Zaamslag op zoek naar bekroning van seizoen Toppers vooraf Spanjaard Juarez kreeg laatste geschenk Ad Paulen: afscheid van een sportfanaat Massaal turnevenement in sporthal Kruiningen Beenhakker nog geen contract Jean Paul de Bruijn in ereklas vrij spel OP WEG NAAR BESLISSENDE RITTEN IN VUELTA: IEENHAKKER VIJF DAGEN IN ACTIE Ajax wil Cruijff als adviseur Middelburg ronde verder in de beker PZC/sport 17 Wemeldinge wint van Zwaluwe: 1-0 fuzavo dreigt iet kort geding *raaie uitslagen oor turnjeugd Tolhoek twee keer voorin NIE UW DORP: KA NSEN IN EIGEN HA ND Nieuwdorp Slimmer EMM WINT Vlagenvoetballer Gerrit Emans: slimmer dan de meeste tegenstanders. Arie Dekker: de spelers hebben er naartoe geleefd. ZAAMSLAG - Voor trainer Gerrit Emans nadert zo langzamerhand het uur van de waarheid. Morgen (zaterdag) kan hij met Zaamslag de titel opeisen in de derde klas, maar voor het zo ver is moet er nog heel wat gebeuren. De Zeeuws-Vlamingen moeten in de eerste plaats zelf de derby bij Terneuzense Boys winnen. En het mag bekend zijn: Zaamslag zal tegen de rivaal uit de streek ongetwijfeld geen vrije doorgang krijgen. Maar zelfs bij winst is de strijd om het kampioenschap waarschijnlijk nog niet beslist. Dinteloord deelt met nog één wedstrijd te gaan de toppositie met Zaamslag. De Brabanders spelen zaterdag thuis tegen Kapelle en de kans is dus niet gering dat er een beslissingswedstrijd moet komen. Als het aan Terneuzense Boys ligt zal er niettemin dit weekeinde al een beslissing vallen in het nadeel van Zaamslag. Arie Dekker voelt dat al wekenlang aan. De trainer van de Terneuzenaars beweert zelf dat de wedstrijd hem maar matig interesseert. „Bij de spelers ligt dat anders. Het is iedere week het eerste waar ze naar kijken: wat heeft Zaamslag gedaan. Ik heb ook de indruk dat ze al heel lang naar deze wedstrijd toeleven". Arie Dekker is er altijd vanuit gegaan dat Zaamslag zich niet zou kunnen handhaven bovenaan. Hij bekent dat er sprake is van een „kampioen van de armoede", maar dat verwijt is niet helemaal terecht. Zaamslag heeft zich wel degelijk in veel wedstrijden een waardig kop loper getoond. En vanzelfsprekend realiseert ook Gerrit Emans zich dat er nog een zwaar karwei op komst is: „Ik weet dat Terneuzense Boys erop gebrand is om ons te verslaan. Maar het is op zich al geweldig dat we in die laatste wed strijd voor het kampioenschap spe len". Volgens Gerrit Emans wordt het dan ook een alles-of-niets-wed- strijd. „Vorige week hadden we ook allebei kansen om te winnen. Toen vond Dekker dat wij negatief voet ballen. Nou: dan mogen ze nu eens laten zien hoe het wel moet. Ik verwacht een demonstratie van aanvallend voetbal van Terneuzen se Boys". had de trainer overigens deze week wel. Het is niet ondenkbaar dat Maarten van der Staal zaterdag de derby moet missen. De routinier in het elftal heeft last van een kuit blessure. Van Robin Huisman (licht geblesseerd) was het gisteren trouwens ook nog niet zeker dat hij kan spelen. Terneuzense Boys haalde vorige week een ruime winst op WHS met Mark de Kunder voor het eerst op het middenveld. Arie Dekker vond dat zijn beste schutter van dit seizoen niet meer