e Sterre Clinge pleit voor pede kansen gehandicapten Kritiek Sportraad op achteraf goedkeuren plaatsen lichtmasten Carrier jamo Meisjes 't Kofschip Zeeuwse kampioenen schoolvoetbal De Schakel Vogelwaarde schoolvoetbalkampioen agenda Bestuur VVV in grote lijnen akkoord met koerswijziging ZIERIKZEESE SCHOOL OP EERSTE PLAATS )NDANKS BEZUINIGINGEN GEZONDHEIDSZORG 'arlementariërs iDR bezoeken Se Deltawerken Lentetentoonstelling galerie Middelburg Surfplank gestolen in Kamperland Kampioenschappen windsurfen HTS bij Kamperland voor*beter geluid! PZC/streek 19 1 Bottelier van het instituut in het jaarverslag van De Sterre over 1984. Bottelier vreest dat, Hes Lunchcafé, 9-21 uur: werken Samenwerking TENNISVERENIGING SCHOONDIJKE AIRCONDITIONING Demonstratie )NDERDAG 9 MEI 1985 ËLINGE Het instituut voor geestelijk gehandicapten De Sterre in Clinge acht het ondanks de bezuinigingen in de gezondheidszorg noodzakelijk dat gehandicapten dezelfde litwikkelingskansen behouden als niet-gehandicapten. Dat schrijft algemeen directeur P. E. nu er minder geld uitgegeven kan worden in Nederland, de gehandicapten de dupe worden. Sterre zal waar mogelijk, aan- zijn voor zichzelf op te komen", meldt volgende jaren ook lukt, zal moeten het verslag. Volgens Bottelier vindt een belangrijk verkeert en voor de kwetsbaarneid deel van de Nederlandse bevolking in die zwakzinnigen, die niet in staat dat er teveel geld, voor bijvoorbeeld pedagogen en psychologen, in de ge- ■cht blijven vragen voor de achter end waar de zwakzinnigenzorg in rkeert en voor de kwetsbaarheid n die zwakzinnigen, die niet in staat Van onze Haagse redacteur) IpEN HAAG - Op uitnodiging van de v( rzitters van de Eerste en Tweede HLiner brengt een parlementaire de- jfcatie uit de Duitse Democratische Kpubliek (DDR) donderdag 16 mei lln bezoek aan de Deltawerken. De delegatie is van 13 tot en met 17 mei H Nederland en bezichtigt verder Iglder meer de Keukenhof, het Rijks- |n(useum en de stad Delft. delegatie zal de Tweede en Eerste ■Hamer bezoeken en gesprekken voe- jren met commissies en enkele fractie- Borzitters. Voorts staan ontvangsten door de ministers Van den Broek (I uitenlandse Zaken) en Brinkman Cj 'VC) op het programma. Hi bezoek aan de Deltawerken duurt v in 11.00 tot 13.00 uur. De samenstel- lij ia: van de delegatie was woensdag ig niet bekend. jRGEN OP ZOOM Stoelemat, 15 uur: optreden Koninklijk Ballet Jfin Vlaanderen. ■DDELBURG Molenwater, 9.30- 17 uur: Miniatuur Walcheren. Kntrum: v.a. 19 uur: Jazzfestival. Bhouwburg, 20 uur: Toneelgroep met 'V ouwen van Troje'. ZIERIKZEE Concertzaal, 20 uur: Btreden groep Intro-dans. 3RGEN OP ZOOM Roxy I, 20 uur: ■litis, 16 jr. pxy II, 20 uur: City heat, 12 jr. jnem'Actueel I, 20 uur: The Beverly cop, a.l. lem'Acuteel II, 20 uur: Amadeus, lem'Actueel III, 20 uur: Body dou- 16 jr. )ES Grand, 20 uur: Amadeus, a.l. Öl'LST De Koning van Engeland, 14 30 en 20 uur: Ik ben een heel stout pifisje, 18 jr; 20 uur: Amadeus, a.l.; 20 Uit naam van al de mijnen, 12 jr.; 20 uur: The Ninja mission, 16 jr. MIDDELBURG Meccano, 20 uur: Hos. ffi/ctro, 20.30 uur: Carmen. KRNEUZEN Luxor, 20; uur: Kil- ■g fields, 16 jr.; 20 uur: Body double, 12; jr. ■JSSINGEN Alhambra I, 20 uur: He Beverly Hills cop, a.l. Hiambra II, 20 uur: Lady Hawk, a.l. tentoonstellingen RAXEL Streekmuseum, 13.30-17 Hr: calligrafisch werk van Ernst de Vries. BERGEN OP ZOOM Markiezenhof, 14-17 uur: schilderijen van nieuwe Hlisten en werken van Marinus gjhipper. Bchting