Cabaret 'Onwijs Gaaf opende zingend 'Gewoon een Mens' Tijdens de oorlog hadden we altijd genoeg te eten Nog twee kanshebbers op titel zaalvoetbalcompetitie Boete voor jaar lang onverzekerd autorijden ZATERDAG 45-STE HERDENKING Rabobank S Hoek - Totaal 1985 Jaarvergadering Ouderenbond Hulst Sociale School in Hulst sluit jaar af Axelse jeugdrenner 2e in Hoogerheide DIAMANTEN PAAR IN TERNEUZEN: Algemene vergadering van de Rabobank wwissbi wi&flgmen*ft PZC/streek 16 VVD-Kamerlid spreekt in IJzendijke Krulbollen Tot staan brengen J w* Ereplicht KANTONRECHTER TERNEUZEN Discriminatie DE PZC 'N DIJK VAN EEN KRANT WOENSDAG 8 MEI 1985 Franse gesneuvelden kregen in Kapelle een waardig graf KAPELLE - Het was een ontroerende plechtigheid die samenkomst 5 april 1941 op de algemene begraafplaats in Kapelle. Vijfenzeventig Franse militairen die tijdens de meidagen van 1940 in het fruitdorp en aan het kanaal door Zuid-Beveland waren gesneuveld, kregen er een waardig graf. Het rood-wit-blauw van de Nederlandse driekleur en de Franse vlag op de kisten vloeiden in elkaar over en een zee van bloemen bedekte de graven. Toen hief iemand het Wilhelmus aan. Eerst aarzelend, maar na de eerste woorden uit volle borst meegezongen, klonk het volkslied door de voorjaarslucht. De Duitsers waren er niet erg gelukkig mee. En dat lieten ze blijken ook. Zaterdag zal de nationale hymne weer op de Kapelse begraafplaats te horen zijn - geen Duitser die er nu wat van zal zeggen. Voor de vijfenveertigste keer worden dan de Franse gevalle nen herdacht. Eens in de vijf jaar is dat een uitgebreide ceremonie. Deze keer zijn er detachementen van Ne derlandse en Franse mariniers, mo torrijders van de Koninklijke Mare chaussee en de Marinierskapel bij aanwezig. De Franse ambassadeur in Nederland, J. M. Gaultier de la Ferriè- re, waarnemend commissaris van de koningin J. D. de Voogd en burge meester G. Huitsing van Kapelle zul len op het Franse militaire oorlogs kerkhof kransen leggen en toespraken houden. De herdenking, die om 10.45 uur begint, zal worden bijgewoond door een honderdtal Fransen, onder wie oud-strijders en familieleden van gesneuvelden. Niet alleen de Franse militairen die op Nederlandse bodem zijn gesneuveld, zullen worden geëerd. In het kader van de herdenking is in de hal van het Kapelse gemeentehuis een tentoon stelling ingericht over de oorlog, en dan met name over de gebeurtenissen op Zuid-Beveland. Centraal daarin IJZENDIJKE - Het WD-Kamerlid mevrouw S. van Heemskerck Pillis- Duvekot houdt maandag 20 mei een lezing voor de West-Zeeuws-Vlaamse afdeling van haar partij in IJzendijke. Zij zal ingaan op defensie en buiten landse zaken. De liberalen houden die avond ook hun jaarvergadering. De bijeenkomst begint om 20.00 uur in De Hof van Koophandel in IJzendijke. HULST De afdeling Hulst van de rooms-katholieke bond van ouderen hield dinsdag zijn algemene jaarver gadering in het gemeenschapscen trum 'Den Dullaert'. De vergadering werd bijgewoond door ongeveer drie honderd leden. Na een kort jaaroverzicht door voor zitter E. van de Manacker, sprak de heer P. Weemaes, niet alleen als dis trictsadviseur maar ook namens het hoofdbestuur. Op de agenda stond ook een bestuursverkiezing. Perio diek aftredend en niet herkiersbaar waren mevrouw M. Lauwereijs-de Loet en de heer T. J. Wendels. Als nieuwe bestuursleden werden geko zen R. Jouret en de dames M. Kint- Neve en A. van Esbroeck-Smit. Voor zitter Van de Manacker dankte in het bijzonder het scheidende bestuurslid mevrouw M. Lauwereijs. Zij heeft vijf tien jaar deel uitgemaakt van het bestuur van de afdeling Hulst. „De zilveren speld van verdiensten, die ik u hierbij opspeld, is hier zeker op zijn plaats", aldus