functioneerde in de aanval. „Hij was kennelijk te veel met andere dingen bezig. Er gaan veel geruchten dat hij in de belangstelling staat bij clubs uit de buurt. Hij trainde niet zo scherp meer de laatste weken: en daarom had ik een beetje moeite met zijn instelling". Aan de vooravond van de eindron de mag Zaamslag zijn hoop vesti gen op de sterke resultaten tot nu toe. Gerrit Emans moest in uit wedstrijden nog maar twee keer verlies incasseren. Dinteloord was de eerste (2-0) en onlangs brak ook Zwaluwe met succes door de stug ge verdediging (1-0). Voor de rest slaagde Zaamslag er vaak in om net iets slimmer te spelen dan de meeste tegenstanders. Tactisch zat het (voor dit niveau) goed in el kaar en scoren kostte kennelijk weinig moeite. Vooral Jan de Zwarte toonde zich daarin een meester. Bovendien bleef de koploper in deze competitie meestal gespaard voor ernstige blessures. Gerrit Emans had een vaste kern van zestien spelers en moest maar zel den afwijken van zijns sterkst mo gelijke team. Zorgen over blessures Zaterdag valt wellicht ook de be slissing in de vierde klas. Nieuw dorp voert de ranglijst aan met een punt voorsprong op Smerdiek. De kans is dus groot dat Lery van den Velde in zijn eerste jaar bij Nieuwdorp gelijk al de titel bin nenhaalt. Voor zaterdag staat de uitwedstrijd tegen Mevo nog op het programma. Concurrent Smer diek speelt uit tegen SNS. Nieuwdorp heeft het kampioen schap twee keer net gemist. Lery van den Velde: „Toen ik dit seizoen begon waren er twee vaste krach ten weggevallen. Rein van Boven ging naar Vlissingen en Gerrie Baas naar Heinkenszand. Het was dus een eerste vereiste om voor aanvulling te zorgen. Daar is de Middelburgse oefen- meester kennelijk goed in ge slaagd. De leider in de vierde klas kan terugzien op een vrij constant seizoen en versloeg Smerdiek zelfs beide keren met 1-0. Eén keer moest Lery van den Velde een opmerkelijke inzinking wegpraten:, na de 5-2 nederlaag op eigen veld tegen Wolfaartsdijk, maar daarna herstelde Nieuwdorp zich weer uit stekend. „Als we kampioen wor den, dan is dat het werk van het hele team", stelt de trainer al op voorhand. „Ik zou' misschien één uitzondering kunnen maken. Bert Schrier heeft een heel jaar buiten gewoon goed gespeeld. Maar verder was het toch de verdienste van het collectief dat we zo hoog staan". GOES De handbaldames van EMM hebben gisteravond in Goes een oe fenduel tegen GSC met 11-10 gewon nen. De Middelburgse ploeg (met Dia na Niemantsverdriet) was de minst slechte in een saaie wedstrijd. EMM nam weliswaar een ruime voorsprong in de beginfase (5-1), maar kon niet ver uitlopen. Na de rust was de partij vaak in evenwicht. VLISSINGEN Wemeldinge heeft gisteren een uitwedstrijd voor de com petitie met 1-0 gewonnen van Zwalu we. In een vrij gelijkopgaande strijd (met Ko van Stal in het doel bij Wemeldinge als uitblinker) scoorde Adrie Moelker pas in de laatste minu ten. Hij kopte een vrije trap van Johnny Timmerman in. GORSSEL In het Nederlands kampioenschap biljarten ereklas libre, dat vandaag (vrij dag) in Gorssel begint, krijgt Jean Paul de Bruijn uit Hulst log eens een kans om te laten 2'en dat zijn doorbraak naar