Etcetera: werken van Rietje ■n Nunen (t/m 12/5). H.INGE Galerie Esprit, 13.30-18 Hr: werken van Marie-José de Cock 9 Pedero van Esbroek. DOMBURG Zeeuws biologisch Mu- ■pn, 10-17 uur: 'Fossiele schelpen Hkenen vinden in Zeeland'. Hi Gerard Menken. Hlerie Mat, 13-18 uur: werken div. Hnstenaars. [HEILLE Landbouwmuseum, 10-12 13-17 uur: oude landbouwwerktui- i. Kts Galerie Zwaluwenhof, 14-18 Ir: werken van Piet van 't Hageland. (DDELBURG v.m. Bibliotheek- |)ouw Abdij 9, 10-12 en 14-17 uur: cht op vrijheid' en 'Zeeland 1940- 65'. lm 43, 14-17 uur: werken van Jan pcruysse (t/m 12/5). ilerie 'De Wijnstock', 14-17 uur: [uarellen van Will van Aggelen en Iraden van Harry Hutjens. pnstuitleen, 13.30-17 uur: gouaches Bert Neelen. Vleeshal 13-17 uur: projekt van pris Kolvenbach. IERE Grote Kerk, 101-7 uur: (altuur en recreatie in de Delta'. Schotse Huizen, 10-17 uur: werken InkaGóth. llSSINGEN Stedelijk museum. 112.30 en 13.30-17 uur: 'De klepper Jpt niet meer'. (ptielenzoo 'Iguana', 14-17.30 uur: positie levende reptielen, amfibieën I insekten. fENDIJKE Museum, 10-12 en (30-17 uur: 'Het waterschap over de pzen heen'. ERIKZEE De Eenhoorn, 10-17 expositie cursisten. 3- en Midden-Zeeland Goes, tel. '-14444 (ook voor milieuklachten). I'uwseh-Vlaanderen Alarmnummer T50-12200 (brandweer en ambulance). fS Telefonische Hulpdienst Zeeland, tel. P80-15551, dag en nacht bereikbaar. hulpdienst Zeeland voor mensen in °d, tel. 01180-36251, van 10.00-24.00 uur (ekends van 20.00-24.00 uur. (chting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. E34-14645, dag en nacht bereikbaar, [chting 'Vrouwen bellen vrouwen', tel. fOO-32233. uder- en Jeugdtelefoon Zeeland, tel. 0-38080, dag. van 16-20 uur. handicaptenzorg wordt gestoken. „Hoeveel geld er aan de ontwikkeling van andere kinderen wordt besteed is niet in discussie", schrijft hij. „Maar bij gehandicapten kan dat best min der. Het zal duidelijk zijn dat De Sterre dit soort gedachten verre van zich afwerpt". Een samenleving die zich respecteert, betoogt Bottelier, dient voldoende geld op te brengen voor de benodihd benodigde voorzie ningen voor gehandicapten. De Sterre toont zich in dit verband gelukkig met de uitspraak van de Tweede Kamer dat de zwakzinnigen zorg bij de bezuinigingen ontzien moet worden. Dit omdat er sprake is van een achterstandsituatie in deze sector. Voor 1985 hebben de toch ingestelde bezuinigingen voor De Sterre nog geen verstrekkende gevol gen gehad. Zowel de zorg als de werkgelegenheid is gewaarborgd, blijkt uit het jaarverslag. Of dat in de worden bezien, aldus het schrijven. In de verpleegdienst zijn de gevolgen van de verminderde financiële situa tie in De Sterre al enigszins merkbaar. Zo zijn vier groepen tot drie groepen samengevoegd, waardoor twee perso neelsleden minder nodig zijn. Tot nu toe heeft dat echter geen problemen opgeleverd. „Wel zal het een meeval ler zijn indien zal blijken dat we toekomen met het budget voor luiers en winkelartikelen", stellen de samen stellers van het verslag. Overigens wordt in het jaarverslag gepleit voor een verdergaande vorm van samenwerking tussen de voorzie ningen voor geestelijk gehandicapten in Zeeuwsch-Vlaanderen. Dat er ver schillende zorgcircuits bestaan, acht De Sterre niet op zijn plaats. Het samenwerken, vanuit één bepaalde regio, zal de zorg ten goede komen, aldus het verslag. „Het regionaal overleg zwakzinnigenzorg Zeeuwsch- Vlaanderen is een forse stap in de goede richting geweest, maar het lijkt