de voorzitter. Na de verkiezing volgde een toespraak door geestelijk adviseur, rector P. van der Veeken. Na de vergadering volgde er een ontspanningsgedeelte. HULST - De Sociale School in Hulst sluit zaterdagavond het schooljaar '84-'85 af. Vier kandidaten leggen op deze avond hun officiële eindexamen af met een spreekbeurt van 10 minu ten of langer over een maatschappe lijk geëngageerd thema. Zo zullen de vier sprekers die de eindstreep heb ben gehaald het hebben over biolo gisch tuinieren, de woestijn rukt op, de groene dood en de opvoedingsrol van de vader. Het sociale schoolgebeuren is bij de vier cursisten, E. Hamelinck, N. Bus- schools, F. van Waterschoot en B. Verstraeten, die gedurende drie jaar de jaarlijkse dertig lesavonden heb ben gevolgd, goed in de smaak geval len. Volgens J. van de Sande, coödina- tor van de Hulster Sociale School, klinkt nogal eens de opmerking 'Het smaakt naar meer' bij de cursisten. Ook volgend jaar, na de zomermaan den wordt in Hulst, bij een voldoende aantal cursisten, begonnen met een eerstejaarsgroep. HOOGERHEIDE Serge van Boven uit Axel was dichtbij de zege tijdens wedstrijden van de Westbrabantse Jeugdwielerbond, die in Hoogerheide werden gehouden. Bij de twaalfjari gen finishte Van Boven op een uitste kende tweede plaats. Bart van Schilt uit Sas van Gent, die zich in de eerste wedstrijden telkens bij de eersten wist te klasseren, ein digde in Hoogerheide op de vijfde plaats bij de zevenjarigen, terwijl zijn zusje Angelique van Schilt bij de achtjarigen als zevende eindigde. Ro bert Nijs uit Axel werd bij de twaalfja rigen twintigste. Komende zondag zijn er wedstrijden in Nispen. BRESKENS De Breskense krulbol- vereniging heeft op de Arjoanbolbaan een wedstrijd gehouden voor haar leden. De uitslag: 1 W. Vergouwe/R. van de Bos- sche/L. Buijs, 2 A. M. de Zutter/H. Vermeu- len/E. van Zeele, 3E. Pieters/ P. de Koning/ P. Ras. staan de inspanningen die inwoners van Kapelle zich tijdens de oorlog hebben getroost om de gevallen Fran sen een passend graf te bezorgen. Na de inval van de Duitsers op 10 mei 1940 snelden Franse troepen Neder land en België te hulp om te trachten de vijandelijke opmars tot staan te brengen. Zo bezette het 271e infante rie regiment de oevers van de Wester- schelde om de haven van Antwerpen bereikbaar te kunnen houden. Een deel van dit regiment koos stelling achter de westelijke dijk van het kanaal door Zuid-Beveland. Hoewel de Fransen beter uitgerust waren dan het Nederlandse leger - en zeker beter gemotiveerd dan de Nederland se militairen die op de vlucht voor de oprukkende Duitsers door Zeeland trokken - vormde het voornamelijk uit reservisten samengestelde regi ment geen partij voor de goed geoe fende legers van het Derde Rijk. Op 16 mei forceerden de Duitsers een doorbraak over het kanaal. In de straten van het dorp Kapelle kwam het daarna tot verbitterde gevechten van man tegen man, waarbij aan beide kanten veel soldaten sneuvel den. De volgende dag riep de burgemees ter van Kapelle de bevolking op de lichamen van de Fransen - de Duitse gravendienst had de eigen lijken in middels al afgevoerd - bijeen te bren gen op de algemene begraafplaats. Daar werden die 17e mei 65 Franse gevallenen ter aarde besteld in een massagraf met een simpel houten kruis. Verscheidene Kapellenaren vonden dat de Fransen daarmee te weinig eer was betoond en zo ont stond een comité tot onderhoud van de Franse graven. Begin 1941 herbe- HULST 'Onwijs gaaf, de cabaret groep van het zwakzinnigeninstituut 'De Sterre' in Clinge zorgde dinsdag middag in Hulst voor een niet-alle- daagse opening van de tentoonstel ling 'Gewoon een mens'. Nadat eerst de voorzitter van het Regionaal Overlegorgaan