de nationale biljarttop nog slechts een kwestie van tijd is. Nu in dit nationale titeltoernooi Jan Ar- nouts, Hans Vultink en Jos Bon ders verstek laten gaan is de uitnodiging aan de Hulsterse biljarter een ideale mogelijk heid om zich op dit niveau te bewijzen. De 19-jarige Zeeuw zit weliswaar dicht bij die top, maar de voorse- iecties in deze spelsoort bleven onder het vereiste moyenne van 90.00. ALChLA (ANP) - Het laatste ge schenk in de Ronde van Spanje werd donderdag uitgereikt aart Isidro Jua rez. Deze 29-jarige Spanjaard, die niets noemenswaardigs presteerde sinds hij in 1979 het Spaanse kam pioenschap moest inleveren wegens doping, redde met zijn ritzege het bestaan van zijn ploeg en dus de boterham van zestien landgenoten. Het peloton liet hem begaan en finish te kort achter hem. Vrijdag verdedigt de Schot Robert Millar zijn gele trui met dertien seconden voorsprong te gen de Colombiaan „Pacho" Rodri guez in een individuele tijdrit over 42 kilometer. Zaterdag krijgt de verliezer een herkansing in de laatste bergetap pe met drie hoge toppen. In de streek waar volgens de legende de voetstappen staan van de fameuze windmolenbevechter Don Quichotte en zijn schildknaap Sancho Pancha, bekommerde geen enkele renner zich om het klassement. De krachten wer den gespaard voor de tijdrit en de beslissende bergetappe. De uitslag van de zestiende etappe van de Ronde van Spanje is: 1. Isidro Juarez (Spa) 252 kilometer in 7 uur, 10 minuten en 49 seconden (gemiddelde snelheid 35,095 kilo meter per uur); 2. Vladimir Malakov (Sov) op 43 seconden; 3. Noël de Jonckheere (Bel); 4. Sean Kelly (Ier); 5. Ronny van Holen (Bel); 6. Javier Cavellar (Spa); 7. Jesus Suarez-Cueva (Spa); 8. Guy Gallopin (Fra); 9. Sabiono Angoitia (Spa); 10. Patrick Verschueren (Bel); 11. Miguel Angel Iglesias (Spa); 12. Inaki Gaston (Spa); 13. Domini que Garde (Fra); 14. Matthieu Hermans (Ned); 15. Claudio Corti (Ita); 16. Pello Ruiz Cabestany (Spa); 27. Robert Millar (Sch); 35. Pacho Rodriguez (Col); 65. Gerard Veld- seholten (Ned); 91. Theo de Rooy (Ned) allen de zelfde tijd als Malakov. Het alge meen klassement is: 1. Millar 85 uur, 9 minuten en 10 seconden; 2. Rodriguez op 13 seconden; 3. Ruiz Cabestany 1.55; 4. Fabio Parra (Spa) 2.54; 5. Pedro Delgado (Spa) 4.38; 6. Ruben Gorospe (Spa) 4.41; 7. Rei- mund Dietzen (BRD) 5.17; 8. Eric Caritoux (Fra) 6.22; 9. Alvaro Pino (Spa) 8.24; 10. José-Luis Navarro (Spa) 8.29; 11. Pascal Simon (Fra) 9.34; 12. Kelly 9.39; 13. Veld- scholten 10.33; 14. Celestino Prieto (Spa) 10.59; 15. Cesar Martinez (Spa) 12.23; 36. De Rooy 58.15; 77. Hermans 1.41.49. De Belgische beroepswielrenner Rudy Ro giers heeft donderdag de tweede etappe van de Vierdaagse van Duinkerken gewon nen. De rit ging van Duinkerken naar Denain over 201 kilometer. Zijn landgenoot Jean-Luc Vandenbroucke behield de eerste plaats in het algemeen klassement. De uitslag van de tweede etappe is: 1. Rudy Rogiers (Bel) 201 kilometer in 4 uur, 55 minuten en 37 seconden - met tijdvergoe- ding 4.55,29 - gemiddelde snelheid 39,578 km/uur; 2. Bruno Wojtinek (Fra) 4.55,40 - met tijd vergoeding 4.55,36; 3. Jan Bogaert (Bel) 4.55,40 - met tijdvergoeding 