Vochtige start ach tste jazzfestival in Middelburg Biervliet wellicht locatie voor tweede woonwagenkamp PZC/streek KANTONRECHTER LEGT BOETE OP LOCO-BURGEMEESTER OPENDE EVENEMENT CDA'er VRAAGT B EN W TERNEUZEN OPHELDERING Informatieavond cara-patienten in Vlissingen Bijeenkomst weduwen en weduwnaars in Middelburg Voorjaarsvergadering De Schenge Arnemuiden Gevonden voorwerpen Jeugddienst Dressuur- en spring wedstrijd in Westkapelle Culturele raad voor experiment lokale omroep Vlissingen Heemkundige Kring Sas maakt excursies Collecte Wijziging Dierenasiel in Terneuzen houdt rommelmarkt VRIJDAG 10 MEI 1985 'Loeiharde' autoradio hield half Zierikzee uit de slaap ZIERIKZEE „Dat kun je wel zeggen: een toeterharde autoradio. Maar niet alleen de radio was 'toeter'. Want meneer hier sliep er zelf mooi doorheen, terwijl de halve binnenstad van Zierikzee er wakker van lag. Je reinste burengerucht dus". De van Goeree-Overflakkee afkomsti ge 'meneer', W. J. S. kreeg een en ander donderdag te horen van de officier van justitie mr Th. W. Stein, tijdens de zitting van de kantonrech ter in Zierikzee. De officier schetste dat toen de politie vorig jaar in he,, holst van de nacht bij de 'toeterradio' arriveerde in veel slaapkamers in de omgeving volop licht brandde. S. haa zijn auto op het parkeerterrein Nieu we Boogerdstraat gezet. Hij was er in gaan zitten, na cafébezoek, en in slaap gevallen terwijl de radio op volle toeren doorspeelde. De politie kreeg diverse telefoontjes die nacht, waarna de stoorzender het zwijgen werd opge legd. Het gaat toch werkelijk niet aan midden in de nacht zo'n verschrikke lijk lawaai te maken", zo sloot de kantonrechter mr W. F. van Solinge zich aan bij de woorden van de offi cier, die het als een 'prestatie' aan merkte dat S. zelf in diepe slaap was, zoals de politie constateerde. Mr Stein meende dat er duidelijk van burenge rucht sprake was en eiste een boete VLISSINGEN De Vereniging tot bevordering van de belangen van Astmatici (VbbA) houdt dinsdag in buurthuis Aldegonde (Westerzicht) in Vlissingen een informatieavond. Het is de bedoeling dat behalve informa tieverstrekking over cara door be stuursleden van de VbbA ook plan nen gemaakt worden voor een praat- en werkgroep in Vlissingen. De heer en mevrouw Westerhoff uit Vlissingen zijn aangewezen als plaat selijk contactadres en zullen proberen vanaf september met een eigen groep activiteiten in Vlissingen te ontplooi en. De VbbA, die als doelstelling heeft Onze ziekte te hanteren en zo bevrijd mogelijk te leven' werkt nauw samen met het Nederlands Astma Fonds en heeft ongeveer 1500 leden. Behalve het stimuleren van contacten tussen patiënten onderling worden ook vakanties voor kinderen en volwasse nen georganiseerd. Een plaatselijke werkgroep is bedoeld om het contact tussen patiënten onderling te verste vigen. Verder worden informatieavon den gehouden over medicijnen, alter natieve geneeswijzen, zwemmen in chloorarm water, yoga en dergelijke. Als proef hebben doktoren in Vlissin gen en de longarts in het ziekenhuis Bethesda/St Joseph' sinds januari het blad 'Nieuws VbbA' en een informa tieblaadje in de wachtkamer liggen. De avond in Aldegonde (die om 19.30 uur begint) is vooral bedoeld voor cara-patiënten én hun partners. van 75,-. De kantonrechter maakte er 50,- van. Mr Van Solinge legde P. C. B. uit Burgh-Haamstede, overeenkomstig de eis van de officier, een boete op van 750,-, waarvan de helft voorwaarde- MIDDELBURG - De groep weduwen en weduwnaars in Middelburg houdt dinsdag 14 mei een open avond in het FIOM-gebouw aan de Varkensmarkt. Op deze bijeenkosmt kunnen belang stellenden kennis maken met de acti