Raad Aardenburg wil prijzen van erfpachtcanons bevriezen Bea Meulman speelt de rol van Etty Hillesum PSP: emancipatieplan W-Zeeuwsch-Vlaanderen is te vrijblijvend Aardenburgse raad heeft veel moeite met subsid PZC/ streek OOK INTERESSANT VOOR BEDRIJVEN NA 'VROUWEN VAN TROJE' TWEE MILLE VOOR KIKKERFEESTEN '84 Wedstrijden met ezels in Kallo (B) Avondvierdaagse Hulst begonnen Hammondorganist speelt in Hulst Collectie VOORSTEL VERHOGING TERUGGENOMEN Kernenergie Eén lijn Oefenpop voor maatschappelij ke dienstverlening Vergadering van commissaris-RO Sas Jeugdclub Schoondijke houdt oliebollenactie Nieuwe rayonagent in Hoek benoemd Noodlot Vrouwen De Stelle Terneuzen houdt fancy fair EHBO'ers Graauw in de prijzen WOENSDAG 8 MEI 1985 Kunstuitleen nu ook het Terneuzense in Museum TERNEUZEN - Het is vrij ongebruikelijk dat het kunstminnende publiek in een tentoonstel- ingsruimte ineens op eigen gezag schilderijen van de wanden begint te slopen, die vervolgens onder de arm klemt en ermee naar huis loopt. Sinds zaterdag gebeurt dat dagelijks in het Terneuzens Museum en wat het gekke is, is dat het museumpersoneel zelfs recidive aanmoedigt. Maar een geluk is dat sommigen ook af en toe wat terug komen brengen. Merkwaardig? „Nee hoor", zegt be heerster Ineke Jobse van de Stichting Beeldende Kunst Zeeland in Middel burg. „Kunstuitleen bestaat in de provincie nu zo'n elf jaar. Alleen zijn we nu eens met een collectie naar Terneuzen gekomen. Dan hoeven on ze Zeeuws-Vlaamse leden niet elke keer naar Middelburg te komen als ze iets willen ruilen. Bovendien is dit een leuke kennismaking voor mensen die nog nooit met kunstuitleen zijn ge confronteerd". Ineke Jobse heeft in het Terneuzense Museum zo'n zeventig nieuwe uitleen kunstwerken opgehangen. Een aantal daarvan is gemaakt door bekende Zeeuws kunstenaars onder wie Joop Dam (krijtwerkstukken), Willem van der Mandele (etsen) en Guido Goed heer (acryl oliepastels). Er zijn bij de Stichting Beeldende Kunst Zeeland (die volledig door de provincie Zee land wordt gesubsidieerd) ongeveer 220 kunstenaars aangesloten. De stichting heeft in Zeeland 600 leden, van wie er bijna honderd in Zeeuwsch- Vlaanderen wonen. De kunstenaars verhuren of verkopen werken aan de stichting, die ze op haar beurt weer aan kunstliefhebbers uitleent. De be heerster zegt dat het uitlenen volgens een uniek en vooral goedkoop sys teem gebeurt. KALLO - Wie zondag 12 mei een attractie wil zien of daar misschien zelf ook aan wil deelnemen moet in het Belgische Kallo zijn. De kleine Belgische gemeenschap, gelegen op enkele kilometers van Nieuw-Na- men, houdt op die dag zijn eerste ezelskoers. Vanaf 13.00 uur worden er op dertig ezels, drie lamas en vier kamelen wedstrijden gehouden. De af te leggen afstand, de lengte van het parkoers, bedraagt ongeveer 300 meter. Van elke reeks komt de winnaar later in de finale. Voor dit spectaculaire gebeu ren hebben al meer dan tweehonderd deelnemers(sters) ingeschreven. Naast dit gebeuren staat er verder ook 'Van de ezel' op het programma. Voor deze wedstrijd wordt geen ezel gebruikt die, zoals vaak gebeurt, kop pig is. De wedstrijden worden gehou den op een terrein van de voormalige suikerfabriek. TERNEUZEN - Donderdag 9 mei neemt de Stichting voor Maatschap pelijke Dienstverlening in Midden Zeeuwsch-Vlaanderen een oefenpop ten behoeve van de interne cursussen hartreanimatie in gebruik. De oefen pop wordt aangeboden door mevrouw Fermont van de Terneuzense afdeling van de 'Vrienden van de Hartstich ting'. De overhandiging vindt plaats om 14.45 uur in het kantoor van de Stichting voor Maatschappelijke Dienstverlening aan de Beethovenhof 10 in Terneuzen. SAS VAN GENT - De vaststelling van het bestemmingsplan Axelse Vlakte is het enige agendapunt van de com missie ruimtelijke ordening van de gemeente Sas van Gent. Die verga