4.55,38; 4. Rudy Matthijs (Bel) 4.55,40; 5. Vincent Barteau (Fra); 6. Philippe Lauraire (Fra); 7. Jean-Francois Rault (Fra); 8. Jean-Luc Vandenbroucke (Bel); 9. Jean-Francois La- fille (Fra); 10. Kim Andersen (Den); 11. Flip van den Brande (Bel); 12. Marco van der Hulst (Ned); 13. Jan van Houwelingen (Ned); 14. Thierry Marie (Fra); 15. Regis Simon (Fra); 20. Leon Nevels (Ned); 21. Jannus Slendebroek (Ned); 34. Hennie Kui per (Ned); 36. Gerrie Knetemann (Ned); 37. Frits Pirard (Ned) alien in de zelfde tijd als Matthijs; 40. Fons van Katwijk (Ned) op 19 seconden; 43. Ralf Elshof (Ned) z.t.; 66. Jean-Paul van Poppel (Ned op 20 seconden; 72. Ron Groen (Ned) op 6.30 Algemeen klassement: 1. Vandenbroucke 10 uur, 6 minuten en 39 seconden; 2. Alain Bondue (Fra) op twee seconden; 3. Ferdi van den Haute (Bel) 0.11; 4. Wojtinek 0.17; 5. Jan Bogaert (Bel) 0.21; 6. Rudy Matthijs (Bel) 0.23; 7. Knetemann 0.25; 8. Marie 0.28; 9. Gerry Verlinden (Bel) 0.29; 10. Andersen 0.31; 11. Claude Criquielion (Bel) 0.32; 12. Van der Hulst 0.38; 13. Nevels z.t.; 14. Kuiper z.t.; 15. Simon 0.40; 17. Van Houwe lingen 0.41; 35. Slendebroek 1.03; 45. Van Poppel 1.03; 50. Pirard 1.08; 63. Fons van Katwijk 1.26; 72. Groen 15.16 De Italiaan Alessandro Paganessi won de tweede etappe van de Ronde van Romandie, van Villeneuve naar La Chaux-de-Fonds over 194 kilome ter. Hij versloeg in de eindsprint zijn medevluchter Jörg Müller. De Zwit ser nam echter door de voorsprong die het tweetal had opgebouwd de leiderstrui over van zijn landgenoot Laurent Vial. Johan van der Velde werd op ruim een minuut van de winnaar vierde. Ber nard Hinault deed het rustig aan en eindigde met tien minuten achter stand. De uitslag van de tweede etappe is: 1. AlesSandro Paganessi (Ita) 195 kilometer in 5 uur, 18 minuten en 43 seconden - met tijdvergoeding 5.18,33 - gemiddelde snel heid 36,762 km/uur; 2. Jórg Müller (Zwi) 5.18,43 - met tijdvergoeding 5.18.38; 3. Aca- cio da Silva (Por) 5.20,04 - met tijdvergoe ding 5.20,02; 4. Johan van der Velde (Ned) 5.20,04; 5. Jean-Mary Grezet (Zwi); 6. Nikki Rüttiman (Zwi); 7. Stefan Mutter (Zwi) allen in de zelfde tijd als Van der Velde; 8. Tommi Prim (Zwe) op 1.43; 9. Beat Breu (Zwi); 10. Joop Zoetemelk (Ned); 11. Marino Lejarreta (Spa); 12. Hubert Seiz (Zwi); 13. Urs Zimmerman (Zwi) allen in de zelfde tijd als Prim, 14. Robert Forest (Fra) op 3.43; 15. Roberto Pagnin (Ita) op 5.05; 30. Bernard Hinault (Fra) op 12.15; 41. Gerrit Soileveld (Ned) op 12.22; 47. Ludo Peeters (Bel) op 18.10; 49. Adri van der Poel (Ned) z.t.; 51. Wies van Dongen (Ned) z.t.; Niet gestart: Stephen Roche (Ier) en Allan Peiper (Aus). Opgegeven: Laurent Vial (Zwi), Doug Sha piro (Vst) en Moreno Argentin (Ita) algemeen klassement is: 1 Müller 10 uur, 15 minuten en 33 seconden; 2. Paganessiop 2 seconden; 3. Da Silva 1.22; 4. Mutter 1.40; 5. Grezet z.t.; 6. Rüttiman 1.44; 7. Lejarreta 1.50; 8. Van der Velde 1.53; 9. Prim 1.54; 10. Zoetemelk 1.57; 11. Zimmerman 2.06; 12. Seiz 2.08; 13. Breu 2.09; 14. Forest 4.17; 15. Pagnin 5.27; 29. Hinault 12.30; 37. Soileveld 15.55; 40. Van der Poel 18.37; 42. Peeters 18.45; 50. Van Dongen 21.15. Nederlands