viteiten, die de groep houdt, zoals uitgaan, fietstochten, schouwburgbe zoek en wandelingen. De aanvang is om 19.30 uur. ARNEMUIDEN - De Arnemuidse ten nisvereniging 'De Schenge' houdt woensdag haar voorjaarsvergade ring in de bovenzaal van cafetaria 'de Krab'. Besproken worden onder meer een wijziging van statuten en huishoude lijk regelement, een wijziging zomer- abonnement '85 en er is een evaluatie van het 5-jarig bestaan van de vereni ging. Na afloop wordt er een videofilm vertoond van het lustrum, dat op 29 en 30 maart gevierd werd. De vergade ring begint om 19.30 uur. lijk met een proeftijd van twee jaar, wegens het zonder vergunning verhu ren van een sportvisboot. De vereiste papieren zijn B. inmiddels toegezegd, verklaarde hij. De eigenaar van de sportvisboot voer de verzachtende omstandigheden aan, onder meer hoge kosten om zijn vaartuig aan de eisen van de scheep vaartinspectie aan te passen, en daar naast de gevolgen van een niet gering persoonlijk ongeval. B. wond zich er nogal over op dat mr Van Solinge geen gehoor gaf aan zijn argumenten. De kantonrechter zei daar overigens wel enig begrip voor te kunnen op brengen, maar meende dat het niet eerlijk tegenover andere exploitanten van visboten zou zijn om het B. overkomen ongeluk 'mee te tellen'. En het kostenaspect rekende mr Van Solinge tot wat hij noemde het risico Burgerlijke stand, VLISSINGEN Geboren: Ruth de Kraker; Richard Kars, Roy de Visser; Iris Walraven; Niels van der Burgt. Getrouwd: F. J. van der Linden, 18 jr. en M. J. Edelman, 16 jr.; P. den Outer, 24 jr. en A. J. Beun, 24 jr. Overleden: Chr. B. Kramer geb. Du- ker, 92 jr.; J. Chr. van Zonneveld, 75 jr.; J. W. van der Hooft, 92 jr. WESTKAPELLE Geboren: Esther Flipse; Maria J. de Visser. Ondertrouwd: J. C. van Belzen en P. Hendrikse. Getrouwd: J. Bezemer en M. D. Kralt; A. L. Verhulst en J. van Sluijs. Overleden: J. Slabber; A. Westerbeke. VLISSINGEN - Bij de gemeentepoli tie in Vlissingen zijn in de periode van 1 tot 8 mei de volgende voorwerpen aangegeven: langharige tekkel, single, meisjespop, gouden oorbel, huissleutel, 8 lipssleutels, 2 fietssleu- teltjes, 2 kleine sleuteltjes van Euro- locks, sleutelbos met poppetje, 1 grote sleutel, Fiatsleutel in mapje, 1 grote Nemefsleutel. Bij de gemeentepolitie te Oost-Sou burg zijn aangegeven: rode nylon re genbroek en bijbelse posters. In het dierenasiel te Vlissingen is een pincher aangegeven. GRIJPSKERKE - In de gereformeer de kerk in Grijpskerke wordt zondag een jeugddienst gehouden, met als thema 'Geloven op maandag'. Voor ganger in deze dienst, die om 19.00 uur begint, is mevrouw Van Houwelingen- Verdonk. Medewerking wordt ver leend door het jongerenkoor uit Big- gekerke. WESTKAPELLE Manege De Zand- boei in Westkapelle hield onlangs de halfjaarlijkse onderlinge dressuur- en sprinwestrijd voor de Zandboei- ruiters. Ruim 55 combinaties namen deel aan de wedstrijden, die 's morgens begon nen met de B-dressuur voor de pony- ruiters beneden de 10 jaar. Daarna waren de ponyruiters boven de 10 jaar met de B en L-dressuur aan de beurt. De ochtendwedstrijden werden afge sloten door de oudere ruiters met B- en L-dressuur. Ook 's middags waren de jongste ruiters het eerst aan de beurt. Nadat zij het sprinparcours verkenden en de wedstrijd afwerkten, waren de oudere ruiters aan de beurt. De uitslagen zijn: B-dressuur beneden 10 hjar: l. Leonie Huibregtse op Bianca: 2. Muriel Jongepier oo Bianca; 3. Noortje Zwartjens op Wimmie. B- dressuur ouder dan 10 jaar: 1. Hans Peter Minderhoud op Udine; 2. Saskya Provoost op Arnel; 3. Liesbeth Minderhoud op Viktor. L-dressuur Pony's: l. Suzet Jakobsen op Jolanda; 2. Misja Huibregtse