WISSEL SCH Oprichting Stichting Lokale Omroep Tholen V ogelwerkgroep Tholen gaat uilen bestuderen icielfie dag klaar alleen bij foto verschoore Alsof zuinige kilometers niet sportief kunnen zijn KANTONRECHTER LEGT BOETE OP PZC/ streek Onderwijscommissie over afschaffing vak handvaardigheid scholen Zierikzee MAANDAG MANIFESTATIE Demonstratie INVENTARISATIE VAN AANTALLEN Belangstelling Optreden Mai Tai in disco Goes feil OPTIEK°MONGE CX)Mercedes-Benz 190/190E/190D 14 Jubileumconcert Muziek-instuif Nieuw gebouw tennisclub Gedeputeerde Maris opent nieuwe schaapskooi Schieting Kunstzinnige vorming school s-Gravenpolder Klaverjas competitie KBO Goes op reis Voor Moeder. i EHBO St. Annaland hield oefening Hengelwedstrijd HSV De Krabbe Burgh Plattelandsvrouwen en CBTB op excursie Bijeenkomsten Goese ouderenbonden Collecte el tD:DD tem \aëM\ Grote Markt 7, Goes, 01100-16159\ Opzienbarend nieuws vooralle brildragers* van Nederland opticien optometrist o.v. contactlensspecialist A.N.V.C. De prestaties van de Mercedes-Benz 190/190E komen op hun voordeligst naar voren door ze te relateren aan het zeer gunstige brandstofverbruik. De 190/190E verbruikt gemiddeld zo'n 2 liter brandstofminderperlOOkm dan vergelijkbare and ere automobielen bij gelijkwaardige prestaties. De lageautokosteu worden bevestigddoorde lage lease-tarieven per maand (excl. BTW en brandstof). Cijfers waarmee de sportieve automobilist ook in economisch opzicht tevreden kan zijn, lijkt ons. Li bent welkom vooreen proefrit. VutomobielbedrijfVan Oeveren B.V. \llxTt Plesmanweg2,4462 GC Goes. Telefoon: 0II00-I27 30. Uitomobielbedrijl'van Oeveren Missingen B.Y. \lereurius\veg25,4382 \C Missingen. Telefoon: 01184-18351. VRIJDAG 10 MEI 1985 'Loeiharde' autoradio hield weekenddiensten half Zierikzee uit de slaap vri ZIERIKZEE „Dat kun je wel zeggen: een toeterharde autoradio. Maar niet alleen de radio was 'toeter'. Want meneer hier sliep er zelf mooi doorheen, terwijl de halve binnenstad van Zierikzee er wakker van lag. Je reinste burengerucht dus". De van Goeree-Overflakkee afkomsti ge 'meneer', W. J. S. kreeg een en ander donderdag te horen van de officier van justitie mr Th. W. Stein, tijdens de zitting van de kantonrech ter in Zierikzee. De officier schetste OOSTERLAND - De christelijke ge mengde zangvereniging VZOS in Oos- terland geeft vanavond (vrijdag) een jubileumconcert in het gemeentelijk sportgebouw. Medewerking wordt verleend door het christelijk Hoekse- Waards Mannenkoor uit Klaaswaal, de christelijke gemengde zangvereni ging 'Vaya Con Dios' uit Melissant, de alt Reinata Heemskerk en de sopraan Pie van Huizen. De piano wordt be speeld door Bert Gebben en het orgel door Lex Zeedijk. De algehele leiding van het concert, dat om 19.45 uur begint, is in handen van Jaap Zuid geest. Na afloop is er een receptie in het dorpshuis 'Oosterhof, waar enke le koorleden gehuldigd zullen worden. GOES - Prima Donna, de groep voor lesbische vrouwen in Zeeland, houdt zondag 19 mei een muziek-instuif. Alle vrouwen die een instrument bespelen, wordt verzocht dit mee te nemen. Het is de bedoeling dat er zal worden geïmproviseerd. Ook staat er een op treden van een duo op het program ma. De bijeenkomst, die