Diana Pladdet zwaait hamer in club met zeven mannen Jan De Block scoort een hattrick in verlenging Millar zweept peloton op in een bliksemstart Goese tennisclub blijft een dominerende rol vervullen PZC/sP°rt Jong Cyprus gelijk: 0-0 Eén winnaar in de lotto Vandenbroucke wint proloog Oostkapelle in finale Oemoemenoe vecht tegen degradatie VOORZITTER VAN DE OMLOOP Paplepel Joop Brand wordt hoofdtrainer AZ Kanshebber Beetje eng HOEK KWAM PAS LAAT OP WINST: 1 1-4 KRACHTTOER VAN VELDSCHOLTEN IN SPANJE 18 mm mmmmmammmmmmm v T„ mmmmmmmmmmmmmmmmmmm WOENSDAG 8 MEI 1985 CARCASSONNE (ANP) - De Nederlandse wielrenster Anneke Kroon is urenlang zeek geweest. De wielrenster sloeg in eerste etappe van de Ronde van de Aude bij sneeuwstormen een verkeerde weg in. Enige uren nadat de Italiaanse Imelda Scheappa in Carcassonne over de eindstreep was gegleden, werd Anneke Kroon verkleumd in de omgeving van de start- en finishplaats gevonden. Evenals de andere deelneemsters aan deze etappekoers, die niet van het goede pad waren geraakt, had zij veel last gehad van de koude in de Pyreneeen. Beste Nederlandse in de zeventig kilometer lange rit van maandag was Hennie Top, die achtste werd. In het algemeen klassement leidt de Britse Lisa Brambani. KOEWACHT Razend kan ze er soms om worden, Diana Pladdet (33) uit Koewacht. Opstandig, wanneer er tijdens een telefoongesprek een pijnlijke stilte valt aan de andere kant van de lijn zodra ze meedeelt dat zij voorzitter is van de tweedaagse amateurwieler koers Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen. Een enkeling heeft dan zelfs nog de euvele moed om toch naar de secretaris, haar echtgenoot Henk, te vragen. „Je moet als vrouw meer doen om je waar te maken. Ze kunnen het nog snappen dat je een vrouwelijke secretaris hebt van een wielercomité, maar voorzitter in een club waar verder zeven mannen in zitten... nee, dat kunnen ze niet vatten". Toch is Diana Pladdet lang geen onbekende in het amateurwereldje. Ze draait al jaren mee in het organisa tiecomité en haar absentie zou eerder opvallen dan haar aanwezigheid. Toen ze uitsluitend de administratie ve werkzaamheden verrichtte keek niemand daar van op, maar nu ze regelmatig met de voorzittershamer op de vergadertafel roffelt verschijnen er toch regelmatig rimpels in de voor hoofden van de starre denkers binnen het amateurwereldje. „Je merkt nu ook dat je als vrouw minder gedaan krijgt. Ik zal bijvoorbeeld nooit met nieuwe sponsors komen. Ze willen liever zaken doen met een man, denk ik...". familie en spreekt nog altijd over ome Gijs (Veerman) en ome Henny (Van Paemel). „Dat was trouwens het moei lijkste toen ik voorzitter werd. Ze zagen me nog altijd als het jonge meisje.... Nu ik 33 ben is het wel bijna weg, maar drie jaar geleden was het nogal sterk". Het geeft wel aan dat de organisatoren van de Omloop een soort familie-band met elkaar hebben en wie een voet over de drempel durft te zetten wordt er onmiddellijk met de haren bijgesleurd. Dat ondervond ook Henk Pladdet toen hij zijn huidige vrouw leerde kennen. „We kregen verkering in de zomer. Hij had nog Met de paplepel is het organisatie- werk haar ingegoten. Het is een ver sleten cliché, maar in het geval van Diana Pladdet-Roelands is er geen betere omschrijving. „Criteriums en de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen werden vroeger bij ons thuis in de huiskamer georganiseerd. Je hoorde dat allemaal aan, mocht eens aan de stencilmachine draaien, een postzegel