wenselijk volgende stappen te zet ten". Voorts benadrukken de samenstel lers het belang van de integratie van geestelijk gehandicapten in de dorps gemeenschap Clinge. Uit dat oogpunt is eind vorig jaar ook begonnen met de bouw van een zogenaamde socio- woning aan de Koningin Juliana- straat in Clinge. In deze woning krijgen negen inwoners een plaats. Onder begeleiding kunnen ze er rede lijk zelfstandig, in de dorpsgemeen schap, wonen. MIDDELBURG - Galerie De Vier Heemskinderen aan de Rotterdamse Kaai I in Middelburg opent zondag middag haar eerste tentoonstelling. Op deze lentetentoonstelling zal werk te zien zijn van galeriehoudster Juul Kortekaas, Jopie Minnaard uit Heinkenszand en Greet Lyklema uit Gorinchem. Jopie Minnaard exposeert aquarellen die voornamelijk wilde planten voor stellen. Van Greet Lyklema zijn kleu retsen te zien, die feeërieke fantasie landschappen voorstellen. De sprite- en zeefdrukken van Juul Kortekaas hebben als thema vogels. De lentetentoonstelling in De Vier Heemskinderen opent zondagmid dag; bezoekers kunnen terecht tussen 14.00 en 17.00 uur. Verder is de exposi tie, die tot en met 2 juni te zien is, op donderdagen, vrijdagen en zaterdag en tussen 14.00 en 17.00 uur geopend en na telefonische afspraak. OOSTBURG - De Oostburgse sport raad toonde gisteren niet veel begrip voor het besluit van het college van b en w inzake de plaatsing van licht masten door de tennisvereniging Schoondijke bij' hun accommodatie. De tennisvereniging plaatste in maart zonder overleg of toestemming van de gemeente op de obstakelvrije uitloop tussen de tennisbanen drie gigantische lichtmasten. Het college van b en w besloot medewerking te verlenen aan het verzoek achteraf van de tennisvereniging om de licht masten te laten staan en een procedu re te starten tot het verlenen van een opstalrecht. Dit onder aanvaarding van 'het grote gevaar precedentwer king'. Sportraadslid W. Vermeulen begreep niet dat het college hiervoor toestem ming geeft: „Als je illegaal een duiven hok bouwt, moet je het afbreken", aldus Vermeulen, die zich afvroeg wat er in de toekomst in zulke gevallen zal worden gedaan. Ook A. Leyte vond het waanzin dat het college hieraan toegeeft. Hij vroeg zich af of de draina ge door het plaatsen van de masten niet beschadigd was. Ook de plaats waar de masten staan, vond hij zeer ongelukkig. Hij vroeg zich verder af of de tennisbond toestemming zal geven om op deze manier op de banen te spelen. Het raadslid R. Calon (CDA) vond dat de sportraad niet zo hard moet zijn. „Het komt wel meer voor dat er iets gebeurt zonder toestem ming", was zijn commentaar. Voorzitter J. Vergouwe antwoordde dat de gemeenge op geen enkele wijze aansprakelijkheid aanvaardt voor welke gevolgen van het plaatsen van de lichtmasten ook, totdat het opstal recht verleend is. Het ging hem echter te ver om de masten te laten slopen omdat dit nog meer schade zou berok kenen. Hij erkende dat er op deze manier precedenten geschapen kun nen worden. Verder deelde Vergouwe mee, dat er overeenstemming is bereikt met de voetbalverenigingen IJzendijke over de overname van de kantine. Voor vijfduizend gulden wordt de kantine aan de voetbalvereniging verkocht. Raadslid J. van de Sande (PvdA) vond dit bedrag te hoog. Hij wees erop dat de voetbalvereniging al enige ja ren zonder een bron van inkomsten zit. Vergouwe sprak van een goed overleg met de voetbalvereniging. Aan de sportzaal te Cadzand zal op z'n vroegst na de bouwvakvakantie worden