om 15.00 uur begint, wordt gehouden in het vröu- wencentrum Jet aan de Zusterstraat in Goes. ZIERIKZEE Een meerderheid in het college van burgemeester en wet houders van Zierikzee vindt dat het vak handvaardigheid in het basison derwijs per 1 augustus kan worden afgeschaft, maar dat het vak licha melijke oefening onaangetast moet blijven. Onderwijswethouder J. Groen (pvda) is het daar niet mee eens. Hij wil de huidige omvang van het vakonderwijs niet inkrimpen. „Het onderwijs heeft door de bezuini gingen de afgelopen jaren al flink ingeleverd. En een vermindering van het aantal uren vakonderwijs bete kent een verdere aantasting van de kwaliteit van het onderwijs", aldus wethouder Groen. Een en ander blijkt uit een notitie van b en w voor de onderwijscommissie die zich hierover dinsdag 14 mei in het stadhuis buigt. B en w hebben zich over de positie van het vakonderwijs (gymnastiek en handvaardigheid) beraden naar aan leiding van de komende nieuwe wette lijke voorschriften voor het basison derwijs. Uit de toelichting van het college blijkt dat het momenteel aan de Zierikzeese openbare en bijzondere lagere scholen gegeven vakonderwijs de daarvoor gestelde rijksvergoeding met honderd procent overschrijdt. Voor de zogenaamde boventallige uren gaat echter met ingang van 1 augustus een garantiesysteem gelden. De bedoeling daarvan is, voor een periode van vier jaar de financiële gevolgen op te vangen van leerkrach ten die een taakvermindering opge legd krijgen. „En de nieuwe regeling maakt het vrijwel onmogelijk om de kosten van het boventallig personeel in de toekomst te beheersen", aldus b en w, waarvan de meerderheid op het standpunt staat dat in het vakonder wijs met name de handvaardigheid zal moeten worden afgeschaft. De onderwijscommissie Zierikzee ver gadert vanaf 17.00 uur. YERSEKE - Burgemeester H. Boer van Reimerswaal opent zaterdag 18 mei het clubgebouw van de tennisver eniging Yerseke. De aanvang is om 16 uur. Aansluitend wordt van 16.30 tot 18 uur een receptie gegeven in het nieuwe onderkomen. SAEFTINGHE - De gedeputeerde van de provincie Zeeland, mevrouw E. Maris-Koster, opent woensdag 29 mei om 15 uur de nieuwe schaapskooi van de herdersfamilie Cleiren op Noord- Seaftinghe. Met het gereedkomen van de kooi is het beweidingsproject Saef- tinghe - begonnen in 1982 - van de stichting Het Zeeuwse Landschap voor een deel voltooid. Het openings programma in Saeftinghe begint om 14 uur met een wandeling naar een van de nieuw gebouwde bruggen in het gebied. HEINKENSZAND Schuttersver eniging Soranus in Heinkenszand hield een schieting, waar 51 schutters aan mee deden. Uitslag eerste wip: eerste hoofdvogel: Jos Goese, Eenheid; tweede hoofdvogel: Jan van der Dries, Eenheid; eerste zijvogel: H. Koens, Spes Nostra; 4e zijvogel: M. C. Verdonk, Concordia; eerste bovenkal: Mar tin Verdonk, DNH; tweede bovenkal: M. J. Verdonk, DNH; derde bovenkal; Jan van der Dries, Eenheid; meeste kleine vogels (7): M. C. Verdonk, Condordia. Uitslag tweede wip: eerste hoofdvogel: Ja nus van der Dries; eerste zijvogel: H. van der Dries, Eenheid; tweede zijvogel: J. Doene, Victoria; eerste bovenkal: C. Stou- thamer, Edele Handboog; tweede boven kal: W. van