plakken en later ook wel eens een envelop tikken", vertelt ze in de keuri ge twee-onder-een-kap woning in het grensdorp Koewacht.' Haar vader, Piet Roelands, is nog altijd penningmeester en zette de deur altijd wijd open om de werkver gaderingen te houden. De toenmalige comitéleden waren bijna huisgenoten. Diana Pladdet beschouwde hen als ALKMAAR (GPD) - Joop Brand wordt de nieuwe hoofdtrainer van AZ'67. De Haarlemmer, die in het midden van de jaren zeventig de Alkmaarse eredivisieclub gedurende een periode van drie seizoenen ook al eens onder zijn hoede had, heeft een contract getekend voor één jaar. De benoeming van Brand kwam vrij verrassend tot stand. Nadat kandi daat Hans van Doorneveld was afge vallen, omdat Haarlem niet aan een 'transfer' wilde meewerken, beraadde het bestuur van AZ'67 zich samen met de technische staf over een eventuele opvolger. Brand, die de laatste twee seizoenen de jeugdopleiding van de Alkmaarse club coördineerde, meldde zich toen uit eigen beweging. In tegen stelling tot voorgaande jaren kan Brand zich nu wel vrijmaken van het CIOS te Overveen waar hij docent is. GRAZ (SID) - De voetbalwedstrijd tussen de jeugdploegen van Oosten rijk en Cyprus, uit de voorronden van het toernooi om het Europees kam pioenschap voor nationale elftallen voor spelers onder de 21 jaar, is dinsdag in Graz geëindigd in een gelijkspel van 0-0. De stand in de groep is: Nederland 5410911-2 Hongarije 5 4 0 1 8 8-3 Oostenrijk 6 0 3 3 3 3-7 Cyprus 6 0 2 4 2 3-13 Maandag 13 mei wordt de laatste wedstrijd gespeeld in Boedapest tussen Hongarije en Jong Oranje. DEN HAAG (ANP) - Één gelukkige heeft zich gemeld voor de eerste prijs in lotto 18. Hij of zij ontvangt bruto bijna vier ton. De resultaten zijn: Lotto 18 le prijs: 1 winnaar, die bruto ƒ391.293,20 ontvangt; 2e prijs: geen winnaar; 3e prijs: 213 winnaars, die elk bruto 1.035,80 ontvangen; 4e prijs: 5.850 winnaars, die elk 37,70 ontvangen; 5e prijs: 72.381 winnaars, die elk 5,00 ontvangen. Cijferspel 18 6 cijfers goed: geen winnaar; 5 cijfers goed: 2 winnaars; 4 cijfers goed: 20 winnaars; 3 cijfers goed: 205 winnaars; 2 cijfers goed: 1.981 winnaars; (vaste prijzen) Toto 18 le prijs: 1 winnaar, die bruto ƒ31.782,80 ontvangt; 2e prijs: 15 win naars, die elk bruto 1.215,60 ontvan gen; 3e prijs: 180 winnaars, die elk ƒ253,20 ontvangen Toto-gelijk 18 le prijs: 1 winnaar, die bruto 4.165,30 ontvangt; 2e prijs: 2 winnaars, die elk ƒ264,60 ontvangen; 3e prijs: 74 win naars, die elk 35,70 ontvangen; 4e prijs: 1.213 winnaars, die elk ƒ3,40 ontvangen -f Zaterdag en zondag wordt de tweedaagse Omloop van ZeeuwschVlaan- deren gehouden, de enige meerdaagse wedstrijd amateurrenners in de provincie. Maar liefst 18 ploegen staan er zaterdag in Terneuzen aan de start. Voorzitter van de organisatie is Diana Pladdet-Roelands uit Koewacht, een unicum in de Nederlandse wielersport, want nergens bezet een vrouw een dergelijke functie van zo'n belangrijkorganisatie-comité. nooit iets gedaan op dat terrein, maar in september was hij al bij de Omloop, die toen nog in het najaar werd verre den", herinnert Diana zich. Een paar maanden terug werd ze voorzitter. Gijs Veerman was er mee gestopt en er was nog altijd geen opvolger. Omdat ten tijde van de Omloop toch een persconferentie moest worden geleid en er tijdens officiële ontvangsten op de gemeen tehuizen van etappeplaatsen Oost burg en Terneuzen toch iemand het woord diende te voeren, wilde men per se de voorzittersplaats bezet heb