elftal mentaal o sterk mogelijk maken jtNHEM (ANP) - Leo Beenhakker gaat opnieuw - en nu vijf dagen - werken om de zestien pelers die voor het Nederlands elftal in aanmerking komen voor de uitwedstrijd tegen [ongarije, weer geloof in eigen kunnen te geven. Vóór de wedstrijd op 1 mei tegen Oostenrijk fas hij ervan overtuigd dat de groep zich voor dat duel zou kunnen tillen uit de sleur van de ationale competitie. Een misrekening. «et Oostenrijk was onze grootste jand in Rotterdam, dat waren wij ■lf. Wij hebben tegen ons zelf lopen voetballen", verzuchtte de plaatsbe kleder. „Er is voldoende talent in Nederland, mijn taak in de komende dagen is alleen maar om hen te laten voetballen zoals zij moeten kunnen". Tussen het begin van de trainings kamp in Papendal en de wedstrijd in Boedapest liggen meer dan vijf volle dagen. Ongebruikelijk in een Neder landse situatie. „Het zijn maar zes dagen", stelde Beenhakker. „In ande re landen lacht men zich rot om onze RNHEM (ANP) - Een beslissing over ■t eventuele aanblijven van Leo eenhakker als coach van het natio- üe elftal zal niet voor Hongarije - erierland vallen. Niet alleen omdat t sectie betaald voetbal nog geen rieus contact met de interim-coach ■eft opgenomen, maar ook omdat eenhakker weet dat Real Madrid )g geen trainer/coach voor het nieu- e seizoen heeft. alf april heeft Beenhakker van Ren- de Vries, namens het sectiebestuur, :n telefoontje gekregen met het ver- lek nog eens voor 1 mei te praten (er een langere dienstverband. )aar is", lichtte donderdag Been- ikker toe, „helemaal geen vervolg geweest. En dat vind ik niet zo erg, [ant ik ben sinds die datum met kangrijkere dingen bezig geweest, lp dit moment telt alleen de wed- ;rijd tegen Hongarije. Niettemin wil er graag over praten, maar als er in de kant van de KNVB geen actie ordt ondernomen dan zeg ik voorlo- ig over en uit". IULST De Huzavo (zaalvoetbal [ulst) zal een kort geding voor de urgerrechter aanspannen als blijkt at de KNVB niet op zeer korte irmijn het door de zaalvoetbal-orga- isatie aangetekende hoger beroep igen de degradatie van de Kreeft in ehandeling zal nemen. at werd donderdagavond bekend na :n door de Huzavo ingelaste be- uursvergadering. De Hulsterse zaal- Detbalvereniging, die officiéél nog eeds niet op de hoogte is van de egradatie van de Kreeft uit de re- |oklas, wacht in eerste instantie af of voetbalbond het hoger beroep nog loor het sluiten van de overschrij- pngstermijn (31 mei) zal laten dienen. Lukt dat niet, dan stappen we naar burgerrechter", aldus voorzitter |ob Claerhoudt. Overigens is het [oor de KNVB van competitie-verval- fng beschuldigde team van de Kreeft igehouden te bestaan. We knokken nu voor de weggevallen laats uit Hulst", aldus Claerhoudt. IDDELBURG De Zeeuwse turn ed heeft een goede kans om tij- ns de nationale kampioenschap- n op 18 mei in Zutphen hoge ogen gooien. Dat mag blijken uit de sultaten die de Zeeuwse jongens lekten in een klassetoernooi in Alk aar: een kwalificatiewedstrijd ior de nationale titel, klas 6B behaalde Martien Kempees n MTV'69 uit Middelburg bijvoor- eld zelfs de eerste plaats met 59.40 nten en Dennis Vreeswijk van or-Sas van