Peenen, Soranus; derde boven kal: C. de Jonge, Soranus II; meeste kleine vogels (8): A. Voet, Soranus. dat toen de politie vorig jaar in het holst van de nacht bij de 'toeterradio' arriveerde in veel slaapkamers in de omgeving volop licht brandde. S. had zijn auto op het parkeerterrein Nieu we Boogerdstraat gezet. Hij was er in gaan zitten, na cafébezoek, en in slaap gevallen terwijl de radio op volle toeren doorspeelde. De politie kreeg diverse telefoontjes die nacht, waarna de stoorzender het zwijgen werd opge legd. „Het gaat toch werkelijk niet aan midden in de nacht zo'n verschrikke lijk lawaai te maken", zo sloot de kantonrechter mr W. F. van Solinge zich aan bij de woorden van de offi cier. die het als een 'prestatie' aan merkte dat S. zelf in diepe slaap was. zoals de politie constateerde. Mr Stein meende dat er duidelijk van burenge rucht sprake was en eiste een boete van 75,-. De kantonrechter maakte er 50,- van. Mr Van Solinge legde P. C. B. uit Burgh-Haamstede, overeenkomstig de eis van de officier, een boete op van 750,-, waarvan de helft voorwaarde lijk met een proeftijd van twee jaar. wegens het zonder vergunning verhu ren van een sportvisboot. De vereiste papieren zijn B. inmiddels toegezegd, verklaarde hij. De eigenaar van de sportvisboot voer de verzachtende omstandigheden aan, onder meer hoge kosten om zijn vaartuig aan de eisen van de scheep vaartinspectie aan te passen, en daar- THOLEN Maandag vindt vanaf 20.00 uur de eerste manifestatie plaats van de Stichting Lokale Om roep Tholen (SLOTH) in de Haestinge in Sint-Maartensdijk. Doel van deze avond is het geven van informatie en het vormen van een stichtingsraad voor de lokale omroep. Deze stichtingsraad vormt het be stuur van de omroep en stelt het beleid vast. De samenstelling moet representatief zijn voor de gemeente Tholen. De lokale omroep is voor de bevolking, door de bevolking. Daar om verzond de SLOTH onlangs 350 brieven aan verenigingen in alle kern en op het eiland met het verzoek 13 mei afgevaardigden naar de Haestin ge te zenden. Zesentwintig verenigin gen reageerden positief, vele beant woordden het verzoek met misschien, één vereniging weigerde medewer king. Zeven mensen gaven zich defini tief op voor de stichtingsraad. Deze raad is bij een lokale omroep noodza kelijk voor het verkrijgen van een zendmachtiging. De bedoeling van de SLOTH is door middel van radiokabel en/of tv-uitzen- ding een vorm van communicatie te scheppen waardoor de samenleving wordt verbeterd. Hierbij denkt de initiatiefgroep SLOTH aan het door geven van problemen van de inwo ners, lokaal nieuws, (eventueel cala miteiten), actualiteiten in de gemeen teraad en verder nieuws inzake sport, cultuur, educatie en godsdienst. Men hoopt toestemming te krijgen voor etherradio, de apparatuur hiervoor staat al ter beschikking. De eigen eilandelijke omroep wordt dan buiten regionaal ook provinciaal van belang omdat ontvangst dan mogelijk is tot de lijn Doel-Middelburg. Op de bijeenkomst maandag zal een vertegenwoordiger van de OLON (de landelijke organisatie voor lokale omroepen) een toelichting geven. Een vertegenwoordiger van de lokale om roep Dinteloord vertelt over zijn er varingen. Om een indruk te