ben. De keus viel op Diana Pladdet. Keurig voorkomen, van alles op de hoogte en welbespraakt. „Hoewel het best een beetje eng is", geeft de secretaresse van DOW toe. Onder haar leiding is er nog geen grote omwenteling geweest, al heeft ze wel ideeën om de Omloop eens op de helling te zetten. „Het is al jaren hetzelfde. Iedereen kan deze Omloop organiseren, want we hebben een draaiboek in de la dat al jaren wordt gevolgd. De route is steeds hetzelfde, er zit te weinig verandering in. Daar willen we echt wel iets aan doen. Henk en Jaap Verplanke van de rijkspolitie, een enorme steunpilaar van het comi té, gaan op zoek naar nieuwe stroken kasseien en willen ook de route gaan verleggen. We hebben er ook al aan gedacht om er nog een dag bij te trekken en vrijdagsavonds een crite rium te laten verrijden. Maar dat geeft weer problemen met vrijwilligers, die er een extra dag vrij moeten nemen". Verder wil ze eens met de KNWU gaan praten om de eisen voor de organisa tie wat milder te krijgen. „Ze eisen steeds meer van een comité. Het moest, lijkt het wel, soms net zo goed georganiseerd worden als de Tour de France. Neem nu de jury.... Allemaal mensen van buiten Zeeland. Dat kost enorm veel geld, want die mensen hebben veel reiskosten en moeten overnachten. Vorig jaar kostte dat zestienhonderd gulden en toen waren er nog heel wat mensen uit eigen provincie bij. Dat aantal is nu nog is kleiner, dus de kosten zijn weer hoger. Ik vraag me af of dat wel nodig is", zegt ze. Guido van Boom (links) zet een aanval op voor Hoek in het bekerduel tegen RCS. VLISSINGEN Negentig minuten lang had het bekertreffen tussen RCS en Hoek gisteravond nauwe lijks iets te bieden. Toen het na de reglementaire speeltijd nog altijd 0-0 stond kreeg Jan de Block plotse ling een bevlieging. De linkerspits van Hoek besliste op zijn eentje de wedstrijd: het werd 4-1 in de ver lenging. Hoek speelt in de volgende ronde op hemelvaartsdag thuis te gen Vlissingen. De Zeeuws-Vlamingen stellen zich op voorhand nog niet veel voor van die komende ontmoeting. Hoek moest het in de uitwedstrijd tegen RCS immers stellen zonder een aan tal vaste krachten. Piet de Koeijer en Franz van der Pijl zijn langdurig geblesseerd, Jack Caluwé is ook lang niet fit en Wilco Braafhart kon geen vrij krijgen van militaire dienst. Weken geleden had Jan Doorns zich nog verheugd op de eventuele con frontatie met Vlissingen. Daarom ook stelde hij: „Het is jammer dat Franz van der Pijl voor de rest van dit seizoen niet meer aktief is. Zo'n wedstrijd tegen Vlissingen spreekt toch ontzettend aan". Maar in een verzwakte opstelling kan Hoek niet meer de vorm halen die het eerder in deze competitie liet zien. Dbleek ook in de uitwed strijd bij RCS. Lange tijd had de thuisclub zelfs het meeste initiatief en deden de beste kansen zich voor voor het doel van Nico Knol. Na de rust toonde Hoek meer inhoud en drong RCS ver terug op eigen helft, Scoren deed Hoek in de reglemen taire negentig minuten nog niet, Maar onmiddellijk in de verlen ging sloeg Jan de Block al tot twee keer toe een gat in de defensie. Hij stelde daarna Loek Zegers (een invaller) in staat om 0-3 aan te tekenen en zorgde tenslotte zelf uit een strafschop (nadat Mark van Vugt was neergelegd) voor 0-4. RCS scoorde nog één keer tegen, maar kreeg daarbij de hulp van een verdediger van Hoek. Jan Meertens schoot de bal in eigen doel: 1-4. RCS - Hoek 1-4: verlenging 2e min Jan de Block 0-1, 10e min Jan de Block 0-2; tweede