dert maandag 20 mei om 19.30 uur in het gemeentehuis. HULST - Onder een zwaar bewolkte lucht is dinsdagavond de zevende avondwandelvierdaagse van de Hul ster buurtvereniging 'Den Dullaert' van start gegaan. Er namen 380 wan delaars deel. De vierdaagse is net zoals de voor gaande op touw gezet in samenwer king met de Nederlandse Wandel sport Bond. Om het voor de wande laars allemaal aantrekkelijk te maken wordt elke avond een andere route gelopen. Vrijdag, de laatste avond, worden de wandelaars muzikaal inge haald door een muziekvereniging. Na afloop worden dan in de foyer van de sporthal 'Den Dullaert' in Hulst de herinneringstekens uitgereikt. CHOONDIJKE - De jeugdclub choondijke houdt zaterdag een olie- ollenactie om de clubkas te spekken. Vanaf 10.00 uur zal de clubleiding 'Ijgestaan door een aantal vrijwilli- ers en leden proberen de oliebollen verkopen. HULST - Zaterdag 11 mei verzorgt de lekende Hammond-organist Guido luysse een concert in het zalencen- rum 'Tiffany' te Hulst. Het concert lestaat uit twee delen en wordt ge presenteerd door danseres Marina. Ie ritmesectie wordt op de drums ndersteund door Rennie de Kint. et geheel wordt besloten met een 'Ptreden van de jazzdansgroep en «listen Marina en Claire Paniez. Na iet concert volgt een dansavond met muzikale medewerking van 'The Tif- enyband'. e muziekavond begint om 20.00 uur. De abonnementsprijs bedraagt maxi maal 25 gulden per maand en daar voor mag men dan een paar kunstwer ken van een bepaalde waarde mee naar huis nemen. Ze mogen dar dan maximaal een half jaar aan de wand hangen. „Het unieke is dat een be paald bedrag van de abonnements prijs wordt gereserveerd. Dat is een soort spaarpotje. Na een aantal jaren heeft men een aardig bedrag gespaard en daarvoor kan men dan een kunst werk bij de stichting kopen", legt de beheerster Ineke Jobse uit. De collectie bestaat momenteel uit een paar duizend kunstwerken. Ineke Jobse zegt dat het voor kunstenaars interessant is om via de stichting hun werk onder de aandacht te brengen. Aangeboden kunststukken, worden echter wel elk half jaar door een strenge selectiecommissie beoor deeld en kunnen pas na een positief advies aan de collectie worden toege voegd. Tot op heden wordt alle aan bod serieus bekeken. De kans bestaat echter dat de selectiecommissie (die telkens van samenstelling veran derd) criteria gaat aanleggen voor de TERNEUZEN - Hoek krijgt vanaf vandaag (woensdag) een nieuwe rayonagent. Het is de hoofdagent G. van Schaik die in de functie L. van der Woude opvolgt. De laatste heeft zijn werk in Hoek beëindigd omdat hij een kadercursus gaat volgen. technieken waarin de kunstwerken zijn uitgevoerd. Ineke Jobse: „We willen in de toekomst meer accent leggen op de olieverfschilderijen, gouaches, kleinplastieken en textiele kunstvormen. Die worden minder vaak door de kunstenaars aangebo den, terwijl er wel veel vraag naar is". De beheerster zegt dat er een redelijke belangstelling is voor de kunstuitleen in het Terneuzens Museum. Ze heeft ook al enkele nieuwe leden genoteerd. Ook verwacht ze belangstelling uit het bedrijfsleven. „Ik heb alle grote bedrijven in Zeeuwsch-Vlaanderen aangeschreven. Voor bedrijven heb ben we een speciaal abonnement. Je ziet tegenwoordig steeds meer kunst in kantoorgebouwen hangen". De uitleencollectie van de Stichting Beeldende Kunst Zeeland hangt tot en met zaterdag 18 mei in het Terneu zense Museum. Over een halfjaar kan men een keuze maken uit een nieuwe collectie. Tussentijds kan men echter ook gewoon bij de stichting aan de Kuiperspoort in Middelburg kunst werken omruilen. In Terneuzen kan men ook aan de hand van dia's een keuze maken uit de totale collectie van de stichting. Beheerster Ineke Jobse van de Stichting Beeldende Kunst Zeeland, geeft uitleg over de uitleencollectie. AARDENBURG Er zal opnieuw een