begonnen, zo vertelde hij. Er moet eerst een nieuw voorbereidings- besluit komen. De hal zal in het vroege voorjaar van 1986 voor gebruik gereed zijn. Verder wenst de sport raad dat in het onderzoek naar reno vatie van het sportcomplex 'De Veer- hoek' te Oostburg een eventuele uit breiding van het complex wordt mee genomen. Vergouwe gaf als persoonlijke mening daarover om de beweegbare bodem uit het bad te halen en er een instruc tie-bad naast te leggen. Sportraadslid P. van de Heuvel vroeg zich af hoe het zit met een eventueel motorcrosster rein in West-Zeeuwsch-Vlaanderen. Vergouwe antwoorde dat er nog steeds gezocht wordt naar een goed terrein. Hij noemde een terrein in de gemeente Sluis, dat misschien voor dit doeleinde geschikt zou kunnen zijn. Ook het luchtkussen dat in de zomer maanden bij het zwembad 'De Veste' in Breskens ligt, kwam ter sprake. Het kussen werd in een eerdere sportraad vergadering onveilig genoemd. Nu zal worden onderzocht of de buitenran den met een halve meter verhoogd kunnen worden wat de veiligheid zou bevorderen. VLISSINGEN Het algemeen be stuur van de Provinciale VVV heeft in grote lijnen ingestemd met de koerswijziging, die een stuurgroep enige tijd geleden voorstelde in een rapport. Tijdens een vergadering bleek woensdagavond in Vlissingen, dat men een sterkere inbreng wil van het bedrijfsleven in het bestuur van de VVV, dat meer activiteiten in de sfeer van promotie gewenst is, voor zover de financiën dat toelaten, en dat men meer naar buiten wil treden via bijvoorbeeld beurzen. Drie weken geleden vergaderde het algemeen bestuur ook over het rap port. Toen besloot men eerst de ach terban te raadplegen en woensdag avond kwam men nog eens bijeen. Men bleek het eens met voorstellen voor reconstructie van de provinciale VVV, die overigens onder de huidige naam zal blijven functioneren en die, zoals voorzitter mr H. Bruin het for muleerde, 'als ondertitel' zal krijgen 'Zeeuws bureau voor recratie en toe risme'. KAMPERLAND Bij een zomerwo ning in Kamperland is een surfplank, die aan een paal was vastgebonden, ontvreemd. De eigenaar J. B. uit Veere heeft van de diefstal aangifte gedaan. (Advertentie) Doe het meteen goed. De vakman en het grootste merk. G. van Halderen Goes B.V. Nijverheidsstraat 14, 4458 AV 's Heer Arendskerke 01106-17 40 VLISSINGEN De HTS in Vlissin gen houdt voor de zesde maal de nationale HTS-windsurfkampioen- schappen. Deze worden vandaag (donderdag) en vrijdag gehouden op het Veerse Meer bij camping de Schotsman in Kamperland. Zo'n 200 HTSers van ruim 20 scholen uit heel het land nemen eraan deel. Er wordt gestreden om de wisseltrofee, sinds verleden jaar in handen van de HTS in Enschede. De wedstrijden beginnen vandaag om 12.30 uur en vrijdag om 10.30 uur. Vrijdagmiddag worden (rond 16.30 uur) de prijzen uitgereikt door HTS-directeur ir Tj. Douma. Advertentie mMmd Het meisjesvoetbalelftal van school 't Kofschip uit Zierikzee SINT-MAARTENSDIJK - Op het sportveld van voetbalvereniging Smerdiek werd het meisjeselftal van de openbare lagere school 't Kofschip uit Zierikzee voetbal kampioen van Zeeland. In de finale moesten ze het opnemen tegen de meisjes van de openbare lagere school Voorhoute uit Kruiningen. De twee keer tien minuten speel tijd werd bij een 0-0 stand afgeflo ten. Hetgeen betekende dat iedere partij vijf strafschoppen moest ne men. 