verlenging: 2e min Loek Zegers 0-3, 6e min Jan de Block 0-4, 12e min Jan Meertens (eigen doel) 1-4. llHiMUWHIIMI't" Will!mill 11* I IIHII iMilinMitW II 'I Diana Pladdet is al lang geen onbekende meer in de wielerwereld. Op organisatorisch gebied heeft ze alles in de vingers, maar wielertech- nisch is ze geen kei, geeft ze toe. „Dat organiseren vind ik leuk. Alles op poten zetten, zodat die wedstrijd ver reden kan worden. Ik zou echt niet kunnen zeggen wie er voor aanstaand weekeind een kanshebber is. Wel volg ik die winnaars achteraf. Als je dan ziet dat Jacques Hanegraaf goed terecht is gekomen, en Nico Verhoe ven die bij ons nog eens alle drie de ritten heeft gewonnen. Of William Tackaert....". De winnaar kan er dus van verzekerd zijn dat hij in de gaten wordt gehou den. Zoals Diana Pladdet zaterdag alle pedaalridders zal aanschouwen. Vanuit de volgwagen, hoewel vrou wen in de koers eigenlijk niet worden toegelaten. „Is dat nog steeds....", vraagt ze verwonderd. „Ik weet dat we een aantal jaren geleden steeds een briefje aan de KNWU moesten sturen om toestemming te vragen of ik cj,e koers mocht volgen. Ik vond dat niet zoals het hoorde, want ik deed er net als iedereen een hoop aan om de wedstrijd georganiseerd te krijgen. Dus tegenwoordig vragen we het maar niet meer aan". BENIDORM (ANP) - Gerard Veld- scholten was in de veertiende etappe van de Ronde van Spanje eens te meer de beste Nederlander. De Tuk ker leverde op weg naar honderden roodverbrande landgenoten in de va- kantiestad Benidorm een toppresta tie, al had zijn krachtpatserij nauwe lijks iets uitstaande met de prijzen- verdeling. De Spanjaard José Recio won de veertiende etappe na een solo van 75 kilometer. Hij kon zijn gang gaan, want zijn ploeg had nog niets gewonnen. Zo gaat dat al jaren in de laatste week van de Vuelta. Robert Millar hield de gele trui om de schouders met dertien seconden voor sprong op de Colombiaan Pacho Ro driguez. De Schot had de kloof graag wijder gemaakt. Bij de start in Valen cia voor de 201 kilometer lange zuid waartse kronkeling evenwijdig aan de lijn van de Costa Blanca, legde hij eem bom onder het peloton. Millar trommelde bij het geneutrali- VLISSINGEN - TSI blijft in de lande lijke tenniscompetitie een domine rende rol vervullen. De Goese forma tie, ranglijstaanvoerder in poule 6 van de overgangsklasse-A, boekte de ze week namelijk de derde overwin ning op rij - ditmaal in de returnont moeting met Dash - zodat met een comfortabele voorsprong van vijf punten, de titelkansen nu zeer reële vormen beginnen aan te nemen. Concurrent BTCI 2 speelde de Goese- naren weliswaar in de kaart, door in Beverwijk tegen Westerhout 2 maar net met de hakken over de sloot te komen (5-3), de basis voor de riante koppositie werd toch weer door de Zeeuwse formatie zelf gelegd. Hans Felius liep als gewoonlijk voorop in het succes, een voorbeeld dat gevolgd werd door Annemarie Verrijzer. De thuisclub sloeg daarna doeltreffend terug in de resterende singles, maar de dubbels en de mixed-partijen le verden TSI weer evenzovele punten op: en derhalve een 6-2 totaalzege. In de overgangsklasse-B verlopen in poule 13 de zaken zeer voorspoedig voor de Schelde. De Vlissingers, op bezoek bij TOEG, lieten evenals op koninginnedag een positieve 6-2 score nteren, een resultaat waarin vooral Jimmy Salawane, Frans Verhulst en Jeanet Engelse een belangrijk aan deel hadden. MLTC daarentegen zit in de hoek waar de slagen vallen. De hoofdstedelingen slaagden er