Zwakzinnigenzorg (ROZ), drs C. A. G. Vande Putte, een inleiding had gehouden over de zwakzinnigenzorg in de regio Zeeuwsch-Vlaanderen en het doel en de opzet van het project 'Gewoon een mens' had verduidelijkt, klonken er afwisselend vrolijke en sombere lie deren in de kleine zaal van het Hul ster gemeenschapscentrum 'Den Dul laert'. De cabaretgroep, bestaande uit men sen die hun dagelijks brood verdienen in de zwakzinnigenzorg, had in hun liederen, die muzikaal door gitaren werden ondersteund, veel kritiek ten aanzien van het regeringsbeleid. „Zwakzinnigen hebben niet iets meer nodig dan andere mensen, iets meer aandacht, iets meer verzorging, maar in feite krijgen deze mensen dit tegen woordig steeds meer in mindere ma te", zongen de in het wit gestoken werkers. Volgens hen staat 'geestelijk gehandi capt' in deze samenleving gelijk aan 'maatschappelijk bedonderd'. Burgemeester Mr. F. A. W. Jacobs toonde zich verheugd met het feit dat de tentoonstelling over de zwakzinni genzorg nu ook in Hulst te zien is. Hij sprak dan ook de hoop uit dat de bevolking van Hulst in groten getale naar de expositie in de hal van 'Den Dullaert' komt kijken. „Het ROZ ver richt in deze sector uiterst zinvol werk, nu en hopelijk in de toekomst", aldus Jacobs. groef het vijf man sterke comité een tiental Fransen die bij het kanaal door Zuid-Beveland een voorlopig graf hadden gekregen op de begraaf plaats in Kapelle. Deze gesneuvelden werden netjes gekist. Het comité voel de zich verplicht ook de eerder in het massagraf begraven soldaten afzon derlijk te kisten. Met de hulp van 35 vrijwilligers gebeurde dat in april. Nu stonden 75 houten kruisen in een speciale hoek van de begraafplaats. Nog was het comité niet voldaan. Stenen kruisen moesten er komen en een perkje met bloemen bij ieder graf. De Kapelse bevolking verschafte daarvoor financiële bijdragen. In mei 1946 werd bovendien een bescheiden monument onthuld, eveneens ge schonken door de inwoners van het fruitdorp. De aanwezigheid van de 75 Franse graven en het zorgzame onderhoud ervan waren later in 1946 aanleiding voor de Nederlandse regering te be sluiten alle in Nederland gesneuvel de Fransen in Kapelle hun laatste rustplaats te geven. Dat leidde tot een reconstructie van het ereveld, waarbij 62 stoffelijke overschotten die er sinds 1941 lagen naar Frank rijk gerepatrieerd. Uit andere delen van het land zijn daarna 217 gesneu velde Franse militairen aangevoerd. Onder hen de commando's die in 1944 bij Wassenaar een landingspoging hebben gewaagd en de parachutisten die in hetzelfde jaar bij Assen zijn neergekomen. Thans liggen op de Franse militaire begraafplaats in Ka pelle 224 personen, van wie er 104 ongeïdentificeerd zijn. Op de graven staan simpele witte kruisen, een enke le davidsster en minaret-achtige ge denktekens op de plaatsen waar uit de voormalige Franse koloniën in Noord-Afrika afkomstige belijders van de islamitische godsdienst zijn begraven. De tentoonstelling in het Kapelse gemeentehuis is vandaag (woensdag), donderdag en vrijdag tijdens kantoor uren en van 19 tot 21.30 uur te bezich tigen. vmMtmA f «kémÊr^A m Unf Het diamanten bruidspaar Hamerlinck. Rechts op de foto wethouder drs. A. Doorduyn van Terneuzen. TERNEUZEN In het nieuws is het nooit geweest en dat was misschien maar goed ook, want het moest allemaal stiekem gebeuren. Johan Hamerlinck (84) weet het nog goed hoe tijdens de oorlog in het geheim via de spoorlijn Terneuzen-Mechelen graan en aard appelen naar België werden vervoerd en dat er als retourlading varkens in Terneuzen werden uitgela den. Het gebeurde op kleine schaal. De Duitsers hebben het nooit gemerkt. Het was allemaal bedoeld om te voorzien in de behoefte van vrienden