geven van de toekomstige mogelijkheden van de SLOTH wordt een videoband van 43 minuten getoond, waarop on der meer een gesprek staat met bur gemeester Baerends van Tholen, die meedeelt 'door lokale omroep beter begrip voor elkaar en betere verhou dingen te verwachten'. Tijdens de pauze kan men schriftelijk vragen indienen, die na de pauze door een panel worden beantwoord. Aan het slot van de avond wordt de SLOTH opgericht en de stichtings raad gevormd. Zaterdag attendeert een geluidswa gen de inwoners van Tholen nog op de manifestatie in de Haestinge. naast de gevolgen van een niet gering persoonlijk ongeval. B. wond zich er nogal over op dat mr Van Solinge geen gehoor gaf aan zijn argumenten. De kantonrechter zei daar overigens wel enig begrip voor te kunnen op brengen, maar meende dat het niet eerlijk tegenover andere exploitanten van visboten zou zijn om het B. overkomen ongeluk 'mee te tellen'. En het kostenaspect rekende mr Van Solinge tot wat hij noemde het risico van de ondernemer. B. verliet de zittingszaal onder protest. „Ik ga nog liever zitten dan te betalen". H. van de V. uit Bruinisse had even eens gehandeld 'zonder vergunning', dat wil zeggen pilsjes getapt in de kantine van de jeugdherberg van het vissersdorp. Zijn horeca-bevoegdheid is inmiddels geregeld. Uitspraak: een boete van 155,- conform de eis. Tijdens de druk beklante strafzitting van de Zierikzeese kantonrechter werden ook achterstallige verkeers zaken afgehandeld. Daarbij deed zich een door officier mr Stein als 'klas siek' aangemerkt ongeval voor: geen voorrang verlenen bij linksaf slaan. Zo handelde de automobilist G. V. uit Amsterdam op de kruising Juliana- straat-Oprit Sas te Zierikzee ten aan zien van een in dezelfde richting rijdende passerende bromfiets, die op zijn auto botste. Mr van Solinge vereffende de overtreding met een boete gelijk aan de eis: 150,-. W. P. H. uit Ridderkerk had vorige zomer in Renesse een nachtje slapend in zijn auto doorgebracht, naar hij zei omdat de achterverlichting en rem lichten van zijn 'oude kever, een pronkwagentje' defect waren. En hij had met name de 'voorrijkosten' van de ANWB-Wegenwacht willen uitspa ren, maar daarbij dan wel de kam- peerverordening Westerschouwen buiten beschouwing gelaten. Mr Stein eiste een boete van 60,-. De kanton rechter volstond H. schuldig te ver klaren zonder strafoplegging. Maar hij benadrukte de noodzaak van de ge meentelijke bepalingen. „Want zon der kampeerverordening wordt het een bende". 'S-GRAVENPOLDER In de ont moetingsruimte van de lagere school 'Andendiek' in 's-Gravenpolder is momenteel een tentoonstelling 'Dit is ook landschap' te zien. De tentoon stelling maakt deel uit van een serie exposities van de werkgroep van het Zeeuws Steunpunt voor Kunstzinni ge Vorming en omvatten origineel werk van kunstenaars. Aan de hand van lesbrieven wordt met en naar aanleiding van de ten toonstelling door kinderen uit de klas sen 4-6 gewerkt. THOLEN De vogelwerkgroep Tho- schuren of kerktorens worden dicht- denin en toch weten maar weinig len wil in de komende maanden in kaart brengen waar en in welke aantallen uilen voorkomen op het eiland. Het onderzoek van de vogel liefhebbers, die deel uitmaken van