Hij gokt stiekem op een ritzege van een van zijn renners. Al is hij daarbij wel zo slim om niet te zeggen met welke renner hij een gooi naar een dag prijs wil doen. In de ploegenklassering mikt de Heikantse ploegleider op een vijfde of zesde stek. Met deze ploeg met dat haalbaar zijn, verwacht Van Waes. Hij brengt alvast Stan Brooy- mans, Patrick van Hulle, Eddy de Schrijver, Wilfried van Poecke en Danny Soethaert aan de streep, terwijl de ploeg waarschijnlijk wordt gecompleteerd met De Smet uit IJzendijke. Hoe dan ook: na een korte onderbreking (vorig seizoen) staat Walhout-De Visser op 20 mei weer in het Zuidersportpark. En met die beoogde étappewinst is het voor de rest uitkijken geblazen. Adrie de Maesschalck AXEL - Voor Adrie de Maesschalck moet de Omloop van Zeeuwsch- Vlaanderen de springplank naar een status als A-amateur worden. De ren ner van de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen wil zich gedu rende de tweedaagse etappewed strijd zodanig in de kijker rijden, dat hij opnieuw in aanmerking kan ko men voor een plaats in een gastren- nersvereniging: zoals hij die een paar jaar terug al had in de formatie van Markthof. „Ik wil me twee dagen volop in de kijker rijden. Als het dan nog niet lukt, wanneer dan wel, vraag ik me af. Of moet je eerst kampioen van Nederland worden....", aldus De Maesschalck, die het huidi ge seizoen opmerkelijk in de voorste rangen van start is gegaan. Met name tijdens zijn juniorentijd gold Adrie de Maesschalck als een fJISKIL De voetbalvereniging ■uiskil houdt aanstaande zondag (12 le') zijn traditionele toernooi voor lrste en tweede elftallen. De deelne mende clubs zijn Hoofdplaat, Axel, Tnieuzen, Clinge en uiteraard Sluis- [z'jn twee poules gevormd, één voor standaard- en één voor de lagere Fallen. In elke poule wordt een ';Ve competitie gespeeld, ft toernooi begint om elf uur met Ider meer de wedstrijd Axel 1- Pofdplaat 1, terwijl om kwat voor 1r de laatste duels worden afge- Fkt. Alle wedstrijden duren overi- Ins tweemaal vijftien minuten. Jan den Hamer maakte de meeste punten over het hele seizoen. TERNEUZEN Jan den Hamer was dit seizoen een belangrijke troef voor het basketbalteam van Scheldesport in de race naar het kampioenschap. Vorig jaar was de 27-jarige process operator met Grusé de Grave en Ronald van Heeze van het Hulsterse BVH (opgeheven omdat er geen be stuur meer was) naar de Terneuzense vereniging overgekomen. Het drie tal, gewend aan eersteklas niveau, legde vooral in de wedstrijden tegen aartsrivaal BC Sas de basis voor het succes. Jan den Hamer: „Met de inbreng van den goede coach als Ed Hofman en dank zij het sterk collectief zijn we terecht kampioen van de derde klas geworden. Niettemin was de seizoen start van onze vernieuwde ploeg erg moeizaam. We waren bij BVH gewend om anders te spelen. Daar legde ik het accent op verdedigen en het vrijspe len van de man die moest scoren. Bij Scheldesport deed ik eerst precies hetzelfde, maar er werd onvoldoende gescoord. Ik realiseerde me toen pas dat ik zelf meer moest gaan scoren. Het is aardig gelukt, want ik heb de méeste punten over het hele seizoen gemaakt". Jan den Hamer geeft toe dat hij bezeten is van de basketbalsport. In de knusse woning op Boerengat gaat er geen dag voorbij of er wordt over basketbal gepraat. Geen wonder, want zijn vrouw Magda is net zo'n fanaat. Al jaren gaat ze mee naar de wedstrijden. Voor Scheldesport houdt ze nu de score bij en maakt ze notities over de spelers tijdens de wedstrijden. In de stilliggende periode (de zomer maanden) geven ze de voorkeur aan de motorsport. Elk jaar zijn ze present bij de TT van Assen en op andere internationale race-wedstrijden. Op veertienjarige leeftijd meldde Jan den Hamer zich bij de Axelse vereni ging Voorwaarts. In eerste instantie was hij van gedachte om lid te wor den van een atletiekvereniging. Tij dens schoolwedstrijden toonde hij zijn aanleg voor deze tak van sport en was zelfs razendsnel op de 100 meter. Het werd tenslotte toch basketbal en zijn eerste club, Voorwaarts, bleef hij zeven jaar trouw. In 1978 waagde Den Hamer de overstap naar BVH. Heel wat trainers zijn tijdens die jaren de revue gepasseerd, zoals Luc Dierickx, Peter Vaal en Robert Standaert. Aan Standaert bewaart hij trouwens de beste herinneringen. „Een fanatieke, maar bovenal een menselijke trainer", vindt de Schelde- sport-speler. De Belgische trainer is verongelukt en vanaf die tijd is het met de Hulsterse vereniging mesge- gaan. Jan den Hamer heeft bij BVH nog wel samengespeeld met de Belgische ve detten Willie Steveniers en Jack van Thillo (door bemiddeling van