en kennissen. In die schaarse tijden was een goed stuk vlees op tafel toch een fantastisch feestmaal. Trouwens, met zes opgroeiende kinderen moest er wel wat extra op tafel komen in het gezin Hamerlinck. Toch een gemak dat pa bij de spoorwegen werkte. Dat was bepalend voor zijn hele leven, want begin jaren twintig kwam hij Maria de Coninck uit Axel op het spoor. In 1925 trouwde hij met haar. Gisteren waren Johan en Maria zestig jaar getrouwd en dat werd in aanwezigheid van hun zoon en vijf dochters in verpleegtehuis Ter Schorre, waar moeder Hamerlinck verblijft, gevierd. Johan Hamerlinck begon zijn carrière bij de spoorwe gen als kaartjescontroleur bij de omnibus die destijds een verbinding onderhield tussen het station en de provinciale boot in Terneuzen. Later werd hij hoofd controleur op de lijn Terneuzen-Mechelen. Toen die lijn in 1957 door de Nederlandse Spoorwegen werd overge nomen, ging hij met vervroegd pensioen. Tot vorig jaar woonde het echtpaar nog samen aan de Stationsweg in Terneuzen. Na de opname van zijn vrouw in verpleegte huis Ter Schorre, woont Johan Hamerlinck daar nog steeds en houdt zich dagelijks vele uren bezig met zijn grote hobby tuinieren. Gisteren bleven schoffel en hark echter in de schuur en werd er in Ter Schorre feest gevierd. Het echtpaar Hamerlinck werd er gefeliciteerd door loco-burgemeester drs. A. Doorduyn en zijn echtgenote. Koningin Beatrix bracht haar gelukwen sen per brief over. Vandaag, woensdag, komen de zes kinderen en een aantal van de tweeëntwintig ach terkleinkinderen hun opa en oma feliciteren. Verder stond de burgemeester nog enige tijd stil bij wijze waarop de historie is bedreven. „De geschied schrijvers hebben in het verleden Vaak hun aandacht gericht op alle daden die de mensen zelf in een kwaad daglicht stellen. Te vaak is voorbij gegaan aan menslievende ar beid, zoals die werd verricht door kloosterlingen en anderen". Burge meester Jacobs noemde het 'een ere plicht om kansarmen een helpende hand te bieden'. Wel voegde hij eraan toe dat diezelfde bewogenheid aange vuld moet worden in onze heden daagse samenleving met een grote mate van deskundigheid. De tentoonstelling 'Gewoon een mens' loopt nog tot 15 mei en is dagelijks te bezichtigen in de ontmoe tingsruimte van gemeenschapscen trum 'Den Dullaert'. In het kader van het gelijknamige project worden er over de Hulster scholen in de loop van de week lesbrieven verspreid. TERNEUZEN In de eerste klas van de Terneuzense zaalvoetbalcompeti tie ontnam Kravo op de voorlaatste speeldag Goalgetters 1 alle kans op de titel. Kravo de huidige lijstaan voerder versloeg Goalgetters met 6-3 (na een 3-1 ruststand) en heeft aldus alleen nog met ABN af te rekenen. Omdat ABN met 12-5 het reeds gede gradeerde Philips 1 versloeg, is het verschil tussen Kravo en ABN nog altijd één punt. Dat houdt in dat de competitie een schitterend slot krijgt: op de laatste speeldag volgende week woensdag staan Kravo en ABN uitgerekend tegenover elkaar. Met hetzelfde gemak overigens waar mee ABN Philips 1 voorbleef, versloeg Kravo Goalgetters 1. De nummer drie op de ranglijst bleef vooral in defen sief opzicht in gebreke en kon boven dien aanvallend geen vuist maken. In de eerste minuten al nam Kravo door doelpunten van Jan Kiel en Jean- Pierre Hubregtsen een 2-0 voorsprong en nadat Gert Wilting tegen had gescoord, bepaalde Rudy de Kort de ruststand op 3-1. Na de hervatting was het scoreverloop als volgt: 3-2 Rolf Wilting, 4-2 Jean-Pierre Hubregt sen, 5-2 Rudy de. Kort, 6-2 Jean-Pierre Hubregtsen en 6-3 Peter Spruiten- 'burg. Overigens werd niet alleen in de wed strijden, waarbij Kravo en ABN be trokken waren, veelvoudig gescoord, öök in de overige duels vonden de aanvallers regelmatig de weg naar het doel. Zo won Witte Boussen bijvoor beeld met 9-1 van OAZ en eindigde het treffen tussen FSN en NSM in een 6-5 zege voor FSV. Gemeente 1 ver sloeg Terneuzen 1 nog met 5-2 en Voltreffers zorgde voor een (kleine) verrassing door Van der Poel vierde GRAAUW - De afdeling Graauw van de R.K.