Gent werd met 58.20 nten derde. Zijn ploeggenoot Ange- Roelandt klasseerde zich in de klas eveneens als derde; hij scoor- 58.95 punten. In de 5A klasse haalde Joris Fassaert van Thor een erde plaats met 61 punten en René Feyter van MTV werd vijfde met ■30 punten. |m een finaleplaats te kunnen halen oeten de turners aan twee toernooi- |i deelnemen. Het gemiddelde van twee wedstrijden geldt dan voor finaleplaats tijdens de nationale ■i.T.pioenschappen. In de klassen 5A, V en 6B mogen 21 jongens per groep de Nederlandse kampioenschap- n deelnemen; in de klasse 6A is dat tntal op 28 gesteld. DEN HAAG (ANP) - Met ir. Ad Paulen is donderdag een bekende Nederland se sportofficials heen gegaan. Vijf jaar is de mijnbouwkundig ingenieur voorzitter geweest van de IAAF, die hem tijdens de Olympische Spelen van 1976 in Montreal benoemde als opvolger van de Markies van Exeter, die van 1946 de IAAF had voorgeze ten. Niet alleen in de Nederlandse atletiek, Paulen was van '44 jaren lang voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie (KNAU), maar vooral internationaal heeft de kleine man, die nooit een blad voor zijn mond nam, vele verdiensten ge had. Paulen nam het initiatief tot de be strijding van het gebruik van verbo den middelen in "zijn" sport en was de grote voorvechter van het toernooi om de wereldkampioenschappen atle tiek, dat in augustus 1983 in Helsinki zijn première beleefde en in sportief en financieel opzicht een groot succes bleek. Voor zijn verdiensten in de oorlog werd ir. Ad Paulen onderschei den met de Militaire Willemsorde. Ad Paulen was de eerste Nederlandse atleet die op de Olympische Spelen een plaats in een finale bereikte. In 1920 in Antwerpen beschaamde hij als 17-jarige het in hem gestelde vertrouwen niet. Hij werd zevende in de eindstrijd van de 400 meter. Hij was een uitstekende middenafstand- loper die vele wedstrijden in het buitenland won, maar nooit tot Olympische medailles reikte. Bij de Spelen van Parijs (1924) werd hij in de halve finales uitgeschakeld, toen hij in goede positie een trap van een tegenstander kreeg. Paulen was een sportfanaat die ook in de gemotoriseerde sporten van zich deed spreken. In 1926 reed hij mee in de TT-race op het circuit te Assen, maar viel met pech uit. Hij reed met de motoren vele kampioensritten en was ook sterk in de auto-rally's. Hij reed acht keer de Rally van Monte Carlo. In 1938 werd hij elfde, in 1950 zevende: zijn beste prestatie. manier van voorbereiden. Het blijft wel de kans te kijken hoe de vlag erbij hangt. We moeten ervan uitgaan dat de ploeg niet overloopt van indivi duen die blaken van zelfvertrouwen. Die weg omlaag is op clubniveau begonnen en in mijn positie als bonds- trainer ben ik niet de aangewezen man de oorzaken daarvan aan te wijzen. Maar je kunt wel proberen in dit korte samenzijn, met lichte trai ningen en zonder een wedstrijdje, de ploeg mentaal zo sterk mogelijk in het veld te Boedapest te krijgen. De uit voering van de plannen blijft in han den van de spelers, de taak van de coach houdt op bij het begin van de wedstrijd." „Je kunt alleen zeggen dat mijn taak eenvoudiger zou zijn als ieder de afgelopen week de