poging worden ondernomen om de erfpachtcanons voor bouw- en tuingronden in Aardenburg te be vriezen. Eerst wordt bekeken wat er met de uitgifteprijzen van bouwgron den moet gebeuren. De Aardenburgse gemeenteraad sprak zich dinsdag op voorhand al uit voor een bevriezing van die prijzen. Aangezien de erf pachtcanons aan de bouwgrondprij zen zijn gekoppeld, worden er dan twee vliegen in één klap geslagen. De gemeenteraad boog zich gister avond over het collegevoorstel om de erfpachtcanons te verhogen met 6,5 procent. Daarmee kwamen b en w tegemoet aan de wensen van de pro vincie. Immers: drie jaar geleden be sloot de raad de pachten tot en met 1985 niet te verhogen. Gs keurden dat besluit goed onder voorwaarde dat er bij de eerstvolgende herziening uitge gaan zal worden van de reële grond waarde, wat een opschroeven van de prijs inhield. Het college van b en w kwam aan die provinciale wens tege moet. De gemeenteraad wilde zich echter ten opzichte van Middelburg niet zo maar gewonnen geven. De aanwezige CDA-er A. van der Bliek liet schrifte lijk weten dat de lagere inkomens in de gemeente de dupe zouden worden van prijsopdrijving, omdat juist voor hen in het verleden de erfpacht in het leven was geroepen. H. van Rie (D'66) kon zich volledig in de 'sociale ge dachte' van de CDA-er vinden. Een simpelweg bevriezen van de canons leek hem echter niet haalbaar, omdat 'Middelburg' daar nooit mee zou in stemmen. Een mogelijke oplossing leek hem het vasthouden aan de prijzenkoppeling tussen bouwgrond en erfpacht. Als de gemeente er in slaagt de uitgifteprijzen van bouw grond met behulp van een egalisatie fonds te stabiliseren, dan profiteren de erfpachters daarvan mee. De de mocraat werd bijgevallen door wet houder R. van de Wijnckel: „Als we de zaak in zijn totaliteit bekijken, dan hebben we misschien een kans". Het college nam daarop het voorstel om de pachten te verhogen terug en zal de discussie in de raadscommissies over de bouwgrondprijzen afwachten. De raad discussieerde verder langdu rig over het voor en tegen van kern energie. Het voorstel om het stand punt van de vereniging milieudefen sie - voorlopig geen nieuwe kerncen trales - te onderschrijven, haalde het ondanks een vurig pleidooi van WD- er J. de Ridder niet. Alleen Van Rie en mevrouw A. Keymel (pvda) waren het met hem eens dat er eerst een goede oplossing voor het kernafval moet komen. Het collegevoorstel om de werkgroep kernenergie Zeeuwsch-Vlaanderen niet te subsi diëren werd naar de welzijnscommis- sie terug verwezen. De kans dat het voorstel gewijzigd zal worden is ech ter klein. Van Rie vond alleen in de PvdA een medestander toen hij be toogde dat dergelijke organisaties een belangrijke taak vervullen ten aanzien van 'het wakker houden van de mensen'. Tenslotte zal het college zich beraden over de uitbesteding van werken aan het werkvoorzieningschap Dethon. Uit een recent overzicht blijkt dat Aardenburg één van de gemeenten is die relatief weinig 'zaken' met het schap doen. Vandaag (woensdag) pra ten b en w met het Dethon-bestuur. Wethouder Van de Wijnckel liet ech ter al weten dat wat hem betreft het financieel belang van de gemeente voorop staat. Met andere woorden: Dethon zal doodgewoon met scherpe re prijzen uit de bus moeten komen. Bea Meulman in haar rol van Kassandra in 'Vrouwen van Troje', met achter haar Anita Menist als Hekuba Na twaalf jaar Toneelgroep Theater vond actrice Bea Meulman (36) het hoog tijd worden haar vleugels eens uit te slaan en nieuwe wegen te bewandelen. Haar (voorlopig) laatste bijdrage aan het Arnhemse gezelschap - de rol van Kassandra in 'Vrouwen van Troje' - speelt zij nog tot eind mei, waarna zij zich volledig kan toeleggen op de voorbereidin gen voor de creatie die zij volgend seizoen op de planken zal brengen: Etty Hillesum. Aan de hand van de indringende dagboeken