niet in voor de tweede maal binnen een week Pynacker een gelijkspel af te dwingen. Joost Thorenaar en Remco Maandag dwongen in het Zuidhollandse plaats je opnieuw respect af, maar de Mid delburgse dames lieten het op alle fronten afweten: 5-3. Ludo et Emergo grossiert in gelijke spelen - nu weer uit tegen leider Bastion Baselaars 3 - en de Oostburg- se équipe vaart er wel bij, gezien de fraaie tweede plaats die op de rang lijst van poule 14 wordt ingenomen. Patrick Marteyn en Barbara du Fossé zorgden voor een ruggesteuntje en in de dubbels werden de overige punten bijeengesprokkeld: 4-4. In deze afde ling, waar de krachtsverschillen vrij gering zijn, sloten verder ook Roosen daal en Tilburg 2 hun tweekamp onbeslist af. Met 13 punten voorsprong kan DOS in poule 36 van de tweede klas ko mend weekeinde naar alle waar schijnlijkheid de kampioensvlag uit hangen. Terwijl de reserves van Lu- do, die in eigen huis met 7-1 klop kregen van de Vlissingers, dan tot degradatie veroordeeld zullen wor den. BTCI 3 en Roosendaal 3 konden voorts in Breda geen beslissing force ren: 4-4. Animo zet steeds nadrukkelijker haar stempel op het gebeuren in poule 37. In de derby tegen Smash, waarin Jacqueline Bral en Maaike Verstrae- ten de winst van Coen Dobbeleir en Tim van Dijk teniet hadden gedaan, werd in de andere onderdelen geen punt meer afgestaan: 6-2, een resul taat dat beloond werd met consolide ring van de eerste plaats op de ladder. De drie partijen die SBOZ 2 thuis BLTV 2 afhandig maakte, 5-3, kwa men in dit verband ook niet ongele gen. De tweede selectie van TSI treedt in poule 38 in de voetsporen van de hoofdmacht. Markendaal 3 won dan wel met 6-2 van Roosendaal, de Gan- zestedelingen overtroffen deze presta tie met Huybergen als oppopnent: 7-1. In de overgangsklasse bij de heren ziet het er in poule 1 naar uit dat 't Halve Maantje zal moeten vechten voor lijfsbehoud. In en tegen Wouw verlieten Max de Rave en Alex Gree- ve als sterksten het gravel, maar dat was niet voldoende om een 4-2 neder laag te ontlopen. Zuiderpark heeft in dit gezelschap de beste papieren, na winst met dezelfde cijfers tegen Lucky Stroke. Na het 6-0 verlies tegen het nieuwe koploper Overwaard, is het lot van MLTC in poule 2 zo goed als bezegeld. Krimpen bleef volledig in de race via een 4-2 zege op Menheerse. In de tweede klas, poule 8, is Zierik- zee hekkesluiter, een positie waaraan het 6-0 verlies tegen ranglijstaan voerder De Warande 2 niet vreemd is. Kapelle staat er wat gunstiger voor, hoewel de ploeg zondag niet tegen Roosendaal bestand bleek, 5-1. seerde vertrek al zijn ploeggenoten op en liet ze, toen de rode vlag van de wedstrijdleider was ingetrokken, zo hard mogelijk wegrijden. Gerard Veldscholten was in de derde waaier verzeild geraakt. Zijn onoplet tendheid bij de start moest hij duur bekopen. Op het moment dat hij wilde reageren op de bliksemstart van Millar en zijn Franse helpers, vond vlak voor hem een valpartij plaats. Delgado ging languit tegen de straat. Na een schitterende achtervolging kwam Veldscholten na veertig kilo meter bij de groep van de wanhopig jagende Rodriguez en diens Spaanse helpers. In hun gezelschap stootte Veldscholten door naar het front, waar bij de 63e kilometer plotseling het tempo stil viel. Na een uitvoerige DUINKERKEN (AFP) - De Belg Jean- Luc Vandenbroucke heeft dinsdag de proloog van de Vierdaagse van Duin kerken gewonnen. Het gemeente raadslid van Moeskroen had voor de 7,2 kilometer acht minuten