Luc Dierickx bij Hulst terechtgekomen). Het was een leuke tijd en erg leer zaam. „Van Thillo heeft me veel ken nis bijgebracht. Steveniers was an ders en hij gaf praktisch geen advies, maar het was uiteraard een goed basketballer". In die jaren is Jan den Hamer gegroeid naar een volwaardige speler. Zijn verdedigingswerk en spe linzicht geven de kwaliteiten aan. „Maar hij kan tijdens de wedstrijd ook geweldig exploderen en soms slecht zijn mond houden", voegt Magda den Hamer er aan toe. De overgang naar Scheldesport heeft Jan den Hamer zeker niet betreurd. „Eigenlijk duurde het lang voordat ze wisten waar ze aan toe waren. Want het Voorwaarts-team (eveneens opge heven) zou eerst ook nog in competi tie blijven". Op 't laatste nippertje werd alsnog voor Scheldesport geko zen. De hele entourage bij Scheldesport is Jan den Hamer ontzettend meegeval len. „Alleen de training moet twee keer per week gebeuren gebeuren", vindt hij. „De zelfdiscipline is echter groot, de meeste jongens trainen op zichzelf. Dat moet, omdat basketbal een zware sport is". Verder is hem coach Ed Hofman voor honderd pro cent meegevallen. In de wedstrijd tegen BC Sas haalde Hofman de onbe twiste uitblinker Grusé de Grave naar de kant. Zo op het oog merkwaardig, maar achteraf had hij gelijk. „Hij liet namelijk De Grave even uitrusten en zette hem tegen het einde van de wedstrijd er terug in. De Grave for ceerde met enkele treffers toen nog de winst. Dat is de klasse van een coach", beweert Den Hamer. Alles wijst er dus op dat volgend seizoen een optimaal Scheldesport aan de start verschijnt. Jan den Hamer be treurt wel, dat de tweede klas wordt genivelleerd door het wegvallen van de Brabantse clubs. „Waarschijnlijk zullen de bovenste vier teams op het einde van het seizoen play-offs spele voor het kampioenschap. Met deze groep, die volledig in tact blijft en met nieuwe aanwinsten moeten we bij de eerste vier eindigen", aldus Jan den Hamer. De Scheldesport-speler staat op scherp, dat is zeker. groot talent. Een voorspelling die na zijn overstap naar de amateurs snel over boord gezet werd. Het was een kwestie van mentaliteit („Ik train niet graag; daar krijg ik zere benen van) en verder ook een vreemde, hardnekkige virusziekte. Na bezoeken aan verschil lende artsen lijkt De Maesschalck nu hersteld te zijn, waardoor zijn presta ties intussen opmerkelijk positief zijn. Met name in de Omloop van de Braakman reed de Axelaar lange tijd in de eerste rangen mee, maar ook tijdens de Wim Hendriksfrofee was hij nadrukkelijk aanwezig in de negen man sterke kopgroep, die het gezicht van de wedstrijd uiteindelijk zou be palen en waarin De Maesschalck zich al beresterk voelde toen hij met nog zo'n dertig kilometer voor de wielen alleen aan de haal ging. „Achteraf is gebleken, dat ik veel te vroeg ben weggegaan. Ik had dat niet moeten doen; daarmee heb ik me stuk gere den. En daar kwam dan nog bij dat de anderen, ondanks het goede aftop- pingswerk van mijn ploeggenoten, door een motorrijder min of meer werden teruggebracht. Ik kon daar door geen definitieve afstand nemen", denkt De Maesschalck nu over de Wim Hendrikstrofee van een paar weken geleden, waarin hij zich ten slotte als zesde wist te klasseren. Het opmerkelijk presteren van de laatste weken heeft Adrie de Maes schalck er toe gebracht, dat hij zijn zinnen helemaal op de Omloop van Zeuwsch-Vlaanderen heeft gezet. Hij wil daar hoe dan ook goed presteren om een plaats in een gastrennersver- eniging te bemachtigen. Zelf is hij overigens waarschijnlijk nog het meest verbaasd over zijn sterke op treden tijdens de aanvang van het huidige seizoen, „want", stelt hij „ik heb me dit jaar helemaal niet goed voorbereid. Vorig jaar bijvoorbeeld had ik zo ongeveer 5000 trainingski lometers in de benen zitten toen het seizoen begon en nu amper 1500. Bovendien heb ik tijdens de lange vorstperiode totaal niets gedaan. Pas zodra de vorst voorbij was, ben ik gaan trainen. Dus ook voor mij is het een grote verrassing, dat het alle maal zo goed gaat. „Maar, ik denk maar bij mezelf: mag het ook eens goed gaan met mij. Ik heb al zo veel pech gehad door dat virus. Vorig jaar na juni heb ik nog maar twee wed strijden kunnen rijden". Intussen zijn die problemen dus alle maal voorbij voor De Maesschalck en hoopt hij alsnog A-amateur te kunnen worden. De Omloop van Zeeuwsch- Vlaanderen vindt hij daar een ge schikt evenement voor. „Als je er daar twee dagen bij bent, dat kun je iets. En ik verwacht dat het me gaat lukken ook. Ik voel me gewoon beres terk. Het is allemaal vanzelf

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 31