op Peter; 3. Willemien Levense op Carla. B-dressuur-paarden: 1. Adriaan Huibregtse op Mesaoud; 2. Willy Gabrielse op Remy. L.dressuur-paarden: 1. Joke Breel op Grizzly; 2. Jos Hoogesteger °P Saint. B-springers beneden 10 jaar:. Leonie Hui- oregtse op Bianca; 2. Willemien Landré op Amel. B.springers boven 10 jaar: 1. Lies- Oeth Minderhoud op Viktor; 2. Irene Janse op Viktor; 3. Anita Vos op Norman. L- springen-pony's: 1. Willemien Lievense op ar'a: 2. Tina Wetselaar op Linda; 3. Ani- Que Jakobsen op Jolanda. B-springen-paar- don: 1. Linda van Zuyen op Pasja; 2. Eline yan Rooyen op Marcel en Bart Spuy op Marcel; 3. Adriaan Huibregtse op Mesaoud. Lspringen-paarden: 1. Joke Breel op Grizz ly. De gouache 'Het moment' van Bert Neelen. MIDDELBURG - De Assendelftse kunstenaar Bert Neelen exposeert tot en met zaterdag 25 mei goua ches in de Kunstuitleen, aan de Kuiperspoort 22 in Middelburg. De tentoonstelling is geopend van dinsdag tot en met zaterdag van 13.30 tot 17 uur en donderdag avond van zeven tot negen uur. De expositie bestaat uit 12 grote werken met een formaat van 120 bij 150 centimeter. Verder is een tien tal kleinere werken te zien van verschillende grootte. Op het mee- rendeel van de voorstellingen staan één of meer menselijke figuren cen traal. De kunstenaar is niet in de eerste plaats geïnteresseerd in de figuren, maar deze zijn meer aanlei ding om licht en schaduw gewaar te kunnen worden. Bert Neelen maakt gebruik van één techniek. Alles is geschilderd in oostindische inkt, met witte gouache op bruin pakpapier. Het papier is weer op katoen bevestigd en op houten ramen gespannen. van de ondernemer. B. verliet de zittingszaal onder protest. „Ik ga nog liever zitten dan te betalen". H. van de V. uit Bruinisse had even eens gehandeld 'zonder vergunning', dat wil zeggen pilsjes getapt in de kantine van de jeugdherberg van het vissersdorp. Zijn horeca-bevoegdheid is inmiddels geregeld. Uitspraak: een boete van 155,- conform de eis. Tijdens de druk beklante strafzitting van de Zierikzeese kantonrechter werden ook achterstallige verkeers zaken afgehandeld. Daarbij deed zich een door officier mr Stein als 'klas siek' aangemerkt ongeval voor: geen voorrang verlenen bij linksaf slaan. Zo handelde de automobilist G. V. uit Amsterdam op de kruising Juliana- straat-Oprit Sas te Zierikzee ten aan zien van een in dezelfde richting rijdende passerende bromfiets, die op zijn auto botste. Mr van Solinge vereffende de overtreding met een boete gelijk aan de eis: 150,-. W. P. H. uit Ridderkerk had vorige zomer in Renesse een nachtje slapend in zijn auto doorgebracht, naar hij zei omdat de achterverlichting en rem lichten van zijn 'oude kever, een pronkwagentje' defect waren. En hij had met name de 'voorrijkosten' van de ANWB-Wegenwacht willen uitspa ren, maar daarbij dan wel de kam- peerverordening Westerschouwen buiten beschouwing gelaten. Mr Stein eiste een boete van 60,-. De kanton rechter volstond H. schuldig te ver klaren zonder strafoplegging. Maar hij benadrukte de noodzaak van de ge meentelijke bepalingen. „Want zon der kampeerverordening wordt het een bende". VLISSINGEN - De culturele raad Vlissingen heeft zich tijdens de don derdag gehouden vergadering uitge sproken voor een experiment met een lokale omroep. Een andere mogelijk heid is, aldus de nota van de werk groep lokale omroep, een enquête te houden onder de Vlissingse bevol king naar de wenselijkheid van een dergelijke omroep. Financieel zou een experiment haal baar zijn, omdat er bijvoorbeeld bij de NOS apparatuur op jaarbasis te huur is en gedacht kan worden aan een samenwerkingsverband met Radio Walcheren. De aanbeveling