't Kofschip schoot vier keer raak en Voorhoute drie keer. Een verdiende zege voor de Zierikzeese ploeg, dat eerder in poule A Ter Tolne uit Tholen met 1-0 had ver slagen, en de Holtkampschool uit Goes met 2-0. De meisjes van Voorhoute bereik ten de finale via overwinningen op Oostburg en de Beatrixschool uit Arnemuiden in poule B. Om twee uur verrichtte de inspec- trice van het lager onderwijs me vrouw Bouman uit Goes de afstrap en opende daarmee de strijd om de Zeeuwse titel. Acht meisjes-elftal len samengesteld uit leerlingen van de 4e, 5e en 6e klas, voetbalden fel maar zeer sportief om de hoogste eer. Veel wedstrijden eindigden in gelijkspel, waardoor penalty's no dig waren om de volgende ronde te bereiken. Uit handen van de wethouder van sportzaken van de gemeente Tho len, de heer P. van Schetsen ontvin gen alle clubs een beker. Hoofdon derwijzer en rayonsecretaris I. C. Moerland had de voorbereidingen voor deze dag getroffen, bijgestaan door de spelers van voetbalvereni ging Smerdiek, die als scheidsrech ters optraden. Uitslag: 1 't Kofschip, Zierikzee (rayon Schouwen), 2 Voorhoute, Kruiningen (rayon Zuid-Beveland), 3 Beatrixschool, Arnemuiden (rayon Walcheren), 4 De Holtkampschool, Goes (rayon Goes), 5 Stemerding, Oost-Souburg (rayon Vlis singen), 6 Oostburg, (rayon Zeeuwsch- Vlaanderen), 7 Rieburch. Sint-Maartens dijk (Rayon Tholen), 8 Ter Tolne, Tholen (rayon Tholen). VOGELWAARDE Het school- voetbalteam van De Schakel uit Vogelwaarde is woensdagmiddag jongenskampioen van Zeeland ge worden. Het elftal van de lagere school uit Vogelwaarde legde na een spannende strijd in de finale- poule in eigen dorp dank zij een beter doelsaldo dan de Polder burcht uit Arnemuiden beslag op de eerste plaats. De Schakel mag Zeeland tijdens de strijd om het kampioenschap van Nederland in Zeist vertegenwoordigen. Er kwamen woensdag negen school elftallen in Vogelwaarde in de eind strijd om het Zeeuws kampioen schap in actie. De negen teams waren in een eerder stadium kam pioen van hun rayon géworden en streden in wedstrijden van 25 minu ten om de hoogste eer. In drie poules werd een eerste schifting gemaakt. In poule A eindigde De Schakel op de eerste plaats. In poule B won de Polderburcht uit Arnemuiden. In poule C werd Ter Tolne uit Tholen poulewinnaar. De poulewinnaars streden vervol gens in de finalepoule om de toer- Beeld uit de finalepoule tussen De Schakel Vogelwaarde en de Polder burcht uit Arnemuiden. nooizege. De Schakel en de Polder burcht hielden elkaar daarbij in de eerste wedstrijd in evenwicht: 0-0. Vervolgens versloeg De Schakel ter Tolne met 2-0 en met spanning moest het schoolelftal uit Vogel waarde de uitslag van de wedstrijd De Polderburcht-Ter Tolne afwach ten. De Polderburcht kwam daarin halverwege op een 1-0 voorsprong en behield deze stand. De uitslagen van de wedstrijden in poule A: De Schakel-De Hoeksteen 4-1; De Hoek- steen-'t Staepel 'of 1-4; De Schakel-'t Staepel 'of 2-0. Poule B: De Wegwijzer-Kloetingseschool 1-0; De Wegwijzer-De Polderburcht 0-3; De Polderburcht-Kloetingseschool 0-0. Poule C: St. Bavoschool-Van Duyven- voordeschool 0-3; St. Bavoschool-Ter Tolne 1-0; Ter Tolne-Van Duyvenvoorde- school 3-0. Om de eerste tot en met derde plaats: De Schakel-Polderburcht 0-0; De Schakel- Ter Tolne 2-0; Ter Tolne-Polderburcht 0-1. Om de vierde tot en met zesde plaats: 't Staepel'of-Wegwijzer 0-1; 't Staepel'of- Van Duyvenvoordeschool 3-1; Wegwijzer- Van Duyvenvoordeschool 1-2. Om de zevende tot en met negende plaats: De Hoeksteen-Kloetingse school 4-3; De Hoeksteen-St. Bavoschool 1-3; Kloetingseschool-St. Bavoschool 