-bond van ouderen hield een kaarting in het gemeenschapscen trum in Graauw waaraan door 34 personen werd deelgenomen. De uitslag: 1 P. Bruggeman; 2 mevrouw Van Huffel, 3 V. de Caluwé, 4 mevrouw Matthijssen, 5 P. Ivens. Donderdag 9 mei wordt in het gemeenschapscentrum 't Heike' in Heikant een schieting voor be jaarden gehouden. Inschrijven vanaf 13.00 uur: de schieting begint om 13.30 uur. op de ranglijst met 4-1 klop geven. De uitslagen: Kravo - Goalgetters 1 Terneuzen 1 - Gemeente 1 2-5, Van der Pod - Voltreffers 1-4, FSV - NSM 6-5, Wi'.È Boussen - OAZ 9-1 en ABN - Philips 112-f De stand: Kravo 21-35, ABN 21-34, Goalgel ters 1 21-31, Van der Poel 21-23, FSV 20-f Gemeente 1 21-20, Voltreffers 21-19, Will Boussen 21-18, Temeuzen 1 21-17, NSJ 20-16, OAZ 20-13, Philips 1 20-2. Het progamma voor de laatste speeldag ll de eerste klas: woensdag 15 mei: Goalgel ters 1 - Van der Poel (19.00 uur), NSM - Wittf Boussen (19.45 uur), OAZ - FSV (20.30 uur! Gemeente 1 - Philips 1 (21.15 uur), ABNI Kravo (22.00 uur), Voltreffers - Terneuzen| (22.45 uur). TERNEUZEN R. A. uit Terneuzen had het dinsdagochtend tijdens de zitting van de kantonrechter in Ter neuzen letterlijk en figuurlijk be paald niet breed. Een jaar lang rijden in een onverzekerde auto kwam hem te staan op 275 gulden boete, met als stok achter de deur, vier maanden voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid met een proeftijd van twee jaar. A. werd eind oktober vorig jaar door de politie aangehouden in de Peter van Anrooylaan, waar hij door het niet verlenen van voorrang een onge luk veroorzaakte. „Ik dacht dat de mensen van wie ik de auto had ge kocht 'm voor mij verzekerd hadden", verdedigde A. zich. Maar dat balletje ging bij kantonrechter mr H. de Mul niet op. „U had toch kunnen weten dat er iets niet klopte, u had geen groene kaart. U kunt zich niet achter de verkoper verschuilen. Officier van justitie mr D. van de Bel vond het onverzekerd rijden een 'kwalijke zaak'. Bovendien wees hij ïp het feit dat de door A. aan de tegenpartij toegebrachte materiële schade als ge volg van het ongeluk, totaal zo'n 4000 gulden, nog steeds niet is betaald. „Het zal wel een zaak van het waar borgfonds worden. Zo worden bonafi de automobilisten de dupe van uw nalatigheid", merkte hij op. P. van de B. uit Breskens stond voor drie overtredingen terecht. In juni vorig jaar reed hij te hard over de Absdaalseweg. De politie constateer de een snelheidsovertreding van acht tien kilometer. Eind augustus werd hij aangehouden bij het kruispunt St. Anna nabij Terneuzen. omdat hij niet voor het oranje licht stopte. Toen bleek ook dat de uitlaat van zijn auto lek was. Met de snelheidsovertreding had de verdachte geen enkele moeite. Hij had de schikking die was aangege ven op de acceptgirokaart, wel willen betalen, maar die was door zijn hond opgegeten. Wat het negeren van de verkeerslichten betrof, merkte hij ech ter op, geen andere keus te hebben. „Als ik gestopt was, dan had de politie-auto die pal achter me zat, bovenop me gezeten en dan had ik ook aan het kortste eind getrokken". De officier vond dat een zwak verweer. Hij wees erop dat in zo'n geval het achteropkomende verkeer schuld heeft, ook als het een politie-auto betreft. Hij eiste 75 gulden boete voor te hard rijden, 80 gulden voor het negeren van de verkeerslichten en nog eens 75 gulden voor de lekke uitlaat. De