de natuurvereniging Tholen, richt zich met name op kerk- en ransuilen. Als de inventarisatie is afgesloten ligt het in de bedoeling van de werkgroep om nog voor het volgende broedsei- zoen nestkasten uit te zetten in de buurt van plaatsen waar de dieren zijn gesignaleerd. Volgens voorzitter Piet Stols uit Tho len is het najaar de meest geschikte periode om de kasten op te hangen. Hij voegt daaraan toe dat het in eerste instantie om een beperkt aantal zal gaan. „We willen eerst eens kijken hoe het loopt en wat ervaring opdoen", aldus Stols. De vogelwerkgroep rekent vooral op de medewerking van boeren en jacht opzieners, maar ook andere mensen die verblijfplaatsen kennen van rans- of kerkuilen zijn van harte welkom, zegt Stols. Met het plaatsen van nest kasten hopen de natuurliefhebbers dat het aantal uilen op het eiland Tholen zich zal uitbreiden. Deze me thode is, vertelt Stols, elders in het land al verschillende malen succesvol gebleken doordat de broedresultaten beter worden. Het bestand aan ker kuilen is de laatste jaren sterk achter uit gegaan, met name na de strenge winter van 1963. Voor die tijd waren er naar schatting 3000 broedparen in Nederland, terwijl dat er nu nog maar tussen de 300 en 600 zijn. Stols laat verder weten dat het aantal broedplaatsen voor de kerkuil af neemt. Favoriete plekjes als gaten in WEMELDINGE - De klaverjasvereni- ging 'klavertje 4' uit Wemeldinge heeft de vierde periode van de in september 1984 begonnen competitie erop zitten. Deze periode werd gewon nen door J. de Heer, R. Elzinga en C. Klop, respectievelijk met een eerste, tweede en derde plaats. De uitslag van de algehele competitie 1984-1985 is als volgt: 1. J. de Heer, 2. C. Klop, 3. W. Karstens GOES De Katholieke Bond van Ouderen, afdeling Goes, maakt don derdag 30 mei het jaarlijkse uitstapje. Het reisje voert ditmaal via de Zee- landbrug en restaurant Rustburcht naar Rotterdam. Verder staat een rondvaart vanuit Warmond over de Kagerplassen op het programma. Er wordt om 08.00 uur vertrokken vanaf de katholieke kerk in Goes. gestopt en holle bomen in parken en dergelijke vallen ten prooi aan de opruimingsdrift van beheerders. Ook de omgeving waar de roofvogel zijn voedsel vindt, verdwijnt meer en meer. Door ruilverkavelingen komen er namelijk steeds minder bosjes en houtwallen in het landschap voor. En juist daar jaagt de kerkuil bij voor keur op zijn prooi, muizen en soms ratten. Voorts wijst Stols op de scha delijke gevolgen van het gebruik van landbouwgif voor de dieren. Ransuilen komen tamelijk algemeen voor in Nederland. Alleen in Zeeland zijn er niet veel geschikte broedmoge- lijkheden voor deze roofvogel omdat die daarvoor oude kraaienesten prefe reert. En in deze provincie broeden maar weinig kraaien, vertelt Stols. Voor de ransuil is een nestkast een soort noodoplossing. „Daar gaat deze vogel alleen in als hij niets anders kan vinden", aldus Stols. De Vogelwerkgroep Tholen, die sinds anderhalf jaar actief is en op dit moment tien leden telt, hoopt met het project tevens wat meer belang stelling te kweken voor de natuur op het eiland. Voorzitter Stols: „Het is vreemd. Je zit er hier eigenlijk mid- mensen wat van de natuur af'. Hij voegt daar