en brieven van deze jonge Joodse vrouw, die in 1943 in Auschwitz werd vermoord, schreef Willem G. van Maanen een script, dat door de Etty Hillesum Stichting met grote instemming is gelezen. Producent van 'Etty', zoals het stuk is getiteld, is Gislebert Thierens in Amsterdam. De nieuwe leiding van Theater, Cees Linnebank en Helmert Wou denberg, die een frisse wind door het gezelschap liet waaien, kon Bea niet van haar voornamen afbren gen: „Op een gegeven moment moetje bij jezelf nagaan: hoe zit het met mij? Ben ik niet eens aan vernieuwing toe? Ik ben het gezel schap niet en dat wil ik ook niet zijn, ik ben een individu. De laatste jaren ben ik naar het punt gegroeid dat ik nodig eens weg moest gaan. Welke nieuwe leiding er komt, doet er niet toe, ik moet weer eens probe ren in het diepe te zwemmen en niet veilig aan de kant staan kijken hoe anderen het doen. Ik moet gewoon weer eens risico durven nemen en dat neem ik nu door weg te gaan bij Theater". „Als ik in al die jaren niet veranderd was, viel er niet veel te feliciteren, denk ik, stel je voor.... Ik houd niet van dat eeuwig doorkabbelen, voor mij moest dat maar eens afgelopen zijn. Het is ook gezond in een artis tiek vak dat je verandert van omge ving, van ambiance. Ik ben ook verhuisd en woon nu in Amsterdam. Als het moet ga ik op een gegeven moment weer verhuizen. Je moet er voor waken dat je ergens niet te lang blijft. Twaalf jaar is al heel lang, hoor, al iets té lang. Ik zat wel goed bij Theatêr, maar misschien is dat nou net niet goed". Bea Meulman is zeer ingenomen met het aanbod van Gislebert Thie rens om de rol van Etty Hillesum te spelen: „Het is bijna onbegrijpelijk dat een zo jonge vrouw binnen een korte periode zo'n gigantische ont wikkeling doormaakt in haar ge voelsleven en intelligentie. Zij was erg intelligent, had Slavische talen en psychologie gestudeerd, en be schikte over een groot talent om haar eigen gevoelens te ontleden en op een rijtje te zetten. Daardoor en mede onder de druk van de oorlogs situatie kon zij groeien naar het aanvaarden van het noodlot dat haar te wachten stond: als dit dan is wat met ons Joden moet gebeu ren, dan moet het maar gebeuren". Willem G. van Maanen is aange trokken omdat hij een goed dialoog- schrijver is, iemand met dramatur gisch talent. Hoewel er in de dag boeken van verschrikkelijk veel mensen voorkomen, heeft hij zich bij het schrijven van het stuk gecon centreerd op twee personen. Bea: 'Vrouwen van Troje' is donderdag avond te zien in de schouwburg in Middelburg, aanvang 20.00 uur. 'Et ty' gaat 25 januari 1986 in première in het Cultureel Centrum in Amstel veen en komt daarna twee keer naar Zeeland: woensdag 12 maart in Middelburg en vrijdag 14 maart in Terneuzen. „Hij heeft één thema eruit gehaald, namelijk Etty in relatie tot Julius Spier (gespeeld door Gerard Thoo- len), de man met wie zij een geeste lijk heel sterke verhouding heeft gehad. Door het leren kennen van deze man, die zo'n 30 a 35 jaar ouder was dan zij, heeft zij die geestelijke ontwikkeling doorgemaakt en is zij zich bewust van zichzelf geworden". „Spier, een leerling van Jung die handlijnkunde bedreef, loopt als een rode draad door alle drie de boeken heen - daarin overigens steeds aangeduid met S, alsof zij zijn naam wil verzwijgen. Hij is de man geweest die haar leven de wending heeft gegeven naar dat aanvaarden, dat berusten, dat rijpe, volwassen oordeel dat ze heeft over zichzelf en de mensen om haar heen. In Westerbork bleken haar filoso fieën niet alleen mooipraterij te zijn, ze bracht ze ook in de praktijk. Ja, we zijn nu al druk met die materie bezig. De spelers praten met de regisseurs (Frederik de Groot en Ad van Kempen) en de schrijver en we spreken ook mensen die in het dagboek voorkomen en de oorlog overleefd hebben. Deze materie ver dient het om onder de aandacht van iedereen te komen". 