die naar de gemeente gaat houdt tevens een advies in om een brede commissie in te stellen van mensen met voldoende inhoudelijke en technische kennis op gebi mediagebied en mensen van in stellingen, die belangstelling hebben voor een lokale omroep en die repre sentatief zijn voor het verzorgingsge bied. Deze commissie moet de wense lijkheid en de haalbaarheid gaan be kijken. Verder moet de commissie onderzoek doen naar de juridische structuur en organisatieopbouw, de technische, financiële, en de program mamogelijkheden. SAS VAN GENT - De Heemkundige Kring uit Sas van Gent maakt zater dag een excursie naar het natuurge bied Het Zwin bij Knokke. Onder leiding van Johan van der Steen uit Gent wordt kennis gemaakt met de vele soorten vogels, andere bewoners en planten. Voor de lunch wordt de vrije natuur onderzocht. Na de lunch worden de vogels in kooien bezocht. Belangstellenden kunnen zich om 10.00 uur verzamelen aan de ingang van het reservaat. Bezoekers wordt wel gevraagd om verrekijker en aan gepaste kleding mee te nemen. Het einde van de excursie is om 16.00 uur. De tweede excursie vindt plaats op zaterdag 24 augustus. Dan gaat de reis naar Oranjestad Diest. Daar staat een bezoek aan het stedelijk museum en het Begijnhof op het programma. In Zichem wordt een bezoek gebracht aan het geboortehuis van Ernest Claes. Voor beide reizen kan men zich aanmelden bij de secretaris van de Heemkundige Kring, Eug. Sarneel in Sas van Gent. HEIKANT - De collecte ter bestrij ding van de kosten van het bezoek van de paus aan Nederland heeft in de H. Theresiakerk in Heikant 500,- opgebracht. Loco-burgemeester A. Bergshoeff van Middelburg dirigeert de Blue Jeans Big Band bij wijze van opening van het achtste Oude Stijl Jazzfestival. MIDDELBURG - Loco-burgemeester A. Bergshoeff van Middelburg heeft donderdag het startsein gegeven voor het Oude Stijl Jazzfestival dat dit jaar in Middelburg zijn achtste uitgave beleeft. Drie dagen lang staat de Zeeuwse hoofdstad bol van de jazzklanken, voortgebracht door 27 bands in caféconcerten, zaaloptredens, streetparades en concerten in de open lucht. Vooral het buitengebeuren is erg 'vochtgevoelig'. Dat bleek tijdens het openingsconcert dat de Blue Jeans Big Band op de Markt gaf, in de regen. re en in De Klos zette de 5-mans formatie van Workshop haar beste muzikale beentje voor, met onder meer swingende dixielandklanken. Vooral wat later op de avond was het in alle jazzcafés een gezellige drukte. Een ijlings opgezette marktkraam gaf de muzikanten toch nog een droog onderkomen en nadat wet houder Bergshoeff de band met de eerste maten op weg had geholpen, volgde een klinkend concert dat ondanks de regen een groot en enthousiast publiek trok. In een korte openingstoespraak noemde de heer Bergshoeff het jaarlijkse jazzfestival 'een positieve bijdrage om Middelburg te promoten'. Na mens de organisatie - de Jazz Akti- viteiten Stichting (JASZ) - sprak voorzitter Harry Hendrikse een wel komstwoord waarbij hij zich veront schuldigde voor het regenachtige weer, het enige dat JASZ niet in de hand heeft. Voor het overige belooft het weer een klinkend evenement te worden, aldus de voorzitter. Het openingsconcert van de Blue Jeans Big Band, van zeven tot negen uur, werd gevolgd door de caféconcerten. Niet minder dan acht etablissementen hadden een jazzformatie binnen hun muren, die vanaf acht uur tot middernacht de vele aanwezigen vermaakten met naar keuze New Orleansklanken, dixielandmuziek of mainstream. De Cavern had voor de New Or leansklanken van de Alpinorleans gekozen, de Dixie Daddies speelden onder leiding van Johan SinKe in De Poort, De Mug contracteerde The