nog aan toe dat de werk groep, die zich verder onder meer bezighoudt met het bijvoederen van vogels in de winter en het inventari seren en tellen, best nog wat verster king zou kunnen gebruiken. Exclusieve meubelen - verlichting Vierstraat 17, Yerseke 01131-2901. SCHOUWEN-DUIVELAND THOLEN EN SINT-PHILIPSLAND Alarmnummer Schouwen-Duiveland 01100-14444 Alarmnummer Tholen en Sint-Philipsland 0011 Zierikzee: Vanaf vr. 19.00 uur tot ma. 8.00 uur: A. W. van Geer, Zierikzee, tel. 01110-2080. Spreekuur voor spoedge vallen 11.00-11.30 uur. Westhoek en Brouwershaven: v.a. vr. 18.00 uur tot ma. 8.00 uur: J. L. Flagh, Jan van Renesseweg 6, Renesse. Tel. 01116-1280. Spreekuur voor spoedgev. 11.30-12.00 u. en 16.30-17.00 uur. Bruinisse, Oosterland en Nieuwer- kerk: v.a. vr. 18.00 tot ma. 8.00 uur: M. v. d. Berg, Weth. van Klinkenstr. 10, Nieuwerkerk, tel. 01114-1810. Stavenisse, Sint-Maartensdijk, Sint- Annaland, Scherpenisse: (patiënten dokter v. d. Bel): J. M. v. d. Bel, St.-Maartensdijk, tel. 01666-2400. Sint-Philipsland en Nieuw-Vossem- neer: C. H. M. de Groot, Nw.-Vosse- meer, tel. 01676-2545. Poortvliet, Oud-Vossemeer, Tholen, Scherpenisse: (patiëntendokter Padt): R. H. Padt, Schoolstr. 33, Poortvliet, tel. 01662-2400. Dierenartsen: Haamstede: M. K. Buth, tel. 01115- 2254, v.a. zat. 9.00 uur. Tholen: A. Rinses en W. Brons, altijd bellen nr. 01666-2596; kleine huisderen weekendspreekuur Provincialeweg 2, St.-Maartensdijk op zat. 8.30-9.00 uur en Botermarkt 10, Tholen van 11.00- 12.00 uur. Tandartsdiensten Sch.-Duiveland: J. J. Bakker, Oude Haven 4, Zierikzee, tel. 01110-3016. Spreekuur voor spoedgevallen za. en zo. 17.00-17.30 uur. Burgerlijke stand DUIVELAND Geboren: Elizabeth, dv D. van de Velde en J. E. Geuze; Jacob J. zv J. de Vlieger en M. J. M. Aben; Rudy J. zv J. J. van Laere en J. M. C. Jonckman; Astrid, dv C. D. van den Berg en L. A. C. Bogers. Getrouwd: J. A. van Dijke en M. C. Capelle; A. M. van Dijke en S. J. Olree; J. Th. F. Geene en A, Th. I. Verhae- gen; D. Stoutjesdijk en P. van der Wekken; P. Morks en J. de Bruine. Overleden: W. van der Have, 80 jr. wv A. de Graaf. Apotheek: Apotheek "Zierikzee" Dam 18. tel. 01110-2906. Geopend zat. 9.00-12.30 uur en 16.30-17.30 uur, zondag 12.00- 12.30 uur en 18.00-18.30 uur. Wijkverpleging: Tholen en Sint-Philipsland: zr. J. Dingemanse, tel. te bereiken 01100- 14444. Bruinisse en Duiveland: zr. I. Dekker, Badhuisstr. 3, Nieuwerkerk, tel. 01114- 1228. Schouwen: zr. T. van Duren, Schut- tershofstr. 3, Zierikzee, tel. 01110-5327. Zierikzee: zr. G. H. du Croo, Klooster- weg 30. Haamstede, tel. 01115-1535. SINT-ANNALAND - De vereniging voor EHBO van Sint-Annaland en Stavenisse hield de jaarlijkse buiten oefening op het terrein van Geuze Transport in Sint-Annaland. In het kader van 'alcohol een misdaad' was een ongeval in scène gezet, waarbij een onder invloed van alcohol verke rende motorrijder de nodige ravage had aangericht. De 'gewonden', leden van de Lotusgroep Noord- en Midden- Zeeland, moesten behandeld worden aan snijwonden, brandwonden, gebro ken enkel, slagaderlijke bloeding, af gerukte hand enzovoorts. De oefening werd besloten met een nabespreking in 'De Wellevaete'. BURGH De hengelsportvereniging