kantonrechter schroefde de eis echter aanzienlijk terug en verklaarde Van de B. schuldig zonder toepassing van straf voor het feit dat hij door het gele licht reed. De lekke uitlaat kwam hem op 50 gulden boete te staan. Met de eis voor het te hard rijden, was mr De Mul het eens. De kapotte uitlaat van R. van K. zorgde begin juni vorig jaar voor een oorverdovende herrie op de Alvarez- laan in Terneuzen. Van K. was op weg naar de garage om het ongemak te laten verhelpen. Voor de kantonrech ter voldoende aanleiding om vijftien gulden van de eis af te doen en Van K. tot 50 gulden boete te veroordelen. A. de W. uit Terhole draaide 28 mei vorig jaar vanaf de uitrit bij zijn woning de weg op en kwam in botsing met een andere personenauto, waar bij zijn eigen wagen onherstelbaar werd beschadigd. Daarmee was hij voldoende gestraft, vond hij. De offi cier was een andere mening toege daan, maar deed in zijn eis wel 25 gulden van het oorspronkelijke schik kingsbedrag van 150 gulden af. Mr De Mul veroordeelde de verdachte uitein delijk tot 100 gulden boete. Caféhouder J. J. uit Axel kreeg op 15 juli 1984 de politie aan de deur, omdat hij na middernacht nog mu ziek in zijn etablissement ten gehore bracht. Dat is volgens de politiever ordening in Axel verboden. J. zei zich door het politieoptreden gediscrimi neerd te voelen. „Ik ben als enige caféhouder gepakt", verklaarde hij dinsdagochtend voor de kantonrech ter. Daar was volgens de officier geen sprake van, temeer daar ook een andere caféhouder in Axel diezelfde dag werd aangehouden. Bovendien was J. in juni al via een waarschu wingsbrief van de gemeente strenge controle toegezegd. De kantonrechter veroordeelde hem conform de eis tot 65 gulden boete. B. van G. uit Terhole zorgde in augus tus vorig jaar voor een ravage in de Roskamstraat in zijn woonplaats, om dat een aanhangwagen van de land- bouwcombinatie waarmee hij reed, tijdens het afremmen omkantelde. „Ik wilde wat bijremmen, maar was even vergeten dat de wagen nog gela den was", maakte Van G. duidelijk. Bij nader onderzoek bleek dat de luchtdrukrem van de aanhangwagen niet was aangesloten. De verdachte hoorde 150 gulden boete tegen zich eisen. Voor de kantonrechter was er geen aanleiding om daarvan af te wijken, maar wel adviseerde hij Van G. de boete op zijn baas te verhalen. De opgevoerde brommer, waar van alles aan mankeerde, van M. M. uit Westdorpe, werd bij vonnis van de kantonrechter gisterochtend ver beurd verklaard. Het voertuig werd door de politie in oktober 1984 in Sas van Gent in beslag genomen. J. van D. uit Lamswaarde veroorzaak te op 23 september 1984 een aanrij ding op rijksweg 60. Van D. werd als gevolg van een voorsorteerfout van achteren aangereden. Hij werd ver oordeeld tot 90 gulden boete. H. N. uit Terneuzen werd op 8 maart 1984 in zijn woonplaats aangehouden omdat een geldig deel drie van het kenteken bewijs achter zijn voorruit ontbrak. Hoewel hij het wel had betaald, was het hem nog niet toegestuurd. Zijn verhuizing was daarvan de oorzaak, meende N. De officier eiste 110 gulden boete. Mr de Mul had begrip voor de situatie van de verdachte en veroor deelde hem tot een boetebedrag van 75 gulden. „Een raadselachtig geval", noemde mr de Mul de aanrijding die Z. G. uit Terneuzen vorig jaar juni aan de Tivolitveg nabij Ossenisse veroor zaakte. G. meldde dat de auto die hij aanreed, plotseling uit een uitrit kwam. In het proces verbaal werd dat door de andere betrokkenen te gengesproken. De kantonrechter be sloot de zaak aan te houden. g Op 11 mei a.s. hopen mijn ouders g ROB SCHEERDERS g S: en ij; TILLY SCHEERDERS-BISSCHOP jij de dag te herdenken dat zij 25 jaar geleden in het huwelijk zijn getreden. Wie mijn