0-0. Eindstand: 1 De Schakel (Vogelwaarde), 2 De Polderburcht (Arnemuiden); 3 Ter Tolne (Tholen); 4 't Staepel'of (Renesse); 5 De Wegwijzer (Hoek); 6 Van Duyven voordeschool (Oost-Souburg); 7 St. Ba voschool (Oostburg); 8 De Hoeksteen (Wemeldinge); 9 Kloetingseschool (Kloe- tinge). Veiling Bergen op Zoom Woensdag 8 mei. Aardbeien glas 1,45-1,53; aardappels laat 21; Golden Delicious 30- 1.08; Jonagold 66-1,80; Winston 27-66; Con ference 20-1,46; asperges 39-1,86; bloemkool kas 40-3,60; komkommer per stuk 32-97; uien ongeschoond 16-36; bos uien 93-98; witlof 2,10-3,60; lamsoren 4,10-4,80, spits kool 2,37; bospeen 2,03-2,06; prei 59-1,72; rabarber 36-59; radijs 11-68; glas-sla 23-46; natuur-sla 17-23; spinazie-kas 1,40-1,50; spi- nazie-natuur 90-1,60; tomaten 7,80-21,20; potselder 58. MIDDELBURG - „Een misverstand, een communicatiestoornis, een fout die ik heb gemaakt". Zo reageerde de heer A. J. Dijkwel, secretaris van de statenfractie van D'66, woensdag naar aanleiding van een bericht over de uitreiking van een zogeheten wil- dredder. In dat bericht, in de PZC van dinsdag, werd vermeld dat D'66 een wildredder zou overhandigen aan de heer J. Kwekkeboom in Mid delburg en wel op zaterdag 18 mei. Het bericht was gebaseerd op een brief van Dijkwel waarin hij en en ander aankondigde. Maar niets bleek minder waar. Want niet D'66, maar de heer I. Kwekkeboom (een broer van J.) uit Heinkenszand schonk de wil dredder en dat deed hij woensdag al. Dijkwel: „In een blad van de dierenbe scherming las ik een stukje over de wildredder en ik dacht: zo'n ding moeten we in Zeeland ook hebben. Ik belde de producent in Paterswolde om informatie over het apparaat en die vertelde mij dat hij al een bestel ling uit Zeeland had en wel van I. Kwekkeboom. Toen heb ik Kwekke boom benaderd met de vraag of wij de wildredder van hem konden overne men en hem dan, namens D'66, aan zijn broer konden overhandigen. Ik begreep van Kwekkeboom uit Hein kenszand dat dat goed was, maar later bleek dat ik hem verkeerd had begrepen". De heer I. Kwekkeboom gisteren: „Ik ben jager, en jagen is een hartstocht. Ik jaag op het land van mijn broer in Middelburg, op klein wild. Maar, nu gebeurt het dat, wanneer het land wordt gemaaid, de kleine dieren zoals fazanten, wilde eenden, konijnen en hazen, regelmatig 'meegemaaid' wor den. En dat gaat mij, ook als jager, aan het hart". De heer Kwekkeboom hoorde van het bestaan van de wildredder en onder nam actie. „Een wildredder is een apparaat van anderhalve meter breed dat op de cyclomaaier wordt beves tigd. Het bestaat uit een buis met vijf bellen die scharnierend zijn opgehan gen. Door het belgerinkel worden de beesten in het veld gewaarschuwd en zij kunnen tijdig vluchten. Ik vond het een goede zaak om op deze manier dit wild te redden". Het jachtseizoen in Nederland is ge opend van 15 oktober tot 31 decem ber. De adjunct-directeur van de Ko ninklijke Nederlandse Jagers Vereni ging (KNJV) te Amersfoort, de heer J. C. van Hasselt vertelde woensdag: „In de tijd dat er wordt gemaaid, mag er absoluut niet worden gejaagd. De meeste leden van onze vereniging zijn grote natuurvrienden. Het is ook zo dat juist de KNJV sinds april vorig jaar actief meedoet aan de versprei ding van de wildredder. Bijna niets is erger dan het aantreffen van aan flarden gemaaide dieren. De jager is er primair op uit, conform de jachtwet, om te zorgen voor een goede wild stand. Tevens houdt hij rekening met de belangen van