sterren van de hemel had gespeeld". In plaats van een vlagenvoetballer op rechts is gekozen voor eenzelfde type speler, Robbie de Wit, op links. Speelt die dus in Boedapest? „Ik weet het nog niet. Zeker is dat ik twee echte backs nodig heb voor de Hongaarse buitenspelers en een ver dediger die doordekt op Nyilasi. Dan denk je niet in de eerste plaats aan een voorstopper met een grote kop- kracht". Daarmee staan de laatste vier voor Van Breukelen vrijwel vast: Wijnstekers, Van de Korput, Van Tiggelen en Boeve. In de filosofie van de coach past een streven naar slimheid en rustige dege lijkheid binnen de ploeg. In dat geval kunnen middenveld en aanval er nau welijks anders uit zien dan: Tahama- ta, Rijkaard, Schoenaker en Van de Kerkhof; Kieft en De Wit. Temeer, omdat het zeker is dat Willy van de Kerkhof zaterdag al weer volledig hersteld is van zijn lichte hersen schudding. De spelers uit de selectie van Beenhakker maakten gisteren op Papendal een ontspannen indruk. Vlnr Dick Schoenaker, Frank Rijkaard, Joop Hiele, Simon Tahamata, Hans van Breukelen en Ronald Spelbos. AMSTERDAM (GPD) - Ajax denkt er over om Johan Cruijff aan te trekken als technisch-adviseur. De gesprek ken daarover zullen binnenkort wor den geopend. Tijdens een onderhoud dat gistermorgen plaats vond tussen Ajax-voorzitter Ton Harmsen en Cruijff is de relatie tussen de Amster damse club en de Vinkevener verder verbeterd. Voor Cruijff zou het een rentree bete kenen in De Meer waar hij aan het eind van het seizoen 1982-1983 ver dween. Ajax voelde er destijds niets voor om de samenwerking voort te zetten. Het verweet de speler onder meer een te eigenzinnig optreden en wenste bovendien niet aan zijn finan ciële verlangens te voldoen. Cruijff besloot daarop met Feyenoord in zee te gaan. De ex-international is overigens niet 'in' voor de functie van hoofdtrainer bij Ajax. De leiding van de club (Verwacht meer rendement van hem als hij net zoals Wim van Hanegem bij Feyenoord een klankbord kan zijn voor de spelers, af en toe kan meetrai- nen om zijn ideeën op voetbalgebied in de praktijk over te brengen en wedstrijden kan analyseren. De maandag ontslagen De Mos zal overigens vandaag niet aanwezig zijn bij de besprekingen over zijn afvloei- ingsregelig bij Ajax. Gisteren werd hij aan zijn kaak geopereerd in het Beth- lehem-ziekenhuis in Den Haag. MIDDELBURG Na twee verlengin gen en tenslotte via strafschoppen heeft Middelburg gisteren de volgen de ronde bereikt in het bekertoernooi van de KNVB. Aanvankelijk was de wedstrijd tegen Alliance uitgesteld tot hemelvaartsdag, maar op verzoek van beide ploegen ging het duel giste ren toch door. Middelburg bereikte na negentig mi nuten een volkomen verdiende 1-1 stand. De Zeeuwen hadden al na dertig minuten gescoord uit een hoek schop: Hans de Nooijer kopte raak: 1-0. Diezelfde Hans de Nooijer moest ove rigens na de rust medisch worden behandeld. Bij een ongelukkige bot sing raakte hij geblesseerd aan zijn arm. Het leek er niettemin op dat hij vrij snel hersteld zal zijn van die kwetsuur. Alliance kwam in de tweede helft al na vijf minuten op 1-1 door een treffer van Frans van Wezel. Kansen waren