en 58,01 seconden nodig wat een gemiddelde snelheid van 48.117 km/uur inhoudt. De uitslag van de proloog is: 1. Jean-Luc Vandenbroucke (Bel) 7,2 kilo meter in 8 minuten en 58 seconden - gemiddelde snelheid 48.117 km/uur; 2. Alain Bondue (Fra) 9.00; 3. Ferdi van den Haute (Bel) 9.09; 4. Gerrie Knetemann (Ned) 9.23; 5. Jan Bogaert (Bel) 9.24; 6. Bruno Wojtinek (Fra) z.t.; 7. Charly Berard (Fra) 9.26; 8. Gery Verlinden (Bel) 9.27; 9. Thierry Marie (Fra) 9.28; 10. Jos Jacobs (Bel) z.t.; 11. Rudy Matthijs (Bel) 9.29; 12. Kim Andersen (Den) z.t.; 13. Johnny Broers (Ned) 9.30; 14. Claude Criquielion (Bel) z.t.; 15. Ralf Elshof (Ned) 9.35; 16. Leon Nevels (Ned) 9.36; 17. Hennie Kuiper (Ned) z.t.; 18. Marco van der Hulst (Ned) z.t.; 19. Regis Simon (Fra) 9.38; 20. Bruno Cornillet (Fra) z.t.; 23. Jan van Houwelingen 9.39; 36. Jannus Slendebroek 9.51; 48. Ron Groen 10.01; 50. Jean-Paul van Poppel 10.01; 54. Frits Pirard 10.06; 71. Fons van Katwijk 10.24; 73. Jac van Meer 10.27 adempauze kwam het ondertuss( traditionele Spaanse solo-optreda van José Recio. Van de ploeg Post kwamen Eddy ei Walter Planckaert buiten de tijdscoii trole aan de eindstreep. Uitslag van de 14e etappe: 1. José Red (Spa) 201 kilometer in 5 uur, 12 minuten» 19 seconden - gemiddelde snelheid I km/uur; 2. Dominique Garde (Fra) op minuten en 48 seconden; 3. Federico Ecln ve (Spa) op 3.57; 4. Bernardo Alfonsel iSpi z.t.; 5. Eduardo Chozas (Spa) z.t.; 6. Sea Kelly (Ier) op 5.41; 7. Pello Ruiz Cabestai (Spa); 8. Aleksander Isipov (Sov); 9. Sera Jermatsjenko (Sov); 10. Pierre BazzoiFn 11. Gianbattista Baronchelli (Ita); 12. Rï mund Dietzen (BRD); 13. Carlos Maclit (Spa); 14. Angel Camarillo (Spa); 15. Rota Millar (Scho); 16. José Luis Navarro (Spa 17. Gerard Veldscholten (Ned); 18. Poeira (Por); 19. Gilbert Duclos -LassalK (Fra); 20. Iwaki Gaston (Spa) allen i dezelfde tijd als Kelly. Opgegeven: Jeai René Bernaudeau (Fra), Guillermo del Pena (Spa), Carlos Ferreira (Por) en Ma® zio Columbo (Ita). Uit de strijd gehaali wegens tijdsoverschrijding: Eddy en Walta Planckaert (Bel), Adelino Teixeira (PM Joao Battista Paulo (Por) en Regis Clffl (Fra). Het algemeen klassement is: 1. Millar Rodriguez op 13 seconden, 3. Ruiz Cabesta ny 1,55 min., 4. Parra 2,54, 5. Delgado 4,38, Gorospe 4,41, 7. Dietzen 5,17, 8 Caritoffl 6,22, 9. Ruperez 8,05, 10. Pino 8,24; Veld scholten 10,33. VLISSINGEN Oostkapelle heeft gisteren als eerste de finale bereikt van het Walcherse voet balkampioenschap. De zater dag-eersteklasser trad met vijf invallers aan, maar won niette min met 1-0 van Serooskerke. Roel de Haas scoorde na rust het enige doelpunt van de wedstrijd. Volgende week spelen Veere en RCS de andere halve finale. MIDDELBURG De rugbyclub Oemoeme noe heeft de uitwed strijd tegen de Ele phants met 10-8 verlo ren. De wedstrijd begon met een snelle opening door de Brabanders. Het stond dan ook al snel 6-0 voor de Ele phants, die vorige week studentenkampioen werden. Oemoemenoe had wel overwicht, maar kon dat niet ten volle benutten. Toch zorgde scrum-half Henny Zandbergen er voor dat Peter Netten 6-4 kon maken. In de tweede helft hadden de Zeeuwen moeite met en kele beslissingen van de scheidsrechter en ook a daardoor kwam de sco» niet op gang. Tenslotte eindigde kt duel in een 10-8 over# ning voor de Elephants Oemoemenoe staat f men met RCC uit R» sendaal op de onderst plaatsen. De beslissto valt over twee weken® Roosendaal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 20