Goodtime Revival: een band met een nieuwe naam, een nieuw geluid en een nieuwe aanpak, bar stensvol routine en muzikaliteit; het kwartet rond tenorsaxofonist Joop Hendriks exelleerde in Mecca no, De Keesjes vermaakten de gas ten in Het Koper Galjoen, De Vriendschap had The New Orleans Music Company op bezoek. The Salt Lake Jazzband, een orkest van Zeeuwse bodem, speelde in De Gee- Het programma voor zaterdag avond is gewijzigd. The South Jazz Band begint zoals aangekondigd om negen uur het slotconcert. Maar het Olivier Franc Quintet uit Frankrijk komt niet naar Middel burg. Door enkele misverstanden moet dit orkest verstek laten gaan. Het hiaat in het programma wordt opgevuld door The Cyril Jazzband eveneens uit Frankrijk. Deze formatie behaalde vorig jaar tijdens het jazzfestival in Breda een tweede plaats. De band die vaak op straat optreedt, heeft geen piano en geen drum. De ritmegroep wordt onder meer gevormd door Kiki Des- plat, de enige dame in het gezel schap aan het 'wasboard'. De uit smijter van de avond is de Engelse John Maddocks (klarinet) Jazz Band. TERNEUZEN - B en w van Terneu- zen zien Biervliet als toekomstige aanlegplaats van het nieuwe woon wagencentrum in die gemeente. Ge deputeerde staten van Zeeland zou den die locatie ook al hebben aan vaard, na advies van het Locatie- beoordelingsteam. Dat zegt het Ter- neuzense CDA-raadslid P. C. Hame- linck, die het college donderdag ze ven vragen heeft voorgelegd over het gemeentelijke woonwagenbeleid. Het nieuwe centrum, het tweede in Terneuzen naast het kamp in Sluis kil, krijgt een omvang van tien stand plaatsen. Hamelinck wil bovenal van b en w weten of de locatie Biervliet klopt en welke criteria tot die keuze hebben geleid. Maar daarnaast vraagt hij zich af of het gebruikelijk is dat het college van gedeputeerde staten om een oor deel wordt gevraagd, terwijl de ge meenteraad over een eventuele loca tie nog geen uitspraak heeft gedaan. De CDA-er wil verder een antwoord op de vraag of er nog andere aanleg plaatsen hebben gespeeld en zo ja, op grond van welke argumenten die zijn afgevallen. Wat dat betreft vraagt hij zich af waarom b en w de gemeente raad niet gewoon een aantal locaties aan de raad ter keuze voorleggen. Hamelinck: „Op grond van welke ar-, gumenten meent het college dat de raad zich in zijn beschouwingen te zijner tijd moet beperken tot één locatie?" CDA-raadslid P. C. Hamelinck in Ter- neuzen Zomerspeelweek A rnemuiden in teken van toneel en dans ARNEMUIDEN - Het vormingscen trum Het Zilveren Schor in Arnemui den staat begin augustus in het teken van toneel en dans. In samenwerking met het vormingscentrum verzorgt het Zeeuws Centrum voor Amateur toneel (ZCA) daar in de week van 4 tot 10 augustus voor het eerst een Zomerspeelweek. Een week die is bestemd voor het hele gezin. „We trachten zoveel mogelijk mensen de kans te geven om een week lang met toneelspel bezig te zijn", aldus Ans Schilders van het ZCA. De speel- week staat onder leiding van docen ten die ieder voor zich zijn gespeciali seerd in een toneelvorm. Zo zijn er twee leraren van het bemiddelingsbu reau beweging en dans uit Amster dam, drie docenten voor drama en één specialist voor alles wat met mime heeft te maken. De kinderen komen onder de hoede van drie leidsters van het middelbaar dienst- en gezond- heidsonderwijs. De dagen zijn ver deeld in drie delen; een ochtend-, middag- en avondprogramma. De eer ste helft van de week bestaat uit het kennismaken met wat er zoal is te doen op het gebied van toneel en theater. „Daarnaast kunnen op deze manier de deelnemers nader kennis maken en aan elkaar wennen", vertelt Ans Schilders. De tweede