ouders wil g feliciteren is van harte welkom op de receptie die gehouden wordt op zaterdag 11 mei a.s. in Hotel x de Linde te Kloosterzande van 16.00 tot 18.00. ffi 4581 AC Vogelwaarde, mei 1985. Rapenburg 115. Karin en Ferdy te Nieuw Namen De Coöperatieve Rabobank Nieuw Namen B.A. nodigt haar leden uit tot het bijwonen van de algemene vergadering die gehouden wordt op woensdag 22 mei 1985 om 20.00 uur in zaal Thilleman te Nieuw Namen. VERKORTE AGENDA Opening Notulen vorige vergadering Jaarrekening 1984 Verkiezing leden Bestuur en Raad van Toezicht Mededelingen en rondvraag De volledige agenda, de notulen van de vorige vergadering alsmede de jaarrekening 1984 liggen vanaf heden op het hoofdkantoor van de bank voor de leden ter inzage. Het Bestuur Alle medewerkers en inwoners van Hoek bedankt voor uw inzet tot het doen slagen van Hoek - Totaal 1985. Stichting Evenementen Hoek Heden vernamen wij het overlijden van mej. JOHANNA GOOSSEN Zij was 23 jaar werkzaam als huishoudster bij de fam. J. Marcusse. Haar werklust en ijver zullen bij ons in herinne ring blijven. Fam. W. de Doelder-Marcusse Terneuzen. HINDERWET Burgemeester en wethouders van Hulst: maken gelet op artikel 12 en 29, eerste lid, van de I wet algemene bepalingen milieuhygiëne bekend r dat op 27 maart 1985 bij hen een aanvraag is I ingekomen van Transportbedrijf Dieleman Leen- dertse B.V., Industrieweg 31 te Hulst, vooreen! vergunning ingevolge de hinderwet tot het op-1 richten en in werking hebben van een borstelwas- r installatie voor vrachtauto's annex afleversta-| tion van dieselolie t.b.v. eigen vrachtauto's, e.e.a zoals op de bij de aanvraag behorende beschei-1 den nader is aangegeven, op het perceel Indus-f trieweg 31 te Hulst. Zij zijn voornemens de vergunning te verlenen! onder voorschriften ter voorkoming of beperking I van gevaar, schade of hinder buiten de inrich-[ ting. De aanvraag, de ontwerp-beschikking en andere I ter zake zijnde stukken liggen met ingang van I heden gedurende een maand op de gemeentese-1 cretarie, afdeling algemene zaken, Grote Markt I 21 te Hulst, ter inzage, elke werkdag van 08.00 tot I 12.00 uur en van 13.00 tot 17.00 uur, alsmede op I 11, 18, 25 mei en 1 juni 1985 van 09.00 tot 12.001 uur, op het groepsbureau der rijkspolitie Hulst, Van der Maelstedeweg 52 te Hulst; bovendien na deze bezwarentermijn, tot het] einde van de termijn waarbinnen beroep kar. I worden ingesteld tegen de beschikking op del aanvraag, op de gemeentesecretarie, elke werk-] dag van 08.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 17.00| uur. Gemotiveerde bezwaren kunnen tevens monde I ling, op een daartoe strekkend verzoek tot 1 juni I 1985 in persoon of bij gemachtigde worden! ingebracht. Daarvoor dient vooraf een afspraak] te worden gemaakt. Gelegenheid zal dan worden gegeven tot een] gedachtenwisseling over de aanvraag tussen een I vertegenwoordiger van het gemeentebestuur, del aanvrager en degenen die mondelinge bezwaren] wensen in te brengen. Gemotiveerde schriftelijke bezwaren kunnen durende een maand na heden bij het gemeente-1 bestuur worden ingebracht. Degene die een bezwaarschrift indient kan ver I zoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend tc| maken. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op datl degenen die bezwaren hebben ingebracht op del wijze als boven omschreven en de belanghebber/] den die aantonen dat zij daartoe redelijkerwijs] niet in staat zijn geweest, naar aanleiding vandej beschikking beroep kunnen instellen bij Kroon. Hulst, 8 mei 19851 Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester, mr. F. A. W. Jacobs De secretaris, J. F. van Denderen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 30