'Vrouwen van Troje' gaat in feite ook over oorlog, een verloren oor log die smart om het verleden achterlaat, maar ook drang tot overleven, het invullen van een toekomst die er ogenschijnlijk niet meer is. Euripides laat - in een bewerking van Jean-Paul Sartre - de vrouwen van Troje, nadat hun stad is vernietigd door de Grieken, hun verhaal vertellen, hun klach ten uiten. Bea Meulman: „Er is wel geschre ven dat dit ouderwets toneel is, maar misschien is daar wel weer eens behoefte aan. Laatst zei de directeur van de schouwburg in Utrecht: de mensen zijn zo blij als er in een Shakespeare eens géén fiets op komt. Dat vond ik wel aardig geformuleerd. 'Vrouwen van Troje' is een stuk waar je naar moet luisteren, een prachtige tekst van 2.500 jaar oud. Maar je voelt dat de mensen als ze zo stil naar je zitten te luisteren, ook iets ondergaan van de tijd van nu". „Naast Anita Menist (Hekuba) die de hele avond op het toneel is en de voorstelling draagt, samen met het koor, is er een aantal solisten, die maar één scène hebben. Mijn scène duurt tien minuten, maar die beleef ik zo intens, want het is een prachti ge scène. Je kan in één klap al je energie verbruiken. Ik vergelijk het wel met een sprint van een hardlo per en dat is best een fantastische ervaring". Frans P. J. Doeleman TERNEUZEN - De christelijke basis school 'De Stelle' in Terneuzen houdt zaterdag 11 mei een fancy fair en rommelmarkt in en om de school aan de Wagnerhof. De opbrengst is be stemd voor de aanschaf van audio visuele hulpmiddelen. De fancy fair en rommelmarkt worden opgeluisterd door draaiorgel 'De Vlinder'. De acti viteiten beginnen om 10.00 uur. AARDENBURG - Of kikkers ook last hebben van naweeën? Dat wist waar nemend burgemeester J. Asselbergs dinsdag tijdens de Aardenburgse raadsvergadering niet te zeggen. Ze ker was wel dat het plaatselijk eve nementencomité en de winkeliers vereniging Warvo de gemeenteraad vroegen de kikkerfeesten van 1984 met 2000 gulden de helpende hand toe te steken. Een subsidie-achteraf, waar veel raadsleden moeite mee hadden. Het collegevoorstel om het bedrag toe te kennen, haalde het met de hakken over de sloot. Maar ook de vijf voorstemmers maak ten duidelijk: alleen deze keer mag het evenementencomité zich nog bui ten de gebaande paden van de subsi dieverordening begeven. Deze door iedereen onderschreven stelling kwam voort uit de late en weinig overzichtelijke aanvraag van de orga niserende instanties. Zoals gezegd: het was een dubbeltje op z'n kant voor de Kikkerfeesten. Twee raadsleden uit het 'regerings kamp' waren afwezig, zodat de oppo sitiefracties voor het eerst sinds de vorige gemeenteraadsverkiezingen in de meerderheid waren. De stem van P. van Maele (Lijst Standaert) hielp het kikkerfestijn uit de rode cijfers. „Als het aan H. van Rie (D'66) had gelegen dan hadden de organisaties een beduidende lagere subsidie gekre gen". Hij sprak namens drie coalitie genoten: „Ik sta best positief tegen over de evenementen. Maar 2000 gul den is teveel van het goede". Hij signaleerde verschillende posten in de overgelegde rekening, zoals de vee keuring en de muziekvereniging, die al door de gemeente werden gesubsi dieerd. Tevens zette hij grote vraagte kens bij het bedrag van 2400 gulden, dat de organisaties voor 'eten en drinken' hadden uitgetrokken. „Dat lijkt me wat veel", aldus Van Rie. Een kritische doorlichting van de begro ting bracht hem op een maximale subsidie van 750 gulden. J. de Ridder (vvd) voegde daaraan toe dat er één lijn moet worden getrok ken ten opzichte van de verenigin gen. „Voor subsidieaanvragen zijn er nu eenmaal bepaalde regels", stelde de liberaal vast. CDA'er E. Ferket kon zich een heel eind in de bezwaren van de oppositie vinden. Desondanks was hij met het college van mening dat de aanvraag