helft van de week is gericht op het voorbereiden van een slotvoor- stelling. De verschillende groepen to nen dan aan elkaar wat zij tijdens de speelweek aan ervaring en kennis hebben opgedaan. Voorts wordt met een minimum aan materialen een decor en eventueel kleding gefabri ceerd. Natuurlijk ontbreekt ook de schmink niet. „De samenstelling van de werkgroepen is niet van te voren vastgesteld. Tijdens de week zullen zij uit zichzelf ontstaan aan de hand van interesses en voorkeuren", legt Ans Schilders uit. De prijzen - inclusief eten, drinken en verblijfkosten - kunnen dankzij een provinciale subsidie laag worden ge houden. „Toneel", zo stelt Ans Schil ders, „moet immers voor iedereen haalbaar zijn en niet alleen voor hen die over een aardige cent kunnen beschikken". Kost bijvoorbeeld deel name aan de toneelweek van het Nederlands centrum voor amateurto neel (NCA) rond de vierhonderd gul den, in Arnemuiden liggen de prijzen ver beneden de helft. Bovendien beta len kinderen nog veel minder. „Als ZCA lijkt het ons dan ook niet eerlijk dat mensen die zich een cursus aan het NCA kunnen veroorloven, zich laten inschrijven voor de week in het Zilveren Schor", betoogt Ans Schil ders. Zij hoopt dat minimaal vijftig be langstellenden zich voor de week aanmelden. De kosten zouden dan, met behulp van de subsidie, volledig zijn gedekt. Volgens haar zal dat wel lukken: „Toneel is immers een vorm van vrijetijdsbesteding die is ge schikt voor jong en oud, mannen en vrouwen en geld of hoge intelligentie zijn er niet voor nodig". In feite had het tweede woonwagen centrum in Terneuzen al bijna een half jaar klaar moeten zijn. Het cen trum stond opgenomen in het provin ciaal woonwagenplan 1980-1985 met een omvang van vijftien standplaat sen. B en w van Terneuzen hebben aan de uitvoering van dat plan echter nooit gevolg gegeven. Medio vorig jaar dreigde de verantwoordelijke gedeputeerde E. Maris-Koster met provinciaal ingrijpen als Terneuzen niet aan de verplichtingen zou vol doen: de provincie zou zelf een loca tie aanwijzen. Maar zover is het nooit gekomen. Na overleg met de Terneuzense wethou der drs. A. Doorduijn trok de gedepu teerde zelfs haar dreigement in en sloot een totaal ander akkoord: Ter neuzen moest geen centrum aanleg gen van vijftien plaatsen, maar één met tien mits dat voor de zomer van 1986 zou gebeuren. Naar aanleiding van die overeenkomst stelde het PSP/ CPN-statenlid H. Dupré onlangs vra gen aan gedeputeerde staten. Wethouder Doorduijn weigerde gis teravond commentaar te geven op de locatie Biervliet als toekomstige aan legplaats van het woonwagencen trum. „Het is niet ongebruikelijk dat er bij de keuze van een locatie bepaal de overlegvormen zijn voordat er een voorstel naar de raad gaat", zei hij. „We zijn met de procedure bezig en willen voorkomen dat er opwinding ontstaat. We willen de zaken goed voorbereiden". Gs hebben in hun beantwoording aan Dupré overigens wel toegegeven dat Terneuzen een locatie heeft aange meld en dat die voldoet aan de daar voor geldende criteria. Desondanks weigeren ook gs de locatie bij naam te noemen: „Het behoort tot de nor male procedure dat de gemeente de locatie openbaar maakt". Gs rekenen er op, dat het tijdschema van zomer '86 wordt gehaald. „We zijn bij het sluiten van het compromis met Ter neuzen van de goede wil van het gemeentebestuur uitgegaan. Van het tegendeel is niet gebleken". TERNEUZEN Het dierenasiel voor Zeeuwsch-Vlaanderen in Terneuzen houdt morgen, zaterdag, vanaf 09.30 uur een rommelmarkt bij de Boeren bond in de binnenstad. De opbrengst is bestemd voor de kas van het asiel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 15