er ook daarna nog, maar beide ploe gen slaagden er niet meer in om af te werken. Voor Middelburg misten on der anderen in de verlengingen Daan Eikenhout, Jan de Rijke en Piet Baan enkele mogelijkheden. Bij de eerste strafschopserie viel er nog geen beslissing. Leon Kuys miste voor Middelburg en dat hield de stand op 4-4. Alliance miste vervolgens ook de zevende strafschop: toen kon Ed win Leynse zijn ploeg in de volgende ronde schieten. VLISSINGEN De Zeeuwse wielren ner Patrick Tolhoek leverde deze week twee knappe prestaties in Bel gië. Woensdag werd hij zesde in een semi-klassieker in Trooz. Gisteren reed Tolhoek in Seraing een wedstrijd over 110 kilometer en werd derde. KRABBENDIJKE Om en nabij 1500 turnsters en turners zijn de afgelopen maanden in actie gekomen voor de verenigingswedstrijden van de Zeeuws-Brabantse turnkring. Daarmee is deze competitie voor de clubs een doorslaand succes gewor den. Zaterdag aanstaande worden in de Reimerswaalhal in Kruiningen de finales gehouden, waarbij 28 vereni gingen met in totaal 600 deelneem sters en deelnemers betrokken zijn. Hoofdcoördinatrice Milly Rommers uit Krabbendijke (de organisatie van de finale is in handen van de vereni ging Sparta uit die plaats) wil wel toegeven, dat er met 600 turnsters en turners een goede „massaregie" nodig is: „In de sporthal in Kruiningen wordt bijvoorbeeld op veertien plaat sen tegelijk geturnd komende zater dag. Daarbij komen ook 38 juryleden in actie. De gemeente Reimerswaal heeft enorm meegewerkt door het beschikbaar stellen van het benodig de materiaal", vertelt Milly Rommers, die samen met Nel van Weele van EMM uit Terneuzen en Tonny van Rooijen van Diomedon uit Steenber gen de wedstrijdleiding vormt. Van februari tot april werden in vijf regio's de voorwedstrijden gehou den, te weten de regio Zuid-Beve land, de regio Walcheren, de regio Tholen en Schouwen-Duiveland, de regio Zeeuwsch-Vlaanderen en de re gio Brabant. Turnsters en turners van acht tot ongeveer dertig jaar namen verdeeld over acht klassen aan die voorwedstrijden deel. Deze verenigingswedstrijden zijn vooral bedoeld om de turnsport in de breed te weer populair te maken: „Het zijn wedstrijden voor turnsters en tur ners, die in feite maar één keer per week trainen", zegt Milly Rommers. Voor de verenigingen betekent deze clubcompetitie een enorme stimu lans, want het zijn nu niet alleen de 'topclubs' die de finale bereiken. Ook kleinere clubs als Vlugheid en Kracht uit Hoek, SV Koudekerke en Sparta uit Krabbendijke behoren tot de fina listen. Voor de tweede maal heeft de Zebra deze verenigingswedstrijden georganiseerd en inmiddels wordt de oefenstof steeds beter aangepast aan dit niveau. Dit initiatief van de Zeeuws-Bra bantse turnkring heeft ook de aan dacht getrokken in andere kringen van het gymnastiekverbond. Zo be staan bijvoorbeeld in Friesland ook al plannen om deze verenigingswed strijden op te zetten. Milly Rommers tenslotte: „Het slaat bij de clubs enorm aan". De wedstrijden in de sporthal in Krui ningen beginnen zaterdag om 10.00 uur en duren tot ongeveer 16.30 uur. 'RIJDAG 10 MEI 1985

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 19