De Krabbe uit Burgh hield de negen de competitiewedstrijd. Er werd ge vist aan het strand van Renesse. De dertig deelnemers, allen leden, vingen 75 bovenmaatse en 47 ondermaatse vissen. De uitslag: 1 A. de Rijke, 1244 punten, 2 A. J. Kenters 953 punten, 3 B. Nelisse 879 pnt., 4 D. v. d. Bijl 692, 5 A. v. d. Bos 689 pnt., 6 A. J. Deurloo 657 pnt., 7 W. Ackema 644, 8 C. Hart 622, 9 M. de Braai 576 pnt., 10 M. A. v. d. Wielen 512 pnt., junioren: 1 M. de Graaf, 940 pnt., 2 C. v. d. Velde 77 pnt. In de tussenstand leidt na 9 wedstrijden nog steeds Chr. de Graaf met 57 pnt., gevolgd door M. A. v. d. wielen 61 pnt., J. de Blonde 61 pnt., J. A. Wandel 64 pnt., P. de Rijke 67 pnt. De volgende wedstrijd is zondag 19 mei, vanaf 08.00 uur aan het strand van Westenschouwen. ,Jei hu wet GOES Het damestrio Mai Tai Amsterdam treedt vanavond dag, op in de Goese discotheek Torro'. De zangeressen Caroline, ty en Milfred hebben onlangs eerste lp gemaakt, maar desondank kan Mai Tai nu al bogen op twe succesvolle singles. Was de tweed sigle 'Am I losing you forever' al bescheiden hit, het nummer 'Historj lijkt zo mogelijk nog hoger in hitparade terecht te komen. Onder leiding van producers/arrai geurs Eric van Tijn en Jochem Flui sma heeft Mai Tai een stijl ontwikkei die sterk doet denken aan het van de Amerikaanse funk/discogri Chic, maar mede door het opmerkeli ke stemgeluid van de drie Amstel damse dames is er toch een herkei baar 'eigen' geluid ontstaan. Tijden het optreden in Goes voor zove bekend een 'première' voor Zeeland zal de achtergrondmuziek van luidsbanden afkomstig zijn. Aanvai 21.00 uur. WILHELMINADORP - De agrarisch commissie van de Christelijke Bot ren- en Tuindersbond en de christelij ke plattelandsvrouwenbond in Zee land verzorgt dinsdag 4 juni een cursie naar het proefstation voor fruitteelt in Wilhelminadorp. De deel nemers krijgen een rondleiding doo het proefstation en deskundigen ven nader uitleg bij de verschillend proefopstellingen, 's Middags vertrek het gezelschap naar de familie Sande in Kamperland alwaar zij kennis ma ken met de teeltwijze van divers groenten. De aanvang van de excursi is om 9.15, vanaf het parkeerterreii van het nieuwe Motel Goes in Goes GOES - De drie samenwerkende derenbonden in Goes houden woen: dag 15 mei voor de laatste keer in he seizoen, een voorlichtingsbijeei komst in de Legerdiek te Goes, aanvang is om 9.30 uur. Als gastspn ker is de heer Hooijer aanwezig, zal in zijn betoog inzicht trachten t geven in de relatie ziekenhuis-maa schappelijk werk. Met name de vraa over de nazorg van de oudere alleenstaande patiënten die het u kenhuis verlaten en de terugkeer nas de thuissituatie komt hierbij aan c orde. WEMELDINGE - De collecte voorhi Nationaal Fonds Sport Gehandica; ten heeft in Wemeldinge 1212; opgebracht. oi Zeiss Gradal HS Eindelijk een optimaal multifocaal Zeiss Gradal HS voor beter zien en er brilleglas voor iedereen die de veertig beter uitzien op elke afstand en onder is gepasseerd en moeite heeft met de alle omstandigheden, kleine lettertjes. Onbeperkt gezichtsveld met Zeiss Gradal HS glazen. Lange Vorststraat 40 Goes Tel. 01100-11272.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 26