gehonoreerd moest worden. Hij zei: „Je mag nu geen bom op de activiteiten gooien, dan verdwijnt de animo om ooit nog iets te organiseren. Wél is het nodig dat alles eens op een rijtje wordt gezet". Wethouder W. van Helden, die tevens zitting heeft in het evenementencomité, vroeg begrip voor de late subsidieaanvraag en het hoge bedrag voor de representatie kosten. „Je moet in zo'n organisatie zitten om te begrijpen dat dat ook wat aan drank kost. Dat valt niet met een schaartje te knippen. We kunnen wel aan het evenementencomité meege ven dat er voortaan wat beter op het eten en drinken moet worden gelet". Zijn collega-wethouder R. van de Wijnckel merkte tenslotte op dat het alleen maar te prijzen valt dat een winkeliersvereniging samen met een evenementencomité zich voor derge lijke festiviteiten inzet. De bereidwilli ge houding met een waarschuwende vinger vond een krappe meerderheid in de raad, zodat het collegevoorstel met vijf tegen vier stemmen werd aangenomen. OOSTBURG - De Emancipatie Plan- groep West-Zeeuwsch-Vlaanderen heeft een prachtige emancipatienota voor de regio opgesteld. Maar of de nota ook daadwerkelijk iets ten goe de zal veranderen is zeer de vraag. „Wij hebben niet de verwachting dat door dit emancipatieplan wezenlijke veranderingen zullen optreden in de meningen en het beleid van de ge meentelijke bestuurders". Dat schrijft de PSP-afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen aan de Eman cipatie Plangroep West-Zeeuwsch- Vlaanderen naar aanleiding van de nieuwe nota die vorige maand uit kwam. Het plan werd vorige week tijdens een hoorzitting in Oostburg besproken. Binnenkort wordt de nota ter goedkeuring voorgelegd aan de gemeenteraden van Oostburg, Aar denburg en Sluis. De PSP vindt dat de aanbevelingen in het emancipatie plan te vrijblijvend zijn gesteld. De 80 suggesties in het rapport zijn veelal in bewoordingen gesteld als: de gemeen te zal stimuleren of zal aandacht besteden aan... De pacifisten ver wachten daar weinig heil van. „De gemeenteraden zullen zonder noe menswaardige discussie de standpun ten van de plangroep en de colleges overnemen en zich vervolgens op de borst kloppen met de woorden: „Moet je toch eens zien wat wij allemaal ten behoeve van de emancipatie doen!". De PSP heeft de vrees, en uit ervaring weten wij dat die niet ongegrond is, dat er vervolgens niets zal gebeuren. De plangroep heeft verzuimd duide lijk stelüng te nemen in een aantal zaken en daarmee is de discussie met de gemeentelijke overheid over werkelijke beleidsveranderingen op een dood punt gekomen", aldus de brief. Als mogelijke aanscherping van de aanbevelingen zou de PSP bij ver schillende punten een tijdslimiet wil len opnemen. Als voorbeeld: de ge meenten moeten bewerkstelligen dat binnen vijfjaar de helft van het aantal arbeidsuren binnen het gemeentelijk apparaat in deeltijdarbeid zou moe ten worden verricht. Bovendien zou er niet gesproken moeten worden over een kortere werkweek, maar over een kortere werkdag. Tevens zou vrijwilli gerswerk omgezet moeten worden in betaalde banen. De plangroep rept enkel over onkostenvergoedingen voor vrijwilligers. Verder is de PSP van meniung dat de rol van de vrouw in West-Zeeuwsch- Vlaanderen in een historische analy se moet worden duidelijk gemaakt, zodat de nota meer structuur krijgt. Alleen met dergelijke aanpassingen zal het emancipatieplan invloed uit oefenen op het gemeentelijk beleid. GRAAUW - Zowel de junioren als het seniorenteam van de EHBO afdeling Graauw hebben met succes deelgeno men aan de nationale EHBO-wedstrij- den in het Brabantse Gemert. De junioren wisten drie eerste en een tweede prijs in de wacht te slepen. Het seniorenteam behaalde een tweede prijs. Aan de nationale wedstrijden werd in totaal door 117 teams deelge nomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 31