natuurbescher ming", aldus Van Hasselt. De heer J. Kwekkeboom, die de wil dredder van zijn broer kreeg; „Ik vond het een uitstekend idee en zodra ik ga maaien bevestig ik de wildred der op mijn maaimachine. De heer Dijkwel benaderde mij om te vragen of ik er bezwaar tegen had om een demonstratie met de wildredder te geven. Ik zei dat ik dat graag zou doen en zo werd de datum van 18 mei afgesproken. Wat hij en mijn broer verder hebben afgesproken weet ik niet". I. Kwekkeboom: „Dijkwel vroeg aan mij of ik de wildredder aan hem wilde verkopen. Maar ik heb geantwoord dat ik het ding had besteld en er ook zelf voor wilde betalen. Ik hem hem gezegd dat hij er zélf ook een kon kopen, want ik vind 'hoe meer wil- dredders in Zeeland hoe beter dat is'. Het was mijn eigen idee en ik laat mij niet voor een karretje spannen dat ik zelf niet wil trekken. Maar de heer Dijkwel heeft inmiddels duizendmaal excuses aangeboden, dus voor mij is de zaak daarmee geregeld". Dijkwel heeft inmiddels gisteren ook een wildredder besteld en nu wordt namens D'66 deze tweede wildredder ook zaterdag 18 mei overhandigd, maar dan aan een vertegenwoordiger van de Stichting Het Zeeuws Land schap. De heer J. Kwekkeboom heeft inmiddels goed gevonden dat dan ook op zijn terrein gebeurt, zodat meteen iedereen kan zien hoe zo'n wildredder precies werkt. Tuinbouwveiling Middelburg Aardappelen: bintjes; bonken 22-25; grote 13-15, 555-580; driel 10-31; eerstelingen gro te 555-580; kriel 453-551; appelen: Winston: I 60/65 41-52; 65/70 70-71; 70/80 90-91; golden delicious: I 70/80 103-104; II 60/70 57-58: peren: saint remy II 50/60 78-91; 60/70 141-142; 70 80 137-138; Tomaten Al 310-341; BI 325-351; Cl 299-310; paprika kg I 60 530-531; 70/ 651-652. Groenten: breekpeen DII: 101-102; C D II 93-44: CII108; rode kool Al 73-74; BI 45-46; kroten AB II 24-29; prei A 159-187; B 72-134; uien bonken 30-33; grote 18-23; rabarber A 37-57; witlof All 325-365; Bil 238-300; III 150-250; natuursla I 28/ 68-69; glassla II 28/ 52-58; 30/ 43-49; spinazie II 132-174; 251-257; kasbloemkool 8 321-322; boskroten I 216-217; bosramenas I 65-71; bosuien II 52-53; bosselderij 17-46; bosradijs II 48-70; glassnijbonen II 788; krom 601-727; komkommer I 31/36 68-69; 41/51 82-83; 51/61 96-101; 61/76 88-91; krom kg 83-109. Veiling Barendrecht Woensdag 8 mei. Aardappelen: Bintjes 16- 24; Eigenheimers 16-21; Irenes 18-22; vroege aardappelen groot 6,50-6,60, kriel 4,00-4,40; aardperen 88-91; krulandijvie 1,12-1,39; bloemkool 6 stuks 3,40-4,60, 8 stuks 3,10- 4,30, 10 stuks 2,80-3,70, 12 stuks 2,00-3,10, 15 stuks 1,30-2,20; bospeen 1,90-2,60; broccoli 8,50-10,70; champignons 1,30-1,40; Chinese kool 1,31-1,72; witte kool 33-77; rode kool 56-84; bos kroten 1,19-1,68; oesterzwammen I,50; paksoy 1,60-2,30; pepers 9,60-9,70; pe terselie 42-87; peulen 33,50; postelein 1,90- 2,80; prei 1,20-2,70; raapstelen 50-71; rabar ber 48-80; radijs witpunt 24-1,00; selderij 41-98; snijbonen 7,10-8,00; spinazie 88-1,71; spitskool 2,00-3,30; uien bonken 5-30, grof 14-33, middel 26-35, bos uien 26-74; winter peen 1,19-1,40; witlof kort I 3,20-4,00, kort n 2,20-3,40, lang II 1,50-3,00, III 1.00-2,70; ijsbergsla 52-1,23; aardbeien 1,47-1,68. EIERVEILING EIVEBA BV BARNEVELD Aanvoer 2.084.400 stuks, stemming prijs houdend. Prijzen in gulden per 100 stuks: eieren van 51-52 gram 10,45, 55-56 gram II,20-11,05, 60-61 gram 11,55-11,70 en 65-66 gram 12,60-13,25.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 21